![]() |
Borussia z Błaszczykowskim awansowała na 5 miejsce w bundeslidze, premiowane awansem do Ligi Europejskiej (dawniej p. UEFA) jednej wygranej potrzeba do 100% pewności występu
Będzie za to Wisła miała pieniądze jak w zeszłym sezonie?:D |
Marek Motyka trenerem Korony
http://goool.pl/main_v3.php?id=19883 http://www.mks-korona-kielce.pl/imag...0518122530.jpg |
Cytat:
|
Sędzia też czasem się pomylić musi.
|
Cytat:
|
Najladniejsza bramka nieuznana, to chyba bomba Moskalewicza w poprzeczke na Konwiktorskiej.
Tyle ze te warszawskie papusniaki mialy bramke pod katem chyba 45st! Nie pamietam tylko co o on nam dawal, ten gol. Zwyciestwo czy remis ? |
spalony duzy nie był, a strzał głową z 11 metra...
|
Cytat:
Taki lajf :lol: |
Piłka nożna bez pomyłek sędziowskich moim zdaniem straciłaby swój urok.
Byłaby jak hokej ;) Ale to tylko moja subiektywna opinia. Ps. Swoje zdanie o Frankowskim mam i zachowam je dla siebie, by nie wzbudzać niepotrzebnej dyskusji, ale przyznać trzeba, że bramka przedniej urody. |
Marek Penska, pomyłka sędziego i co z tego wyszło
Cytat:
A konkretnie: Marek Penksa, nasz były "turbokrasnal" i jego gol w Atenach na 2:2, ukradziony przez Mike Riley'a. Szacunek dla Marka, pogarda dla nieuczciwego Anglika z gwizdkiem. Między innymi dlatego jestem za ścisłą video-kontrolą tego co się dzieje na boisku. Może wtedy wzbudzający tyle kontrowersji Frankowski dalej by u nas grał? |
Cytat:
Do dziś gdy oglądając Premiership widzę że z gwizdkiem biega ta łysa pała to zaczynam go wyzywać...:evil: A złodziej to najdelikatniejsze z tych wyzwisk |
Cytat:
Sędzia to sędzia - równie dobrze można przyjąć że życie straci urok jak na sali sądowej nie będą zdarzały się pomyłki:> Dlatego jak najszybciej skończyć ten cyrk i dać arbitrom oręż w postaci powtórek video.Oczywiście to nie jest tak proste do zrobienia jak by się wydawało i nigdy nie wyeliminuje to wszystkich błędów bo inaczej trzeba by co kilka minut przerywać mecz ale w najważniejszych rzeczach typu - czy był spalony przy bramce, czy piłka przeszła linie całym obwodem , czy był karny - spokojnie można to zrobić bez większego uszczerbku tak na samej grze jak i czasie gry.Tylko te przypadki bądź np jeśli sędzia nie jest pewien czy dać żółtą, czy czerwoną kartkę. - często te wszystkie przepychanki, kłótnie ,zabierają więcej czasu niż chwila na analizę.My w tv już dobrze wiemy jak było po kilku powtórkach a na murawie nadal zadyma;) |
Ktos pamieta jeszce Marka Penkse ??
Wg 90 minut gral nawet ładnie w Dynamie Dreznie (34 mecze),a potem trafil do siebie na Slowacje i gra ,lub nie gra (?? bo statystyk brak) w TATRAN Prešov . Gdyby nie Riley ............... |
Nie wiem dlaczego ale ostatnio przypomnial mi sie Dominik Husejko, Smuda sie bardzo nim podniecal, mowil ze chlpk ma papiery na granie. Byl nawet w kadrze pierwszego zespolu choc glownie grywal w rezerwach. Wg mnie byl calkiem niezlym juniorem ale chyba niezbyt po kolei w glowie bo kariery zadnej nie zrobil.
Teraz kopie sie po kostkach z rolnikami w 3 lidze zachodznio pomorskiej w klubie Slawa Slawno. P.S. I jeszcze byl Rafal Waksmundzki, ktory mial byc drugim Zurawskim a gra w...4 lidze. Dramat. |
Cytat:
przede wszystkim a i z tym talentem ... nie wystarczyło i tyle. Jako prawy pomocnik był całkiem niezły, ale miętki chłopak był i jak ktoś w niego ostrzej wjechał to mu się grać odechciewało albo i psuć się zraz zaczynał... |
Cytat:
http://www.rapidarchiv.at/spieler/im...nksa_marek.jpg zajebisty dżoker z niego był i walczak szacun |
Zgadza się mały szybki zadziorny z kręconymi włosami prawie jak Frodo Baggins :)
|
Błaszczu strzelił przed chwilą dla Borusii, jest 1:1 : )
|
Cytat:
Oprócz umiejętności, trzeba mieć też szczęście i poukładane w głowie. Pozdro |
dzisiaj przedwczesny finał rozgrywek ligi rumuńskiej: prowadzona przez Dana Petrescu Unirea Urziceni (2 miejsce w tabeli 63 punkty) podejmuje lidera Dinamo Bukareszt (65 pkt). W rundzie jesiennej w Bukareszcie ta prawie najslabsza finansowo drużyna ligi (chłopcy Dana wraz z nim wyznający filozofię hard work) pokonała Dinamo na wyjeździe.
Teraz Unirea stoi przed niepowatrzalną szansą: mistrz Rumunii zyskuje 13 mln euro i udzial w LM bez kwalifikacji. Uklad tabeli jest taki, ze w najgorszym razie zakonczy rozgrywki na 4 miejscu (mogą ja wyprzedzic w przyapdku przegrania trzech ostatnich spotkań - Cluj i Poli Timisoara), alei tak Unirea zagra w Lidze europejskiej. Dan przejął druzynę beniaminka po odejsciu z Wisly i z konca tabeli w pierwszym sezonie wyprowadził ją do środka tabeli. W nastepnym roku przyszło 5 miejsce w lidze i ten wynik może być tylko poprawiony. Dan udowadnia, że jest bardzo dobrym trenerem -z niedrogich piłkarzy (na poziomie zarobkow ŁKS czy Jagiellonii), ale takich, ktorzy odpowiadają mu cechami psychicznymi i predyspozycjami do cięzkiej pracy stworzył drużynę, która jak rowny z równym, a nawet lepiej gra z tuzami rumuńskiej piłki. W tyle są na razie najbogatsze: Cluj, Timisoara, Steaua, Rapid. Pamiętam jak po wyrzuceniu Dana z Wisly pojawiły sie głosy, ze to zaden trener i dopiero praca ze średnią drużyną bez gwiazd pokaze co potrafi tak naprawdę. I pokazuje. Jak dla mnie, niezależnie od ostatecznego wyniku, postawa drużyny Dana i sukces jego myśli trenerskiej jest dowodem na to, że w Polsce grają lenie, minimaliści i karierowicze, a nasz zarząd wolał pozbyc sie dobrego trenera i zachowac w zamian skóropów goniących za pieniędzmi a nie za pilką |
Petrescu z kazdym kolejnym klubem i sezonem nabiera doswiadczenia wiec nie mozna powiedziec ze u nas trener byl super a druzyna byla zla. Nauczyl sie na bledach Wisly i teraz zbiera plon obserwacji, tak sadze.
|
Cytat:
dobrze że zawsze chwaliłem Petrescu :) |
Adrian Mrowiec w barwach Hearts właśnie gra przeciwko Celtikowi.
|
mecz Unirea-Dinamo trwa.
W 25 minucie prowadzenie dla Unirei zapewnił.... Varga. Może zamienimy go na naszego? Inna ciekawostka z byłych pilkarzy Wisły: w bramce Dinamo stoi.... Dolha http://www.gsptv.ro/viewVideo1.php?v...129&autoplay=1 NO I NIEMOZLIWE STAŁO SIĘ FAKTEM Unirea pokonala Dinamo 1:0 w meczu na szczycie i została liderem Ma jeszcze mecz do rozegrania z Timisoarą walczącą o wszystko i ze Steauą, ktora walczy o miejsce w pierwszej szóstce. Jesli wszystko przegra będzie najgorzej na trzecim miejscu 1. Unirea 66 2. Dinamo 65 3. Timisora 61 4. CFR Cluj 58 5.Craiova 56 6.Rapid 54 7. Steaua 52 Unirea grała w piłkę, a Dinamo nie potrafiło niczego wymyśleć. Swietnie ustawiona taktycznie druzyna z Urziceni grala wspaniały, spokojny atak pozycyjny, zawodnik przy piłce miał do wyboru co najmniej dwóch, trzech biegających, a nie stojących w miejscu kolegów, do tego presing, podwajanie krycia, gra z pierwszej piłki, lub spokojne rozgrywanie kiedy nie trzeba bylo sie spieszyc. Dinamo zmusozne bylo do gry faul, co zakonczylo się oslabieniem wskutek drugiej żołtej i w konsekwencji czerwonej kartki dla Portugalczyka Simao. Co ciekawe, Rumuni zdecydowali, że mecz poprowadzi sędzia z zagranicy: sedziował Hiszpan Munis W koncówce kolejny "były" - Jacob Burns w druzynie Dana odnotowal obecność na boisku. A znany nam Cristinel Pojar przezywający zbyt emocjonalnie mecz wraz z rezerwowymi Unirei został odesłany na trybuny ps. nie będę dyskutował z opiniami jakoby to dzieki doświadczeniu nabytemu w Wisle, Dan teraz zbiera plony i odnosi sukcesy |
Radu Matusiak i jego Widzew Łódź awansował do extraklasy :P
|
Fajnie będzie zobaczyć Dana w Lidze Mistrzów...szkoda, że na ławce Unirei ale okej. :-)
|
Matusiaka chce Lenczyk uratowac.
http://sport.wp.pl/kat,1740,title,Ma...l?ticaid=1815e |
Cytat:
z tym, że niekoniecznie. dzisiaj w studio tv w Rumunii bomba: właściciel Poli Timisoara, Marian Iancu zasugerował, że po zakończeniu rozgrywek Steaua i Unirea dokonają fuzji: jeśli Unirea wygra mistrzostwo i dostanie się do LM to na jej licencji wystąpi w LM Steaua. Nie zaprzeczył temu Gigi Becali właściciel Steauy. Dziwna sugestia, zwłaszcza, że w ostatnim meczu o mistrzostwo Unirea ma zagrać ze Steauą. Wynik łatwy do przewidzenia? ps. przy okazji wypowiedź strzelca zwycięskiej bramki, Daciana Vargi: Secretul Unirii? De câte ori să mai repet? Secretul nostru este muncă, muncă şi iar muncă. Foarte multă muncă", a spus Dacian Varga Co jest tajemnicą Unirei? Ile razy mam powtarzać? Naszą tajemnicą jest praca, praca i jeszcze raz praca. Bardzo dużo pracy, powiedzial Dacian Varga. Co dedykuję polskim piłkarzom |
No Dan wiedzal ze pilka nozna to PRACA ,i dlatego udzielil slawengo juz wywiadu podajac najwazniejsza przyczyne braku sukcesow polskiej pilki i pilkarzy...
BRAK PRACY... |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:38. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl