Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Mam pytanie.... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=349)

MatMario 16.01.2014 22:59

To nie tak do końca, bo kiedyś działali bdb. I długi czas korzystałem z nich, ale od jakiegoś czasu wszystko wysłałem Sendit.pl. Wiec kiedyś działało i stworzone chyba było z dobrych intencji ale coś biznesowo nie wyszło.

adam_09 16.01.2014 23:36

Potrzebuje jakiś program do narysowania rzutu mieszkania. Najlepiej jak najprostszy ale tak żebym mógł oznaczyć oprócz ścian i bryły, poszczególne wymiary, narysować drzwi, kuchnie, łazienkę. Bardzo podstawowy. Najlepiej darmowy i freeware. Może być online i tak żeby plik dało się zapisywać w PDF. Szukałem po necie ale albo same triale albo mi nie działają wersje online.

Kolumbus 17.01.2014 02:12

Wydaje mi sie ze qcad by podolal temu zadaniu i chyba dalej jest darmowy, inna sprawa to obsługa tego

Kaan 17.01.2014 08:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez adam_09 (Post 1345124)
Potrzebuje jakiś program do narysowania rzutu mieszkania. Najlepiej jak najprostszy ale tak żebym mógł oznaczyć oprócz ścian i bryły, poszczególne wymiary, narysować drzwi, kuchnie, łazienkę. Bardzo podstawowy. Najlepiej darmowy i freeware. Może być online i tak żeby plik dało się zapisywać w PDF. Szukałem po necie ale albo same triale albo mi nie działają wersje online.

Polecam IKEA Home Planner. Jest bardzo prosty w obsłudze, wybierasz wielkość pomieszczenia, wstawiasz okna, drzwi, kaloryfery, meble, możesz potem "kręcić" pokojem w 3D. Nie możesz jednak narysować całego mieszkania tylko każde pomieszczenie osobno. Nie zapisuje w pdf tylko w ichniejszym formacie, który otworzysz tylko w tym programie.

Szukaj w necie darmowego programu, program jest darmowy ale różne serwisy życzą sobie za pobranie opłatę:rotfl:. Nowszej wersji jak 2010 roku nie znajdziesz, teraz Ikea ma program on-line ale nie wiem o co w nim chodzi:)

adam_09 17.01.2014 08:27

No właśnie, mi chodzi o program, który pozwoli mi narysować całe mieszkanie. Rysowanie pojedynczych pokoi mnie niestety nie urządza :/

MatMario 17.01.2014 08:59

zobacz to http://freshome.com/2010/08/18/10-be...ams-and-tools/

ten może będzie spoko: HOMESTYLER nr 5 w tym artykule. Czytam dalej i chyba tylko pierwsze użycie jest free.

Ale 7 i 8 też powinny być spoko.

http://www.sweethome3d.com/index.jsp

Sweet Home 3D jest najbardziej darmowy z tego wszystkiego. Ale przeczytaj licencję to będziesz wiedział dokładnie kiedy musisz płacić, jest w języku polskim.

adam_09 17.01.2014 20:19

dzięki, będę jeszcze szukał bo te co podesłaliście to za dużo bajerów mają :)

WISŁAZWE 17.01.2014 20:22

Witam,
gdzie w Krakowie mogę kupić męską kosmetyczkę w takiej wersji:

http://www.fhu-atut.pl/aukcje/kosmetyczkas1.jpg


Allegro odpada, bo chcę osobiście ją oglądnąć :)

Kocur 17.01.2014 20:29

Zależy za ile ;)

Ja jak kiedyś miałem fajną pracę to kupiłem sobie Delsey'a.

Kosztowała sporo - ale ma 7 lat - woziłem ją setki razy i zero śladu zużycia - mojego modelu pewnie nie ma już - ale wrzuć w google obrazy Delsey kosmetyczka


Ja kupiłem w tym saloniku VIP co mają głównie walizki itp

WISŁAZWE 17.01.2014 20:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1345201)
Zależy za ile ;)

Ja jak kiedyś miałem fajną pracę to kupiłem sobie Delsey'a.

Kosztowała sporo - ale ma 7 lat - woziłem ją setki razy i zero śladu zużycia - mojego modelu pewnie nie ma już - ale wrzuć w google obrazy Delsey kosmetyczka


Ja kupiłem w tym saloniku VIP co mają głównie walizki itp


Co do ceny myślałem gdzieś do 100 złotych to taka górna granica. Chodziłem po punktach AVON czy sklepach Rossmann ale nie mają takich kosmetyczek męskich.

Jeszcze jakieś propozycję gdzie się w ogóle udać? :)

Kocur 17.01.2014 23:35

Plaza:

http://m.mapahandlu.pl/8460/vip-buisnness-collection/

Delsey'a serio polecam. Do 100 zł powinieneś się zmieścić.

Coś takiego np.

http://www.egalanteria.com.pl/produc...204150-04.html

A myślę że mogą mieć w sklepie lepszy wybór.

wiślak 86 20.01.2014 11:19

Gdzie w necie oglądnę "wilk z wall street" ?

Arkas 20.01.2014 11:48

Ma ktoś tu pojęcie o telewizorach?
Jest fajna promo w neo24 :
http://www.neo24.pl/?p=philips_40pfl...okulary_pta508
tylko pytanie, warto kupować telewizor philipsa? smart tv jest, indeks płynności duży, więc ps3 czy też jakieś wysoko jakościowe filmy będą szły raczej na luzie? Może pytanie głupie ale jestem laikiem w tej dziedzinie :p

Kocur 20.01.2014 12:32

Idź z pendrive do jakiegokolwiek sklepu z tym TV i sprawdź np. czy czyta bez problemu mp3, divx (polskie znaki).

Ja w ten sposób wiele modeli odrzuciłem :)

Chyba, że nie jest to dla Ciebie istotne to luz.

gypsy 20.01.2014 14:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiślak 86 (Post 1345410)
Gdzie w necie oglądnę "wilk z wall street" ?

Będzie ciężko znaleźć, wszystko poblokowane... Ewentualnie możesz ściągnąć z torrentów.

mastahkillah 20.01.2014 20:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiślak 86 (Post 1345410)
Gdzie w necie oglądnę "wilk z wall street" ?


na kinoman.tv jest ale bez napisów i w słabej jakości, znalazłem też na zalukaj.tv i po zalogowaniu normalnie odpala

Lupo 21.01.2014 12:44

Mam pytanie dotyczące HTC Desire Z. Od jakiegoś czasu mam ten telefon i borykam się z jednym problemem. Gdzie mogę ustawić aby ekran sam mi się wygaszał? Często gdy jestem w pracy i ktoś do mnie dzwoni to telefon przez dobre 2-3 godziny jest cały czas podświetlony. W ustawieniach ekranu ustawiłem aby wygaszał się po 15 sekundach ale niestety to nie działa.

Pozdrawiam.

wiślak 86 23.01.2014 15:30

Jak najtaniej dojadę do Kielc? Jakimś busem, autobusem? Zna ktoś ceny? Widziałem że do Katowic po 10zł są przejazdy czy tutaj też znajdę coś w tej cenie?

felipe 23.01.2014 17:53

PolskiBus chyba, duży wybór kursów. Firmę polecam. Zależy od terminu, 15-20 zł Cię to wyjdzie.

Krav 23.01.2014 19:46

Polskim busem jak zarezerwujesz ze 3 tyg wcześniej to faktycznie za 15-20 zł pojedziesz, tak to normalnie 25 zł najczęściej na tej trasie kosztuje bilet. Busy są po 23 zł (normalne) i 17 ulgowe, po 20 zł jeździ Plater's. Pociąg Regio normalny kosztuje 23,6 jak jedziesz w dwie osoby lub więcej to w promocji TY i 1,2,3 pierwszy bilet jest za normalną kwotę nastepne 30 % taniej. Jeśli masz zniżke studencką to zdecydowanie najtaniej wychodzi pociąg (jakieś 11 zł z groszami).

wiślak 86 23.01.2014 21:26

a bo kurde cały czas chodzi o fagasa z allegro. wylicytowałem przedmioty po okazji a ten napisał że tylko odbiór osobisty mimo że mu kasę wpłaciłem na kuriera. allegro coś mu tam wysyła ale sądzę że trzeba będzie jechać osobiście. uparł sie osioł że pudło musi w fabryce zamówić bo w sklepach takich nie ma a kierowcy autobusu dawał nie będzie.


gdyby ktoś znał jakąś mamę:
http://www.gumtree.pl/cp-inne-wydarz...kiet-561313638

na prośbę znajomego (albo kobiety w odpowiednim wieku bo nie trzeba z dzieckiem przychodzić)
kasa naprawdę łatwa i żadnych haczyków nie ma. jak coś to mail z ogłoszenia albo na privie odpiszę jak bede mógł.

MatMario 23.01.2014 21:47

Są strony na których ogłaszają się ludzie że jadą w danym kierunku i zabiorą pasażerów.

Wychodzi taniej niż normalnie. Ale jak to się nazywa to nie wiem.

Arkas 24.01.2014 13:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 1345950)
Są strony na których ogłaszają się ludzie że jadą w danym kierunku i zabiorą pasażerów.

Wychodzi taniej niż normalnie. Ale jak to się nazywa to nie wiem.

http://www.blablacar.pl/

mastahkillah 24.01.2014 14:59

Wie ktoś może gdzie można wyhaczyć taniej fife 14? przeglądałem już sporo ale cena mało co spadła od premiery...

vabanq 24.01.2014 15:21

jak na xboxa to odpale za 100zl, nowiutka, ledwo pare razy odpalona, plytka stan idealny+ oczywiscie pudelko.

k888 26.01.2014 10:18

witam. potrzebuje malej pomocy:) potrzbuje przetlumaczyc z hiszpanskiego taki maly zwrot " caballo de calesita". Bede bardzo wdzieczny :-) pozdrawiam

alterego 26.01.2014 10:40

Konik z karuzeli

Kocur 26.01.2014 12:29

Jaką polecacie stację pogodową - taką domową?

Kumpel ma któryś model La Crosse ale 200 zł za chiny nie dam za gówno co pokazuje temperaturę i wilgotność.
Myślałem o czymś w granicy 50-100 zł - tyle żeby faktycznie wskazania miało poprawne a nie pokaże plus 10 jak śnieg napierdziela :)

m954 27.01.2014 10:27

Szukam kogoś kto zna się na autocadzie. Musze zrobić podnośnik śrubowy na sobotę.
Pw.

matlac 27.01.2014 10:54

Poszukuje (nie znam się) jakiegoś roweru stacjonarnego dla mojej mamy. Głównie chodzi nie treningowy a rehabilitacyjny. Może ktoś doradzić w tej kwestii?

felipe 27.01.2014 20:44

Dobre i tanie taksówki w Warszawie poleci ktoś ?

PvD 29.01.2014 09:35

System Windows 8, połączenie TV z laptopem po HDMI, obraz idzie, dzwięk z laptopa zamiast z TV. Sugestie rozwiązań?

wiesniak84 29.01.2014 10:11

Ustaw w laptopie odtwarzanie dzwieku na HDMI. Jak nie pomoze to sprawdz model laptopa i poszukaj pod niego sterownikow audo HDMI, sciagnij, zainstaluj i powinno pomoc.

Kamil_mchw 31.01.2014 15:38

jest na sali prawnik?
prv.

peele 01.02.2014 11:44

Gdzie zabrać dzieciaka (14 lat) w Krakowie jak już mu się nudzi na lodowisku, basenie, w galerii i w kinie... ?

KrZysIeK_TSW 01.02.2014 12:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PvD (Post 1346562)
System Windows 8, połączenie TV z laptopem po HDMI, obraz idzie, dzwięk z laptopa zamiast z TV. Sugestie rozwiązań?


miałem podobną sytuacje.
mimo zmiany w zakładce dźwięk na tv dalej szedł dźwięk na laptopie.

Zauważyłem, że jeśli podłączam kabel hdmi przy działającym lapku nie zawsze działa dźwięk.
Datego najlepiej zrób to po kolei

1. podłącz kabel miedzy tv i laptop
następnie:
2. włącz tv
3. uruchom lapka

PvD 01.02.2014 12:33

Dzięki za wszystkie sugestie. już śmiga.

chopin 01.02.2014 12:59

mam pytanie dotyczace zakupu biletu przez internet. ja posiadam ważna kk oraz aktywowałem konto na stronce. Chciałbym kupic bilety na mecz derbowy dla siebie i dla dziewczyny która nie ma ważnej kk .
Wybrałem dwa miejsca przechodze do płatności i wyskakuje informacja zeby wprowadzić dane drugiej osoby. wprowadze jej dane i jak sobie wyrobi kk np. w poniedziałek to bilet będzie ważny?

LanceTS 01.02.2014 14:40

wyskoczy Ci powiadomienie że nie możesz kupić dla niej bo nie ma aktywnej karty kibica.

peele na mecz zabierz :D

gypsy 02.02.2014 09:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez peele (Post 1347001)
Gdzie zabrać dzieciaka (14 lat) w Krakowie jak już mu się nudzi na lodowisku, basenie, w galerii i w kinie... ?

Zależy co lubi robić... Może jakieś zajęcia muzyczne mu ogarnij? Np. gra na gitarze, a nuż mu się spodoba i będzie miał fajną zajawkę ;) Jak nie to może zaprowadź go do sekcji TSW :D


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:39.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl