![]() |
Cytat:
|
A dlaczego w końcu nie zrobić na odwrót? Dlaczego nie zwolnić piłkarzy? Niech dyrektor sportowy zatrudni trenera i w porozumieniu z nim zbuduje od zera nowy zespół złożony z zawodników, którzy będą pasowali do ich wizji.
Od razu mówię, że pisząc dyrektor sportowy nie chodzi mi konkretnie o naszego obecnego wiceprezesa. |
Tak to w normalnym klubie z reguły wygląda. Ale nie oszukujmy się, że tak będzie w Wiśle. Taniej jest co rundę zmieniać trenera i co rundę robić z kolejnego kozła ofiarnego.
|
No ja bym sie spierał, że taniej. Ile przez Wisłę przewineło sie darmozjadow.
|
Cytat:
Jeszcze raz pytam: Panie Cupiał, Panie Bednarz i Panie Probierz co zamierzacie uczynić by ten klub, ta BIAŁA GWIAZDA lśniła najjaśniejszym blaskiem i była tam, gdzie jej należne miejsce?!!! Czasu i cierpliwości jest coraz mniej...nie można przyzwyczajać się do stanu miernoty, marazmu i szarzyzny ligowej...jak długo można śpiewać: "NIC SIĘ NIE STAŁO, WISEŁKO NIC SIĘ NIE STAŁO". |
W końcu widzę, że ludzie zaczynają rozumieć, iż osiągane wyniki to nie tylko wina trenera.
|
Ciekawe co by było gdyby trenerzy mogli zmieniać pracodawcę tylko w czasie okienek transferowych...
|
Cytat:
Wielu z nas uważa, że Probierz jest beznadziejny i pozostawienie go będzie błędem. Jest to jeden z wielu problemów Wisły, ale ten akurat najłatwiej naprawić. Nawet ściągniecie z powrotem Kazimierza Moskala byłoby krokiem naprzód, przy czym nikt normalny nie liczy raczej na nagłą odmianę. Ta runda jest już stracona - m. in. przez Probierza. Im szybciej następca zacznie to układać, tym lepiej. |
Cytat:
Jeżeli faktycznie większość treningów tak wygląda, to niestety, ale zmiana trenera powinna nastąpić jak najszybciej. |
Cytat:
...albo spotkał parchatych. |
Cytat:
|
Cytat:
akurat granie krotka wielu chwalilo ze Kazka.... czkawka dlugo nam sie bedziesz Probierz tkac, drugi Liczka.. |
Oni graja tak na przekór Probierzowi.Maaskant sie na darł ,Kaziu to byl fajny kumpel.a tu przychodzi taki brodaty pan i chce poustawiac towarzystwo do pionu.Odzwyczaily sie panienki od dyscypliny widac.Garguła przoduje-tytan pracy.
Pewnie jutro wtopia i bedzie po Probierzu,cos czuje ze taki maja plan. |
Panie Probierz, tzw "krakowska piłka" to nie jest granie dzidy.
Tak to sobie w ŁKS możesz grać ....a mać. |
Warto rozróżnić długie podania od tzw. "dzidy do przodu".
PS Warto dodać, że Moskala chwaliła tylko wąska grupa kibiców. |
no ale my nie gramy długich podań tylko dzide do przodu. I włąsnie dlatego w srodku wyglądamy jak dzieci, bo na 10 piłek od np. Pareiki my zbieramy 1 a przeciwnik 9.
E: Dzida czyli wykopanie piłki przed siebie, oddalenie zagrożenia, wybicie na "pałę". Cytat:
|
Albo inaczej definiujemy dzidę albo nie widziałeś ani jednego meczu Wisły.
|
Używajmy znaków interpunkcyjnych.
|
Cytat:
|
Aż przypomina się sytuacja jak za Petrescu. Wyników nie ma, gwiazdorki nie grają, więc winny trener (bo przecież potrafią grać, tylko teraz im się nie chce).
Najgorsze jest to, że stado baranów wierzy, iż zmiana Probierza na kogoś innego będzie lekiem na całą grę Wisły. Nie widząc Cupiała-biznesmena zamiast Cupiała-kibica, zarządu nadającego się jedynie do ciągnięcia kabla, łysej mendy specjalizującej się w destrukcji tego, co jeszcze można jeszcze zniszczyć, braku bazy treningowej, akademii, boisk. Dostają w ....ę od Probierza od początku jesieni, więc dlaczego się mają przepracowywać zamiast zapie*dalać z siatami po Bonarce? |
Cytat:
|
Cytat:
chłopie, taktyka to nie to samo co rozmieszczenie graczy na boisku (tak samo, jak ofensywny styl nie zależy od ilości nominalnych napastników). Ustawianie na boku Meliksona, który SAM mówił o tym, że najlepiej czuje się schodząc z lewego skrzydła do środka pola, nie jest złe - zły jest pomysł magistra Probeiro, żeby dwójka zawodników, których głównym atutem jest drybling, przegląd pola i gra na małej przestrzeni robiła za klasycznych skrzydłowych - ot, takich, do "wrzucania pił na 9". Poza tym, jest faza ataku i obrony, w obydwu nasi "skrzydłowi" niemal nie istnieją przy wysokim pressingu - długie piły i tempo rozgrywania akcji (klasyczne probierzowe "na jeźdzca" ) nie pozwala tym zawodnikom zaistnieć na boisku. Atak pozycyjny to był za Moskala. PS. Tym postem nie bronię mentalności piłkarzy ani nie deprecjonuję mentalności trenera. Niestety, umiejętności nie zawsze chodzą w parze z charakterem. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Pomyślcie co innego miał zrobić Probierz zamiast grania dzidy?
Debilem nie jest, więc wiedział że J. B. sprzeda Meliksona jak nadarzy się okazja. A bez niego kto wyprowadzi tą piłkę? Garguła? No to co innego mu zostało? A teraz jak zamknęło się okienko i Melikson został pewnie miał nadzieje ze ten system który wprowadzał zda egzamin ;) To też nie jest takie hop-siup, wchodzisz i mowisz: "Panowie, sorry, zmiana taktyki. Jutro gramy tak." |
Cytat:
Czy przez chocby 2 tygodnie zespół nie jest w stanie wypracować jednego schematu rozegrania? I co z Ilievem? Żeby było "symetrycznie", niech robi za klasycznego skrzydłowego? Ustawiamy graczy pod taktykę czy taktykę pod graczy? |
Cytat:
Druzyna mająca wypracowane różne schematy i ustawienia nie ma problemów z ich zmianą w trakcie meczu na polecenie wydane przez trenera z ławki. |
Ale Probierz też należy do ludzi "Albo będzie po mojemu albo i w ogóle" Więc ustawia taktykę taką jak on chce i oczekuje od piłkarzy że będą ją wykonywać. Poza tym w Jagielloni czy ŁKS-ie też nie próbował grać szybkiej krótkiej piłki, więc i w Wiśle robi to samo co tam :)
Żeby nie było, nie pochwalam jego trenerki, bo wolałbym tu widzieć ciągle Kazia. Ale to że ma szrot to też jest dość ważna kwestia. @FraMat: Kogo Ty porównujesz. Podejrzewam że Probierz ma plan B, ale nic konkretniejszego niż wymiana kilku zawodników, ew. zmiana ustawienia w przodzie. |
Spoko Probierz powiedział wczoraj, że gramy o mistrza:-)
|
Najeżdżam na Probierza, bo nie uwazam go za dobrego trenera, a przynajmniej nie przystajacego do Wisełki, ale w głebi ducha modlę się, żebym sie mylił, żeby nagle okazało się, że jego praca w perspektywie zatrybi, ze drużyna zacznie grac swoim niepowtarzalnym stylem, że widac będzie w grze jakąs myśl, jakiś cel, jakąś pewność, że nie będzie przypadkowego biegania, przypadkowego kopania, przypadkowego ustawienia.
Doamne, te rog... |
Przede wszystkim dramatem "Pana Michała" jest nieumiejętność wprowadzenia do konstruowania ataków większej ilości niż 3 zawodników. Ten czwarty to oczywiście biegający na szpicy Genkov, ale on chcąc nie chcąc atakuje, taka jego rola.
Drużyna dzieli się na dwa zespoły. Jedyne, co w miarę udało się wypracować, to gra na boku w trójkącie (widać schemat, Frederiksen i Burliga wbrew temu, co piszą w analizach, nie idą do przodu w ciemno, włączają się w dobrych momentach [tylko co z tego, skoro reszta zespołu nie przesuwa się w kierunku piłki, jaka korzyść dla drużyny?] - gorzej spisuja się w obronie, w której jest koszmarny bałagan i brak zespołowej postawy). Prześledźcie sobie na spokojnie jak to u nas funkcjonuje i jaka to różnica z Wisłą Moskala. Dziwnie też zachowujemy się po stracie, zespół zamiast zawężać pole znów dzieli się na jakieś sekcje - sekcja dzików, która atakuje gościa z piłką, sekcja cofajacych się w kierunku własnej bramki i oczywiście sekcja plażowa, czyli stepujemy w srodku pola. Jeszcze raz napiszę - szkoda, ze w parze z charakterem Probierza nie ida jego zdolności trenerskie. |
Cytat:
- Maaskant dostał całkiem rozwalony skład po Karabachu i wyprzedaży i jednak zdołał to jakoś poukładać i wyglądało to lepiej lub gorzej, ale punkty zdobywali - owszem, chaos może był, ale zawodnicy zaapierdaalali aż miło było popatrzeć i pomimo, że mecze były słabe, to samym zaangażowaniem ugraliśmy wiele zwycięstwo w końcówkach (Craxa, Zagłębie, Polonia) |
Cytat:
|
Cytat:
Oczywiście, dla jednego takiego zawodnika w składzie jest miejsce, powinien być nim Melikson, problem zaczyna się, gdy jest jeszcze takich 3 jednocześnie z nim na boisku... |
Jeżeli ma to przynieść skutek to należałoby całą trójkę przenieść na ławkę w Młodej Ekstraklasie żeby nie zabierali młodym chłopakom miejsca na boisku. Jeżeli poleci tylko Łukasz G. albo on i Iliev to Melikson dostanie jasny sygnał - mogę robić co chcę, a i tak będę grał.
@Kurz - tu nie chodzi o to, że oni grają słabo w defensywie, tylko o to, że oni w niej w ogóle nie uczestniczą. Taki Kirm, a w szczególności Małecki na ogół przynajmniej się wracali. |
Cytat:
To prawda, że Kirm i Mały byli aktywniejsi pod tym względem, ale to również nie wyglądało tak, jak życzyliby sobie tego nasi trenerzy. |
Cytat:
Nie, żebym płakał za Kirmem, po prostu daje to do myślenia jak mało dają drużynie Iliev i Melikson. |
Cytat:
Legia w zeszłym sezonie była w pewnym momencie nie do zatrzymania w lidze i robiła wyniki w LE do momentu jak płynnie grali piłką. Jak zaczęli improwizować do przerżnęli MP. Orest w pucharach ze Śląskiem jak trafiał na drużynę o innej kulturze gry (czyt. grali więcej klepą), to nie robił z nimi nawet sztycha. Jeżeli Probierz zamierza osiągać wyniki "posłusznymi" piłkarzami, którzy będą biegali jak obłąkani od bramki do bramki to i tak powyżej miernoty nie wyjdziemy. |
Cytat:
Dlatego też wolałbym żeby Wisła w tym sezonie skoncentrowała się na obronie i szybkich kontrach. Bo jeśli weźmiemy się za atak pozycyjny to dostaniemy w dupę od każdego w tej buraczanej lidze. |
Cytat:
Zbieranina chłopaków na poziomie B-C klasy po kilku tygodniach ukierunkowanego treningu "chodzi" na boisku aż miło, więc panowie (część z nich) ze stażem reprezentacyjnym nie powinni mieć z tym problemu. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:36. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl