Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

JrQ- 15.03.2021 19:59

Nie no, nie przesadzaj, nawet za Skowronka i ich ograliśmy, to teraz też nie powinno być problemu.

pepe72 15.03.2021 21:58

Patrząc na to, że w dwóch ostatnich meczach nie strzeliliśmy bramki to faktycznie mamy problem z napadem.
Może kogoś z CLJ spróbować?

pepe72 15.03.2021 22:09

Matematyczne szanse. Statystyczne były po meczu.
Kod:

16 miejsce (pkt)    18
zostało meczów        9
przewaga              7
możemy tracić-      -0,78
   
3 miejsce (pkt)      36
zostało meczów        9
brakuje punktów      11
potrzebna średnia+    1,22
                     
4 miejsce (pkt)      33
zostało meczów        9
brakuje punktów      8
potrzebna średnia+    0,89


pepe72 15.03.2021 22:09

Drużyny w okolicy:
Kod:

4  Lechia Gdańsk- 33 (0-2, 1-3)
5  Górnik Zabrze- 31 (0-0, 0-0)
6  Lech Poznań  - 29 (1-0, --)
7  Śląsk Wrocław- 29 (1-1, 1-3)
8  Zagłębie    - 29 (--, 1-2)
---
9  Piast Gliwice- 28 (--, 3-4)
10 Warta Poznań - 26 (1-2, --)
11 Wisła Kraków - 25
12 Jagiellonia  - 25 (1-1, 2-0)
13 Wisła Płock  - 24 (3-1, 0-3)
---
14 Cracovia    - 20 (1-1, --)
15 Stal Mielec  - 19 (6-0, --)
16 Podbeskidzie - 18 (--, 3-0)

Punkty, a w nawiasie mecze z nami (dom, Kraków). Wynik z naszego punktu widzenia. 6-0 wygraliśmy w Mielcu

pepe72 18.03.2021 23:42

Pożądane wyniki w nadchodzącej kolejce:

Lech Poznań - Jagiellonia - X
Piast Gliwice - Cracovia - 2 (wiem, wiem, wszyscy wolą 1 :>)
Pogoń Szczecin - Lechia - 1(X)
Raków Częstochowa - Górnik - 1
Śląsk Wrocław - Wisła Płock - X(2)
Wisła Kraków - Stal Mielec - 1
Zagłębie Lubin - Legia - 2
Warta Poznań - Podbeskidzie - 2

Szneka 19.03.2021 08:25

Lech-Jaga lepiej 2
Pogoń-Lechia tylko 1

Karherop 19.03.2021 12:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1562984)
Pożądane wyniki w nadchodzącej kolejce:

Lech Poznań - Jagiellonia - X
Piast Gliwice - Cracovia - 2 (wiem, wiem, wszyscy wolą 1 :>)
Pogoń Szczecin - Lechia - 1(X)
Raków Częstochowa - Górnik - 1
Śląsk Wrocław - Wisła Płock - X(2)
Wisła Kraków - Stal Mielec - 1
Zagłębie Lubin - Legia - 2
Warta Poznań - Podbeskidzie - 2

W tych typach to kolega patrzy chyba tylko kto nad nami...

Jeśli celujemy w 8 miejsce to 8 ekip musi być za nami:
Stal, PPB, craxa, Płock, Jagiellonia, Warta, Zagłębie, Śląsk - moje typy, co i tak stanowi już dość hurraoptymistyczne podejście, patrząc że i tak tu 3 rywali jest ponad nami.

I w żadnym spotkaniu nie życzę craxie zdobycia ani 1 pkt.

pepe72 19.03.2021 18:49

@Karherop

Takie wyniki dają nam najwyższą możliwą pozycję na koniec tej rundy.

pepe72 21.03.2021 17:23

Wydaje się, że chłopaki trochę nie docenili determinacji Stali. Ale szczęście sprzyja(ło) lepszym.
Jeśli wywieziemy 3 punkty z Bielska to sprawa utrzymania powinna być statystycznie zamknięta.
W temacie spuszczenia sąsiadki to czeka 27 kolejka. :>
Kod:

Wisła Kraków    razem    dom    wyjazd
kolejka          22        11      11
punkty          28        13      15
średnia          1,27      1,18    1,36
Procent meczów  73%         
             
Utrzymanie      31         
Brakuje          3         
średnia na mecz  0,38

i jeszcze matematyczne szanse:
Kod:

16 miejsce (pkt)    18
zostało meczów        8
przewaga            10
możemy tracić        -1,25
   
3 miejsce (pkt)      37
zostało meczów        8
brakuje punktów      9
potrzebna średnia+    1,13
   
4 miejsce (pkt)      33
zostało meczów        8
brakuje punktów      5
potrzebna średnia+    0,63


pepe72 21.03.2021 17:52

Wygląda, że Zagłębie przegra w Lubinie. Jakby co, to poprawię.
Drużyny w okolicy:
Kod:

4  Lechia Gdańsk- 33 (0-2, 1-3)
5  Górnik Zabrze- 32 (0-0, 0-0)
---
6  Piast Gliwice- 31 (--, 3-4)
7  Śląsk Wrocław- 30 (1-1, 1-3)
8  Lech Poznań  - 29 (1-0, --)
9  Zagłębie    - 29 (--, 1-2)
10 Warta Poznań - 29 (1-2, --)
11 Wisła Kraków - 28
12 Jagiellonia  - 28 (1-1, 2-0)
13 Wisła Płock  - 25 (3-1, 0-3)
---
14 Cracovia    - 20 (1-1, --)
15 Stal Mielec  - 19 (6-0, 3-1)
16 Podbeskidzie - 18 (--, 3-0)

Punkty, a w nawiasie mecze z nami (dom, Kraków). Wynik z naszego punktu widzenia. 6-0 wygraliśmy w Mielcu

Tantal 26.03.2021 11:16

W ramach zabaw statystyką pozwolę sobie na drobny żarcik nt. sytuacji w dole tabeli.


W tym roku liga rozegrała 8 kolejek. W ośmiu kolejkach drużyny z dołu ugrały kolejno:


Podbeskidzie 9 pkt Stal Mielec 6 pkt Craxa 4 pkt


Do końca sezonu zostało 8 kolejek. Gdyby sytuacja się powtórzyła, na koniec tabela będzie wyglądała tak:


Podbeskidzie 27 PKT
Stal 25 PKT
Sąsiadka 24 PKT


Time toooo say gooodbyeeee

crux.a 26.03.2021 16:02

@tantal, bez żartów, to byłoby piękne... Corumpovii 1907 jak żadnej innej drużynie należy się spadek, a Wiśle dobrze zrobiłby upadek lokalnej rywalki.

pepe72 26.03.2021 17:46

@Tantal :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Jaroo1 26.03.2021 17:57

Byłoby pięknie gdyby w sezonie gdzie spada jedna drużyna akurat spadli bo zabraklo im tak z jednego punkcika (z tych 5 co im odjęli) hahahaha

pepe72 05.04.2021 20:37

Staty po wpadce.
Kod:

Wisła Kraków    razem    dom    wyjazd
kolejka          23        11      12
punkty          28        13      15
średnia          1,22      1,18    1,25
Procent meczów  77%         
             
Utrzymanie      31         
Brakuje          3         
średnia na mecz  0,43

Szanse matematyczne:
Kod:

15 miejsce (pkt)    21 (Stal nie grała)
zostało meczów        7
możemy stracić      -7
bezpieczna średnia-  -1,00
   
3 miejsce (pkt)      37
zostało meczów        7
brakuje punktów      9
potrzebna średnia+    1,29
   
4 miejsce (pkt)      36
zostało meczów        7
brakuje punktów      8
potrzebna średnia+    1,14

Przegrywając z Podbeskidziem daliśmy szansę sąsiadce na walkę o spadek, jeśli to kogoś pociesza.

pepe72 05.04.2021 20:42

Drużyny w okolicy
Kod:

4  Lechia Gdańsk- 36 (0-2, 1-3)
5  Piast Gliwice- 34 (--, 3-4)
6  Śląsk Wrocław- 33 (1-1, 1-3)
7  Górnik Zabrze- 32 (0-0, 0-0)
8  Warta Poznań - 32 (1-2, --)
---
9  Lech Poznań  - 29 (1-0, --)
10 Zagłębie    - 29 (--, 1-2)
11 Wisła Kraków - 28
12 Jagiellonia  - 28 (1-1, 2-0)
13 Wisła Płock  - 25 (3-1, 0-3)
---
14 Cracovia    - 23 (1-1, --)
15 Podbeskidzie - 21 (0-2, 3-0)
16 Stal Mielec  - 19 (6-0, 3-1) [mecz zaległy]

Punkty, a w nawiasie mecze z nami (dom, Kraków). Wynik z naszego punktu widzenia. 6-0 wygraliśmy w Mielcu

pepe72 11.04.2021 18:54

"Królestwo za napastnika" czyli staty po Rakowie:
Kod:

Wisła Kraków    razem    dom    wyjazd
kolejka          24      12      12
punkty            28      13      15
średnia            1,17    1,08    1,25
Procent meczów    80%         
             
Utrzymanie        31         
Brakuje            3         
średnia na mecz    0,50

Szanse matematyczne:
Kod:

15 miejsce (pkt)    21
zostało meczów        6
przewaga              7
możemy tracić        -1,17
   
3 miejsce (pkt)      40
zostało meczów        6
brakuje punktów      12
potrzebna średnia+    2,00
   
4 miejsce (pkt)      37
zostało meczów        6
brakuje punktów      9
potrzebna średnia+    1,50


pepe72 11.04.2021 18:59

Drużyny w okolicy:
Kod:

4  Lechia Gdańsk- 37 (0-2, 1-3)
5  Piast Gliwice- 34 (--, 3-4)  [mecz zaległy]
6  Śląsk Wrocław- 34 (1-1, 1-3)
7  Warta Poznań - 33 (1-2, --)
8  Górnik Zabrze- 32 (0-0, 0-0) [mecz zaległy]
9  Zagłębie    - 32 (--, 1-2)
---
10 Jagiellonia  - 31 (1-1, 2-0)
11 Lech Poznań  - 30 (1-0, --)
12 Wisła Kraków - 28
13 Wisła Płock  - 25 (3-1, 0-3)
---
14 Cracovia    - 23 (1-1, --)
15 Podbeskidzie - 21 (0-2, 3-0)
16 Stal Mielec  - 20 (6-0, 3-1) [mecz zaległy]

Punkty, a w nawiasie mecze z nami (dom, Kraków). Wynik z naszego punktu widzenia. 6-0 wygraliśmy w Mielcu

Karherop 11.04.2021 21:16

Śmiem twierdzić, że po meczu derbowym okaże się czy ugrzęźniemy w strefie miejsc 12-16, czy mamy realną szansę na 8-11.

Niemniej szanse, że zajmiemy gorsze miejsce niż rok temu (13) są dość małe, natomiast spadek by nam groził jeśli przegramy wszystko do końca...

Utrzymanie zapewne matematycznie zapewnimy sobie po derbach.

pepe72 12.04.2021 00:15

To jest bardzo prawdopodobne.

My teraz mamy Wartę i Zagłębie. Obie walczą o nic.
Craxa ma Legię i Płock.
Stal Raków, Zagłębie i Jagę.
Podbeskidzie ma Pogoń i Śląsk.

Istnieje duża szansa, że do 27 kolejki status quo się utrzyma. A jeszcze nie wiadomo co z Płockiem, bo mają wywalić Sobola.

ABG Bochnia 12.04.2021 16:19

Nam się z reguły gra najgorzej z drużynami które grają o nic. Także patrząc na obecna dyspozycje to z 2 pkt będzie można być zadowolonym.

krysztal 12.04.2021 21:55

Statystycznie to my już utrzymanie mamy.Drużyny za nami punktują poniżej oczka na mecz .Z mielcem podbeskidziem i jak na razie beitarem mamy lepszy bilans bezpośredni.W pozostałych 7 meczach jak będą punktować według swojej średniej uciułają ok 6-7 punktów.

pepe72 16.04.2021 15:42

Statystycznie to potrzeba 31 punktów.

Kod:

              25 kolejka    26 kolejka    27 kolejka
Wisła        Warta (d)    Zagłębie (w)  Craxa (d)
Craxa        Legia (w)    W.Płock (d)  My (w)
Podbeskidzie  Pogoń (d)    Śląsk (w)    Piast (w)
Stal          Zagłębie (d)  Jaga (w)      Pogoń (d)

Stal ma zaległy mecz z Rakowem.

Utrzymamy się po 26 kolejce jeśli
- wygramy dwa najbliższe mecze, a Podbeskidzie zdobędzie 1 punkt w dwóch najbliższych meczach
- zdobędziemy punkt więcej niż Stal w najbliższych dwóch meczach plus w zaległym z Rakowem
- zdobędziemy 4 punkty więcej niż Stal w najbliższych dwóch meczach, niezależnie od wyniku z Rakowem.

Utrzymamy się po 27 kolejce jeśli
- w najbliższych 3 meczach zdobędziemy sumarycznie dwa punkty więcej niż Podbeskidzie
- w najbliższych 3 meczach zdobędziemy punkt więcej niż Stal (wliczając mecz z Rakowem)

krysztal 16.04.2021 17:35

Ty mówisz o pewnym matematycznym utrzymaniu.Spada jedna drużyna biorąc pod uwagę jak punktują ci którzy są za nami to na pewno któraś z tych drużyn nie przebije poziomu 28 punktów

pepe72 16.04.2021 18:00

Mówię o jednym i drugim.
Statystycznie - liczyłem od 2010 - do 15 miejsca potrzeba było 31 punktów.
I nie ma co zakładać, że 28 wystarczy bo za chwilę jedni będą mieć nóż na gardle, a drudzy wy...ne na wynik.

krysztal 16.04.2021 22:57

To może jakiś zakładzik dla rozkręcenia wątku?

Blixa 17.04.2021 00:18

Prawdopodobnie juz sie utrzymalismy ale matematycznej pewnosci jeszcze nie mamy. Mogielnicki z 90min.pl wyliczyl nasze szanse na spadek na okolo 0.1%.

Cycu 17.04.2021 08:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1563826)
To może jakiś zakładzik dla rozkręcenia wątku?

Jak Hyballa przejmował zespół to założyłem się z kolegą o pewną sumę pieniędzy, że sezon skończymy w pierwszej ósemce. Teraz widzę, że zamiast skupić się ilu punktów nam do niej brakuje to patrzymy na to ile nam brakuje do utrzymania... :-/
Takie mamy ambicje i oczekiwania? Wymagajmy trochę więcej od tych piłkarzy.

krysztal 17.04.2021 10:08

A no widzisz i mi to przeszkadza najbardziej.Jakby Skowronek powiedział teraz na konferencji że gramy o utrzymanie to posypały by się na niego gromy(wiadoma-dyletant parodysta wuefista pantofelek itd)Jak powiedział coś takiego Hyballa a to nie-on pewnie chciał ściągnąć presję z zawodników(tak jakby walka o utrzymanie presji nie wywierała) a w ogóle to skład ma ujowy.Nie to co poprzednicy.Oni mieli do dyspozycji mega zawodników tylko nie wykorzystywali ich potencjału.

krysztal 17.04.2021 10:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1563819)
Mówię o jednym i drugim.
Statystycznie - liczyłem od 2010 - do 15 miejsca potrzeba było 31 punktów.
I nie ma co zakładać, że 28 wystarczy bo za chwilę jedni będą mieć nóż na gardle, a drudzy wy...ne na wynik.

Dobra nie miałem co robić i policzyłem te sezony od 2010.
Średnio 15 miejsce to było 29,1 punktów a nie 31
Natomiast minimalna ilość punktów pozwalająca zająć to 15 miejsce bez sprawdzania bilansu meczów bezpośrednich to 26,4. Dla mnie mamy utrzymanie od wygranej ze stalą


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:01.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl