Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   21. kolejka, Ruch Chorzów - Wisła Kraków, 22 lutego 2025, 14:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=11075)

Ogryzek 26.02.2025 10:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Manhunt. (Post 1643408)
https://pbs.twimg.com/media/Gevju_rW...g&name=900x900
Można śmiało powiedzieć, że żaden polak nie wypalił, a z zagranicznych? Rodado, Yeboah, El Mahdioui, wypożyczony Tsitaishvili, Fernandez. To tylko pokazuje jak słaby mamy dział sportowy z dyrektorem na czele.

Spór wśród normalnych kibiców nigdy nie dotyczył narodowości a tego co kto gra, co wnosi do zespołu. Ewentualnie ile kosztuje i pomimo jakości czy nas na niego stać.

Problem jest natomiast jak ojkofob i rasista Markus zaczyna swoje mądrości typu:

1. wszyscy Polacy są beznadzieni - perwsza madrość Markusa
2. wszyscy obcokrajowcy są świetni - druga madrosć i dogmat Markusa

I zawsze i wszędzie tak dobierze fakty żeby było że tak jest zawsze. Dyskusja jak z trollem albo 5 latkiem.

btw
Na końcu przydupas Markusa wkracza do akcji (wolfy) i wałkujemy po i raz 1500 to samo.... na końcu wychodzi że nie narodowość gra. To za trudne dla ojkofoba Markusa...

wolfy 26.02.2025 10:39

@Ogryzek - spór wśród "normalnych kibiców". Że niby Ty się do nich zaliczasz?

:haha:

Masz totalny odpał na temat krajowego drewna, zwłaszcza tego poniżej 21-go roku życia. Problem w tym że większość grających tu rodaków to szrot, z przyczyn które podałem.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Manhunt. (Post 1643408)
https://pbs.twimg.com/media/Gevju_rW...g&name=900x900
Można śmiało powiedzieć, że żaden polak nie wypalił, a z zagranicznych? Rodado, Yeboah, El Mahdioui, wypożyczony Tsitaishvili, Fernandez. To tylko pokazuje jak słaby mamy dział sportowy z dyrektorem na czele.

Nasz dział sportowy, z dyrektorem na czele "się uczy". Wciskają nam takiego Sukiennickiego za gotówkę a nasi się jeszcze cieszą że wygrali o niego rywalizację. Z kim? Po co nam kolejny rozgrywający?
Oj tam, oj tam :-)

Potrzeba na CITO defensywnego pomocnika? Jest taki francuski kurdupel po zerwaniu więzadeł, będzie jak znalazł. Akurat przypadkowo grał w Grecji i Basha go kojarzy. Czy to jest defensywny pomocnik do siłowej ligi i jednej z najniższych drużyn w niej?
Oj tam, oj tam...

Mam wrażenie że nasz dział sportowy nawet nie próbuje dobierać tych piłkarzy pod kątem braków w zespole. Co najwyżej na sztukę.

Karherop 26.02.2025 12:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Manhunt. (Post 1643408)
https://pbs.twimg.com/media/Gevju_rW...g&name=900x900
Można śmiało powiedzieć, że żaden polak nie wypalił, a z zagranicznych? Rodado, Yeboah, El Mahdioui, wypożyczony Tsitaishvili, Fernandez. To tylko pokazuje jak słaby mamy dział sportowy z dyrektorem na czele.

I to jest konkretne zestawienie, szkoda ze jeszcze poziom płac i kwot transferów nie jest publiczny.

Przemiał pilkarzy jaki tu sie przewinął w ostatnich latach jest dramatyczny.

stary dziad 26.02.2025 16:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1643384)

Ostatecznie - nie liczy się narodowość, ale większość przyzwoitych i dobrych piłkarzy jest z zagranicy. Krajowy rynek jest bardzo płytki, nasz skauting - żenujący, nasze szkolenie - do dupy.
Stąd przewaga zagranicznych piłkarzy.

Rynek krajowy jest płytki bo z definicji Polaków jest mniej niż zagraniczniaków :-D
Co do reszty zgoda.

Z tym, że budowanie składu opartego na Polakach tu i ówdzie się udało.
Gieksa, Puszcza a w zasadzie także Motor.
Grają wyżej niż my i, jakże szokujące, płacą mniej niż my.

Dlaczego?
Bo dobry skauting, dobre szkolenie, trener z wizją, sensowne zarządzanie.

emjot 26.02.2025 16:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez stary dziad (Post 1643430)
Rynek krajowy jest płytki bo z definicji Polaków jest mniej niż zagraniczniaków :-D
Co do reszty zgoda.

Z tym, że budowanie składu opartego na Polakach tu i ówdzie się udało.
Gieksa, Puszcza a w zasadzie także Motor.
Grają wyżej niż my i, jakże szokujące, płacą mniej niż my.

Dlaczego?
Bo dobry skauting, dobre szkolenie, trener z wizją, sensowne zarządzanie.

Puszcza najlepiej szkoli w wyrzucaniu piłki z autu....

stary dziad 26.02.2025 16:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emjot (Post 1643431)
Puszcza najlepiej szkoli w wyrzucaniu piłki z autu....

Przypomnij, w której lidze gra Puszcza a w której my?

I jeszcze, jaki był wynik barażu?

Adryan 26.02.2025 16:31

A weźcie z tą Puszczą, abstrahując od wyników jakie osiągają to jest totalny antyfutbol, żadnego w tym widowiska nie ma, sensownej gry w piłkę nożną tylko liczenie na wrzutki i to, że jeden drwal nabije drugiego drwala w głowę/inną część ciała, którą można strzelić bramkę i tyle atrakcji. Szczerze mówiąc to wolałbym oglądać takie granie jakie my prezentujemy niezależnie od wyników, tylko coś dla oka się dzieje i są jakieś akcje, niż takie nędzne łupanie jak Puszcza.

Zresztą co taka drużyna wnosi do Ekstraklasy? Co wnosi taki Radomiak bądź Stal? Ani frekwencji, ani kibiców, ani widowiskowych meczów. To też nie jest tak, że ja nie lubię oglądać takich drużyn i mam taki pogląd na futbol. Chelsea za Mourinho stawiała autobus w bramce, ale nie grała tak nędznie, słabe porównanie ale jednak da się grać defensywnie i z wynikami, ale nie zabijając piłki nożnej tylko mądrze i sensownie pod względem taktyki.

Już kończąc temat Puszczy, jeden sezon wszystkich zachwycali, że z małego miasta, że biedni, że piękna historia jak zabierają punkty wielkim drużynom, ale znudziło się to w opór, dodatkowo kibice oraz zarząd tego klubu tak obrośli w piórka i poczuli się ważnymi, że teraz nikogo na stadion z wyjazdowiczów nie wpuszczą w tym sezonie + ta sytuacja z Komarem, no jak dla mnie liczę, że to ich ostatni sezon w Ekstraklasie, bo pasują do niej jak świni siodło.

Patryko 26.02.2025 16:39

Niech boisko zdecyduje, osobiście życzę spadku Lechii, Puszczy i Zagłębiu.

Puszcza gra to, co umie i jeśli zapewni im to utrzymanie się w Ekstraklasie (i przy korytku, które stanowi pewnie z 90% ich budżetu), to niech sobie tak grają, mi to osobiście wisi.

Adryan 26.02.2025 16:50

Szczerze mówiąc to spadek Puszczy tyle da Ekstraklasie co i nic, bo wejdzie w ich miejsce Termalica (chyba, że wydarzy się jakiś kataklizm vide Arka w tamtym sezonie) więc ani to frekwencji nie podbije, ani medialności ligi tym bardziej. W zasadzie to zamiana 1:1, kiedyś takim kopciuszkiem była Termalica, to teraz jest Puszcza i tak na zmianę. Co do Zagłębia to się zgodzę, bo to jest tak sztucznie pompowany klub, że nie przyciąga żadnych emocji, ale zamiast Lechii to już wolałbym Stal/Radomiaka żeby spadli, bo jednak Lechia jakieś zaplecze kibiców ma, mimo organizacyjnego dna jakie panuje w tym klubie.

Patryko 26.02.2025 16:57

Lechia, Puszcza i Zagłębie to jest kolejno patologia w strukturach, patologia na boisku i patologia finansowana z publicznych pieniędzy (bo takie są pieniądze, którymi dotuje tą zabawę w piłkę nożną KGHM).

Różnica między Puszczą i Termalicą jest zasadnicza - pieniądze. Dla Puszczy kasa z C+ to zakładam większość wpływów do klubu, Termalica ma jednak zupełnie inne zaplecze finansowe i może sobie pozwolić na dużo lepszych piłkarzy.

Co do Lechii, to jeśli spełnią się zapowiedzi dziennikarzy sportowych, PZPN tak przeczołga Lechię w lecie za to ostatnie upokorzenie z ratowaniem licencji dla nich, że bez władowania ciężkich baniek na spłatę wszystkiego co do złotówki, nie będą mieli czego szukać w Ekstraklasie.

Oczywiście zgodzę się, że kluby takie jak Radomiak też powinny spaść z Esy, ale niestety spadkowiczów jest tylko trzech.

stary dziad 26.02.2025 17:07

Widzę, że temat Puszczy "rozgrzał" co niektórych...

No cóż, rozumiem, że kibicowi Wisły musi być strasznie niefajnie jak widzi Puszczę w Ekstraklasie a nas poziom niżej.
Kompleksy?
Bo brzydko grają?
Zazdrość?

Dajcie spokój...
A my se grajmy dalej "ładnie", pod światłym przywództwem Prezeska, w pierwszej lidze.

Co do Puszczy, to ja nic nie mam do nich, oczywiście Komarka potraktowałbym chętnie Raidem czy innym muchozolem :p

A co do ładnej gry, to widziałem parę razy Giekse, naprawdę chłopaki zgrabnie grają.
I to praktycznie same Polaki :D

Ale u nas muszą być dyskusje czy wincyj ma być Hiszpanów czy Polaków a może Marsjan.
Zamiast przyjąć, że musi być więcej DOBRYCH ZAWODNIKÓW

Adryan 26.02.2025 17:07

Tu się zgodzę, jednakże Termalica jest takim samym sztucznie pompowanym tworem jak chociażby Zagłębie z potencjałem kibicowskim i infrastrukturą jak Puszcza, więc niewiele odbiega od tego co oba kluby reprezentują. Zresztą też ciekawy jestem czy nas w ogóle wpuszczą do siebie tej wiosny, bo przyjechałoby z 2k ludzi od nas na miękko.
Lechię tak czy inaczej Komisja Ligi dojedzie za te cyrki, które się obecnie odgrywają, jednakże sportowo będą w stanie się utrzymać, tak samo życzę tego Śląskowi, chociaż im terminarz nie sprzyja no i ilość punktów również. Wiadomo, że struktura tego klubu jest taka jaka jest i kto tym klubem zarządza też wiadomo, jednakże już dla przeciętnego widza lepszym rozwiązaniem byłby Śląsk w Ekstraklasie, niż Termalica oraz (o zgrozo!) Puszcza.

Markus 26.02.2025 17:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1643412)
Problem jest natomiast jak ojkofob i rasista Markus zaczyna swoje mądrości (...)

Problem to najwyżej próbuje stworzyć taki Ogryzek, gdy zaczyna wypisywać bezczelne kłamstwa lub chore absurdy w rodzaju:

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek
1. wszyscy Polacy są beznadzieni - perwsza madrość Markusa
2. wszyscy obcokrajowcy są świetni - druga madrosć i dogmat Markusa

czym tylko pokazuje jak mało rozumie z prostego wskazywania, że z drogi stawiania na rzekomo "solidnych ligowców" czy niby "młode talenty" w ostatnich latach Wisła nie miała kompletnie nic dobrego - a już na pewno żadnych świetnych zawodników w składzie, którzy się długofalowo sprawdzili, w przeciwieństwie do drogi sprowadzania obcokrajowców (zwłaszcza z niższych hiszpańskich lig), co dało Białej Gwieździe przynajmniej kilku naprawdę wartościowych zawodników.

Albo rozumie, ale ponieważ nie może kłócić z faktami i rzeczywistością, zaczyna wymyślać sobie "rasizm" i "ojkofobię". :rotfl: Bo nic innego mu nie pozostaje. Naprawdę aż żal mi go.:evil:

Niektórych przerasta całkowicie ogarnięcie, że nigdy nie chodziło o narodowość, tylko o rynek oferujący więcej dostępnych piłkarzy o odpowiednim poziomie umiejętności na kieszeń naszego klubu. O to gdzie można ich znaleźć więcej lepiej wyszkolonych niż w naszej pierwszej lidze, a przy tym i częstokroć tańszych.

Tym rynkiem oferującym dużą podaż nieźle wyszkolonych i jednocześnie w miarę tanich piłkarzy nie jest Polska, tylko właśnie szeroko rozumiana zagranica (nawet z samej "definicji" jak słusznie zauważył Stary Dziad) i stamtąd pochodzą najlepsi zawodnicy naszego klubu czy nawet pierwszej ligi i Ekstraklasy z ostatnich lat. Składa się na to wiele różnych czynników.

Stwierdzenie tego jest kłamstwem czy ojkofobią? Jedynie w umyśle Ogryzkopodobnych, dodatkowo ewidentnie mających jakiś wielki kompleks Wolfiego :lol: :evil:

W ostatnich latach z tej grupy obcokrajowców w Wiśle sprawdzili się: Carbo, Rodado, Fernandez, Igbekeme, Mula, Villar, Moltenis, a jeszcze wcześniej Yeboah, Frydrych, Forbes, El-Mahdioui,Tsitaishivili, Poletanovic.

A z polskich zawodników z naszych lig, kto tak naprawdę się sprawdził w Wiśle w ostatnich latach? Nawet Manhunt potrafił uczciwie stwierdzić: "Można śmiało powiedzieć, że żaden Polak nie wypalił":-D (ja aż tak surowy nie jestem, bo np. Mikulca uważam za wyjątek na przestrzeni ostatnich lat).

Takie są fakty i rzeczywistość wbrew gadaninie Ogryzkopodobnych.

Pomimo to te Ogryzki, S1moniczki i Karheropy czy naczelni hejterzy forum dalej z uporem kłócą się z rzeczywistością i faktami, ciągle mając .......ca na punkcie sprowadzania tych polskich zawodników i budowania na nich polityki kadrowej. A jak ktoś widzi ich piłkarską słabość i katastrofę, którą by to sprowadziło na Wisłę, jest według nich rasistą i ojkofobem.

To się samo komentuje. :-D

wolfy 26.02.2025 17:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez stary dziad (Post 1643430)
Rynek krajowy jest płytki bo z definicji Polaków jest mniej niż zagraniczniaków :-D
Co do reszty zgoda.

Z tym, że budowanie składu opartego na Polakach tu i ówdzie się udało.
Gieksa, Puszcza a w zasadzie także Motor.
Grają wyżej niż my i, jakże szokujące, płacą mniej niż my.

Dlaczego?
Bo dobry skauting, dobre szkolenie, trener z wizją, sensowne zarządzanie.

Nie chodzi o ilość obywateli, ale:
- jakość szkolenia
- liczbę osób uprawiających dany sport.

Znacznie mniejsze Czechy miały jakiś czas temu więcej zawodowych piłkarzy.
Nawet mniej ludne kraje mogą mieć więcej piłkarzy na interesującym nas (niezbyt wysokim) poziomie, które w kraju zamieszkania są poza zainteresowaniem profesjonalnego futbolu na szczeblu centralnym.

Zresztą, przyczyn jest więcej, ale sprowadza się wszystko do tego że klub o naszych możliwościach finansowych i skautingu ma niewielki wybór. Ale tu dochodzimy do odklejeńców uważających że trzeba "inwestować" w młody szrot pieniądze których nie mamy (to oznacza owa magiczna dziura w budżecie w wysokości 12 milionów złotych) bo jest może 1% szans że się rozwiną przez osmozę z lepszymi piłkarzami (szkolenia też nie mamy).

I tak w koło Macieju...

Sylwus1988 26.02.2025 18:08

Jak widzę jak ludzie piszą o tym że ktoś gra brzydko i źle a my gramy zajebiście i miło się to ogląda to mi się śmiech w kieszeni otwiera, Wisła od lat gra brzydko, bez pomysłu i mało efektownie, zakodujcie to w końcu i przyjmijcie do wiadomości. Te brednie o ładnej krakowskiej piłeczce to jakaś abstrakcja i propaganda osób co sobie nie radzą z osiąganiem dobrych wyników

Tantal 26.02.2025 18:22

Ciągnąc temat sztucznie napompowanych klubików to mnie jednak bardziej odpala BrudPet FermaLisia. Nigdy nie mogłem zrozumieć czemu ich właściciel nie włożył hajsu w Unię Tarnów, gdzie z Niecieczy jest raptem 20km.

Ja nie wiem, chciał zapisać swoją wioskę w światowej historii futbolu? To nawet gmina nie jest, osada na raptem 700 mieszkańców. I on tam robi klub na poziomie ekstraklasy. Z całym szacunkiem dla tego zakątka, ale dla kogo jest ten klub? Dla kilkudziesięciu gości z wioski którzy czasem się przejdą na mecz?

To zabija widowisko, zabija rynek reklamowy, zajmuje miejsce klubom z większym potenchałem i bazą kibicowską w strukturach i miejscach w lidze. On sam nigdy nie wyciągnie kasy, którą wkłada w klub, nie zbilansuje w zdrowy sposób budżetu, zawsze też będzie miał szklany sufit z tych wszystkich powodów. Nigdy pewnie nie osiągnie nawet poziomu, który kiedyś prezentowała Amica czy Groclin. W takim Tarnowie czy Mielcu miałby już jakąkolwiek bazę widzów i wsparcie. A tak buduje jakiś nowotwór bez tradycji, większych możliwości i perspektyw, który utonie jak tylko właścicielowi skończy się kaprys albo zejdzie na ebolę.

Markus 26.02.2025 18:55

Spór o Puszczę jest kompletnie pozbawiony sensu, bo nie jest to żaden klub, który ma przed sobą jakąkolwiek świetlaną lub choćby tylko dobrą przyszłość czy dowodzi słuszności czegokolwiek. Szczytem ich możliwości jest i zawsze będzie walka najwyżej o utrzymanie się w Ekstraklasie, z której wcześniej czy później spadną wracając do pierwszej ligi albo jeszcze niżej.

Poważnie tego chcemy dla Wisły, takiej przyszłości i takiego maksimum? To jest nasza ambicja? Bo postępując jak Puszcza czy GKS Katowice nie możemy liczyć na nic więcej, nigdy.

Dlatego stawianie ich jako wzór jest kompletnie niepoważne. Wisłę z innym właścicielem niż obecny może być stać na prowadzenie zupełnie innej polityki kadrowej i na znacznie więcej.

Adryan 26.02.2025 19:48

Kto wgl porównuje Wisłę z Termalicą/Puszczą pod względem historycznym/infrastrukturalnym/kibicowskim? Raczej w każdym z tych przypadków to jest porównanie kompletnie pozbawione sensu.
My nie równamy do Puszczy czy innych drużyn, naszym celem zawsze było równanie do Legii, Lecha, nawet parchatymi się nie przejmowaliśmy, po prostu na chwilę obecną sytuacja jest jaka jest, ale nie ma co dramatyzować, wrócimy na nasze należne miejsce.

Jaroo1 26.02.2025 19:59

Porównanie do Puszczy jest zasadne z punktu widzenia tego, że po prostu wstyd aby tak małe klubu i ośrodki były w stanie zbudować kadrę czy mieć pomysł na grę w ekstraklasie.
Wisła jako wielki klub, z wielkiemu możliwościami i potencjałem, nie umie awansować do ekstraklasy, a w tym czasie praktycznie wszystkie kluby zainteresowane awansem robią to. Często spadają spowrotem, wolniej lub szybciej ale mimo to taki biedny ŁKS, młody i biedny Ruch, toporna i mapa Puszcza, kluby które x lat były w dupie jak Motor i GKS, a teraz być może dołącza do nich Termalica i Arka, umieją zrobić awans, a my w tym czasie nie umiemy rozpracować enigmy polskiej piłki.
I to jest właśnie siara, że każdy się umie ogarnąć ale nie my. Tym bardziej wstyd gdy mówimy o klubach gdzie po topornej grze awansują, o małych klubach, o biednych klubach.

stary dziad 27.02.2025 09:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1643443)
Spór o Puszczę jest kompletnie pozbawiony sensu, bo nie jest to żaden klub, który ma przed sobą jakąkolwiek świetlaną lub choćby tylko dobrą przyszłość czy dowodzi słuszności czegokolwiek. Szczytem ich możliwości jest i zawsze będzie walka najwyżej o utrzymanie się w Ekstraklasie, z której wcześniej czy później spadną wracając do pierwszej ligi albo jeszcze niżej.

Poważnie tego chcemy dla Wisły, takiej przyszłości i takiego maksimum? To jest nasza ambicja? Bo postępując jak Puszcza czy GKS Katowice nie możemy liczyć na nic więcej, nigdy.

Naprawdę?
Zejdź na ziemię.
Dawne czasy minęły a za zasługi nikt nic nie daje.
Swoją pozycję trzeba sobie po prostu wywalczyć, wręcz wyrąbać.
Nasza sytuacja od co najmniej 4 lat to totalna równia pochyła.

Natomiast Puszcza i Gieksa cały czas progres.
Ja oczywiście też chciałbym, aby Wisla grała w Lidze Mistrzów ale... na razie to zleciała z hukiem z ekstraklasy i nie może do niej wrócić.

I jeszcze jedno, mylisz się mocno co do Gieksy. To klub z naprawdę zacną przeszłością, mieszczący się w stolicy województwa, w najbliższym czasie przenoszący się na nowoczesny stadion.
I grający obecnie bardzo fajną piłkę .
Zakładam, że to Twoje nastawienie do niej nie wynika z tego, że zdecydowana większość ich składu to Polacy:-D
I to tacy Polacy, raczej wyszukani niż oczywiści.
Więc odpowiem na koniec tak - w naszej obecnej sytuacji , życzyłbym sobie takiej przyszłosci jaka roztacza się przed Gieksą

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1643443)

Dlatego stawianie ich jako wzór jest kompletnie niepoważne. Wisłę z innym właścicielem niż obecny może być stać na prowadzenie zupełnie innej polityki kadrowej i na znacznie więcej.

Na razie jest ten właściciel co jest i nie zanosi się na innego.
Ten właściciel sprawia wrażenie, że raczej gotowy jest razem z klubem wylądować na dnie niż oddać władzę.
Ale cieszę się, że zaczynasz dostrzegać, że ilość Hiszpanów czy Polaków nie jest problemem.
A jeśli już to jest to tylko pochodna totalnie złego zarządzania.
Na polu sportowym, finansowym, wizerunkowym.

emjot 27.02.2025 11:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez stary dziad (Post 1643432)
Przypomnij, w której lidze gra Puszcza a w której my?

I jeszcze, jaki był wynik barażu?

ale jakie to ma znaczenie
antyfutból to antyfutból oparty na wrzucaniu piłek w pole karne
w dodatku z autu

ps. nie rusza mnie ani to gdzie są, ani to, że rozwalili Wisłę Sobolewskiego w proch i pyl w barażu
Ich pozycja nie świadczy o niczym innym jak tylko o biedzie intelektualnej polskiej piłki, jakości trenera S. i innych, których w ekstraklasie ogrywa Puszcza
tyle

Ogryzek 27.02.2025 11:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emjot (Post 1643450)
ale jakie to ma znaczenie
antyfutból to antyfutból oparty na wrzucaniu piłek w pole karne
w dodatku z autu

ps. nie rusza mnie ani to gdzie są, ani to, że rozwalili Wisłę Sobolewskiego w proch i pyl w barażu
Ich pozycja nie świadczy o niczym innym jak tylko o biedzie intelektualnej polskiej piłki, jakości trenera S. i innych, których w ekstraklasie ogrywa Puszcza
tyle

OK ale prosze nie dajmy sobie narzucić narracji że albo jest Wisła "hiszpańska" albo gra jak Puszcza i jest "drewniania". Jest duża przestrzeń pośrodku na jakies bardziej zbilasnowane pomysły. A taką dychotomie chce narzucić ojkofob Markus.

Mozemy być np. jak GKS Katowice + kilka gwiazd z Iberii jak Rodado które podniosą poziom techniczny a zachowają waleczność reszty zespołu. Nie musmy być zespołem samych drwali czy samych latynosów. W I lidze po poprzednim sezonie po sromotnych batach jakie dostaliśmy z najgorszym miejscem w historii jak widać nie sprawdza się model "Barcelona". Skupmy się zatem na tym co działa i da awans.

emjot 27.02.2025 12:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1643451)
OK ale prosze nie dajmy sobie narzucić narracji że albo jest Wisła "hiszpańska" albo gra jak Puszcza i jest "drewniania". Jest duża przestrzeń pośrodku na jakies bardziej zbilasnowane pomysły. A taką dychotomie chce narzucić ojkofob Markus.

Mozemy być np. jak GKS Katowice + kilka gwiazd z Iberii jak Rodado które podniosą poziom techniczny a zachowają waleczność reszty zespołu. Nie musmy być zespołem samych drwali czy samych latynosów. W I lidze po poprzednim sezonie po sromotnych batach jakie dostaliśmy z najgorszym miejscem w historii jak widać nie sprawdza się model "Barcelona". Skupmy się zatem na tym co działa i da awans.

tylko wybitna bieda intelektualna będzie twierdzić, że
a) Wisła może grać tylko "krakoską" piłkę
b) Wisła musi mieć samych latynosów, Słowaków, Czechów lub innych Chorwatów
c) Wisła musi grać jak Puszcza i grać samymi Polakami

tyle

Ogryzek 27.02.2025 12:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emjot (Post 1643452)
tylko wybitna bieda intelektualna będzie twierdzić, że
a) Wisła może grać tylko "krakoską" piłkę
b) Wisła musi mieć samych latynosów, Słowaków, Czechów lub innych Chorwatów
c) Wisła musi grać jak Puszcza i grać samymi Polakami

tyle

Tutaj pełna zgoda

s1mone 27.02.2025 16:30

Markusina dalej nie przyjmuje logicznych argumentów, dalej wymienia litanię piłkarzy, którzy się sprawdzili w Wiśle i ciągle na czele listy znajdują się goście, którzy nie byli w stanie drużynowo osiągać wymaganych rezultatów.

Praktycznie wszyscy na tej jego wspaniałej liście zawiedli, jedni się zrypali z Wisłą z ESA, gdy mieli grać o górną połówkę tabeli, następni mieli zrobić awans, a zrobili wielką kupę.

Ja jestem przeciwny gloryfikowaniu indywidualnych wyczynów, gdy wynik drużynowy się nie zgadza. Jeszcze takiemu Rodado można wrzucić taryfę ulgową, bo chłopak strzela jak najęty, ale cała reszta drużyny? Ogólnie to jest banda chimerycznych gości, którzy wybierają sobie w jakich meczach im się chce - albo po prostu są tacy słabi psychicznie.

Co z tego, że mają świetne momenty skoro nie potrafią stworzyć drużyny? A np. taki GKS Katowice może. Tylko u nas się nie da. Niech Markusina przestanie gloryfikować te melepety. Bo to jest taki sam szrot jak ten nasz polski, tylko budzący fajniejsze wrażenia artystyczne na tą chwilę.

wolfy 28.02.2025 01:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1643462)
Markusina dalej nie przyjmuje logicznych argumentów, dalej wymienia litanię piłkarzy, którzy się sprawdzili w Wiśle i ciągle na czele listy znajdują się goście, którzy nie byli w stanie drużynowo osiągać wymaganych rezultatów.

Praktycznie wszyscy na tej jego wspaniałej liście zawiedli, jedni się zrypali z Wisłą z ESA, gdy mieli grać o górną połówkę tabeli, następni mieli zrobić awans, a zrobili wielką kupę.

Ja jestem przeciwny gloryfikowaniu indywidualnych wyczynów, gdy wynik drużynowy się nie zgadza. Jeszcze takiemu Rodado można wrzucić taryfę ulgową, bo chłopak strzela jak najęty, ale cała reszta drużyny? Ogólnie to jest banda chimerycznych gości, którzy wybierają sobie w jakich meczach im się chce - albo po prostu są tacy słabi psychicznie.

Co z tego, że mają świetne momenty skoro nie potrafią stworzyć drużyny? A np. taki GKS Katowice może. Tylko u nas się nie da. Niech Markusina przestanie gloryfikować te melepety. Bo to jest taki sam szrot jak ten nasz polski, tylko budzący fajniejsze wrażenia artystyczne na tą chwilę.

Kłamiesz i manipulujesz.
Zrównujesz bezużyteczny szrot w rodzaju Dudy, Sukiennickiego itp. "talentów" z piłkarzami którzy dają liczby - punkty, gole i asysty.

Stosując Twoją ubogą intelektualnie metodykę co sezon wymienialiśmy niemal cały zespół.

W normalnych zespołach zostawia się tych którzy się sprawdzają a pozbywa tych którzy mają negatywny wpływ na zespół. Czyli Duda out (nie będzie młodzieżowcem w pierwszej lidze), Sukiennicki wypożyczenie/out, Szot out, Uryga out, Łasicki out, Broda i Chichkan out, najsłabsi skrzydłowi out. Na ich miejsce piłkarze którzy mogą coś wnieść na boisku.
Jeśli awans przestanie być realny - Duda na ławkę/do rezerw i zacząć testować Kutwę i Baniowskiego którzy będą młodzieżowcami.

wolfy 28.02.2025 01:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1643462)
Markusina dalej nie przyjmuje logicznych argumentów, dalej wymienia litanię piłkarzy, którzy się sprawdzili w Wiśle i ciągle na czele listy znajdują się goście, którzy nie byli w stanie drużynowo osiągać wymaganych rezultatów.

Praktycznie wszyscy na tej jego wspaniałej liście zawiedli, jedni się zrypali z Wisłą z ESA, gdy mieli grać o górną połówkę tabeli, następni mieli zrobić awans, a zrobili wielką kupę.

Ja jestem przeciwny gloryfikowaniu indywidualnych wyczynów, gdy wynik drużynowy się nie zgadza. Jeszcze takiemu Rodado można wrzucić taryfę ulgową, bo chłopak strzela jak najęty, ale cała reszta drużyny? Ogólnie to jest banda chimerycznych gości, którzy wybierają sobie w jakich meczach im się chce - albo po prostu są tacy słabi psychicznie.

Co z tego, że mają świetne momenty skoro nie potrafią stworzyć drużyny? A np. taki GKS Katowice może. Tylko u nas się nie da. Niech Markusina przestanie gloryfikować te melepety. Bo to jest taki sam szrot jak ten nasz polski, tylko budzący fajniejsze wrażenia artystyczne na tą chwilę.

Kłamiesz i manipulujesz.

Zrównujesz bezużyteczny szrot w rodzaju Dudy, Sukiennickiego itp. "talentów" z piłkarzami którzy dają liczby - punkty, gole i asysty.

Stosując Twoją ubogą intelektualnie metodykę co sezon wymienialiśmy niemal cały zespół.

W normalnych zespołach zostawia się tych którzy się sprawdzają a pozbywa tych którzy mają negatywny wpływ na zespół. Czyli Duda out (nie będzie młodzieżowcem w pierwszej lidze), Sukiennicki wypożyczenie/out, Szot out, Uryga out, Łasicki out, Broda i Chichkan out, najsłabsi skrzydłowi out. Na ich miejsce piłkarze którzy mogą coś wnieść na boisku.
Jeśli awans przestanie być realny - Duda na ławkę/do rezerw i zacząć testować Kutwę i Baniowskiego którzy będą młodzieżowcami. Dobrze byłoby sprawdzić czy to nie kolejni Piotrusie Starzyńscy.

Rodado pewnie sprzedamy, może ktoś jeszcze odejdzie, ważne żeby kregosłup drużyny został. Tak się powinno budować zespół.

Ale my kupiliśmy kolejny młody talent z drugiej ligi na pozycję na której do 2026 roku mają kontrakty Carbo i Poletanović. Na pewno sobie pogra...

Karherop 28.02.2025 08:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1643473)
Kłamiesz i manipulujesz.
Zrównujesz bezużyteczny szrot w rodzaju Dudy, Sukiennickiego itp. "talentów" z piłkarzami którzy dają liczby - punkty, gole i asysty.
.

Jeszcze powiedz kiedyś że nie jestes internetowym hejterem i napinaczem :lol:

Akurat Sukiennicki ma najwiecej liczb z wszystkich naszych środkowych pomocnikow razem wzietych w tym sezonie :lol: Rozumiem ze interpretujesz te wartosci wybiórczo, kiedy pasuje pod teze to tak, a kiedy nie pasuje to sa bezuzyteczne?

wolfy 28.02.2025 10:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1643477)
Jeszcze powiedz kiedyś że nie jestes internetowym hejterem i napinaczem :lol:

Akurat Sukiennicki ma najwiecej liczb z wszystkich naszych środkowych pomocnikow razem wzietych w tym sezonie :lol: Rozumiem ze interpretujesz te wartosci wybiórczo, kiedy pasuje pod teze to tak, a kiedy nie pasuje to sa bezuzyteczne?

A jakie to liczby ma Sukiennicki? Odbiory, ostatnie podania, wygrane pojedynki? Czy chodzi Ci o dobicie jednej piłki i jeden rykoszet pół roku temu?

Czemu gra ten leszcz Igbekeme zamiast asiora Sukiennickiego? Jop jest ślepy, Moskal się nie zna?

Ile to meczy nam Sukiennicki wygrał swoimi zagraniami?

Kierując się Twoją logiką - czemu szukamy prawego obrońcy skoro Jaroch ma bardzo dobre statystyki ofensywne?

Ech...

P.S. Jestem internetowym napinaczem bo piszę że mamy źle zbudowany skład i ściągamy za pieniądze młody szrot? :haha:

Markus 28.02.2025 11:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1643479)
A jakie to liczby ma Sukiennicki? Odbiory, ostatnie podania, wygrane pojedynki? Czy chodzi Ci o dobicie jednej piłki i jeden rykoszet pół roku temu?

Czemu gra ten leszcz Igbekeme zamiast asiora Sukiennickiego? Jop jest ślepy, Moskal się nie zna?

Ile to meczy nam Sukiennicki wygrał swoimi zagraniami?

Kierując się Twoją logiką - czemu szukamy prawego obrońcy skoro Jaroch ma bardzo dobre statystyki ofensywne?

Ech...

P.S. Jestem internetowym napinaczem bo piszę że mamy źle zbudowany skład i ściągamy za pieniądze młody szrot? :haha:

Naprawdę, to co regularnie wypisuje Karherop, S1moniczek czy inny Ogryzek, jest tak przeraźliwie głupie, miałkie, kłamliwe, merytorycznie ubogie i fałszywe (dowolne określenie pasuje), że szkoda tego komentować i się do tych bredni nawet odnosić.

Strata czasu.

Nie ogarniają nawet najbardziej podstawowych zasad i zależności panujących w świecie piłki, włącznie z tym, kto jest liderem zespołu i się sprawdził na swojej pozycji, a kto nie i z jakiego powodu. Nie ogarniają, kto sobą cokolwiek prezentuje, a kto jest kompletnie gówno wart i do wymiany. Nie ogarniają, że na złe wyniki zespołu najbardziej rzutuje gra jego najsłabszych ogniw i zawodników, a nie najlepszych.

Nie ogarniają, że ma znaczenie rynek, z którego czerpie się piłkarzy dla ich ceny, dostępności na pożądanym poziomie jakości i stopniu wyszkolenia i że o to chodzi, a nie o ich narodowość. Nie ogarniają, co decyduje o jakości gry piłkarza i jego profesjonalizmie (S1moniczek niedawno próbował dowodzić i wmawiać, że temperatura powietrza) :lol:

Dla Ogryzka rasizmem i ojkofobią jest pisanie o tym, że najlepsi obcokrajowcy dzisiejszej Wisły tacy jak Rodado, Carbo, Igbekeme są o wiele lepiej wyszkoleni i lepsi niż jakikolwiek inny polski piłkarz naszej drużyny, który grał w niej na przestrzeni ostatnich lat :lol:

I że w związku z tym w sprowadzanie takich piłkarzy z zagranicy należy przede wszystkim celować, a nie w zapychanie kadry nowymi rzekomymi "solidnymi polskimi ligowcami" czy "wunderkindami" - takimi kolejnymi Starzyńskimi, Sukiennickimi czy Biedrzyckimi z krajowego rynku, o których nawet Manhunt potrafił napisać, że żaden się nie sprawdził. Fakty i rzeczywistość mylą się Ogryzkowi z rasizmem pokazując jedynie skrajną głupotę.

Teraz Karherop dodatkowo pokazał, że myśli, iż jedyne liczby jakie generują i mają zawodnicy to te związane z bramkami i asystami. :rotfl:

A potem ma do Ciebie pretensje, że dosadnie komentujesz poziom jego inteligencji, przekłamań i manipulacji, podobnie jak reszta tego towarzystwa, potrafiąca nawet z Brody robić wartościowego bramkarza. :lol:


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:41.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl