![]() |
Cytat:
Ja to wiem, Ty to wiesz, Zarząd to wie i Junco też. Tylko co z tego skoro nie mamy pieniędzy żeby takich pozyskać. |
Cytat:
Ten pomysł Czerepaka, żeby zamknąć temat dla urodzonych po 1989 wydaje się być coraz bardziej sensowny. |
Dajcież im spokój. Cuesta jak bronił to nieźle, Ivan przeplata lepsze mecze z gorszymi w defensywie, ale jakby mądrze uruchomić jego przerzuty, to byłaby masa pożytku, Llonch, Basha, Carlitos- czy ktoś może powiedzieć, że to nie są ponadprzeciętni zawodnicy na nasze warunki? Zaryzykowałbym tezę, że ci zawodnicy są w tym sezonie 2 poziomy wyżej niż Boguś, Brozio i Mały. Wiadomo, że jest też Imaz i Perez, ale przecież to już jest decyzja trenera. Wiecznie powtarzacie kto widzi ich na treningach, a kto nie. Jeszcze Jesus miewał przebłyski formy, ale czy Kostal nie pokazywał, że zasługuje na więcej minut? Czy Wojtkowski nie spisywał się od nich znacznie lepiej, nie jest polakiem i nie ma 19 lat? Na chwilę obecną uważam, że Halilović>Perez-widać, że ma ciąg do przodu,fantazje, nie myśli nad kierunkiem podania 3 godziny. Jasne, że dużo traci i tworzy niebezpieczeństwo, ale czy Perez tego nie robi? Wydaje mi się, że jeśliby dać temu chłopakowi więcej minut i zaufania, to odpaliłby jak Brlek. No ale niestety to tylko moje amatorskie oko, które nie widzi ich na treningach.
|
Nie macie pretensji do Kiko że do tej pory nie dał tak naprawde poważnej szansy Bartkowskiemu?
|
Cytat:
Uważam ze z dwójki Junco - Kiko to ten drugi naciska pierwszego aby w drużynie bylo jak najwiecej jego ziomków, których zna i ma "przeswietlownych". Nie wyobrazam sobie odwrotnej sytuacji w której Ramirez nie chce rodaków w swojej drużynie i stopuje przed tym Junco. Z kolei Junco daje Ramirezowi wybór: Zebrałem Ci kadre 28 ludzi i to od ciebie zalezy ktory będzie grał. Nie wszyscy wypala, bo nigdy nie ma takiej sytuacji, ale to od Ciebie zależy na kogo postawisz i w jakiej bedzie formie. |
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
Chciałbyś coś dodać? Zmienić? Ja jeszcze raz powiem- na dzień dzisiejszy nasz Amigo to przy Lettierim pasterz. |
Bez przesady. Dorobek punktowy porownywalny na ta chwile aczkolwiek zamienilbym nasza gre na ich gre:D Piec bramek na wyjezdzie za Kiko to my chyba w sparingach ze Skawinka tylko strelimy.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
To fakty. Na czerwono nowi piłkarze: http://oi65.tinypic.com/zuiakg.jpg |
i poza Kosakiewiczem, Cvijanoviciemi Kacharawą reszta nie gra....
Zresztą skoro Kielce takie piękne to nic nie stoi na przeszkodzie w drodze do Słubic zahaczyć o Kielce |
A u nas ilu nowych gra? Buchal, Cywka, Sadlok, Głowa, Ivan, Llonch, Małecki, Boguski, Brożek bardzo dużo minut obskoczyli w tym sezonie. One soldier army Carlitos i świetny Basha, bardzo solidny Arsenić i ostatnio trochę minut Imaza i Wojtkowskiego. Zacznijcie być obiektywni, błagam was.
|
No właśnie, czy ktoś ogląda ekstraklasę poza Wisłą i mógłby napisać coś o tej Koronie? Czy pomimo zmian jeszcze większych niż w Wiśle zdołali w 3 miesiące wypracować styl i schematy? Czy punktują tylko z kontry czy mają pomysł na grę? Wreszcie najważniejsze - czy dziś to Lechia grała przeciw trenerowi czy gra była fair?
|
Cytat:
0:2 Górski 0:3 Rymaniak 0:4 Kaczarawa 0:5 Soriano Potrafią budować akcję atakiem pozycyjnym, potrafią grać z kontry. Widać taktykę, pomysł, koncepcję. Widać progres. Tego wszystkiego nie ma u nas. Ktoś powie: ALE HALO, CO TY TUTAJ POKAZUJESZ! DEGRENGOLADA W OBRONIE LECHII! Ja odpowiem: ale piłkarze pod bramkę przeciwnika dochodzą... Nie imponują mi Kielce. Ale, ....a mać, powiem jeszcze raz- tam mieli nie mniejszy burdel niż u nas a grają w piłkę. A my udajemy że gramy. Tam widać rozwój drużyny. |
Jakby ktoś nie widział meczu to Lechia dziś chyba strajkowała i grali do jednej bramki. Tu jest opis:
http://weszlo.com/2017/10/30/wolne-zarty-gdansk/ Jakoś tak mi chodzi po głowie, że zatrudnianie Mandziary to kłopoty dla klubu :) A dla onanizujących się Koroną przypominam, że dziś pierwszy raz wygrała na wyjeździe. Bez wyjazdowego zwycięstwa zostaje tylko Śląsk. Jak dobrze liczę zakończyliśmy przedostanią kolejkę jesieni. Dla tych co wysyłają Koko FR do Tarragony mam dobrą wiadomość. Maciej Skorża jest do wzięcia. Wywalili go ze Szczecina. :D |
Cytat:
I tak generalnie - naprawdę uważasz, że na podstawie jednego meczu mam zmieniać zdanie o jakimś zespole? Ja już jakoś przyzwyczaiłem się, że w tej lidze, w takie w oceny w miarę na poważnie, to można bawić się po całym sezonie. Wcześniej nie ma sensu. Chcesz się podniecać po jednym czy drugim meczu - wolna droga. A tak z ciekawostek wyjściowe jedenastki z ostatniej kolejki (w nawiasie liczba minut w tym sezonie i spotkań ogółem w danym klubie przed spotkanie w tej kolejce): Maciej Gostomski (600/15) - Bartosz Rymaniak (676/60), Radek Dejmek (113/120), Adnan Kovačević (1379/15), Ken Kallaste (913/35) - Łukasz Kosakiewicz (577/13), Mateusz Możdżeń (1357/51), Jakub Żubrowski (1250/28), Goran Cvijanovič (767/12) - Nika Kaczarawa (160/4), Maciej Górski (651/21) Michał Buchalik (1055/49) - Tomasz Cywka (1110/68), Arkadiusz Głowacki (794/403) , Zoran Arsenić (935/11), Maciej Sadlok (1290/103) - Rafał Boguski (693/286), Víctor Pérez (180/6), Vullnet Basha (479/6), Kamil Wojtkowski (466/10), Jesús Imaz (349/7) - Carlitos (1149/13). To tak z dedykacją dla tych, którzy twierdzą, że jesteśmy w tym momencie na identycznym etapie przebudowy zespołu, co Korona. A naprawdę jest tak: Bramkarz/obrona: - podobny poziom zmian, w zasadzie nieduży. Jeden nowy zawodnik, teraz już w miarę zgrany z resztą. Pomoc/atak: Korona - 3 nowych zawodników, z których 2 gra dużo od początku sezonu, wszyscy z nich w klubie pojawili się w okresie koniec czerwca/początek lipca. Średnia liczba minut na boisku w tym sezonie - 793. Wisła - 5 nowych zawodników - daty przyjścia 22 czerwca/ 3 lipca/ 10 sierpnia/ 31 sierpnia/ 9 września. Średnia liczba minut na boisku w tym sezonie - 552. Myślę, że komentarz jest zbędny. |
Dziwnys. Najpierw zarzucasz tirowi, ze sugeruje sie jednym meczem, po czym podajesz nasz sklad z meczu, gdzie z powodu kontuzji/zawieszen, nie gralo czterech podstawowych pilkarzy (Brozek, Gonzalez, Llonch, Malecki), probujac w ten sposob uwidocznic jaki to mamy slabo zgrany sklad.
|
a jeszcze podrzucam jeden wątek , nieporuszony dotychczas:
wypowiedzi Carlosa wczoraj w C+ a propo roli Ramireza w jego (Lopeza) przyjściu do nas |
Nieporuszony? Pewny jestes?:D
|
wcześniej to było dywagowanie tylko
|
Przeciez Carlitos o tym, ze wybral Polske glownie z powodu Ramireza, mowil w pierwszych wywiadach po przyjsciu do Wisly.
|
Cytat:
Cytat:
|
zaraz zostanę zhejtowany, ale moim zdaniem Ramirez podzieli los Maaskanta. Dla mnie dwóch mizernych trenerów, którzy żadnej kariery nie zrobią.
|
Oby podzielił los Maaskanta, włącznie ze zdobyciem mistrzostwa przed zwolnieniem ;)
Jeżeli listopad nie będzie tragiczny to Kiko na pewno zostanie przynajmniej do końca sezonu. |
Cytat:
Co do postow Tira. Nie sa na podstawie porownania naszej gry z Lechem. Fakt ostatnie nasze spotkanie to byla mega kupa. Pozostale to tylko kupa. Nasz mecz ze Slaskiem to jakis dziwny przyklad na minimalizm zwolennikow pracy Kiko. Co my tam takiego pokazalismy bo nie rozumiem. Typowa kopanina, w ktorej wygra ten kto wiecej srzeli. Wyrownany mecz, w ktorym obie druzyny mialy duzo sytuacji. Co w tym meczu bylo takiego nadzwyczajnego? Jedni i drudzy mieli setki? Mieli. Wygral ten, ktory wiecej wykorzystal? Wygral. Tyle. |
Cytat:
|
Cytat:
Po drugie - nie oglądałem wszystkiego, ale z Lechem czy Legią grali całkiem przyzwoicie piłką (chociaż trener się wkurzał np., że nie realizują założeń i nie zmieniają stron przy rozgrywaniu ataku pozycyjnego). Ogólnie byli w stanie przez mniej więcej 1/3 czasu dominować zarówno nad Lechem, jak i nad Legią, inna sprawa, że przy korzystnym wyniku dla L&L. Legii dali radę wcisnąć bramkę na remis. Ogólnie całkiem poukładana i ambitna drużyna. |
Cytat:
Podniecanie się ewidentnie słabym meczem Lechii zasłania remis korony w 11 kolejce w Szczecinie z najsłabszą drużyną tego sezonu. Dla przypomnienia w 13 kolejce Pogoni natłukła Termalica i to w Szczecinie. A jak rozumiem brandzlowanie się Koroną jest od mniej więcej 10 kolejki - meczem z nami. A tylko dzięki naszemu dobremu meczowi we Wrocławiu nie słyszymy tech samych pierdół o Śląsku. Aż się chce zakrzyknąć gracias Jesus! Jak patrzę na tabelę, to z drużynami, które są dziś gorsze od nas (ok, też mi się nie podoba 7 miejsce) to wpadki mamy z Arką w Gdynii i remis z Lechią. Do tego wpadka w Kielcach i remis z Jagą (4 mecze, 2r-2p). Korona ma 2 remisy w Szczecinie i Gdynii oraz wpadkę z Piastem. Jagiellonia raczyła im w...bić 2-3 w Kielcach. (4 mecze 2r-2p). Za cholerę nie wygląda to lepiej niż Wisła. Z top 4: Wisła: Górnik, Legia, Zagłębie - przegrana, Lech - remis Korona: Lech, Zagłębie - przegrana, Górnik, Legia - remis Po 14 (z 15) meczach pierwszej rundy: Wisła 6-3-5 Korona 6-4-4 Jak z tego wynika, że Korona się rozwija, a my nie to ja naprawdę nie rozumiem! Może maść na ból dupy, a jak nie pomoże to zostaje zmiana szalika. |
Co to za wnioski?:D Idac dokladnie takim samym tokiem myslenia, my gramy caly czas gowno( z czym sie zgodze) a we Wroclawiu zagralismy mecz odbiegajacy od tej zasady( z tym po czesci tez sie zgodze). W tej lidze od czasow Wisly w najlepszym okresie, nie ma i szybko nie bedzie druzyny, ktora wszytkich bedzie tlukla w prawie kazdym meczu. Tymbardziej druzyny pokroju Korony czy nas w obecnym stanie. Zapewne tego ani w Kielcach ani w Krakowie nikt od tych zespolow nie wymaga. Stad wlasnie pretensje niektorych na temat naszych spotkan, od ktorych bola zeby i oczy bo fajnie by bylo skopac komus tylki po dobrym meczu a nie po meczarniach i antyfutbolu. Tymbardziej czekam na spotkanie z Sandecja bo spotkaja sie dwie druzyny kopiace sie po czolach i az wstyd to pisac.
|
Panowie (i Panie). Za 5 dni stuknie półmetek sezonu zasadniczego i będzie można wyciągnąć pewne wnioski. Mamy realna szansę na 4 miejsce i taki wynik będzie można przyjąć z umiarkowanym optymizmem.
To czy Korona jest od nas lepsza/gorsza pokaże także pozycja w tabeli, bo analizując pewien etap sezonu, gdzie rozkład spotkań często nie jest sprawiedliwy, nigdy nie będzie on miarodajny. To jest Polska liga i kto szuka tutaj logocznego rozwoju sytuacji temu życzę powodzenia. Po 5 kolejkach byliśmy liderem i mozna było wszystkich do nas równać, ale to przeszłość. Tak jak wtedy nie można bylo wyciągać daleko idących wniosków, tak teraz również. |
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Będzie półmetek i pierwsze wyrównanie stawki. Następne będzie przy przerwie zimowej choc tutaj z racji wielu spotkan u siebie będziemy pewnie nadspodziewanie wysoko do wiosny. |
Cytat:
|
Cytat:
Zresztą DWA bezpośrednie mecze nie pozostawiły złudzeń kto co gra. W obu zostaliśmy upokorzeni. Jest pewnie takich Lettierich sporo w Niemczech którzy stawiają na taktykę, dyscyplinę i wybieganie. Ten Lettieri na dzień dobry wyjebał z korony Hiszpana Palanque który tam robił za gwiazdę. Nie chciał dyscypliny i taktyki to go Lettieri wykopał. U nas Kikuś to kolega dla wielu swoich rodaków. Więc nie tylko "śmieszku" Skorża jest do wzięcia. Nie ma alternatywy Kiko vs Skorża. Trzeba poszukać trenera lepszego od Kiko czy Skorzy. btw W PP wygrali na wyjeździe w Lubinie kilka dni wcześniej. |
Cytat:
Oczywiście nie punktujemy jak na początku sezonu, ale do cholery właśnie mieliśmy za sobą najtrudniejsze mecze w tym sezonie. Dobry mecz z Jagą, gdzie w końcu pograliśmy więcej po ziemi i byliśmy strona zdecydowanie przeważającą. Wrocław, czy pierwsze 30 minut z Lechem. Z Legią też mimo porażki zagraliśmy lepiej niż na początku sezonu, a taki analityk jak Zachodny twierdzi nawet, że zagraliśmy lepiej niż we Wrocku. (http://zachodnydotablicy.blox.pl/201...iwa-Legia.html). Ja wiem wiem pewnie się nie zna. Ja tam uważam podobnie jak on. Wtedy punktowaliśmy mimo kiepskiej gry, teraz gra się poprawiła ale punktowaliśmy trochę gorzej bo graliśmy z czołówką. |
Cytat:
Do niedawna klub miał zaległości finansowe. Wobec tylko samych piłkarzy liczone na 2-3 miesiące wstecz. Głośno też było o długach jakie klub miał wobec miasta. Pieniądze ze sprzedaży Brleka pozwoliły na zasypanie finansowego dołka na tyle, że nie trąbią o nim media. Wystarczy chwilowa cisza na tym polu a już co niektórzy wypisują że 4 miejsce na półmetku rozgrywek będzie można przyjąć z umiarkowanym optymizmem." Umiarkowanym... Serio ....a? |
Ja wiem, że w magazynach sportowych to piszą same leszcze, nie to co niektórzy forumowicze ale przeczytajcie sobie wstęp do wywiadu z Carlitosem.
http://pilkanozna.pl/index.php/Wydar...arlitosem.html Cytat:
|
Cytat:
"Umiarkowanym" ponieważ rok temu juz Zaglebie pokazało jak po rewelacyjnej jesieni, na wiosnę wypaść poza grupę mistrzowska Chyba ze już teraz mamy otwierać szampany a wiosnę to pie*dolic? |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:25. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl