Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

emailowiec 17.07.2012 09:38

To są inwestycje szkółki TSu, a nie Wisły S.A.

Pero 18.07.2012 10:49

to już są jakieś jaja

http://www.sport.pl/sport-krakow/1,1...O_ile_nie.html

domin_czyzyny 18.07.2012 11:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pero (Post 1263716)

jęśli miasto chce znaleźć poważnego sponsora to musi zrobić porządną elewację oraz infrastrukturę wokół stadionu

8samuraj 23.08.2012 06:38

Zapowiada się burzliwa sądowa batalia o finansowe rozliczenie budowy stadionu Wisły Kraków. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu wystawił właśnie rachunek architektom za opóźnienia w projektowaniu na kwotę 250 tys. zł. Z kolei biuro Archetus, które przejęło zlecenie po przedwcześnie zmarłym architekcie Wojciechu Obtułowiczu, pozwało gminę o zapłatę identycznej kwoty 250 tys. zł za prowadzony nadzór autorski nad inwestycją.
http://www.gazetakrakowska.pl/artyku...dzie,id,t.html

medyk 14.09.2012 13:47

o bazie treningowej to już nawet oczy przestali mydlic ze bedzie ? bo ani słowa.

QBAS 14.09.2012 15:17

Wolę gdy nie mówią nic, aniżeli mieliby wszystkim nam mydlić oczy.
Niemniej jednak szkoda, że nic się w tej sprawie nie dzieje.. Bez tego szkolenie młodzieży na pewno nie ruszy.. o komforcie treningu I drużyny nie wspominając

Sylwek1906 14.09.2012 18:50

http://stadiony.net/projekty/eng/cit..._academy_arena centrum Man City, wiem że inna kasa i wogóle, ale za niedługo nasi będą trenowac na orlikach..

jerry.lii.lewis 14.09.2012 19:33

Ciekawe czy ktoś myśli o elewacji zewnętrznej stadionu, który teraz wygląda z zewnątrz jak ... stadion w budowie.
Wielu się tu naśmiewa ze stadionu Cracovii ale trzeba przyznać, że (niezależnie od wykorzystania pomieszczeń na sklepy (dość rozsądne zresztą, pod względem ekonomicznym)) prezentuje się ładnie. Nasz - koszmarnie.

Watts 14.09.2012 19:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jerry.lii.lewis (Post 1275940)
Ciekawe czy ktoś myśli o elewacji zewnętrznej stadionu, który teraz wygląda z zewnątrz jak ... stadion w budowie.
Wielu się tu naśmiewa ze stadionu Cracovii ale trzeba przyznać, że (niezależnie od wykorzystania pomieszczeń na sklepy (dość rozsądne zresztą, pod względem ekonomicznym)) prezentuje się ładnie. Nasz - koszmarnie.

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1293707

Taka ciekawostka z dość znanego forum o architekturze i urbanistyce - plebiscyt na najładniejszą budowlę w całej Polsce, to oceny stadionu sąsiadki... nasz nawet nie załapał się do konkursu

medyk 14.09.2012 21:19

Juz dajcie spokoj z tym stadionem, gdzie jest baza treningowa? To sa wlasnie efekty jej braku ze dostajemy od pogoni i jestesmy praktycznie w strefie spadkowej.

ddii 14.09.2012 21:38

Jako kibica Wisły i mieszkańca krakowa jedna rzecz mnie osłabia. Wreszcie w Krakowie są dwa nowe stadiony. Miasto sie ostro zadłużyło na ich budowe . I tylko mowa o zadłużeniu i podwyżkach . Miałem nadzieje ,że Kraków piłka będzie stał ... . A tu jedni spadli do I ligi , a właściciel "mojego" klubu ,nagle w takim momencie chyba myśli o wycofaniu sie z interesu ( bo tak to wygląda ) .Ja wiem ,że jest kryzys itp . .. ale i tak cos tu jest nie halo ! I tylko prosze o nie nazywanie mnie kibicem sukcesu bo tak nie jest.

Tominho 19.09.2012 19:58

http://www.poznan.sport.pl/sport-poz...___cytaty.html

Złość ogarnia człowieka jak czyta takie rzeczy, a w głowie nasuwa się jedna myśl - U NAS NIE MA NA TO SZANS...

domin_czyzyny 19.09.2012 20:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tominho (Post 1277099)
http://www.poznan.sport.pl/sport-poz...___cytaty.html

Złość ogarnia człowieka jak czyta takie rzeczy, a w głowie nasuwa się jedna myśl - U NAS NIE MA NA TO SZANS...

właśnie to jest przykre - bo my mamy właściciela, który nie myśli, nic nie robi i ma wszystko w dupie.
Po co nam taki właściciel...

My nie tylko nie mamy akademii, ale my też nie mamy boisk do szkolenia. Akademia jest niezbędna, abyśmy przyciągali dzieciaki do nas i ich do nas "przywiązywali".
Lada chwila powstanie coś takiego po gorszej stronie Błoń, a Cupiał dalej będzie twierdził, że nic takiego nie jest potrzebne...

Maciuś 20.09.2012 08:40

Wisła dla Cupiała to jak rajdy dla Małysza: hajs, lans i bauns.

APRIL1992 20.09.2012 16:12

Makieta Stadionu Miejskiego Im. Henryka Reymana W Krakowie
 
1 Załącznik(ów)
Makieta, którą ją stworzyłem powstała w dniach 03.02-05.05.2012. Polecam wszystkim to zdjęcie.

aNouc 21.09.2012 13:46

Mało śmieszny żart ZIKIT-u!!! Całość na stronie SKWK

kot 08.10.2012 21:10

http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...zas_rozpoczac/


Nie mogłem się powstrzymać, gdy klub kolejny raz prezentuje kadrę trenującą od lat na jedynym pseudoboisku treningowym oraz na korytarzach trybuny E, mimo że bardziej przestronnych pomieszczeń na stadionie jest tak dużo, a działki TF i Wisły graniczące ze stadionem przy R22 zarastają chwastami, zamiast służyć, oświetlonymi boiskami z drenowaną murawą lub sztuczną trawą.

Gdy to widzę i wyobrazam sobie, jak inaczej powinno to i mogloby wyglądać, to mimo tych tytułów mistrzowskich Wisły Cupiała, jest mi zwyczajnie wstyd i żal, że Wisła jest traktowana gorzej, niż niektóre o wiele biedniejsze kluby polskie. Żeby zobrazować co Cupiał wyprawia w tej sprawie, lub może czego nie wyprawia, to posłużę się ironicznym porównaniem z TF Cupiała. Wyobraźcie sobie, że pracownicy TF produkują kable w prowizorycznych szopach a szkolenia pracownicze odbywają na ulicy przed tymi szopami, co oczywiście jest odwrotnością jej bogatej infrastruktury w rzeczywistości. Coraz bardziej nie akceptuje postępowania Cupiała, marnującego szansę Wisły i nie budującego jakichkolwiek jej struktur, typowych dla wszystkich innych klubów. Oprócz tytułów i długu, Cupiał nie zabezpieczył Wisły niczym dosłownie. Ani bazą szkoleniowo-treningową, ani skautingiem i stabilnym działem sportowym czy marketingowym. To co kiedyś wydał na stary stadion, miasto zwrócilo mu co do grosza. Nie umiem już tego wszystkiego zrozumieć, mimo wdzięczności za tytuły i przywiazanie Cupiała do Wisły. Czas poważnie zapytać Cupiała, czy i co zamierza zmienić w swoim postępowaniu wobec Wisły, zanim Wisła utraci jakąkolwiek szansę na rozwój i przyszłość, a inne kluby polskie z topu, odjadą jej w siną dal.

Arapaho 09.10.2012 13:03

a kto Cupiała zapyta? Nikt - nie ma kasy , nie ma chęci - nie ważne. Czas chyba na zmiany właścicielskie

kornd 10.10.2012 16:06

Pod zachodnią oddano do użytku całkiem niezłą salkę do rozgrzewki ze sztuczną trawą. Nie wie ktoś jakie dokładnie wymiary ma to pomieszczenie?
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...do_rozgrzewki/

jaszczur90 10.10.2012 17:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kornd (Post 1281481)
Pod zachodnią oddano do użytku całkiem niezłą salkę do rozgrzewki ze sztuczną trawą. Nie wie ktoś jakie dokładnie wymiary ma to pomieszczenie?
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...do_rozgrzewki/

Robili to ponad rok od oddania wszystkich trybun stadionu ? :-/

aNouc 10.10.2012 17:43

Było foto tego pomieszczenia wrzucone z pół roku temu jak nie więcej. Widocznie dzis sie o tej salce dowiedzieli : )

jaszczur90 10.10.2012 18:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez aNouc (Post 1281494)
Było foto tego pomieszczenia wrzucone z pół roku temu jak nie więcej. Widocznie dzis sie o tej salce dowiedzieli : )

Pewnie , któryś z piłkarzy oparł się przez przypadek o jakieś drzwi , a tu nagle się otworzyły i się okazało , że mają jakieś cywilizowane pomieszczenie do ćwiczeń.. normalnie żenada w tym klubie w kwestii organizacji. Tyle czasu i klub dalej nie potrafi się dogadać z miastem w kwestii użytkowania stadionu ( miejsc pod trybunami )

domin_czyzyny 10.10.2012 21:06

Już bez przesady! Klub ma wiele za uszami, ale to miasto gra w chuja ze stadionem. Pewnie teraz ta sale klub zrobił za własna kasę, bo miasto nie ma nawet na latanie dziur w drogach.

QBAS 11.10.2012 00:03

Szczególnie sufit robi wrażenie "nowości" i poziomu XXI wieku;)

MatMario 11.10.2012 07:27

Śmiejcie się śmiejcie ale to nasze jedyne boisko ze sztuczną murawą, niech tam ćwiczą a na małej przestrzeni będziemy grać jak Barcelona. A na suficie niech im lustra zawieszą, zrobi się przestronniej.

OpEnTaNy 11.10.2012 17:31

Potym jak dzisiaj sie dowiedzialem ze zostal otwarty Carrefour w Sukiennicach nie zdziwie sie ani troche jak nam otworza ten komisariat na stadionie... Kto podejmuje w tym miescie takie decyzje? oO

leszekm 11.10.2012 20:55

Cleber o naszej "bazie treningowej":

"W Wiśle by się nie rozwinął.
Patrząc na dorosły zespół, Wisła nie różni się tak bardzo od Vitorii, ale szkolenie młodzieży to już dwa różne światy. Nie da się tego porównać. Vitoria to piąty klub w Portugalii, a juniorzy mają do dyspozycji dwa boiska trawiaste i dwa sztuczne. Sami juniorzy! No i oczywiście cały sprzęt, czterech trenerów, lekarza i masażystę. A w Krakowie co mają? Boisko, które wygląda jak pole z ziemniakami. I jak można oczekiwać od Darka Marca – który jest bardzo dobrym trenerem – żeby pokazywał zawodnikom, jak podać i jak strzelać?! Jak ma dryblować, jak biegać, skoro boisko jest nierówne? Bałem się, że Lucas się nie rozwinie na tak katastrofalnych boiskach.

Różnica między Wisłą a innymi klubami jak Legia, Lech czy choćby Zagłębie będzie się zwiększać, bo właścicielowi kompletnie nie zależy na bazie treningowej.
Codziennie siadamy z Lucasem przed komputerem i czytamy newsy z Krakowa. W pewnym momencie Wisła będzie miała obowiązek, żeby poprawić infrastrukturę.

Ktoś musi za to zapłacić.
Jeśli Cupiał nie zainwestuje w młodzież, Wisła się skończy. Stanie się zwykłym ligowym przeciętniakiem.

Już się staje.
Nie, jeszcze nie. Marka tego klubu wciąż jest silna. Jeśli Cupiał zachce, to włoży w zimie pięć milionów na szkolenie i kropka. Przecież ma te pieniądze.

Błagam cię… Wiesz, że to niemożliwe.
Wiem. Dlatego staną się przeciętniakiem. Klubem przeszłości. Niestety, ale to się musi stać."

http://www.weszlo.com/news/12252-Mus...racuje_umieram

emailowiec 21.10.2012 11:01

Póki co to s-f, ale być może będziemy mieć w pełni zadaszony stadion.

http://www.krakow.sport.pl/sport-kra...zadaszone.html

Karherop 21.10.2012 11:09

Otwarcie igrzysk w Krakowie ? tutaj trzeba tylko przyklasnąć , tym bardziej że nie będzie to kolidowało ze zmaganiami piłkarzy . Jednak.. zadaszony stadion ? nie wyobrażam sobie tego . Rekonstrukcja dachu będzie kosztować miasto przynajmniej 200 mln złotych .

Pozytyw mógłby być taki że może ktoś zająłby się obrzydliwą elewacją na stadionie.

piotrek06 21.10.2012 12:59

do tego trzeba dodać, że nasz stadion składa się z 4 niezależnych trybun więc byłby to chyba pierwszy, tego typu, w pełni zadaszony obiekt. Jesli dodamy do tego, że między wschodnią a parkiem Jordana nie ma miejsca na żadne nowe konstrukcje, to zaprojektowanie takiego dachu było by chyba bardzo trudne a trzeba jeszcze pamiętać, że po ewentualnej przebudowie mogłyby sie pojawić problemy ze stanem murawy, bo podczas projektowania stadion miał być z założenia "otwarty"


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:27.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl