Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Turystyka - miejsca, atrakcje, dojazd, noclegi, kuchnia, ceny, zwyczaje [ zbiorczy] (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=2328)

Gargamel 28.06.2009 20:29

Czy są osoby, który były bądź wybierają się do Lwowa :) , a wiedzą jak najtaniej tam dojechać? Wybieram się w okolicach 16.07 i jeżeli byłby ktoś tak uprzejmy to proszę o info :)

South 28.06.2009 20:45

ja sie wybieram :),póki co myślałem o połączeniu pociągowym Kraków-Przemyśl ,a później jakiś bus czy autobus do Lwowa,tyle że nie wiem na ile tanie jest to rozwiązanie...

jeśli ktos posiada jakieś info o klubach,noclegach czy też zna jakieś przydatne informacje o Lwowie to byłoby miło gdyby się nimi podzielił :)

macyo 28.06.2009 22:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zawszewiernyts (Post 752853)
Był ktoś w Pomorie w Bułgarii? :D Jak tam jest? ;)

Byłem-po czterech dniach przeniosłem się do Primorska. Polecam tę drugą miejscówkę-bez porównania fajniej. Plaże bardziej czyste i ogólnie miejsce bardziej zadbane.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gargamel (Post 752884)
Czy są osoby, który były bądź wybierają się do Lwowa :) , a wiedzą jak najtaniej tam dojechać? Wybieram się w okolicach 16.07 i jeżeli byłby ktoś tak uprzejmy to proszę o info :)

Autokarem z Krakowa do Lwowa za 90 zł się dojedzie.

orzeu 30.06.2009 23:10

Nad polskim morzem swieci slonce od dwoch tygodni bez przerwy, polecam.
Dzisiaj to juz w ogole masakra byla w ciagu dnia, pzebilo sie przez 35 stopni..

pio 01.07.2009 20:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orzeu (Post 754256)
Nad polskim morzem swieci slonce od dwoch tygodni bez przerwy, polecam.
Dzisiaj to juz w ogole masakra byla w ciagu dnia, pzebilo sie przez 35 stopni..

to jednak zależy od miejscowości, bo nie wszędzie jest tak kolorowo jak piszesz...no, może poza dzisiejszym dniem :)

Prezydentowa 07.07.2009 18:24

Był ktoś na własną rękę w Finlandii? Co warto zobaczyć, ceny itp.

IndykTSW 07.07.2009 19:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez marian3a (Post 757190)
Dużo czytam odnośnie szlaków turystycznych itd i zastanawiam się czy lepiej wyjść na Giewont od strony Polskiej lub Słowackiej. bo nie wiem gdzie jakiś pokój, apartament wynająć ...

Nie chodzi Ci czasem o Rysy? Pierwsze słysze o wejściu na Giewont od strony słowackiej.

Tobi1906 11.07.2009 00:18

Czy moze ktos polecic jakas fajna miejscowosc do wypoczynku w Bieszczadach,a moze macie namiar na sprawdzony nocleg...

prosze o info

kms 12.07.2009 11:20

W Bieszczadach mozesz poszukac POLANA albo druga POLAŃCZYK, nr jak znajde to dopisze.

Rond 13.07.2009 13:19

A ja mam takie pytanie, jakie jezioro polecacie w pobliżu Krakowa? Słyszałem o Kryspinowie, ale tam podobno 1000 ludzi na metr kwadratowy. Jakieś propozycje?

kadziolek1906 13.07.2009 13:59

Wybieram się za niedługo w sudety. Jakie szlaki,noclegi,miejsca do zwiedzania, jeziora do kąpieli atrakcje... byście polecili ??? może być na priv żeby nie zaśmiecać tematu :]

!!IRIVER!! 13.07.2009 14:10

Zapewne był ktoś w Nei Pori? ;>
Jakieś fajne knajpki? Jak ma się sprawa z cenami? Prosiłbym o krótką informację :D

kubryc 13.07.2009 14:20

Nocleg w Karpaczu - Admirał. Byłem a październiku zeszłego roku. Troszkę daleko od centrum, jakieś 20 min. spacerkiem, ale naprawdę warto - > http://www.admiral.karpacz.pl/oferta.htm Co warto zwiedzić? Świątynie pokoju w Świdnicy (jest na liście UNESCO), kaplicę czaszek w Kudowie-Czermnie. A jeśli chodzi góry, to standard - Śnieżka, warto zejść i przejść się zrównaniami, dojść do tzw. słonecznika (są to skały). Zejść i zwiedzić świątynie Wang. Autem można podjechać pod Góry Stołowe. Jeśli jesteś zapaleńcem, polecam wygasły wulkan w Ostrzycy, choć tam nie dojrzysz śladów działalności wulkanicznej. Minęło zbyt wiele lat niestety :/

Above 13.07.2009 15:29

Poszukuje ciekawych miejsc na weekendowy wypad w rejonie od Bochnii, przez Gdów, Dobczyce aż do Myślenic. Co możecie polecić? Oczywiście poza takimi znanymi punktami jak kopalnia soli w Bochnii czy też wypad nad Rabę czy jezioro Dobczyckie.

Romy S. 13.07.2009 15:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Above (Post 761154)
Poszukuje ciekawych miejsc na weekendowy wypad w rejonie od Bochnii, przez Gdów, Dobczyce aż do Myślenic. Co możecie polecić? Oczywiście poza takimi znanymi punktami jak kopalnia soli w Bochnii czy też wypad nad Rabę czy jezioro Dobczyckie.

http://www.caw-borek.pl/

Bierz pakę i poszalejcie trochę !

Above 14.07.2009 17:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Romy S. (Post 761159)
http://www.caw-borek.pl/

Bierz pakę i poszalejcie trochę !

Byłem tam kiedyś na spotkaniu rodzinnym po prymicjach kuzyna ;)
Miejsce rzeczywiście ciekawe jak na miejsce w jakim sie znajduje.

szprotson 17.07.2009 14:18

ktoś był moze w Chorwacji ostatnio?

Ola7 17.07.2009 21:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 763580)
ktoś był moze w Chorwacji ostatnio?

Dołączę się do pytania kolegi i zapytam co bardziej opłaca się zabrać: euro i tam rozmienić czy kuny z Polski?

Arkas 19.07.2009 22:25

Ja odnośnie Czarnogóry, kilka pytań:
Macie do polecenia jakieś miasteczka przy morzu? (tylko jakieś małe osady, nie miasta), albo któreś jakich warto się wystrzegac? Albo jakieś rejony w których warto wynając kwaterę.
Trzeba miec jakieś naklejki na samochodach tam czy wolna amerykanka?
Kuchnię jaką mają? Dobrą?
I ostatnie pytanko, język w miarę podobny do naszego, czy bez angielskiego ani rusz? I umieją oni angielski? Czy prędzej rosyjski/niemiecki?

__________________________________________________ ___________________________
Ola7 w tamtym roku bardziej opłacało się z tego co pamiętam wymieniac euro w Chorwacji.

Toldo 19.07.2009 22:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ola7 (Post 763818)
Dołączę się do pytania kolegi i zapytam co bardziej opłaca się zabrać: euro i tam rozmienić czy kuny z Polski?


JA jeżdżę os dwóch lat do Chorwacji i w tym roku też się wybieram. Z tego co zauważyłem to bardziej opłaca się wziąć Euro i rozmienić tam na miejscu na Kuny. Z resztą w Polsce z tego co pamiętam to ciężko znaleźć Kuny w dużych ilościach, ale tu może się mylę.

Dario Silva 20.07.2009 13:25

Zna ktoś z was jakieś sprawdzone w miare tanie miejsce w Zakopanem gdzie mogę zatrzymać się na kilka dni?Jeśli tak to piszcie na priv.

StelmiOriginal 20.07.2009 13:27

Ja nie polecam kwater w Zakopanem, w sezonie letnim biorą średnio 50zł za osobo-dobę a np w Poroninie 4km od Zakopca jest 25zł za osobo-dobe i stamtąd jest busik do Zakopanego za 2,50zł :)

!!IRIVER!! 20.07.2009 13:42

Pierdzielisz Stelmi... ;] Ja zimą płaciłem po 25-30 zł. Chyba, że cenicie sobie jakieś nie wiadomo jakie luksusy, to owszem. ;]

StelmiOriginal 20.07.2009 13:44

Mówie o kwaterach w centrum Zakopanego, nie zamawiane wczesniej przez neta tylko 'at hoak' na miejscu ;]

Moze zamawiajac przez neta jest taniej.... don't know :)

saklak1906 20.07.2009 13:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez StelmiOriginal (Post 764741)
Ja nie polecam kwater w Zakopanem, w sezonie letnim biorą średnio 50zł za osobo-dobę a np w Poroninie 4km od Zakopca jest 25zł za osobo-dobe i stamtąd jest busik do Zakopanego za 2,50zł :)

A nie 8 km, to zalezy od miejsca jest dosc rosciagniety, moze byc 1 km a i dobrze 10 km. Z centrum Poronina( nie polecach bo to przy drodze i stacji kolejowej- ruch) do cenrum Zakopca( tez nie polecam bo duzo ludzi) jest ok 8km



Polecam Bukowine Tatrzanska troche daleko ale ceny sa znacznie nizsze a i widoki z okna przepiekne i kultura bacow o wiele wieksza.
Zakopianczycy to chamy- mieszkalem tam dwa lata
Standartowo pokoje nawet lepiej wygladaja, nie polecalm brac pokoi od ludzi co stoja z kartkami przy drodze.
Wiekszosc nie jest zarejestrowana nigdzie a i sanepid ich nie moze sprawdzic. Sa przypadki ze wogole poscieli nie zmieniaja- wszak groral to narod oszczedny.

Lesnica, Zab tez sa godne uwagi a zwlaszcza widoki sa przepiekne- cala panorama.

Przy dluzszym pobycie w kilka osob mozna sie targowac, teraz jest sezon i ludzi od groma to moze byc problem z lepszymi pokojami.

Polecam Zakopane we wrzesniu i pazdzierniku, piekne jest wtedy Zakopane a i turystow malo.

sandomingo 21.07.2009 09:11

Czy w Chorwacji są jakieś miejsca z piaszczystymi plażami? Bo generalnie to słyszy się, że wszędzie raczej kamieniste?

luk1964 21.07.2009 09:20

Polecam Hostel w Lublinie przy ul.Lubartowskiej 60 w Lublinie na sex weekend !
Poza tym tamtejsza Starówka jest równie klimatyczna jak krakowska. Duży wybór piw i stolików.

luk1964 21.07.2009 09:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Awe (Post 568307)
Jakie miejscowości polecacie na Słowacji? Był ktoś w Nowej Wsi Spiskiej, Vrbov, Smiżany, Vernar, Keżmarok (Słowacki Raj)?

Byłem w Spiskiej Novej Wsi. Polecam Ci Slovacki Raj.
Tam znajduje się niewielka wioska Hrabusice gdzie można tanio nocować i dobrze zjeść.

adamd303 21.07.2009 10:04

Serdecznie polecam krótki urlop w krajach Beneluksu. Fajne wycieczki objazdowe organizuje Orbis w cenie 939 za 6 dni. Dzień 1 - podróż autokarem. Dzień 2 - Zwiedzanie Luksemburgu i Brukseli. Dzień 3 - Antwerpia, Brugia (absulutna perełka w programie) i Gandawa. Dzień 4 - Rotterdam, Delft, Haga. Dzień 5 - Amsterdam. Dzień 6 - podróż do Polski. Program bardzo bogaty, podczas przejazdów pilot puszcza ciekawe filmy DVD w autokarze. Przy oszczędnym aucie i zgranej ekipie można zorganizować taki wypad za 550 - 600 zł. Znam dobrze tamte strony, na studiach co roku jeżdziłem do Holandii na wymiany studenckie, chętnie udzielę informacji, jak ktoś chce jechać prywatnie pomogę w rezerwacji noclegu.

anika 21.07.2009 17:32

w jakich miejscowościach nadmorskich w pobliżu Rzymu możecie polecić krótki pobyt? zależy mi przede wszystkim na jak najtańszym zakwaterowaniu i małym relaksie po tygodniowym zwiedzaniu ;)

jeśli macie też jakieś dobre rady względem samego wyjazdu do Rzymu, to bardzo chętnie skorzystam.
gdzie jeść? [żeby było tanio ;)] co jest szczególnie warte zobaczenia, a np. mniej spopularyzowane w przewodnikach?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:49.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl