![]() |
Cytat:
No a jaki z tego morał? Wywalić Brożka? Skorżę? Może jak będzie miał tych 5 piłkarzy i dalej forował Łobodzińskiego to wtedy należałoby się zastanowić nad Skorżą a teraz to jest "teoretyzowanie" i "wróżenie z fusów" bo na ławce pusto. To tak jak narzekanie przez niektórych że "Skorża od 3 lat nic nie zrobił jako menadżer"... a chyba dopiero zimowe okienko będzie pierwszym po którym ocenimy "złotoustego przyjaciela piłkarzy". Ocenimy po a nie przed. Pozdrawiam |
Skoro taktyka 4-5-1 nie daje rezultatow to czas wykombinowac cos innego, tyle ze Skorza to nie jest typ czlowieka ktory lubi ryzykowac, a jak wszyscy wiemy "kto nie ryzykuje ten nie pije szampana". Zero elastycznosci jesli chodzi o taktyke, zero jesli chodzi o sklad, zero jesli chodzi o zawodnikow z ME. Panie Skorza, co sie z panem dzieje do cholery?!
|
Cytat:
2.To ze Wisłe by sprzedał to tez wiemy ale za 100 mln moze pomazyc. 3. Tu sie nie zgodze chaos to by był jakbysmy zmieniali co kwartał trenera , a Skorza pracuje juz 2,5 roku pora dac szanse innemu trenerowi , moze Warzycha moze Nowak . 4.wiecej idiotów siedzi w TF i doradza Cupiałowi czego efekty widać w czasach kryzysu bo nie sztuka jest zarabiać kase jak jest koniunktura , sztuka jest zarabiać pieniądze jak jest gorzej na rynku wtedy trzeba wykorzystać słabość konkurencji , szykować się do przejęć itd . tu jednak Cupiał z łowcy stał się ofiarą i jak tak dalej pójdzie to TF niedługo moze zmienic właściciela . |
Cytat:
A Skorza juz zdarzyl dac sie poznac jako ten, ktory przez dwa i pol roku potrafil forowac takiego Lobodzinskiego wbrew temu co ten pokazywal na boisku, a przy tym bardzo cieplo sie o nim wypowiadac, tak wiec obaw nie brakuje juz teraz. Chodzi o to, zeby Skorza zdal sobie sprawe jak wiele bedzie zalezalo od jego przyszlych decyzji i ze zadne slowa typu "pozytywne spozytkowanie porazki z Lechem... owocujace porazka z Legia" ich nie zastapia. |
Cytat:
To jest nasz problem. |
Cytat:
Może i jest to rozwiązanie, ci sami piłkarze (kasy nie ma na nowych) nowy trener na nasze możliwości. Czyli zmiany, zmiany zmiany. PS 4. Punkt odnosił się do kibiców posługujących się emocjami a nie tych co używają rozumu. Rozumnych Wiślaków też jest sporo:) |
Cytat:
Skorża o Łobodzińskim wypowiadał się cieplej niż o innych? |
Więcej z tych zawodników się nie wyciśnie, Łobodziński nie potrafi nawet biegać...
Tak chwalony Pablo Alvarez nie potrafi dośrodkować wewnętrzna częścią stopy bo nie ma sił w nodze. Większość zawodników ma problemy z przyjęciem piłki. W szczególności najlepszy strzelec ekstraklasy. Najlepszy defensywny pomocnik ligi Radek Sobolewski zagrywa piłkę do partnera stojącego 3 metry od niego na wysokości penisa. Wybaczcie mi ale trener ich tego nie nauczy. I nie ma znaczenia czy nazywa się Murinho, Petrescu czy Skorża. Przy takich brakach technicznych każda taktyka jest gówno warta. |
Jeśli chodzi o sytuację z trenerem Skorżą jego postawa w ważnych, prestiżowych spotkaniach o stawkę przypomina człowieka walącego w mur głową. Jeżeli prześledzimy jego wyniki z silnymi zespołami w lidze i europejskich pucharach jego bilans jest bardzo słaby. On pewnej bariery jak na razie w swoim warsztacie trenerskim nie potrafi przekroczyć dlatego też ponosi porażki, co gorsza nie wyciąga odpowiednich wniosków z nich a to w tym fachu jest niewybaczalne. Miły to człowiek, wygadany (czy inteligentny można odnieść wrażenie, że ostatnio nie bardzo ta rola mu wychodzi) - ale pojęcia o taktyce, codziennym treningu etc.. nie ma większego podobnie jak 99,9% polskich trenerów – jeżeli jego guru stanowi osoba Pawła Janasa to po części wyjaśnia to co w tej chwili się dzieje z Wisłą.
Dlaczego nie mielibyśmy rozliczać Skorży za transfery to on przecież forsował Diaza, Łobodzińskiego, do Jopa nawet sam dzwonił i uzgadniał z nim wszystkie szczegóły (mając na wyciągnięcie ręki Braza – a jego tłumaczenia, że to niedoświadczony zawodnik to parodia, Jop niby doświadczony a gra na poziomie lig bananowych z całym szacunkiem), kolejnym jego ruchem było sprowadzenie Kirma, który nie ma kompletnie lewej nogi a zrobiono na siłę z niego lewoskrzydłowego - w ten sposób nasza gra na bokach leży i kwiczy… Wystawiając jednocześnie Diaza i Cantoro na środku pola trener Wisły popełnił harakiri i to po bardzo dobrym występie Jirsaka w spotkaniu z Koroną. Nie da się wygrać meczu bez linii pomocy a ta aktualnie u nas nie istnieje. Właściciel po tym spotkaniu mogę się założyć o duże pieniądze nie przedłuży ze Skorżą kontraktu mając w perspektywie trudne spotkania w Wodzisławiu i Chorzowie. Oczywiście to nie wina Tylko trenera ale i zawodników i działaczy sprowadzających takich a nie innych graczy. Przy obecnym modelu funkcjonowania klubu nie ma przed nami zbyt ciekawych perspektyw innymi słowy musimy się pogodzić z tym, że z zespołami takimi jak Legia, Lech i w Europie będziemy przegrywać jeszcze częściej niż dotychczas |
Cytat:
Malecki mogl dojsc do formy o wiele wczesniej i dzis byc lepszym grajkiem, gdyby tylko Skorza na niego postawil zaraz po powrocie z Sosnowca, zamiast upierac sie przy bezproduktywnym Lobo. No i wreszcie dla mnie najbardziej zdumiewajace jest to, ze Skorza przez caly ten czas potrafil rozgladac sie za bramkarzem, napastnikiem, lewym obronca itd. a o prawoskrzydlowym nawet nie wspomnial i zamiast tego uskutcznial jakies slodkie pierdzenie o tym, jak to swietnie Wojtek prezentuje sie na treningach i w gierkach wewnetrzych. |
Sadze ze Maciek jest najlepszym trenerem pracującym z naszym zespołem od czasów Kasperczaka. Ta Kwestia nie podlega dyskusji. Bardziej niż nad naszym menadżerem zastanowił bym się ile trzeba podczas zimy wydać pieniędzy żebyśmy mogli wygrywać te ważne mecze. Po pierwsze bramkarz. Mariusz już nie jeden mecz nam zepsuł i pewnie jeszcze nie jeden zepsuje jak nie zmusi się go do większego zaangażowania, które wymusi tylko kupno KLASOWEGO zawodnika na jego pozycje. Po drugie, gra i to co robi ostatnio Mały woła o pomstę do nieba Maciek powinien go posadzić na ławce i dać szanse Ćwielongowi, który przynajmniej umie trafić w światło bramki z pięciu metrów.
Nie wspomnę już o zawodnikach potrzebnych na obronę oraz o wiecznie kontuzjowanym Boguskim dla mnie to jest żenada przez prawie 4 miesiące leczył skręcenie kostki (śmiech na sali). |
Cytat:
to fajnie Cytat:
to ile trzeba wydać milionów euro aby najlepszy trener od czasów Kasperczaka wygrywał z takim gigantami trenerskimi jak Urban i Zieliński i ich dream teamami albo jak już przegrywał to z jakąś klasą |
To przepraszam, kto wg Ciebie był lepszy do Macka ??
Może nie trzeba wydawać MILIONÓW EURO tylko skupić się na zawodnikach młodych typu Lewandowski czy Peszko o których Wisła przegrała walkę z amicą :P |
Cytat:
a ze da sie lepiej grac w piłkę pokazują klubu czeskie i rumuńskie a ostatnio nawet BATE |
sądzę ze jak już Maciek ma 100% wpływ na transfery i jeszcze Kazimierski odchodzi to będzie dobrze ;p
kupimy bramkarza :D i jeszcze kilku innych zawodników wypatrzonych przez Skorżę a nie Bednarza |
Dużo ludzi na forum mówi: "Zwolnić trenera." i podaje argumenty za tym rozwiązaniem: kompromitujące porażki w ważnych meczach, brak stylu zespołu i wiele innych błędów trenera Skorży. Z większością argumentów się zgadzam i gdyby ktoś przedstawił mi konkretną kandydaturę na trenera, który byłby lepszy (czyt. osiągał lepsze rezultaty) to sam bym był za zwolnieniem Macieja Skorży. Kandydatura musi być konkretna: nazwisko, narodowość, przebieg kariery (sukcesy).
Polscy kandydaci właściwie od razu odpadają. Smuda - pod którego wodzą większość zespołów w ostatnich 20 lat gra lepiej niż dotychczas(w tym Wisła Kraków), ale już trenuje kadrę. Lenczyk - też dobre CV, ale też już był w Wiśle za Cupiała i się nie sprawdził. Kasperczak - po wyczynach jego i Górnika jestem w stanie uwierzyć, że wtedy w UEFA grała jeszcze ekipa Smudy. Poźniej też miał porażki w stylu Levadii: Valarenga, Dinamo. Michniewicz - póki co taki sezonowiec. Szatałow, Fornalik - to samo. Ruch i Polonia B. to inne drużyny niż Wisła. Miały walczyć o utrzymanie, są w czołówce i teraz nie mają już żadnych ciśnień na wynik. Nie ma żadnej pewności, że sprawdzili by się w Wiśle. O Urbanie, czy Zielińskim nie wspominam, bo nikt mi nie powie że Legia czy Lech mają jakikolwiek styl. Wczoraj Legia w 2.połowie nie pokazała zupełnie nic oprócz wybijania piłki na oślep. Natomiast zagraniczny trener to inna bajka. Trafił nam się taki Dan Petrescu i nie potrafiliśmy go docenić. Dlaczego? Bo było ciśnienie na wynik. Gdyby Dan został może by się coś zmieniło. Może byłby i styl i wyniki. Trafił nam się też Okuka i już tak miło nie było. I myślę, że takiego Petrescu znaleźć byłoby naprawdę ciężko. Oczywiście, że Cupiał mógłby dać większą kasę i zatrudnić trenera z zachodu, może nie jakieś wielkie nazwisko, ale ktoś kto ma jakieś tam doświadczenie i choćby średnio znane nazwisko. Ale taki trenera zażyczy sobie od razu parę milionów euro na transfery, bo to jest na zachodzie normalne, a u nas wydanie 0,5 mln w czasie okna to już jest megatransfer. Ostatecznie, w tej sytuacji ciężko jest zmienić trenera nie ryzykując ogromnych pieniędzy zagwaratować chociażby MP, nie mówiąc już o braku kompromitacji w pucharach. Pozatym, uważam, że problemem są tutaj raczej piłkarze i to, że tak naprawdę zbyt wiele wymagamy. Bo porównajmy sobie piłkarzy Wisły Kasperczaka i Skorży. Przypomnijcie sobie tamtą Wisłę. Tam mamy na każdej pozycji lepszego zawodnika i o wiele szerszą ławkę rezerwowych. Kosa(Piotrek Brożek)-Szymek-Cantoro-Uche(Gorawski)-Żuraw-Franek(Kuźba) a teraz Kirm(do niedawna Zieńczuk)- Cantoro(6 lat później)- Diaz-Łobo-Brożek-Małecki i w rezerwie: Ćwielong, Jirsak. Jest jeszcze Garguła, ale on zacznie być w tym składzie na 100% na wiosne. No i Boguski, który znowu ma kontuzje. Ze Skorżą na light wygramy ligę, ale póki nie zmienią się piłkarze to za rok będzie Levadia II i nie należy się na nic więcej nastawiać. Może awansujemy, może odpadniemy i nie będzie to megasensacją. Taki poziom polskiej piłki. |
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
Umówmy się - budowanie profesjonalnego klubu przez kogoś, kto fachu uczył się w Amice Wronki u boku Janasa jest skrajną głupotą. Tu nie chodzi nawet o gościa z nazwiskiem - jakiś młody trener z drugiej Bundesligi, albo trzeciej ligi holenderskiej wystarczy. Ktoś, kto ma papiery poważnej futbolowej federacji, ma KNOW HOW i ambicję, aby się wybić. Skończmy z dotowaniem miejscowych niedouczonych szamanów, którzy futbolu uczyli się od ludzi żyjących w innej epoce. Starczy tych "sztabów" składających się z kolegów od kieliszka, starczy tej wiecznej amatorki. Jak dla mnie - Skorża to porażka, ten człowiek nowych standardów na pewno nie wprowadzi. Ktoś, kto publicznie komplementuje Grzelaka jako świetnego środkowego napastnika wiedzącego "co zrobić z piłką" poza naszą ligę nie wyjdzie. Ktoś, kto klęka widząc w składzie rywala Iwańskiego, Peszko czy Chinyamę nie przygotuje zespołu na walkę w europejskich pucharach. Dla mnie ten człowiek jest przegrany, możemy go utrzymywać tylko tak długo, jak długo będziemy zainteresowani utrzymaniem obecnego, żenującego poziomu. Innymi słowy - Skorża tak, ale tylko jako trener przejściowy. Wrócimy na swoje - zrobić uroczyste pożegnanie, wręczyć kwiaty, pamiątkowy zegarek oraz kartę Łobodzińskiego (jak się uda). |
Jak dla mnie moze to mocno zabrzmi ale Maciek powinen wyleciec juz po Levadii.
Fajnie ze sie przyznal itd ale to w zadedn sposob nie rozwiazalo sprawy. Po tej kompromtacjii tak naprawde pilkarze i trener nie az takich skutkow nie odczuli i dalej grali na poł gwizdka.Mecz z Legia udowodnil ze jak przyszlo pokazac cos wiecej to Skorza ze strachu posadzil Jirsaka a dal Cantoro ktorego juz niedlugo tu nie bedzie. Jak juz ktos napisal na kazdej plaszczzynie czy to pilkarskiej marketingowej ..jestesmy w dupie. Trzeba na tace w neidziele dac,ze mamy lidera choc przewaga topinieje. Musimy jakos wytrzymac do nowego sezonu ,i na nowym stadiione zaczynać wsztysko z niejako czystą kartą. |
Cytat:
nie dyskredytuje MP ale jak sie patrzy jak u nas wygląda walka o MP to śmiech na sali , wystarczy popatrzeć jaką determinacje ma ITI na sukcesy |
Trener Skorża to na pewno profesjonalista, sumiennie wywiązujący się ze swoich obowiązków. Gdyby takich samych profesjonalistów miał na boisku, to gra wyglądała by lepiej.
Wg mnie problemem są niestety polacy. Rozbestwione zarobkami gwiazdki, którym zwyczajnie brakuje odpowiedniego podejścia i motywacji, gdyż we właśnej lidze osiągneli szczyt, a z niego jest tylko droga na dół. Drużynę nalezy oprzeć nas profesjonalnych, chętnych do pracy graczach typu Kirm, Jirsak, Marcelo, Diaz plus na uzdolnionych Polakach. Ci jednak muszą posiadać odpowiednie przygotowanie mentalne i być ułożonymi profesjonalistami. Np Sobolewski, Głowacki, Boguski są wg mnie przykładami, że można w tym środowisku normalność zachować. Od powrotu na stadion przy Reymonta powinna się zacząć rewolucja. Zatrudnienie trenera z zasadami typu Petrescu (typu, nie Dana konkretnie :)), który ma pojęcie o taktyce, przygotowaniu fizycznym i mentalnym piłkarzy. Pod jego dyktando muszą działać trenerzy wszystkich grup juniorskich. Nie nalezy również zapomnieć o zapewnieniu odpowiednich boisk do trenowania. Szczególnie w okresie zimowym jest z tym problem więc Wisła nawet kosztem wzmocnień musi stworzyć odpowiednią bazę treningową. |
Podejrzewam, że problem nasz bierze się w głównej mierze z braku pomysłu na dalsze trwanie Cupiała w tym biznesie. Pamiętam jak dziś po spotkaniach z Levadią – mówiono o potrzebie wypracowania nowego modelu funkcjonowania klubu - a skończyło się na zwolnieniu Bednarza a w jego zatrudniono Scoutów z tym, że jak wiemy nie od dziś pieniędzy na transfery zawodników prezentujących odpowiedni poziom nie mamy. Powiedzmy sobie szczerze wielkie słowa wtedy padały, przedstawiano różne pomysły no i co z tego wynikło ano figa z makiem – jesteśmy w tym samym miejscu co po odpadnięciu z Estończykami. Jak widać na załączonym obrazku żadne wnioski i konsekwencje nie zostały wyciągnięte a kozłem ofiarnym zrobiono Jacka Bednarza – przy czym żaden zawodnik, którego on chciał sprowadzić do klubu do nas ostatecznie nie trafił vide Braz, prawy obrońca też z Brazylii na C, Słowak z Rużemboroku etc…
Pytanie zasadnicze kto odpowie przed nami za chybione transfery m.in. Jopa, Kirma etc, których gra delikatnie mówiąc nie wnosi nic do jakości zespołu!!! Zamiast w zimie robić wzmocnienia będzie rewolucja personalna w zarządzie i sztabie szkoleniowych to akurat pasuje ostatnimi czasy do stylu Cupiała. Nie można Panie Bogusławie odwlekać decyzji, które powinny zapaść już kilka miesięcy temu jak zwolnienie Skorży. |
Skorza po odpadnieciu z pucharow stwierdzil iz zespol forme zlapie pozniej i to byl jego rzekomy blad w sztuce trenerskiej...nas ztrener wcisnal kit, oszukal nas i samego siebie,Wisla nie ma ani formy ani pomyslu,l ani umiejetnosci...takich fachowcow jak Skorza sa dzesiatki, bo czego nauczyl naszych pilkarzy nasz trener ? ani kondycji zelaznej, ani techniki bajecznej, ani nieczego, a Polska liga je mniej warta niz przyslowiowe gówno, i mniej wiecej tyle sa warte 1,2,3...itd miejsca w tablei. Jestesmy niewyobrazalnie slabi, prefosjonalne sa u nas tylko zarobki. Cupial winien zwolnic Skorze i poszukac nastepnego trenera...az do skutku, nie ma nic do stracenia absolutnie nic...ten kto nie rezykuje ten nie wygrywa...a tak poza tym to podziwiam i pozdrawiam fanatykow Wisły Kraków :)
|
Haha, proszę Cię nie mów ze zarobki są u nas profesjonalne, owszem dla "zwykłego" człowieka może to jest ładna kaska, ale odnosząc to do innych krajów które są obok Polski w rankingu UEFA to jest adekwatna do umiejętnosci naszych kopaczy. Jedyny sposob zeby wyjsc z tego bagna trzeba mocno przeplacac dobrych zawodników z zagranicy, a nie sciagac obcokrajowcow bo są tansi, młodzi Polacy i doswiadczeni obcokrajowcy i oczywiscie kasa i to duza kasa wzorem Ukrainy, Rosji to jest sposob na poprawę poziomu naszej piłiki. Aha i jeszcze mentalnosc rodziców "ucz się bo z piłki chleba nie bedziesz jadł", a potem nie ma nauki, nie ma piłki, jest piwko z biedronki czy tanie wino. Pozdrawiam.
|
Cytat:
Tu naprawdę nie chodzi o nazwiska, ale o wiedzę zdobytą w krajach gdzie istnieją profesjonalne kluby piłkarskie. Innymi słowy - potrzebujemy misjonarzy, którzy wprowadzą nas krok po kroku w świat białych ludzi, pokażą nam jak się buduje futbol w cywilizowanych krajach, gdzie komunizm zna się tylko z serialu "Mac Gywer" i gry "Command & Conquer: Red Alert". Nasze zapóźnienia cywilizacyjne są o wiele większe, niż nam się wydawało i pora to sobie wreszcie uświadomić. Tu nie chodzi o to, że dostajemy w czapę od Legii czy Lecha, ale - że niedługo będą nas prały zespoły Litewskie i Mołdawskie. |
Cytat:
|
ja sie juz nawet nie wypowiadam tu bo widze ze to nie ma sensu..Wisła od 3 kolejek gra słabiej ale jak wygrywała to było elegancko:) jak przegrała z Legią to generalnie wszyscy be a najbardziej trener,przyjdzie ktos nowy i bedzie znów układał wszystko od początku bo będzie chciał po swojemu..pare miesięcy temu co 5 komentarz był taki,że Skorża powinien dostac kredyt zaufania i przytaczaliscie przykłady Fergusona .heh...Z ROKU NA ROK TA DRUZYNA SIE ROZWIJA zauważcie to wkoncu i to jest zasluga trenera
|
Cytat:
I tego wlasnie najbardziej sie obawiam. Bo tu w naszym bagienku mozna ukryc "niedoskonalosci",mozna grac na pół gwizdka i zbijać baki na treningach tylko ze potem jedziemy do takiej Estonii i jestesmy w szoku ze tam jest presing,dobra technika graczy,ze jakas taktyka i pomysl na gre tez o dziwota są..... Europa robi takie kroki na przod ze Kazachstan czy Bosnia sa juz z nami na rowni ,a niedlugo nas wyprzedzą...a my ciagle z jedna myslą bedziemy"jak to mozlwie???" |
Cytat:
Cytat:
Wystarczy spojrzec na kadre, jak nisko jestesmy, skad niby maj sie te sukcesy brac... |
Obecnie z polskich szkoleniowców nie ma w czym wybierac, no może poza Piotrem Nowakiem, który być może wziąłby nasze "gwiazdeczki" za mordy i kazał trenować. Jeśli doszłoby do zmian trenera to mam nadzieje, ze Pan Cupiał wyciągnął wnioski i nie zwolni go z powodu narzekań piłkarzy. Ale to tak w sferze sci-fi. I powtórze jeszcze raz... Na terenie naszego pieknego kraju nie ma odpowiedniego fachowca, a człowiek zza granicy zażyczy sobie odpowiednia sume pieniedzy (vide przykład z tym Niemcem, który rywalizował ze Skorżą o posade w Wiśle. Jego asystent miał zarabiać tyle ile zarabia...Skorża) no i dyscypline z rygorem(za pójście do właściciela i narzekanie na treningi natychmiastowe zesłanie do rezerw i koniec traktowania trenera jak kumpla)
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Twoim tokiem rozumowania: Alvarez przyszedł do nas bo tutaj dostanie kase lepszą niz we Włoskiej lidze? Nie, poszedł tam gdzie go chcieli. |
MichauSzczu - kolega pytał się skąd masz informacje że w Czechach płacą więcej a nawet o wiele więcej.Ja przyłączam się do pytania, ale o konkrety proszę.I nie wymigasz się ligą włoską:>
|
Cytat:
Dla mnie bowiem nie jest zasadniczym pytaniem, kto odpowie za chybione transfery, czy lepszy byłby ten piłkarz, czy tamten, czy zwolnić Skorżę teraz, czy w zimie czy w ogóle... Cupiał musi sobie odpowiedź na inne pytanie. Wziąć sobie szklaneczkę whisky do ręki, usiąść w wygodnym fotelu, puścić Bacha i odpowiedzieć sobie na pytanie: co ja chcę osiągnąć z tą drużyną, jakie są moje prawdziwie plany i ambicje. Bo jeśli serio myśli o LM, to niestety, nie z tym trenerem, nie z tym budżetem. Zaś jeśli LM to tylko mrzonki i mydlenie nam kibicom oczu - ok, jestem w stanie to zrozumieć, ale niech powie to wprost, niech nie stawia przed drużyną chorych celów. Niech powie wszystkim prawdę: Nie mam kasy, nie chce mi się już inwestować, jest jak jest, pan Skorża zostaje, kupicie jak sobie zarobicie, naszym celem jest mistrzostwo Polski i koniec. Co do Skorży, to chciałbym powtórzyć po raz "enty" na tym forum: Nie jest moją intencją i chyba nie jest intencją innych logicznie myślących kibiców zwolnienie teraz Skorży. nie mamy dla niego następcy, jest w Polsce trenerem najlepszym. Moją intencją jest jedynie stwierdzenie faktu, że to, że jest najlepszym polskim trenerem nie znaczy, że jest dobrym trenerem w ogóle. Bo niestety nie jest. Ma kiepski warsztat, jest fatalnym motywatorem, popełnia rażące wpadki taktyczne i nie uczy się na błędach. Jako trener ma szansę po raz kolejny zdobyć MP, ale nic więcej. i tu łączą się oba wątki mojej wypowiedzi. jeśli Cupiał nie ma tak naprawdę ambicji powalczyć w Europie, albo ambicje ma ale nie ma kasy, to Skorże zostawi, bo kogo zatrudni? Natomiast jeśli poważnie myśli o pokazaniu się na arenie międzynarodowej i stać go na większy wydatek, powinien Skorżę wywalić już w zimie i pozyskać uznanego, dobrego zagranicznego trenera oraz dokonać 3-4 mocnych transferów. Wątpię, czy: 1. faktycznie mu się chce 2. Stać go na to. Dlatego przestańmy się załamywać porażkami w Europie skoro sam właściciel klubu ma najprawdopodobniej to gdzieś. |
No muszę Ci przyznać rację , Skorża jest na nasze warunki najlepszym trenerem(no może poza Smudą ) , co zwolnimy go i kto lepszy przyjdzie ? no własnie.. słaby warsztat , motywacja, ale mozna to poprawić , to ponoć wielki fan piłki mógłby o niej godzinami mówić, a więc nich jeżdzi po stażch i się szkoli . Narazie broniły go wyniki , do wczoraj, ale w myśl powiedzenia, trener jest taki dobry jak jego ostatni mecz..
|
Wszyscy narzekaja ze nie ma kogo za Skorze bo to najlepszy polski trener. Zauwazcie ze nie ma dobrych polskich zawodnikow wiec sciagamy dobrych obcokrajowcow typu Marcelo czy Kirm. Jak sie chce to i dobrego zagranicznego trenera sie znajdzie.
Ktos kto sie wychowal na komunistycznym archiwalnym systemie szkolenia i mial za mentora Janasa pewnego poziomu juz nie przeskoczy. Skoki jakosciowe to nowy stadion, baza treningowa, system scoutingu, zagraniczny trener z wizja nieskazona polskim badziewiem. Skorza to dobry trener zeby utrzymywac staly wysoki poziom w kraju. Tyle ze my chcemy isc dalej a obecny szkoleniowiec tego nie gwarantuje. |
Cytat:
|
tak , prawda, no ale kto ? wniosek z tego taki , że musi byc zagraniczny trener bo inaczej nie damy rady w Europie, na Polskę spokojnie Maciej wystarczy ale na Europe z jego systemem szkoleniowym, skautingowym juz nie koniecznie, ktoś z zza granicy!! może powrót Dana ? :)
|
Cytat:
Byłem "w tedy" przeciwny , ale teraz mogę powiedzieć , że mimo MP wolałbym u nas Urbana (nie mieszając do tego "meczu na SZCZYcie" ). K...rwa , cały czas ŻAL.pl !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Wstyd był wczoraj . |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:29. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl