![]() |
Cytat:
|
Cytat:
Oczywiście, że to wziąłem, przydał się też Zimoch. Cała moja prezentacja polegała na skonfrontowaniu różnych typów dziennikarstwa. Sprawozdanie w gazecie to co innego niż felieton (felietoniści też się różnią). Relacja w TV polega na interpretacji zdarzeń, a w radio na opowiadaniu tego, co się dzieje. Pomijając teksty z gazet (tutaj można wybrać byle co, i tak pasuje) wybrałem z Zimocha Kowalczyk, Widzew i mecz Holandia-Włochy (super przykład na relację z wielkiego wydarzenia), a Szpaku to właśnie jego monolog. No i jeszcze błędy, ale to każdy je zna. Ogólnie wyszło 19/20, a punkt straciłem bo przekroczyłem czas opowiadając o meczu Brondby-Widzew :) |
Wgl to jest temat rzeka. Tak samo jak temat kumpla o róznego typu komunikatorach etc ( nie pamiętam jak sie temat zwał) wiem tylko że miał 20/20, komisja zgłupiała bo nie wiedziała o co zapytac a potem wzieła jego prace jako wzorcową czy coś. Także takie tematy są cholernie opłacalne i nie zawsze ktos słaby z polskiego musi byc skazany na porażke :)
|
Cytat:
|
Cytat:
|
ma ktoś może kontakt do osoby która zajmuje się pisaniem prac maturalnych i moglby polecic z wlasnego doświadczenia? zależy mi na tym żeby to było dobrze napisane a nie tzw fuszerka :D no i pytanie ile to srednio kosztuje ?
|
Do stówki max, przynajmniej w Tarnowie, takie standardy ;)
|
Mam zamiar zgłosić swój temat prezentacji maturalnej. I tu moje pytanie: macie może wzór wniosku, który trzeba złożyć? Albo ktoś mógłby takowy stworzyć? Nie mam pojęcia, jak ma to wyglądać!
Temat, który mam zamiar zgłosić, będzie związany z dziennikarstwem sportowym. Widziałam, że niektórzy z Was również mieli podobne tematy na maturze. Jak one konkretnie brzmiały? Wystarczy "Język komentatorów sportowych", czy coś trzeba jeszcze dodać? Chodzi o to, żeby komisja nie wprowadziła za wiele poprawek, a przede wszystkim - przyjęła ten temat... Schabek, nie wystaczy, pytałam. Ale jak ma wyglądać wniosek i co w nim zawrzeć, to już szanowna pani polonistka nie powiedziała. |
Lacrima wystarczy jak powiesz swojemu nauczycielowi od Polskiego, przynajmniej w moim przypadku rok temu tak było.
|
Komentatorzy sportowi to dosyć wąska dziedzina, więc komisja może to odrzucić.
Jest podobny temat, komisja może Ci powiedzieć, żeby się nań zdecydować. |
Skoro komentatorzy sportowi to za wąska dziedzina, może lepszym pomysłem będzie temat "Język dziennikarzy sportowych"?
|
Słuchajcie, miał ktoś kiedykolwiek temat na maturze ustnej "Obraz Warszawy w Lalce Bolesława Prusa" i nadal posiada jakiś konspekt tej prezentacji lub cokolwiek co mogłoby znacznie pomóc? Znalazłem trochę informacji w necie, ale jednak tak czy tak proszę. :)
|
Do kiedy musicie zgłaszać te swoje tematy na maturę ustną?
Mam chyba w domu mój temat z matury z polskiego. Chętnie bym komuś użyczył. Tylko, że najwcześniej za tydzień jestem w stanie go skołować. Miałem coś w ten deseń: "Motyw zbrodni doskonałej w literaturze XX wieku." Coś takiego. Fajny temat. |
Może pisał ktoś o etosie lekarza w literaturze ? kilka wskazówek by sie przydalo
|
doktor Judym, z Ludzi Bezdomnych, Szuman z Lalki,
|
Cytat:
a mój temat to: "Przedstaw i oceń wizerunek polskiej szlachty w utrwalony w literaturze wybranych epok". Prawie go skończyłem, większość czasu zajmuje powtórka do his-wosu :D |
Potrzebuje skompletować bibliografie przedmiotową, siedziałem po bibliotekach ale nie mogłem nic ciekawego znaleźć, potrzebuje opracowania "Marty" i "Wiernej rzeki". Pomoże ktoś?;>
|
Cytat:
Cytat:
|
Co polecacie do tematu - "Funkcjonowanie motywu fatum w wybranych motywach literackich" ?
Wiadomo - Antygona, Konrad Wallenrod, Makbet - ale co oprócz tego ? Ja myślałem jeszcze o 'Taksim' Stasiuka kiedyś czytałem i myślę, że można się tam dopatrzyć motywu fatum? Co jeszcze polecacie? I ile utworów trzeba wybrać żeby było ok ? 5-6 ? |
Materiały do nauki na maturę SPRZEDAM
WOS: - Tablice matura na 100% (Prawo, Społeczeństwo, Polityka,Świat Europa Polska) - jak nówka - Arkusze maturalne matura na 100% 2009 (3x zestaw podstawowy 3x zestaw rozszerzony + odpowiedzi + "jak się przygotować na maturę z wos) wraz z plytą CD oryginalną z masą dodatkowych testów z wosu! - jak nówka niepopisane czyste! Język polski: - repetytorium matura na 100% okładka stan dostateczny w środku jak nówka- niepopisany czysty - testy luzem Historia: - Testy luzem (rozszerzona) - Ksero "Zeszyt do ćwiczeń na mapach konturowych z Historii" Elżbieta Olczak (czyste, nieuzupełniane!) - Testy z historii na płycie CD poziom podstawowy i rozszerzony wszystkie egz od 2005 roku plus przykładowe inne wraz z kluczami! + Testy luzem (z dziennika) Matematyka, angielski, Najchętniej sprzedam całość. |
Panowie, temat: "Relacja między Bogiem i człowiekiem na kartach literatury" - pisał ktoś podobny?
Jakie lektury polecacie, ile ich powinno się umieścić? Czas zacząć tworzyć tę prezentację... |
Rok temu pisałem na temat"Rozmowy człowieka z Bogiem w literackim przekazie twórców różnych epok"(20pkt :D)
także coś podpowiem. Odbierz priv. |
Sa tutaj jacys maturzysci piszacy mate i fize rozszerzona z tego roku albo poprzednich?
|
Wielka prośba. Mam temat "motywy katstroficzne w literaturze i filmie. omow na przykladach". Napiszcie mi co mozna napisać na temat filmu "Czas apokalipsy"? Nie mam pomyslu co mozna wspisać. I pytanie takie jak w literaturze podmiotu mam powiedzmy 4 książki, to czy do wszystkich 4 ksiazek trzeba dać jakieś opracowania/interpretacje w literaturze przedmiotu? Np mam wiersz Pokolenie, czy musze dać opracowanie do tego wiersza w literaturze przedmiotu? Czy nie musi być? Moja polonistka sie zarzeka ze musi być, a nie mam pojęcia skąd wytrzasnąć...
|
Jeśli chodzi o film, to internet będzie przydatny, filmweb czy coś ;)
Poszukaj sobie jakiś słowników poezji, albo opracowań lektur czy coś po prostu do literatury, tak żeby było w jednym miejscu. Ja np. używałem "Słownik poezji" Grega. Potem wystarczy go wpisać do przedmiotowej i podać jakie art. hasłowe były Ci potrzebne do prezentacji :) Poszukaj sobie jeszcze takich małych książeczek: "Biblioteczka opracowań", do takich popularnych autorów są odpowiednie części :) Generalnie wybierz się do antykwariatu/księgarni/biblioteki, mam nadzieję, że coś Ci doradzą ;) |
Różne ujęcia motywu Sądu Ostatecznego w literaturze i sztuce. Omów temat, analizując i interpretując wybrane przykłady. brałktos ten temat na obecny rok?
|
Pytanie mojego kolegi. Szuka uczelni gdzie będzie kierunek : dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Uj odpada zna ktoś jeszcze jakieś dobre uczelnie prywatne nie prywatne gdzie jest taki kierunek? Z góry thx :)
|
Witam :] chciałem zapytać czy może miał ktoś Temat : Zbrodnia i jej wpływ na życie bohaterów literackich.
Przedstaw na podstawie wybranych lektur i czy byłby w stanie udostepnic mi taka prace maturalna do pomocy w pisaniu swojej z góry dzieki |
Studia Zaoczne,kierunek humanistyczny
Byle bez Matmy lub z ilością śladową Jest coś takiego? Aha i niski próg pkt Co polecacie w Krakowie ?? |
Pytanie do zdających maturę rozszerzoną z angielskiego: jakie formy rozprawki mogą pojawić się w części pisemnej?
E: StelmiOriginal, a discursive essay, czy rozprawki które mają znaleźć rozwiązanie problemu - nic z tego być nie może? |
Za i przeciw (for and against) i wyrażająca opinię (opinion essay)
|
Znacie jakieś strony ze zwrotami na angielski (formy pisemne, poziom podstawowy) które mogą się przydać, np. w liście formalnym, nieformalnym itp.
|
Stron żadnych nie znam, choć jak dobrze poszukasz pewnie znajdziesz, bo nie raz na takie trafiałem. Mam na dysku zdjęcia z repetytorium gdzie objaśnione są mniej więcej wszystkie formy plus jakieś przydatne zwroty. Podaj maila, chcesz to ci podrzucę.
|
Jak wam poszło? :)
Ja nie chciałem Granicy, a akurat ją dali... Ale jakoś wyszedłem z opresji ;] |
Granica nawet nawet. Pytania do czytanie ze zrozumieniem bylo lekko trudne. Napisac funkcję akapitu itp.
Średnio zadowolony jestem liczyłem na coś łatwiejszego |
Ja to samo, też liczyłem na coś łatwiejszego. Granica nawet mogła być bo to miałem niedawno jakoś, a i tak głównie przepisywałem fragment. ;) Pytania też takie lekko trudne. Oby te 21 pkt się udało uzbierać.
Jutro gorzej, a pojutrze chyba jeszcze bardziej. :D Bo z angola to ja 0. |
Temat wypracowania mnie rozwalił. Jak zwykle wiersze odrzucałem z góry, tak tu zastanowiłem się chwilę, czy aby ich nie opracować. Wybrałem "Granicę", choć temat strasznie kobiecy, nie odnalazłem się w nim, obym chociaż po części trafił w klucz. Test prosty według mnie, jak uzupełniliście tabelki?
|
Strzelaliśmy. :D Przynajmniej ja. O 14:00 słyszałem mają być odpowiedzi, ale ja nie sprawdzam. 30-tego się dowiem.
|
sprawa taka: pojebałem jedną z bohaterek za Żańcie wpisałem jakąś Halinę z innej książki.. dodam że resztę bohaterów przedstawiłem prawidłowo z imienia i nazwiska (nie były podane w tekście) odejmą mi punkt za błąd rzeczowy czy może być z tego większy problem.. cała reszta jest na temat i ogólnie ok, tylko ta inna bohaterka niepotrzebnie się zaplątała..
|
W tym omawianiu wierszy jedną z autorek była Maria Pawlikowska-Jasnorzewska a ja CHYBA źle przepisywałem jej nazwisko i kilka razy napisałem Maria Pawłowksa-Jasnorzewska. mogą mi wyzerować pracę? ale mam pustkę w głowie...
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:48. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl