Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Mam pytanie.... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=349)

adam_09 26.04.2014 21:28

dobry post, wczoraj z BZ WBK też dostałem nową kartę, jeszcze nie aktywowałem. Oczywiście pay pass ale ch.uje się wcześniej nie zapytały jaką chcę.

alterego 26.04.2014 22:24

dokładnie... nikt nie pyta. A jeszcze bardziej bezczelne jest jak nie pytają w sklepie albo innym miejscu i bezczelnie sami przykładają karte do czytnika. Spoko tylko taka płatność "wisi" przez kilka dni i po ich upływie - zonk. Stan konta sporo niższy od zakładanego.

felipe 27.04.2014 16:16

Poleci ktoś jakiegoś neurologa (w ramach NFZ)?
Najlepiej na terenie Nowej Huty.

Proud 28.04.2014 16:46

witam,

planuję zakupić CB Radio, ale zupełnie się na tym nie znam.
Czy mógłby mi ktoś napisać na co zwracać uwagę przy zakupie?
Albo najlepiej polecić jakiś zestaw powiedzmy do 350zł?:) O ile w ogóle kupię coś w tej cenie w miarę dobrego.

pozdr!

zakk 28.04.2014 17:13

Istnieje możliwość sprawdzenia ilości wejść na stronę w jej historii? Strony, której się jest adminem, ale nie maiła założonych liczników?

coś jak alexa.com nie znajduje danych

felipe 28.04.2014 18:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez felipe (Post 1359114)
Poleci ktoś jakiegoś neurologa (w ramach NFZ)?
Najlepiej na terenie Nowej Huty.

Na nową stronę.

szprotson 28.04.2014 18:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 1359206)
witam,

planuję zakupić CB Radio, ale zupełnie się na tym nie znam.
Czy mógłby mi ktoś napisać na co zwracać uwagę przy zakupie?
Albo najlepiej polecić jakiś zestaw powiedzmy do 350zł?:) O ile w ogóle kupię coś w tej cenie w miarę dobrego.

pozdr!

tez sie nei znam, ale kupowałem juz nei pamietam na jakiej ulicy ale od jubilata w stronę woli po prawej stronie w polowie drogi moze nawet blizej. Nawigacje cb etc maja i sie znają chłopaki.
Z tego co wiem, kupiłem za dość dobrą cene a targowalismy sie krótko.
aczkolwiek teraz mi sie coś zepsuło, ale nie mam czasu oddac do naprawy bo do krk mam 2 stówki :)

brzydki.brzydal 02.05.2014 07:06

Poszukuje przedstawiciela PLAY dla firm - priv. :)

El'kabat 04.05.2014 19:52

Wie ktoś może ile jedzie bus z Krakowa do Proszowic ?

Edit dzieki gypsy

gypsy 05.05.2014 08:25

Około 45 minut.

Reserve 08.05.2014 14:44

Jakiś sprawdzony domowy sposób na zwalczenie infekcji? Od wczoraj boli mnie gardło, mam lekki katar. W poniedziałek rozszerzona matura z biologii, potrzebuję być zdrowy.

DeadOrAlive 08.05.2014 16:29

Jako abiturent przystępujący do matury z Biologii sam powinieneś wiedzieć, co najlepiej działa na ludzki organizm :P

A tak poza tym, to śmigaj poszukać miodu, kup POLSKI czosnek w sklepie, mleko. Rano, w południe i wieczorem mleko z czosnkiem i miodem, na rozgrzanie herbata z sokiem malinowym, cały czas leż, bo tylko w ten sposób Twój organizm się wypoci. Na noc aspiryna, bądź polopiryna na wygrzanie organizmu. Pozdrawiam i życzę powodzenia w poniedziałek :)

moonga 08.05.2014 17:54

Mój znajomy posiada 2 telefony - galaxy s2 i nokie lumie iles tam (nie tą najnowszą). Stwierdził,ze odczytywanie smsow z 2 telefonów jest troche upierdliwe i teraz pytanie - jest jakaś możliwość przesyłania smsow z noki na samsunga albo chociaz z noki na skrzynke pocztową? Oczywiście w miare na bieżąco bo nikt nie chciałby dostać smsów tydzień później kiedy np telefon został w domu. Prosiłabym o szybką odpowiedź jeśli ktoś zna jakiś sposób :)

Zola 09.05.2014 07:42

Siema,
czy ktoś z Forumowiczów ma mozliwość/ znajomości, aby załatwić 2 bilety do Opery Krakowskiej w cenie nie przekraczającej 30 zł/ szt. na:

- "Wesele Figara" (czerwiec)

Z góry dzięki i zapraszam na PRIV jak coś

Reserve 09.05.2014 12:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DeadOrAlive (Post 1360340)
Jako abiturent przystępujący do matury z Biologii sam powinieneś wiedzieć, co najlepiej działa na ludzki organizm :P

A tak poza tym, to śmigaj poszukać miodu, kup POLSKI czosnek w sklepie, mleko. Rano, w południe i wieczorem mleko z czosnkiem i miodem, na rozgrzanie herbata z sokiem malinowym, cały czas leż, bo tylko w ten sposób Twój organizm się wypoci. Na noc aspiryna, bądź polopiryna na wygrzanie organizmu. Pozdrawiam i życzę powodzenia w poniedziałek :)

Dzięki wielkie, 2 razy się napiłem i czuję się zdecydowanie lepiej :D (Nie potrafię powiedzieć na ile zadziałał efekt placebo, a na ile naprawdę właściwości lecznicze, ale dziękuję ;) )

A do matury z biologii to ja potrafię u siebie wykryć wadę zastawek, postawy, awitaminozę, a nie potrafię wyleczyć przeziębienia...:rotfl:

Kamil_mchw 10.05.2014 23:32

chce odinstalować offica i za ch... nie mogę... :/
niby normalnie włącza się proces odinstalowywania ale pasek ani drgnie, pół godz. czekam i nic.
próbowałem 3 różnymi programami do odinstalowania się go pozbyć ale nie da się...
pomocy!!
office profesional plus x32 na win 8

ja_ka_ 11.05.2014 16:37

Jak długo czeka się na "wyrobienie" paszportu w Krakowie?

felipe 11.05.2014 17:24

Do miesiąca masz pewny odbiór, w praktyce po 2-3 tygodniach paszport powinien być gotowy.

IncognitoTSW 11.05.2014 20:39

Szukam kogoś kto zajmuje się budową kominków (Tradycyjnych, z płaszczem wodnym - wszelkiego rodzaju) - proszę o kontakt na PW.

kermit06 12.05.2014 14:20

Panowie kawę na ławę proszę - bez owijania żadnego.

Wszelkie szkoły policealne / szkoły dla dorosłych / darmowy uniwersytety typu COSINUS - i tak dalej.

Gdzie jest haczyk?
Bo sorry, ale jak ktoś piszę/reklamuje że WSZYSTKO jest za darmo ( wszystkie semestry, wpisowe etc. ) to nie chce mi się wierzyć.

Plusami tego typu instytucji jest to, że dają na pół roku legitymację i ma się zniżki, oraz w razie alimentów - zaświadczenie, że wciąż się uczysz tak?

A jakieś minusy, ukryte "gwiazdki" w umowach etc?


Dziękuję za szczerze odpowiedzi ( może być na priv )

Reserve 12.05.2014 16:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kermit06 (Post 1360721)
Panowie kawę na ławę proszę - bez owijania żadnego.

Wszelkie szkoły policealne / szkoły dla dorosłych / darmowy uniwersytety typu COSINUS - i tak dalej.

Gdzie jest haczyk?
Bo sorry, ale jak ktoś piszę/reklamuje że WSZYSTKO jest za darmo ( wszystkie semestry, wpisowe etc. ) to nie chce mi się wierzyć.

Plusami tego typu instytucji jest to, że dają na pół roku legitymację i ma się zniżki, oraz w razie alimentów - zaświadczenie, że wciąż się uczysz tak?

A jakieś minusy, ukryte "gwiazdki" w umowach etc?


Dziękuję za szczerze odpowiedzi ( może być na priv )

Poczytaj dokładnie regulamin i statut uczelni. Jednak wydaje mi się że nie ma haczyka, uczielniom po prostu się opłaca przyjmować studentów. Nie wyrzucają kasy na wykładowców, bo nie kształcą na wysokim poziomie, a dochody z państwa są dość duże :> Warto jednak 2 razy sprawdzić :-)

kermit06 12.05.2014 20:39

A ktoś jeszcze by się wypowiedział?
Jacyś znajomi byli, chodzili, jakiekolwiek doświadczenia?

wiślak 86 13.05.2014 07:26

Jedna różnica to są szkoły policealne a nie studia prywatne.
I teraz pytanie po co ci ta szkoła? Dla papierka czy żeby się uczyć? Jezeli dla papierka to owszem nie ma żadnych haczyków bo te ....y ciągną kasę z naszego Państwa! Za każdego ucznia otrzymują dofinansowanie z ministerstwa wiec im zależy żeby mieli tłumy. Ministerstwo dało warunek min. 50% obecności ale i to łatwo obchodzą. niczego się nie nauczysz (chyba że bardzo chcesz i bedziesz cisnął nauczycielom).

Tak się zastanawiam kiedy wezmą się za tą szarańczę. A jak słyszę że szkoła Majchrowskiego chce brać dofinansowania na równi z państwowymi uczelniami to mnie krew zalewa.

Mam kontakt jedną z nich wiec jak coś to priv.

brzydki.brzydal 15.05.2014 10:29

Cosinus wydaje legitymacje, ale ta legitymacja uprawnia do znizek jedynie do 24 roku zycia.

To nie uniwersytet, tylko technika dla doroslych. jednoczesnie studiowalem dziennie i robilem cosinusa i powiem tak: bez pierdniecia i jakiejkolwiek nauki mozna skonczyc cosinusa, czeog o normalnym uniwersytecie nie powiem. ;-)

qqbaa 15.05.2014 13:13

Witam

Poszukuje grafika który przygotował by mi projekt nadruku na koszulki ( oczywiście nie za darmo ;) )

Al_29 17.05.2014 10:14

jak pozbyć się tego cholerstwa?
"You might enjoy reading:"
strasznie wkurzające to jest

Genio 17.05.2014 13:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Al_29 (Post 1361197)
jak pozbyć się tego cholerstwa?
"You might enjoy reading:"
strasznie wkurzające to jest

http://www.anvisoft.com/resources/ho...r-web-browser/

OpEnTaNy 17.05.2014 14:32

juz bylo pewnie pare razy to pytanie. gdzie najlepiej w Krakowie zrobic tatuaz z motywem Wiślackim ?

kermit06 17.05.2014 15:26

Szanowni hazardziści i Panowie obyci w gąszczu przepisów ;)

Zapytanie mam, odnośnie ustawy antyhazardowej.
Jak to jest z bukmacherami naziemnymi typu STS, FORTUNA i TOTO MIX.

U nich można normalnie obstawiać Polską ligę, czy już nie?
Bo pamiętam, że parę lat temu były problemy z reklamowaniem/sponsorowaniem drużyn ( STS Lecha ) czy bet-at-home nas i skoki w Zakopcu.

Pytam, bo nie wiem czy byłby sens otwarcia punktu naziemnego, bukmacherskiego którejś z tych sieci?
Czy te punkty które są, to stoją bo mają jeszcze ważną koncesję - a nowych otwierać nie można?
Ktoś coś wie?

Młyniu_Miechów 17.05.2014 16:43

Znacie jakiś sprawdzony sklep internetowy z NORMALNYMI ciuchami męskimi? Byle dobrej jakości (coś jak red is bad) i nie za drogie.

JacobCFC 18.05.2014 07:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kermit06 (Post 1361214)
Szanowni hazardziści i Panowie obyci w gąszczu przepisów ;)

Zapytanie mam, odnośnie ustawy antyhazardowej.
Jak to jest z bukmacherami naziemnymi typu STS, FORTUNA i TOTO MIX.

U nich można normalnie obstawiać Polską ligę, czy już nie?
Bo pamiętam, że parę lat temu były problemy z reklamowaniem/sponsorowaniem drużyn ( STS Lecha ) czy bet-at-home nas i skoki w Zakopcu.

Pytam, bo nie wiem czy byłby sens otwarcia punktu naziemnego, bukmacherskiego którejś z tych sieci?
Czy te punkty które są, to stoją bo mają jeszcze ważną koncesję - a nowych otwierać nie można?
Ktoś coś wie?

Dawno nie grałem u stacjonarnego buka, ale jestem prawie pewny, że można normalnie obstawiać ligę polską (zresztą skoro w ich internetowych punktach można obstawiać, to oferta w stacjonarnym punkcie jest ta sama).
A co do sponsoringu- ustawa pozwala reklamować się jedynie firmom zarejestrowanym w Polsce.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Młyniu_Miechów (Post 1361220)
Znacie jakiś sprawdzony sklep internetowy z NORMALNYMI ciuchami męskimi? Byle dobrej jakości (coś jak red is bad) i nie za drogie.

Normalnymi? Tzn:-D

d.j 18.05.2014 23:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JacobCFC (Post 1361243)
Dawno nie grałem u stacjonarnego buka, ale jestem prawie pewny, że można normalnie obstawiać ligę polską (zresztą skoro w ich internetowych punktach można obstawiać, to oferta w stacjonarnym punkcie jest ta sama).
A co do sponsoringu- ustawa pozwala reklamować się jedynie firmom zarejestrowanym w Polsce.



Normalnymi? Tzn:-D

Proszę o nie wprowadzać w błąd! Ustawa ZAKAZUJE reklamowania gier hazardowych! Dopuszcza natomiast informowanie o sponsorowaniu w przypadku zakładów wzajemnych (legalne firmy)

JacobCFC 19.05.2014 08:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez d.j (Post 1361329)
Proszę o nie wprowadzać w błąd! Ustawa ZAKAZUJE reklamowania gier hazardowych! Dopuszcza natomiast informowanie o sponsorowaniu w przypadku zakładów wzajemnych (legalne firmy)

Miałem keidyś artykuły na ten temat w ręce i byłem pewny do wczoraj, że jest tak jak mówię, ale może pamięć mnie zawodzi, wiec sorry, za wprowadzenie w błąd.

wiślak 86 19.05.2014 15:57

niech mi ktoś napisze co to jest to paypal. czy muszę tam coś wpłacić czy to tylko służy do tego żeby mi kasiorkę przelali? jakie są opłaty za prowadzenie lub przelewy? jak potem mogę z tego konta wypłacić pieniądze? i jak sytuacja wygląda jeżeli ktoś chce mi przelać dolary? jak potem je najkorzystniej zmienićna PLN? czy z tego systemu mogę na swoje konto przelać pieniądze?

gypsy 19.05.2014 18:56

Nie powiem ci jak wygląda kwestia z walutami, bo korzystam z paypala tylko w złotówkach.

Wygląda to tak, że zakładasz sobie konto i możesz przelewać kasę na czyjeś konto lub mogą ci przelewać, wpisując tylko twój adres e-mail. Potem możesz za free przelać na swoje konto bankowe, tylko musisz tam zrobić jakąś weryfikację (wygląda to chyba tak, że podajesz dane do konta, a paypal wysyła ci dwie małe kwoty, które musisz później wpisać w okienka).

Ogólnie się za to nie płaci, przynajmniej ja nic nigdy nie płaciłam.

węgorz2 20.05.2014 20:55

mam pytanie czy autostrada od granicy z Polska do Ostravy jest płatna tz czy trzeba viniete ?

brzydki.brzydal 21.05.2014 10:22

Rozumiem, ze chcesz z Polski wyjechac A1?

Zgodnie z tym linkiem tamta droga jest bezplatna.

wiślak 86 21.05.2014 10:30

OK założyłem to konto ale przyszedł mi mail:

Szanowny Użytkowniku!

Dziękujemy za dołączenie do grona użytkowników systemu PayPal.

Po powiązaniu rachunku bankowego lub karty kredytowej internetowa realizacja transakcji będzie znacznie szybsza i nie będzie konieczne ujawnianie danych finansowych.


I teraz pytanie czy muszę to robić? Czy nie wystarczy że powpisywałem te wszystkie dane? Czy już teraz ktoś może mi na to konto wpłacić kasę?


Cytat:

Pierwotnie napisane przez gypsy (Post 1361468)
Nie powiem ci jak wygląda kwestia z walutami, bo korzystam z paypala tylko w złotówkach.

Wygląda to tak, że zakładasz sobie konto i możesz przelewać kasę na czyjeś konto lub mogą ci przelewać, wpisując tylko twój adres e-mail. Potem możesz za free przelać na swoje konto bankowe, tylko musisz tam zrobić jakąś weryfikację (wygląda to chyba tak, że podajesz dane do konta, a paypal wysyła ci dwie małe kwoty, które musisz później wpisać w okienka).

Ogólnie się za to nie płaci, przynajmniej ja nic nigdy nie płaciłam.


kermit06 21.05.2014 15:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiślak 86 (Post 1361657)
OK założyłem to konto ale przyszedł mi mail:

Szanowny Użytkowniku!

Dziękujemy za dołączenie do grona użytkowników systemu PayPal.

Po powiązaniu rachunku bankowego lub karty kredytowej internetowa realizacja transakcji będzie znacznie szybsza i nie będzie konieczne ujawnianie danych finansowych.


I teraz pytanie czy muszę to robić? Czy nie wystarczy że powpisywałem te wszystkie dane? Czy już teraz ktoś może mi na to konto wpłacić kasę?



Musisz zrobić przelew bodaj na 1 grosz / 10 groszy czy max 1 zł
Coś z tych rzeczy :P

Tylko dane które podałeś w PayPalu muszą się zgadzać z tymi, które masz w banku - z którego wykonałes przelew.

wiślak 86 21.05.2014 17:07

no ok ale czy wcześniej ktoś mi już może kasę przelać na to konto paypal? czy najpierw muszę nacisnąć ten przycisk aby skojarzył moje konto bankowe z tym PP? to jest konieczne? bo tan naprawdę widzę że tam przelewy są tylko na podstawie adresu mailowego


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:05.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl