Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Skorża byłym menedżerem Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3085)

willow 07.11.2009 23:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez element (Post 813940)
morgenes
Co Ty masz z tym Cupiałem?
Chłop od 10 lat wywiadu nie udzielił.
To bodajże jedyna osoba związana ze sportem która jest jak tak przyczajona że gdy kamery go uchwycą podczas meczu to pół Polski się zjezdza żeby to zobaczyć.
Nigdy nie majaczył ani mówił co ma być a co nie.
To co mu w głowie siedzi nie wiedzą najblizsi współpracownicy.
A cel jest zawsze ten sam i nie trzeba oczekiwać jakichś komunikatów = MP i jak się uda pograć w pucharach to fajnie.
Będzie chciał pewniaka z pucharami to wyłoży hajs.
Tyle że jest to ryzyko bo jak nie wypali to straty, straty i jeszcze raz straty.
A z tym co mamy udaje nam się zdobyć MP, więc po co wykładać dodatkowe koszty.
A tłumaczyć się nikomu nie będzie - raczysz żartować. Cupiał to nie Rutkowski który bełkocze o majstrach od 500 lat.

Drogi elemencie, z Cupiałem to ja akurat nic nie mam. Proponowałbym Tobie prześledzić te kilka wywiadów, które jednak udzielił (m.in. zaraz po zwolnieniu Kasperczaka) gdzie wyraźnie pisze, że Liga Mistrzów jest jego marzeniem. Tylko wiesz, jak głoszą słowa piosenki: Marzenia, te wielki i te malutkie....

tylko_na_kilka_dni 07.11.2009 23:26

bebeto- rozumiem, ze jest Ci 'zal.pl', ale z tym Urbanem nie przesadzaj.

willow 07.11.2009 23:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez element (Post 813950)
O tych wywiadach to ja wiem, ale tam wypowiadał się poniekąd jako kibic Wisły, że ją kocha i kibicował jej gdy nie był jeszcze jej właścicielem.
I że nawet jeśli odejdzie to sprzeda ją komuś komu będzie zależeć a nie szują.
I jak mnie pamięć nie myli była mowa o jakimś zapisie z którego wynika że żaden przysłowiowy Arab nie będzie miał możliwości zmiany nazwy z Wisła Kraków na
"Shadi Abi Baddi Kraków".
W zamian tego wpakowałby taki 100 mln euro ale Cupial do kurestwa nie zamierza dopuścić i za to mu dziękuje.
Lub jak piszesz o jakichś marzeniach i dziwnym by było żeby w nich nie znalazł się wątek LM.
To nie są jakieś konkrety, tylko luzna gadka.

ja również mu dziękuję za to, że do tej pory nie sprzedał Wisły jakiemuś producentowi szlafroków czy macy.... zresztą nigdy nie ukrywałem swej sympatii do Cupiała za to, co zrobił dla Wisły. Mnie chodzi o to, że jego marzenia/plany muszą być w jakiś sposób oparte na rzeczywistości. Nie wymagam od niego inwestycji, bo wiem, że z kasą u niego krucho. Ale niechże w takim razie zweryfikuje swoje cele odnośnie klubu. Skorża może zostać jeśli naszym celem będzie awans do eliminacji pucharów. Nie do fazy grupowej. Z tym trenerem tam się nie znajdziemy.

bebeto 07.11.2009 23:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tylko_na_kilka_dni (Post 813948)
bebeto- rozumiem, ze jest Ci 'zal.pl', ale z tym Urbanem nie przesadzaj.

Po prostu uważam że jest na pewno lepszy od MS.!!! (Maciej Skorża)

szczepanwislak 07.11.2009 23:48

No wczoraj to można powiedzieć udowodnił , lecz 2 lata w bezpośredniej rywalizacji jest gorszy, na razie odstaje na 4 punkty , ale to nie jest argument aby to stwierdzić,liczy się ostatni mecz i to jak wypadniemy na koniec sezonu , wtedy się dopiero okaże kto jest lepszy z tej 2, oby był to Maciej

FredzIo 07.11.2009 23:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bebeto (Post 813955)
Po prostu uważam że jest na pewno lepszy od MS.!!! (Maciej Skorża)

Pewnie dlatego Skorża jest 1 a Urban ciągle za nim...

wislak68 08.11.2009 00:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 813806)
. Tu nie chodzi nawet o gościa z nazwiskiem - jakiś młody trener z drugiej Bundesligi, albo trzeciej ligi holenderskiej wystarczy. Ktoś, kto ma papiery poważnej futbolowej federacji, ma KNOW HOW i ambicję, aby się wybić.

Naprawdę sądzisz że trener z trzeciej ligi holenderskiej będzie lepszy od MS??

Ja rozumiem że można być wkurzonym po ostatnim meczu ale jeśli nawet moderator zaczyna wypisywać takie farmazony to jest to chyba oznaka histerii.

szczepanwislak 08.11.2009 00:51

holenderska szkoła trenerska mogłaby być nawet dobrym rozwiązaniem:)

rozarian 08.11.2009 00:53

Zawsze zdumiewało mnie to wiernopoddańcze przywiązanie do Skorży.Wygrywa te mistrzostwa w nędznej polskiej lidze,ale stylu żadnego drużyna nie ma.Już nie zdumiewa mnie,ale najzwyczajniej śmieszy zdanie,że lepszego trenera nie znajdziemy za taką kasę.Już kiedyś dawałem przykład Portugalczyka Jose Couceiro,trenera Litwy,przedtem biednego Kowna(wyeliminował z nim Gl.Rangers w kw.do LM).Ten były trener Porto,to naprawdę niezły fachowiec,a Litwinów było stać na niego.

wislak68 08.11.2009 01:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szczepanwislak (Post 813982)
holenderska szkoła trenerska mogłaby być nawet dobrym rozwiązaniem:)

Benhałer? W sumie jak Feyenord zbankrutuje to kto wie :> .

Jimi222 08.11.2009 03:39

W mojej opini trener Skorza powinien zachowac posade.
Nie skreslalbym go jeszcze. Dajmy mu czas do konca
sezonu i zobaczymy jak zespol sie bedzie prezentowal.
Moze cos sie w koncu ruszy w tym klubie! Moze w koncu
w zimie sprzedamy kogo mamy sprzedac, kupimy kogo mamy
kupic i pozwolimy sie druzynie zgrac przez runde wiosenna!
A nie znowu sprzedawanie zawodnikow przed eliminacjami
do europejskich pucharow i na szybko kupowanie kogos
na zastepstwo! Skonczmy z tym wreszcie! Uczmy sie na
bledach! Wtedy nowy stadion (33 500 na trybunach)
w chodzimy do LM w pierwszym meczu fazy grupowej
po pieknym meczu pokonujemy FC Barcelone 1:0... itd.!
Ahhh jak pieknie zyc marzeniami! :)
Aha i na koniec prosba do trenera Skorzy! (kto wie moze
przeglada czasami forum kibicow) Dajmy szanse mlodym
zawodnikom! :) (chcial bym w koncu zobaczyc Leszczaka)
WCIAZ WIERZE W TRENERA SKORZE!!!
1906% poparcia!

jova 08.11.2009 06:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Eustachy (Post 813754)
Forowaniem jest liczba spotkan jakie ten zawodnik rozegral w Wisle w stosunku do tego co w nich zagral.

Bzdura. Zgodnie z Twoja (błędną - patrz słownik języka polskiego) definicją forowania uprzywilejowani są Pawełek, Cebanu, Jop, Piotr Brożek, Diaz, Cantoro, Jirsak, Kirm, Ćwielong i Łobodziński. Każdy z nich albo ostatnio jest w słabej formie, albo ogółem ma więcej występów kiepskich niż dobrych. Oni grają, bo Skorża ich uwielbia? Nie. Po prostu innych piłkarzy nie mamy. Stąd na boisko muszą wychodzić zawodnicy, których optymalna pozycja to ława.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Eustachy (Post 813754)
Malecki mogl dojsc do formy o wiele wczesniej i dzis byc lepszym grajkiem, gdyby tylko Skorza na niego postawil zaraz po powrocie z Sosnowca, zamiast upierac sie przy bezproduktywnym Lobo.

Gdyby tak się stało to Mały byłby naprawdę forowany. Po pierwsze w Sosnowcu nic nie grał. Był zwykłym ligowym przeciętniakiem.
Zdajesz sobie sprawę, że Małecki wyszedł w podstawowym składzie w pierwszej kolejce ligowej poprzedniego sezonu? Stracił miejsce w wyjściowej jedenastce i w następnych dwóch kolejkach wchodził na 25-30 minut. To mało szans jak dla chłopaka, który wtedy wyróżniał się tylko zadziornością? Małecki nie grał, bo był słaby i Skorża miał prawo stawiać na innych.

Obecnie podobnie jest z Ćwielongiem. On też dostawał szanse w pierwszym składzie i ciągle zawodzi. Czasami błyszczy, ale tylko jako zmiennik.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Eustachy (Post 813754)
No i wreszcie dla mnie najbardziej zdumiewajace jest to, ze Skorza przez caly ten czas potrafil rozgladac sie za bramkarzem, napastnikiem, lewym obronca itd. a o prawoskrzydlowym nawet nie wspomnial i zamiast tego uskutcznial jakies slodkie pierdzenie o tym, jak to swietnie Wojtek prezentuje sie na treningach i w gierkach wewnetrzych.

"Po czynach ich poznacie ich". Gdy tylko któryś z rezerwowych złapie fajną formę Łobo wypada ze składu. Jeśli idzie o chwalenie postawy zawodnika na treningach to nie przyszło Ci do głowy, że może chodzić o dodanie pewności siebie słabym psychicznie piłkarzom? Taki Jirsak też ponoć błyszczy w gierkach, tylko w meczach za cholerę tego nie widać i Czech wiecznie chowa się za rywalami.

IncognitoTSW 08.11.2009 09:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jova (Post 813992)
Bzdura. Zgodnie z Twoja (błędną - patrz słownik języka polskiego) definicją forowania uprzywilejowani są Pawełek, Cebanu, Jop, Piotr Brożek, Diaz, Cantoro, Jirsak, Kirm, Ćwielong i Łobodziński. Każdy z nich albo ostatnio jest w słabej formie, albo ogółem ma więcej występów kiepskich niż dobrych. Oni grają, bo Skorża ich uwielbia? Nie. Po prostu innych piłkarzy nie mamy. Stąd na boisko muszą wychodzić zawodnicy, których optymalna pozycja to ława.

W Lechu też nie mieli innych, a gdy Wilk nie mógł zagrać z nami to musiał wyjść z konieczności debiutant Możdżeń . I niesamowite, że okazało się że nie jest gorszy? U nas też pełno młodych

Ogryzek 08.11.2009 09:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Incognito2192 (Post 814004)
W Lechu też nie mieli innych, a gdy Wilk nie mógł zagrać z nami to musiał wyjść z konieczności debiutant Możdżeń . I niesamowite, że okazało się że nie jest gorszy? U nas też pełno młodych

Był, jest gorszy. Wtedy z nami, w Gdańsku i wczoraj z Bytomiem (W najlepszym razie nie odstawał znacząco) Ale zgadzam się że Skorża jakby 1 piłkarza od czasu do czasu z ME wrzucił na więcej niż 3 minuty nic by się nie stało.

willow 08.11.2009 09:51

A najbardziej denerwuje mnie to, że nawet jak wynik jest w miarę pewny, to nie wpuszcza młodych. A jeśli już, to w 90 minucie.

kotyrek 08.11.2009 09:57

Kiedyś grałem w "juniorach" i tam trener uczył nas podstawowych reguł:
-wyjdź koledze do podania
-grajcie bliżej siebie
-nie wykopuj bez sensu
-nie kiwaj
-jeden góra dwa kontakty
Te kilka bardzo podstawowych zasad wystarcza na naszą ekstraklasę - i nie trzeba mieć do tego wirtuozów (patrz Polonia B; Ruch)
Patrze na grę naszej Wisły i niestety nie widzę żadnego z w/w elementów. I mam pretensje do naszego trenera teoretyka że nie potrafi wprowadzić do zespołu żadnej z tych zasad.
Niestety nasza gra opiera się na indywidualnych umiejętnościach a to nie wróży dobrze na przyszłość.
Maciek chyba już obecnego poziomu nie przeskoczy.

raztaman 08.11.2009 10:00

1906% poparcia dla Skorzy...

na pohybel obludnikom ktorzy po jakims potknieciu odrazu napierdzielaja...

narzekaliscie na Cupiala jak czesto zmienial trenerow, szydzicie z Wojciechowskiego... a sami nie potraficie zachowac zimnej krwii, banda taktykow wychowana na championshipie.... nie ma druzyny ktora wygrywa wszystkie mecze w lidze!

zachowajcie dla siebie te swoje smuty i oceniajcie trenera minimum po sezonie, a najlepiej jak sie skonczy kontrakt... dopoki bedzie miec miejsce trenerska ruletka nigdy nie uda sie zbudowac super klubu....

jak krytykujecie nie nawolujcie do zmiany trenera bo to jest szczeniackie...

AS82 08.11.2009 10:02

Wisła gra słabo to prawda ,ale w zeszlym roku tez nei grajac dobrze jesienia ,wyprzedzilismy rzutem na tasme rozpedzonego Lecha. Oczywiscie boli znow porazka z najwiekszym rywalem ,ale nie jest to chyba powod by zwalniac Skorze ! Kiedys zwolniono Petrescu po 3 remisach z rzedu co okazalo sie paranoja ,wiec skoro dalismy szanse Skorzy po Levadii ,dajmy mu szanse do konca sezonu .

andys 08.11.2009 10:43

Mam poważne pytanie do wszystkich zwolenników zwolnienia Skorży-kogo proponujecie w zamian?Podawajcie wasze propozycje , tylko w dostępnych dla nas granicach finansowych i z krótkim uzasadnieniem , dlaczego akurat ten a nie inny.

Maciuś 08.11.2009 11:04

Takich trenerow jest na swiecie pewnie z 300. A od nazwisk i wymagan to jest zarzad a nie kibice.
Plakac ze nie znajdziemy lepszego trenera to moga kibice Interu albo Manchesteru United. Kazdy trener druzyn topowych z ligi lepszej niz nasza bije Skorze na glowe.

raztaman 08.11.2009 11:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maciuś (Post 814027)
Kazdy trener druzyn topowych z ligi lepszej niz nasza bije Skorze na glowe.

Po czym to wnosisz?

szczebrzeszcz 08.11.2009 11:16

tylko ilu z tych trzystu przyjdzie do polskiego bagienka i za jaką kasę?
a przecież na lepszego powinniśmy zmienić, a o takich jeszcze trudniej
najpierw sprowadźmy piłkarzy, wybudujmy stadion, później zajmijmy się trenerem,

ja po prostu nie wierzę, że zmiana trenera (uwzględniając nasze możliwości) wiele zmieni :/

pan Dudi 08.11.2009 11:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raztaman (Post 814012)
1906% poparcia dla Skorzy...

na pohybel obludnikom ktorzy po jakims potknieciu odrazu napierdzielaja...

narzekaliscie na Cupiala jak czesto zmienial trenerow, szydzicie z Wojciechowskiego... a sami nie potraficie zachowac zimnej krwii, banda taktykow wychowana na championshipie.... nie ma druzyny ktora wygrywa wszystkie mecze w lidze!

zachowajcie dla siebie te swoje smuty i oceniajcie trenera minimum po sezonie, a najlepiej jak sie skonczy kontrakt... dopoki bedzie miec miejsce trenerska ruletka nigdy nie uda sie zbudowac super klubu....

jak krytykujecie nie nawolujcie do zmiany trenera bo to jest szczeniackie...


:rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl:

Czyli jednak są jeszcze ludzie, którym podoba się styl gry Wisły i dla których, to żaden problem, że najlepiej zarabiający zawodnicy w tym kraju nie potrafią przeprowadzić żadnej składnej akcji w meczu, w której byłoby widać jakikolwiek pomysł lub plan! I to nie jest sytuacja z jednego meczu, a trwa od kilku ładnych miesięcy. W pełni zgadzam się, że wygrywamy mecze tylko i wyłącznie dlatego, że mamy lepszych piłkarzy, ale ci piłkarze zupełnie nie potrafią ze sobą grać! I to jest wina Skorży. No, chyba że zwycięstwa z Odrą W. czy Piastem są dla Ciebie w pełni zadowalające, a to, że przegrywamy wszystkie mecze o jakimś tam prestiżu, to przecież nie ma znaczenia, co?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kibicka15 (Post 814036)
W Wiśle po prostu nie ma kto zdobywać bramek i dlatego tracimy punkty.


Mamy w ataku reprezentanta Polski, plus gościa, który rzekomo już prezentuje poziom reprezentacyjny i dostał od Smudy powołanie na najbliższe mecze towarzyskie. W ofensywie oprócz tego jest jeszcze gość, który kilka tygodni temu wywalczył ze swoją reprą awans do MŚ2010. O reprezentancie Łobodzińskim (przez grzeczność), czy byłym kadrowiczu u21, a obecnym u23 Pepe Ćwielongu nie będę pisał. To może trzeba w takim razie JESZCZE kogoś kupić, bo przecież Skorża nie ma kim grać w ataku! Może jednak warto dać szansę Jirsakowi zagrania kilku meczy z rzędu? Ja wiem, że Skorży tak trudno jest przełknąć to, że Tomas to transfer Bednarza i za wszelką cenę chcę pokazać, że ten chłopak się nie nadaje, ale może jednak dobro drużyny trzeba postawić ponad własne sympatie/ antypatie. A jeśli Jirsak nie potrafi w połowie rundy wyjść i zagrać całego meczu ze względów kondycyjnych (bo tak niektórzy twierdzą), to czyja to jest ****a wina, jeśli nie Skorży i jego sztabu?!

Cytat:

z drugiej strony Skorża w lidze ma dobre wyniki i przekonał Cupiała do swoich racji co do skautingu i tu trzeba poczekać bo może faktycznie wyjdzie nam to na dobre a przynajmniej bedzie jasne kto jest ojcem sukcesu czy porażki
Pamiętaj też, że Cupiał dawał się przekonać do takich ludzi jak Engel, Okuka, Licka a im z kolei do Vidlicek, Svitlic, Kryszałowiczów i wielu więcej wynalazków, o których nie chcę nawet teraz pisać, bo szkoda zdrowia. Argument to żaden.

Kibicka15 08.11.2009 11:28

Ja tam ciągle popieram trenera Skorżę. On ma takich piłkarzy jakich ma, do tego część jest kontuzjowanych wiec trudno żeby Wisełka grała jakoś rewelacyjnie. Oczywiście, że boli i to nawet bardzo, że znowu przegrywamy z drużyną z którą bezpośrednio walczymy o mistrza. Ale ja uważam, że to nie wina naszego trenera, bo on nie wejdzie na boisko i nie wykorzysta za Małeckiego lub Brożka stuprocentowej sytuacji! W Wiśle po prostu nie ma kto zdobywać bramek i dlatego tracimy punkty. A nasza obrona bez Głowy jest tragicznie słaba i robi mnóstwo błędów. Maciej Skorża ma u mnie cały czas pełne poparcie, bo uważam, że robi z tymi zawodnikami, których ma kawał dobrej roboty a to nie jego wina, że nie zrobili mu przed sezonem jakichś porządnych wzmocnień i musi grać tym składem!

Lemoniadowy Joe 08.11.2009 11:29

ale co Wy tak ciągle z tą zmianą niech Skorża zostanie ale niech dostanie jasny i wyraźny sygnał że to co prezentuje Wisła na boisku to zdecydowanie za mało jak na trenera który podobno ma być najlepszym w Polsce tyle to z całym szacunkiem i Janek Urban potrafi :)

i nie przyjmuje do wiadomości że tym składem to gramy już maks

z drugiej strony Skorża w lidze ma dobre wyniki i przekonał Cupiała do swoich racji co do skautingu i tu trzeba poczekać bo może faktycznie wyjdzie nam to na dobre a przynajmniej bedzie jasne kto jest ojcem sukcesu czy porażki

Oldpara 08.11.2009 12:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan Dudi (Post 814035)
:rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl:
Może jednak warto dać szansę Jirsakowi zagrania kilku meczy z rzędu? Ja wiem, że Skorży tak trudno jest przełknąć to, że Tomas to transfer Bednarza i za wszelką cenę chcę pokazać, że ten chłopak się nie nadaje, ale może jednak dobro drużyny trzeba postawić ponad własne sympatie/ antypatie. A jeśli Jirsak nie potrafi w połowie rundy wyjść i zagrać całego meczu ze względów kondycyjnych (bo tak niektórzy twierdzą), to czyja to jest ****a wina, jeśli nie Skorży i jego sztabu?!

Człowieku ty nawet nie wiesz o czym piszesz....

Oto dorobek Jirsaka w ostatnich kilku meczach z rzędu:

Wisła - Legia: 45 minut (cała 2 połowa)
Korona - Wisła: 90 minut (cały mecz)
Bytovia - Wisła (PP): 24 minuty
Wisła - Piast: 90 minut (cały mecz)
Lech - Wisła: 90 minut (cały mecz)
Śląsk - Wisła: 89 minut (zmiana w końcówce)
Wisła - Polonia W: 62 minuty (zmieniony w 2 połowie)
Hetman - Wisła: 90 minut

Jirsak od prawie 10 meczy jest podstawowym zawodnikiem. Wykorzystuje szanse?! Gówno wykorzystuje! Gra tak, że jak tylko wróci Sobol, to węrduje na ławe. Z Gargułą nie ma szans, jak ten wróci do średniej dyspozycji. Może nawet jak Mączyński wróci z ŁKS to się okaże lepszy.

Przestańcie .......ić, że nie dostaje szans, i że to wina Skorży

Jirsak gra słabo, Łobodziński nie potrafi zorbić JEDNEGO dobrego dośrodkowania jak gra z przeciwnikiem lekko powyżej przeciętnej, Małecki pokryty znika jak kamfora - gra dobrze przeciwko ogórkom tylko, ale gębe ma strasznie niewyparzoną, Brożek przestał strzelać, bo się boi nogę dostawić po kontuzji - dobrze przynajmniej, że zaczął asystowac, drugi Brożek zasypia na meczu z Legią i psuje pułapki offside'owe przez co tracimy bramkę, Pawełek niepotrzebnie wychodzi z bramki itp...

To nie Skorża marnuje 10 z 12 sytuacji na mecz, to nie Skorża popełnia błędy indywidualne...

Owszem,jakby wszyscy grali jak Marcelo, Głowa, Sobol to byłoby inaczej ale....

Niestety mamy takich grajków, jakich mamy i dopóki budźet nie wskoczy z 30 mln PLN na 30 mln EUR takich mieć będziemy

Marcinnno 08.11.2009 12:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Oldpara (Post 814051)
Człowieku ty nawet nie wiesz o czym piszesz....

Oto dorobek Jirsaka w ostatnich kilku meczach z rzędu:

Wisła - Legia: 45 minut (cała 2 połowa)
Korona - Wisła: 90 minut (cały mecz)
Bytovia - Wisła (PP): 24 minuty
Wisła - Piast: 90 minut (cały mecz)
Lech - Wisła: 90 minut (cały mecz)
Śląsk - Wisła: 89 minut (zmiana w końcówce)
Wisła - Polonia W: 62 minuty (zmieniony w 2 połowie)
Hetman - Wisła: 90 minut

Jirsak od prawie 10 meczy jest podstawowym zawodnikiem. Wykorzystuje szanse?! Gówno wykorzystuje! Gra tak, że jak tylko wróci Sobol, to węrduje na ławe. Z Gargułą nie ma szans, jak ten wróci do średniej dyspozycji. Może nawet jak Mączyński wróci z ŁKS to się okaże lepszy.

Przestańcie .......ić, że nie dostaje szans, i że to wina Skorży

Jirsak gra słabo, Łobodziński nie potrafi zorbić JEDNEGO dobrego dośrodkowania jak gra z przeciwnikiem lekko powyżej przeciętnej, Małecki pokryty znika jak kamfora - gra dobrze przeciwko ogórkom tylko, ale gębe ma strasznie niewyparzoną, Brożek przestał strzelać, bo się boi nogę dostawić po kontuzji - dobrze przynajmniej, że zaczął asystowac, drugi Brożek zasypia na meczu z Legią i psuje pułapki offside'owe przez co tracimy bramkę, Pawełek niepotrzebnie wychodzi z bramki itp...

To nie Skorża marnuje 10 z 12 sytuacji na mecz, to nie Skorża popełnia błędy indywidualne...

Owszem,jakby wszyscy grali jak Marcelo, Głowa, Sobol to byłoby inaczej ale....

Niestety mamy takich grajków, jakich mamy i dopóki budźet nie wskoczy z 30 mln PLN na 30 mln EUR takich mieć będziemy

Dokładnie w dodatku Jirsak nie przyszedł do nas za darmo.. Wisła zapłaciła za niego uwaga 800 tys. Euro i taki facet powinien grać pierwsze skrzypce w drużynie niestety widać,że tak nie jest i nie będzie.Dla mnie Jirsak to największa i najkosztowniejsza porażka transferowa od wielu lat..

IncognitoTSW 08.11.2009 12:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kotyrek (Post 814011)
-nie kiwaj
.

Aż mi się skojarzyła rozmowa z ojcem, który podczas oglądania Wisły stwierdził, że w Wiśle nikt nie potrafi minąć przeciwnika zwodem. Odkąd Cleber odszedł - bo on mógł pół boiska przejść i podać do napastnika

Maciuś 08.11.2009 12:46

U nas jest "nie kiwaj" a w Brazylii "kiwaj". Tam ucza techniki a u nas masy zeby sie przepychac. I potem kazdy napastnik objezdza nasze drewienka pokroju Bąka, Jopa czy Zewlakowa.

maksinho 08.11.2009 12:53

Myślę, że powinniśmy wrócić do taktyki 4-5-1, która mogłaby namieszać sporo u przeciwników. Do napadu sam Małecki a do tyłu taką "10" grać powinien brożek skoro dobrze operuje piłką. Wtedy do środka mogliby wchodzić skrzydłowi.

PhantomRanger 08.11.2009 13:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raztaman (Post 814028)
Po czym to wnosisz?

Bo tam nie obchodzą się z piłkarzami jak z jajkiem. Kiedy u nas ktoś wprowadza cięższe treningi piłkarze bardzo szybko go zwalniają. 90% piłkarzy w Wiśle i ogólnie w polskiej lidze to nieroby, które idąc na zachód płaczą, że trener się na nich uwziął, a prawda jest taka, że po 2 tygodniach takich treningów jak na zachodzie nie mają sił na nic. U nas piłkarz po 13 meczach rozegranych w ciągu 4 miesięcy powie Ci, że czuje zmęczenie sezonem. Te grajki nie idą na zachód rozwijać się, ale po hajs.

rozarian 08.11.2009 13:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez andys (Post 814020)
Mam poważne pytanie do wszystkich zwolenników zwolnienia Skorży-kogo proponujecie w zamian?Podawajcie wasze propozycje , tylko w dostępnych dla nas granicach finansowych i z krótkim uzasadnieniem , dlaczego akurat ten a nie inny.

Dziś w nocy podałem taki przykład.Jose Couceiro-Portugalczyk,trener Litwy,a wcześniej m.in.Porto.Trenował też na Litwie biedniutkie Kowno,z którym wywalił z kw.LM Glasgow Rangers.Oczywiście to tylko przykład.

kotyrek 08.11.2009 13:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maciuś (Post 814064)
U nas jest "nie kiwaj" a w Brazylii "kiwaj". Tam ucza techniki a u nas masy zeby sie przepychac. I potem kazdy napastnik objezdza nasze drewienka pokroju Bąka, Jopa czy Zewlakowa.

Żeby było jasne - ja to napisałem w sensie "nie potrafisz nie kiwaj". Ostatnio pojedynki 1 na 1 w miare regularnie wygrywał tylko Kuba B.

Oldpara 08.11.2009 13:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez maksinho (Post 814065)
Myślę, że powinniśmy wrócić do taktyki 4-5-1, która mogłaby namieszać sporo u przeciwników. Do napadu sam Małecki a do tyłu taką "10" grać powinien brożek skoro dobrze operuje piłką. Wtedy do środka mogliby wchodzić skrzydłowi.

Też tak mi się wydaje. To bezpieczna taktyka, dzięki której dawaliśmy radę z Liverpoolem, Totenhamem, Barcą, Beitarem.

Myślę, że Skorża przestawia nas na 4-4-2 na fali krytki związanej ze stylem gry, oraz widząc jak wygląda/wyglądała tabela (cała ta przewaga).

Niestety w meczach z Legią czy Lechem okazuje się, że aktualnym grajkom trochę jednak brakuje do Szymkowiaka, Żurawskiego, Frankowskiego, Kosowskiego, Uche i odkrywanie się kończy się tym, że bijemy głową w mur i marnujemy okazje, a przeciwnikowi jedna akcja wpada przypadkiem i jest płacz i zgrzytanie zębów

Gdybyśmy zagrali z Legią i Lechem nieco bardziej zachowawczo, to pewnie bylibyśmy teraz bogatsi o parę puktów.

Eustachy 08.11.2009 13:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jova
Gdyby tak się stało to Mały byłby naprawdę forowany. Po pierwsze w Sosnowcu nic nie grał. Był zwykłym ligowym przeciętniakiem.

To kim w tym czasie byl wedlug Ciebie nieforowany Lobodzinski ? Boskim ligowym wymiataczem ? :rotfl:
Maly grajac w cienkim jak ostatni mecz Wisly Zaglebiu i tak mial lepsze statystyki (minimalnie, ale zawsze) i jako jeden z niewielu byl tam chwalony za gre przez trenera i kibicow.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jova
Jeśli idzie o chwalenie postawy zawodnika na treningach to nie przyszło Ci do głowy, że może chodzić o dodanie pewności siebie słabym psychicznie piłkarzom?

Czasami lepszy efekt daje zasluzona krytyka i zapowiedz wylotu w razie braku poprawy :>
W kazdym razie w tym przypadku dodawanie otuchy spelzlo na niczym.
Pilkarz slaby psychicznie to po prostu slaby pilkarz i w dobrym klubie ktos taki powinien byc rownie mocno niedozwolony, co silne psychicznie drewno :)
Z Lobo sprawa jest o tyle ciezka, ze on jest tragiczny od kazdej strony od jakiej by na niego nie spojrzec - psychika, szybkosc, strzal, pomyslunek itd.
Mam cicha nadzieje, ze Skorza nie planuje kolejnych dwoch lat dodawania otuchy i forsowania nieporadnego fuszera i tym razem uzyje swoich mocy menadzerskich w celu rozwiazania problemu.

maksinho : chodzilo mi o funkcje jakie przejal po Bednarzu, chyba przeciez nie dla jaj

maksinho 08.11.2009 13:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Eustachy (Post 814075)
i tym razem uzyje swoich mocy menadzerskich w celu rozwiazania problemu.

A on ma tę moc ? Bo jak dla mnie to on ich nigdy nie miał. Na konferencjach zawsze taki przygaszony, a on powinien przed takimi meczami jak z Legią dodać smaku rywalizacji. Oni powinni czuć strach...

PS. Powinni bo narazie to wątpię czy Bytovia bała się Wisły...

Watts 08.11.2009 13:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raztaman (Post 814012)
1906% poparcia dla Skorzy...

na pohybel obludnikom ktorzy po jakims potknieciu odrazu napierdzielaja...

narzekaliscie na Cupiala jak czesto zmienial trenerow, szydzicie z Wojciechowskiego... a sami nie potraficie zachowac zimnej krwii, banda taktykow wychowana na championshipie.... nie ma druzyny ktora wygrywa wszystkie mecze w lidze!
.

Chciałbym żeby Wisła przegrywała po równej walce tak jak z Legią w Warszawie w ubiegłym sezonie, a nie po 90 minutach bicia w mur i chaotycznego kunktatorstwa bez koncepcji.

szczepanwislak 08.11.2009 13:52

Co do Skorży to on na pewno poleci jak nie ugramy mistrza, a jak go ugramy to poleci jak przegramy eliminację do wymarzonej dla każdego polskiego zespołu od 1998r. Ligi mistrzów, bo nie ma co się łudzić , że awansujemy... i nawet jak zagramy w lidze europejskiej to już w tych meczach poprowadzi nas ktoś inny. Jestem pewny , że będzie właśnie tak jak to przedstawiłem,to nie uniknione..

pan Dudi 08.11.2009 14:17

Cytat:

Jirsak od prawie 10 meczy jest podstawowym zawodnikiem. Wykorzystuje szanse?! Gówno wykorzystuje! Gra tak, że jak tylko wróci Sobol, to węrduje na ławe. Z Gargułą nie ma szans, jak ten wróci do średniej dyspozycji. Może nawet jak Mączyński wróci z ŁKS to się okaże lepszy.

I jak Kazek Moskal zapragnie wrócić do pierwszej drużyny, to też na pewno będzie lepszy! :lol:

A może, skoro w końcu nieźle się zaprezentował, warto by to wykorzystać i postawić na niego w kolejnym meczu? Chyba tak to powinno wyglądać, że w nagrodę za dobry występ piłkarz dostaje szansę na kolejny, a nie, że grają goście, którzy prezentują się beznadziejnie od kilku kolejek? Diaz grał w tym sezonie prawie 2 razy więcej niż Jirsak. Jakie są tego efekty? Wykorzystywał swoje szanse? O Cantoro nie wspomnę, bo szkoda klawiatury.

Markus 08.11.2009 14:29

Najpierw powiedzmy sobie jedno wyraźnie: W Polsce nie ma obecnie lepszych trenerów od Skorży (być może jedynie nieosiągalny Smuda). W efekcie, jakakolwiek zmiana na stanowisku trenera miałaby sens jedynie wowczas, gdyby w jego miejsce Cupiał zainwestował w coacha z zagranicy z jakimiś sensownymi wynikami.

Najśmieszniejsze, że mieliśmy już takiego odpowiedniego trenera do długofalowej pracy, ale zarządowi brakło jaj, by wesprzeć go przeciw leniom z zespołu - tym kimś był Petrescu.

Bo jakiekolwiek trwałe zmiany w profesjonaliźmie polskich piłkarzy muszą zacząć się od wymuszania zmian w ich mentalności. Do tego Petrescu się nadawał, Skorży tutaj brakuje charyzmy, odwagi i zdecydowania.

Obecny problem Wisły polega na tym, że chcąc unikać kolejnych Lewadii klub i drużyna powinna eliminować coraz więcej kompromitujjących, nieprofesjonalnych i zaściankowych błędów tak w grze, jak i w całej strukturze funkcjonowania klubu. Minusów powinno wszędzie ubywać, a przybywać plusów, by przynajmniej nie zostawać coraz bardziej w tyle za europejską i światową piłką. Niestety, u nas Wisła i cała liga nie eliminuje tych braków, nie czyni postępów, tylko wręcz przeciwnie - stare patologie i choroby trzymają się mocno, rodząc jedynie kolejne, coraz bardziej cofające nas w rozwoju.

Tym samym wkrótce naprawdę już nie tylko Cypr, ale nawet i Estonia, Gruzja, Czeczenia itd, itp. (np: taki Tarek Grozny lałby u nas w lidze wszystkich po kolei), będą poza naszym zasiegiem. Nie tylko Wisły.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:41.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl