Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

pepe72 04.03.2021 21:45

Patrząc jak właśnie Stal kaleczy z Płockiem to sąsiadce to niestety nie grozi.

tomytom 05.03.2021 09:22

E tam, taki kabaret jak odstawiła sąsiadka ostatnio jest nie do przebicia :-)
Poza tym, to jedyny klub na świecie gdzie zawodnicy grają na zwolnienie trenera, który już nie chce ich trenować i robi co może, żeby im w tym pomóc. To się musi udać ...

Gunner1906 05.03.2021 09:36

Jeśli wygramy dzisiejszy mecz to najlepszym wypadku będziemy po tej kolejce na 6 miejscu a stanie się tak jeśli:

- Pogoń - Lech 1x
- Zagłębie - Jaga - X
- Piast nie pokona Stali o 3 gole więcej niż my Górnik

A w najgorszym skończymy na 9, wyprzedzimy:

- wyprzedzimy Górnika
- wyprzedzimy przegranego z meczu Zagłębie - Jagiellonia
- nie wyprzedzimy Lecha który wygra z Pogonią
- wyprzedzi nas Piast który wygra o 3 bramki więcej niż my


Jeśli zremisujemy to w najlepszym wypadku po tej kolejce będziemy na 8:

- Pogoń - Lech - 1
- Zagłębie - Jaga - 1
- Warta - Wisła P - X
- Piast - Stal - x2

A w najgorszym 12:
- Zagłębie - Jaga - x2
- Pogoń - Lech - x2
- Warta - Wisła P - 1 lub 2
- Piast - Stal - 1

Jeśli przegramy to w najlepszym wypadku zostaniemy na 10:

- Piast - Stal - 2
- Warta - Wisła P - X

A w najgorszym 12:

-Piast - Stal - 1x
-Warta - Wisła P - 1 lub 2

No istnieje niby jeszcze scenariusz że lądujemy na 13 miejscu ale musielibyśmy przegrać 10 golami, a Warta z Wisłą P zremisować, no ale to się nie wydarzy tak sądzę :).

Te założenia są z uwzględnieniem że przy równej ilości punktów w przypadku kiedy obie drużyny nie rozegrały ze sobą ,,dwumeczu" decyduje bilans bramkowy.

Od razu niektórym przypomnę że to temat zabawy statystyką,. czy możliwe jest...

ABG Bochnia 05.03.2021 13:00

że też Wam się chce liczyć takie rzeczy na tym etapie sezonu :D Przypominają się piękne czasy liczenia matematycznych szans na wyjście z grupy rep. Polski na wielkich turniejach :D

pepe72 05.03.2021 22:28

Po meczu w domu, gdzie chyba najlepszym piłkarzem był Lis:
Kod:

Wisła Kraków    razem    dom    wyjazd
kolejka          20        10      10
punkty          25        10      15
średnia          1,25      1,00    1,50
Procent meczów  67% 
             
Utrzymanie      31   
Brakuje          6   
średnia na mecz  0,60
             
puchary          55   
Brakuje          30   
średnia na mecz  3,00

reszta w poniedziałek

Tantal 06.03.2021 08:39

Dla uzupełnienia - średnia wiosenna 11pkt / 6 meczach czyli 1,833 PKT na mecz

krysztal 06.03.2021 09:50

Analogicznie średnia z pierwszych sześciu wiosennych kolejek poprzedniego sezonu 2,33...

skarabeus 06.03.2021 09:57

no i? 10 znakow

FraMat 07.03.2021 17:54

A oto jak zmieniała się nasza średnia na mecz od początku rozgrywek
https://i.imgup.pl/Sk9St.jpg

skarabeus 07.03.2021 20:00

Liga zagrala dla nas i mamy nadal 5 pkt straty do 4 miejsca ;>



W nastepnej kolejce Slask gra z zydowka i zyczylbym sobie tutaj remis ;-) optymalny wynik z naszej perspektywy.

Wisla Plock gra z Rakowa wiec duza szansa ze dostanie w........

Gornik gra z Zaglebie i optymalny bylby remis.
Lech z Piastem, tez idealny bylby remis.
My z Lechia oby wygrana.
Wtedy mamy taka tabele:



4. Lechia 30
5. Zaglebie 30

6. Lech 29
7. Gornik 29

8. Slask 29

9. Piast 28
10. Wisla 28
11. Plock 23-26


Ale by sie zrobil scisk :-)

pepe72 07.03.2021 20:12

Wiem, że wszyscy łącznie z Panem Trenerem twierdzą, że nie idziemy na puchary w tym roku.
Problem w tym, że nawet po ch...ym meczu w Krakowie matematyka mówi co innego. Taka logika E-klapy :>
Pozdrawiam wszystkich czytających z chłodną głową.
Kod:

16 miejsce (pkt)    16
zostało meczów      10
przewaga              9
możemy tracić        -0,90
                     
3 miejsce (pkt)      35
zostało meczów      10
brakuje punktów      10
potrzebna średnia+    1,00
                     
4 miejsce (pkt)      30
zostało meczów      10
brakuje punktów      5
potrzebna średnia+    0,50


pepe72 07.03.2021 20:15

@Framat jeszcze zaznacz od kiedy gramy z nowym trenerem. Choć szczyt średniej po zeszłej kolejce mówi w sumie sam za siebie :D

FraMat 07.03.2021 20:22

Od 12 kolejki, czyli od 0,917.
Zaznaczę więcej po następnym meczu

FraMat 07.03.2021 20:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1562668)
Wiem, że wszyscy łącznie z Panem Trenerem twierdzą, że nie idziemy na puchary w tym roku.
Problem w tym, że nawet po ch...ym meczu w Krakowie matematyka mówi co innego. Taka logika E-klapy :>
Pozdrawiam wszystkich czytających z chłodną głową.
Kod:

16 miejsce (pkt)    16
zostało meczów      10
przewaga              9
możemy tracić        -0,90
                     
3 miejsce (pkt)      35
zostało meczów      10
brakuje punktów      10
potrzebna średnia+    1,00
                     
4 miejsce (pkt)      30
zostało meczów      10
brakuje punktów      5
potrzebna średnia+    0,50


Rozumiem, że chodzi ci o aktualne punkty?
Trochę chyba inaczej to wygląda w statystyce.
W sezonach od 08/09 do 12/13 zdobyte punkty wyglądały następująco:

Kod:

        3        4
08/09        59        54
09/10        53        52
10/11        49        48
11/12        53        52
12/13        47        46
średnia 52,2        50,4


Kod:

3 miejsce
najwięcej - 59
najmniej  - 47
średnia - 53
do zdobycia - 28 (średnia) czyli średnio 2,8 pkt na mecz
Przy wersji najmniejszej potrzebnej liczby punktów statystycznie (47) jest to 22 pkt - 2,2 na mecz

4 miejsce -
najwięcej  - 54
najmniej - 46
średnia - 51
Do zdobycia - 26 (średnia) czyli średnio 2,6 pkt na mecz
Przy wersji najmniejszej potrzebnej liczby punktów statystycznie (46) jest to 21 pkt - 2,1 na mecz

Za każdym razem (dla statystycznej średnie) w 10 najbliższych meczach musielibyśmy zdobyć więcej punktów niż w dotychczasowych 20.
W przypadku statystycznej najmniej liczby (co jest możliwe ze względu na spłaszczenie tabeli) 22 lub 21 punktów

Karherop 07.03.2021 22:07

Nic nie znacząca ciekawostka: w 3 meczach odrobiliśmy 7 punktów do 2 miejsca i zmniejszyliśmy nasza stratę z 17 do 10 punktów.

Obstawiam że w 29 kolejce Legia będzie z nami grała o pietruszkę jako mistrz Polski. Natomiast mecz 30 kolejki będzie decydował o tym kto zagra w pucharach, my czy Piast (o ile Piast nie wygra PP, co jest bardzo prawdopodobne).

Zapowiada się, że tabela będzie do końca mocno spłaszczona.

pepe72 08.03.2021 01:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1562671)
Rozumiem, że chodzi ci o aktualne punkty?
Trochę chyba inaczej to wygląda w statystyce.
W sezonach od 08/09 do 12/13 zdobyte punkty wyglądały następująco:
...

Tak, to są różnice pomiędzy drużynami na wymienionych (3,4, i 16) miejscach. Statystyczne to wrzuciłem zaraz po naszym meczu. #1985
Istotne są "brakuje punktów" i "przewaga".

pepe72 08.03.2021 19:54

Podaję od 4 do końca:
Kod:

4  Lechia Gdańsk- 30 (--, 1-3)
5  Zagłębie    - 29 (--, 1-2)
---
6  Lech Poznań  - 28 (1-0, --)
7  Śląsk Wrocław- 28 (1-1, 1-3)
8  Górnik Zabrze- 28 (0-0, 0-0)
9  Piast Gliwice- 27 (--, 3-4)
10 Warta Poznań - 26 (1-2, --)
11 Wisła Kraków - 25
12 Jagiellonia  - 25 (1-1, 2-0)
13 Wisła Płock  - 23 (3-1, 0-3)
---
14 Cracovia    - 19 (1-1, --)
15 Podbeskidzie - 18 (--, 3-0)
16 Stal Mielec  - 16 (6-0, --)

Punkty, a w nawiasie mecze z nami (dom, Kraków). Wynik z naszego punktu widzenia. 6-0 wygraliśmy w Mielcu

dziki 09.03.2021 10:34

Czyli jeżeli wygramy z Lechią to wskakujemy do górnej ósemki, prawdopodobnie koło 7-8 miejsca. I wtedy się zacznie robić ciekawie :)

pepe72 12.03.2021 14:38

Jak kibicujemy w tej kolejce. Generalna reguła, ci co są przed nami to powinni tracić punkty, ci co za nami to niezbyt szybko nas doganiać.
Raków nie powinien wypaść z top3, Legii i Pogoni już raczej nie dogonimy.

1. Cracovia - Śląsk - 1(x)
2. Jagiellonia - Pogoń - 2
3. Wisła Płock - Raków - (x)2
4. Lechia - Wisła Kraków - :)
5. Legia - Warta - 1(x)
6. Górnik - Zagłębie - X
7. Lech - Piast - X
8. Stal - Podbeskidzie - bez różnicy

crux.a 12.03.2021 18:32

Pepe, z całym szacunkiem, ale:
1. wygrana gości
4. wygrana gości
5. wygrana gości
7. wygrana gości

...i liga będzie ciekawsza

Arkadiusz.Czerepach 12.03.2021 20:41

nie no, żydowni to nie bede kibicował nawet jakby od tego zalezało nasze MP , oby przegrali ze Śląskiem i jakby tAK SPADLI ZA WARTE BYLOBY PIEKNIE

skarabeus 12.03.2021 21:49

Przeciez zydownia juz grala Arku

Arkadiusz.Czerepach 12.03.2021 22:05

nawiazywalem do rozpiski Pepe

skarabeus 12.03.2021 22:35

pisales po meczu zydowni ze Slaskiem "oby przegrali ze Slaskiem" wiec nie ogarniales ze grali :P bywa :P

Arkadiusz.Czerepach 12.03.2021 22:46

chuja mnie obchodzi ich terminarz :)

Tantal 13.03.2021 04:54

Anyway, dwa pierwsze mecze wpadły pod rozpiskę. Dzisiaj się dowiemy o co gramy. Zwycięstwo będzie oznaczało, że jeszcze się liczymy w stawce. Remis albo porażka to na trwałe urządzenie się w średnich / niższych rejonach tabeli.

pepe72 13.03.2021 19:28

Staty po meczu:
Kod:

Wisła Kraków    razem    dom    wyjazd
kolejka          21        10      11
punkty          25        10      15
średnia          1,19      1,00    1,36
Procent meczów  70%         
             
Utrzymanie      31         
Brakuje          6         
średnia na mecz  0,67

Statystyczną szansę na puchary właśnie straciliśmy.

orm 14.03.2021 06:38

Gramy o utrzymanie, Hyballa mówił to już po poprzednim meczu.
W poniedziałek trzeba trzymać kciuki za Podbeskidzie. Jak przegrają to się zaczną emocje.Potem mamy Stal, Podbeskidzie i Raków .. Te obecne 9 pkt. przewagi mogą zniknąć szybciutko.

Karherop 15.03.2021 08:11

Emocje to się zaczną, ale po 2 stronie błon.

Mamy mecz ze Stałą u siebie, naprawdę uważacie to będąc czołowa ekipa wiosny przegrany z czerwoną latarnia ligi? Trochę wiary

Podobnie, jeśli mamy się bać meczu z PBB to może lepiej nie wychodzimy w ogóle na boisku.

Dla mnie słowa Hyballi o graniu o utrzymanie to wyłącznie tonowanie nastrojów, a nie wierzę że jest takim minimalistą którego zadowoli 15 bezpieczne miejsce na koniec sezonu.

Kasa z esa pomiędzy choćby 8 a 13 miejscem to 2 mln różnicy. Trzeba grać za wszelką cenę o jak najwyższą pozycję

Szneka 15.03.2021 10:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1562892)
Emocje to się zaczną, ale po 2 stronie błon.

Mamy mecz ze Stałą u siebie, naprawdę uważacie to będąc czołowa ekipa wiosny przegrany z czerwoną latarnia ligi? Trochę wiary

Podobnie, jeśli mamy się bać meczu z PBB to może lepiej nie wychodzimy w ogóle na boisku.

Dla mnie słowa Hyballi o graniu o utrzymanie to wyłącznie tonowanie nastrojów, a nie wierzę że jest takim minimalistą którego zadowoli 15 bezpieczne miejsce na koniec sezonu.

Kasa z esa pomiędzy choćby 8 a 13 miejscem to 2 mln różnicy. Trzeba grać za wszelką cenę o jak najwyższą pozycję

Masz rację, powinniśmy w takiej Stali czy PBB wzbudzać sraczkę na samą myśl o meczu z nami .Ale, czym i kim ich straszyć? SFG i Maciej Sadlok kaszana, atut w przodzie to tylko FBF bo Savić i JCS to robią sporo wiatru i tyle, Yeboah i Burliga cienie zawodników. Oby się obudzili na te dwa mecze bo zdobycie 6 pkt jest na pewno obowiązkiem


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:29.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl