Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   12. kolejka, Pogoń Siedlce - Wisła Kraków, 5 październik 2024, 19:35 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=11046)

Markus 15.10.2024 20:08

:rotfl:

Dziękuję, że kolejny raz przyznajesz się do wrzucenia statystyk nie oddających rzeczywistości, skażonych przedstawieniem niekompletnych, a więc i nieprawdziwych danych, fałszujących rzeczywistą liczbę oddanych strzałów. Bardzo uprzejmie z Twojej strony. To kończy temat Twojej rzetelności.

Witalis 15.10.2024 22:00

Czy jest temat, w której Markus nie kłóci się z każdym o każde słowo i nie udowadnia swojej mądrości?

Jaroo1 16.10.2024 05:33

Widać, że Markus ma jakieś problemy psychicznie bo jego działalność tutaj to jest niezły odlot.

Witalis 16.10.2024 07:38

Tobie też by korona z głowy nie spadła, jakbyś co chwilę go nie obrażał.

Jaroo1 16.10.2024 08:10

A gdzie ja go obrażam?

Karherop 16.10.2024 08:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1636937)
Tak trenerem który potrafił awansować z zespołem z budżetem na płace dużo mniejszym niż w Wiśle jest Moskal.
Jakie to zadania miał Moskal których nie zrealizował? Przecież na pierwszej konferencji z trenerem prezes ogłosił że awans nie jest celem samym w sobie. Ty nawet co przytoczyłem wyżej miałeś jakieś określone progi które nie zostały przekroczone. 8 porażek pamiętasz?

Tak, awansował, zresztą sam chciałem go w Wiśle.

Nie miałem natomiast pojęcia że w wielu kwestiach jego pociąg trenerski już powoli odjeżdża. Sam fakt że przez 9 miesięcy był bez pracy, gdzie karuzela trenerska trwa w najlepsze wiele mówi. Myślę że dobijając już do 60-tki jeszcze przed nim max 1-2 miejsca pracy w 1/2 lidze.

A co do gadania o braku awansu to każde takie gadanie jest wynikiem wyłącznie mitycznego zdejmowania presji. 6-7 zespołów chce z tej ligi awansować i jeśli głośno o tym mówią w 2-3 to nic kompletnie nie zmienia w gabinetach klubowych.

Jak dla mnie wyniki i wiele parametrów nas oddalało od celu, jakim jest awans bezpośredni. W jednym wywiadzie wydaje mi się że podobne sformułowania padaly z ust JK.

krysztal 16.10.2024 12:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1636957)
Tak, awansował, zresztą sam chciałem go w Wiśle.

Nie miałem natomiast pojęcia że w wielu kwestiach jego pociąg trenerski już powoli odjeżdża. Sam fakt że przez 9 miesięcy był bez pracy, gdzie karuzela trenerska trwa w najlepsze wiele mówi. Myślę że dobijając już do 60-tki jeszcze przed nim max 1-2 miejsca pracy w 1/2 lidze.

A co do gadania o braku awansu to każde takie gadanie jest wynikiem wyłącznie mitycznego zdejmowania presji. 6-7 zespołów chce z tej ligi awansować i jeśli głośno o tym mówią w 2-3 to nic kompletnie nie zmienia w gabinetach klubowych.

Jak dla mnie wyniki i wiele parametrów nas oddalało od celu, jakim jest awans bezpośredni. W jednym wywiadzie wydaje mi się że podobne sformułowania padaly z ust JK.

Ta jasne a ile bez pracy pozostawał Papszun?

Co do mitycznego zdejmowania presji (jak rozumiem tą presję Zaskroniec chciał zdjąć z piłkarzy) to może po części jest przyczyna takich a nie innych wyników.Mamy czas,nie musimy awansować,na spokojnie,bez nerwów....tak mogli myśleć piłkarze.



Jakie wyniki nas oddalały od celu jakim jest awans(który według słów Zaskrońca celem nie był) skoro sam założyłeś pewien margines błędów który nie został przekroczony?


Nawet nie chcę wiedzieć jaki margines błędu przyjąłeś dla Jopa,za 2-3 miesiące i tak Ci się odmieni.
Rozumiem,że jakbyśmy nie daj Bóg przegrali z Niecieczą będziesz wytykał Jopowi,że Rodado czy Jaroch zagrali po 90 minut w gówno meczu z Siarką.

s1mone 17.10.2024 02:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markusik
Dziękuję, że kolejny raz przyznajesz się do wrzucenia statystyk nie oddających rzeczywistości, skażonych przedstawieniem niekompletnych, a więc i nieprawdziwych danych, fałszujących rzeczywistą liczbę oddanych strzałów. Bardzo uprzejmie z Twojej strony. To kończy temat Twojej rzetelności.


Hahahahah.
Oczywiście.
Statystyki ze strzałami zablokowanymi z tych dwóch meczy by jeszcze bardziej pogrążyły twojego uber trenera od asymetrycznego ustawienia na tle Mariusza Jopa, ale spoko - znalazłeś drobiazg, do którego się mogłeś przyczepić.



Gratuluje.
Ale, że wspierałeś nie tego trenera co trzeba zimą, a ja tego co trzeba to już nie przyznasz:D
Przecież Jop korki u Rudego brał po godzinach :D

wolfy 17.10.2024 09:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1636957)
Tak, awansował, zresztą sam chciałem go w Wiśle.

Nie miałem natomiast pojęcia że w wielu kwestiach jego pociąg trenerski już powoli odjeżdża. Sam fakt że przez 9 miesięcy był bez pracy, gdzie karuzela trenerska trwa w najlepsze wiele mówi. Myślę że dobijając już do 60-tki jeszcze przed nim max 1-2 miejsca pracy w 1/2 lidze.

A co do gadania o braku awansu to każde takie gadanie jest wynikiem wyłącznie mitycznego zdejmowania presji. 6-7 zespołów chce z tej ligi awansować i jeśli głośno o tym mówią w 2-3 to nic kompletnie nie zmienia w gabinetach klubowych.

Jak dla mnie wyniki i wiele parametrów nas oddalało od celu, jakim jest awans bezpośredni. W jednym wywiadzie wydaje mi się że podobne sformułowania padaly z ust JK.

U mnie Moskal był na drugim miejscu po Broszu jako potencjalny kandydat. Ale też nie miałem pojęcia że to będzie taki hobby football.
Po tym co zrobił w Wiśle chyba na zawsze zostaną mu biedne kluby z pierwszej ligi i niżej.

TIR_DO_SŁUBIC 17.10.2024 10:40

O ile w ogóle coś mu zostanie. Czas myśleć o emeryturze zamiast o kolejnej kompromitacji.

FraMat 17.10.2024 10:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1637001)
U mnie Moskal był na drugim miejscu po Broszu jako potencjalny kandydat. Ale też nie miałem pojęcia że to będzie taki hobby football.
Po tym co zrobił w Wiśle chyba na zawsze zostaną mu biedne kluby z pierwszej ligi i niżej.

Obawiam się, że cały czas forsowana jest teza jakoby Moskal był w tym czasie w klubie za wszystko odpowiedzialny.
Za wyniki, sprowadzanie nieprzygotowanych do gry piłkarzy, za krótki czas do przygotowania do gry na dwóch frontach, za wygłupy Kissa, za brak szczęścia napastników w kilku meczach, za czerwone kartki Biedrzyckiego, za przekładane mecze.
Jednak jego ocena jest niesprawiedliwie zakłócona przez te wszystkie czynniki, na które nie miał wpływu, lub miał wpływ niewielki.

emjot 17.10.2024 11:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1637010)
Obawiam się, że cały czas forsowana jest teza jakoby Moskal był w tym czasie w klubie za wszystko odpowiedzialny.
Za wyniki, sprowadzanie nieprzygotowanych do gry piłkarzy, za krótki czas do przygotowania do gry na dwóch frontach, za wygłupy Kissa, za brak szczęścia napastników w kilku meczach, za czerwone kartki Biedrzyckiego, za przekładane mecze.
Jednak jego ocena jest niesprawiedliwie zakłócona przez te wszystkie czynniki, na które nie miał wpływu, lub miał wpływ niewielki.

Moskal winny wszystkiemu
a prezes tysiąclecia nadal rżnie zbawcę narodu
oszywiście to nie on "kompletował" kadrę
i to nie on akceptował kolejne transfery

tak że tak
łubudubu

ps. za sytuację finansową klubu też przecież nie on odpowiada

krysztal 17.10.2024 11:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1637010)
Obawiam się, że cały czas forsowana jest teza jakoby Moskal był w tym czasie w klubie za wszystko odpowiedzialny.
Za wyniki, sprowadzanie nieprzygotowanych do gry piłkarzy, za krótki czas do przygotowania do gry na dwóch frontach, za wygłupy Kissa, za brak szczęścia napastników w kilku meczach, za czerwone kartki Biedrzyckiego, za przekładane mecze.
Jednak jego ocena jest niesprawiedliwie zakłócona przez te wszystkie czynniki, na które nie miał wpływu, lub miał wpływ niewielki.

Myślisz,że Wolfy przyjmie te argumenty?Przecież on nawet w całej sytuacji ze zwolnieniem nie widział nic złego.Sam Zaskroniec po kilku dniach poryczał się przed kamerami tak go sumienie gryzło a Wolfy uważa,że wszystko było OK.

Piknik1906 17.10.2024 12:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emjot (Post 1637011)
Moskal winny wszystkiemu
a prezes tysiąclecia nadal rżnie zbawcę narodu
oszywiście to nie on "kompletował" kadrę
i to nie on akceptował kolejne transfery

tak że tak
łubudubu

ps. za sytuację finansową klubu też przecież nie on odpowiada

Sytuacja związana z Kazkiem jest czymś absolutnie obrzydliwym.

Człowiek dostał zdekompletowaną drużynę, okres przygotowawczy był zwykłą farsą, potem zaczął się maraton ligowo/pucharowy, w którym drużyna zrobiła dwie rundy więcej niż ktokolwiek się spodziewał (zarabiając ekstra ok 4 miliony złotych). To w sposób oczywisty musiało przełożyć się na wyniki w lidze.

Tymczasem różni pseudoeksperci i pożyteczni idioci zwalają na Kazka winę za jakieś pierdoły wpisując się w tą brzydką historię.

Myślę, że każda myśląca osoba widzi, że decyzja o wyrzuceniu Moskala nie była żadnym impulsem tylko przemyślanym ruchem wykonanym w najlepszym (i ostatnim) momencie z punktu widzenia możliwości zmanipulowania publiczności. Ruch nastąpił po wyczerpującym maratonie przed serią spotkań ze słabszymi przeciwnikami. Ostatni moment, żeby komuś skutecznie wbić nóż w plecy.

Jak do tego dołożymy składane niecały kwartał wcześniej deklaracje dwuletniego wsparcia, co zapewne wpłynęło na taktykę trenera (mam czas na budowanie drużyny więc nie oszczędzam ich w pucharach i staram się z nich maksa wyciągnąć) to człowiekowi robi się niedobrze.

Z punktu widzenia metodologii zarządzania tłumem operacja jest wzorcowa. Z etycznego punktu widzenia to obrzydliwość, która mi niszczy chęć pójścia na stadion.

wolfy 17.10.2024 13:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1637010)
Obawiam się, że cały czas forsowana jest teza jakoby Moskal był w tym czasie w klubie za wszystko odpowiedzialny.
Za wyniki, sprowadzanie nieprzygotowanych do gry piłkarzy, za krótki czas do przygotowania do gry na dwóch frontach, za wygłupy Kissa, za brak szczęścia napastników w kilku meczach, za czerwone kartki Biedrzyckiego, za przekładane mecze.
Jednak jego ocena jest niesprawiedliwie zakłócona przez te wszystkie czynniki, na które nie miał wpływu, lub miał wpływ niewielki.

Reducto ad absurdum nie jest poprawną formą argumentacji. To co konkretnie zawalił Moskal napisałem w niejednym poście. Nie zamierzam się powtarzać.

Nie jest prawdą że główną przyczyną porażki trenera był pech i obiektywne czynniki. Tą tezę obalił Jop zdobywając w dwóch meczach tyle samo punktów co Moskal.

Ignoranci twierdzą że obie drużyny grają tak samo. Sugeruję im wszystkim sprawdzić ile w meczach za Jopa było wrzutek na piątkę wyłapanych przez bramkarza rywali. Najczęstsze zagranie za Moskala z którego nie padł żaden gol, za to poszło sporo groźnych kontr. Jop to zapowiadał na konferencji przed swoim pierwszym meczem w tym sezonie.

Ile razy za Jopa poszły groźne kontry po przechwycie i dalekim wykopie na najszybszego zawodnika? I nie jest to przypadek ani kwestia rywali, tylko ustawienia, u Jopa gramy trójką w obronie asekurowaną przez cofniętego Carbo.

Ile było u Jopa wynikających z bezsilności prób wbiegnięcia z piłką do bramki?
Ile razy u Jopa Rodado wykonywał rzuty rożne, Sukiennicki grał na skrzydle etc.

Szukasz usprawiedliwień dla Moskala, ale nikt mu nie kazał wystawiać nieoptymalnego składu, grać amatorskiej piłki w obronie, napalać się na awans z Cercle etc. Do swoich tragicznych wyników w lidze Moskal sporo dołożył od siebie.

Dlatego nie chcę go już nigdy więcej oglądać w Wiśle, przynajmniej dopóki jej celem jest awans do Ekstraklasy. To co zobaczyłem skutecznie mnie wyleczyło z wiary że mógłby coś tutaj zdziałać.

FraMat 17.10.2024 14:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1637022)
Nie jest prawdą że główną przyczyną porażki trenera był pech i obiektywne czynniki. Tą tezę obalił Jop zdobywając w dwóch meczach tyle samo punktów co Moskal.

Takie coś nie jest obaleniem tezy.
Byłoby, gdyby to Jop przejął drużynę zaraz po Rude i w pierwszych siedmiu meczach zdobył 21 zamiast 6 punktów mając drużynę w takim samym stanie, zawodników w takiej samej dyspozycji zaraz po transferach (Kiss, Duarte, Zwoliński, Kiakos, Sukiennicki, Biedrzycki, a nawet Igbekeme...)
Tego, niestety nie da się sprawdzić.
Miło, że próbujesz, ale chyba zdajesz sobie sprawę z nieporównywalności?

Jaroo1 17.10.2024 17:08

Kolejny pokaz czystego s....ysyństwa w wykonaniu antypolakow. Tym razem wolfy. Za takie manipulacje to już należałoby płuc w mordę. Oczernianie człowieka, który ograł dwa razy dobre zespołu w europucharach, wcisnął 4 bramki Cercle, człowieka który chwilę przed tymi pucharami i liga był na obozie przygotowawczym z 4 bramkarzami i 1 napastnikiem a chwilę po starcie wypadł mi Duda, Alfaro czy Colley i został z Biedrzyckim w obronie czy Sapala w pomocy, oczernianie Moskala w tej sytuacji to już najwyższy poziom s....ienia.
Oczywiście gdyby Moskal nazywał się Rude to te same zjeby by teraz pisały że takiego trenera jeszcze w Wiśle nie było, który mimo kontuzji, wąskiej kadry, słabej kadry itd 2 razy przeszedł dalej w pucharach i pokonał Trnave czy Cercle sam mając zespół na poziomie I logi polskiej

wolfy 17.10.2024 17:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1637028)
Takie coś nie jest obaleniem tezy.
Byłoby, gdyby to Jop przejął drużynę zaraz po Rude i w pierwszych siedmiu meczach zdobył 21 zamiast 6 punktów mając drużynę w takim samym stanie, zawodników w takiej samej dyspozycji zaraz po transferach (Kiss, Duarte, Zwoliński, Kiakos, Sukiennicki, Biedrzycki, a nawet Igbekeme...)
Tego, niestety nie da się sprawdzić.
Miło, że próbujesz, ale chyba zdajesz sobie sprawę z nieporównywalności?

Ale merytorycznie to brak argumentów za Moskalem, nie? Tylko wymówki i gra na emocjach.
Szkoda że jak Rude był trenerem to aż tyle zrozumienia w Tobie i kilku innych nie było.

Zapomniałem, to przecież nie legenda :>

Tak naprawdę - nigdy nie poznamy przyszłości, ale tragiczne wyniki Moskala i jego decyzje wskazują na słuszność pogonienia go. Mimo obiektywnych trudności to wciąż była katastrofa. Może niech idzie być biednym gdzie indziej.

Patryko 17.10.2024 18:34

Merytorycznie to Moskal kilka awansów zrobił, w przeciwieństwie do poprzedników w Wiśle.

Te obiektywne trudności to był właśnie główny przyczynek do katastrofy punktowej - nieprzygotowani gracze, czerwone kartki, gra co 3 dni bez możliwości normalnego potrenowania, kontuzje kluczowych graczy, często brak szczęścia w meczach, gdzie gnietliśmy rywala.

Swoje za uszami miał, ale okres, w jakim miał zrobić tutaj maszynkę do golenia I ligi, był chyba najgorszy z możliwych.

wolfy 17.10.2024 19:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1637048)
Merytorycznie to Moskal kilka awansów zrobił, w przeciwieństwie do poprzedników w Wiśle.

Te obiektywne trudności to był właśnie główny przyczynek do katastrofy punktowej - nieprzygotowani gracze, czerwone kartki, gra co 3 dni bez możliwości normalnego potrenowania, kontuzje kluczowych graczy, często brak szczęścia w meczach, gdzie gnietliśmy rywala.

Swoje za uszami miał, ale okres, w jakim miał zrobić tutaj maszynkę do golenia I ligi, był chyba najgorszy z możliwych.

Nikt nie neguje że łatwo nie miał. Nie zmienia to faktu że jego pomysł na grę mógł wypalić tylko gdyby Uryga, Łasicki i Biedrzycki wpadli do kociołka Panoramixa w przerwie na reprezentację. Inaczej rezultat ich samotnej pogoni za zawodnikami rywali po zagraniu na plecy był znany przed rozpoczęciem meczu.
W ogóle - przebieg meczu był znany przed rozpoczęciem.

Z drugiej strony - miliard wrzutek w piątkę na nikogo też nie przynosił efektu.

Dlatego nie wierzę że czas by coś tu dał, Moskal wydawał się być zdecydowany kontynuować "swoją taktykę". Tak jak za każdym razem gdy go zwalniali z ŁKS-u.

To nie miało sensu.

FraMat 17.10.2024 19:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1637044)
Ale merytorycznie to brak argumentów za Moskalem, nie? Tylko wymówki i gra na emocjach.
Szkoda że jak Rude był trenerem to aż tyle zrozumienia w Tobie i kilku innych nie było.

Czy brak argumentów za Moskalem? Zgadzam się z tym, co napisał powyżej Patryko.
Drużyna zaczęła grać jakąś piłkę, na którą dało się patrzeć.
Przeważaliśmy w wielu meczach, stwarzaliśmy sobie sytuacje, w przeciwieństwie do tego, co było za Rude.
Rude miał okres przygotowawczy, zdrowych piłkarzy, rozsądny terminarz.
Ode mnie miał czystą kartę.
Dopiero po kilku meczach zacząłem wyrażać niepokój, widząc, że z drużyną nie dzieje się nic pozytywnego.

wolfy 17.10.2024 20:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1637053)
Czy brak argumentów za Moskalem? Zgadzam się z tym, co napisał powyżej Patryko.
Drużyna zaczęła grać jakąś piłkę, na którą dało się patrzeć.
Przeważaliśmy w wielu meczach, stwarzaliśmy sobie sytuacje, w przeciwieństwie do tego, co było za Rude.
Rude miał okres przygotowawczy, zdrowych piłkarzy, rozsądny terminarz.
Ode mnie miał czystą kartę.
Dopiero po kilku meczach zacząłem wyrażać niepokój, widząc, że z drużyną nie dzieje się nic pozytywnego.

Teraz to już ewidentnie kłamiesz.
Raz - twierdząc że za Rude nie tworzyliśmy sytuacji.
Dwa - twierdząc że za Moskala je tworzyliśmy w jakichś sensownych proporcjach.

Tak naprawdę gra za Moskala to było posiadanie dla posiadania, bez finalizacji. Masa wrzutek z których nic nie wynikało, rożnych z których nic nie wynikało, prób wejścia w pole karne z których - nie zgadniesz - nic nie wynikało. Plus nieustanne zagrożenie daleką wrzutką i pogonią Urygi/Biedrzyckiego/Łasickiego za znacznie szybszym rywalem.
Najlepsze akcje szły po kontrach i przechwytach. Jeśli mecz się źle ułożył - był przegrany. Pokazują to też statystyki w innych klubach. O kretyńskich zmianach zabijających grę - takich jak Sukiennicki na skrzydło - nie ma co nawet wspominać.

Dlatego twierdzę że trzymanie Moskala nie mialo sensu. Możesz uważać inaczej, ale nie powinieneś twierdzić że nie było podstaw do zwolnienia.

FraMat 18.10.2024 16:25

Mam dwudniowe zaległości, więc do dzieła.
Na początek w tym temacie
Pierwszy punkt wędruje do Jaroo1 - zupełnie poza tematem wątku i ad personam
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1636951)
Widać, że Markus ma jakieś problemy psychicznie bo jego działalność tutaj to jest niezły odlot.

Drugi też dla niego za:
Cytat:

Kolejny pokaz czystego s....ysyństwa w wykonaniu antypolakow. Tym razem wolfy. Za takie manipulacje to już należałoby płuc w mordę
  • markus 5
  • s1mone 5
  • leszekpw 1
  • Jaroo1 5
  • wolfy 3
  • Levis88 1

Jaroo1 18.10.2024 18:07

FraMat coś Ty taki święty się zrobił? :D

Drozd 18.10.2024 18:54

Ma dość obory, którą prezentujesz...

leszekpw 18.10.2024 19:20

Trzeba przyznać, że spokojniej się na forum zrobiło, poza nielicznymi wyjatkami.

Jaroo1 18.10.2024 21:14

Cytat:

Ma dość obory, którą prezentujesz...
takiej obory?
Cytat:

Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?...
...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę...
...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał.
jak tam sraczka twoja?
Przecież ty prezentujesz taki poziom zbydlęcenia, że zgodnie z tą deklaracją nawet słowo "przepraszam" przez klawiaturę ci nie chciało przejść. Oczywiście spokojnie, ja te twoje przeprosiny to mam w nosie, tylko chciałem od poczatku pokazać jakim "pajacem zasranym" jesteś.

leszekpw 18.10.2024 21:35

Gdyby była taka nagroda, że pierwsza trójka, niezależnie od tego kto w niej będzie, dostaje stalego bana na forum. Może wówczas by się tu uspokoiło, definitywnie.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:29.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl