![]() |
jak to jest z meczem podwyższonego ryzyka, jesli nie ma nawet sektora gości ?
ktoś ma wgląd w przepisy np ? e: ok, znalazłem ustawe imprezie masowej podwyższonego ryzyka-należy przez to rozumieć imprezę masową, w czasie której, zgodnie z informacją o przewidywanych zagrożeniach lub dotychczasowymi doświadczeniami dotyczącymi zachowania osób uczestniczących, istnieje obawa wystąpienia aktów przemocy lub agresji; ok. Komendant puszcza farmazon ze przyjedzie Lech, w zwiazku z tym mecz zyskuje rangę IMPR. Jeśli jednak ten Lech nie przyjedzie (formalnie przeciez nie może) to komendant podaje swoje źródło i zwraca pieniadze klubowi za np. wiekszą liczbe ochroniarek? Tak? zapewne nie. |
Coś mi mówi ze te dzisiejsze parę "...." rzuconych z trybun w stronę Tuska, PZPN-u czy innego matoła, zamknie nam stadion na derby w trybie pilnym. Dla pyt, derby na pustym stadionie to wymarzona sytuacja i obawiam się że do tego zmierzają. Pod Yakuzą znów pewnie kur.wy będą prowokować i wyłapywać.
|
Czy to prawda, że Tusk na spotkaniu z prezesami klubów zapowiedział, że każdy stadion, na którym pojawi się antyrządowy transparent będzie zamknięty?
Coście s....ysyny uczyniły z tą krainą? |
Cytat:
Nie istnieje coś takiego jak wolność słowa. Ok, jeden gość może sobie niby mówić co chce bo nie stanowi zagrożenia ale już grupa ludzi trafiająca do większej liczby odbiorców ma stulić mordę, no chyba że ma zamiar wystąpić na wiecu poparcia dla PO. PIS to oszołomy, SLD to komuchy - tylko jedna opcja jest jedynie poprawna. |
Spokojnie, do końca czerwca wszyscy o kibolach zapomną, skończy się sezon, zacznie prezydencja i Donald zajmie się podusiami i bączkami unijnymi.
A potem frajerzy grzecznie zagłosują na arłukowiczów. |
Ja się zastanawiam tylko nad jednym. Co zrobi donald jak na meczu reprezentacji wyjdzie wszelkie możliwe "zło" ? Zamknie stadiony w całej Polsce ?
|
Cytat:
Przeżyliśmy Ruska przezyjemy Tuska |
Cytat:
|
Oczywiście jestem za racami, ale nie uważasz że pojawienie się takiego zapisu w ustawie której autorem jest partia opozycyjnaj podczas gdy rządząca wypowiada nam kibicom wojnę nie jest polityczne?
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
juz nie pamietam jak to datowo było ale bodajże Lech miał speca od pirotechniki tak jak tego wymagało państwo |
Cytat:
|
z tego co pamiętam to używanie rac było niezgodne z prawem.
Poza tym dajmy spokój już racom. Oprawy i bez nich mogą być piękne i efektowne. Problemem jest to, że się nas szantażuje zamknięciem stadionów!! |
http://sport.redblog.pomorska.pl/201...-na-zywo-live/
Cytat:
http://img14.imageshack.us/img14/6888/1004165g.jpg http://img94.imageshack.us/img94/213/1004151t.jpg http://www.tvn24.pl/0,1702591,0,1,mi...wiadomosc.html Cytat:
|
Pocieszające jest to, że każdy reżim kiedyś upada. Jak wiemy kibice w Afryce Płn też mieli różne problemy stwarzane przez swoich dyktatorów. Teraz ponownie możemy oglądać takie obrazki.
http://i.imgur.com/Jq9Qq.jpg http://i.imgur.com/6KPbw.jpg :) |
Cytat:
|
Szkoda że zarząd i piknikowa część kibiców miała gdzieś to ile ci ludzie włożyli serca w przygotowania oprawy do tego meczu... Co nie zmienia faktu że Wisła to nie tylko My z G ale też i ta piknikowa część która na naszym miejscy w wielu przypadkach była kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt lat temu jeszcze na X. dlatego mam nadzieje że nie dojdzie do większego podziału między nami.
|
Cytat:
|
Tak jak już gdzieś napisałem. Szanuję ich robotę i niską efektywność kosztową że muszą dokładać do interesu, ale niech nie każą pokutować całemu stadionowi za swoje niepowodzenia.
To że zaniedbują szkołe albo pracę robiąc oprawy to jest ich wybór - przecież nie robią tej oprawy dla mnie. Puszki to chyba się nie napełnią od ciskania że "Wisła to My a nie Wy". A gimnazjum z G niech trochę się uspokoi. Moja siostra chodząca na Wisłę od 9 roku życia i mająca dzisiaj ponad 20 lat uznała te dzisiejsze występy "Naszej Klasy" z G za niezłą wtopę a niejeden z G nie może się z nią równać pod kątem liczby spotkań, wiedzy, wspomnień itd. Dziewczyna ma 20 lat i mogłaby jeszcze drzeć japę na G, ale po co firmować takie paszkwile jak dziś swoją facjatą. Nie ma co. Chodzą na G, wielcy fanatycy. Któż im dorówna. |
Cytat:
Otóż to. Chłopcy (bo raczej nie faceci) z G zapomnieli, że niektórzy po prostu wyrastają z ruchu ULTRAS, a mają w swoim życiorysie kilkakrotnie więcej meczy, wspomnień. W zamian za to bluzga się ich, nazywa kibicami sukcesu, a jestem PEWNY, że większość 'fanatyków' z G zaczęła chodzić na stadion po Lazio, Szalkach i Parmie. |
Może mi sie źle wydaje, ale wygwizdywanie przez G, miało na celu pokazanie, ze nie zgadzamy sie na prowadzenie dopingu, a nie jak wielu z Was uważa za obrażanie kibiców z E.
Miał być protest ,wyrażony brakiem dopingu, wiec gwizdali na każdą próbę dopingowania. A jeśli chodzi o sławny tekst "Wisła to my, a nie wy", ilu z Was wygwizdywało piłkarzy Wisły po meczu z Górnikiem? Nie szukam usprawiedliwienia dla niektórych zachowań żeby było jasne!! |
Cytat:
To co zrobiło G po Górniku to było przegięcie. Gracze przeszli obok meczu a zostali zagłaskami i "Czy wygrywasz czy nie"!!! Należało ich wtedy całym stadionem wygwizdać co z całej piersi uczyniłem, bo się szanuję i nie pozwolę aby gość zarabiający miesięcznie więcej niż ja przez rok mnie olewał. Ale G-imnazjum wolało im poklepać po ramieniu. |
Cytat:
Tak może wyrastają z ruchu ULTRAS... mają przecież swoje rodziny...dzieci... a także i teściowe (np. ja), ale widzę że mimo wszystko chcą wspomagać dopingiem Wisłę... i nie można nazwać ich piknikami...bo ja na R22 spędziłem 16 lat a także zaliczałem liczne wyjazdy i uważam że 60 % osób z G nie porówna się ze mną....ba nawet nie potrafiła by ze mną porozmawiać na temat meczów z przed 10 - 15 lat, tylko dlatego że sami mają 15 lat...(kumaci mogą pooglądać coś na YT) mi nie odpowiada dopingowanie w stylu: "śpiewaj bo ci wypier..le z liścia", to takie miłe zachęcanie do dopingu przez gości którzy iloraz inteligencji mają poniżej 30... a dzisiejszy teatrzyk to już totalne dno... nie każdy ma 13 lat i siedzi na forum 18/24 h aby wiedzieć o co chodziło... Najbardziej rozśmieszyła mnie sytuacja gdy sektor E rozpoczął śpiewanie hymnu... wiele osób z G zrobiło to samo ale po komendzie tego "kogoś" z mikrofonem usiadło w tempie w jakim mój pies reaguję na komendę "SIAD"... cóż zapomniałem że mogli dostać przecież z liścia od jakiegoś szympansa.... |
Cytat:
A nie wydaje sie Panu że podobna sytuacja zaistniała teraz? E wygwizdało piłkarzy bo przeszli obok meczu z Górnikiem obojętnie. Teraz Wy przeszliście obojętnie obok naszego protestu, a pewnie zarabia Pan przez miesiąc tyle co niektórzy z nas przez 3 |
Cytat:
Żenada to osiłki, które chodziły i darły się CHAMY I PEDAŁY NIE PROWADZIĆ DOPINGU??!! K...A M.Ć ALE TO PRZESADA - na szczęście część osób ich nie słuchało i dalej prowadziło doping dla WISŁY KRAKÓW. Jak nie chcieli prowadzić dopingu - wolna wola i niech dadzą wolną wolę innym - tyle w temacie. Ja mam w dupie Tuska i protest - bo jedne i drugie jest ch.ja warte. Co ma być to będzie, trzeba się pogodzić z tym, że stadiony nie będą folwarkiem dla takich osiłków jak powyższe "osoby wspierające protest". Ultrasi robią dużo dobrego, ale jeśli to prawda co słyszałem od puszkowego, że miał to być krzyż niesiony przez Ultrasów to k...a to lekka przesada! Proponuję wykorzystać następnym razem KORAN ! na pewno będzie o nas jeszcze głośniej!!! |
Cytat:
nikt nie przechodził koło "Waszego" protestu obojętnie. Cisza była przez całą I połowę. Wbrew ogólnej opinii wiedziałem co jest grane i nikt w mojej okolicy nie śpiewał. Zaczynacie się Państwo zachowywać jak Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych - one w przeciwieństwie do Państwa - mają zawód publicznie szanowany. Powiem więcej - ja szanuję Wasz trud, znój i wysiłek. Dzisiaj "zarobiliście na następne oprawy". Ale po dzisiejszym zachowaniu notowania tzw "ruchu kibicowskiego" mogą ucierpieć. Natomiast wskazywanie jako zasadne zachowania jakiego dopuściliście się Państwo dzisiaj - oraz narzucanie swojego stanowiska w mniej lub bardziej stanowczy sposób, mogę porównać do palenia opon pod Sejmem i obrzucaniem jajkami ministerstwa skarbu. Co do zarobków. Skoro czuję się Pani urażona dysproporcją w poziomie wynagrodzeń, proponuję powrót do komunizmu, kolektywizacji, nacjonalizacji, inwigilacji i innych zjawisk, z którymi "prawi kibice" walczą od lat. Jak przypuszczam jest Pani relatywnie młodą osobą także z biegiem lat i doświadczeń oraz nabytej wiedzy osiągnie Pani satysfakcję zawodową jak i finansową. Proponuję lekturę Sun Tzu lub von Clausewitza bo kwestie związane z prowadzeniem konfliktu i zarządzaniem ryzykiem są Państwu jak dotąd -i Pani - obce. Pozdrawiam Serdecznie |
Cytat:
|
Powiem tylko jedno - Wstyd i Hańba dzieci z G. W jednym z najwazniejszych meczów w sezonie wy sobie urządzacie protest bo wam ktos zabawki zabral... A wlasnie w meczach z najgroźniejszymi przecwnikami Wisła najbardziej potrzebuje dopingu i wsparcia z trybun.
Uważam że w tych okolicznościach klub powinien na derby poprostu wam zamknać tą trybune i wogole was nie wpuscic. Pokazać wam ze Wisła potrzebuje prawdziwych kibiców, na dobre i na złe a jesli ktoś nie chce dopingowac w imie ochrony swoich prywatnych interesów to nkt go nie bedzie zmuszal, nie musi przychodzic na stadion. Wisła sobie poradzi bez was, czy wy bez Wisły - szczerze wątpie... |
Jest mi wstyd za ultrasow, wczorajszym zachowaniem strzelili sobie w kolano podobnie jak kibice Legii czy Lecha ktorzy wywiesieli transparenty przed meczem a podem zrobili wzjazd na boisko.
Taki protest to powinien byc jedynie symbol bo i tak nie trafi do azdnych mediow a uderzyl w kibicow na stadionie. Brak dopingu przez 15 minut-ok. teksty typu Wisla to my a nie Wy - no to jest dno niesamowite. Zabralem na ten mecz 10 osob ktore byly na Wisle po raz pierwszy poszlismy na E25 i potem musze sie tlumaczyc o co chodzi. Juz pomijam jazde gdyby przez mysl przeszlo mi kupienie biletow na G i robic z nimi wedruwki ludow... To tak na szybko. Patrzac na to co sie stalo mam dwa wnioski: Pierwszy plytki) Ci co sa ultrasami chcieli byc piknikami , a ci co sa piknikami chcieli byc ultrasami. Drugi troche glebszy- patrzac na szerszy kontekst to jest preceneds w Polsce gdzie w koncu to nei ogon macha psem tylko pies ogonem. |
Czytajać oburzonych Januszy z E naprawdę ma się ochotę siąść i płakać.
Brawo! Jak zwykle ....a pod prąd, byle by pokazać swoją odrębność.Dlatego właśnie, zazdroszczę tego, co się dzieje na Widzewie,Lechu,Legii, czyli ekipach lepszych od nas. Tam jest prostest i się każdy dostostuje, ale na Wiśle się ludziom w dupach od dobrobytu poprzewracało. Gdzie ....a byluście, jak trzeba było pospiewać na 2 strony?Była cisza na E jak makiem zasiał, jednak gdy na swój sposób walczy się o elementarne swobody obywatelskie pod postacią braku dopingu, Janusz musi pokazać swoją odrębność Mam nadzieję, żę tego typu sytuacja na następnym będzie stłumiona w zarodku i to nie ważne w jaki sposób. |
Na Legii, Lechu czy Widzewie kumata czesc stadionu tlumaczy reszcie stadionu o co walczy i zazwyczaj sie to udaje.
Na Wisle kumata czesc stadionu z gory zaklada ze wszyscy wszystko wiedza i zamiast tlumaczyc bluzga na reszte bo niekumata. Kibice Wisly bluzgaja na kibicow Wisly. Czy naprawde malo macie wrogow dookola? Fajnie by bylo gdyby kazdy sie zastanowil co wlasciwie osiagnal, czy kogos przekonal lub zmusil do myslenia? Raczej watpie. Zastanowcie sie czy na final PP pojechaloby nas dzisiaj 6 tys a jesli nie to dlaczego. |
Pablo zgadzalem sie z Toba wielokrotnie, ale nie teraz. Protest mial sens do momentu zakonczenia meczu finalowego PP... Pozniej protest jak i srodowisko kibicowskie sie skompromitowalo. Jak mozna mowic o tematach zastepczych, sugerowaniu nagonki na kibicow jak kilka milionow ludzi na wlasne oczy jak Ci kibice sie zachowuja. Teraz jest takie zapotrzebowanie spoleczne aby kibicow uwalic. Ale to jest wina niestety samych kibicow lub czesci z nich, tych osilkow i chamow ktorzy zamiast na stadionie powinni siedziec w wiezieniu i miec dozywotni zakaz wejscia na kazda impreze sportowa.
protest musi byc poparty wolna wola, a na sile to mozna protesty urzadzac w krajach totalitarnych, a nie w srodku Europy. Wyobraz sobie, ze jesli ktos ma w dupie ten protest to wcale nie musi popierac tych co protestuja- chcialbys zdusic w zarodku inaczej myslacych, czyli co? wytlumaczylbys piesciami? A moze chcesz wykorzystac cwiercintekigentow o ilorazie inteligencji owcy do zalatwienia sprawy z inaczej myslacymi? Bo nie wiem o czym Ty mowisz??!! zgadzam sie tez z tym, ze na E jest czesto kicha z dopingiem, ale wczoraj to E pokazalo co to doping a G pokazala co to wiesniactwo. Jak mozna bylo siedziec podczas spiewania Hymnu!? ciekawe ile osob z g ooparlo by protets gdyby nie te Twoje argumenty w postaci: "popierasz protest bo wpie.dol" |
W pierwszej polowie bylo cicho, byl protest, takze z E nie bylo zadnego dopingu. Ale, na Teutatesa, w drugiej polowie az sie prosilo o jakies wsparcie dla druzyny, bo nie grala nic wielkiego. Zaczelo sie niesmialo, czesc ludzi podchwytywala ale szału nie bylo. Ale dopiero fochy ludzi z G podniosly cisnienie i wtedy wlasnie na przekor zenujacemu "Wisla to my" itp ludzie zaczeli dopingowac z kilkukrotnie wiekszym zaangazowaniem.
Nieprawda ze nikt z E nie wiedzial co jest grane. Wokol mnie wszyscy dobrze wiedzieli o co chodzi. |
Dokładnie jak trzeba dopingować to E nie wie co to znaczy wstać czy ręce podnieść do góry już nie mówiąc o śpiewaniu. A wczoraj nagle się zebrało na gwiazdorstwo w wykonaniu tych "najlepszych". Klub blokuje oprawę to blokuj doping i tyle w temacie, ale oczywiście piknik z kiełbasą musi się wyłamać. Może jak obywatele siedzący na są tacy mocni to niech prowadzą doping do końca sezonu? Zamiast poprzeć swoich w walce o dobro kibicowskie to się znalazły kozaki... Przykre i żenujące...
A co do hymna, to z tego co wiem zawsze zaczynał go młyn więc pikniczki powinny robić to co zawsze siedzieć i czekać. Bo jakoś przy krzyczeniu "piłka nożna dla kibiców" nie było "śpiewającej wiary na E" ps.A jak ktoś wyrasta z ruchu Ultras i nie szanuje protestu za zblokowanie oprawy też Ultrasów, to chyba zapomina o tym skąd się wywodzi i o ultrasowaniu nie ma pojęcia |
Kibicuje Wiśle od 28 lat. W młynie byłem w pod koniec lat 80 ubiegłego wieku. Zaliczyłem takie kwiatki wyjazdowe jak Górnik Knurów czy Hutnik Warszawa. Więc spełniam podstawowe wymagania do bycia piknikiem. Wtedy sporo ryzykując śpiewaliśmy zomowcom piosenkę G - TO GÓWNO TS WISŁA. Pasuje mi teraz jak ulał choć w zupełnie innym znaczeniu.
|
Nie można nazywać piknikami ludzi, którzy meczy wyjazdowych mają na swoim koncie więcej niż połowa małolatów na G ma meczy u siebie! Zrozumcie że oni mają teraz po 40-50 lat i co? całe życie mają skakac na G? A przyśpiewki typu Wisła to my a nie wy..... naprawde poniżej krytyki. Dziwicie sie ze przez polityków kłoci się cały kraj. A sami doprowadzacie do tego samego!!!!! Rozumię że młodzi są przyszłością Wisły, ale szacunek do tych starszych musi być. Bo większość z nich przeżyła razem z Wisła więcej niż wielu z was napewno nie przeżyje!!! TYLE W TEMACIE BLUZGANIA NA PIKNIKÓW!!!
|
Cytat:
Na F już nie było wyraźnie słychać co krzyczy G i co mówi gniazdowy (zrozumieć mozna było tylko "nie ma zabawy") , to co tu mieć pretensje do E, że nie zrozumiało. Panowie z G - zabrakło troszkę mądrości i rozumu. Tak się nie robi. Teraz pewnie sami się będziecie bujać z protestem, bo reszta czuje się obrażona. |
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Ultra Wisła strzeliła sobie tęgiego samobója, a sprawy łatwo odkręcić nie będzie. Jedynym sensownym rozwiązaniem byłoby przeproszenie wszystkich pikników. Już to widzę:-D |
Z punktu widzenia kibicow - trza walic w tych bucow rzadowych ile wlezie i nie zalowac.
Z punktu widzenia interesu Polski - lepiej zeby to walenie splywalo po rzadowych bucach jak rosa i nie odnioslo absolutnie zadnego efektu. Nasz rzad juz niejednokrotnio pokazal ze jest tchorzliwy i slaby. Ale informacja ze niewielka grupa niezadowolonych kibicow sportowych wymusila na rzadzie srodkowoeuropejskiego kraju - 40milionowego kraju - jakies tam ustepstwa czy odstepstwa to bylaby katastrofa dla polskiej racji stanu i reputacji. Bardziej sie spodziewam zdecydowanego .......niecia w trybuny, zeby pokazac "nieustepliwosc w walce z elementem aspolecznym". Na zasadzie skopania wlasnego dziecka do nieprzytomnosci, zeby pokazac ciekawskim sasiadom, ze zna sie sztuki walki i jest sie fajnym. Legia z Amika wlasna glupota daly pretekst do zdecydowanych akcji pacyfikacyjnych, a teraz cala reszta w ramach zle pojmowanej solidarnosci zapowiada walke, rewolucje, akcje glodowkowe i spadki do drugiej ligi. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:03. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl