Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Resovia - Wisła na 105 lecie (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7540)

Rosomak 03.09.2010 12:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dagobert (Post 973822)
napisałeś w którymś poście że podważam tradycje wieloletnia Resovi stąd ta kąśliwa uwaga.

A to juz nie moja wina, ze Ty nie rozumiesz tego co się do Ciebie pisze.
To nie kąśliwa uwaga, tylko zarzucenie mi czegoś, czego nie napisałem.

Cytat:

co do wikipasów to nie jest to główne źródło ale kożsystam z niego również biorąc pod uwagę jego "obiektywność". Nie jestem jednak osobą, która w związku z tym, że autor sympatie swoje lokuje po drugiej stronie błoń odrzuca wszystko z zasady:)
Tu nie sympatie chodzi. Jeśli ktoś pisze o Wiśle nierzetelnie, często mijając się z prawdą (delikatnie rzecz ujmując) wtedy staje się mało wiarygodny.
Cytat:

a złośliwość moja to odpowiedź na Twoją złośliwość o tym co każdy historyk amator winien wiedzieć:D
Ja wcale nie byłem złośliwy. Miałes to potraktować z przymrużeniem oka.

Dagobert 03.09.2010 12:53

jest taka przyśpiewka, że barwy Resovii nosi ta miła pani z Cracovii:D ale to nie ma znaczenia wielkiego dla sprawy

Yaro1984 03.09.2010 13:11

^^Piosenka zapozyczona i w tej konfiguracji blizsza prawdy historycznej:D.
Wiem ze to gorzka pilgulka, ale Resovia nie jest nawet na podium najstarszych polskich klubow.

Dagobert 03.09.2010 14:09

Klub Resovia od kilkudziesięciu lat konsekwentnie podaje datę założenia w 1905 roku. Ty się zjawiasz po kilkudziesięciu latach i podważasz to, co Klub od kilkudziesięciu lat podaje opinii publicznej do wiadomości. Nie sądzisz więc, że w tym momencie to właśnie na Tobie spoczywa obowiązek udowodnienia, iż data ta jest nieprawdziwa?

z tej Twojej wypowiedzi wynika że bardziej wierzysz tradycji niż komuś kto ją podważa i dlatego dobrze rozumiejąc to co byłeś łaskaw napisać śmieje się z Twojej wiary również żartem...

co do wikipsay. to napisałem że biore pod uwagę ich sposób pojmowania historii ale nie odrzucam w ciemno wszystkiego co piszą i tyle.

co do Resovii to już chyba nikt nie ma wątpliwości jakie mają dowody na swoj 1905 rok.

a co do doszukiwania się prawdy to uważam wręcz przeciwnie, należy jej szukać. i nie ma to związku z takim czy innym meczem. ot forum to miejsce gdzie można powymieniać myśli:)

kosaTS 03.09.2010 14:41

Słuchajcie mam pytanko, gdzie można obejrzeć ten meczyk w internecie? TV Rzeszów transmituje?

kpn 03.09.2010 14:44

Siedemnastka meczowa na spotkanie z Resovią:
bramkarze: Milan Jovanić, Mariusz Pawełek
obrońcy: Piotr Brożek, Osman Chavez, Cleber, Wojciech Cygal, Mateusz Kowalski, Michał Nalepa
pomocnicy: Nourdin Boukhari, Michał Chrapek, Kamil Jeleń, Tomas Jirsak, Adrian Ligienza, Dragan Paljić, Kamil Rado
napastnicy: Andres Rios, Maciej Żurawski

Junior_Battle 03.09.2010 14:51

gdzie Małecki, Brożek;o?

kosaTS 03.09.2010 14:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Junior_Battle (Post 973870)
gdzie Małecki, Brożek;o?

Tu:

Siedemnastka meczowa na spotkanie z Koszarawą:
bramkarze: Milan Jovanić, Mariusz Pawełek
obrońcy: Wojciech Cygal, Daniel Cyzio, Mateusz Kowalski, Michał Nalepa, Adrian Stanek
pomocnicy: Nourdin Boukhari, Daniel Brud, Michał Chrapek, Łukasz Garguła, Kamil Jeleń, Adrian Ligienza, Kamil Rado
napastnicy: Rafał Boguski, Paweł Brożek, Patryk Małecki

AS82 03.09.2010 15:41

Może po tym meczu powstanie nowa zgoda AJ Armanii Jeans :lol: Ciekawe co na to Unia Tarnów ?

Wasiu 03.09.2010 15:57

Oficjalna wspomniala o kadrowiczach, wspomniala o kontuzjowanym Sobolu.
A o Łobodzisnkim ani slowa. Pewnie przeoczenie, ale kto wie, moze juz nie jest czlonkiem I druzyny :)

kosaTS 03.09.2010 16:01

A tak poza tym nie orientuję się bardzo, ale z tego co wiem/słyszałem kibice Wisły mieli kiedyś "Układ" z kibicami Resovii - to prawda? I dalej stosunki są nawet dobre...

KaRaSTSW 03.09.2010 19:07

Ja słyszałem ze to była nawet "Zgoda" tylko ze bardzo dawno, mam nadzieje ze sympatia została bo sam wybieram sie na mecz w barwach Wisły :)

szprotson 03.09.2010 19:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KaRaSTSW (Post 973972)
Ja słyszałem ze to była nawet "Zgoda" tylko ze bardzo dawno, mam nadzieje ze sympatia została bo sam wybieram sie na mecz w barwach Wisły :)

ale bedziesz siedzial w sektorze Wisły tj. sektorze gości prawda?

kosaTS 03.09.2010 20:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kosaTS (Post 973865)
Słuchajcie mam pytanko, gdzie można obejrzeć ten meczyk w internecie? TV Rzeszów transmituje?

Ponawiam pytanie.

adeks9 03.09.2010 20:42

Nie, mecz ten "na żywo" nie będzie nigdzie transmitowany. Możesz co najwyżej liczyć na relację tekstową na stronie Wisełki, a może i na jakiejś witrynie Resovii.

eryk_cartman 03.09.2010 21:06

Ja wybieram sie bez barw poniewaz znam specyfike okolicznych osiedli......

KaRaSTSW 03.09.2010 21:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 973973)
ale bedziesz siedzial w sektorze Wisły tj. sektorze gości prawda?

No mam nadzieje ze bede mógł isc na sektor gosci, bo tak bez szalika isc na sektor Wisły to troche głupio.

KaRaSTSW 03.09.2010 21:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez eryk_cartman (Post 974021)
Ja wybieram sie bez barw poniewaz znam specyfike okolicznych osiedli......

Jak bez barw? To idziesz na sektory Resovii ?

szczepanwislak 03.09.2010 23:36

tzn można iść na sektor neutralnych.
A co do dzisiejszego meczu to ma być ok. 4 tys ludzi , a co do ultrasów Sovii to powiem wam , że ich doping i oprawy są całkiem całkiem jak na 2 ligowy zespół :)
zresztą sami zobaczycie i zweryfikujecie
myślę , że ten pierwszy mecz Wisły z moim udziałem będzie dla mnie cennym widowiskiem i nie zapomnianym przeżyciem , jestem bardzo ciekaw jak to wszystko wygląda z roli widza na stadionie a nie przed ekranem tv czy komputera bądź radia. Nieraz jak się widzi relacje z meczu z udziałem naszej Wisły to chciało by się aż tam być na żywo i wspierać swój zespół.
Dziś w końcu będę mógł tego doświadczyć na własnej skórze !
Już nie mogę się doczekać !

P.S. O której dzisiaj Wisła przyjeżdża do Rzeszowa , zarówno piłkarze jak i kibice??

fortart 04.09.2010 00:59

obiecane skany z meczów Wisły w Rzeszowie

Głos Rzeszowski nr 35 z 1 września 1907
http://a.imageshack.us/img707/9854/g...nr35z1wrze.jpg

Głos Rzeszowski nr 40 z 7 października 1907
http://a.imageshack.us/img689/1644/g...nr40z7padz.jpg

Głos Rzeszowski nr 41 z 11 października 1908
http://a.imageshack.us/img835/1193/g...nr41z11pad.jpg
http://a.imageshack.us/img517/1193/g...nr41z11pad.jpg

nie zaszkodzi jeśli raz jeszcze wyrażę uznanie za najbardziej dobitny #17, za #1 nazywający rzeczy po imieniu, ale i dla wszystkich pozostałych za ich zdecydowane głosy przeciw wspieraniu fałszerstwa
dziękuję

brylant17 04.09.2010 10:06

Będzie mecz gdzieś w tv?

serek.c2 04.09.2010 10:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fortart (Post 974099)
nie zaszkodzi jeśli raz jeszcze wyrażę uznanie za najbardziej dobitny #17, za #1 nazywający rzeczy po imieniu, ale i dla wszystkich pozostałych za ich zdecydowane głosy przeciw wspieraniu fałszerstwa
dziękuję

Jakoś dziwnie te podziękowania a szczególnie fragment o fałszerstwie brzmią w Twoich - jakże obiektywnych względem Wisły - ustach. Także wracaj do siebie i twórz sobie nadal wypociny na wiadomej stronie...

AYALA 04.09.2010 12:54

Rios i 1-0 :hura:.To chyba najlepszy zawodnik z tej ósemki co przyszła tego lata.Jak ktoś ma umiejętności to sie szybko aklimatyzuje

tomasz_19 04.09.2010 13:04

no cieszy to, że Rios z meczu na mecz wygląda coraz lepiej :) aklimatyzacja postępuje sprawnie :)

lukaszkm 04.09.2010 13:13

Mówili właśnie w radiu Rzeszów jaką to piękną bramkę precyzyjnym strzałem zza pola karnego zdobył młody Argentyńczyk Rios ;) Bramkarz Pietryka wyciągnął się jak długi, ale nie zdołał sięgnąć futbolówki.

Acapelo 04.09.2010 13:26

Jak ten Chavez na mistrzostwa pojechał skoro on taki cienki jest...?

Mario Nh 04.09.2010 13:27

Na treningach też podobno świetnie się prezentuje, techniką odbiega od naszych.
Mowa o Riosie oczywiście.

szczebrzeszcz 04.09.2010 13:27

taka ciekawostka:
Tomasz Kaczor z Resovii to wychowanek Wisły
http://www.90minut.pl/kariera.php?id=14381

Titto 04.09.2010 13:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Acapelo (Post 974233)
Jak ten Chavez na mistrzostwa pojechał skoro on taki cienki jest...?

A kto powiedział, że jest cienki?

Titto 04.09.2010 13:42

Jirsak w końcu coś strzelił :hura: i 2:0! Ładna akcja.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:31.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl