Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Przygotowania piłkarzy Wisły Kraków do sezonu: obozy, sparingi itp. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3140)

willow 30.06.2010 16:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 924172)
Myśle że masowe zamobójstwo nie było by złym pomysłem , kto jest za ? Nigdy więcej Wisła nie przegra!

Oceniać drużyne po sparing ( w dodatku którego nikt nie ogląda ) , bez komentarza .. dla nich to tylko jednostka treningowa taka jak wczoraj czy jutro .. a wy przezywacie to bardziej nić ćwierćfinał mistrzostw świata , opanujcie się ludzie..

dla mnie mogą przegrać wszystkie sparingi po 0-5 , to bez znaczenia . Ważne by w meczach o punkty pokazywali klase .

Stąd właśnie się bierze takie minimalistyczne podejście do swoich obowiązków naszych piłkarzy, stąd właśnie biorą się głupawe porażki i człapanie po boisku. Bo mentalnie nie jesteśmy zwycięzcami, bo nam się nie wpaja, że trzeba walczyć o zwycięstwo zawsze, nawet w sparingu. I potem takie przyzwyczajenia przenoszone są na boiska ekstraklasy. Wk....ją mnie takie teksty i tyle.

jason wiślak 30.06.2010 16:38

Wiele razy słyszałem że nasi piłkarze nie mają ambicji...jesli tak to trzeba ściągać młodych którzy chcą walczyć o jakieś trofea, są głodni sukcesów...a tu Żuraw. I jak my mamy wygrywać jak bierzemy do klubu gwiazdy u schyłku kariery?

jurukuru 30.06.2010 16:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jason wiślak (Post 924200)
Wiele razy słyszałem że nasi piłkarze nie mają ambicji...jesli tak to trzeba ściągać młodych którzy chcą walczyć o jakieś trofea, są głodni sukcesów...a tu Żuraw. I jak my mamy wygrywać jak bierzemy do klubu gwiazdy u schyłku kariery?

Nie oceniaj Maćka- jeszcze nic nie pokazał. Samo sprowadzanie młodych piłkarzy nie załatwi sprawy. Tu chodzi o kolektyw. Tu musi być protagonista na boisku, który będzie potrafił opierdo*ić. Arka Głowackiego nie ma, ale Maciek jest, i może z Sobolem poskromi machające i niezadowolone towarzystwo.

zim zum 30.06.2010 16:45

Drodzy kibice :) Nie ma się co denerwować. Niestety trzeba się przyzwyczaić, kolejny sezon i ta sama śpiewka. Po porażce będzie mówione, że to zmęczenie treningami. Potem wielkie nadzieje w pucharach, znowu szybka wtopa. Tłumaczenie "nie wiemy jak to się stało, będziemy analizowali" i wracamy do ligowej rzeczywistości. W niej znowu granie na pół gwizdka, z minimalnym zaangażowaniem i byle do końca maja. Niestety taka jest brutalna rzeczywistość. Oni co roku w danym terminie mają mniej więcej to samo do powiedzenia i ten sam styl tłumaczenia się.


A poza tym to co ma być lepiej, jak po boisku gonią dalej te same kaleki i żadnych zmian personalnych nie widać. Niestety...

massoud 30.06.2010 16:46

wg mnie takie sparingi też trzeba wygrywać, i nie ma usprawiedliwienia, że początek sezonu, że zmęczeni, że 150 km do stadionu...
żenua

czekamy na wzmocnienia


15 lipca 2009, Wisła Kraków - FC Levadia Tallin 1-1
22 lipca 2009, FC Levadia Tallin - Wisła Kraków 1-0

Pamiętacie?

to teraz de javu

15 lipca 2010, FC Šiauliai - Wisła Kraków ??

brylant17 30.06.2010 16:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez massoud (Post 924207)
wg mnie takie sparingi też trzeba wygrywać, i nie ma usprawiedliwienia, że początek sezonu, że zmęczeni, że 150 km do stadionu...
żenua

czekamy na wzmocnienia

a jak ich nie będzie to też będziesz narzekał i płakał ?

serek.c2 30.06.2010 16:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 924212)
a jak ich nie będzie to też będziesz narzekał i płakał ?

nie - będzie chwalił i się cieszył...

SĘDZIA ZGRED 30.06.2010 16:53

Z 3 ligowymi zespołami to nasi powinni wygrywać zpalcem w du...pie . A tym czasem przegywają 0:2 Jeśli z takim podejściem mamy awansować do następnych rund to ja nie widze tego. I niech nikt tu nie tłumaczy że gorąco, że piłka zbyt okrągłą, że nie gramy w pełnym składzie ,że jesteśmy w trakcie przygotowań że wiatr za mocny, że gdybysmy mieli Messiego to byśmy wygrali. Minimalistyczne podejście naszych kopaczy to największa bolączka naszych piłkarzy i wogóle naszej ligi. Pozbędziemy się takiego podejścia to będą sukcesy jeśli nie to będziemy się dalej cofać. A czy można już bardziej się cofnąć....??

willow 30.06.2010 17:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 924212)
a jak ich nie będzie to też będziesz narzekał i płakał ?

podskoczę sobie z radości.

Co ma piernik do wiatraka?

I co z tego, że jechali 150 km. Przypomnieć Wam, ile km jechała Levadia?

sounds_good 30.06.2010 17:01

jason wiślak kolejny raz piszesz takie pierdoły, że aż się odechciewa czytać. Jesteś tutaj od niecałego miesiąca, a już mam ochotę ignorować Twoje posty.

Ogarnij się trochę. Żuraw to jeden z najlepszych graczy ostatniego 25 lecia. On prowadził Wisłę do MP, jak Ty jeszcze dobrze czytać i pisać nie potrafiłeś. Jeżeli nawet nie będzie to mega wzmocnienie, to na pewno chłopaków zachęci do większego zaangażowania na treningach. Jego doświadczenie na pewno pomoże niejednemu, a i pewnie sama osoba Maćka wprowadzi do szatni bardzo wiele. Może np. wreszcie uda się okiełznać charakter Małeckiego.

A jak piszesz o braku zaangażowania w grę to tak jakbyś nie wierzył w ogóle w swoją drużynę. Jak dla mnie to nawet jeśli mielibyśmy najgorszy skład w lidze, zero wzmocnień, samych emerytów to i tak bym wolał iść na mecz i oglądać chłopaków niż czytać o braku zaangażowania lub o tym po co sprowadzamy Żurawskiego.

Po co? To jest pytanie jakbyś był z innej bajki lub żył w innym świecie. To tak jakby nic nie wiedział o historii Wisły i ludziach, którzy ją tworzyli. Zastanów się zanim napiszesz coś o kimkolwiek, bo w tym momencie swoją niewiedzą obraziłeś i mnie, i każdego kibica Wisły, a przede wszystkim samego Żurawskiego.

jason wiślak 30.06.2010 17:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sounds_good (Post 924219)
jason wiślak kolejny raz piszesz takie pierdoły, że aż się odechciewa czytać. Jesteś tutaj od niecałego miesiąca, a już mam ochotę ignorować Twoje posty.

Ogarnij się trochę. Żuraw to jeden z najlepszych graczy ostatniego 25 lecia. On prowadził Wisłę do MP, jak Ty jeszcze dobrze czytać i pisać nie potrafiłeś. Jeżeli nawet nie będzie to mega wzmocnienie, to na pewno chłopaków zachęci do większego zaangażowania na treningach. Jego doświadczenie na pewno pomoże niejednemu, a i pewnie sama osoba Maćka wprowadzi do szatni bardzo wiele. Może np. wreszcie uda się okiełznać charakter Małeckiego.

A jak piszesz o braku zaangażowania w grę to tak jakbyś nie wierzył w ogóle w swoją drużynę. Jak dla mnie to nawet jeśli mielibyśmy najgorszy skład w lidze, zero wzmocnień, samych emerytów to i tak bym wolał iść na mecz i oglądać chłopaków niż czytać o braku zaangażowania lub o tym po co sprowadzamy Żurawskiego.

Po co? To jest pytanie jakbyś był z innej bajki lub żył w innym świecie. To tak jakby nic nie wiedział o historii Wisły i ludziach, którzy ją tworzyli. Zastanów się zanim napiszesz coś o kimkolwiek, bo w tym momencie swoją niewiedzą obraziłeś i mnie, i każdego kibica Wisły, a przede wszystkim samego Żurawskiego.

Po pierwsze napisałem że" wiele razy słyszałem, że nasi piłkarze nie mają ambicji" , proszę czytaj ze zrozumieniem. Po drugie dobrze pamiętam co zrobił dla nas Żurawski, bo był to mój wzór piłkarza i ulubiony zawodnik. Był... Owszem, wierzę w naszą drużynę z całego serca, tylko nie mogę zrozumieć dlaczego cały czas żyjemy przeszłością? Nie myl z historią, bo znów zaraz mi coś zarzucisz. Za czasów Żurawia mieliśmy kapitalną ekipę, ale trzeba pogodzić się z tym że czas biegnie nieubłaganie, a nasze ówczesne gwiazdy są coraz starsze i powiedzmy głośno -słabsze. "Wzmacniając skład nie możemy sobie pozwalać na sprowadzanie zawodników którzy pomagali nam kiedyś. Idzie nowe, trzeba iść z duchem czasu i dostosowywać zespoł do nowych wymagań
Co nie zmienia faktu że ufam Żurawiowi i liczę że pokaże jeszcze wiele, a że wyraziłem swoje wątpliwości dotyczące budowy zespołu to inna sprawa. Pozdrawiam...

koyoot 30.06.2010 17:32

Panowie przypomne ze poki co mamy problem z obrona, nie mamy lewego skrzydla i paru innych aspektow. Zalecam spokoj.

P.S. oby tylko nie sprawdzil mi sie sen ktory mialem pare dni temu w ktorym Wisla odpada z Litwinami po remisie 0:0 w Krakowie i porazce 2:0 na wyjezdzie...

flamengista 30.06.2010 18:01

Mówisz - masz.

Po karteczce dla obu Panów, dziękujemy za pouczenie. A od personalnych potyczek są pw.

Niektórym głowa się grzeje po jednym przegranym sparingu. Zgadzam się, sytuacja kadrowa jest niewesoła, ale prawdopodobnie przyczyna porażki podobna, jak złej dyspozycji w meczu ze Słowakami.

Zawodnicy po prostu jeszcze "czują w kościach" trening kondycyjny z Zakopanego. Za parę dni gra powinna lepiej wyglądać.

IncognitoTSW 30.06.2010 18:02

Co do meczu - żadna niespodzianka. Zresztą to tylko sparing.
PS.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez jason wiślak;924226Za czasów Żurawia mieliśmy kapitalną ekipę, ale trzeba pogodzić się z tym że czas biegnie nieubłaganie, a nasze ówczesne gwiazdy są coraz starsze[B
i powiedzmy głośno -słabsze.[/B]

Oprócz Kalu Uche.

element 30.06.2010 18:08

Mnie doszczętnie rozjebała odległość jaką mieli do przejechania na sparing.
Jeszcze w takim skwarze. Następny sparing też będą śmigać 150 km? Niech od razu wrzucą wyższy bieg i podskoczą gdzieś do Rosji.

flamengista 30.06.2010 18:11

Podobną drogę przebył do Nowego Targu na mecz z nami Tatran Preszów i Słowacy rozegrali dobry mecz.

willow 30.06.2010 18:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez element (Post 924249)
Mnie doszczętnie rozjebała odległość jaką mieli do przejechania na sparing.
Jeszcze w takim skwarze. Następny sparing też będą śmigać 150 km? Niech od razu wrzucą wyższy bieg i podskoczą gdzieś do Rosji.

Bardzo Cię proszę element, nie przesadzaj.
150 km w Niemczech po autostradach to jest niecałe 2 godziny.
Czyli mniej więcej tyle, ile by jechali na mecz ligowy z Krakowa np. do Kielc.
Żadne wytłumaczenie, tym bardziej, że autokar pewnie klimatyzowany.
Pamiętasz, ile jechała Levadia?

No chyba, że to była ironia, to sorry...

element 30.06.2010 18:20

Uff jak gorąca - oburzył się stanowczo ktoś prowadzący relacje live.
Biedni piłkarze. Za frajer podjadą na waksy i jeszcze im źle. Meczu nie oglądałem i nie zamierzam się opierać na relacji tekstowej ale zapewne bez Marcysia obrona miała spore problemy. Ale co tam, 3 mln euro. Tylko na **** mi one, skoro mam pewniaka w tej formacji.

wiśnia 30.06.2010 18:26

12 zespoł 3 ligi Niemieckiej nas leje! zespoł który od 6 lat transferu profesjonalnego nie przeprowadził! Na ich stronie jest info ze gra tam 5 amatorskich graczy dzielacy treningi i gre z praca zawodowa! PATOLOGIA

Maciuś 30.06.2010 19:25

Przestancie p****ć i wymyslac co raz to nowsze usprawiedliwienia. Co gorsza rok temu po porazce z Leviatanem tez bylo slychac glosy "nic sie nie stalo, zdobedziemy mistrza na oslode", "przynajmniej nie bedziemy sie meczyc w pucharach". Trzeba patrzec trzezwo na sytuacje a ta jest taka ze jestesmy w czarnej dupie.

Filippo123321 30.06.2010 19:32

Henio:

Trener był natomiast zadowolony z przygotowania fizycznego piłkarzy w tym sparingu. „Wytrzymaliśmy ten mecz lepiej kondycyjnie niż przeciwnik. Przez ostatnie 15 minut to tylko my atakowaliśmy, a rywal ograniczał się jedynie do sporadycznych kontrataków” – podkreślał trener. Trener Wisły docenił jednak sparingpartnera Białej Gwiazdy. „Dynamo na pewno było dobrym przeciwnikiem, bo było wymagające. To bardzo agresywny zespół, szczególnie w odbiorze piłki. Byli bardzo zdeterminowani” – zaznaczył trener.

Pierdzielcie dalej, ze po prostu jestesmy slabi kondycyjnie :)

Jest zle...

Mar85 30.06.2010 19:43

Już 3 liga niemiecka nas ogrywa...amatorami!!! Czy ktoś z zarządu ma zamiar podnieść poziom drużyny czy jak co roku wyprzedaż i osłabienie...??? Ciekawi mnie jedno, po co te nazwiska tu padały. Piszecie o cierpliwość, ale ludzie AMATORZY nas ogrywają...przeliterujcie sobie to.A M A T O R Z Y! Co z tego że to sparnig...oni są tam na wakacjach?? Wszyscy psioczyli na Bednarza a ja uważam że jako jedyny człowiek coś robił i tylko dzięki nie mu jesteśmy na zakręcie d***, bo bez niego bylibyśmy głębko na dnie d***!!!

rw88 30.06.2010 19:55

Zaznaczam, że to nie był pierwszy skład Dynamo, z niego grało jedynie dwóch, czy trzech zawodników - reszta to rezerwy plus testowani zawodnicy. Ładny teraz muszą mieć polew z wicemistrza Polski...

AS82 30.06.2010 19:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rw88 (Post 924305)
Zaznaczam, że to nie był pierwszy skład Dynamo, z niego grało jedynie dwóch, czy trzech zawodników - reszta to rezerwy plus testowani zawodnicy.

u nas tez nie gralo paru pilkarzy ,ale to nie zmienia faktu ze nasza druzyna przed pucharami wyglada beznadziejnie (mimo ze to sparing)

rafal777 30.06.2010 20:21

Mam pytanie do tych co piszą w stylu "to tylko sparing", "dla mnie mogą przegrać wszystkie sparingi byle potem wszystko wygrać". Czy wy ludzie ,acie po 10 lat? Jeśli tak to ok, możecie tak sobie myśleć ale nie wypisujcie tego na forum. Pokażcie mi drużynę co przegrywa wszystkie sparingi a potem gra zachwycająco...Pamiętacie przygotowania rok temu?? Same porażki, wtedy pisaliście to samo. Pamiętacie przygotowania runde temu?? Jeśli drużyna nie prezentuje nic w sparingach w meczu też nic nie zagra. Pisałem już wcześniej, że FC Szaweł to dla nas będzie bardzo wymagający rywal!! I tak właśnie, będzie. A wy dalej śnijcie o tym, że nagle na meczu Łobo zacznie strzelac z połowy boiska przewrotką, a Brożek kiwać wszystkich i strzelac piętą...W piłce też istnieje coś takiego jak rozumowanie, wyciąganie wniosków z zaistniałych faktów (oczywiście nie po jednym meczu sparingowym), ale ta nędza ciągnie się już miesiącami...Nie zmienia się nic. Czemu miałoby się zmienić w sumie? Skład ten sam, trener ten sam, nikt niestey nie nauczył się grać nie grając w piłkie przez wakację a wy chyba myślicie że jest odwrotnie...

Blaszczu16 30.06.2010 20:50

Żuraw załatwi sprawę rafal777 :D

Kamson 30.06.2010 21:09

Może ten wynik to był taki "pokaz" piłkarzy, żeby góra zauważyła że potrzebne są porządne transfery... ;)

For_FuN_ 30.06.2010 21:11

Niestety, ale poziom naszej "ekstraklasy" jest wiadomy i jest to odpowiednik 2 lub 3 bundesligii. Tlumaczenia, ze taka gra spowodowana jest przerwa i ciezkimi treningami, sa troche nie na miejscu...pilkarze z Drezna, to niby w jakim sa momencie przygotowan? Pewnie 3 bundesliga startuje znacznie pozniej od naszej, wiec ci dopiero maja zaleglosci, nie mowie juz o tym, ze grali tez w tym zespole amatorzy ;). Szykuje sie powtorka z Levadii.

P.S - Twierdze, ze nasze wszystkie zespoly odpadna z europejskich pucharow do konca sierpnia.

polska.mysl.szkoleniowa 30.06.2010 21:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamson (Post 924384)
Może ten wynik to był taki "pokaz" piłkarzy, żeby góra zauważyła że potrzebne są porządne transfery... ;)

Myślę, że po sezonie "pokaż górze, że potrzebne są porządne transfery" już nie potrzeba takich sparingów : )

Wynik słaby, ale nie dlatego, że straciliśmy dwie bramki - bo jedna z karnego, a druga po jakimś tam wolnym mogła wpaść - ale dlatego, że na zero z przodu. Zdaję sobie sprawę, że dopiero co zakończyli najcięższy etap przygotowań do sezonu, ale Kasperczak nigdy nie był zwolennikiem morderczych reżimów i nawet na takim etapie - z trzecioligowym zespołem niemieckim bramki powinny paść. Brak Marcelo, czy Kirma nie jest tu żadnym usprawiedliwieniem - grał Garguła, Boguski, Jirsak, Sobolewski - myślę, że pomoc powinna się lepiej spisać.

Boję się, że drużyna sklecona z dwunastu zawodników, sama ma poczucie jednej wielkiej prowizorki - tak trenuje i tak gra. Mam nadzieję, że brak uzupełnień nie wpłynie negatywnie na przygotowanie zawodników, chociaż pewnie lepiej byłoby kiwać się z nowym obrońcą niż Bahrem, bronić przeciwko nowemu napastnikowi niż Moskalowi. Jak tak dalej pójdzie, to przy okazji urazów Kurty, na drugiej bramce stanie Kasperczak i będzie brał na piłki na bebzun.

SpoXsteR 30.06.2010 21:34

zdjecia z meczu

http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...ana_z_Dynamem/

KOMINEK 30.06.2010 22:26

Co z tego, że sparing, co z tego że zmęczeni 2:0 z 12. drużyną 3. niemieckiej Bundesligi - dla mnie to przegięcie.

Charlie 30.06.2010 22:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maciuś (Post 924294)
Przestancie p****ć i wymyslac co raz to nowsze usprawiedliwienia. Co gorsza rok temu po porazce z Leviatanem tez bylo slychac glosy "nic sie nie stalo, zdobedziemy mistrza na oslode", "przynajmniej nie bedziemy sie meczyc w pucharach". Trzeba patrzec trzezwo na sytuacje a ta jest taka ze jestesmy w czarnej dupie.

Ale nie ma co porównywać sparingu z meczem pucharowym. Ja oczywiście porażką się martwię, ale z ocenianiem piłkarzy, trenera i okresu przygotowawczego wstrzymam się przynajmniej do 15 lipca.

willow 30.06.2010 22:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Charlie (Post 924501)
Ale nie ma co porównywać sparingu z meczem pucharowym. Ja oczywiście porażką się martwię, ale z ocenianiem piłkarzy, trenera i okresu przygotowawczego wstrzymam się przynajmniej do 15 lipca.

Żebyś się nie zdziwił.

Wojtas 30.06.2010 23:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 924476)
Co z tego, że sparing, co z tego że zmęczeni 2:0 z 12. drużyną 3. niemieckiej Bundesligi - dla mnie to przegięcie.



Przegiecie byle nie powtorka z zeszlego roku.

na razie transferow brak,kadra szczupła ,i dotego chcemy myslec o grupie LE....ja niewiem ale widzac to co sie dzieje moze odluzmy plany na puchary w tym roku,bo niewiaidomo jak my zagramy z tym Szawle....

moskit 01.07.2010 07:44

http://www.xn--maopolska-rub.tv/port...dynamo-drezno/ skrót ze sparingu z Dynamem Drezno, swoją drogą ciekawe kto to robił bo to nie jest filmik biura prasowego

moskit 01.07.2010 07:48

jednak to video biura prasowego, brak charakterystycznego wstępu mnie zmylił

LooNatyk 01.07.2010 07:53

no robi sie ciekawie.. tlumaczenia, ze sa zajechani nijak do mnie nie trafiaja. Gralismy z 3 ligowcem, druzyna na wpol amatorska.

Ale co sie dziwic, naszym z braku konkurencji zupelnie sie juz nic nie chce. Co sie beda na jakims tam sparingu przemeczac.

edit: aha i dla tych co pisza "to tylko sparingi". z tego co kojarze ten najlepszy wystep w pucharach mielismy w sezonie, gdzie gralismy kilka sparingow z mocnymi druzynami(glownie francuskimi) i o dziwo dobrze nam w tych springach szlo.

moskit 01.07.2010 07:59

dokładnie, ja jednak mam nadzieję, że ciężko pracowali z Zakopcu i stąd ten dołek...a może tak sobie to tylko tłumacze:( boję się powtórki, że skończy się w tym roku jak z Levadią

polska.mysl.szkoleniowa 01.07.2010 09:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez moskit (Post 924556)
http://www.xn--maopolska-rub.tv/port...dynamo-drezno/ skrót ze sparingu z Dynamem Drezno, swoją drogą ciekawe kto to robił bo to nie jest filmik biura prasowego

I co Kasperczak mówił, że ich zajechaliśmy kondycyjnie, jak to oni atakowali w II połowie?

Donki 01.07.2010 09:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez polska.mysl.szkoleniowa (Post 924651)
I co Kasperczak mówił, że ich zajechaliśmy kondycyjnie, jak to oni atakowali w II połowie?

No jesli jestes w stanie stwierdzic kto atakował w drugiej połowie na dwu minutowym filmiku to szacunek :D


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:09.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl