Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Mam pytanie.... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=349)

mic 07.03.2014 08:11

Do kogos obeznanego w prawie pracy...

Pracuje PN-PT, stawka miesieczna. Czy oplaca mi sie brac L4 na 5 dni (piatek, sobota, niedziela, poniedzialek, wtorek) czy lepiej dla mnie bedzie piatek+pon,wtorek ?

Prosze o wytlumaczenie w wersji dla malosprytnego ;)

palczi 07.03.2014 09:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez baton (Post 1352007)
Do kogos obeznanego w prawie pracy...

Pracuje PN-PT, stawka miesieczna. Czy oplaca mi sie brac L4 na 5 dni (piatek, sobota, niedziela, poniedzialek, wtorek) czy lepiej dla mnie bedzie piatek+pon,wtorek ?

Prosze o wytlumaczenie w wersji dla malosprytnego ;)


Ta choroba która Cię dopadła,rozkłada człowieka na 7 dni w tygodniu i nie ma znaczenia że sb-nd masz wolne:)Choroba nie wybiera,wynagrodzenie 80% pensji...zdrowiej:)

Devonisch 07.03.2014 09:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez baton (Post 1352007)
Do kogos obeznanego w prawie pracy...

Pracuje PN-PT, stawka miesieczna. Czy oplaca mi sie brac L4 na 5 dni (piatek, sobota, niedziela, poniedzialek, wtorek) czy lepiej dla mnie bedzie piatek+pon,wtorek ?

Prosze o wytlumaczenie w wersji dla malosprytnego ;)

Nie ma to żadnego znaczenia w Twoim przypadku. W obydwu wersjach dostaniesz 80% za piątek, poniedziałek i wtorek.

MatMario 07.03.2014 13:18

A ja się nie zgodzę...

Większą wypłatę dostaniesz jak weźmiesz 3 dni a nie 5.

Jeśli to jest etat, płatny dajmy na to 3000 zł.

3000/30(ilość dni w miesiącu)= 100 zł za dzień miesiąca.

Wypłacają ci 80% za dzień zwolnienia.

Przy zwolnieniu na 5 dni na koniec miesiąca dostajesz 2900.
Przy wyłączonej sob i niedzieli 2940 zł.

WISŁAZWE 07.03.2014 21:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ABG3212 (Post 1351654)
Ostatnim razem trafiłem na Novotel Bronowice, z tym że 3/4 praktyk to mycie klatek wentylacyjnych a wystarczyła jadna pierdoła żeby mieć przejebbb.e do końca praktyk.
Dlatego szukam hotelu z "Polecenia"


Teraz mamy bardziej rozwinięte menu dla praktykantów. :foch:

brzydki.brzydal 08.03.2014 08:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 1352052)
A ja się nie zgodzę...

Większą wypłatę dostaniesz jak weźmiesz 3 dni a nie 5.

Jeśli to jest etat, płatny dajmy na to 3000 zł.

3000/30(ilość dni w miesiącu)= 100 zł za dzień miesiąca.

Wypłacają ci 80% za dzień zwolnienia.

Przy zwolnieniu na 5 dni na koniec miesiąca dostajesz 2900.
Przy wyłączonej sob i niedzieli 2940 zł.

Wszystko pieknie ladnie, ale prawda niestety jest taka, ze nawet jezeli wezmiesz L4 na piatek, a potem poniedzialek i wtorek na ta sama chorobe, to lekarz z musu wystawi tez zwolnienie za sobote i niedziele, bo jest ciaglosc choroby. Przynajmniej jezeli pojdziesz do tego samego lekarza, nie wiem co w sytuacji, kiedy zwoleniania wystawiialiby inni lekarze.

Ale jest tak jak pisze MatMario, nie oplaca sie chorowac w soboty i niedziele, bo tracisz za to pieniadze.

MatMario 09.03.2014 10:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brzydki.brzydal (Post 1352189)
Wszystko pieknie ladnie, ale prawda niestety jest taka, ze nawet jezeli wezmiesz L4 na piatek, a potem poniedzialek i wtorek na ta sama chorobe, to lekarz z musu wystawi tez zwolnienie za sobote i niedziele, bo jest ciaglosc choroby. Przynajmniej jezeli pojdziesz do tego samego lekarza, nie wiem co w sytuacji, kiedy zwoleniania wystawiialiby inni lekarze.

Ale jest tak jak pisze MatMario, nie oplaca sie chorowac w soboty i niedziele, bo tracisz za to pieniadze.

Tego nie wiedzialem.

Zawszw w piatek mozesz miec sraczke, w poniedzialek goraczke i katar. :-)

TSW Fanatyk 09.03.2014 11:04

Czy pierwszy pit można wysłać internetem? czy trzeba pojechać do urzędu?

alterego 09.03.2014 11:12

można.
10znaków

Bąbel 10.03.2014 17:53

Robił ktoś kursy komputerowe z pakietu office? gdzie najlepiej i w miarę niedrogo, polecacie coś?

matlac 10.03.2014 18:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bąbel (Post 1352610)
Robił ktoś kursy komputerowe z pakietu office? gdzie najlepiej i w miarę niedrogo, polecacie coś?

podbijam, mi w szczególności o Excel by chodziło ;)

sanderuss 10.03.2014 18:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez matlac (Post 1352620)
podbijam, mi w szczególności o Excel by chodziło ;)

http://www.homeandlearn.co.uk/excel2...l2007s1p2.html
Excel jest prosty. Mozesz sie w domu nauczyc w weekend.

Bąbel 11.03.2014 09:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bąbel (Post 1352610)
Robił ktoś kursy komputerowe z pakietu office? gdzie najlepiej i w miarę niedrogo, polecacie coś?

podbijam :)

MatMario 11.03.2014 14:27

Wy chcecie papier czy chcecie to umieć?

Jak umieć to na necie za free znajdziecie chyba wszystko.

Bąbel 12.03.2014 09:15

papier by się przydał
masz jakieś linki, prócz tego co kolega wyżej wkleił?

haeno 12.03.2014 15:26

u mnie paczka którą odebrałem miała takie statusy

Wysłanie przesyłki 2014-03-10 22:42 WER Zabrze
Nadejście przesyłki 2014-03-11 01:16 WER Kraków
Przygotowanie przesyłki do doręczenia 2014-03-11 07:50 WER Kraków
Przekazanie przesyłki do doręczenia 2014-03-11 10:35 WER Kraków
Doręczenie przesyłki 2014-03-11 15:10 WER Kraków

tak więc chyba coś im się pomieszało w systemie, bo najpierw powinno być u Ciebie "Nadejście przesyłki do UP Swidnica Slaska" a dopiero potem przygotowanie i przekazanie.

Ale to tylko się domyślam :)

aNouc 12.03.2014 15:52

no wlasnie.. dziwne.
jakby paczka wrocila to powinno byc "awizo" czy cos takiego bo nie zastali w domu, zreszta przesylka za pobraniem bez sprawdzenia przy kurierze wiec tym bardziej dziwne. moze sie wyjasni za kilka godzin :-)

krzysiek85_TSW 12.03.2014 19:32

Jest szansa odzyskać kasę zwracając karnet za tę rundę? Chodzi mi oczywiście o piłkę nożną.

JacobCFC 12.03.2014 20:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krzysiek85_TSW (Post 1353012)
Jest szansa odzyskać kasę zwracając karnet za tę rundę? Chodzi mi oczywiście o piłkę nożną.

Nie, w regulaminie jest zapis mówiący o tym, że nie ma możliwości zwrotu karnetu.

cuba libre 13.03.2014 13:07

1. Gdzie najlepiej zrobić kurs pierwszej pomocy ?
2. Dobry męski fryzjer.

alterego 14.03.2014 17:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez cuba libre (Post 1353107)
1. Gdzie najlepiej zrobić kurs pierwszej pomocy ?
2. Dobry męski fryzjer.


PCK

https://pl-pl.facebook.com/pages/Cre...22676811156893

Zienczuk8 14.03.2014 21:26

Wiecie może gdzie w jakich misatach mogły zostać wykonane te zdjęcia? ( to 2 różne miasta )
http://imgcdn.geocaching.com/cache/l...20e49ea692.jpg
http://imgcdn.geocaching.com/cache/l...11660e72f6.jpg

kermit06 17.03.2014 16:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zienczuk8 (Post 1353431)
Wiecie może gdzie w jakich misatach mogły zostać wykonane te zdjęcia? ( to 2 różne miasta )
http://imgcdn.geocaching.com/cache/l...20e49ea692.jpg
http://imgcdn.geocaching.com/cache/l...11660e72f6.jpg

Coś w Panamie, bo oglądałem ostatnio na Discovery program o tym państewku, ale niestety nazwy miasta nie pamiętam

piter116 17.03.2014 17:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kermit06 (Post 1354117)
Coś w Panamie, bo oglądałem ostatnio na Discovery program o tym państewku, ale niestety nazwy miasta nie pamiętam

W Polsce, ale podejrzewam, że Zieniu już o tym wie. ;)

http://www.czeskimarket.pl/cmsdata//...tska-biala.jpg

Ktoś widział w Krakowie?

TSW Fanatyk 17.03.2014 20:17

poszukuje najlepszego sklepu z patriotycznymi bluzami. Żeby był duży wybór i jakość towaru na dobrym poziomie.

wislak2119 17.03.2014 20:25

piter116 - w Michałowicach obok Krakowa są. Jak chcesz mogę Ci kiedyś gdzieś podrzucić. Jak coś to pw.

Alexander94 18.03.2014 18:34

Wiem, że jest dużo takich stron i że łatwo poszukać w internecie, ale może ktoś ma doświadczenie akurat w tym kierunku. Chodzi mi o tanie loty do Malagi z Krakowa w dwie strony. Gdzie najlepiej szukać dobrych okazji?

wislak2119 18.03.2014 19:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Alexander94 (Post 1354382)
Wiem, że jest dużo takich stron i że łatwo poszukać w internecie, ale może ktoś ma doświadczenie akurat w tym kierunku. Chodzi mi o tanie loty do Malagi z Krakowa w dwie strony. Gdzie najlepiej szukać dobrych okazji?

http://www.mlecznepodroze.pl/

Powyższą stronę polecam. Czasem się trafi coś super taniego, poza tym mają odesłania do innych tego typu stron.

alterego 18.03.2014 20:05

Ja polecam skyscanner do wyszukiwania lotów. Możesz sobie miesięcznie wybrać najtańsze loty.

Alexander94 18.03.2014 21:08

Dzięki wielkie wislak2119 i alterego.

WISŁAZWE 18.03.2014 21:33

Witam,
ktoś poleci na terenie Nowej Huty, sprawdzony serwis z komputerami? Chodzi o przeczyszczenie komputera, zmianę systemu, ram itp sprawy. Nie chcę się tym bawić bo powiem szczerze nie mam na to czasu, więc szukam jakiegoś sprawdzonego serwisu.

P.S ile mnie tak przyjemność może kosztować? :)

wiślak 86 19.03.2014 18:28

Pytanie do kogoś kto jest przedstawicielem handlowym lub zna sie trochę na podatkach.
Chciałbym rozpocząć współpracę z pewną firmą, nie oferują oni jednak umowy o pracę ewentualnie jakąś pic na wodę umowę o dzieło (nie o to jednak chodzi).

Interesuje mnie rozliczanie się z ta firmą. Powiedzmy mam od nich produkt za 100zł i sprzedaję go do sklepu lub do klienta za 150. Prowizja idzie dla mnie czyli te 50zł. I tak: babka mi powiedziała że skoro nie chce zakładać działalności to oni wezmą na siebie rozliczanie faktur. Czyli od tych 50zł odliczaliby mi 23%VAT i 19%podatku (nie mam pojecia jakiego).
Pytanie proste czy chce mnie zrobić w chuja z tymi podatkami? Bo jeżeli ja oddaje za 150zł do sklepu to czy klient kupujac nie płaci w tej swojej cenie tego vatu? i czy to nie jest podwójne opodatkowanie? i podobnie z tym podatkiem czy jeżeli ona sobie go odliczy np. za benzynę (ogóleni koszty) to czy ta kasa nie zostanie u niej.

Gdybym napisał coś nielogicznego to pytajcie:)

Kamil_mchw 19.03.2014 19:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiślak 86 (Post 1354695)
Pytanie do kogoś kto jest przedstawicielem handlowym lub zna sie trochę na podatkach.
Chciałbym rozpocząć współpracę z pewną firmą, nie oferują oni jednak umowy o pracę ewentualnie jakąś pic na wodę umowę o dzieło (nie o to jednak chodzi).

Interesuje mnie rozliczanie się z ta firmą. Powiedzmy mam od nich produkt za 100zł i sprzedaję go do sklepu lub do klienta za 150. Prowizja idzie dla mnie czyli te 50zł. I tak: babka mi powiedziała że skoro nie chce zakładać działalności to oni wezmą na siebie rozliczanie faktur. Czyli od tych 50zł odliczaliby mi 23%VAT i 19%podatku (nie mam pojecia jakiego).
Pytanie proste czy chce mnie zrobić w chuja z tymi podatkami? Bo jeżeli ja oddaje za 150zł do sklepu to czy klient kupujac nie płaci w tej swojej cenie tego vatu? i czy to nie jest podwójne opodatkowanie? i podobnie z tym podatkiem czy jeżeli ona sobie go odliczy np. za benzynę (ogóleni koszty) to czy ta kasa nie zostanie u niej.

Gdybym napisał coś nielogicznego to pytajcie:)


już stukam prv.

madenn 19.03.2014 20:24

Polecicie w Krakowie jakiegoś introligatora? I ile wynosi czas oczekiwania na standardową oprawę?

South 20.03.2014 20:03

Jak ktoś jest zainteresowany systemami alarmowymi, monitoringiem lub gpsem w swojej firmie czy też domu to zapraszam na pw. Dla Wiślaków najniższe możliwie ceny :)

wiślak 86 31.03.2014 13:48

Jak to jest. Miałem umowę na 3 miesiące nie brałem żadnego wolnego praca na 3/4etatu. po tych 3 miesiącach zmieniam pracę jak będzie rozliczane wolne które mogę wziąć? bo nie ukrywam ze zależny mi na urlopie.

Kocur 31.03.2014 14:00

Jaki masz ogólny wymiar urlopu? 20 czy 26 dni?
Chociaż w sumie liczy się tak samo:

a) 20 * 0,75 = 15
b) 26 * 0,75 = 19,5

To w skali roku, a za 3 miesiące pracy, które możesz teraz sobie wziąć:

a) 15 / 4 = 3,75 = 4 zawsze się zaokrągla w górę na korzyść pracownika
b) 19,5 / 4 = 4,875 = 5 dni - jak wyżej

wiślak 86 31.03.2014 14:04

Ok spoko ja to rozumiem ale czy to oznacza że w nowej pracy mogę wziąć te dni wolne z poprzedniej? i co będzie jeżeli ich nie wykorzystam? dadza mi za to jakaś kasę?

MatMario 31.03.2014 14:15

Jesli nie wykorzystasz u obecnego pracoawcy to wyplaci ci ekwiwalent. Niema przenoszenia urlopu do innego pracodawcy. Jesli zostajesz u tego samego pracodawcy to moze ci ten urlop rozliczyc w nowej umwowie.

Kocur 31.03.2014 14:52

Dokładnie - skoro dzisiaj mamy 31 marca to pewnie od jutra masz nową robotę i to oznacza że pijemy :D

Cytat:

Zgodnie z /art. 171 par. 1 Kodeksu Pracy/ mówi ,że dniem wypłaty takiego świadczenia powinien być ostatni dzień zatrudnienia.

Bo jeśli chcesz wziąć wolne to niestety pozamiatane. Dopiero po 1 miesiącu w nowej firmie będzie to około 2 dni.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:08.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl