Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

husarmac 13.03.2013 16:37

Spór jest logiczną konsekwencją nie przemyslanej inwestycji. Moim zdaniem miasto przepłacilo za nie funkcjonalny stadion, który przynosi straty. Efekt jest taki, że miasto nie chce dalej przepłacać (utrzymywać) wybudowanego stadionu i chce koszty funkcjonowania zepchnąc na Wisłę, która z oczywistych względów na to się nie zgodzi... Koło się zamyka. Tak naprawde w całej sytuacji najwięcej tracą podatnicy, kt. zapłacili i utrzymują stadion... Kto wybrał ten projekt?!!!!

JmB 13.03.2013 17:32

Ze sponsorami jest trochę jak z kibicami. Jak są sukcesy to stadion jest pełny i się kręci.
Zacznijmy wypełniać stadion, klubowi będzie lżej :) Może, czas rozkręcić to "dobre" koło?

A tak bardziej na serio, to jaka firma przyozdobi stadion swoim logotypem, skoro kojarzy się na tą chwile z pustym stadionem, drużyną słabo grającą?
Dodatkowo na tym stadionie nie dzieje się NIC!. Ani jednego koncertu, festiwalu, show...
Stadion nie jest za piękny z zewnątrz. Wewnątrz straszą szare balkony oraz budynek multimedialny (Cały stadion kwadratowy, a tu takie kółko ;) ).


Jak ja bym był prezesem firmy, to raczej nie nazywałbym bym takiego szarego "trupa" swoim imieniem, bo to źle dla wizerunku firmy.

aNouc 13.03.2013 17:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JmB (Post 1303428)
Ze sponsorami jest trochę jak z kibicami. Jak są sukcesy to stadion jest pełny i się kręci.


Trudno nazwac takie osoby kibicami..


PS: klub nie podpisal umowy z miastem co do wynajmu / przejecia go itp wiec nie mogli na wlasna reke szukac sponsora tytularnego

jesli ma byc sponsor i kasa ma isc do miasta to bezsensu.. lepiej nie dogadywac sie z miastem.

Legia dobrze wybrnela z sytuacji, zrobila w chuja miasto jakimis kluczkami prawnymi.. i miasto troche nieswiadomie podpisalo sie pod tym ze to Legia bedzie czerpac zyski. I tak sie zalatwia sprawe.

-ja123- 14.03.2013 12:46

Legia płaci największy czynsz w Polsce (a stadion mniejszy od co najmniej 4 innych ligowych w Polsce) - prawie 4 mln rocznie i płaci wszystkie koszty utrzymania itd. - ponad 6 mln rocznie. Legia zapłaciła za projekt stadionu ok. 10 mln zł i sama go w większości wyposażała. Ten ogromny budżet Legii (w porównaniu do innych zespołów) to przecież nie jest wydawany na piłkarzy tylko. Ta umowa z Pepsi to i tak niewielki procent kosztów jakie ponosi klub. Nawet po odliczeniu ich, Legia płaci kilka razy więcej niż inne kluby.

W Wiśle popełniono ten błąd, że nie zaangażowano się od początku, od projektu, w budowanie stadionu i powstał niezbyt funkcjonalny. W Warszawie się udało, ale ma ten plus, że może liczyć na bogatszą widownię i jakoś przędzie.

KOMINEK 15.03.2013 12:26

Ciekawe gdzie nasze orły będa do niedzieli trenować ? :evil:

marcin19876 26.03.2013 15:16

http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32298,t...wiadomosc.html
Wystarczy chcieć i można.... a u nas chyba nie chcą....

aNouc 26.03.2013 19:05

Pewnie, nie chcą...

gdyby to zależało od "chcieć i nie chciec" to kazdy klub miałby centrum szkoleniowe.

Lukasz 28.03.2013 23:08

Cos drga w sprawie wynajmu stadionu. Wisła będzie płacić miastu 2 miliony złotych rocznie, a Zwierzyniecki i Juvenia przeniosą się na Małe Błonia

sportowetempo_pl http://sportowetempo.pl/sportowa_mal...na_Male_Blonia

Lukasz 05.04.2013 12:24

Negocjacje Wisły z miastem w sprawie stadionu. Szło jak po grudzie, ale...

krakow_sport_pl (Piotr Jawor, Andrzej Klemba): http://www.krakow.sport.pl/sport-kra...onu__Szlo.html

W skrócie - Zarząd Infrastruktury Sportowej przejmie od ZIKiT negocjacje w sprawie wynajmu stadionu.

aNouc 05.04.2013 13:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lukasz (Post 1306544)

W skrócie - Zarząd Infrastruktury Sportowej przejmie od ZIKiT negocjacje w sprawie wynajmu stadionu.


I mogli na tym zakonczyc.
Bo rozpisali sie na cala strone i nic z tego nie wynika :lol: poza tym ze ZIS przejmie od ZIKiT interes, łaaał.

domin_czyzyny 13.04.2013 10:57

kolejne spekulacje na temat negocjacji w sprawie stadionu:

http://www.gazetakrakowska.pl/artyku...onie,id,t.html

FraMat 13.04.2013 11:45

No do jasnej... wielu z nas było chyba na stadionach zagranicznych i szlak nas trafiał kiedy widzieliśmy tamtejsze rozwiązania.
Nie wchodząc w szczegóły, byłem ostatnio na stadionie Juwentusu. Tam, tak naprawdę, to wejście jest przez galerię handlową czynną cały tydzień w zwiazku z czym koszt utrzymania stadionu spada do zera



http://www.area12.to.it/images/htmlmaps/directory.jpg

Ja wiem, że nie każdemu takie połączenie musi się podobać, ale to miejsce generuje pienądze przez cały tydzień. Jest spory sklep klubowy i muzeum i to wszystko naprawdę żyje, nikt nie musi do tego dopłacać.

Rafał_TS 13.04.2013 21:19

Co dalej ze stadionem przy ul. Reymonta w Krakowie?


http://www.tvp.pl/krakow/bez-krawata...kowie/10734710

domin_czyzyny 13.04.2013 22:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Rafał_TS (Post 1308280)
Co dalej ze stadionem przy ul. Reymonta w Krakowie?


http://www.tvp.pl/krakow/bez-krawata...kowie/10734710

oby udało się dogadać z Majchrowskim...i zamknąć ten temat

grzybek69 14.04.2013 10:46

Od kilku dni wiadomo było ze przyjdzie na mecz około 20000 ludzi, niech mi ktoś wytłumaczy na jakiej podstawie firma (prawdopodobnie Rest Bar) nie jest w stanie zabezpieczyć napojów, a nawet pieczywa w odpowiedniej ilości??

Gucio25 16.04.2013 02:29

hipotetycznie.

burzymy trybunę północną i południową, budujemy je od nowa, na wzór zachodniej i wschodniej, aby domknąć bryłę stadionu i wyrównać poziom trybun wewnątrz stadionu. załóżmy, że powstają jednopoziomowe trybuny i zamiast okrąglaka kolejny narożnik. ile wynosiłaby w takim wypadku ilość miejsc na takim stadionie?

GrzegorzTS 16.04.2013 09:18

Kto da kase ? zadłużone miasto ? klub który zalega z wypłatami wobec piłkarzy ? czy może jakaś instytucja charytatywna?

pysio 16.04.2013 09:43

tymczasem we... Wronkach:

http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32288,t...06ba&_ticrsn=3

Nic tak nie poprawia nastroju z rana jak problemy ze stadionami naszych wrogów.
:rotfl:

mIcHaL666 16.04.2013 12:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez GrzegorzTS (Post 1308743)
Kto da kase ? zadłużone miasto ? klub który zalega z wypłatami wobec piłkarzy ? czy może jakaś instytucja charytatywna?

Pomijając to, że stadion jest przeważnie zapełniony lewdo w połowie i nie ma potrzeby czegokolwiek rozbudowywać...

DJ Hazel 16.04.2013 13:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pysio (Post 1308760)
tymczasem we... Wronkach:

http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32288,t...06ba&_ticrsn=3

Nic tak nie poprawia nastroju z rana jak problemy ze stadionami naszych wrogów.
:rotfl:

A się tak nie dawno z naszego dachu śmiali... Dobrze frajerom

Gucio25 16.04.2013 13:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mIcHaL666 (Post 1308830)
Pomijając to, że stadion jest przeważnie zapełniony lewdo w połowie i nie ma potrzeby czegokolwiek rozbudowywać...

oczywiście, że nie ma potrzeby, dlatego zacząłem od słowa hipotetycznie. ciekaw jestem takiej kwestii.
wierzę, jak każdy z was, że kiedyś ta nasza Wisła będzie naprawdę wielka i byłem ciekaw jaka frekwencja mogłaby nas kiedyś "spotkać", bo gdyby miało się coś dziać z tym stadionem, to chyba to najbardziej realna kwestia.

farben 22.04.2013 09:07

Jak magistrat złamał prawo przy budowie stadionu Wisły

"Omijanie przetargów, które pozwalają taniej realizować inwestycje, to specjalność krakowskiego Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Jego pracownicy w ten sposób wydali ponad 46 mln zł, łamiąc ustawę o zamówieniach publicznych. Chodzi o dodatkowe prace przy budowie stadionu Wisły Kraków, muzeum w podziemiach Rynku Głównego i zaprojektowanie ośrodka sportu przy ulicy Kolnej.

ZIKiT zamiast przetargów, w których startuje kilka firm, stosował tzw.zamówienia z wolnej ręki. Polegają na tym, że samemu wybiera się firmę, negocjuje z nią cenę i zleca zadanie. Bez udziału konkurencji, która mogłaby zaproponować niższe ceny.

Tryb z wolnej ręki powinien służyć głównie zamówieniom do 56 tys. zł. Ale ZIKiT w ten sposób zlecał prace warte dziesiątki milionów firmom, które już dla niego pracowały. Tak było szybciej - bo władze Krakowa chciały dokończyć wlokące się sztandarowe inwestycje - ale nie taniej. "

Reszta tu link

ToBo11 22.04.2013 09:40

Są dotacje unijne, według mnie u nas są ciągle przepychanki na linii miasto-BC...

Czy baza treningowa to aż taki koszt? Znając życie pewnie jakaś dotacja z UE by się znalazła.

Ale miasto buduje perłę. Hala w Czyżynach... czyli problem numer 2 zaraz po stadionie Wisły.

Jeśli by nie było BC to co by miasto z tym stadionem zrobiło? Kiedyś tak pewnie będzie, ale to już będzie problem innych władz...

arth_ur 15.05.2013 13:33

Orientuję się ktoś może co ma być na miejscu zlikwidowanych basenów TS ? Miejsce na dwie pełnowymiarowe płyty treningowe jak znalazł.

arth_ur 15.05.2013 13:36

Orientuje się ktoś może co ma być na miejscu zlikwidowanych basenów TS ? Miejsce na dwie pełnowymiarowe płyty treningowe jak znalazł.

Mario Nh 15.05.2013 14:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arth_ur (Post 1312800)
Orientuje się ktoś może co ma być na miejscu zlikwidowanych basenów TS ? Miejsce na dwie pełnowymiarowe płyty treningowe jak znalazł.

Boisko dla młodych adeptów? Ale mogę sie mylić.

master17 15.05.2013 16:26

TS ostatnio zbierał pieniądze na boisko, więc prawdopodobne miejsce utworzenia boiska

Błaszczu_WIŚLAK 15.05.2013 19:07

Tak, boisko niedługo zaczną budować, buduje je TS.

rav 21.05.2013 17:15

Za to, jeśli to http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,...w_wodnych.html się sprawdzi, to o nowej hali możemy zapomnieć...

Gwiaździsty 21.05.2013 18:42

Raczej się sprawdzi, bo sporo kasy (unijnej i własnej) poszło (zostało zmarnowanych) na aqua parki w pipidówkach a nie na rozwój tak biednego kraju jak Polska. Wisła została okradziona i wątpliwe żeby zostało jej zwrócone te 8 mln euro przyznane na halę.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:26.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl