Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

dj_ibutti 21.05.2009 11:33

Chodzi zapewne o centrum sportu, czy jakoś tak, na terenach Hutnika. :)

Wicked 21.05.2009 11:34

Hale w Czyżynach?

Poza tym stawiają kolejne słupy;-)

WislaFan123 21.05.2009 12:02

Chodzi o Centrum Sportu w Nowej Hucie. Znajduje sie na teranach Hutnika, zaraz za glownym stadionem a obok treningowych.

http://dom.gazeta.pl/nieruchomosci/1...um_sportu.html

tu macie artykul o tym, jakis czas juz to funkcjonuje, wykonczenie, a raczej jego brak to tragedia, sam beton!!

http://bi.gazeta.pl/im/8/6049/z6049098X.jpg

tak wyglada to po ukonczeniu...

Dozamet1 21.05.2009 12:15

żal już biedronka wygląda lepiej

T-driver 21.05.2009 12:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez damianos (Post 731509)
Dla mnie stadion Wisły Kraków to jedna wielka pomyłka! Nie chodzi tylko o sam wygląd z zewnątrz, głownie tych betonowo-metalowych słupów za trybuną A,B,C które sprawiają,że nasz stadion będzie pośmiewiskiem ale i funkcjonalność wewnątrz. Miałem okazje być w okrąglaku oraz pod trybuną E w kilku pomieszczeniach i powiem tak, że to co zobaczyłem oraz usłyszałem o budowie woła o pomstę do nieba.

Konkrety kolego, konkrety..
Cytat:

Pierwotnie napisane przez damianos (Post 731509)
Napisze również, że śmieszą mnie opinie ludzi którzy piszą, że takie gadanie jak właśnie moje jest typowym polskim jęczeniem.

Bez komentarza...

damianos 21.05.2009 12:38

Wystarczy jeden konkret.
W pomieszczeniu gdzie znajdują się basen,sauna, jacuzzi itp. mistrz Obtułowicz zapomniał o odowiedniej wentylacji. Efekt? Nie mineło kilka miesięcy, pojawił się grzyb, syf na suficie i musieli go od nowa robić.
Dodam, że to było tak proste do przewidzenia, że tam będzie się zbierać para wodna, że nawet dziecko z zespołem dauna by to przewidziało nie ubliżając oczywiście takim dzieciom.

piotr 0704 dortmund 21.05.2009 12:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KaSzTaN (Post 731538)
wykonczenie, a raczej jego brak to tragedia


a dodam jeszcze od siebie, ze pan O. opisywal - wreszcie udalo mi sie wyrzezbic bryle z betonu...

no smiech na sali... (smiech przez lzy)

Coach 21.05.2009 12:47

http://www.bryla.pl/bryla/1,85301,60..._outsider.html całość artykułu z wypowiedzią O. o ktorej wspomniał piotr 0704

Wicked 21.05.2009 13:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez damianos (Post 731551)
. mistrz Obtułowicz zapomniał o odowiedniej wentylacji.

Tak dla twojej wiadomości, mistrz O. nie projektuje wentylacji, tak samo jak nie projektuje instalacji elektrycznych, kanalizacyjnych, klimatyzacyjnych, drogowych a nawet konstrukcyjnych. Co jednak nie zmienia faktu że jako główny architekt, i generalny wykonawca projektu, to jego powinno się obwiniać, ale na równo z pozostałymi branżowymi projektantami. Poza tym ciekawy jestem, jak taki fakt umknął inspektorowi, kierownikowi budowy, a nawet generalnemu wykonawcy??

saklak1906 21.05.2009 13:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wicked (Post 731578)
Tak dla twojej wiadomości, mistrz O. nie projektuje wentylacji, tak samo jak nie projektuje instalacji elektrycznych, kanalizacyjnych, klimatyzacyjnych, drogowych a nawet konstrukcyjnych. Co jednak nie zmienia faktu że jako główny architekt, i generalny wykonawca projektu, to jego powinno się obwiniać, ale na równo z pozostałymi branżowymi projektantami. Poza tym ciekawy jestem, jak taki fakt umknął inspektorowi, kierownikowi budowy, a nawet generalnemu wykonawcy??

Budimex ma tylko na mysli jedno i tylko jedno ich obchodzil KASA, czego by nie wzieli do roboty to sp..la. Wystarczy popatrzec na budowe lotniska na Okeciu.

eye63 21.05.2009 14:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KaSzTaN (Post 731538)
Chodzi o Centrum Sportu w Nowej Hucie. Znajduje sie na teranach Hutnika, zaraz za glownym stadionem a obok treningowych.

http://dom.gazeta.pl/nieruchomosci/1...um_sportu.html

tu macie artykul o tym, jakis czas juz to funkcjonuje, wykonczenie, a raczej jego brak to tragedia, sam beton!!

Akurat to centrum jestem w stanie przełknąć. Idealnie wpisuje się w tamtejszy klimat, choć chyba nie po to się wynajmuje architekta, żeby się wpisał dokładnie w klimat, tylko żeby stworzył coś co można uznać za nowocześniejsze. Z bliska ten obiekt wygląda bardzo dobrze, na fotkach z daleka niestety widać, że goły beton to morderca estetyki dla niewytrawnego oka, a i pewnie dla wytrawnego częściowo również. Jak dla mnie można by starać się zamaskować te wszystkie linie łączące beton, rzeczywiście, przynajmniej od zewnątrz postarać się o ciut lepszą fasadę, bo budynek sam w sobie jest bardzo ładny (przez wiele czynników).

Natomiast to, co przystoi i idealnie wpisuje się w klimat Nowej Huty, nijak ma się kuźwa do miejsca, gdzie będzie nasz stadion. Niestety, ale koleżanka zza Błoń, gdyby jej się kiedyś udało ten stadion dostać wybudowany, razem z tą halą - to było idealne wpasowanie stadionu z zewnątrz w teren. U nas niestety będzie kupa betonu, którą mam nadzieję będą od strony zewnętrznej ratować szczegóły - czyli przede wszystkim przeszklenia, ktoś pójdzie po rozum do głowy i daruje sobie ten całkowicie nieprzyjemny dach nad wejściem, aż po umieszczenie nad tym samym wejściem wielkiej białej gwiazdy. Nie wiem czy pkt. 2 i 3 mają szansę na realizację, ale pkt. 1 czyli naprawdę spore przeszklenie tych betonowych słupów to chyba na dzień dzisiejszy mus, a wtedy i dziura z okrąglakiem może nie będą tak straszyć.

Donki 21.05.2009 15:10

czyżby nasz kolos wziął sie do pracy?? ;-)

Dozamet1 21.05.2009 15:19

Już od rana pracuje

Wojtas 21.05.2009 15:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez damianos (Post 731509)
Dla mnie stadion Wisły Kraków to jedna wielka pomyłka! Nie chodzi tylko o sam wygląd z zewnątrz, głownie tych betonowo-metalowych słupów za trybuną A,B,C które sprawiają,że nasz stadion będzie pośmiewiskiem ale i funkcjonalność wewnątrz. Miałem okazje być w okrąglaku oraz pod trybuną E w kilku pomieszczeniach i powiem tak, że to co zobaczyłem oraz usłyszałem o budowie woła o pomstę do nieba.
Obtułowiczowi nie zleciłbym wykonania projektu garażu bo pewnie zapomniałby uwzględnić wjazdu do niego... a co dopiero stadionu piłkarskiego który ma być wizytówką jednego z największych miast w Polsce. Zastanawia mnie jaki kretyn nadał Wojtkowi tytuł architekta. Ten człowiek nie ma zielonego pojęcia o standardowej architekturze już nie mówiąc o nowoczesnej XXI wieku.

Jakim cudem nie było przetargu na projekt stadionu Wisły tylko od razu wybrano takiego amatora?
Proste jak drut, wszystko polega na układzikach, znajomościach, przekrętach i nie mogło być inaczej skoro Obtułowicz to kumpel Majchrowskiego...

Według mnie te głownie te 2 osoby działają na szkode Krakowa zezwalając na budowe takich gniotów czyli np. stadionu Wisły oraz Hali w Hucie która jest dla mnie także ogromną żenadą architektoniczną.
Dzięki takim budowlom nasze miasto zamiast stawać się coraz ładniejsze i nowocześniejsze to wraca do czasów gdy budowało się brzydko betonowo byleby było...

Napisze również, że śmieszą mnie opinie ludzi którzy piszą, że takie gadanie jak właśnie moje jest typowym polskim jęczeniem. Ściągnijcie klapki z oczów a zobaczycie, że gdyby nie pieprzone przekręty i układziki to dzisiaj zamiast brzydkiego stadionu, hali w Hucie mielibyśmy piękne i nowoczesne obiekty.

Oczywiście trzeba się cieszyć, że w ogóle coś będzie ale skoro była możliwość wykonania tego dobrze, ładnie i funkcjonalnie to tak powinno być!

Pozdrawiam.




Bardzo ciekawe informacje .

Nie ma co psioczyc na sam stadion ,wyglada jak wiele innych np ten
w Kaislerslaurten => http://stadiony.net/stadium.php?s=107

tu chodzi o wlasnie takie duperele ktore cos pan O chyba zawalił...jak wlasnie ta odlegosc C od murawy.,(w K'laurten nawet na fotkach widac ze jest gora 5 m)

Gordian 21.05.2009 15:56

Apropo stadionu w Kaislerslaurten. Jak się komuś nasz nie podoba to, niech pomyśli, że zawsze wizualnie mogło być gorzej:

http://stadiony.net/pictures/ger/fri...z_walter07.jpg

abruzzi 21.05.2009 16:11

Czy ja wiem czy gorzej...? Stadion Kaiserslautern od środka sprawia naprawde niezle wrażenie i jest na pewno charakterystyczny...

Fuks 21.05.2009 16:24

http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...y_z_obu_stron/

fotorelacja i opis prac wykonywany od strony boiska treningowego, szybko sie za to zabierają

saklak1906 21.05.2009 16:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez abruzzi (Post 731637)
Czy ja wiem czy gorzej...? Stadion Kaiserslautern od środka sprawia naprawde niezle wrażenie i jest na pewno charakterystyczny...

Cudze chwalicie swego nie znacie, no jak Tobie sie stadion w Kaiserslauten podoba:shock: :shock: :shock: a nasz nie to ja nie wiem co musieli by w Krakowie wybudowac zeby wszystkim przypasc do gustu

Dive Pirate 21.05.2009 16:32

hahaha ten w Kaiser to jakaś masakra :D Zaczynam doceniać p. Obtułowicza ;)

mav23 21.05.2009 16:42

Cytat:

ale to już jest temat rzeka i lepiej go nie poruszać. Takie są konsekwencje powierzania projektu człowiekowi, który projektuje domki i "stworzył" centrum sportowe w hucie które wygląda nie lepiej od szkieletora przy Mogilskim. )
oj kolego zerkij najpierw w neta albo do jakiejś książki o architekturze potem pisz takie pierdoły nie wielu jest polskich arch. którzy mają takie realizacje jak Obtułowicz, troche sie polską architekturą współczesną interesuje i nie pamiętam żeby pan.O jakies domki projektował, a centrum w nowej hucie dostało już kilka nagród więc oczywiście gusta gustami ale...

ps. wątek to o budowie stadionu a nie o jego projektowaniu rzygać mi się chce jak kolejny raz jakiś matoł pisze żę coś jest spierdo***** i zrobił by to lepiej niż architekt - wiem wiem polak potrafi :)
napiszcie lepiej co tam sie dzisiaj dzieje na budowie.

I dla odmiany - przepięknie wygląda ten beton na słupach, gładzidki beż zacieków - jednak na budowie nie da się wylać tak ładnie żelbetu :P:P

Pelson 21.05.2009 17:04

Uważam Obułtowicza za dyletanta, ale w 2 sprawach biorę go w obronę.
Akurat jeżeli chodzi o budynek w Hucie, to sprawa jego estetyki jest dyskusyjna. Jednym się nie podoba innym tak, ale wygląd elewacji nie jest absolutnie przypadkowy. Jest to pewien styl współczesnej architektury, w którym elewacje pozostawia się taką gołą i surową. Na świecie jest wiele takich budynków i wielu architektów, którzy uważają taki styl za nowoczesny. W Polsce jak widać po opiniach nie bardzo się podoba, pewnie ze względu na złe skojarzenia z architekturą PRL, ale w każdym razie ten budynek jest celowo tak zrobiony, a nie niewykończony.
Jeśli chodzi natomiast o kwestie wentylacji, wilgoci, grzybów itd. itp. to nie on się tym zajmuje. Od tego są inżynierowie budownictwa (Budimex) i to oni zapieprzyli. Architekt tworzy projekt architektoniczny, a budowlańcy projekt budowlany, i to w nim uwzględnia się takie kwestie jak wentylacja. Powiem więcej - Obułtowicza w ogóle nie musi interesować jak i na czym to co sobie wymyśli i narysuje będzie stało, od tego są panowie budowlańcy. Jego działką jest zaprojektowanie budynku pod względem funkcji, użytkowalności i szeroko pojętej estetyki.

PhantomRanger 21.05.2009 17:23

Na oficjalnej napisali, że zaczynają się przygotowania do burzenia trybun A i B, a także pod parkingi podziemnie od tej trybuny na autobusy drużyn przyjezdnych, sędziów, i kibiców. Podobno wjazdy na te parkingi mają już w tym tygodniu zacząć robić. Po przeciwnej stronie nowe słupy stawiają tyle, że nieco bliżej i są jakby mniejsze (lub niżej osadzone).

jerry1990 21.05.2009 17:30

Na stadionie zaczyna się wreszcie budowanie :) Wizualne budowanie . dziś postawiono kolejne słupy pod trybune, tylko nurtuje mnie pytanie dlaczego po prawej stronie nie ma jeszcze ani jednego ?

Sliver12 21.05.2009 17:55

No właśnie?

rafalek 21.05.2009 17:58

Może jeszcze nie minął czas odpowiedni do tego, aby beton wysechł całkowicie, albo po prostu będą budowac etapami - od lewej, do prawej

Sliver12 21.05.2009 18:28

Ta wschodnia trybuna ma mieć ponoć 12 000 pojemności. Ale z narożnikami czy bez? Bo jak się domyślam to raczej z narożnikami

spinnaker 21.05.2009 18:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafalek (Post 731683)
Może jeszcze nie minął czas odpowiedni do tego, aby beton wysechł całkowicie, albo po prostu będą budowac etapami - od lewej, do prawej

Zastanów się zanim napiszesz i poszperaj w pamięci to przypomnisz sobie że akurat po prawej stronie beton był wylewany w 2 etapie a ta część najbliżej 3 maja jako ostatnia co nie zmienia faktu że upłynął już dla nich przynajmniej taki sam czas jak dla części po lewej stronie. Najwidoczniej mają powód.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sliver12 (Post 731702)
Ta wschodnia trybuna ma mieć ponoć 12 000 pojemności. Ale z narożnikami czy bez? Bo jak się domyślam to raczej z narożnikami

Z narożnikami

szejkspir 21.05.2009 18:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sliver12 (Post 731702)
Ta wschodnia trybuna ma mieć ponoć 12 000 pojemności. Ale z narożnikami czy bez? Bo jak się domyślam to raczej z narożnikami

Z narożnikami :-)
Po wybudowaniu, miejsca na całej szerokości będą jednym wielkim sektorem. Więc od strony boiska narożnik nie będzie się tak rzucał w oczy. Oczywiście w południowej cześci trubyny będą "zasieki" oddzielające sektor gości. Ten element niewątpliwie będzie się wyróżniał :-).

saklak1906 21.05.2009 19:14

http://www.futbol.pl/artykul/52802.html

Nie tylko my sie musimy wyprowadzic

devios 21.05.2009 19:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez saklak1906 (Post 731724)
http://www.futbol.pl/artykul/52802.html

Nie tylko my sie musimy wyprowadzic

Wrócą do korzeni :]

pysio 21.05.2009 19:47

przyszły sezon będzie jednym z najnudniejszych i najnieatrakcyjniejszych sezonów ostatnich lat. cała czołówka: Wisła, Legia, Lech będą grać swoje mecze na jakiś zadupiach.. przykro to pisać, ale obawiam się, że to może utrudnić w.w. zespołom w zdobyciu mistrza Polski..

dlatego faworyta upatrywałbym w... GKS Bełchatów lub... Śląsku Wrocław...

Lukas_ts 21.05.2009 19:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pysio (Post 731751)
przyszły sezon będzie jednym z najnudniejszych i najnieatrakcyjniejszych sezonów ostatnich lat. cała czołówka: Wisła, Legia, Lech będą grać swoje mecze na jakiś zadupiach.. przykro to pisać, ale obawiam się, że to może utrudnić w.w. zespołom w zdobyciu mistrza Polski..

dlatego faworyta upatrywałbym w... GKS Bełchatów lub... Śląsku Wrocław...


Legia będzie grała u siebie cały czas, mimo budowy stadionu. Lech będzie grał we Wronkach tylko dwa miesiące. Tylko Wisła spędzi cały sezon poza swoim stadionem.

Donki 21.05.2009 20:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lukas_ts (Post 731753)
Legia będzie grała u siebie cały czas, mimo budowy stadionu. Lech będzie grał we Wronkach tylko dwa miesiące. Tylko Wisła spędzi cały sezon poza swoim stadionem.

Cztery miesiące a nie dwa:foch::P

areksen 21.05.2009 20:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Donki (Post 731761)
Cztery miesiące a nie dwa:foch::P

Cztery miesiace bedzie zamkniety stadion Lecha ale tylko 2 miesiace beda grac we Wronkach, bo pierwsze 2 miesiace to przerwa letnia!!

famul 21.05.2009 23:35

Cytat:

Stadion rozkopany z obu stron
Data publikacji: 21-05-2009 16:05

Podczas gdy wielkie, mechaniczne żurawie wznoszą kolejne segmenty konstrukcyjne nowej trybuny C, to w przeciwległej części stadionu rozpoczęły się właśnie prace pod budowę trybuny zachodniej.
Fot. Maks Michalczak Fot. Maks Michalczak

Od czwartku trwają przygotowania do przepięcia zasilania budowy stadionu pod nową, tymczasową stację transformatorową, która ma być ustawiona w sąsiedztwie pawilonu medialnego.

Równolegle robotnicy tworzą przekop w poprzek boiska kortowego pod położenie tymczasowego kabla zasilającego. Będzie on odpowiedzialny za przesyłanie energii ze stacji transformatorowej na budowę oraz do budynków należących do TS Wisła. Przeniesienie owego kabla pozwoli na rozpoczęcie wykopów pod budowę parkingu podziemnego, przeznaczonego dla autokarów zespołów piłkarskich oraz samochodów arbitrów. Wjazd do parkingu podziemnego i wyjazd z niego będzie się odbywał za pośrednictwem dwóch ramp. Wykopy pod rampy planuje się rozpocząć jeszcze w bieżącym tygodniu. Parking podziemny zajmie przestrzeń pod częścią obecnego parkingu znajdującego się przy budynku głównym Klubu oraz częścią istniejącego jeszcze boiska kortowe.

Jednocześnie trwają prace przy wygrodzeniu części terenu basenu obok stacji transformatorowej tak, aby uzyskać przestrzeń pod fundamenty pod nową trybunę zachodnią.

Trwają także działania przygotowawcze do przywiezienia i posadowienia kotłowni olejowej, która stanie w sąsiedztwie pawilonu medialnego, a zapewnić ma ciepło dla pawilonu medialnego i trybuny południowej użytkowanej przez pierwszą drużynę.

W dniach od 31 maja do 2 czerwca pod trybuną E staną tymczasowe kontenery biurowe. Do 4 czerwca ma potrwać przeprowadzka do nich z obecnie użytkowanych pomieszczeń klubowych. Natychmiast po zakończeniu przenosin ruszy wyburzanie budynku głównego Klubu wraz z trybuną A.

Na Reymonta zjawiają się również firmy, które rozpoczynają demontaż infrastruktury technicznej. Dotyczy to kamer, anten nadawczych oraz wyposażenia kotłowni.

Wszelkie prace są ściśle podporządkowane kalendarzowi rozgrywek ligowych. Roboty prowadzi się z takim natężeniem, by organizacja ostatniego meczu w sezonie ze Śląskiem Wrocław przebiegła bez zarzutu. Dotyczy to również terenu boiska kortowego, który obecnie jest w części rozkopany ze względu na prowadzone tam prace ziemne. Zostanie on jednak wyrównany i utwardzony na okres pojedynku ze Śląskiem Wrocław.



Biuro Prasowe Wisły Kraków SA
źródło : http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...y_z_obu_stron/
1234567890

filip74 21.05.2009 23:41

Wychodzi na to że stoi już połowa słupów na połowie od strony D , 2 w pierwszym rzędzie 10 w drugim i 3 w trzecim od strony boiska , chyba że w 1 czy 3 będzie ich inna liczba .
Mam też nadzieje ze „Ptaszek „ jak ustawi prawdo podobnie jeszcze 15 słupów na tej części od razu zostanie ustawiony na stronie od trybuny E .

filip74 21.05.2009 23:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez spinnaker (Post 731710)
Zastanów się zanim napiszesz i poszperaj w pamięci to przypomnisz sobie że akurat po prawej stronie beton był wylewany w 2 etapie a ta część najbliżej 3 maja jako ostatnia co nie zmienia faktu że upłynął już dla nich przynajmniej taki sam czas jak dla części po lewej stronie. Najwidoczniej mają powód.

Według mnie to chodzi tylko chyba żeby jak najmniej przemieszczać dźwig

derr 22.05.2009 00:06

chciałbym zobaczy najnowszą wizualizacje panie O.jeśli to mozliwe

ciacho 22.05.2009 08:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez derr (Post 731852)
chciałbym zobaczy najnowszą wizualizacje panie O.jeśli to mozliwe

http://www.stadionwisly.info/projekty - wersja 4, 6 pierwszych zdjęć, co do reszty to chyba nie oddają tego co ma być.. A ja mam takie pytanie. Czy przetarg na trybunę wschodnią obejmuje też wykonanie w niej zaplecza? I czy na wykonanie zaplecza na D będzie jakiś osobny przetarg?

logan.ts 22.05.2009 09:31

osobiscie uważam, że przeprowadzka poza Krakow to najgorsza z możliwych opcji
Pragnę gorąco, by się tam wreszcie jedni dogadali z drugimi i z trzecimi i przy WIĘKSZEJ pomocy miasta oba kluby zostały w naszym mieście na czas remontu.
Suche Stawy to dośc dobra lokalizacji. Niestety będzie to trochę kosztowało ale PANOWIE TRZEBA SIE Z TYM LICZYC !! Pomyślcie o nas - kibicach... Jaki Sosnowiec ...

A Puchary Europejskie w TYLKO I WYŁĄCZNIE W CHORZOWIE !!!!! Jaki Lubin...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:53.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl