![]() |
Panie i Panowie, jestem zielony jak szczypior w kwestiach ubezpieczeń na życie - dlatego prosiłbym o wyrozumiałośc i parę wskazówek.
Wiek - 24 lata, jeszcze student, brak stałego zatrudnienia, a więc i brak umowy o pracę ( a więc nie jestem ubezpieczony u pracodawcy ). Najprawdopodobniej jestem ubezpieczony / podpięty pod matkę do jej pracy. No bo jak byłem kiedyś na pogotowiu, to pytali właśnie o adres zatrudnienia matki. No i chciałbym się ubezpieczyć. Jakieś PZU, Warta, ING? Nie znam się na tym. Zwykłe ubezpieczenie zdrowotne / od nieszczęśliwych wypadków. Ktoś coś powie, doradzi, odradzi? Na co zwrócić uwagę? Czy mogę być ubezpieczony w firmie X, co mam zamiar zrobić i dodatkowo pod matkę / pod jej pracę? I czy w razie wypadku, mogę ubiegać się o odszkodowanie u tych dwóch firm ubezpieczeniowych? Dziękuję za wyrozumiałość i odpowiedzi |
Na 200% jesteś ubezpieczony. Chodzi o leczenie oczywiście - w przypadku zejścia pozamiatane.
Cytat:
Nie wiem jak teraz ale za moich czasów to uczelnia dawała normalną książeczkę zdrowia - i podobnie jak legitymację podbijało się w dziekanacie co semestr. |
No ale na uczelni już nie mam tego ubezpieczenia, bo żadnej książeczki nikt nie wykupywał.
Co dziwne, bo to Uniwersytet Wrocławski, a nie jakieś szkoły policealne dla dorosłych. Więc może już tego nie ma? Będę pytał w dziekanacie jutro, ale tak czy siak Kocurze i INNI ! Proszę napisz/cie mi czy mogę sam się jeszcze gdzieś indziej ubezpieczyć? Bo te szkolne ubezpieczenia ( to ze szkoły średniej pamiętam ), że to jakieś groszowe składki co prawda były, ale i za złamaną szkitę, dawali jakieś skromne 100 złociszy. |
Źle rozumiesz pojecie ubezpieczenia.
To odnośnie zdrowia (że możesz isć do lekarza) obowiązuje do 26roku zycia jeżeli się uczysz. Więc Ciebie też. Z tego ubezpieczenia nie masz NIGDY odszkodowań za wypadki. TO o czym mówisz to ubezpieczenie NNW (od niebezpiecznych wypadków) i można je wykupić normalnie na uczelni, przeważnie samorząd na początku roku robi zapisy. Składka to 20-40 zł na rok. Gdybyś skończył 26 rok to: http://www.uni.wroc.pl/studenci/spra...enia-zdrowotne I znalazłem u Ciebie coś takiego: Dziekanat Wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych będzie przyjmował składki na ubezpieczenie NNW od dnia 30.09.2013 r. do 30.11.2013 r. w wysokości: 36zł, 54zł, 72zł. Podczas ubezpieczania należy mieć przy sobie indeks. Ubezpieczenie nie jest obowiązkowe |
O właśnie!
Dziękuje za wyjaśnienie. Także ja jestem ubezpieczony koniec kropka. A chciałbym wykupić ubezpieczenie NNW ( od niebezpiecznych wypadków ) i jaką firmę mi polecicie? Dziękuję |
Zapytaj w samorządzie masz tel. na stronie oni jak ubezpieczają studentów to maja taniej.
|
Był może ktoś z Was na tym polu namiotowym w świętokrzyskiem nad Chańczą?
http://www.chanczadomki.pl/ Jak to wygląda na miejscu pod kątem zabrania dzieci? W jakim stanie są sanitariaty, prysznice itp? |
Jaką trase wybrać idąc nad Morskie Oko i Doline 5 Stawów ? Chodzi tu o nic trudnego, ot taki spacer z dziewczynami. Gdzie zostawić samochód by nie było daleko ani też za blisko od celu ;) Prośba o tego typu wskazówki
Ps. Wieki nad Morskim nie byłem |
Auto zostawiasz na parkingu Palenica Białczańska - ciut za Łysą Polaną gdzie było przejście graniczne kiedyś - zresztą tam też chyba jest parking.
parking Palenica Białczańska
Początkowa droga jest wspólna i do 5 Stawów i nad Morskie - z dziewczynami polecam ten drugi wariant bo po prostu łatwiejszy - droga asfaltowa można pogadać itp. Ścieżka doliną do 5-tki już jest trudniejsza - szpilki odpadają :) Tuż za Wodogrzmotami Mickiewicza znajduje się dawny plac parkingowy, z którego w prawo od drogi asfaltowej odchodzi leśna ścieżka prowadząca przez Dolinę Roztoki do Doliny Pięciu Stawów. Do Morskiego na luzie z Palenicy 90 minut maks 2 godziny. Do 5 Stawów dolicz godzinę bo i kamienista ścieżka i różnica wysokości większa. Osobiście wolę Dolinę 5 Stawów - zrób 2 wycieczki najlepiej :) |
Dzięki wielkie. Na pewno skorzystamy z Twoich rad
|
a tak nawiasem mówiąc był ktoś ostatnio nad Morskim? Jakie warunki teraz tam są? zimno?
|
http://kamery.topr.pl/kamery.html
Jak widać na kamerce - śnieg jeszcze jest chociaż niezbyt dużo, temperatura +1. Jak przygrzeje słońce to pogoda cudowna. |
Pany poleci ktoś dobrego i sprawdzonego dentystę ? Najlepiej w centrum.
|
Jest jakiś prawnik z wykształcenia lub zainteresowania? Mam jedno pytanie odnośnie sprawy spadku o mieszkanie, info prv.
|
Poleci ktoś może jakiegoś pośrednika sprzedaży nieruchomoci?
|
Wszyscy to złodzieje ;)
Kumpel kiedyś kupił mieszkanie na rynku wtórnym - po zdjęciach na stronie agencji poznał jakie osiedle i który dokładnie to blok i sam znalazł właściciela pytając mieszkańców kto sprzedaje - przy cenie około 250 tys w agencji kupił za około 210tys od właściciela Prowizje są potworne - ale wiadomo że nie zawsze można samemu wszystko ogarnąć. Ciężko polecić - w sensie chodzi o taniego pośrednika czy dobrego ? :) |
Ile mniej wiecej moze kosztowac wymiana baterii w zegarku starszego typu ze wskazowkami?
|
Na pewno taniej niż w zegarku nowszego typu ze wskazówkami ;)
10 zł - plus minus złotówka. Polecam zegarmistrza między Placem Matejki a LOTem - wchodzi się w bramę i po lewej. |
poszukuje zdjęcia z sektora C - z oprawy, gdzie na gnieździe stoi ziomek w kominiarce z racą i czarną bluza - Armia Wisły. Tameta na pc pilnie poszukiwana :)
|
a ja sie spytac chcialem czy ktos nie ogarnia jakis opuszczonych torow kolejowych w krakowie albo okolicach, stary dojazd do zakladu jakiegos alboco
|
Takie tory masz w okolicy ul T. Kantora na Wieczystej. Nie używany dojazd do Zakładów Zbożowych.
|
Jak wygląda sprawa ze sprzedażą na allegro czy to prawda że powyżej jakieś kwoty trzeba płacić jakieś podatki? jeżeli tak to jakie i jak to wygląda? Czy jeżeli będę miał konto firmowe to musze obowiązkowo wystwiać faktury lub rachunki czy nie?
|
witam
nie wiecie, gdzie jest sporo miejsca do nauki jazdy samochodem? Lotnisko na Czyżynach odpada, parkingi pod supermarketami raczej też. pozdrawiam |
Może parking przy Carefourze w Borku Fałęckim. Tylko ten parking bliżek zakopiańskiej bo tam zwykle mało auto stoi..
|
Cytat:
Info sprzed jakiegoś roku Cytat:
|
Szukam filmu za cholerę nie mogę sobie przypomnieć tytułu gość porwał małego chłopca i uciekali cadillac koleś nazywał go byzk.Pomoże ktoś ?
Dzięki Kocur :D |
Cytat:
|
gdzie najtaniej w Krakowie dostanę odżywki Olimp? ewentualnie może być jakiś e-sklep?
|
Witam, właśnie rejestruje działalność gospodarczą przez internet i mam kilka wątpliwości i pytań.
Czy jest ktoś na forum kto to ogarnia i pomoże radą? zapraszam na prv |
Wie ktoś może jak sobie poradzić z problemem braku sterownika Rm-941 do nokii lumii 625??
|
Chcę ubezpieczyć nowe mieszkanie w bloku (od włamania, zalania itp.) - ktoś coś poleci, na co zwracać uwagę przy wyborze ubezpieczyciela, którzy nie są upierdliwi (są tacy ?), generalnie z czym to się je. Najważniejsza jest dla mnie cena w stosunku do jakości (w sensie robienia problemów w razie jakiegoś incydentu), najlepiej oczywiście jak najtaniej. Im więcej informacji tym lepiej. Za wszelkie info serdeczne dzięki.
|
Cytat:
|
poczta polska, list polecony priorytet ile kosztuje wg cennika?
|
6,75 zł
pińcet znaków |
Używa ktoś z Was do treningu pulsometr? Mam kilka pytań....
|
Cytat:
|
Witam, mam pytanie, ukradł kiedyś komuś wpłatomat mBanku pieniądze? Wczoraj wieczorem wpłacałem 1500 zł w Tesco na Kapelance, po wpłaceniu pieniędzy wyskoczył komunikat "błąd modułu kasowego", a następnie komunikat, że wpłatomat jest nieczynny. Pieniędzy mi oczywiście nie zwrócił, choć przez dosłownie moment pojawił się komunikat, żeby wziać je spowrotem, jednak slot był zablokowany. Oczywiście zaraz złożyłem reklamację na mLinii, ale boję się, że to ostatnia chwila kiedy widziałem ten hajs bo z tego co czytam na forum mBanku są wielkie problemy z odzyskaniem tych pieniędzy.
Miał ktoś kiedyś taką sytuację ? Jeżeli nie odzyskam WSZYSTKICH pieniędzy to będę zmuszony zglosić to na psiarnię, bo to by była jawna kradzież. |
Potrzebuje stronke z której darmowo i bez żadnej rejestracji pobiore mp3
Jakieś sprawdzone propozycje? Edit: Dzięki |
|
Czy ktoś wie do k.urwy nędzy czemu mbank ma gdzieś rekomendację NBP??
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:27. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl