Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Obiekty sportowe które powstały,powstaja lub powstaną (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=607)

piotrek06 18.06.2014 21:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 1365187)
Pokaz swoj pokoj ocenimy.

Znow jakies placze, ze nie tak ze brzydko ze to ze tamto.

Nie jest cudownie ale targanie szat jak niektorzy uprawiaja to jakas paranoja.

Ach zajebisty argument, czyli uważasz, że to że elewacja( właściwie jej brak) wygląda zupełnie inaczej niż miała wyglądać bo okazało się że znowu było drożej niż powinno jest ok? rury i beton które "zdobią" halę ci sie podobają? no chyba że nie widzisz rużnicy między tym:
http://i.wp.pl/a/f/jpeg/32976/krakow_arena1.jpeg
a tym:
http://lovekrakow.pl/images/gallery/..._870_1160..jpg

Hala wewnątrz wygląda świetnie i robi epickie wrażenie ale z zewnątrz jest po prostu brzydka nie dla tego że została źle zaprojektowana tylko dla tego że ktoś nie potrafi prowadzić inwestycji( kolejny raz) i ten ktoś powinien za to odpowiedzieć a teksty w stylu pokaż swój pokój sobie daruj bo są na takim samym poziomie jak: "ty pewnie zagrał bys lepiej?" albo "jak jesteś taki mądry to zrób to lepiej". Ta hala została wybudowana z naszych pieniędzy i jako mieszkaniec tego pięknego chujowo zarządzanego miasta mam prawo oceniać i być w....iony.
Cytat:

Są podobne w Polsce? ja nie kumaty
Nasza jest największa natomiast konkurencja to Łódź, Gdańsk/Sopot, Katowice a w niedalekiej przyszłości Gliwice. Tylko że Spodek jest przestarzały i podobno bardzo źle zarządzany więc najwięksi rywale o topowe imprezy to będą Gdańsk i Gliwice bo hala w Łodzi odstaje jednak od reszty jeśli chodzi o funkcjonalność i widoczność(chodzi oczywiście o mecze bo na koncerty to dobra opcja). Teraz tylko kwestia tego ile w porównaniu do reszty będzie kosztowało wynajęcie "Kraków Areny" i czy uda się sprzedać nazwę...

MatMario 18.06.2014 21:34

Hahahahaha

Poziom trolowania MASTER.

Jedno to wizka z pierwszych planow a drugie to nie skonczona hala w stanie sprzed kilku miesiecy :-)

Zniszczyles w tym momencie.

Elewacja z odleglosci 200 m dla mnie jest ok. Jak jestes blizej instalacje rzucaja sie w oczy ale tz bez przesady. Obiekt dla mnie jest akceptowalny. Jadac Mogilska wyglada ok, jadac Al. Pokoju jest ok wiec nie robmy tragedi.

Odemnie takie zdjecie z forum Skyscrapercity http://i.imgur.com/dzO87Ld.jpg

piotrek06 18.06.2014 21:43

zdjęcie rzeczywiście złe wrzuciłem, przepraszam.
http://lovekrakow.pl/galerie/zdjecie/id/25261
tu masz dobre tak będzie wyglądać elewacja... piękna prawda? wszystko jest twoim zdaniem ok?

E: http://www.youtube.com/watch?v=Hd1WLZwa6oQ a tu test telebimu, pierwotnie taki miał być na całej długości hali ale ograniczono sie do tego fragmentu a resztę pokryto cienkimi paskami LED co kilkadziesiąt centymetrów( znowu zabrakło pieniędzy). Każdy może miec własny gust ale jak dla mnie to ten obiekt wygląda jakby cały był pokryty rusztowaniem

LanceTS 19.06.2014 00:25

ja .......e, jak komuś się coś niepodoba to od razu źle? Dla mnie ta hala jest brzydka, naprawdę bardzo brzydka. Ale wg Ciebie co, nie powinienem wyrażać swojego zdania?
Ty na polityków nie narzekasz? Przeciez nie było jeszcze takiego który by wszystkim dogodził!

Matejas_ 19.06.2014 15:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LanceTS (Post 1365285)
ja .......e, jak komuś się coś niepodoba to od razu źle? Dla mnie ta hala jest brzydka, naprawdę bardzo brzydka. Ale wg Ciebie co, nie powinienem wyrażać swojego zdania?
Ty na polityków nie narzekasz? Przeciez nie było jeszcze takiego który by wszystkim dogodził!

Gust jest jak ch_j - każdy ma swój! Taka jest prawda. To co dla jednego będzie trącić brzydotą, dla innego będzie dziełem sztuki! Kij tam z politykami! Nawet kobiety nie ma takiej co by każdemu facetowi dogodziła... hahaha.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piotrek06 (Post 1365263)
Ach zajebisty argument, czyli uważasz, że to że elewacja( właściwie jej brak) wygląda zupełnie inaczej niż miała wyglądać bo okazało się że znowu było drożej niż powinno jest ok? rury i beton które "zdobią" halę ci sie podobają? no chyba że nie widzisz rużnicy między tym:
http://i.wp.pl/a/f/jpeg/32976/krakow_arena1.jpeg
a tym:
http://lovekrakow.pl/images/gallery/..._870_1160..jpg

Trawa gorzej przystrzyżona czy o elewację chodzi? Gołym okiem nawet laik dostrzeże, że elwacja nie jest skończona i z pewnością tak tego nie zostawią! Jest opcja plandeki jak na stadionie w Pyrlandii, ale decyzje nie zostały jeszcze podjęte! W życiu nie wszystko wygląda jak w filmie, musisz to zapamiętać, że wizualizacja a obiekt rzeczywisty się różnią. Szkiełko wszystko upiększa uwierz na słowo, chyba że nie widzisz różnicy między tym:
http://1.bp.blogspot.com/--UvPpELo4d...EY-+FOTO+1.JPG
a tym:
http://swedishgodzilla.files.wordpre...asha_grey2.jpg

crazykaro 19.06.2014 17:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Matejas_ (Post 1365349)
Gołym okiem nawet laik dostrzeże, że elwacja nie jest skończona i z pewnością tak tego nie zostawią!

To samo można powiedzieć o naszym stadionie:D

Matejas_ 19.06.2014 18:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 1365357)
To samo można powiedzieć o naszym stadionie:D

Nasz stadion został ukończony w 100% i wygląda dokładnie tak jak większość budowlańców oczekiwała! To jak będzie wyglądał w następnych latach zależy tylko od tego co wymyślą władze, bo naprawić można naprawde wiele, ale jak widać niewielu na tym zależy :)

Dzwine mamy to miasto, że większość obiektów użyteczności publicznej wewnątrz czarują, z zewnątrz jednak są dość kontrowersyjnymi okur_inami :)

Valandil 19.06.2014 19:45

Elewacje by zrobili i stadion byłby całkiem ładny, swoją drogą pytanie mam, co z tymi pękającymi szybami i daszkami nad trybunami, dawno się na stadionie nie było to nie wiem.

crazykaro 19.06.2014 20:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Matejas_ (Post 1365361)
Nasz stadion został ukończony w 100% i wygląda dokładnie tak jak większość budowlańców oczekiwała! To jak będzie wyglądał w następnych latach zależy tylko od tego co wymyślą władze, bo naprawić można naprawde wiele, ale jak widać niewielu na tym zależy :)

Dzwine mamy to miasto, że większość obiektów użyteczności publicznej wewnątrz czarują, z zewnątrz jednak są dość kontrowersyjnymi okur_inami :)

No własnie nie do końca, bo nasz stadion miał być wykonany z betonu architektonicznego a nie z konstrukcyjnego.
A co do hali to mam nadzieję że tego tak nie zostawią w takim stanie

piotrek06 19.06.2014 21:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Matejas_ (Post 1365349)
Gust jest jak ch_j - każdy ma swój! Taka jest prawda. To co dla jednego będzie trącić brzydotą, dla innego będzie dziełem sztuki! Kij tam z politykami! Nawet kobiety nie ma takiej co by każdemu facetowi dogodziła... hahaha.



Trawa gorzej przystrzyżona czy o elewację chodzi? Gołym okiem nawet laik dostrzeże, że elwacja nie jest skończona i z pewnością tak tego nie zostawią! Jest opcja plandeki jak na stadionie w Pyrlandii, ale decyzje nie zostały jeszcze podjęte! W życiu nie wszystko wygląda jak w filmie, musisz to zapamiętać, że wizualizacja a obiekt rzeczywisty się różnią. Szkiełko wszystko upiększa uwierz na słowo, chyba że nie widzisz różnicy między tym:
http://1.bp.blogspot.com/--UvPpELo4d...EY-+FOTO+1.JPG
a tym:
http://swedishgodzilla.files.wordpre...asha_grey2.jpg

No właśnie problem w tym że podobno niewiele ma sie zmienić, bo jeżeli już nawet przygotowali wizualizacje z tą "elewacją" http://www.urbanity.pl/photos/09/36/100936.jpg to raczej nie po to żeby to teraz czymś przykrywać. Tym bardziej że nie bardzo jest jak bo:
Cytat:

Pierwotnie napisane przez LoveKraków
To tasiemki ledowe mają stanowić elewację. Świecące paski o długości 10 metrów każdy, będą montowane co 18 centymetrów na środkowej części elewacji. Natomiast nad wejściem głównym do hali, od strony ulicy Lema, kładzione będą co 6 centymetrów. – Dzięki temu nad wejściem uzyskamy obraz najwyższej jakości. Pozostały fragment naszego długiego ekranu także będzie dobrze widoczny, a obraz wyświetlany na nim dostrzeżemy nawet z Kopca Kościuszki – wyjaśnia nam prezes Rapciak.

Więc raczej tych ledowych tasiemek nie przykryją. Niech mnie ktoś poprawi jeśli sie mylę ale wydaje mi się że ta nowa wizualizacja pojawiła sie dopiero kiedy ludzie zaczęli pytać czemu hala wygląda "trochę" inaczej niż miała wyglądać czyli po fakcie.

PS. Ja wiem że na palcach jednej ręki można policzyć obiekty które wyglądają tak dobrze jak na wizualizacjach ale to jest przegięcie bo jeżeli nawet w pewnym momencie zrezygnowano z pierwotnej koncepcji to powinni wybrać rozwiązanie które tego obiektu nie będzie szpecić.

MatMario 20.06.2014 01:11

Jechalem wlasnie po Lema i w nocy calosc roki wielkie WOW.

Jak pod to pojdzie np plandeka jak z krainy wielkiego ziemniaka bedzie super i w dzien.

piotrek06 20.06.2014 09:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 1365381)
Jechalem wlasnie po Lema i w nocy calosc roki wielkie WOW.

Jak pod to pojdzie np plandeka jak z krainy wielkiego ziemniaka bedzie super i w dzien.

Tutaj pełna zgoda, w nocy wygląda bardzo bobrze i jeśli rzeczywiście zrobią coś ala pyrlandia( wiem że nie realne, ale osobiście marzy ni się coś w ten deseń: http://upload.wikimedia.org/wikipedi...C3%BCnchen.jpg )to i w dzień będzie wyglądało bardzo dobrze. Tylko, że właśnie na to sie nie zanosi bo gdziekolwiek czytam o tym projekcie, to piszą, że to już jest finalna elewacja.

Matejas_ 20.06.2014 10:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piotrek06 (Post 1365375)
No właśnie problem w tym że podobno niewiele ma sie zmienić, bo jeżeli już nawet przygotowali wizualizacje z tą "elewacją" http://www.urbanity.pl/photos/09/36/100936.jpg to raczej nie po to żeby to teraz czymś przykrywać.

I powstała tzw. wizualizacja powykonawcza :)

michal 20.06.2014 11:39

Problem w tym że to co widzimy to efekt finalny i nic już więcej z tym nie zrobią przez kolejne lata będziemy "podziwiać" rusztowanie przyozdobione ekranem led na większym obszarze o jakośći wyświetlanego obrazu niczym z lampek choinkowych .
Tutaj masz cały temat o hali: http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=105785

Teraz porównując wizki widać, że elewacja całkowicie odbiega od pierwotnej koncepcji całkowicie gładkiego "dropsa".

Kocur 22.06.2014 09:36

Ktoś w redakcji ma straszny ból dupy:


Cytat:

...W programie obowiązkowym wycieczek odwiedzających Kraków od piątku widnieje - obok zwiedzania Wawelu, wizyty w Sukiennicach i kawy na Kazimierzu - nowy punkt: mecz w Kraków Arenie. Hala w Czyżynach zdała w piątek generalny egzamin, a polscy siatkarze wygrali z Brazylią 3:1

Kraków doczekał się miejsca, gdzie 15 tys. ludzi śpiewa hymn bez politycznych awantur, a rywale dostają gęsiej skórki nie z powodu bluzgów i fruwających rac, ale głośnego i kulturalnego dopingu. - Dziękuję Krakowowi za tak piękny obiekt dla polskiego sportu - emocjonował się Mirosław Przedpełski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Przez lata Kraków był czarnym punktem na siatkarskiej mapie Polski. Sukcesy Hutnika Kraków to historia jeszcze z poprzedniego wieku, podobnie jak zawodniczek Wisły. A gdy w Polsce rozpoczął się boom na reprezentacyjną siatkówkę, Kraków obchodził się smakiem. Kadra jeździła niemal po całym kraju: od Sopotu, przez Bydgoszcz i Łódź, po Katowice. Kraków omijała szerokim łukiem, bo miał do zaoferowania tylko halę Wisły, w której wstyd byłoby przyjąć drużynę ligową, a co dopiero najlepszych siatkarzy świata...
Zagadka - z jakiego brukowca jest powyższy fragment ;)

Matejas_ 22.06.2014 13:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1365553)
Ktoś w redakcji ma straszny ból dupy:

Zagadka - z jakiego brukowca jest powyższy fragment ;)

Gdybyś napisał z jakiego portalu pomyślał bym o weszło, ale brukowiec może być tylko jeden... wybiórcza :-p

adam08 11.07.2014 16:33

Stadion w Białymstoku stan na 11 lipiec 2014

https://www.facebook.com/media/set/?...0023318&type=1

https://plus.google.com/photos/11206...713?banner=pwa

http://www.mmbialystok.pl/sites/igc3...aga.jpg?n899s2

https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/...64813791_n.jpg

Maciuś 12.07.2014 06:49

Zajebisty ale podobno oponki są niemodne...

gypsy 30.09.2014 17:11

Mnie się takie oponki bardzo podobają ;) Lubię takie płynne połączenie trybun.

A tu najnowsze zdjęcia stadionu Górnika Zabrze. Powolutku do przodu...

http://stadiony.net/pic-buildings/po...a_pohla391.jpg

http://stadiony.net/pic-buildings/po...a_pohla392.jpg

Krzysiek Grabski 28.02.2016 10:47

To dobrze,że powstało tak wiele obiektów sportowych.
A pierwsza z zaskoczenia jaskółka była w Kielcach.
To właśnie tam udowodniono,że można zbudować fajny obiekt.
Byli chyba pierwsi.

emj10 28.02.2016 14:31

Z jakiegoś letargu się obudziłeś?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:13.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl