Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Ranking krajowy,Ranking klubowy 2010 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=5885)

AZS_Lublin 19.03.2010 09:01

Tak sobie analizowałem rankingi, spojrzcie jak nisko zjedzie Szkocja jak im odejdze dychaa, podobnie Rumunia i Bulgaria. Belgia podskoczyła ale nic dziwnego, ich St Liege awansował dalej do LE.
Mam nieodparte wrazenie, ze wszyscy idą do przodu a tylko my stoimy w miejscu:(
Mam nadzieję, że za rok tych emocji pucharowych bedzie zdecydowanie wiecej, i kilka druzyn zagra na wiosne.
PS: ciekawie wygląda nieformalny boj Wlochów i Niemiec o 3 miejsce, ktore jak wiadomo daje opcje wystawienia 4 druzyn w LM. Coś pismo nosem czuje, ze Niemcy ten wyscig wygraja.
Niemieckie: Bayern w LM, HSV i Wolfsburg w LE
wloskie: tylko Inter.

pepemasta 28.04.2010 22:16

Niesamowita walka o 3 miesjce miedzy Italia a Niemcami . Zeby Włosi obronily 3 miejsce w tym sezonie Inter musi wygrac z Bayernem Finał LM a jutro musi przegrac Hamburger z Fulham :) A wtedy Italia bedzie miala 0,13 pkt SZOK :) 3mam za Wlochow :) Szkoda ze Inter dzisiaj nie zremisowal :/

farciarz 06.05.2010 15:34

Ile punktów do rankingu krajowego dostaje się za wygranie LM??

Wit.Ek. 24.05.2010 22:19

Chyba nastał czas na podsumowanie. Ranking krajowy uwzględniający miejsca 19-32 o których najczęściej pisałem już się nie zmieni. Ranking ten przedstawia się następująco.

http://img717.imageshack.us/img717/7...ingkrajowy.png

Jak widać wśród krajów zajmujących miejsca 19-28 liczba punktów zdobytych przez Polskę jest przedostatnią. Norwegia zdobyła 2,100 a Polska 2,125. Myślę jednak, że mogę napisać, że Polska i Norwegia zdobyły prawie tyle samo i ex aequo zajmują ostatnie miejsce.

Tyle samo co Polska w tym roku zdobyła Mołdawia, więcej zdobyła Łotwa, Słowacja, Szwecja, Węgry, Białoruś czyli kraje o których czasem tu na forum ludzie piszą "ogórki". Jeśli ogórki zdobywają więcej niż Polska to jak te krają mówią o polskiej piłce?

Poniżej wykres ukazujący upadek polskiej piłce w czasie czyli miejsce Polski w rankingu krajowym w latach 2004-2010.

http://img28.imageshack.us/img28/79/wykreskrajowy.png
Polska piłka spadła na 26 miejsce ponieważ polskie kluby kiepsko grają. Ma to oczywiście przełożenie na ranking klubowy.

http://img200.imageshack.us/img200/8...ingklubowy.jpg

Zmiana sposobu liczenia punktów sprawiła, że każdy klub który uczestniczy w rozgrywkach europejskich cośtam zyskuje do rankingu klubowego. Pomimo tego wszystkie kluby w rankingu klubowym spadły. Dlaczego? Bo zaszły tak niedaleko, że inne kluby zdobyły więcej...

Upadek polskiej piłki to jedno ale i Wisłą przestała być tym klubem z którym się inne kluby liczą...

http://img693.imageshack.us/img693/8...resklubowy.png
Jak widać z roku na rok Wisła zajmowała co raz niższe miejsce. Kiedyś zastanawialiśmy się czy możliwe jest rozstawienie Wisły w ostatniej rundzie kwalifikacji do LM. W tym roku Wisła zajmuje tak niskie miejsce, że może być nawet nierozstawiona w przedostatniej rundzie kwalifikacji...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:42.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl