![]() |
zapełnić stadion? ot proste-na Wisłę przychodzi średnio 15 tyś widz. więc niech każdy przyjdzie z kumplem czy teściową i mamy ...KOMPLET.
|
Cytat:
|
idąc tym tokiem rozumowania to piłkarzom na boisku też trzeba zakazać przeklinać. Przecież w tv widać i słychać w transmisjach jak piłkarze bluzgają. A to przecież może zniechęcić ludzi do oglądania ligi.Tak piszesz, że jakiś tam profesor będzie jeździł na zachód na mecze bo tam kultura i nie ma wyzwisk? W jakiej lidze niby jest tak kulturalnie? To w Bundeslidze np mecz St. Pauli- Hamburger SV jest spokój? W Holandii np mecze Feyenoord- Ajax jest spokój Zapewniam Cię, że ilość wyzwisk i jak to nie którzy mówią antysemickich haseł jest nieporównywalnie większa niż na naszych derbach. I tak mogę dalej wymieniać Włochy, Anglię itp. Wszędzie gdzie są emocję będą i przekleństwa. Chcesz kultury i wysokich obyczajów to zapraszam do filharmonii czy opery.
|
Cytat:
Na derby (2:1) mieliśmy zamkniętą cała trybunę D, bo bramkarz Odry Wodzisław znalazł coś w trawie. |
Nie wiecie jak to działa? Tu 3 tysiaki od innego klubu 5 od następnego 7 od kolejnego 15, a jeszcze od innego 12. To da 32 tysiaki i mają tygodniówkę. Żyć nie umierać. Co do stadionu Legii sami sobie zawinili, bo odpalanie rac to jedno, ale rzucanie na boisko to drugie. Bodajże Interowi za takie coś UEFA zamknęła stadion na dwa mecze. Nam też zamkną jeśli taka sytuacja się zdarzy.
|
Cytat:
Wszystkim Wam, którym to przeszkadza, czują obrzydzenie, obawiają się o swoje zdrowie psychiczne, swojej rodziny, najbliższych. OSTRZEGAM!!! Zbliżają się mecze z Amicą i laskami w paski... NIE PRZYCHODŹCIE!!! Poziom wulgaryzmów, chamstwa, kibolstwa będzie na pewno na wyższym niż zazwyczaj poziomie. Niech to będzie wasz cichy protest przeciwko temu jakie zezwierzęcenie na stadionach panuje. APELUJĘ DO WSZYSTKICH LUDZI DOBRYCH I CZYSTYCH SERC!!! NIE POJAWIAJCIE SIĘ NA TYCH MECZACH. NIE DAJCIE SIĘ SKAZIĆ. |
Cytat:
|
Problem z tą dyskusją moim zdaniem jest taki, że media z Wyborczą na czele mówią o X, a kibice mówią o Y, że rozjeżdżają się tematy. Jeżeli kibice rzucą na meczu kilka razy "strzelcie k*rwom gola", co jest chamskie i teoretycznie nie powinno mieć miejsca, no ale mecz to mecz i bądźmy poważni, bluzgi są na tyle wszechobecne, że trudno oczekiwać że w takim miejscu jak stadion, przy takich emocjach, bluzgi lecieć nie będą. Takie "chamstwo" opanować jest łatwo, fajnie o tym pisał Paweł Czado z GW*. To jest poziom, o którym mówią kibice.
Natomiast media z GW na czele rzuciły się na trochę co innego - i moim zdaniem mają rację, choć przedstawiają to w najgorszy możliwy sposób. Rzucenie k*rwą jest działaniem emocjonalnym, w jakiś sposób niekontrolowanym no i jak bardzo słusznie zauważył raindog - nie ma adresata. Rzucenie "jechać z k*rwami", to trochę gorzej, ale powiedzmy że nadal górę biorą emocje, sam swoje na stadionie krzyczę, choć na dobrą sprawę nie mam jakiegoś ciśnienia żeby piłkarzom / kibicom przeciwnej drużyny stała się większa krzywda, niż to konieczne ;) Ale zaśpiewki pochodzące z młyna są mimo wszystko kontrolowane, to jest coś co jest niejako zinstytucjonalizowane. Jak kilka razy na mecz pójdzie wulgarna zaśpiewka, to można jeszcze powiedzieć, że to jest po prostu taka kanalizacja emocji, że to jest mecz, tu takie rzeczy się dzieją i tego się, przynajmniej w naszej kulturze kibicowania, nie uniknie. Ale granica jest moim zdaniem zdecydowanie przekroczona, kiedy coś takiego jedzie przez pół meczu - a tak chociażby było na prawie-derbach. To już wtedy nie jest kwestia emocji, przecież to nie jest tak, że to się "ot tak wyrwało". To jest po prostu taka kultura kibicowania - i to jest coś, na co można się nie godzić i co można piętnować. Wszędzie gdzie są emocje, będą i przekleństwa - tu się zgadzam. Ale mimo wszystko równie emocjonujące są np. mecze siatkówki, gdzie poziom wulgarnego syfska jest nieporównywalnie mniejszy. Dla mnie zupełnie oczywiste jest to, że gdyby ultrasi (którzy jednak jako kibice są całkiem zorganizowani) zbastowali z totalnym, wulgarnym pojazdem (a nie jest to niemożliwe przecież), to syfska by nie było - bo przecież reszta kibiców i tak podpina się pod to, co krzyczą ultrasi. Nie mówię nie przeklinać w ogóle. Mówię tylko, żeby trzymać się pewnych granic. * nie ścisnął pośladów wzorem pozostałych dziennikarzy Wyborczej, fajny wpis na blogu, choć nie bezpośrednio o prawie-derbach: http://czado.blox.pl/2011/03/Pogarda...wynalazek.html, polecam, zresztą Pawła Czado bardzo chętnie czytuję, mimo że kompletnie mnie nie jarają śląskie tematy. EDIT: Cytat:
|
Własnie chyba oglada tylko mecze sasiadek i na ich podstawie wyrobil sobie opinie
|
Cytat:
2. Na Ruchu nie syszałem bluzgów... to czemu ta "druga grupa" nie przyszła? Przestańcie powielać tą głupią teorie, że ludzie nie chodzą bo są bluzgi... Zobaczycie co sie bedzie działo przed meczem z Amiką i ile słodkich dziubasów będzie na trybunach w akompaniamencie "W Poznaniu takie obyczyje są..." |
Cytat:
|
Jednak mozna rzucac race na boisko, jednak sa rowni i rowniejsi - szkoda tylko tego goscia co dostal zakaz na 3 lata.
|
Cytat:
http://legia.com.pl/pl/29868,Ten_sam...ozne_kary.html Cytat:
|
Cytat:
Pomyśl czasem co piszszesz... piszesz o ludziach którzy na mecze nie chodzą bo mają to w dupie... Tumacze to już 8 post a ty dalej swoje... |
Cytat:
|
Cytat:
Może przypomnisz, jaką karę miała Wisła po pamiętnym meczu Wisła Arka(wybiegnięcie kibiców na murawę)? |
Cytat:
|
Cytat:
Weź się chłopcze nie ośmieszaj. Wisła zawsze dostaje kary z natychmiastową wykonalnością. Znając parasol ochronny jaki nad wami trzyma PZPN czy Ekstraklasa to było do przewidzenia. Za tydzień dostaniecie jakąś śmieszną karę i po krzyku. Uważąć muszą za to inne kluby bo jak zawsze wtedy dziady z centarali będą rozsierdzeni. :) Kabaret. To tylko chyba w Polsce tak można ordynarnie forować jeden klub. |
Cytat:
|
Cytat:
A co do GKS to racja. Ale takie nagłe zmienianie kary na pare godzin przed meczem nie jest raczej czymś normalnym i nic dziwnego, że niektórych może to zdziwić |
Cytat:
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...bez_trybuny_D/ Sytuacja baaaardzo podobna kara dokładnie 2 razy surowsza i to jeszcze z zamknięciem trybuny na derby!! |
Cytat:
Cytat:
A teraz wytłumacz mi ten fenomen to pogadamy dopiero wtedy... chyba ze zaprzeczysz tej tezie? Cytat:
|
Cytat:
Kara była - trybuna E zamknięta na 3 mecze... |
Cytat:
crazykaro wszystko ładnie, tylko Legia złożyła odwołanie do PZPNu, a Wisła z tego co mi tu podałeś- nie. Odwołanie do komisji ligi w wypadku Legii też nic nie dało. Nie wyczerpaliście jak widać procedur. rafalek z tego co kojarzę, to kara owszem była- nawet 4 mecze bez udziału publiczności- tylko potem po odwołaniu tą karę zmienili. A teraz muszę spadać, a takim ludziom jak crazykaro to trochę współczuje podejścia do życia- Gówno Prawda było by zadowolone ze swojej misji. Cel osiągnięty. |
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
rafalek Legia odwołała się jeszcze do Związkowego Trybunału Piłkarskiego przy PZPN, więc do innej instytucji niż Komisja Ligi |
Cytat:
Podajesz przykład meczu z Legią wówczas na stadion ludzi przyciągają derby Polski, poza tym mowisz o meczu gdzie ile było miejsc na trybunach? 10 tys, 12tys? Ale jeśli będzie trzeba zapełnić stadion 33 tysięczny to trzeba przyciągnąc nowych kibiców którzy muszą być jakoś zachęcenie a nie zniechęcani cotygodniowymi informacjami o bójkach, przerwanych meczach. Rodzina ci nie przyjdzie na mecz jeśli będą słyszeć w telewizji to co słyszą |
Cytat:
i, ze nie niby pierwszy raz w historii taka wysoka kara no faktycznie - pierwszy raz w historii to sie chyba zdarzylo zeby kara zostala zawieszona po odwolaniu co nie zmienia faktu, ze jako potencjalny ogladajacy mecz w Tv jestem zadowolony, ze bedzie przy pelnych trybunach nie jestem zwolennikiem zamykania trybun ale juz tyle razy bylem z tego powodu na popsutych meczach wiec dlaczego maja byc rowni i rowniejsi tak samo ten koles dostal zakaz na 3 lata za odpalenie racy, a kolesie rzucajacy race na boisko pewnie pozostana niezidentyfikowani - skoro Cracovia mogla to Lech i Widzew tez powinny, a jak nie sa w stanie tzn. ze ich stadiony nie spelniaja wymogow bezpieczenstwa |
Cytat:
Aha a Wisła sie odoływała ale to Wisła więc PZPN się nie zgodził nawet na "przeniesienia" kary na inny mecz niż derby z tego co pamiętam |
Aj tam, świeca dymna i parę petard przy linii i wielkie halo. Gdyby nic nie było na murawie to mecz i tak byłby przerwany z powodu dymu. A co w tym dziwnego, że w normalnym trybie uznane jest odwołanie? Jakieś tam argumenty im podali. I tak pewnie po następnym odpaleniu piro odwieszą karę.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:42. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl