![]() |
Chodzi zapewne o centrum sportu, czy jakoś tak, na terenach Hutnika. :)
|
Hale w Czyżynach?
Poza tym stawiają kolejne słupy;-) |
Chodzi o Centrum Sportu w Nowej Hucie. Znajduje sie na teranach Hutnika, zaraz za glownym stadionem a obok treningowych.
http://dom.gazeta.pl/nieruchomosci/1...um_sportu.html tu macie artykul o tym, jakis czas juz to funkcjonuje, wykonczenie, a raczej jego brak to tragedia, sam beton!! http://bi.gazeta.pl/im/8/6049/z6049098X.jpg tak wyglada to po ukonczeniu... |
żal już biedronka wygląda lepiej
|
Cytat:
Cytat:
|
Wystarczy jeden konkret.
W pomieszczeniu gdzie znajdują się basen,sauna, jacuzzi itp. mistrz Obtułowicz zapomniał o odowiedniej wentylacji. Efekt? Nie mineło kilka miesięcy, pojawił się grzyb, syf na suficie i musieli go od nowa robić. Dodam, że to było tak proste do przewidzenia, że tam będzie się zbierać para wodna, że nawet dziecko z zespołem dauna by to przewidziało nie ubliżając oczywiście takim dzieciom. |
Cytat:
a dodam jeszcze od siebie, ze pan O. opisywal - wreszcie udalo mi sie wyrzezbic bryle z betonu... no smiech na sali... (smiech przez lzy) |
http://www.bryla.pl/bryla/1,85301,60..._outsider.html całość artykułu z wypowiedzią O. o ktorej wspomniał piotr 0704
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Natomiast to, co przystoi i idealnie wpisuje się w klimat Nowej Huty, nijak ma się kuźwa do miejsca, gdzie będzie nasz stadion. Niestety, ale koleżanka zza Błoń, gdyby jej się kiedyś udało ten stadion dostać wybudowany, razem z tą halą - to było idealne wpasowanie stadionu z zewnątrz w teren. U nas niestety będzie kupa betonu, którą mam nadzieję będą od strony zewnętrznej ratować szczegóły - czyli przede wszystkim przeszklenia, ktoś pójdzie po rozum do głowy i daruje sobie ten całkowicie nieprzyjemny dach nad wejściem, aż po umieszczenie nad tym samym wejściem wielkiej białej gwiazdy. Nie wiem czy pkt. 2 i 3 mają szansę na realizację, ale pkt. 1 czyli naprawdę spore przeszklenie tych betonowych słupów to chyba na dzień dzisiejszy mus, a wtedy i dziura z okrąglakiem może nie będą tak straszyć. |
czyżby nasz kolos wziął sie do pracy?? ;-)
|
Już od rana pracuje
|
Cytat:
Bardzo ciekawe informacje . Nie ma co psioczyc na sam stadion ,wyglada jak wiele innych np ten w Kaislerslaurten => http://stadiony.net/stadium.php?s=107 tu chodzi o wlasnie takie duperele ktore cos pan O chyba zawalił...jak wlasnie ta odlegosc C od murawy.,(w K'laurten nawet na fotkach widac ze jest gora 5 m) |
Apropo stadionu w Kaislerslaurten. Jak się komuś nasz nie podoba to, niech pomyśli, że zawsze wizualnie mogło być gorzej:
http://stadiony.net/pictures/ger/fri...z_walter07.jpg |
Czy ja wiem czy gorzej...? Stadion Kaiserslautern od środka sprawia naprawde niezle wrażenie i jest na pewno charakterystyczny...
|
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...y_z_obu_stron/
fotorelacja i opis prac wykonywany od strony boiska treningowego, szybko sie za to zabierają |
Cytat:
|
hahaha ten w Kaiser to jakaś masakra :D Zaczynam doceniać p. Obtułowicza ;)
|
Cytat:
ps. wątek to o budowie stadionu a nie o jego projektowaniu rzygać mi się chce jak kolejny raz jakiś matoł pisze żę coś jest spierdo***** i zrobił by to lepiej niż architekt - wiem wiem polak potrafi :) napiszcie lepiej co tam sie dzisiaj dzieje na budowie. I dla odmiany - przepięknie wygląda ten beton na słupach, gładzidki beż zacieków - jednak na budowie nie da się wylać tak ładnie żelbetu :P:P |
Uważam Obułtowicza za dyletanta, ale w 2 sprawach biorę go w obronę.
Akurat jeżeli chodzi o budynek w Hucie, to sprawa jego estetyki jest dyskusyjna. Jednym się nie podoba innym tak, ale wygląd elewacji nie jest absolutnie przypadkowy. Jest to pewien styl współczesnej architektury, w którym elewacje pozostawia się taką gołą i surową. Na świecie jest wiele takich budynków i wielu architektów, którzy uważają taki styl za nowoczesny. W Polsce jak widać po opiniach nie bardzo się podoba, pewnie ze względu na złe skojarzenia z architekturą PRL, ale w każdym razie ten budynek jest celowo tak zrobiony, a nie niewykończony. Jeśli chodzi natomiast o kwestie wentylacji, wilgoci, grzybów itd. itp. to nie on się tym zajmuje. Od tego są inżynierowie budownictwa (Budimex) i to oni zapieprzyli. Architekt tworzy projekt architektoniczny, a budowlańcy projekt budowlany, i to w nim uwzględnia się takie kwestie jak wentylacja. Powiem więcej - Obułtowicza w ogóle nie musi interesować jak i na czym to co sobie wymyśli i narysuje będzie stało, od tego są panowie budowlańcy. Jego działką jest zaprojektowanie budynku pod względem funkcji, użytkowalności i szeroko pojętej estetyki. |
Na oficjalnej napisali, że zaczynają się przygotowania do burzenia trybun A i B, a także pod parkingi podziemnie od tej trybuny na autobusy drużyn przyjezdnych, sędziów, i kibiców. Podobno wjazdy na te parkingi mają już w tym tygodniu zacząć robić. Po przeciwnej stronie nowe słupy stawiają tyle, że nieco bliżej i są jakby mniejsze (lub niżej osadzone).
|
Na stadionie zaczyna się wreszcie budowanie :) Wizualne budowanie . dziś postawiono kolejne słupy pod trybune, tylko nurtuje mnie pytanie dlaczego po prawej stronie nie ma jeszcze ani jednego ?
|
No właśnie?
|
Może jeszcze nie minął czas odpowiedni do tego, aby beton wysechł całkowicie, albo po prostu będą budowac etapami - od lewej, do prawej
|
Ta wschodnia trybuna ma mieć ponoć 12 000 pojemności. Ale z narożnikami czy bez? Bo jak się domyślam to raczej z narożnikami
|
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Po wybudowaniu, miejsca na całej szerokości będą jednym wielkim sektorem. Więc od strony boiska narożnik nie będzie się tak rzucał w oczy. Oczywiście w południowej cześci trubyny będą "zasieki" oddzielające sektor gości. Ten element niewątpliwie będzie się wyróżniał :-). |
|
Cytat:
|
przyszły sezon będzie jednym z najnudniejszych i najnieatrakcyjniejszych sezonów ostatnich lat. cała czołówka: Wisła, Legia, Lech będą grać swoje mecze na jakiś zadupiach.. przykro to pisać, ale obawiam się, że to może utrudnić w.w. zespołom w zdobyciu mistrza Polski..
dlatego faworyta upatrywałbym w... GKS Bełchatów lub... Śląsku Wrocław... |
Cytat:
Legia będzie grała u siebie cały czas, mimo budowy stadionu. Lech będzie grał we Wronkach tylko dwa miesiące. Tylko Wisła spędzi cały sezon poza swoim stadionem. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Wychodzi na to że stoi już połowa słupów na połowie od strony D , 2 w pierwszym rzędzie 10 w drugim i 3 w trzecim od strony boiska , chyba że w 1 czy 3 będzie ich inna liczba .
Mam też nadzieje ze „Ptaszek „ jak ustawi prawdo podobnie jeszcze 15 słupów na tej części od razu zostanie ustawiony na stronie od trybuny E . |
Cytat:
|
chciałbym zobaczy najnowszą wizualizacje panie O.jeśli to mozliwe
|
Cytat:
|
osobiscie uważam, że przeprowadzka poza Krakow to najgorsza z możliwych opcji
Pragnę gorąco, by się tam wreszcie jedni dogadali z drugimi i z trzecimi i przy WIĘKSZEJ pomocy miasta oba kluby zostały w naszym mieście na czas remontu. Suche Stawy to dośc dobra lokalizacji. Niestety będzie to trochę kosztowało ale PANOWIE TRZEBA SIE Z TYM LICZYC !! Pomyślcie o nas - kibicach... Jaki Sosnowiec ... A Puchary Europejskie w TYLKO I WYŁĄCZNIE W CHORZOWIE !!!!! Jaki Lubin... |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:53. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl