Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Matura//Po maturze...?? (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=2848)

Mario Nh 02.02.2010 11:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISLAZWE (Post 849735)
Na jakiś lekturach się opierałeś jeżeli można wiedzieć :)
Jak co to napisz PRIV

Może przydać się innym, więc:

1.Apokalipsa św. Jana,
2.Borowski T., Proszę państwa do gazu,
3.Kasprowicz J., Dies irae,
4.Miłosz Cz. Piosenka o końcu świata,
5.Hutnikiewicz A., Hymny Jana Kasprowicza
6.A. Werner, Opracowanie [w:] T. Borowski, Utwory Wybrane
7.Opis fresku Sądu Ostatecznego z kaplicy Sykstyńskiej

Obrazy:
1. M. Anioł., Sąd Ostateczny, Watykan (1536-1541), fresk na ścianie ołtarzowej Kaplicy
Sykstyńskiej
2. Memling H., Sąd Ostateczny, Brugia (ok. 1472-1473) Muzeum Narodowe w Gdańsku

Temat o tyle prosty że nie wymaga znajomości niemal żadnych lektur. Krótkie opowiadania, wiersze i trochę wyobraźni.

5!rl@0 02.02.2010 12:53

Wie ktoś może czy są jakieś studia w Krakowie na kierunku grafika komputerowa??

WISŁAZWE 02.02.2010 21:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mario Nh (Post 849925)
Może przydać się innym, więc:

1.Apokalipsa św. Jana,
2.Borowski T., Proszę państwa do gazu,
3.Kasprowicz J., Dies irae,
4.Miłosz Cz. Piosenka o końcu świata,
5.Hutnikiewicz A., Hymny Jana Kasprowicza
6.A. Werner, Opracowanie [w:] T. Borowski, Utwory Wybrane
7.Opis fresku Sądu Ostatecznego z kaplicy Sykstyńskiej

Obrazy:
1. M. Anioł., Sąd Ostateczny, Watykan (1536-1541), fresk na ścianie ołtarzowej Kaplicy
Sykstyńskiej
2. Memling H., Sąd Ostateczny, Brugia (ok. 1472-1473) Muzeum Narodowe w Gdańsku

Temat o tyle prosty że nie wymaga znajomości niemal żadnych lektur. Krótkie opowiadania, wiersze i trochę wyobraźni.

Dzięki na pewno się przyda.

unpredictable_wislaczka 03.02.2010 20:45

Jak to jest teraz z Waszymi maturami? Przedmioty dodatkowe możecie też zdawać na poziomie podstawowym czy jest tak samo jak w zeszłym roku,że przedmiot dodatkowy może być tylko i wyłącznie rozszerzony? Bo mi się już wszystko miesza w tej "nowej" maturze ;)

ed: ee to Wy za fajnie teraz macie :P Dzięki! :D

Michal_b3 03.02.2010 20:52

Przedmiot dodatkowy może być na poziomie podstawowym.

igortsw 03.02.2010 20:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez unpredictable_wislaczka (Post 850521)
Jak to jest teraz z Waszymi maturami? Przedmioty dodatkowe możecie też zdawać na poziomie podstawowym czy jest tak samo jak w zeszłym roku,że przedmiot dodatkowy może być tylko i wyłącznie rozszerzony? Bo mi się już wszystko miesza w tej "nowej" maturze ;)


Można jak najbardziej dodatkowy na podstawowym.

zawszewiernyts 03.02.2010 21:33

I co jest najlepsze do zdania matury liczą się tylko przedmioty podstawowe.

Arkas 03.02.2010 22:36

Ile pkt trzeba miec zeby sie dostac na ponizsze kierunki:

Geografia, specjalnosc: turystyka na UJ
Geografia na UJ
Towaroznastwo na UJ
Zarządzanie i marketing na UJ
Zarządzanie na UE
Turystyka i rekreacja na AGH
Turystyka i rekreacja na UP

Trochę tego ale tak to jest jak się nie wie gdzie isc. Albo inaczej, nie wie czy się dostanie..

I jeszcze jedno, dajmy że nie dostałem się tam gdzie chce, idę na jakieś dowolne studia dzienne, a po pół roku chce się przepisac na ten keirunek który mnie interesuje. I właśnie jak z tym przepisywaniem się jest? Mógłby to ktoś wytłumaczyc?

zawszewiernyts 08.02.2010 16:18

Zardządzanie na UEk w tamtym roku to 116/107 pktów, czyli 116 w I terminie i 107 z listy rezerwowej.

Misiek570 19.02.2010 12:52

Jakie repetytorium możecie mi polecić na rozszerzony WOS?

Zola 19.02.2010 14:46

do usunięcia

igortsw 19.02.2010 16:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zawszewiernyts (Post 852254)
Zardządzanie na UEk w tamtym roku to 116/107 pktów, czyli 116 w I terminie i 107 z listy rezerwowej.

A finanse i rachunkowość, ktoś wie jak stały w tamtym roku na UEk?

kubawislak 19.02.2010 17:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zawszewiernyts (Post 852254)
Zardządzanie na UEk w tamtym roku to 116/107 pktów, czyli 116 w I terminie i 107 z listy rezerwowej.

Ale brałeś pod uwagę ten przelicznik, przez który mnożą tam punkty 0,6(bo coś takiego słyszałem)??

Marcin_fan 19.02.2010 17:17

prośba: jakie polecicie utwory do tematu: " Samotnośc - omów temat na podstawie wybranych utworów literackich " . prosze o odpowiedź

WhiteStarDvisionTheBest 19.02.2010 17:27

Wiecie może kiedy bedą egzaminy sprawnosciowe na AWF-ie?

Pawel.Busko 19.02.2010 17:31

Panowie pisał ktoś maturę o Rewolucjach?

DrewniaQ 19.02.2010 17:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcin_fan (Post 856612)
prośba: jakie polecicie utwory do tematu: " Samotnośc - omów temat na podstawie wybranych utworów literackich " . prosze o odpowiedź

Dziady, Kordian, może Nie-boska komedia, Ludzie bezdomni. Tak na szybkiego.

Marcin_fan 19.02.2010 17:43

dzieki ;] teraz zweryfikuje z moimi przemyśleniami... ale od razu odpadają Dziady bo nie trawie tego utworu...

zawszewiernyts 19.02.2010 18:12

Panowie, jeśli chodzi o UEk to sprawdźcie sobie na stronie uniwerka, w dziale rekrutacja 2010/11 na samym dole strony są progi z zeszłego roku.

Ploughmanson 19.02.2010 20:00

A miał ktoś z was do czynienia z systemami transportowymi i logistyką na PK? Chodzi mi o opinie na temat tego kierunku - czy warto itd.

Kaszalot 19.02.2010 20:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcin_fan (Post 856612)
prośba: jakie polecicie utwory do tematu: " Samotnośc - omów temat na podstawie wybranych utworów literackich " . prosze o odpowiedź

Cudzoziemka

Ploughmanson 19.02.2010 20:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcin_fan (Post 856612)
prośba: jakie polecicie utwory do tematu: " Samotnośc - omów temat na podstawie wybranych utworów literackich " . prosze o odpowiedź

http://i49.tinypic.com/dm34hv.jpg
http://i50.tinypic.com/15yvi38.jpg

Jakbyś chciał oryginalne pliki to daj znać na priva

someonewisp 19.02.2010 20:28

A może powiedzieć Ploughmanson co to za książka?

Ploughmanson 19.02.2010 20:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez someonewisp (Post 856752)
A może powiedzieć Ploughmanson co to za książka?

Słownik motywów literackich - liceum z Grega (wydawnictwo jest jakie jest ale w każdym razie można coś wybrać)

wredny.bardzo 20.02.2010 14:23

Jakieś studia zaczynające się w semestrze letnim- zna ktoś? Dzienne lub zaoczne

igortsw 20.02.2010 14:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez igortsw (Post 856594)
A finanse i rachunkowość, ktoś wie jak stały w tamtym roku na UEk?

...podbijam.

Pawel.Busko 21.02.2010 19:03

Idzie ktoś na Politechnikę Krakowska? A Może studiuje ktos energetykę na tej uczelni?

szczepanwislak 21.02.2010 20:11

przepraszam panowie studiuje ktoś z was może turystykę i rekreację w jakiejś z krakowskich uczelni ??

fanTS1906 03.03.2010 15:32

Chyba nie ma tematu wylacznie dla studentow wiec pisze tutaj, ma ktos pomysl na ciekawy temat pracy licencjackiej z Europeistyki? (najlepiej zwiazany z projektami i funduszami europejskimi)

Gucio25 03.03.2010 16:06

jest taki temat :)
http://www.wislakrakow.com/forum/sho...p?t=157&page=4


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:31.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl