Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Wisła w pucharach europejskich 2008/2009 (Beitar, Barcelona, Tottenham ...) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4293)

Raporter 28.08.2008 22:19

Kogo chcecie z tej piątki? Ja Rapid to powiem że mamy w miarę szczęście bo mogło być gorzej, chociaż patrząc na to jakich napastników ma Rapid i że 2 drużyny z Rumunii w Lidze Mistrzów grają:(
Rapid na 5 meczów w tym roku w lidze wygrał 4 1 przegrał na wyjeździe. Wygrał m.in z Dinamem.

Np w PSG gra Makelele 1 remis 1 zwycięztwo 1 porażka

Nancy 1 porażka 2 remisy. Do tej pory pamiętam jak wchodzili w nas jak w masło. Tyle że to było za Okuki i jego freestylu, więc kto wie.

Sampodaria ma m.in Cassano:)

Pastor777 28.08.2008 22:25

Ja bym wybrał Nancy, w tej chwili to najsłabszy zespół z całej piątki. Po nim... długo nic, i moze PSG (albo Rapid), następnie Sampdorię, znów długo nic, wciąż długo nic i Sevilla.

Jesli jak zawsze bedziemy mieli pecha i trafimy na Hiszpanów, to cóż... możemy sie skupić na lidze i liczyć (tak jak z Barcą) na jeden ładny mecz.

marooc 28.08.2008 22:26

Kur... mac nie chce mi sie wierzyc, ze takie sa koszyki ;] Jakim cudem mielibysmy mieć praktycznie same kluby z mocnych lig (poza Bukaresztem) a lech tylko 1 na 5?? To by była tragedia taki koszyk...

nesta 28.08.2008 22:27

A skad wiecie, ze to akurat bedzie te 5 klubow ? UEFA juz podala oficjalnie ? Przeciez to zawsze bylo wiadomo dopiero w dzien losowania..

Raporter 28.08.2008 22:27

Spoko nie ma co narzekać jeżeli 1 mecz na wyjeździe to oprócz Sevilli jakieś szanse mamy. Jednak należy liczyć na to że UEFA zrobi nam miłego psikusa i coś pozmienia:)

e 28.08.2008 22:28

****a to jak jest wkoncu, bo ja do teraz NIE ROZUMIEM JAKIM CUDEM LECH MA DUZO SLABSZYCH RYWALI SKORO MAJA O POLOWIE MNIEJ PKT OD NAS I SKAD TA PEWNOSC ZE TO WLASNIE TA 5 ??


jesli sie potwierdzi ta nasza 5 i Lecha to sie w****ie niezmiernie

Raporter 28.08.2008 22:29

Nie pamiętacie jak to było w tamtym roku czy się coś zmieniło z tego co sobie wyliczaliśmy? Czy wogóle nie wyliczaliśmy?

prober 28.08.2008 22:29

Skąd niby wyszło, że Wisła ma 50. miejsce w rankingu??

Tak czy inaczej wszystko zależy od jutrzejszego losowania. Można mieć względnie rewelacyjny zestaw potencjalnych rywali i wylosować dużo gorzej niż w przypadku kiepskiego zestawu.

westersyl 28.08.2008 22:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez e (Post 594011)
****a to jak jest wkoncu, bo ja do teraz NIE ROZUMIEM JAKIM CUDEM LECH MA DUZO SLABSZYCH RYWALI SKORO MAJA O POLOWIE MNIEJ PKT OD NAS I SKAD TA PEWNOSC ZE TO WLASNIE TA 5 ??


jesli sie potwierdzi ta nasza 5 i Lecha to sie w****ie niezmiernie

W jednym temacie już napisałeś nie wystarczy ? Do tego w komentarzach. Nabijasz cały czas posty bez celu. Rozumiem że emocje, ale zaczekaj do jutra i wszystko będzie wiadomo. Faktem jest że jak na ten moment wygląda to pechowo w stosunku do tego co może mieć Lech.

siedlce_z_wisla 28.08.2008 22:33

wislakrakow.com podaje taką piątkę:
Sevilla, Rapid Bukareszt, PSG, Sampdoria, Portsmouth


lepiej Portsmouth czy Nancy?

PROSPERO 28.08.2008 22:35

Panowie trochę optymizmu, myślicie że nasi piłkarze przestraszą się Nancy Samdorii ?, po tym jak pokonali Barce u siebie, jestem pewien że po pokonaniu katalonczyków w głowach naszych piłkarzy jest wielka chęc awansu do tej fazy grupowej PU i napewno jestem o tym święcie przekonany że pojedynki z Nancy i Samdorią będą wyrównane, pozatym każdy który trafi na Wisłe, będzie się zastanawiał jak oni pokonali tą Barcelone, i napewno respekt przed Wisłą będą czuć :-)

Pzdr

matt_1906 28.08.2008 22:36

jeżeli to prawda to Sevilla Sampdoria i Portsmouth poza zasiegiem i nie wiem czy lepiej Rapid czy PSG

Pastor777 28.08.2008 22:36

Grupy wg. Onetu:

Cytat:

Jeśli "klucz" stosowany przez UEFA nie ulegnie zmianie rywalem Wisły Kraków będzie jedna z następujących drużyn: Sevilla, Rapid Bukareszt, PSG, Sampdoria, Nancy. Z kolei Lech może trafić na: CSKA Moskwa, Olympiakos, Rosenborg, Austria Wiedeń, Stade Rennes.
Więc 2 drużyny z tego samego kraju chyba mogą być w jednym koszyku.

Ja trzymam kciuki za Nancy:) - w tym meczu, to my bylibyśmy faworytami:)

Edit
Portsmouth... Życie nie moze być aż tak złe, żeby jeszcze ta drużyna doszła...

zając1 28.08.2008 22:39

Witam wszystkich.
Czy mozecie napisać w jaki sposób wyliczacie te prawdopodobne koszyki? Jaki jest klucz do tych rozważań? I dlaczego Wisła z 56 miejsca miałaby mieć słabszych rywali niż Wisła z 50 miejsca? To trochę mało logiczne, choć wcale nie twierdzę że UEFA posługuje się logiką :)
Proszę, niech ktoś napisze jaki jest klucz to tych wszystkich dywagacji i wyliczanek z kim zagramy a z kim nie...
Pozdrawiam.

nesta 28.08.2008 22:41

Jesli ta piatka jest prawdziwa to spokojnie mozna powalczyc z Rapidem czy Sampdoria. Serie A jeszcze nie gra, a nawet jak zaczna to 2,3 kolejki sie Wlosi rozkrecaja. To nie Milan Juve czy Inter, ale Sampdoria, na Boga. I jesli chcemy sie w pucharach pokazac to z takimi druzynami powinnismy wychodzic z pewnym przeswiadczeniem, ze sa w naszym zasiegu. Sampdoria na pewno jest spokojnie w zasiegu Wisly.

PSG bym nie chcial, bo oni podobnie jak Barca, po tragicznym ostatnim sezonie, w tym chca wypasc duzo lepiej. Wiec determinacja z ich strony bedzie ogromna.

Nancy - tu nie pamietam czy to ta druzyna z ktora gralismy ostatnio w pucharze UEFA czy to bylo Nice ? Bo jesli to ta sama to zdecydowanie nie, jedna z najlepszych defensyw w Ligue 1 (jesli to nasz byly rywal ). Natomiast jesli to nie ta z ktora gralismy, to tez spokojnie druzyna do powalczenia. Choc wolalbym Sampdorie, bo Francuzi juz graja i Wlosi nie maja tylu szybkich, czarnoskorych, dobrze technicznie grajacych zawodnikow. Po prostu latwiej by sie z nimi gralo.

Sevilla - zdecydowanie nie. Choc gdybysmy ich wylosowali, to mam nadzieje, ze Wislacy podejda do meczu na wyjezdzie inaczej niz na Nou Camp. Trzeba tez pamietac, ze to nie jest juz ta sama Sevilla co 2-3 lata temu.

edit.

Portsmouth... Oby nie. Premiership to Premiership, za duza przewaga fizyczna bedzie. Lepsza Nancy.

ToTylkoJa 28.08.2008 22:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 594033)

Nancy

ta sama co wtedy


Rapid Bukareszt aktualnie jest 2 w lidze - 5 meczów, 4-0-1, bramki 9-3

PSG 11 w lidze - 3 mecze, 1-1-1, bramki 2-2

Nancy 17 w lidze - 3 mecze, 0-2-1, bramki 1-2

Portsmouth 20 w lidze - 2 mecze, 0-0-2, bramki 0-5

Sevilla i Sampdoria jeszcze nie grają.

prober 28.08.2008 22:45

Troche zbiorowej paniki tu widzę ;) Jak przed Beitarem.
W chwili obecnej niezwykle ciężkie dla polskich klubów do przejścia byłyby (z tych najczęściej wymienianych): CSKA, Olympiakos, Sewilla i Sampdoria. Reszta do przejścia :) A do szacowania szans polskich klubów nie zapominajcie wliczać potencjału zespołu polskiego, nie tylko zagranicznego rywala.

To jest Puchar UEFA, rozgrywki w postaci dwumeczów, natężenie niespodzianek ośmiokrotnie większe niż w Lidze Mistrzów :)

treneiro 28.08.2008 22:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez siedlce_z_wisla (Post 594024)
wislakrakow.com podaje taką piątkę:
Sevilla, Rapid Bukareszt, PSG, Sampdoria, Portsmouth
lepiej Portsmouth czy Nancy?

Lepiej Nancy. Portsmouth ma niezłą ekipę, całkiem nieźle radziło sobie w lidze angielskiej w tamtym sezonie no i zdobyło Puchar Anglii. Francuzi nie mają tylu atutów.

Pastor777 28.08.2008 22:45

Pie.p..ie bzdury... Najlepsza defensywa??

Cytat:

Nantes rozstał się z trenerem Der Zakarianem

Piłkarski klub francuski FC Nantes rozstał się, "w przyjaźni", ze swym trenerem Michelem Der Zakarianem, poinformował we wtorek klub. Dymisja była spowodowana słabym startem w rozgrywkach Ligue 1.
"To było przyjacielskie rozstanie" - powiedział dziennikarzom generalny menedżer klubu Pascal Praud.

Po roku gry w drugiej lidze FC Nantes powrócił na sezon 2008/2009 do pierwszej ligi francuskiej, ale po przegranej w niedzielę (na wyjeździe) z Girondins Bordeaux 0:2 ma zaledwie jeden punkt zdobyty w trzech dotychczasowych meczach ligowych sezonu 2008/2009 i zajmuje 20., ostatnie miejsce w tabeli ligowej (poprzednio 1:2 z Auxerre i 1:1 z Monaco).

Nazwiska następcy Der Zakariana nie podano, ale były trener Olympique Lyon i Portsmouth Alain Perrin jest typowany jako nowy szkoleniowiec FC Nantes. 45-letni Der Zakarian objął funkcję trenera w lutym 2007 r., kiedy klub zagrożony był spadkiem do 2. ligi i nie zdołał temu spadkowi zapobiec. Jednak potem, ten dawny obrońca Nantes, potrafił pomóc w awansie ośmiokrotnemu mistrzowi Francji do Ligue 1, po jednym sezonie gry w niższej klasie rozgrywek.
I dalej wbijajcie ludzim do głowy, ze nie mamy szans z francuskim beniaminkiem... Skończcie to wariactwo!!

Edit

I kazda angielska drużyna jest dla nas gorszym wyborem niż zespół z Francji (poza Lyonem).

orzeu 28.08.2008 22:48

Nąsi a nie Nąt.

PROSPERO 28.08.2008 22:48

Jeśli to rzeczywiście będzie to ta piątka Sevilla, Rapid Bukareszt, PSG, Sampdoria, Portsmouth to stawiam że trafimy na Seville, choć wątpię aby to była ta właściwa grupa, i drugi mój typ to Schalke.

Pzdr

waka 28.08.2008 22:49

Jesli ten zestaw to kibicowsko zdecydowanie najfajniej PSG i Sampdorie..
PSG skonczylo ostatni sezon na 11 miejscu,rok wczesniej 15,wczesniej 9..takze chyba teraz spokojnie mozemy z nimi powalczyc,chyba wieksze szanse niz z Nancy ktore bylo 4..

Pastor777 28.08.2008 22:49

Ale sie wygłupiłem:lol:

Wle wciąż,każdy klub z Francji, jest lepszą opcją niż Sevilla i Portsmouth.

atomek21 28.08.2008 22:50

a na Wislaportalu wysymulowali taką grupę:

GRUPA I
rozstawione: Milan AC, Beşiktaş JK, Spartak Moskwa, Hertha BSC Berlin, FK Partizan Belgrad
nierozstawione: AS Saint-Étienne, WISŁA KRAKÓW, Motherwell FC, Metalist Charków, Saint Patrick's Athletic

i wyjaśnienie:
Wisła zajmując 50. pozycję powinna trafić do grupy II, ale przed nią, jako 49. drużyna jest niemiecki VfL Wolfsburg, który zamiast Wisły powinien być w grupie I. tam jest już jednak niemiecka Hertha - a to oznacza, że nie może tam trafić. jest więc w grupie II, a następna w kolejności Wisła... w I.

ze wszystkimi oprócz Milanu można powalczyć.

nesta 28.08.2008 22:50

Sevilla sie nas strasznie jednak uczepila... :) 100 lecie, Chicago. Los bywa zlosliwy w takich chwilach i nie zdziwie sie jak 3 raz z nimi zagramy. Po Barcy i wczesniejszych z nimi spotkaniach o lekcewazeniu z ich strony mowy byc nie moze.

Deever 28.08.2008 22:50

Jedno mam do powiedzenia. Gdyby te koszyki się potwierdziły, to jakoś najchętniej widziałbym chyba PSG. Przecież to jest klub Wielkiej Klęski, kiedy oni ostatnio zdziałali cokolwiek sensownego w Europie? Prawdopodobnie znowu będą się bronić przed spadkiem z Ligue 1. Taki synonim bezładnej zbieraniny gwiazdorów, jak dla mnie. Jasne, że i tak byliby faworytami, ale jeśli mielibyśmy wylosować jakiś zespół z 5 czołowych lig Europy, to PSG brałbym w ciemno.

Ale lepiej, żeby prawdziwy koszyk okazał się trochę łatwiejszy. :>

e 28.08.2008 22:53

za wislaportal.pl
Cytat:

GRUPA I
rozstawione: Milan AC, Beşiktaş JK, Spartak Moskwa, Hertha BSC Berlin, FK Partizan Belgrad
nierozstawione: AS Saint-Étienne, WISŁA KRAKÓW, Motherwell FC, Metalist Charków, Saint Patrick's Athletic

Wszystko pomieszane.
i juz chyba wolalbym ta grupe z TWSD

treneiro 28.08.2008 22:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pastor777 (Post 594030)
Grupy wg. Onetu:
Więc 2 drużyny z tego samego kraju chyba mogą być w jednym koszyku.
Ja trzymam kciuki za Nancy:) - w tym meczu, to my bylibyśmy faworytami:)
Edit
Portsmouth... Życie nie moze być aż tak złe, żeby jeszcze ta drużyna doszła...

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PROSPERO (Post 594045)
Jeśli to rzeczywiście będzie to ta piątka Sevilla, Rapid Bukareszt, PSG, Sampdoria, Portsmouth to stawiam że trafimy na Seville, choć wątpię aby to była ta właściwa grupa, i drugi mój typ to Schalke.
Pzdr

Dlaczego od razu zakładacie najgorszy scenariusz? Pewnie trafi się PSG albo Rapid i będący na fali po zwycięstwie z Barceloną Wiślacy ograją 2 razy swojego przeciwnika i elegancko awansują do grupy PU:-)
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Deever (Post 594050)
Jedno mam do powiedzenia. Gdyby te koszyki się potwierdziły, to jakoś najchętniej widziałbym chyba PSG. Przecież to jest klub Wielkiej Klęski, kiedy oni ostatnio zdziałali cokolwiek sensownego w Europie? Prawdopodobnie znowu będą się bronić przed spadkiem z Ligue 1. Taki synonim bezładnej zbieraniny gwiazdorów, jak dla mnie. Jasne, że i tak byliby faworytami, ale jeśli mielibyśmy wylosować jakiś zespół z 5 czołowych lig Europy, to PSG brałbym w ciemno.
Ale lepiej, żeby prawdziwy koszyk okazał się trochę łatwiejszy. :>

Słusznie prawisz. Zresztą któryś z francuskich komentatorów po 1szej kolejce Ligue1 powiedział, że w tym sezonie od samego początku rozgrywki przebiegają jak zwykle - czyli Lyon na czele a PSG w strefie spadkowej.

Thomé 28.08.2008 22:58

http://www.wislaportal.pl/news.php?id=13826
Ciężko się już połapać, ale widocznie nie mogą być dwie drużny z jednego kraju w grupie.

ToTylkoJa 28.08.2008 23:00

Portsmouth po dwóch meczach w lidze zajmuje ostatnie 20 miejsce z dwoma porażkami. Bramki 0-5

Chelsea - Portsmouth 4:0
Portsmouth FC - Manchester United 0:1

mieli ciężkich rywali

Maćko 28.08.2008 23:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez e (Post 594011)
****a to jak jest wkoncu, bo ja do teraz NIE ROZUMIEM JAKIM CUDEM LECH MA DUZO SLABSZYCH RYWALI SKORO MAJA O POLOWIE MNIEJ PKT OD NAS I SKAD TA PEWNOSC ZE TO WLASNIE TA 5 ??


jesli sie potwierdzi ta nasza 5 i Lecha to sie w****ie niezmiernie

Otóż to. Niemiłosiernie w****iony jestem...

Wojtas 28.08.2008 23:20

Ja tak samo jak Macko....

My cos juz tam uciulalismy w ostatnich latach i w nagrode jak zwykle znajac nasze kur**skie szczescie bedzie Milan albo Sevilla ,Lech praktycznie pierdzac w stolek przez ostatnie seozny w najgorszym wypadku dostanie CSKA,w najlepszym jakies cieniasy z Austrii.....tez w******* jestem..

SpoXsteR 28.08.2008 23:24

zgadzam się z Wami
taki Lech wjeżdza na puchary po takim czasie i od razu na jakieś ogóry mogą trafić
my tyle lat czekaliśmy, pracowaliśmy, cały czas nie mieliśmy szczęscia.. no i znów to samo :(
nie mogę tego zrozumieć, gdzie ta sprawiedliwość
mnie nie boli tyle co nasza grupa, co Lecha.. gdzie jest sprawiedliwość? czemu oni mają łatwiej skoro mają o połowę mniej punktów od nas? o co tu chodzi wogole?
nie ma sprawiedliwości panowie, nie ma. dobranoc a jak wstane oczywiście news na TWSD "Trafiliśmy na Milan / Sevillę!"

thechris 28.08.2008 23:36

Hehe... Wszyscy pierdu pierdu a i tak wiadomo, że będziemy grać z Milanem lub Sevillą :D

K4millo 29.08.2008 00:44

Na stronie głównej jest błąd, ponieważ jak w koszykach będą mogły znajdować się kluby z tego samego państwa, to w naszym koszyku będzie Nancy, a nie Portsmouth.

LoRd 29.08.2008 08:30

Pod jakim dokładnym adresem można śledzić na żywo losowanie ?

Devonisch 29.08.2008 08:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LoRd (Post 594158)
Pod jakim dokładnym adresem można śledzić na żywo losowanie ?

Niezmiennie od paru lat na www.uefa.com

Rob_Zombie 29.08.2008 08:52

Aż uwierzyć nie mogę jakie ogóry może wylosować Lech... w przeciwieństwie do nas...

_gilardino_ 29.08.2008 08:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Rob_Zombie (Post 594176)
Aż uwierzyć nie mogę jakie ogóry może wylosować Lech... w przeciwieństwie do nas...

Daj spokój nazywanie tych drużyn ogórkami to lekka przesada fakt faktem że trafili na dużo łatwiejszych rywali ale z każdym z nich Wisła mogłaby odpaść

waka 29.08.2008 08:57

Tottenham Hotspur FC (ENG)
AFC Ajax (NED)
Udinese Calcio (ITA)
PFC Levski Sofia (BUL)
FC København (DEN)

No to nie tak zle :)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:30.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl