![]() |
To są inwestycje szkółki TSu, a nie Wisły S.A.
|
|
Cytat:
|
Zapowiada się burzliwa sądowa batalia o finansowe rozliczenie budowy stadionu Wisły Kraków. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu wystawił właśnie rachunek architektom za opóźnienia w projektowaniu na kwotę 250 tys. zł. Z kolei biuro Archetus, które przejęło zlecenie po przedwcześnie zmarłym architekcie Wojciechu Obtułowiczu, pozwało gminę o zapłatę identycznej kwoty 250 tys. zł za prowadzony nadzór autorski nad inwestycją.
http://www.gazetakrakowska.pl/artyku...dzie,id,t.html |
o bazie treningowej to już nawet oczy przestali mydlic ze bedzie ? bo ani słowa.
|
Wolę gdy nie mówią nic, aniżeli mieliby wszystkim nam mydlić oczy.
Niemniej jednak szkoda, że nic się w tej sprawie nie dzieje.. Bez tego szkolenie młodzieży na pewno nie ruszy.. o komforcie treningu I drużyny nie wspominając |
http://stadiony.net/projekty/eng/cit..._academy_arena centrum Man City, wiem że inna kasa i wogóle, ale za niedługo nasi będą trenowac na orlikach..
|
Ciekawe czy ktoś myśli o elewacji zewnętrznej stadionu, który teraz wygląda z zewnątrz jak ... stadion w budowie.
Wielu się tu naśmiewa ze stadionu Cracovii ale trzeba przyznać, że (niezależnie od wykorzystania pomieszczeń na sklepy (dość rozsądne zresztą, pod względem ekonomicznym)) prezentuje się ładnie. Nasz - koszmarnie. |
Cytat:
Taka ciekawostka z dość znanego forum o architekturze i urbanistyce - plebiscyt na najładniejszą budowlę w całej Polsce, to oceny stadionu sąsiadki... nasz nawet nie załapał się do konkursu |
Juz dajcie spokoj z tym stadionem, gdzie jest baza treningowa? To sa wlasnie efekty jej braku ze dostajemy od pogoni i jestesmy praktycznie w strefie spadkowej.
|
Jako kibica Wisły i mieszkańca krakowa jedna rzecz mnie osłabia. Wreszcie w Krakowie są dwa nowe stadiony. Miasto sie ostro zadłużyło na ich budowe . I tylko mowa o zadłużeniu i podwyżkach . Miałem nadzieje ,że Kraków piłka będzie stał ... . A tu jedni spadli do I ligi , a właściciel "mojego" klubu ,nagle w takim momencie chyba myśli o wycofaniu sie z interesu ( bo tak to wygląda ) .Ja wiem ,że jest kryzys itp . .. ale i tak cos tu jest nie halo ! I tylko prosze o nie nazywanie mnie kibicem sukcesu bo tak nie jest.
|
http://www.poznan.sport.pl/sport-poz...___cytaty.html
Złość ogarnia człowieka jak czyta takie rzeczy, a w głowie nasuwa się jedna myśl - U NAS NIE MA NA TO SZANS... |
Cytat:
Po co nam taki właściciel... My nie tylko nie mamy akademii, ale my też nie mamy boisk do szkolenia. Akademia jest niezbędna, abyśmy przyciągali dzieciaki do nas i ich do nas "przywiązywali". Lada chwila powstanie coś takiego po gorszej stronie Błoń, a Cupiał dalej będzie twierdził, że nic takiego nie jest potrzebne... |
Wisła dla Cupiała to jak rajdy dla Małysza: hajs, lans i bauns.
|
Makieta Stadionu Miejskiego Im. Henryka Reymana W Krakowie
1 Załącznik(ów)
Makieta, którą ją stworzyłem powstała w dniach 03.02-05.05.2012. Polecam wszystkim to zdjęcie.
|
Mało śmieszny żart ZIKIT-u!!! Całość na stronie SKWK
|
http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...zas_rozpoczac/
Nie mogłem się powstrzymać, gdy klub kolejny raz prezentuje kadrę trenującą od lat na jedynym pseudoboisku treningowym oraz na korytarzach trybuny E, mimo że bardziej przestronnych pomieszczeń na stadionie jest tak dużo, a działki TF i Wisły graniczące ze stadionem przy R22 zarastają chwastami, zamiast służyć, oświetlonymi boiskami z drenowaną murawą lub sztuczną trawą. Gdy to widzę i wyobrazam sobie, jak inaczej powinno to i mogloby wyglądać, to mimo tych tytułów mistrzowskich Wisły Cupiała, jest mi zwyczajnie wstyd i żal, że Wisła jest traktowana gorzej, niż niektóre o wiele biedniejsze kluby polskie. Żeby zobrazować co Cupiał wyprawia w tej sprawie, lub może czego nie wyprawia, to posłużę się ironicznym porównaniem z TF Cupiała. Wyobraźcie sobie, że pracownicy TF produkują kable w prowizorycznych szopach a szkolenia pracownicze odbywają na ulicy przed tymi szopami, co oczywiście jest odwrotnością jej bogatej infrastruktury w rzeczywistości. Coraz bardziej nie akceptuje postępowania Cupiała, marnującego szansę Wisły i nie budującego jakichkolwiek jej struktur, typowych dla wszystkich innych klubów. Oprócz tytułów i długu, Cupiał nie zabezpieczył Wisły niczym dosłownie. Ani bazą szkoleniowo-treningową, ani skautingiem i stabilnym działem sportowym czy marketingowym. To co kiedyś wydał na stary stadion, miasto zwrócilo mu co do grosza. Nie umiem już tego wszystkiego zrozumieć, mimo wdzięczności za tytuły i przywiazanie Cupiała do Wisły. Czas poważnie zapytać Cupiała, czy i co zamierza zmienić w swoim postępowaniu wobec Wisły, zanim Wisła utraci jakąkolwiek szansę na rozwój i przyszłość, a inne kluby polskie z topu, odjadą jej w siną dal. |
a kto Cupiała zapyta? Nikt - nie ma kasy , nie ma chęci - nie ważne. Czas chyba na zmiany właścicielskie
|
Pod zachodnią oddano do użytku całkiem niezłą salkę do rozgrzewki ze sztuczną trawą. Nie wie ktoś jakie dokładnie wymiary ma to pomieszczenie?
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...do_rozgrzewki/ |
Cytat:
|
Było foto tego pomieszczenia wrzucone z pół roku temu jak nie więcej. Widocznie dzis sie o tej salce dowiedzieli : )
|
Cytat:
|
Już bez przesady! Klub ma wiele za uszami, ale to miasto gra w chuja ze stadionem. Pewnie teraz ta sale klub zrobił za własna kasę, bo miasto nie ma nawet na latanie dziur w drogach.
|
Szczególnie sufit robi wrażenie "nowości" i poziomu XXI wieku;)
|
Śmiejcie się śmiejcie ale to nasze jedyne boisko ze sztuczną murawą, niech tam ćwiczą a na małej przestrzeni będziemy grać jak Barcelona. A na suficie niech im lustra zawieszą, zrobi się przestronniej.
|
Potym jak dzisiaj sie dowiedzialem ze zostal otwarty Carrefour w Sukiennicach nie zdziwie sie ani troche jak nam otworza ten komisariat na stadionie... Kto podejmuje w tym miescie takie decyzje? oO
|
Cleber o naszej "bazie treningowej":
"W Wiśle by się nie rozwinął. Patrząc na dorosły zespół, Wisła nie różni się tak bardzo od Vitorii, ale szkolenie młodzieży to już dwa różne światy. Nie da się tego porównać. Vitoria to piąty klub w Portugalii, a juniorzy mają do dyspozycji dwa boiska trawiaste i dwa sztuczne. Sami juniorzy! No i oczywiście cały sprzęt, czterech trenerów, lekarza i masażystę. A w Krakowie co mają? Boisko, które wygląda jak pole z ziemniakami. I jak można oczekiwać od Darka Marca – który jest bardzo dobrym trenerem – żeby pokazywał zawodnikom, jak podać i jak strzelać?! Jak ma dryblować, jak biegać, skoro boisko jest nierówne? Bałem się, że Lucas się nie rozwinie na tak katastrofalnych boiskach. Różnica między Wisłą a innymi klubami jak Legia, Lech czy choćby Zagłębie będzie się zwiększać, bo właścicielowi kompletnie nie zależy na bazie treningowej. Codziennie siadamy z Lucasem przed komputerem i czytamy newsy z Krakowa. W pewnym momencie Wisła będzie miała obowiązek, żeby poprawić infrastrukturę. Ktoś musi za to zapłacić. Jeśli Cupiał nie zainwestuje w młodzież, Wisła się skończy. Stanie się zwykłym ligowym przeciętniakiem. Już się staje. Nie, jeszcze nie. Marka tego klubu wciąż jest silna. Jeśli Cupiał zachce, to włoży w zimie pięć milionów na szkolenie i kropka. Przecież ma te pieniądze. Błagam cię… Wiesz, że to niemożliwe. Wiem. Dlatego staną się przeciętniakiem. Klubem przeszłości. Niestety, ale to się musi stać." http://www.weszlo.com/news/12252-Mus...racuje_umieram |
Póki co to s-f, ale być może będziemy mieć w pełni zadaszony stadion.
http://www.krakow.sport.pl/sport-kra...zadaszone.html |
Otwarcie igrzysk w Krakowie ? tutaj trzeba tylko przyklasnąć , tym bardziej że nie będzie to kolidowało ze zmaganiami piłkarzy . Jednak.. zadaszony stadion ? nie wyobrażam sobie tego . Rekonstrukcja dachu będzie kosztować miasto przynajmniej 200 mln złotych .
Pozytyw mógłby być taki że może ktoś zająłby się obrzydliwą elewacją na stadionie. |
do tego trzeba dodać, że nasz stadion składa się z 4 niezależnych trybun więc byłby to chyba pierwszy, tego typu, w pełni zadaszony obiekt. Jesli dodamy do tego, że między wschodnią a parkiem Jordana nie ma miejsca na żadne nowe konstrukcje, to zaprojektowanie takiego dachu było by chyba bardzo trudne a trzeba jeszcze pamiętać, że po ewentualnej przebudowie mogłyby sie pojawić problemy ze stanem murawy, bo podczas projektowania stadion miał być z założenia "otwarty"
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:27. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl