![]() |
A ja się nie zdziwię jak w meczu z Litexem na lewej obronie będzie śmigał Lamey a na prawą wrzuci Jovanovicia a zamiast wilka wejdą albo Jirsak lub Nunez na podmęczonego rywala można wprowadzić też Kirma jego rajdy mogą wiele dać.
|
Cytat:
|
Cytat:
Jovanovic- chłop który najgorzej prezentuję w sparingach (jak narazie) Nunez- chłop zagadka. A już forumowicze są skłonni zastąpić pewnego Jaliensa oraz Wilka Jirsaka lub Gargułę i to w najwazniejszym meczu Wisły w tym roku. W polsce żyje 40 mln selekcjonerów, trenerów, skautów itd. |
Cytat:
Wypisujesz teorie z kosmosu, zastanów się nad tym. Jaliens nie umie wyprowadzać piłki?! Co jak co ale akurat to umie najlepiej z naszych wszystkich obrońców. Myślę że nie tylko mnie się nie podoba to co wypisujesz i po zastosowaniu Twojej rady zostałbyś sam na tym forum:-) Z mojej strony tyle w rozmowie z Tobą. |
Cytat:
Geniusz po prostu. Rzygać się chce od tego wysypu geniuszy taktycznych na forum. |
Cytat:
Normalni wiedzą, że liczy się wynik i gra na pewno będzie zachowawcza. Zresztą, czy my mamy jakichś naprawdę niesamowitych graczy ofensywnych na ławce, którzy mogliby odmienić grę drużyny? Garguła, Jirsak? No proszę was. No i ten cały Nunez, o którym wiadomo tylko tyle, że spuścił z ligi dwa zespoły, przy czym kibice jego ostatniego życzą mu śmierci. Nie twierdzę, że jest zły, ale nie zaczniemy wszystkich pykać dlatego, że wystawimy jego albo Tomasa w składzie. Wisła nie gra tragicznie, tylko brzydko. Na tyle, na ile ją realnie stać w tym momencie. |
Wolfy trudno się z Tobą nie zgodzić.
Dodać trzeba że Maaskant już w zeszłym sezonie zapowiadał że w pucharach będziemy grali inaczej niż w lidze (wałkowany mało skuteczny atak pozycyjny). Stąd pewnie ta "brzydka taktyka" ale skuteczna z 2 defensywnymi pomocnikami. Nie możemy sobie pozwolić na kolejny zmarnowany sezon w pucharach i o tym Maaskant wie. Stąd ważniejszy jest wynik niż piękno gry czy ogrywanie nowych piłkarzy ku uciesze niektórych forumowych oszołomów. BTW Na Nuneza też przyjdzie czas:) |
Jedno jest pewne, trzeba zagrać bardziej defensywnie, liczyć na kontry, żadnego otwierania się na wyjeździe!!!
|
Ze Skonto w Rydze graliśmy na dwóch dp, a w Łoweczu mamy zagrać ofensywniej? Duże kakao dla autora tego pomysłu. Wapń jest dobry na kości.
|
Ja proponuję ignorować na prawo i lewo i mieć spokój . Raz,że ci goście piszą debilizmy to jeszcze do tego są analfabetami , normalnie pier.dolca można dostać ! ; ) Pomyśleć,że za 20 lat takie matoły do władzy dojdą...
Proponuję skończyć temat ze składem , bo już wreszcie doszliśmy do wniosku ,że najlepiej będzie zagrać tak jak do tej pory , czyli 2 defensywnych pomocników ,nieważne czy będziemy grać brzydko czy nie , liczą się wyniki, cel uświęca środki. Szaleć będziemy mogli w lidze. |
Cytat:
|
Cytat:
Co do meczyku, na pewno zagramy 2 DP, Maaskant nie lubi żonglować składem. Ja też bym tego nie robił, bo grają chyba najlepsi. |
Cytat:
|
Wychodzi na to, że Maaskant musi być trenerskim analfabetą, bo w niedawnym wywiadzie powiedział, że nie wyobraża sobie obrony bez niego, ponieważ nie tylko jest dobrym doświadczonym stoperem, ale też kieruje poczynaniami całej defensywy.Dodał też, że bez niego cała formacja gra zdecydowanie gorzej.
|
Wiadomo co ze zdrowiem Kirma, bedzie gotowy na Litex ?
|
Cytat:
|
Cytat:
Ja w swoich osądach nie opieram się na tym co mówi trener a na tym jakie wnioski wyciągam oglądając naszą grę. Może to trudniejsze, ale dają większą satysfakcję niż klepanie prawd objawionych przez trenera czy też dziennikarza. Tak czy tak przed nami najważniejszy mecz rundy. NAJWAŻNIEJSZY z w miarę osiągalnym rywalem. Mogą być kolejne naj ale już nie z kimś pokroju Litexu a z kimś dużo lepszym. |
MatMario : przecież jak to ująłeś w 'voltach' to u nas zdecydowanie prowadzi Chavez, który lubi od tak sobie podać piłkę przeciwnikowi wprost pod nogi na 40 metrze od naszej bramki.
Także nie rozumiem czemu najeżdżasz na Jaliensa, który w dwumeczu popełnił jeden kardynalny błąd (to, że Chavez miał nie dać w tej sytuacji piłce pójść w kozioł to inna sprawa - Jaliens tak czy siak powininen go asekurować, co czynił to wybitnie nieudolnie). Pisanie, że Jaliens i Paljic są jedynymi klopsiarzami u nas jest strasznie nieobiektywne. Szczerze, mamy na stoperze do dyspozycji trzech bardzo dobrych obrońców (i tak wliczam w to Bunozę), którym niestety na spółkę w każdym meczu coś się przytrafi. Nie wiem czy to brak koncentracji ze słabszym rywalem, czy brak umiejętności, czy po prostu ten typ tak ma i trzeba to przeboleć. Ja w każdym bądź razie nie wyobrażam sobie, żeby któryś z naszych piłkarzy mógł w tym momencie zastąpić Jaliensa, tym bardziej, że nasz kochany Bonanza jest świeżo po kontuzji :) A nawet po wykurowaniu się w 100% prędzej widziałbym go mimo wszystko za Chaveza. Pozdrawiam |
Jaliens nie jest tak beznadziejny jak niektórzy tutaj opisują. Zacznijmy od tego, że śmieszy mnie pogląd że Jaliens nie potrafi wyprowadzać piłki, on robi to na bardzo wysokim poziomie. Absolutny top level jak to powiedział Maaskant. Miewał lepsze i gorsze mecze jednak stosunek tych dobrych do tych w których popełniał błędy jest mizerny. Wiem że chociażby zagrał słabiej z Podbeskidziem czy popełnił błąd w Rydze, ale obok tego była jeszcze masa meczów, w których grał bardzo dobrze. Szczególnie świetnie spisywał się w meczach z tymi teoretycznie silniejszymi (Lech, Jaga).
Nie widziałem jeszcze Jovaovica ( tylko na skrótach), a na tle pozostałych naszych defensorów Jaleins to dla mnie numer jeden. |
witam , mam pytanie co do transmisji meczu w kanale otwartym , Sprawdzałem telegazete i w wtorek jest od 20 film , a na internecie pojawiły sie wpisy ze polsat zrezygnował z otwartej transmisji , Wiecie coś na ten temat ?
|
właśnie leciała zapowiedz meczu na otwartym Polsacie więc jednak na otwartym. Strasznie mieszają, jest, nie jest, jest, nie jest. Ale reklama meczu na otwartym mówi raczej wszystko.
|
Jaliens ma problem, gdy ktoś da dzidę do przodu bez adresata. On bazuje na doświadczeniu i ustawieniu, a często taką piłkę trudno przewidzieć, gubi się w takich sytuacjach. Z czego przeciwnicy Wisły stworzyli najwięcej sytuacji? Właśnie z takich tradycyjnego polskiego podania - dzida do przodu na aferę. Na takie piłki nawet Barcelona nie jest odporna i traciła po czymś takim gole w lidze.
|
Nie tyle najskuteczniejszą, co najbardziej zaskakującą kogoś, kto nie pomyśli, że można się na tak partyzancki atak zdecydować. Grając z Barceloną trzeba mieć też kiedy dać tą dzidę do przodu.
Całą rundę wiosenną głównie tak zdobywano bramki przeciwko Wiśle. Barcelona goli straciła bardzo mało, a gra kombinacyjna przeciwko nim była praktycznie bezużyteczna. Pod koniec sezonu po zapewnieniu sobie mistrzostwa Hiszpanii jakimś cudem bieda drużyna im strzeliła gola po takim "zaskakującym ataku". Polska nie wyznacza żadnych standardów, gdy ktoś przychodzi w tak zaawansowanym wieku do Polski z lepszej ligi, na pozycję stopera, to nagle przestaje sobie radzić. Przypomnij sobie mecze Wisły z rundy wiosennej. 99% akcji kombinacyjnych się od nas odbijało, a najwięcej zamieszania tworzyły właśnie takie dzidy. I to nie tylko Jaliens, ale i Chavez się gubił. Co nie znaczy, że mocny zespół nas akcjami kombinacyjnymi nie rozłoży na łopatki. Zespoły na naszym poziomie jednak więcej zagrożenia stwarzają właśnie dzidą, niż kombinacją. Jaliens nie gra świetnie, ale potrafi się ustawić i dyrygować obroną, gdy zespół próbuje grać kombinacyjnie. Gdy zaczyna się kopanina jest często bezużyteczny. |
Cytat:
ja tam nie kojarzę zbyt wielu indywidualnych poważnych błędów Jaliensa jak dla mnie to numer 1 w obronie |
Cytat:
|
Lechia Gdańsk próbowała z nami grać kombinacyjnie. Próbowała Cracovia, próbował Lech. Próbowali do pola karnego, gdzie już im tak dobrze nie szło.
I co do dobrych obrońców - my w ekstraklasie nie mamy ani jednego kompletnego obrońcy. Nawet w Śląsku, gdy ten zapomniał ustawić przegubowca, to przeciwnik bez większych problemów przez ich obronę przechodził. Co się tyczy samego Jaliensa - on i mnie zawiódł, ale w chwili obecnej nie mamy lepszego środkowego obrońcy do pary z Chavezem. Gdyby ktoś taki był, to Maaskant na pewno by na niego postawił, już nie raz pokazał, że jak się ktoś nie sprawdza, to siada na ławce. Zwłaszcza, że teraz liczy się wynik. Jovanović nie zna się z zespołem. Kowalski to śmiech na sali, a Bunoza to tykająca bomba zegarowa nie tylko przy obronie przed atakiem pozycyjnym, ale również i przy kontratakach. P.S. Ja wiem, że na jesieni w 4 ostatnich meczach Bunoza i Chavez stali razem na obronie, a bramki dla przeciwnika nie padły. Trzeba jednak szczerze przyznać, że było w tym więcej szczęścia niż rozumu. Przynajmniej według mnie obrona z Jaliensem jest pewniejsza i nie bez powodu trener na niego stawia. W meczach ze Skonto nie zachwycił cały zespół, również Chavez, który był praktycznie nie do przejścia w lidze. Cytat:
Jaliens popełnił do tej pory chyba 3 czy 4 indywidualne błędy. Bunoza tyle popełniał w jednym meczu. Przede wszystkim trzeba go wykorzystać do nauczenia Bunozy opanowania, skupienia i ustawiania się, a będziemy z niego mieli spory pożytek w przyszłości. |
Cytat:
|
Cytat:
Swoją drogą chciałbym się wreszcie przekonać na jak wysokim poziomie gra Marko, bo samobóje w sparingach jeszcze o niczym nie świadczą. |
Nie wiem czy ktoś już podawał, ale na bwin są kursy na awans:
Litex - 1,80 Wisła - 1,90 Minimalnie większe szanse dają Litexowi. |
Jesteśmy na takim etapie że nie ma co kombinować! presja na awans jest tak wielka że Maskant nie zdecyduje się na wielkie zmiany w obronie!
Na zmiany i testowanie nowego ustawienia będzie czas w lidze! |
tak silnym zespołem jak Rapid Bukareszt to Litex nie jest ale napewno znacznie mocniejszym niż Skonto.
|
Proszę was. Nie można się obawiać takiego przeciwnika. Już się boję co byłoby gdy trafialibyśmy potem (ewentualnie) na Rangersów.
Mamy szeroką kadrę, w końcu nie osłabiliśmy się, a wzmocniliśmy - awans musi być i tyle. 1-1 na wyjeżdzie, 1-0 u nas - i mamy awans. Wisła już nie może sobie pozwolić na kompromitację. Levadia, Karabach, Tibilisi - limit się wyczerpał - musi być LM |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Kurs na mecz w Łoweczu znajdziesz tutaj: https://www.bwin.com/pl/pi%C5%82ka-no%C5%BCna (bwin) oraz tutaj: http://www.bet-at-home.com/start.aspx?lang=PL (bet-at-home) |
Jak kogoś tak kursy interesują to tu macie z wszystkich buków jakie na razie wystawiły i na wszelkie możliwe zakłady. W Tobecie faworytem do awansu jest Wisła 1.95-1.75
Moje zdanie jest podobne, jak piłkarze Litexu wyjdą na boisko i usłyszą nasz doping to się tak posrają że o wynik jestem spokojny. Kwestia jak się skończy mecz w Bułgarii, tutaj mnie nie zaskoczy nawet 2-0 dla Bułgarów, 0-1 lub 1-2 będzie już całkiem dobrym wynikiem przed rewanżem w Krakowie. Nie pamiętam kiedy ostatnio rozegraliśmy słaby mecz w pucharach na R22. http://www.oddsportal.com/soccer/eur...-wisla-842622/ |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:31. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl