![]() |
Biała Gwiazda na strojach meczowych klubu Wisła Kraków to nie jest temat do jakiejkolwiek dyskusji!!!
To jest świętość dla każdego Wiślaka!!! |
Chodzi o sezon 2009/2010.
Tutaj masz koszulkę domową http://www.footcenter.fr/en/football...41-316141.html a tutaj wyjazdową http://madeinsport.fr/en_nv_fiche__M...rt-497653.html Wiem że były też inne przypadki tego typu ale teraz nie mogę sobie ich konkretnie przypomnieć (Marsylie pamiętam bo sam posiadam obydwie te koszulki) |
Zna ktoś datę prezentacji nowych koszulek ? Myślę że przed Skonto powinni już pokazać nowe komplety. Miejmy nadzieję że z BG.
|
Czy rok temu była jakaś oficjalna prezentacja koszulek przed pierwszym pucharowym meczem? Chyba Cikos i Bunoza na swojej prezentacji dostali nowe koszulki, ale sam temat koszulek odbył się chyba po cichu.
Co do BG i kroju to wydaje mi się że projekt był gotowy i zatwierdzony już dawno temu, a stroje są już w produkcji by zdążyć na czas. Więc myślę, że na ten sezon akcja przywrócenia BG była zorganizowana zbyt późno by mogła dotrzeć do klubu i się przebić. Wydaje mi się, że akcję trzeba będzie przeprowadzić z trybun i z myślą o kolejnym sezonie. |
Nie po chichu. Była prezentacja nowego sponsora technicznego wraz z prezentacją nowych koszulek.
Nowy sezon zaczyna się 1 lipca, do czasu I meczu na pewno nowe koszulki zostaną zaprezentowane. |
Cytat:
Trzeba męczyć zarząd non stop, do upadłego. |
Cytat:
|
Generalnie to z Białą Gwiazdą będzie problem, bo zazwyczaj koszulki są robione na dwa sezony, tak było w przypadku Umbro z Gwiazdą na ramieniu, i prawdopodobnie jest tak teraz z nadchodzącym modelem od Adidasa - paradoksalnie najprościej byłoby coś wywalczyć gdyby stroje były robione na zwykłych kompletach meczowych które są w ciągłej sprzedaży (tak jak ma Legia i Bełchatów i chyba Lechia) - zmiany w koszulkach robionych specjalnie pod kluby są cięższe o ile niemożliwe do przeskoczenia. Co do prezentacji wydaje mi się że może to być początek lipca, ale nie jestem pewien...
|
Ja mam cichą nadzieje, ze moze miło nas Adidas zaskoczy. Skoro to mają być stroje projektowane specjalnie pod nas wiec czyms napewno będą sie one wyróżniać. Moze ktoś jest głebiej w temacie i mógłby zaprezentowac kilka przykładów kreatywnosci Adidasa w wykonaniu strojow na zamowienie? Taki smok ala Inter, fajnie by sie u nas prezentowal na wyjazdowkach lecz to bajer firmy Nike...
|
człowieku kilkanaście poprzednich stron to pełno propozycji.
|
Urodziłem się stosunkowo niedawno bo w roku 91' ,a więc praktycznie całe swoje "świadome" kibicowskie życie, przeżyłem kojarzyć Wisłę z herbem TS WISŁA SA. Obiektywnie oceniając jest to jeden z ładniejszych herbów w europie,BIAŁA GWIAZDA nawiązuje w nim do bogatej i wspaniałej historii klubu i znajduje się w centralnym punkcie herbu, PIŁKA w tle sugeruje że jest to herb piłkarski,KORONA jest stonowana ale szykowna oddaje szacunek i pokazuje że Wisła nie jest klubem przeciętnym a OBWÓDKA z napisem informuje jaką strukturą jest obecnie klub a także kreuje w umyśle pewną nową erę (Telefoniki) w historii Wisły. Także barwy herbu są utrzymane w naszych tradycyjnych barwach a złote zdobienia mają na celu dodania pewnego splendoru etc. i przekazania że jest to coś wyjątkowego.
Doceniam i rozumiem moc tradycyjnej BIAŁEJ GWIAZDY ale wydaje mi się że nowy herb w niczym jej nie ustępuje i jest jej godnym następcą. Dodatkowo podoba mi się że stare logo nie jest pogardzane i wypierane z umysłów kibiców, zaakcentowanie go na koszulkach z okazji 100 było bardzo dobrym pomysłem. Nie podoba mi się pomysł powrotu do starego logo. Nie należy żyć historią. Graliśmy z nim przez 93 lata? Dajmy szanse temu herbowi niech towarzyszy nam przez drugie tyle. Poza tym nowy herb zagnieździł się już w umysłach młodszych kibiców i to z nim identyfikują obecną Wisłę- nie należy ich za to ganić ale uświadamiać ich że jest on spadkobiercą wspaniałego przedwojennego herbu. A dla totalnych ortodoksów nie dopuszczających nawet możliwości dyskusji na ten temat... Dlaczego nie wracać by do dwóch niebieskich pięcioramiennych gwiazd? albo jak w waszych oczach wyglądają kibice Czerwonych Diabłów z Manchesteru kiedy ubierają w ramach protestu szaliki w pierwotnych zielono złotych barwach swojego protoplasty Newton Heath Lancashire & Yorkshire Railway,? |
Cytat:
|
grzana jakiego starego logo?!
Biała Gwiazda jest naszym najważniejszym symbolem i z nim powinni się identyfikować kibice, bo czy nie dlatego nazywamy siebie ABG? Cytat:
http://historiawisly.pl/wiki/index.p...C5%82a_Gwiazda aha i nie ma czegoś takiego jak TS Wisła S.A. a tym bardziej nie ma takiego herbu |
Rozwiń proszę pojęcie "dać się sprzedać" bo o ile rozumiem argumenty zwolenników starego herbu, że Biała Gwiazda była od zawsze, że jest symbolem patriotyzmu, najważniejszy symbol etc. to nie rozumiem dlaczego w momencie kiedy ja akceptuje nowy herb i mi się podoba jestem oskarżany o brak wartości i o ''sprzedanie się". Sam jestem gorącym zwolennikem tego żeby zaszczepiać herb białej gwiazdy w umysłach najmłodszych ale jako herb tradycyjny bo chcąc nie chcąc niezależnie od moich opinii jest "logo SA".
Pozatym po raz kolejny powtórzę w centrum oficjalnego herbu umieszczony jest herb tradycyjny. A tak szczerze to najbardziej podobał mi się pomysł Umbro z przed paru lat - gdzie biała gwiazda była umieszczona na ramieniu a herb oficjalny był na piersi. |
Grzana. Pomieszanie z poplątaniem i farmazaon farmazonem goni. Stary herb ? Herb Białej Gwiazdy ? Jeśli się nie znasz w tym w temacie to się nie błaźnij takimi wypowiedziami bo robisz z siebie kompletnego ignoranta który coś chciał mądrego napisać tyle że mu się nie udało.
|
^^ Grzana, weź sobie włoski przyczesz, zrób manicure i idź kup sobie kostium od LadyGAGA. Odchacz wizytę w fabryce skwarek, ale NIE WYPOWIADAJ SIĘ JUZ W TYM TEMACIE, bo człowiekowi ciśnienie skacze.
I kilka słów dla 'NIE KUMATYCH' 1. Nie chcemy zamiany/pozbycia się loga Wisła Kraków S.A., jest OK! 2. Chcemy umieszczenia BIAŁEJ GWIAZDY NA KOSZULCE w miejsce obecnego loga. __________________________________________________ ______________________ Nie istnieje taki stwór jak: TS Wisła Kraków S.A Wisła Kraków S.S.A. |
Cytat:
|
Cytat:
a) herb TS Wisły b) symbol Wisły c) logo S.A. i nie pisałbyś takich debilizmów. |
Biała Gwiazda na koszulki! Tyle w temacie.
I nie ma co gdybać.... Jeżeli mielibyśmy stroje w nowym sezonie z Białą Gwiazdą na piersi, to każdego obowiązkiem byłoby taką nabyć i dumnie nosić na sobie. Ale co będzie.....zobaczymy. |
Cytat:
Priorytetem oczywiście jest BG na koszulkach. |
^^ Wiesz jak jest. Marzeniem jest jednakowy herb (czyt. herb TS Wisła) dla wszystkich sekcji. Rzeczywistość jest niestety brutalna i pieniądz rządzi światem. Logo sekcji piłkarskiej już zdążyło się całkiem głęboko zakorzenić i mam nadzieję, że na razie zmian nie będzie. Dobrze, że 'Telefoniki' nam nie wsadzili przed nazwą klubu. Patrząc na siatkarki....'Ogórki kiszone ze stołówki, ziemniaki solo AGH Automobil klub Węgrzce Wisła Kraków'.
Jest w logu herb Wisły, mały bo mały ale jest. BG na koszulki i przestanę szczekać, że źle. Panu Cupiał rządzi i niech tak zostanie, ale nich pamięta o historii. |
A nie może być tak, jak z koszulkami Umbro? Dwa sezony temu BW była na ramieniu, a herb na swoim miejscu. To pogodziło w miarę obie strony.
|
Według mnie teraz jest OK. Logo spółki zawiera herb, który zawiera Białą Gwiazdę. Wiem, że zaraz dostanę z*ebki, ale symbol gwiazdy na czerwonym tle koszulki, podobnie, jak stare logo PZPN, kojarzył mi się z komuną lub flagą jakiejś republiki bananowej.
|
Cytat:
Na koszulkach herb drużyny powinien być - aktualnie naszym herbem jest herb "Wisła Kraków Spółka Akcyjna" i taki jest na koszulkach. IMHO idealne rozwiązanie było na wspomnianych koszulkach Umbro (akurat taką mam) czyli jest i herb i Gwiazda i wszystko wygląda estetycznie - żadnej komuny. |
Cytat:
|
Chodzi mi tylko o to że należy iść z duchem czasu ale nie należy wypierać się swoich korzeni. MOIM zdaniem aktualne logo jest ok, a tradycyjne powinno być używane podczas wszelkich jubileuszy i świąt typowo wiślackich ponieważ każdy z nas się z nim identyfikuje. Jestem zwolennikiem rozwiązania z koszulek Umbro.
A porównanie herbu z komuną i bananową republiką co najmniej nie na miejscu. |
Cytat:
|
Cytat:
|
To może idźcie sobie z duchem czasu i załóżcie nowy klub... Biała Gwiazda kojarzy mu się z komuną... Ludzie trzymajcie mnie!
|
Cytat:
Aż się boję, co by było gdyby jUNIMIL wrócił , dał 100 mln na transfery w zamian za dodanie drobnego detalu do herbu :rotfl: Też byśmy poszli z duchem czasu... kurva? |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:42. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl