Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

hunter 09.11.2011 15:37

Nie wiem jak to jest z finansami, ale w sumie wątpię, żeby Anglicy remontowali obiekt, za wynajem którego potem zapłacą... Takie to trochę nielogiczne. Chyba że dogadali się z miastem na takiej zasadzie, że zapłacą za część prac i w zamian za to nieodpłatnie otrzymają bazę treningową.

Co do Garbarni to faktycznie jest problem. Póki co chyba nie ma żadnego pomysłu.

Sardyn 09.11.2011 16:54

Garbarnia ma grac w Zabierzowie chyba lub w Wieliczce

La Furia Dell' Est 09.11.2011 17:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez thechris (Post 1189650)
Stadion Wisły Kraków jest faworytem tegorocznej edycji plebiscytu Archi-Szopa na najgorszy budynek roku.

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/eks...wiadomosc.html

Nie bardzo rozumiem jak nie ukończona inwestycja może być zgłoszona do jakiego kolwiek konkursu...:shock:...to, ze jest brzydki z zewnątrz...Ok,niech sie wstydzi Komuch z Sosnowca co swojemu ś.p Ziomalowi dał zlecenie,chociaż super ś.p Architekt do tego zlecenia,( wcześniej), nie zaprojektowal nawet salki gimnastycznej...nie mówiąc o stadionie.....
Ale wracając do meritum......Panie Jawor...ja wiem, ze GWno a w szczególności oddzial krakowski GWna, bardzo by chciał wykonać "prikaz" na archi-szopę-ale ,ale...powtarzam: INWETSYCJA NIE UKOŃCZONA NIE MOŻE BYĆ PRZEDMIOTEM, TEGO quasi normalnego Konkursiku;)

PiotrG 09.11.2011 17:57

Według miasta stadion jest gotowy.

crazykaro 09.11.2011 18:46

Własnie w Kronice podali że Wisła przejęła pełne koszty użytkowania stadionu, jednak kwota wynajmu jeszcze nie została ustalona

thechris 09.11.2011 20:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez La Furia Dell' Est (Post 1189773)
Nie bardzo rozumiem jak nie ukończona inwestycja może być zgłoszona do jakiego kolwiek konkursu...

Niestety - jak napisali koledzy - już po ptokach. Ładniejszy nie będzie.

Gordian 09.11.2011 20:26

Przejmuje cie się głupotami. Super ważny konkurs organizowany przez jakże poczytną Gazjete uwielbianą przez miliny rodaków. Stadion może się podobać i może się nie podobać. Mnie zastanawia tylko jedno: Czemu jak przyjeżdżają zagraniczne drużyny to na konferencjach prasowych ich trenerzy mówią, że stadion jest dobry, w tym polskim .......niku jeden z drugim fachowcy od siedmiu boleści próbują przekonywać do swojego zdania.

kornd 10.11.2011 10:04

Wisła przejęła na siebie utrzymanie stadionu:
http://www.tvp.pl/krakow/aktualnosci...chunek/5637096

pan Dudi 10.11.2011 11:20

No proszę, jednak się da. U nas .......ą się z tą budową jak babcia z chuliganem, a tymczasem, tuż za płotem:

Cytat:

Sportowy park ma zastąpić busz w Cichym Kąciku
INWESTYCJE. Jest szansa na to, że zdegradowany teren po dawnych basenach Cracovii doczeka się odnowy

Miasto jest bliskie podpisania aneksu do umowy ze spółką MKS Cracovia w sprawie użytkowania wieczystego terenu przy al. 3 Maja. Dzięki temu mocno zaniedbane miejsce w centrum Krakowa, odstraszające swym widokiem, może się zamienić w sportowy kompleks, który będzie służył nie tylko sportowcom, ale także mieszkańcom.

- Po podpisaniu aneksu do umowy może dojść do dokapitalizowania spółki. Dzięki temu znajdą się pieniądze na zagospodarowanie terenu przy al. 3 Maja. Jeżeli przejdziemy przez wszystkie procedury, to już w 2013 roku zacznie się zmieniać krajobraz klubowych terenów w Cichym Kąciku - mówi wiceprezes Cracovii Jakub Tabisz.

Na razie obszar w Cichym Kąciku wciąż jest jednym z wstydliwych miejsc w centrum Krakowa. Tuż przy Błoniach teren dawnych basenów i boisk zarósł dżunglą traw i chwastów. A mieszczące się tam obiekty popadły w ruinę. Już dawno powstała koncepcja, aby na powierzchni ponad 3 hektarów wybudować hotel, korty odkryte i halowe, boisko pełnowymiarowe, SPA, siłownię, fitness, gabinety lekarskie, pawilon gastronomiczny, halę wielofunkcyjną. Klub i miasto nie miały jednak przez lata na to pieniędzy. W tym roku zrodził się pomysł, aby znaleźć je poprzez dokapitalizowanie Cracovii przez jednego z udziałowców, firmę Comarch, kwotą w wysokości 30 milionów złotych. Zgodę wydała na to Rada Miasta. Dzięki takiemu rozwiązaniu Comarch będzie większościowym udziałowcem Cracovii, a miasto mniejszościowym (udział miasta w spółce MKS Cracovia zmaleje z 50,54 proc. do 33,69 proc.). W mieście chciano się jednak zabezpieczyć przed tym, aby w przypadku zmniejszenia gminnych udziałów nadal mieć wpływ na to, co będzie się działo w Cichym Kąciku. Dlatego postawiono warunek, że przed dokapitalizowaniem musi być podpisany aneks do umowy użytkowania wieczystego.

- Negocjacje w sprawie aneksu właśnie zostały zakończone. Dzięki temu miasto, mimo zmniejszenia udziału w spółce MKS Cracovia, będzie mieć zabezpieczenie, że część pieniędzy z dokapitalizowania będzie przeznaczonych na zagospodarowanie terenu w Cichym Kąciku poprzez budowę na nim obiektów sportowych i rekreacyjnych. W umowie umieszczony został także termin rozpoczęcia i zakończenia inwestycji. Ma być ona zrealizowana między 31 grudnia 2013 roku a 31 grudnia 2016 roku - informuje Marta Witkowicz, dyrektor Wydziału Skarbu Urzędu Miasta Krakowa. Wyjaśnia, że jeżeli klub nie wywiązałby się z zapisów w aneksie, to będzie podstawa do naliczania kar, albo rozwiązania umowy użytkowania wieczystego.

W klubie liczą na to, że aneks zostanie podpisany w najbliższym czasie i już w grudniu zostanie zwołane Walne Zgromadzenie spółki MKS Cracovia, które musi zadecydować o przyjęciu aneksu i zmianach w statucie. Później zarząd spółki wyemituje akcje, które kupi Comarch. Dokapitalizowanie ma się odbywać w transzach przez okres 3 lat. Część pieniędzy ma być przekazana na spłacenie zadłużenia Cracovii, a pozostałe na zagospodarowanie terenu w Cichym Kąciku.

Klub chce dopasować plany do dzisiejszych realiów finansowych. Chodzi o to, aby nie budować obiektów, do których trzeba byłoby dopłacać. Nie wiadomo więc, czy w Cichym Kąciku powstanie hotel oraz hala sportowa. W aneksie zapisano, że ma tam być na pewno pełnowymiarowe boisko piłkarskie i odkryte korty tenisowe. Mają też zostać wyremontowane i rozbudowane istniejące budynki, w których dopuszczalna jest funkcja: sportowa, rekreacyjna, medyczna i gastronomiczna. Wiceprezes Tabisz zapewnia: - W Cichym Kąciku, oprócz obiektów sportowych, powstaną także alejki i zostanie uporządkowana zieleń. Utworzy się więc nowa przestrzeń parkowa, sportowa i rekreacyjna.
A Boguś kupi nam kolejnych kilku murzynów i wszyscy będą zachwyceni trenować na jednym boisku, a w hali będzie kapać ludziom na głowy.

edit: zanim ktoś napisze "A co mógł Boguś?", to odpowiadam, że kilka lat temu mógł i to bardzo dużo.

Manson33 10.11.2011 11:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gordian (Post 1189844)
Mnie zastanawia tylko jedno: Czemu jak przyjeżdżają zagraniczne drużyny to na konferencjach prasowych ich trenerzy mówią, że stadion jest dobry

Kurtuazja, galanteria, kultura, itd.

Wchodząc do czyjegoś "pięknego inaczej" domu chyba nie mówisz gospodarzowi w twarz:
ale masz chlew !

Oldpara 10.11.2011 12:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gordian (Post 1189844)
Stadion może się podobać i może się nie podobać. Mnie zastanawia tylko jedno: Czemu jak przyjeżdżają zagraniczne drużyny to na konferencjach prasowych ich trenerzy mówią, że stadion jest dobry

Bo stadion obiektywnie jest b. dobry. Szczególnie w porównaniu do starych stadionów na zachodzie (we Włoszech nie zbudowano chyba żadnego stadionu poza Turynem od 20 lat, na Fulham ostatnio byliśmy itp).

A to, że stadion nie jest ładny, i wypada słabiej niż inne - zajebiste na skalę światową - nowe polskie stadiony to już inna sprawa.

Proud 10.11.2011 13:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Manson33 (Post 1190029)
Kurtuazja, galanteria, kultura, itd.

Wchodząc do czyjegoś "pięknego inaczej" domu chyba nie mówisz gospodarzowi w twarz:
ale masz chlew !

Mi się wydaje, że stadion robi "inne wrażenie" na przyjezdnych.
Kumpel mi mówił, że był na stadionie Legii i na Wiśle. I o ile Legii jest piękny, dopracowany, to Wisły jest jakby..."majestatyczny". Niby nowy, ale jakiś ponury, groźny...i dlatego może robi wrażenie na gościach, bo nie sprawia wrażenia przyjaznego. W telewizji np wydaje się większy niż jest.

Dodam tylko, że kolega nie kibicuje żadnej z drużyn, raczej jest fanem "budowlanym."

pozdr

milosz 13.11.2011 15:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez thechris (Post 1189838)
Niestety - jak napisali koledzy - już po ptokach. Ładniejszy nie będzie.

Może raczej Ty ładniejszy już nie będziesz.

Zaś stadion może i będzie nie raz jeszcze upiększany i przebudowywany. I nie chodzi tylko o fasadę, skoro San Siro przebudowano to co dopiero Nasz R22. Stadion Wisły prędzej czy później i tak będzie miał ładną estetykę wykończenia, ważne że już jest, a reszta to detale czyli dużo mniejsze koszty.

PS. Odrębną kwestią jest bryła obiektu która mnie przykładowo się podoba.

Ventigo 13.11.2011 21:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez milosz (Post 1191197)
Może raczej Ty ładniejszy już nie będziesz.

Zaś stadion może i będzie nie raz jeszcze upiększany i przebudowywany. I nie chodzi tylko o fasadę, skoro San Siro przebudowano to co dopiero Nasz R22. Stadion Wisły prędzej czy później i tak będzie miał ładną estetykę wykończenia, ważne że już jest, a reszta to detale czyli dużo mniejsze koszty.

PS. Odrębną kwestią jest bryła obiektu która mnie przykładowo się podoba.

Oczywiście, że będzie przebudowywany ale niektórych mankamentów już się nigdy nie uda poprawić ot chociażby tej słynnej odległości boiska od trybun. Bo bryła masz rację to kwestia gustu.

mARCEL82 13.11.2011 21:31

Jakie odległości są każdy widzi.
Ale dla piłkarzy wydają mi się idealnymi.
Możesz (jeśli chcesz, a niestety u niektórych jest z tym problem ;/) rozpędzić się i nie musisz się obawiać że rozbijesz się o reklamę, bruk itd.
Mi się stadion podoba, murawa bardzo dobra, pozostaje naszym tylko zapier... a wtedy i trybuny będą pełne i nikomu nie będzie przeszkadzało, że trybuny są za daleko (a co mają powiedzieć o stadionach z bieżnią lekkoatletyczną ??).

sanderuss 15.11.2011 23:00

http://polskalokalna.pl/wiadomosci/m...edztwo,1722228
I pani dyrektor ZiKit Joannie N. zginelo 300kola PLN :)

farben 16.11.2011 17:05

Stadion Wisły nadal bez sponsora. Kraków obniża ofertę o 10 mln

http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...o-10,id,t.html

Jakoś się nie pchają sponsory...

7 kotów 16.11.2011 19:10

Tia....
skoro miasto obnizylo juz o 10mln to nic nie stoi na przeszkodzie zeby obnizylo jeszcze o pare milionow. Tak zapewne rozumowac beda potencjalni sponsorzy.
Prawdopodobnie stadion bedzie bez "nazwy" przez kolejny rok, albo i dluzej.

gigant 16.11.2011 20:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 1192147)
Tia....
skoro miasto obnizylo juz o 10mln to nic nie stoi na przeszkodzie zeby obnizylo jeszcze o pare milionow. Tak zapewne rozumowac beda potencjalni sponsorzy.
Prawdopodobnie stadion bedzie bez "nazwy" przez kolejny rok, albo i dluzej.

Mnie tam wystarczy by trzymali się obecnej nomenklatury, "Stadion Wisły", bez .......enia o stadionie miejskim. Jak zadziała marketing, znajdzie sponsora i rozumiem ze po przejęciu całego brutala kasa trafi do Wisły, niech nadal nazywa sie "Stadion Wisły". Daję 50 zł.

rav 16.11.2011 20:51

Jeśli dobrze kojarzę, to tak naprawdę obniżono o 5 mln. Wtedy oczekiwano 5-letniej umowy za 30 mln. Teraz 4-letniej za 20 mln. Według nowej wyceny (5 mln / rok) 5-letni kontrakt byłby wart 25 mln.

A prezydenta M. "zachęcam" do kontynuowania polityki PR-owych strzałów w stopę jak wywoływanie polemiki z Bońkiem czy publiczne straszenie Wisły wyrzuceniem ze stadionu. Każda taka akcja to kolejni chętni do firmowania beton-areny.

Kordel 16.11.2011 21:15

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne...wiadomosc.html także tego...

farben 16.11.2011 22:08

Kłótnia Wisły Kraków z miastem o stadion na finiszu? Jest porozumienie

http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...fca36939,1,3,5

Cyt z tekstu: Według aneksu Wisła rocznie ma płacić na rzecz miasta jeden procent od dochodów z części sportowej i trzy procent z części komercyjnej. Na razie potencjalne dochody wylicza rzeczoznawca.

W tym tekście są jakieś wyliczenia, ale moim zdaniem z czapy. No ciekawe, co to jest przychód z części sportowej? Wiadomo, że bilety, ale co jeszcze? Prawa TV, premie od UEFA i PZPN? Dziwne kryterium. Chciałbym wiedzieć, co to za rzeczoznawca.

piotrek06 16.11.2011 22:18

Jest tu ktoś, kto zna sie na budownictwie i wytłumaczy mi stwierdzenie "Kibolska architektura":>

flamengista 16.11.2011 22:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez farben (Post 1192205)
Kłótnia Wisły Kraków z miastem o stadion na finiszu? Jest porozumienie

http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...fca36939,1,3,5

Cyt z tekstu: Według aneksu Wisła rocznie ma płacić na rzecz miasta jeden procent od dochodów z części sportowej i trzy procent z części komercyjnej. Na razie potencjalne dochody wylicza rzeczoznawca.

W tym tekście są jakieś wyliczenia, ale moim zdaniem z czapy. No ciekawe, co to jest przychód z części sportowej? Wiadomo, że bilety, ale co jeszcze? Prawa TV, premie od UEFA i PZPN? Dziwne kryterium. Chciałbym wiedzieć, co to za rzeczoznawca.

Najważniejszy w tym tekście jest inny fragment:

Cytat:

Łączna kwota dzierżawy obiektu przy Reymonta może sięgnąć ok. 2 mln zł.
i ten

Cytat:

Na podstawie obowiązującej w latach 2008-2009 umowy, Wisła płaciła 1,5 mln zł rocznie za dzierżawę.
Jeśli się to potwierdzi, to byłaby bardzo dobra wiadomość. 0,5 mln więcej za dzierżawę całego stadionu - niezły interes. Ale to brzmi zbyt dobrze, by było prawdziwe.

1q2 17.11.2011 00:15

Ten jeden procent od dochodów to chyba jakieś nieporozumienie dziennikarskie ale co mnie cieszy - najpewniej dogadają się co do wariantu o którym pisałem ze 2? lata temu - w skrócie że nie będzie to stała opłata a opłata uzależniona od tego jak będzie szedł 'interes' - czyli jak będzie szedł kiepsko to też obie strony kiepsko zarobią a jeśli będzie szedł dobrze to wiadomo.
Najbardziej bezpieczna opcja, szczególnie dla Wisły ale też i dla miasta a na pewno najuczciwsza.

Matejas_ 17.11.2011 07:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piotrek06 (Post 1192209)
Jest tu ktoś, kto zna sie na budownictwie i wytłumaczy mi stwierdzenie "Kibolska architektura":>

To pewnie nowe pojęcie wprowadzone przez specjalistów z TVN, którzy w pierwszym kwartale 2012 roku poprowadzą program "Budowlane rewolucje" tudzież "Tańcz z budowlańcem".

:rotfl:

Smyrgu 17.11.2011 08:33

nagroda zasłuzona...prymitywna architektura i amatorska inwestycja...

kossaq 17.11.2011 09:07

Antyradio właśnie podało że Wisła dogadała się w sprawie stadionu. Prawda?

PiotrG 17.11.2011 09:47

Cytat:

Ciągle nie mamy bazy, ale do końca sezonu zaskoczymy wszystkich. Boiska można wybudować w niecałe dwa miesiące, ale jeszcze nie mogę powiedzieć gdzie.
http://www.sport.pl/sport-krakow/1,1...nam_stylu.html

Czekam na te zaskoczenie.


Co do opłaty za stadion - 1 + 3% od dochodów to ja rozumiem. Widzę, że jak w kasie miejskiej pustki, to dobre i 2mln.

joshi 17.11.2011 10:11

co do nowej bazy to jestem bardzo ciekawy jak to się skończy, czekam z niecierpliwością na jej wybudowanie bo to jest przyszłość i kluczowa sprawa dla rozwoju klubu.

Martwi nie ten fragment:
Ciągle nie mamy bazy, ale do końca sezonu zaskoczymy wszystkich. Boiska można wybudować w niecałe dwa miesiące, ale jeszcze nie mogę powiedzieć gdzie.

bo może to oznaczać, że baza powstanie poza Reymonta


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:19.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl