Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

MatMario 05.02.2013 06:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez thechris (Post 1297446)

Ja pier... Ty uważasz, że 7 lat budowy to jakiś plus?! Uważasz, że koszty budowy co roku taniały? To nieźle masz... Po za tym przecież jakby wybudowano w 2 lata to przez kolejnych pięć zamiast do niego dokładać to mógłby na siebie zarabiać...

Chciałem zauważyć że to nie ja płaczę w tym temacie że mi bilety MPK zdrożały bo ktoś stadion postawił, co tezą jest mega po.......oną...

Gdyby był wybudowany w 2 lata to masz rację że koszty były by mniejsze bo bylibyśmy przed bumem budowlanym, stadion miałby 20 pare tysięcy, 4 takie trybuny jak C i G, 3 narożniki puste, w jednym okrąglak i wykończenie trybun w środku jak na koronie kielce.

Ale byś taniej 179 śmigał :D zamiast rondka w okolicach Śląskiej stała by estakada, tak samo jak aleje by były 4 poziomowe... A wszystko to przez stadion, nawet nie przez cały a przez 200 mln które skręcił zły pan sknerus... Może byśmy nawet Euro wygrali.

bódyń 05.02.2013 08:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez thechris (Post 1297446)

Właśnie nie wywalone... Ktoś ma tą kasę i się cieszy... Ona nie wyparowała... Gdyby jeszcze wziąć te 200-300 baniek i je spalić... Nie mówię nawet, żeby przeznaczyć na jak szczytny cel. 200-300 baniek... ile dzieciom można by by pomóc... Szkoda ale trudno... niech spalono by tą grubą kasę, która poszła to uj wie kogo, tzn wiadomo, że do nikogo biednego. .

Niezly belkot. Czyli opiedzielono budzet z kasy na 200 mln a ty mowisz spoko. I nawet wiesz, to kogo trafiono. Bo zakladam , ze skoro wiesz, ze nie do biednego to wiesz do kogo. Po prostu okradli min Ciebie a ty sie cieszysz na zasadzie 'a moze sie komus przyda'. jak z Ciebie taki dobry samarytanim przeslij mi 100 zl. Konto moge podac nie ma problemu.

Wez tez pod uwage, ze jak ty lubisz byc oszukiwany to nie znaczy ze kazdy ma takie podejscie aby byc dawca kapitalu. Niektorzy sie szanuja

thechris 07.02.2013 10:51

Przeczytaj jeszcze raz mój post. Tym razem ze zrozumieniem. I ze dwa poprzednie bo nic a nic nie zrozumiałeś a komentujesz.

szprotson 07.02.2013 11:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 1297476)
. A wszystko to przez stadion, nawet nie przez cały a przez 200 mln które skręcił zły pan sknerus... Może byśmy nawet Euro wygrali.

a wiesz ile meczy za te 200 baniek można by ustawic ...:mysli:
liga mistrzów nasza, i nie tylko ..

bódyń 08.02.2013 14:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Oldpara (Post 1297386)
Łykasz jak indor co ci podsunie faktopodobny portal szukający sensacji, swojego rozumu nie masz? Oni szukają sensacji więc tak zestawiaja fakty, żeby się lepiej sprzedać, a nie żeby być obiektywnym.

Masz tu w artykule powrównanie kosztów budowy stadionów w przeliczeniu na krzeseło w Polsce:
http://www.gazetakrakowska.pl/artyku...2012,id,t.html

Myslenie u Ciebie dziala bez zarzutu. Musze to przyznac. Starasz sie tak bardzo zawezic liczbe stadionow aby wyszlo ze ten stadion jest tani. Podpowiem ci i sie kazdy zgodzi: to jest najtanszy stadion przy Reymonta.
Po drugie okazuje sie, ze mozna zbudowac stadion taniej z w Niemczech czy gdziekolwiek indziej w europie zachodniej. A koszty powinen byc wyzsze przeciez skoro ceny sa wyzsze. Ale glupi Niemcy buduja tanio. jacys dziwni. Ale oczywiscie mozemy poronywac do stadionow w Polsce. Przynajmniej wiemy, ze w innych regionach kraju kradna troche mniej lub troche wiecej Ale w porownaniu z zagranica to liderzy.

Widze, ze dla Ciebie skoro teria nie pasuje do faktow tym gorzej dla faktow. I starasz sie nagiac rzeczywistosc a nie zmienic teorie.
Generalnie:
https://www.youtube.com/watch?v=9KvqWM9VhpA

WiślakMyślenice 08.02.2013 20:31

Dalej ta sama śpiewka. Podsumujmy może fakty:

a) główny architekt (Ś.P.) debiutuje w budowie stadionu
b) stadion był MAKSYMALNIE powiększany, docelowo przed Euro miał mieć niewiele ponad 20 tysięcy.
c) fuszerka, jaką odwalał zikit
d) ślimacze tempo prac na stadionie -> opóźnienia -> dodatkowa kasa utopiona w błoto
e) chmara podwykonawców od poszczególnych części stadionu -> dodatkowa kasa
f) system oddymiania, a raczej jego brak, taki mały "detal", o którym wszyscy zapomnieli -> kolejne opóźnienie

coś jeszcze?

arth_ur 21.02.2013 13:45

Wiadomo już coś czy udało się naprawić dach ?

buczo1985 21.02.2013 15:50

Wszystko OK ;)

http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...a_inauguracje/

arth_ur 21.02.2013 16:51

Ciekawe ile kosztowały naprawy i kogo nimi obciążyli. Projektanta, wykonawcę, miasto czy Wisłę ?

nowak_g 21.02.2013 18:43

projektant nie zyje chyba

grzesiek632 21.02.2013 19:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nowak_g (Post 1300038)
projektant nie zyje chyba

Projektant nie żyje na pewno. Koszta prawdopodobnie poniósł wykonawca. Zależy jak ten "wypadek" zinterpretowano.

pzkwr 21.02.2013 19:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arth_ur (Post 1300018)
Ciekawe ile kosztowały naprawy i kogo nimi obciążyli. Projektanta, wykonawcę, miasto czy Wisłę ?

Gdzieś czytałem, że miała zapłacić firma ubezpieczeniowa.

mIcHaL666 21.02.2013 22:03

To, że projektant nie żyje nie znaczy, że jego firma nie działa...

Rafał_TS 21.02.2013 23:57

Ważny krok właściciela Wisły i prezydenta Krakowa

http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...3d73cf5e,1,3,5

master777 22.02.2013 15:51

BOSS pojawił się na zgrupowaniu, teraz spotkał z Majchrowskim, kiedy ostatni raz wykazywał podobne zainteresowanie?
Trzeba dotrwać do końca tego sezonu, wyczyścić zespół z wysokich kontraktów, i być może w lecie będzie o Wiśle tak głośno, jak teraz o Legii... Choć prawdę powiedziawszy, zamiast 5 nowych dobrych grajków wolałbym dwa porządne boiska treningowe albo zalążek akademii...

husarmac 23.02.2013 13:10

Zwolennicy stadionu !!!
Zastanowcie sie ile lat trwała i ile kosztowała przebudowa/budowa stadionu Wisły Kraków, a następnie zestawcie to z efektem końcowym...
Prawda jest taka, że stadion kosztował ponad 540 mln (a w załozeniach miał kosztować 400 mln zł)... Efekt jest taki, że za setki mln zł powstał... mało estetyczny, wręcz brzydki obiekt, który dodatkowo jest fantastycznie skonstruowany bo topniejący śnieg potrafi uszkodzić dach...

Bycie fanem Wisły Kraków nie zwalnia od racjonalnego myślenia! Tym bardziej, że pieniądze były podatników czyli nas wszystkich!

Fani naszego stadionu zapewne nie widzą też nic złego w działaniach Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, który po 38 latach skończył budować olbrzymi szpital, którego koszt wyniósł zaledwie około miliarda złotych.

Wszyscy jarają się rozmachem szejków arabskich... a prawda jest taka, że szejkowie chowaja sie przy naszym ułańskim rozmachu... szkoda tylko, że w trwonieniu publicznych pieniędzy...

Voin 23.02.2013 13:32

W "Przedsięwzięciach złożonych do banku projektów w ramach naboru organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego do Programów Strategicznych na lata 2014-2020" istnieje pozycja "PROGRAM STRATEGICZNY: „Transport i komunikacja”" punkt 11 "Rozwój bazy parkingów podziemnych w Krakowie"
Cytat:

obejmuje parkingi podziemne:
- „Plac Inwalidów”,
- „Nowy Kleparz",
- „Stadion Wisła"
Parking podziemny przy naszym stadionie? Ktoś wie coś więcej, jakieś projekty były?
Dla zainteresowanych, całość tu: http://bi.gazeta.pl/im/3/13447/m1344...c-fundusze.pdf

zbymak 23.02.2013 15:00

Euro z nowej perspektywy mogą też popłynąć na przedsięwzięcia sportowe i kulturalne. Miasto chciałoby za nie wybudować m.in. centrum rekreacyjne przy ul. Eisenberga, Port Płaszów, a także hale sportowe Cracovii i Wisły Kraków. Miasto powalczy o dotacje na Muzeum PRL, Forum Literatury w Porcie Solnym i dwa nowe projekty Muzeum Historycznego.

arth_ur 01.03.2013 15:46

Najprawdopodobniej Wisła ma przenieść swoją bazę treningową do Myślenić, na obiekty treningowe Dalinu. Stadion na R22 ma być wynajmowany tylko na mecz. Podobno dziś się toczą tozmowy z burmistrzem miasta.

Kociewiak 01.03.2013 15:52

A jak wyglądają te obiekty w Myślenicach? Ile boisk itd?

arth_ur 01.03.2013 15:55

O ile dobrze pamiętam Dalin ma 3 pełnowymiarowe boiska treningowe, w tym jedno ze sztuczną nawierzchnią do tego oświetlone. Jest też hala sportowa z siłownią. Na przeciwko hotel 4 gwiazdkowy.

Kociewiak 01.03.2013 15:56

O to niezły kompleks sportowy.

domin_czyzyny 01.03.2013 16:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arth_ur (Post 1301669)
Najprawdopodobniej Wisła ma przenieść swoją bazę treningową do Myślenić, na obiekty treningowe Dalinu. Stadion na R22 ma być wynajmowany tylko na mecz. Podobno dziś się toczą tozmowy z burmistrzem miasta.

miejsce WISŁY KRAKÓW jest na R22 !
Siedziba i część boisk sportowych powinna być tutaj. Akademia z internatem to kwestia do dyskusji.

Czyżby czerwony ż.d Majchowski będzie skakał z radości ?

arth_ur 01.03.2013 16:28

Zgodzę się z tym. Oczywiście siedziba klubu nadal na R22. Tylko treningi odbywałyby się w Myślenicach. Większość klubów piłkarkich swoje centra treningowe ma poza swoim macierzystym miastem.

domin_czyzyny 01.03.2013 17:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arth_ur (Post 1301677)
Zgodzę się z tym. Oczywiście siedziba klubu nadal na R22. Tylko treningi odbywałyby się w Myślenicach. Większość klubów piłkarkich swoje centra treningowe ma poza swoim macierzystym miastem.

Ale my mamy miejsce na kilka boisk na R22. Po co na sile wyjeżdżać 30 km od miasta ?
Te boiska powinny być szczególnie dla dzieci i nastolatków z Krakowa. Bo jesli beda w Myslenicach to większość rodziców będzie wysyłać dzieciaki na Wielicka lub na Suche Stawy.... A tego nie chcemy.

Elefant 01.03.2013 18:16

Jeżeli to prawda, to dalszy ciąg prowizorki. Wynajmujemy boiska od Daliny, za dwa lata kończy się umowa i zostajemy z Błońmi jako bazą,

Pomijam fakt, że wyprowadzenie poza Kraków bazy szkoleniowej nie podoba mi się zupełnie z powodów o któych pisze domin powyżej.

Maciuś 02.03.2013 08:36

Typowe pójście na łatwiznę. Tak samo się robi gdy trzeba zgłosić ileś tam grup młodzieżowych aby dostać licencję na grę w ekstraklasie. Po prostu przejmuje się (wypożycza) cale roczniki z innych klubów.
Broń Boże polską piłkę przed takim myśleniem jak u Cupiała.

tarantulaw2 02.03.2013 09:53

Niby macie rację, że to pójście na łatwiznę, ale z drugiej strony, lepiej, żeby ćwiczyli na porządnych (?) boiskach Dalinu, niż na tym naszym pastwisku.

domin_czyzyny 02.03.2013 10:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tarantulaw2 (Post 1301761)
Niby macie rację, że to pójście na łatwiznę, ale z drugiej strony, lepiej, żeby ćwiczyli na porządnych (?) boiskach Dalinu, niż na tym naszym pastwisku.

Zgodzilbym sie tylko w przypadku gdyby to było na okres budowy nowej bazy na Reymonta22.
Po pierwsze baza w Myslenicach to strzał w stopę wobec młodych z Krakowa, których przejmie ta ży....ka k....a. A po drugie nasz prestiż spadnie jako klubu z Krakowa.

Tak naprawdę te pomysły są groźniejsze niż spadek czy odejście Cupiala!
Wobec tego SKWK powinno być stanowcze. Wisla Kraków to klub z Krakowa i dla mieszkańców Krakowa.

tarantulaw2 02.03.2013 11:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez domin_czyzyny (Post 1301766)
Po pierwsze baza w Myslenicach to strzał w stopę wobec młodych z Krakowa, których przejmie ta ży....ka k....a.

Ale mi się wydaję, że tylko pierwsza drużyna (i ew. MESA) będzie ćwiczyć na obiektach Dalinu, a młodziki dalej w Krakowie.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:18.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl