Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

gigant 29.10.2011 15:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pilot80 (Post 1183228)
Jakoś mnie nie dziwi brak chętnego na nazwę stadionu
w stanie jaki on jest to puki co antyreklama

nie wiem kto by chciał zawiesić swoje logo na takiej elewacji stadionu ??

Niech ZIKiT wykupi nazwę. Po małej przeróbce będziemy mieli dumną "Arenę Z KITU"

loomp 29.10.2011 16:04

Kto im da 30mln zł za nazwę, skoro nie ma pewności, że Mistrz Polski będzie grał na tym obiekcie, a jak wiemy jest to jedyny atut naszego bunkra.

Jacko_1 01.11.2011 09:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 1183209)
No ale właśnie nie możesz pomijać innych względów, bo są one najważniejsze
To tak jak byś porównał cenę nowego mercedesa a np nowego peugeota w przeliczeniu na miejsca albo cenę metra kwadratowego wypasionej posiadłości ze standardowym domem.

Stadiony we Wrocławiu,Gdańsku a nawet Warszawie to jednak inny standard
U nas wszystko obcinano a koszty rosły - tam mamy stadiony w najwyższym standardzie a jak widać w przeliczeniu na 1 miejsce, koszt podobny - oprócz Legii gdzie jest o wiele mniejszy.



Ale u nas tez wszystko zburzono tyle że etapami

Zburzono, ale jednocześnie zabudowywano i tu chyba był pewnie pierwszy z błędów, ale jak wiemy nie ostatni.
Każdy kolejny błąd, powodował podniesienie kosztów, bo trzeba było dostosowywać projekt do ... błędu, co powodowało kolejne błędy, kolejne koszty rosły, ale w sumie to chodzi mi nie o to, ze można było wziąć ofertę holendrów (o ile to prawda), którzy chcieli wyburzyć wszystko i postawić stadion od zera, za jakieś 360-400 milionów.
W porównaniu do tej kwoty, to aktualny koszt, jest faktycznie astronomiczny.
Porównując do pozostałych stadionów - porównywalny, choć można było lepiej wydać te pieniądze.

Jeszcze jedno - żaden z tych stadionów, które porównywałem, nie uważam za "Mercedesa", raczej za solidne auta klasy prawie luksusowej, czyli bardziej Volvo, Saab niż Mercedes, BMW.

Smyrgu 04.11.2011 12:43

stadion Wisly nominownay do "nagrody" Archi-Szopa 2011... :)

Arapaho 04.11.2011 12:46

Czy jest ktoś na forum mający kontakt z SSA żeby ustalić czy szatnia dla gospodarzy pod zachodnią jest czynna czy nie jest? W LE wygladąlo jakby Wisła w przerwie miała szatnie pod zachodnią a lidze nadal wracają pod południową trybunę?

zybert77 04.11.2011 13:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Smyrgu (Post 1186104)
stadion Wisly nominownay do "nagrody" Archi-Szopa 2011... :)

i zapewne zostanie bezapelacyjnym zwycięzcą

PAC 04.11.2011 13:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zybert77 (Post 1186113)
i zapewne zostanie bezapelacyjnym zwycięzcą

Organizatorem jest Wybórcza więc naprawdę byłoby dziwne gdybyśmy nie wygrali.

Gwiaździsty 04.11.2011 13:39

Nie ma co się śmiać. Ten konkurs w tym szmatławcu jest tak wiarygodny jak jego redakcja. Niedawno temu wmawiali wszystkim, że ten kurnik przy ul. Kałuży jest najpiękniejszy w Europie :). Wiedząc kto tam kręci lody można się spodziewać 1 miejsca. Prawdę mówiąc powinniśmy mieć w d..ie te ich konkursy. To tak jak z dziennikarzami. Wiadomo, kto wygra.

zybert77 04.11.2011 14:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PAC (Post 1186119)
Organizatorem jest Wybórcza więc naprawdę byłoby dziwne gdybyśmy nie wygrali.

jest faworytem i trudno sobie wyobrazić innego zwycięzcę, niezależnie od organizatora. Konkurenci w tym roku nie mają żadnych szans.
Swoją drogą to trudno sobie wyobrazić cokolwiek co mogłoby być godniejsze tej nagrody. Chyba tylko buda z kebabami na dziedzińcu wawelskim miałaby szansę.

Szkoda tylko, że projektant nie odbierze zasłużonej nagrody.

Pero 04.11.2011 15:03

To że stadion jest brzydki chyba wszyscy już przyjęli do wiadomości i się z tym oswoili. Najgorsze jest to, że nic nie robi się żeby choć trochę zatrzeć jego zewnętrzną brzydotę otoczeniem stadionu. Ostatnio przeszedłem się dokooła stadionu i okazało się że do ogrodzenia stadionu zastosowano 4 albo 5 różnych typów ogrodzeń dopełniając to miejscami starym ogrodzeniem. Kurcze czy nikt nie mógł nawet dopilnować tego żeby ta jedna rzecz była spójna i w miarę estetyczna ??

rav 04.11.2011 15:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 1186105)
Czy jest ktoś na forum mający kontakt z SSA żeby ustalić czy szatnia dla gospodarzy pod zachodnią jest czynna czy nie jest? W LE wygladąlo jakby Wisła w przerwie miała szatnie pod zachodnią a lidze nadal wracają pod południową trybunę?

Szatnia może być czynna, ale drużyna z niej nie korzysta, bo jest gorsza. Mniejsza, mniej się rzeczy mieści, jest dalej od basenu, masażystów, pokoju trenera - te wszystkie pomieszczenia są pod południową. Na co dzień korzystają z szatni trybuny południowej i nie chce im się przenosić wszystkich gratów pod zachodnią.

Przepisy LE precyzyjniej określają skąd mają wychodzić obie drużyny, także w przerwie, dlatego Wisła wychodzi w tych meczach z trybuny zachodniej a nie z okrąglaka.

Ta "różnorodność" daje po d... dziennikarzom przy okazji meczów ligowych. Bo wtedy wiślacy wychodzą sobie z okrąglaka, jest tam ścianka, więc ich mixzone'a jest właśnie tam. A drużyny gości... nieco gdzie indziej.

barthok 04.11.2011 15:27

ale ze trybuną G już nie ma żadnych kontenerów?

JrQ- 04.11.2011 16:56

nie maaaaa

zloty1906 05.11.2011 12:15

Taka ciekawostka odnośnie dochodów Legii po otwarciu nowego stadionu.Obawiam się że my nigdy nie zbliżymy się nawet do tej kwoty.

http://www.ekonomia24.pl/artykul/706...inansowac.html


Cytat:

Zarząd Legii bardzo liczy na popularyzację nieistniejącego wcześniej programu hospitality (wykupowane na kilka sezonów loże dla klientów biznesowych, do których firmy mogą zapraszać gości, i karnety VIP). – Z trybuny z lożami biznesowymi pochodzi połowa przychodów ze sprzedanych biletów, choć mieszczą zaledwie 2 tys. ludzi – mówi Paweł Kosmala. Średnia roczna cena wynajmu loży to 280 tys. zł (można ją wynająć na okres od roku do pięciu lat). Połowa z 40 lóż już została sprzedana.

Wpływy z biletów i lóż to ważna część przychodów klubu. W tym sezonie mają sięgnąć ok. 30 mln zł.

mgła 05.11.2011 19:32

Nasz stadion w Archi-Szopie, od dziś ruszyło głosowanie. Wiem, że zdania o jego pięknie są delikatnie mówiąc podzielone. Ale może warto głosować masowo na inne kandydatury np. na budynki-wieszadła z gigantycznymi reklamami, bo duża szansa że "wygramy" ten zaszczytny tytuł i taka metka to już dla Wisły PR-owo gwóźdź do trumny. Na lata nam przylepią tę etykietę i szydera będzie większa...

tutaj można oddać głos
http://krakow.gazeta.pl/krakow/0,94785.html

ps. przepraszam za link do Gówna

PiotrG 05.11.2011 20:28

Małe szanse na obronę, ale warto próbować.

Damian1241 05.11.2011 21:08

I dobrze niech wygra stadion w tym konkursie niech wiedzą co ludzie o nim mysla i może chociaż troche ktoś go ogarnie

Gwiaździsty 05.11.2011 21:34

Jesteście tak naiwni, że wierzycie że oni tam liczą jakieś głosy :). Wyniki są już znane przed tzw. głosowaniem.

rafkur 05.11.2011 22:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jacko_1 (Post 1184696)

Jeszcze jedno - żaden z tych stadionów, które porównywałem, nie uważam za "Mercedesa", raczej za solidne auta klasy prawie luksusowej, czyli bardziej Volvo, Saab niż Mercedes, BMW.

Luksus to chyba jednak trochę inaczej wygląda. Samochodów luksusowych nie klepie się seryjnie w milionach egzemplarzy. Przynajmniej jak dla mnie. Mercedes czy BMW to co najwyżej dobre marki. Taki mały offtopik.

sevenheaven 08.11.2011 14:10

w ramach ciekawostki, co do naszej bazy, a raczej , której nie ma i w najbliższym czasie nie będzie ..
Zaglębie Lubin przyznaczyło w tym roku 20 milionów !! na budowę bazy treningowej i całego zaplecza .. nie tylko Legia nam odjeżdza o lata świetlne niestety

Proud 08.11.2011 14:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sevenheaven (Post 1189003)
w ramach ciekawostki, co do naszej bazy, a raczej , której nie ma i w najbliższym czasie nie będzie ..
Zaglębie Lubin przyznaczyło w tym roku 20 milionów !! na budowę bazy treningowej i całego zaplecza .. nie tylko Legia nam odjeżdza o lata świetlne niestety

Nie Zagłębie Lubin tylko Ty, ja, całe TWSD, Twój sąsiad, ciotka, wujek...itd.

Na Zagłębie kasę wykłada KGHM, czyli Państwo.

Dlatego sobie mogą przeznaczać kasę, bo to nie ich.

ADAMIAKOWA 08.11.2011 17:51

http://stadiony.net/aktualnosci/2011...bor_nowej_huty

`Jedyne zastrzeżenia wśród przybyszów z Wysp Brytyjskich budził stan murawy na ich przyszłym obiekcie treningowym. „Synowie Albionu” trenować będą na stadionie Hutnika, którego nie sposób zaliczyć do wizytówek miasta. Majchrowski zapewnił jednak, że do Euro płyta boiska na arenie w Nowej Hucie ulegnie poprawie.`

MAJCHROWSKI ZNOWU KOGOŚ ZAPEWNIA.... heheh a to dobre jest:)

pzkwr 08.11.2011 18:44

To chyba doskonale pasuje do tego tematu:

"Blisko 300 tysięcy złotych wypłynęło z krakowskiego Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w nieprawidłowy sposób. Chodzi o przelew, którego dokonał jeden z pracowników. Dyrekcja ZIKiT zawiadomił już w tej sprawie prokuraturę.
- Potwierdzam, że rzeczywiście takie zawiadomienie do nas wpłynęło - powiedziała nam Bogusława Marcinkowska, rzecznik krakowskiej prokuratury.

Na trop nieprawidłowości trafiono w wyniku wewnętrznej kontroli w dziale finansowo-księgowym ZIKiT. Na jaw wyszło wtedy, że niezgodnie z obowiązującymi przepisami doszło do dokonania przelewu na kwotę 287 tysięcy złotych. Tyle stracił tym samym budżet gminy Kraków. W związku z tym dyrektor ZIKiT złożył w Prokuraturze Rejonowej Kraków Nowa Huta zawiadomienie o podejrzeniu przywłaszczenia mienia gminnego i osiągnięcia korzyści majątkowej. Jak dowiedzieliśmy się osoba odpowiedzialna za nieprawidłowości została już dyscyplinarnie zwolniona z pracy.
Z naszych informacji wynika, że nie chodzi o szeregowego pracownika. ZIKiT nie chce ujawnić na czyje konto trafiły pieniądze, ale jak dowiedzieliśmy się, nie należało ono do zwolnionego pracownika. Prawdopodobnie też nie był to pojedynczy przelew, ale pieniądze systematycznie wyciekały na to konto. Urzędnicy nie są jednak pewni czy było to celowe działanie, czy też pomyłka. Dlatego wyjaśnienie postanowili prokuraturze.

ZIKiT oficjalnie nie chce komentować sprawy ze względu na polecenie prokuratury, która nakazała zachowanie tajemnicy"

Źródło: gazeta.pl

Ventigo 08.11.2011 19:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ADAMIAKOWA (Post 1189175)
http://stadiony.net/aktualnosci/2011...bor_nowej_huty

`Jedyne zastrzeżenia wśród przybyszów z Wysp Brytyjskich budził stan murawy na ich przyszłym obiekcie treningowym. „Synowie Albionu” trenować będą na stadionie Hutnika, którego nie sposób zaliczyć do wizytówek miasta. Majchrowski zapewnił jednak, że do Euro płyta boiska na arenie w Nowej Hucie ulegnie poprawie.`

MAJCHROWSKI ZNOWU KOGOŚ ZAPEWNIA.... heheh a to dobre jest:)


No już mi żal tych naiwnych Anglików co Jacusia nie znają :lol:

thechris 09.11.2011 11:54

Stadion Wisły Kraków jest faworytem tegorocznej edycji plebiscytu Archi-Szopa na najgorszy budynek roku.

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/eks...wiadomosc.html

hunter 09.11.2011 12:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ventigo (Post 1189282)
No już mi żal tych naiwnych Anglików co Jacusia nie znają :lol:

Akurat tym razem może mówić (o zgrozo!) prawdę. Wkrótce ma się zacząć generalny remont na Hutniku, cały budynek klubowy będzie odświeżony, szatnie zrobione na glanc. Na pewno dojdzie też do wymiany murawy. Co by było "śmieszniej" prawdopodobnie już wiosną Hutnik będzie grał na obiekcie Wandy, a nie na Suchych Stawach.

neq. 09.11.2011 14:31

czemu Hutnik ma grać na Wandy ? nie będzie go stać na swój stadion ?

hunter 09.11.2011 14:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez neq. (Post 1189719)
czemu Hutnik ma grać na Wandy ? nie będzie go stać na swój stadion ?

Hutnik Nowa Huta, czyli klub który powstał z inicjatywy kibiców w zeszłym roku bodajże, nie jest właścicielem stadionu. Normalnie płaci za wynajem boiska na mecze ligowe.

Nie ma wątpliwości, że po remoncie standard stadionu podniesie się znacząco, a co za tym idzie cena wynajmu pójdzie do góry.

Z tego co się orientuję, to od początku przyszłego roku stadion w ogóle będzie wyłączony z użytku, ze względu na fakt właśnie że będzie przygotowywany pod wizytę Anglików.

Kaan 09.11.2011 14:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez hunter (Post 1189658)
Co by było "śmieszniej" prawdopodobnie już wiosną Hutnik będzie grał na obiekcie Wandy, a nie na Suchych Stawach.

Jak Hutnik to również Garbarnia, choć jej szczęscia Suche Stawy nie przynoszą - seria 5 lub 6 porażek.

A wracajac do tematu, za murawe maja zapłacić Anglicy, nie wiem jak z resztą.

El'kabat 09.11.2011 15:07

Stadion ma zostac zamkniety i podobno oddany całkowicie w rece Anglików,wiec chyba za wszelkie zmiany, w tym murawe płacą oni.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:35.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl