![]() |
|
Nieźle całe szczęście że ten dach składa się z oddzielonych od siebie segmentów bo pewnie znów byłoby pół dachu do wymiany... Tragedii nie ma na oko 50 tyś za naprawę ;]
|
Wątpię żeby akurat ta część dachu była podgrzewana. Raczej nikt tego nie przewidział bo założył że akurat na tym odcinku nie będzie się osadzał śnieg tylko spadał. Niestety nie przewidział poniedziałku tydzień temu. Jak było tam tyle lodu co na autach to musiało tak się skończyć. Lud wczoraj przy odwilży pojechał i mamy to co mamy. Co do informacji w mediach żenada.
|
http://www.dziennikpolski24.pl/pl/re...ion-wisly.html
Cytat:
|
Ogólnie to rozwiązanie architektoniczne, gdzie okap dachu umożliwia spad śniegu na drugi dach jest genialne. Myślę, że architekt powinien za tak nowatorskie i wizjonerskie podejście do tematu dostać konkretną nagrodę.
Kto wydał pozwolenie na budowę przy takim projekcie, jest dla mnie nieodgadnioną zagadką. |
Cytat:
Ciekawe co tam jeszcze jest z.ebane... Oby się np. nic nie zapaliło samo z siebie jak będzie +30st. |
Cytat:
- nie "zachodziły" na siebie (co nie bedzie powodować spadania śniegu na dach poniżej tylko miedzy nie) - jednocześnie będą chronić przed opadami kibiców poniżej na obu trybunach? Prawda? |
|
Tak dla rozluźnienia tematu wytrzymałości dachu. Kiedyś słyszałem dobrą anegdotę na ten temat.
Była w Polsce południowej konstrukcja dachu który podtrzymywany był przez grube stalowe liny (taki dach wiszący). Wytrzymałość lin była zgodna z obliczeniami, dopóki któryś z urzędników nie przekwalifikował obszaru na którym jest budynek do innej 'strefy' klimatycznej gdzie statystycznie jest inna ilość opadów śniegu rocznie. Powstał problem bo w nowej strefie liny nie spełniały wymaganych warunków eksploatacyjnych - statystycznie wzrosła waga śniegu który dach powinien udźwignąć i mimo że liny maja ok 10-12 krotny margines bezpieczeństwa to jednak na papierze były już zbyt mało wytrzymałe. Problemem podniesienia wytrzymałości lin zaczęli zajmować się naukowcy, był to temat licznych artykułów i dyskusji. Wymiana lin była kosztowna więc szukano innego rozwiązania, niestety wszelkie sposoby podniesienia wytrzymałości zamontowanych już lin okazywały się być również kosztowne. Nikt nie miał pomysłu co zrobić aż ktoś na miejscu wpadł na takowy. Przymocował metrowy patyk do dachu i kazał aby, za każdym razem gdy śnieg napada i nie będzie widać patyka, wejść na dach i zrzucić jego nadmiar. I problem znikł. |
Cytat:
|
moze jak beda naprawiac ta usterke z dachem,to odrazu zobia z naglosnieniem na rybunie poludniowej :)
|
Cytat:
Poczucie humoru nigdy Wiślackiej braci nie opuszcza ;) Od razu stadion niech otynkują. Baa, niech się jeszcze świeci w nocy jak supermarket. Wielki neonowy old-schoolowy napis "TS Wisła Kraków" |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
hyhyhyhy :) |
To już wiemy, ze w pewnych miejscach przy pogodzie zimowo-odwilzowej lepiej nie stać/siedziec
|
Do uszkodzeń doszło w 3 narożnikach:
http://stadiony.net/aktualnosci/2013...woch_trybunach Już dawno padały pomysły, żeby połączyć dachy narożników z dachem trybun za bramką, tak jak np. na stadionie Chelsea. Może teraz będzie trzeba zrealizować te pomysły. Na tych łączeniach dachów, które również można zrobić z poliwęglanu, zamontować systemy stapiania śniegu i po kłopocie. http://www.chelseasite.com/media/gal...ge-3158256.jpg |
Cytat:
|
Cytat:
Chodzi mi tutaj o walor estetyczny, stadion nabrałby jakiejś spójnej bryły - też pomyślałem o stadionie Chelsea, ale też o stadionie MU. Wiem, że to chyba już było poruszane, pewnie ze względu na koszty tego też nie zrobiono, ale głównie tłumaczono to tym - aby był przewiew powietrza i były lepsze warunki dla murawy. Ale to pikuś, stadion cały jak jakby wczoraj go otwarli, nic nie jest wykończone, wszystko tymczasowe i prowizoryczne, a drugiej strony jak się popatrzy na wiele miejsc, to wygląda jakby już z pół roku nie był używany i nie miał gospodarza. |
|
Cytat:
|
Zniszczenia powstałe na tym kawałku trybuny południowej i reszcie to nie tylko pare kilkadziesiąt tysiecy w plecy ale utrata ostatnich szans na zarobienie jakichkolwiek pieniędzy na sponsorowaniu tego stadionu. Nikt nie będzie wykładał dużych sum przy jakiejś bumelce.
Czy wy chcielibyście się reklamować będąc np. właścicielem Orange na tym stationie wiedząc że tylko kwestią czasu są takie artykuły jak " Orange Arena największym bublem piłkarskim na całym Starym Kontynencie !" |
Cytat:
|
Cytat:
|
Ja mam inny pomysł! Zburzmy narożniki i postawmy dodatkowe 3 pawilony medialne :)
|
Prawda jest taka, że ten kwadratowy kurnik nadaje się tylko do rozbiórki... Ekstremalne warunki pogodowe... Ja pie... Ten kurnik przy R22 to taki Ćwielong wśród pseudo-stadionów, dla którego każda pogoda jest ekstremalna.
|
Cytat:
Wiele złego powiedziano przed oddaniem do użytku tego stadionu. Czarny PR aby zaszkodzić Wiśle. Przyznaje, że ja też dałem ogarnąc się temu amokowi. Praktycznie nic się nie sprawdziło. Widzialność jest od przyzwoitej do bardzo dobrej. Krzesełka, barierki o których tyle było krzyku pomagają a nie przeszkadzają. Komunikacja, wejścia wyjścia schody bardzo dobre na zachodzie i wschodzie, do przyjęcia na północy i południu. Rozwiązanie z ogrzewanymi pomieszczeniami typu foyer znakomite. Drenaż i trawa bardzo dobre (mecz z Górnikiem versus Narodowy czy Legia-Zagłębie). Wygląd ? Stadion ma wzbudzać grozę. Bryła musi być ciężka, "twierdzowata". Oponka wzbudzi zachwyt u studenta architektury. U kibica już niekoniecznie. Stadion to nie motyl by sprawiał wrażenie, że lata. Ten stadion ma ogromne niewykorzystane możliwości. To nie wina projektanta czy miasta, że zarząd Spółki składa się z ludzi, których los klubu zupełnie nie interesuje, A komfort kibica to pojęcie z kosmosu. Dla których naprawa spłuczki od kibla to zadanie, które przerasta ich możliwości intelektualne. I na koniec. Dach się zawalił, bo ktoś tam w projekcie czegoś nie przewidział. Zanim powiesicie psy na wszystkich proponuje krótkie ćwiczenie. Znajdzie sobie poletko 15x15 metrów. Zaprojektujcie tam ogródek. Wykonajcie go. Potem zobaczycie co Wam wyszło. Życie bywa bogatsze od wyobraźni nawet najbardziej doświadczonego projektanta. Wole nasz "kwadratowy kurnik" od stadionów obciągniętych dookoła płótnem, gdzie hula wiatr czy takich bez drenażu i doświetlenia, gdzie murawa przypomina nomen omen kartoflisko. Trochę szacunku, bo to Stadion Wisły a innego nie będzie. |
Cytat:
|
Jaki system stapiania śniegu? to musi byc mądrze skonstruowane i tanie bo nas na nic nie stac...
|
Stadion to teraz naprawdę nasze ostatnie zmartwienie...
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:46. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl