![]() |
Cytat:
ŁKS , RUCH, TERMALICA ,MY |
Moment prawdy nadchodzi. W najgorszym wypadku za ch**a nie mozemy oddać trzeciego miejsca.
|
a to ma jakieś znaczenie 3 czy 6 ?
|
Cytat:
|
ok , nie wiedzialem
|
Cytat:
Cytat:
To co jeszcze niedawno było naszym maxem, dziś się wydaje minimum (4 miejsce). Co pewne, wyścig po awans będzie pasjonujący. Liczę że z Puszcza nie pękniemy, zresztą jak ktoś ma pękać to rywale przed meczami z nami a nie odwrotnie. |
Baraże coraz bliżej, to fakt!
3 najbliższe mecze wyznaczą realne cele. Żeby marzenia o bezpośrednim awansie mialy swój ciąg dalszy to potrzeba w nich minimum 7 pkt. Mimo wszystko nadal potrzebujemy ok 20 pkt, moze nawet 22 do 2 miejsca. Czyli bilans 7-1-1 do konca sezonu. Dla mnie to jest scenariusz SF |
Tak na chłodno rzuciłem okiem na tabelę wiosny.Właściwie to czego my się obawiamy?Puszcza wiosną jest cieniem drużyny która tak solidnie punktowała jesienią.Skra,Odra Czy Sandecja lepiej punktują od nich nie wspominając o Resovii.Jak sami sobie nie zrobimy krzywdy to Puszcza może nam skoczyć.
|
Cytat:
Cytat:
|
.
Cytat:
|
Cytat:
Inna sprawa, że mecze z czołówką dopiero przed nami |
Cytat:
Obecnie zdobyliśmy 21/21 pkt, obstawiam że 20/27 jest do osiągnięcia w pozostałej części sezonu i da to awans. |
Jeżeli przed meczem w Niepołomicach nie wypuszczą na boisko kultywatora to nie mają z nami szans. Przed pierwszym meczem pisałem, że celem powinien być bezpośredni awans. Wiele wskazuje na to, że tak właśnie było, stąd seria której jesteśmy świadkami. Teraz zaczyna się poważniejsze granie z drużynami które też mają jakieś ambicje, co wcale nie musi znaczyć, że będzie trudniej bo dotąd łatwo nie było. Stawiam, że wygrywając w Łodzi wygramy całą ligę. A celem powinno być teraz wygrać wszystko i nie jest to S-f.
|
Cytat:
|
Teraz nastepne druzyny beda chcialy nas atakowac. Obrona dalej u nas elektryczna. Otworzy sie miejsce w ataku. Sam jestem ciekawy jak to bedzie wygladac. Najbardziej obawiam sie jednak brukbetu. Ruch to jednak beniaminek i brakuje mu juz umiejetnosci technicznych, LKS to twor Kazia wiec bronic tez nie bedzie umial. A brukbet swiezo spadl z ekstraklasy i maja po nas najlepsza kadre.
|
Wisła pokazała, że meczów u siebie czy to na wyjeździe z dołem i środkiem tabeli nie ma się co obawiać bo po prostu rozjeżdżamy w nich rywali, także można być "pewnym" punktów z CHojniczanką itp
Ale teraz wchodzimy szczebel wyżej i praktyczne co tydzień gramy z kimś z czołówki i to często na wyjeździe. I tu będzie trzeba pokazać swoją wyższość, okaże się czy stać też klub na regularne wygrywanie takich meczów. Jeśli tak, jeśli dobrze zapunktujemy z taką Puszczą czy później Ruchem, to dalej nawet może być wpadka z ŁKSem itd i tu już nie tyle rywale, brak farta itp ale własna nieporadność mogłaby nas pozbawić braku awansu bezpośredniego, bo ta druzyna ma wszystko aby ogolić średnie zespoły bez większego wysiłku, jeśli dołoży jeszcze tę cegiełkę w tych pierwszych meczach z bezpośrednimi rywalami do awansu, to już później tylko cud by sprawił, że to zepsujemy. |
Cytat:
Co ciekawe zresztą bukmacherzy na starcie ligi tak właśnie typowali zespoły do awansu. Wszyscy mówią że najbliższe 2-3 kolejki coś rozstrzygną, a wg mnie kluczowe będą kolejki 30-32 czyli ŁKS, BBT i PBB Najbliższe 4 mecze to rywale którzy bardzo odstają od nas poziomem gry i technicznym i taktycznym. Nadrabiają fizycznością, zaangażowaniem i stanem murawy (Niepołomice oraz Gliwice). A jak sobie radzimy z takimi rywalami pokazało ostatnie 7 spotkań. |
Zostało 14 meczów pomiędzy top7:
K26 Ruch-Podbeskidzie K26 Puszcza-Wisła K23 Bruk Bet-Puszcza (12 kwietnia) K27 Bruk Bet-ŁKS (16 kwietnia) K28 ŁKS-Podbeskidzie K28 Ruch-Wisła K29 Podbeskidzie-Bruk Bet K29 Arka-Puszcza K30 ŁKS-Wisła K31 Arka-Ruch K31 Wisła-Bruk Bet K32 Podbeskidzie-Wisła K33 Arka-ŁKS K34 Bruk Bet-Arka A nasz kalendarz to: w Puszcza d Stal w Ruch d Chojniczanka w ŁKS d Bruk-Bet w Podbeskidzie d Zagłębie w Górnik Ł Jeszcze się dużo może zdarzyć. |
Łęczna ma u siebie na rozkładzie LKS, Brukbet i nas. Od kąd Mamrot tam przyszedł to grają nieźle i punktują regularnie. Tutaj po cichu liczę, że ŁKS i Brubet polegną. My jestesmy w ostaniej kolejce wiec moze juz bedzie coś wiadomo XD
|
7 zwycięstw pod rząd, czy może nam już odjebać i możemy zacząć liczyć ile kolejek przed końcem sezonu zapewnimy sobie awans? :D
|
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
Ale patrząc na tabelę to po dzisiejszym remisie to ma 40 punktów i mecz zaległy z Termaliką. Więc mam nadzieję, że im urwie punkty. Patrzyłem na kilka ostatnich meczów Chrobrego i kilka ostatnich Puszczy i wydaje mi się, że jednak była różnica, choć jedni i drudzy punktują w tym roku słabo (Chrobry 4, Puszcza 6). |
Reszta stataów po kolejce:
Kod:
7 miejsce (pkt) 37Puszcza - My :alleluja: Łęczna - ŁKS --- Łęczna może zaskoczyć Ruch - Podbeskidzie --- Bielsko nie jest bez szans, choć na wyjazdach grają tak sobie Chojniczanka - Bruk Bet --- małe szanse by nam ostatnia Chojniczanka pomogła GKS Tychy - Arka --- jeśli Arka straci punkty to może wypaść z "okolicy", dziś traci do nas 6 punktów |
Cytat:
Kto z nami zagrał otwarty mecz ten dostał największe bęcki. Najlepiej sie trzymały drużyny murujące czyli Tychy i Odra. A dodatkowo pogoda będzie co raz lepsza więc i Hiszpanie będą takze grać co raz lepiej. Po rozegraniu następnej kolejki + zaległego meczu BBT - Puszcza w kwestii awansu będzie sens analizować tylko 4 zespoły. Tabela się konkretnie wykrystalizuje. |
Cytat:
A to nie jest narodowy sport Hiszpanów. |
Nie jest tak źle. Reprezentantki Hiszpanii w piłce wodnej zdobyły srebro na ostatnich igrzyskach, a mężczyźni zajęli czwarte miejsce.
A tak serio to Puszcza trochę jak Ruch,wiosną straciła impet. Zagrać na swoim poziomie, a wygrana nie powinna być problemem. |
Cytat:
|
Cytat:
Nie nie chce też mówić ale jakieś 63% bramek w tej rundzie zdobyliśmy po wrzutkach z bocznych sektorów lub STF. Wisła potrafi grać w powietrzu. Resovia 1 z 2 Arka 2 z 3 (fatalne boisko) Odra 1 z 2 Katowice 3 z 3 Tychy 2 z 2 Skra 0 z 3 (a boisko było fatalne) Chrobry 3 z 4 |
Cytat:
Dobre, przyznaję! Oby to był dobry omen :) |
Punkt straty do Ruchu w perspektywie meczu z nimi oznacza że teraz już wszystko w naszych rękach. Co nie znaczy że to już z górki, ale teoretycznie możemy liczyć już tylko na siebie.
Komplet siedmiu zwycięstw z sześcioma słabszymi drużynami i jednym rywalem do awansu to osiągnięcie samo w sobie. Dzięki temu można powiedzieć że sytuacja w tabeli się "zresetowała" - gdybyśmy mieli tylko punkt straty do drugiego miejsca po poprzedniej rundzie to bezpośredni awans nie uchodziłby za SF. |
Optyka po kolejnych dwóch spotkaniach się niewiele zmieni.
I Puszcza i Chojniczanka to mogą (muszą!) być zwycięstwa. Wtedy można będzie powiedzieć że mamy na rozkładzie 9 rywali z czego 2 kandydatów do awansu ale takich mocno miernych. |
Optyka się nie zmieni ale jak Podbeskidzie zrobi nam prezent to może być bardzo przyjemnie przez Wielkanoc :)
|
nie, pokora i jeszcze raz pokora.
Póki co, nic nie wygraliśmy i wciąż jesteśmy daleko od awansu. |
Co mówił Brzęczek: "pokora do przeciwnika"
Co mówi Sobolewski: " zrewanżować się i wygrac" "Pokora â cnota moralna, która w ogólnym rozumieniu polega na uznaniu własnej ograniczoności, niewywyższaniu się ponad innych i unikaniu chwalenia się swoimi dokonaniami." Już wystarczy tej pokory. Trzeba iść po swoje i wygrać wszystko bez względów na przeciwnika. Nie widziałem w podejściu do Chrobrego ani przez chwilę braku pokory, tylko mocne ciśnienie że trzeba wyjśc i rozklepac przeciwnika. Drużyna jest pozytywnie nabuzowana i kazdy czeka na mecz aby pokazać swoje najlepsze umiejętności. To może bardzo imponować. Zupełnie inne podejście niż wielu ligowcow nie walczących o nic,. gdzie wychodzi się na boisko tylko po to by zaliczyć spotkanie w statystykach. Sorry za offtop |
Cytat:
|
Cytat:
Również sorry za offtop. |
Cytat:
Co za tym idzie przed nami ciężki terminarz, ale również spotkania co do których nie trzeba zbyt wiele piłkarzy motywować. Tutaj wystarczy rzut oka na tabele. |
https://twitter.com/zagrosik/status/...nmir_dzMw&s=19
Czy ja dobrze rozumiem, że z powyższego wynika, ze już nawet przy 16 punktach ciut bardziej prawdopodobny jest bezpośredni awans, niż jego brak? Czyli 5 zwycięstw i jeden remis... Aż ciężko uwierzyć |
Dlaczego ciężko w to uwierzyć? Przecież jesteśmy punkt od miejsca dającego awans. Chcesz powiedzieć, że bardziej prawdopodobne jest, że Ruch zdobędzie więcej punktów niż my?
|
To może inaczej:
18 punktów daje niemal pewny bezpośredni awans (88%). Czyli bilans 6-0-3 |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:58. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl