Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

WislaFan123 21.05.2013 22:44

Swoja droga, musialo mi uciec... a jakos przechodzac po meczu z Korona (rzadko jestem na A) zauwazylem jak mocno zmienily sie tereny starego basenu.. co tam teraz jes robione? wrecz wyglada jakby placy pod boisko byl przygotowywany..

tomek100 21.05.2013 23:43

Tak, będzie tam boisko Szkółki Piłkarskiej TS.

Karherop 22.05.2013 06:33

Tutaj potwierdzenie tej informacji http://ekstraklasa.net/wisla-buduje-...000000#zamknij

marcin19876 27.05.2013 14:38

http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna...wiadomosc.html

BIERZMY Z NICH PRZYKŁAD!!!! teraz widać że profesjonalizm Wisły to nic nie warte słowa.....

FraMat 27.05.2013 15:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez marcin19876 (Post 1314491)
wis.la/zmp1q

BIERZMY Z NICH PRZYKŁAD!!!! teraz widać że profesjonalizm Wisły to nic nie warte słowa.....

Ojtam, ojtam...
I tak bogatsi będą im wykupywali młodych, zdolnych.

Tak przecież mówi Cupiał. I to on będzie teraz szykował kasę na podkupywanie młodych z Lubina i okolic.

borys 27.05.2013 15:45

Taki stary kawal byl:

Doradca prezydenta USA: Prezydencie ruscy maluja ksiezyc na czerwono...
Prezydent: Luz nic sie nie dzieje
Doradca prezydenta USA: Panie prezydencie caly ksiezyc juz niemal czerwony
Prezydent: Spokojnie.
Doradca prezydenta USA: Caly ksiezyc czerwony!!!
Prezydent: Ok, leccie i domalujcie Coca-Cola:)

Parafrazujac jak juz zbuduja Cupiał, wyśle tam naganiacza:)

Tak z przymruzeniem oka.

szczepans21 28.05.2013 12:59

http://lovekrakow.pl/aktualnosci/szefowa-zikit-u-zwolniona-przez-jacka-majchrowskiego_2939.html

speedfashion 06.06.2013 10:15

Dzisiejsza 'Gazeta Myslenicka' dosyc powaznie informuje o planach budowy bazy treningowej w Myślenicach.

Jesli macie problem z dotarciem do tego pisma, a chcielibyscie zobaczyc, to postaram się później wrzucic jakies fotki (o ile nie posla mnie za to do wiezienia).

@Eternit
Dzieki, nawet nie pomyślałem o stronie internetowej, a o te zdjęcia mi chodziło.

Eternit 06.06.2013 10:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez speedfashion (Post 1316391)
Dzisiejsza 'Gazeta Myslenicka' dosyc powaznie informuje o planach budowy bazy treningowej w Myślenicach.

Jesli macie problem z dotarciem do tego pisma, a chcielibyscie zobaczyc, to postaram się później wrzucic jakies fotki (o ile nie posla mnie za to do wiezienia).

http://www.gazeta.myslenice.pl/serwis/
Pod tym linkiem po 10 czerwca artykuły z gazety będą dostępne za darmo. Na stronie dostępne są już zdjęcia przedstawiające projekt rozbudowy, Pozycje 1,2 i 3 są już zbudowane.

marcin19876 06.06.2013 10:49

ja tu widze 3 boiska TYLKO 3 boiska a tak naprawdę same grupy młodzieżowe powinny mieć z 2- 3 boiska tylko dla SIEBIE!!! nie mówiąc o pierwszej druzynie, także dla mnie to nie jest żadna baza treningowa tylko Wiślacka prowizorka....

Ajax 06.06.2013 11:44

Zawsze to trzy boiska więcej i krok w dobrą stronę.

marcin19876 06.06.2013 11:49

Teoretycznie tak ale od planów do realizacji u nas jest bardzo daleko i potrzeby są naprawdę duże.

Kaan 06.06.2013 11:56

W tekście w artykule, znajduje się takie zdanie:

Cytat:

Docelowo Wisła zamierza zrezygnować ze stałego wynajmowania pomieszczeń pod trybuną południową stadionu Wisły przy Reymonta 22, w której znajduje się m.in. szatnia treningowa, siłownia i basen.
Zastanawia mnie kto jest "operatorem stadionu" tzn. kto odpowiada za sprzątanie, katering itp. Rozumiem, że dalej będziie totalna prowizorka tam gdzie można naprawdę zarobić, zarówno na piwie czy jedzeniu. Piwo się kończy w przerwie meczu, kiełbasa też. Nikomu się to nie opłaca?

Na marginesie: skoro klub rezygnuje z wynajmowania na stałe pomieszczeń to o klubowym muzeum - dawno nikt o nim nie wspominał - możemy zapomnieć na długo.

marcin19876 06.06.2013 12:09

Ty człowieku jeszcze marzysz o klubowym muzeum??!!takie sprawy to można już dać na półkę miedzy bajki i nasz awans do LM,hehehe,

cinekw 06.06.2013 12:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez marcin19876 (Post 1316395)
ja tu widze 3 boiska TYLKO 3 boiska a tak naprawdę same grupy młodzieżowe powinny mieć z 2- 3 boiska tylko dla SIEBIE!!! nie mówiąc o pierwszej druzynie, także dla mnie to nie jest żadna baza treningowa tylko Wiślacka prowizorka....

Seniorzy nie mają gdzie trenować, a Ty się przejmujesz boiskami dla młodych... Najpierw niech zadbają o 1 drużynę i zrobią im gdzieś porządne boiska i zaplecze do treningu i odnowy, jak by zadbali o to byłoby pięknie, a w przyszłości można byłoby pomyśleć o rozbudowaniu tej bazy dla młodych...

aNouc 06.06.2013 12:16

BAYERN MONACHIUM posiada 4 boiska trawiaste, w tym jedno z podgrzewaną murawą i jedno ze sztuczną murawą.. ( i wszystkie one są dla seniorskiej druzyny i WSZYSTKICH grup młodziezowych


a ten chce dla jednej grupy mlodziezowej 3 boiska.. taki Bayern ma kilka, a Wisla ma miec 20 w rozumowaniu marcina


to co widzimy wyzej na wizualizacjach to kompleks treningowy jaki nie posiada zadna druzyna w Ekstraklasie wiec zamiast jaczec znow lepiej sie zamlczec..

rzecz jasna daj Bog ze nie skonczy sie na wizualizacjach, ale z tego co widac sprawa jest dosc powazna wiec jest nadzieja

KoPer 06.06.2013 12:19

poza tym jeśli ta inwestyacja doszłaby do skutku, to młodzież przejęłeby obecne boisko treningowe, a do tego TS robił zbiórkę na jeszcze jedno.

Więc byłby 3 boiska na I drużynę i drużynę rezerw, która ma (?) powstać

marcin19876 06.06.2013 12:24

Ty mi mówisz BAYERN MONACHIUM a ja Ci powiem że Polonia Świdnica ma 3 boiska treningowe w tym jedno ze sztuczną nawierzchnią i całe oświetlane a gra w 3 albo 4 lidze a my MAMY 1 - GRATULACJE...

zybert77 06.06.2013 12:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez cinekw (Post 1316406)
Najpierw niech zadbają o 1 drużynę i zrobią im gdzieś porządne boiska i zaplecze do treningu i odnowy, jak by zadbali o to byłoby pięknie, a w przyszłości można byłoby pomyśleć o rozbudowaniu tej bazy dla młodych...

Piękna strategia.... i jaka wiślacka... w myśl tej strategii udało nam się już wybudować piękny stadion (nie stać nas na kompleksowy projekt to sobie walniemy najpierw jedną trybunę, za kilka lat następną, potem se zbudujemy kaplicę zwaną pawilonem medialnym, a potem sie zastanowimy jak do tego co jest dopasujemy dwie najważniejsze trybuny z wyjazdem dla kosiarek w środku jednej z nich i brakiem miejsca pod kamery tv na drugiej). Po wybudowaniu okaże się, że klubu nie stać żeby go utrzymać. Wobec tego se go Cupiał wynajmie na jeden dzień meczowy co 1-2 tygodnie (w zależności od kalendarza) a w pozostałe się zorganizuje wystawę noży i maczet dla koneserów.

Cupiałowi 15 lat śmignęło jak z bata strzelił. W szesnastym roku udało się przygotować koncepcję ośrodka treningowego dla 1szej drużyny z ambicjami sięgającymi Ligi Mistrzów.
Pewnie budowa będzie trwała tyle samo co budowa stadionu. Jak już to się uda (powielając po drodze podobne problemy jak ze stadionem), to się weźmiemy za przygotowanie czegoś dla juniorów i młodzieży.

Ani chybi za 30-40 lat ten klub będzie już wyglądał w miarę normalnie

Tominho 06.06.2013 13:23

Jak się zapatrujecie na pomysł z budową bazy Wisły w Myślenicach? Mi osobiście podobają się te wszystkie projekty itd. ale wiadomo, że u nas nic nie jest pewne dopóki efekt nie będzie widoczny w realu...

Z jednej strony fajnie, że ktoś wreszcie coś pomyślał w tym kierunku, ale ja mam pewne wątpliwości, którymi chciałbym się z wami podzielić i ewentualnie usłyszeć dobre słowo, które te wątpliwości wyeliminuje :)

1. Odległość Krakowa od Myślenic - 30 km. Wydaje mi się, że to dużo (szczególnie dla tych, którzy nie posiadają prawka jak Małecki i musieliby dojeżdżać autobusem...). Dla "gwiazdeczek", które na co dzień jeżdżą Mercedesami, Audi, Volvo itp. też może to sprawiać kłopot. Przykładów nie trzeba daleko szukać, np. taki Rafał Wolski z Fiorentiny (skromny chłopak z innego kraju), który za wszelką cenę chciał zamiekszać jak najbliżej stadionu i boisk treningowych. Nie wyobrażam sobie, żeby któryś z piłkarzy chciał na stałe zamieszkać w Myślenicach. Wabikiem dla nich ma być właśnie piękny Kraków, a jak usłyszą o perspektywie codziennego dojeżdżania na treningi trasą 30 km, to mogą czuć się zażenowani. Biorąc pod uwagę korki na mieście (Kraków) itp. taka podróż może trwać nawet godzinę... Dla mnie nie byłby to żaden problem, ale ja nie zarabiam milionów, nie uważam się za PANA piłkarza i nie spędzam wolnego czasu w Bonarce :)

2. Bazę buduje (albo ma plany na wybudowanie) Cupiał. Co będzie w momencie, kiedy klub wróci pod skrzydła TS Wisła? Może być tak, że zostaniemy i bez bazy, i bez pomieszczeń wynajmowanych na stadionie... Albo co gorsze, Cupiał sprzeda Wisłę jakiemuś pseudobiznesmenowi, który będzie miał kaprys i pozbędzie się ośrodka treningowego w celach zarobkowych.

Sorki, ale moje zaufanie co do pozytywnych myśli Cupiała związanych z Wisłą z każdym rokiem maleje... Aczkolwiek nadal jest na plusie (może dlatego, że dzięku niemu nadal jesteśmy w Ekstraklasie) :)

3. Taka baza mogłaby być ogromnym atutem klubu, gdyby na miejscu powstał hotel i pomieszczenia mogące spełniać rolę sal do odpraw przedmeczowych itp. Mam tu na myśli 2-3 dniowe zgrupowania całej drużyny przed każdym meczem w Ekstraklasie czy pucharach.

Podobne praktyki o ile się nie mylę, stosuje się chyba w Tereku Grozny (czytałem kiedyś jakiś wywiad z Rybusem na ten temat). Terek na pewno nie jest wyjątkiem, ale tylko on przychodzi mi w tej chwili do głowy. Takie zgrupowania to byłaby oczywiście nowość dla polskich kopaczy, co wiąże się z innym podejściem mentalnym do zawodu.

Moim zdaniem takie praktyki na pewno nie byłby krokiem w tył jeśli chodzi o futbol w Polsce, ale obawiam się, że najwięcej do powiedzenia mieliby zaraz piłkarze, którzy narzekaliby na brak kontaktu z rodziną itd. Wszyscy pamiętamy kto miał najwięcej do powiedzenia w naszym klubie co do przyszłości Dana Petrescu na stanowisku trenera zespołu...


Sporo osób wspomina o tym, że te boiska w Myśleniach mają służyć także młodzieży grającej w Wiśle. Zapominacie jednak, że ta baza to ma być ośrodek treningowy a nie AKADEMIA PIŁKARSKA... Rodzice na pewno nie będą jeździli ze swoimi dziećmi 30 km za miasto, aby to dziecko przez godzinę pobiegało sobie za piłką. Są jednak sposoby, aby i te problemy rozwiązywać, ale nie wiem czy nasz klub jest w stanie tak dobrze się zorganizować. Wszystkie dzieciaki z danej kategorii wiekowej meldują się na R22, gdzie wspólnie wsiadają do klubowego autobusu i jadą na trening. Hmmm... Chyba za bardzo się rozmarzyłem na temat tego profesjonalizmu w naszym klubie, zapachniało Europą hehe :)

Trochę się rozpisałem i nie wiem czy ktokolwiek będzie chciał to czytać, ale jak znajdą się takie osoby, które przeczytają to chętnie wysłucham ich opinii na temat związany z budową wiślackiego ośrodka treningowego w Myślenicach :)

wolfy 06.06.2013 13:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tominho (Post 1316417)
(...)

Budowanie nowych baz treningowych poza dużymi ośrodkami miejskimi to raczej norma. Przede wszystkim liczą się tu ceny ziemi i dostępność gruntu.

Tominho 06.06.2013 13:36

@wolfy Doskonale zdaję sobie z tego sprawę, ale jak przeglądam np. bazy treningowe klubów angielskich, to wszystkie mają je prawie, że na miejscu. Przykłady: Fulham, Chelsea czy Man Utd.

A co do tych ziemi... Będę spokojny, jeśli ziemia i ośrodek się na niej znajdujący będą na najbliższe 100 lat w posiadaniu Wisły a nie Cupiała.

wolfy 06.06.2013 13:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tominho (Post 1316422)
@wolfy Doskonale zdaję sobie z tego sprawę, ale jak przeglądam np. bazy treningowe klubów angielskich, to wszystkie mają je prawie, że na miejscu. Przykłady: Fulham, Chelsea czy Man Utd.

A co do tych ziemi... Będę spokojny, jeśli ziemia i ośrodek się na niej znajdujący będą na najbliższe 100 lat w posiadaniu Wisły a nie Cupiała.

A kiedy te bazy powstawały?
Jak klub ma tereny obok swojej siedziby, to oczywiste że to tam będzie budował. U nas to zwyczajnie nierealne.

Tominho 06.06.2013 13:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1316424)
A kiedy te bazy powstawały?
Jak klub ma tereny obok swojej siedziby, to oczywiste że to tam będzie budował. U nas to zwyczajnie nierealne.

A masz może jakieś przykłady takich baz poza aglomeracjami miejskimi? Chętnie zobaczę jak to wygląda :)

TymonPRO 06.06.2013 13:46

Ja osobiście ten pomysł z bazą w Myślenicach odbieram jak najbardziej na plus.

Niewiem jak to wygląda za granicą np w Angli,czy też te ośrodki są tak dosyć daleko położone

Przejazd codziennie 30km to trochę sporo ale jednak tam będzie spokuj,lepsze powietrze,daleko od Galerii ;)

Nie ma co narzekać,fajnie że właściciel coś chce zmienić,bo to był wstyd dla takiego klubu jak Wisła że nie posiadał bazy treningowej na choćby ,,ekstraklasowym'' poziomie

3 boiska są wystarczającce o ile przynajmniej jedno z nich jest z podgrzewaną murawą,Wisła to nie Arsenal czy Bayern żeby potrzebowała 10(Arsenal) boisk treningowych

Aktualizacja: Centrum treningowe Arsenalu, które należy z całą pewnością do najnowocześniejszych pod względem budownictwa i technologii, położone jest w hrabstwie Hertfordshire, niedaleko miasteczka Shenley, 45 minut jazdy samochodem od Emirates Stadium.

Chelsea ma bazę oddaloną o 32km od Stamford

Jakby ktoś chciał zobaczyć jak to wygląda u bogaczy z Anglii :)

Centrum Arsenalu: http://www.kanonierzy.com/section_id...eningowe.shtml

Centrum Chelsea:
http://www.chelsealive.pl/dzial/cobham

wolfy 06.06.2013 13:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tominho (Post 1316427)
A masz może jakieś przykłady takich baz poza aglomeracjami miejskimi? Chętnie zobaczę jak to wygląda :)

Na szybko - Milanello, baza treningowa Milanu, położona jest 40 km od Mediolanu.

7 kotów 06.06.2013 13:59

Jak Malecki nie ma prawa jazdy to niech sie nie stresuje.
30km to w niecale 2 godzinki na rowerze machnie.
Bedzie zdrowszy, silniejszy, i mniej zestresowany - bo uniknie korkow.

Zreszta po takim sezonie, oni wszyscy powinni na rowerach jezdzic na treningi. Do Zakopanego!

szprotson 06.06.2013 14:00

w mediolanie ciezko o takie tereny
http://www.calciomio.fr/wp-content/u...llo.jpg?3a336c

Realu valdebeblas czy jak to sie zwie tez jest oddalone.Ale to dlatego ze takich gruntow o takim obszarze by w Madrycie nie znalezli

wolfy 06.06.2013 14:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1316438)

A w Krakowie to łatwo/tanio tereny można dostać?

ociec Ciemka 06.06.2013 14:06

nie wiem czy próbowałeś biegać zaraz po zejściu z roweru ( po przejechaniu kilkunastu km)? Nogi jakoś nie pracują.

Znajomy ćwiczył do triathlonu każdą dyscyplinę osobno i bardzo, ale to bardzo się zdziwił :)

Potem się przyzwyczaił.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:39.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl