Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Skorża byłym menedżerem Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3085)

matusz 29.07.2009 09:30

Cytat:

Po trwającej kilka dni analizie przyczyn porażki w dwumeczu z Levadią Tallin władze klubu zadecydowały, że trener Maciej Skorża pozostanie na stanowisku pierwszego trenera Wisły Kraków.


Władze klubu uznały, że winę za przegraną z Levadią Tallin ponosi sztab szkoleniowy i pierwsza drużyna Wisły Kraków. W związku z tym w stosunku do nich zostaną wyciągnięte konsekwencje finansowe. Jednocześnie władze klubu zadecydowały, że trener Skorża pozostanie na stanowisku pierwszego trenera Wisły Kraków.

Przeprowadzona analiza wykazała też, że dotychczasowy model organizacyjny struktury klubu nie zdał egzaminu. W związku z tym powstaje konieczność wypracowania nowego modelu funkcjonowania klubu.

Kurcze, ale bystrzaki w tych władzach klubu zasiadają:rotfl: Żeby myśleć 3 dni i dojść do wniosku, że za porażkę odpowiadają WSZYSCY:rotfl:

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bondTSW (Post 770364)
Jest napisane jedynie o zamrożeniu wypłat, a nie ma słowa o nie wypłaceniu premii za MP. Szczegółów nie znamy, a być może wypłacenie tej premii jest odłożone w czasie i zależne od wyników sportowych jakie będzie osiągała Wisła.

A czytać to ty umiesz? Gdzie tam masz napisane o jakimś zamrożeniu wypłat? Pytam się GDZIE?? Jakim prawem mieliby im zamrozić wypłaty?

rav 29.07.2009 09:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emjot (Post 770345)
o tym też piszę
nie dla Nurkovicia dzięki Jackowi K.
a czy czasem Braz nie był versus Jop :>

to wszystko jest paradne
a Cupiał wygląda na człowieka który nie uczy się na błędach
i nie ma własnego zdania
ps. żeby nie było Kirm na papierze wyglądał lepiej niż Bożok. Co do Carlinhosa nikt nie wie jak gra jak wygląda, ale skrają nieodpowiedzialnością była gra przeciw Levadii bez prawego obrońcy. A tą nieodpowiedzialnością popisał się pan trener uwalając Carlinhosa.

Nie, raczej nie tak.

Nie dla Nurkovicia dzięki Maciejowi Skorży i Jackowi Kazimierskiemu. K. nie miał zbyt wysokiego mniemania o Nurkoviciu, a S. chciał bramkarza, który praktycznie z miejsca wejdzie do bramki za Pawełka. Bednarz zakładał możliwość ściągnięcia tylko konkurenta dla Pawełka. Nurković do tego pasował.

Braz nie był vs. Jop.

Co do Kirma - faktycznie lepszy niż Bożok.

O Carlinhosie nie chcę pisać...

DominoForza 29.07.2009 09:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 770358)
Oficjalny komunikat klubu tak naprawdę nie mówi nic.

Po pierwsze-jakie konsekwencje finansowe można wyciągnąć wobec piłkarzy czy sztabu? Nie płacić im wynagrodzenia? Niezgodne z prawem, nawet gdyby to dotyczyło części.Nie sądzę, aby w kontraktach były odpowiednie klauzule, żaden piłkarzyk by się na to nie zgodził.
Niewypłacić premii za mistrzostwo? Jeżeli stosowny zapis jest w regulaminie wynagradzania to ok, w innym razie to niezgodne z prawem.

Po drugie - winny jest sztab szkoleniowy i piłkarze, ale fakt, że wszyscy zostają w połączeniu z tym, co wyżej powoduje, że nie ma wobec nich żadnych konsekwencji.

Po trzecie - i chyba najważniejsze. Nowy model funkcjonowania klubu? To może oznaczać naprawdę wszystko.

Generalnie więc towarzystwo wzajemnej adoracji Skorża-Kazimierski-Janas-piłkarze pracuje dalej.
I to jest jak dla mnie zła wiadomość.

kuzwa zawsze potraficie znalesc dziure w calym :P,nie wiem czy sa w jakims innym PL klubie tak wymagajacy kibice jak w Krakowie
ch*j wie a moze bedzie oznaczac to jakas mala rewolucje (pozytywna)

sandomingo 29.07.2009 09:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bondTSW (Post 770364)
Jest napisane jedynie o zamrożeniu wypłat, a nie ma słowa o nie wypłaceniu premii za MP. Szczegółów nie znamy, a być może wypłacenie tej premii jest odłożone w czasie i zależne od wyników sportowych jakie będzie osiągała Wisła.

W komunikacie opublikowanym na stronie oficjalnej nie ma mowy ani o zamrożeniu wypłat ani o niewypłacaniu premii.

iiYama 29.07.2009 09:39

Przede wszystkim pozytywnym jest z pewnością fakt, że Cupiał chyba po raz pierwszy nie podjął w tak istotnym momencie decyzji pod wpływem emocji, lecz przekalkulował różne opcje, wysłuchał stron, i zdanie kończące wygłosił po analizie sytuacji jaka zapanowała w jego firmie. Daje to nadzieję że lata nerwówki i impulsywności Cupiała mamy za sobą.

Druga rzecz która rzuca się w oczy to fakt że Skorża, również jako pierwszy w historii, potrafił obronić swoje stanowisko ( na ten moment oczywiście ). Jeśli wierzyć doniesieniom prasowym i plotkom postawił się i przekonał Boss'a do swoich racji. Jeszcze 2-3 lata temu w takiej sytuacji Skorża by wyleciał z hukiem i przeszkodą nie byłby brak godnych zastępców na horyzoncie. Choćby tymczasowo zastąpił by go T.Kulawik lub K.Moskal.

Skorża nie zgodził się na odejście J.K. i P.T i wykazał się wobec nich lojalnością. Ciekaw jestem czy gdyby sam trener miał polecieć, wyżej wymienieni złożyli by dymisję. Może to był języczek u wagi. Czysto moje dywagacje.

Jednak ciężko wyrokować czy wyrok na Skorżę i tak już zapadł a jedynie został odroczony, czy też ma takie względy i uznanie u Cupiała że ten dał mu nową szansę.

Ciekawi mnie zdanie: Przeprowadzona analiza wykazała też, że dotychczasowy model organizacyjny struktury klubu nie zdał egzaminu. W związku z tym powstaje konieczność wypracowania nowego modelu funkcjonowania klubu.

Po cichu mam nadzieję że słowa te oznaczają nie zwolnienie Wilczka i Bednarza, a zlikwidowanie lub reorganizację działania Rady Nadzorczej. Lub modyfikację ciała podejmującego decyzję o transferach, jako że Skorża z Bednarzem mieli czasem odmienne zdanie na ten temat.

Już na koniec. Dobrym posunięciem moim zdaniem byłoby przesunięcie Wilczka na stanowisko powiedzmy dyr. d/s finansów. Stanowisko prezesa klubu wówczas objęła by osoba o predyspozycjach bardziej managerskich, o świeżych pomysłach i ambicjach. Mógłby być nim nawet z powrotem Cupiał - jak za początków TF w Wiśle.

el Nuero 29.07.2009 09:48

Skorża, Wisła i dokąd dalej idziemy?
 
Ja również, tak jak flamengista i sandomingo, mam pewne wątpliwości. Z jednej strony są duże plusy: nareszcie po porażce nie na w klubie totalnej rozp*** na cztery wiatry, przez co Wisła "zbierałaby się" przez następne kilka lat. Cupiał w dobie kryzysu myśli chyba jeszcze bardziej racjonalnie, niż po Tbilisi. Skorża, współwinny kompromitacji, dostaje szansę naprawienia tego co zepsuł wspólnie z piłkarzami (zarząd tez zresztą "dopomógł" transferami "na czas" :lol: )

I w tym momencie pojawia się ALE: co z ludźmi nieodpowiedzialnymi, jak p. Kazimierski, szeroko krytykowany na tym forum? Czy ktoś taki powinien nadal "ściągać" Skorżę w przepaść? Dalej, czy przy Cupiale nadal urzędują dyletanci typu Krystian Rogala ? Pewnie kibice Ruchu utopiliby go w Wiśle (rzece) za kłopoty, które załatwił "niebieskim". Czy w w klubie zdali sobie sprawę, że przy obecnej polityce - 4 europejskie kompromitacje w ostatnich 7 latach = zarówno katastrofa finansowa dla klubu (przepadła okazja do niezłego zarobku), jak też dla piłkarzy (kto na zachodzie będzie chciał takich patałachów)?

Kwestia kolejna. Co do znaczy, że dotychczasowa polityka się nie sprawdziła:
a - będą transfery gotówkowe, choć nieliczne, ale zawodników starannie wypatrzonych, którzy dobrą grą przydadzą się Wiśle, i nie dadzą plamy w pucharach;
b - praca Jacka Bednarza została oceniona negatywnie i dyrektor sportowy zostanie zdymisjonowany;
c - wprowadzą "zarząd transferowy" - taki jak mają Ziemniaki - gdzie kilka osób będzie przedstawiało plusy i minusy kandydatów na naszych piłkarzy, a ostateczne słowo będzie należało do Bossa;
d - Maciej Skorża poprowadzi drużynę do końca swego kontraktu, a od lata obejmie klub bardziej doświadczony trener, który nie dopuści do 5 europejskiej kompromitacji Wisły w tym 10-leciu.

Pablo84 29.07.2009 10:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zielak14 (Post 770340)
a bramkarza ktoś załatwił skorża nie jest za to odpowiedzialny... środkowy obranca, prawy ? jop to była pomyłka... to samo łobodzinski czy piotrek na prawej obronie... to nie jest skład na LM...

****A, ALE TO JEST SKŁAD BY PRZEJŚĆ DRUŻYNE PÓLAMATORSKĄ Z ESTONII!

rafalek 29.07.2009 10:09

Czyli poprostu nasze dziennikarzyny omamiły Cię już swymi wypocinami? Levadia to nie jest drużyna półamatorska, mimo iż mają dopiero 10 lat i grają w takiej lidze. Pokonali w pucharach Holenderskie Twente Enshede, przegrali JEDNĄ BRAMKĄ z Newcastle i o ile sie nie myle bramkami na wyjeździe z Crveną Zvezdą Belgrad. Jeżeli to są wyniki drużyny połamatorskiej, to my chyba jestesmy drużyną podwórkową. Nie zapominaj, że mimo wszystko oni byli w środku sezonu, a my w środku przygotwań do niego - a to robi sporą różnicę.

Marszałek 29.07.2009 10:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 770377)
****A, ALE TO JEST SKŁAD BY PRZEJŚĆ DRUŻYNE PÓLAMATORSKĄ!!

Iluż to chłopców z Levandii jest amatorami?Nie chce bynajmniej nikogo wybielać ale tam nie ma chyba,żadnego amatora. Poza tym żeby była jasność, z trenerem, który mówi,że o sile drużyny przeciwnej przekonał się dopiero w czasie meczu możemy co najwyżej dzielić w słabiutkiej polskiej lidze. No ale zważając na różne okoliczności około sportowe, lepiej w sumie,że na razie został, bo byłoby niepotrzebne zamieszanie a na nic lepszego na ławce nas obecnie nie stać. Poza tym jeszcze kopacze fochy by stroili, bo trener nowy mógłby im się nie spodobać. Tak więc kisimy się dalej w tym samym.

bondTSW 29.07.2009 10:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez matusz (Post 770366)
A czytać to ty umiesz? Gdzie tam masz napisane o jakimś zamrożeniu wypłat? Pytam się GDZIE?? Jakim prawem mieliby im zamrozić wypłaty?

A ślepy synku jesteś? ja mam Ci pokazywać gdzie co jest napisane. Przeczytaj dokładnie news'a na TWSD. Tam jest napisane o zamrożeniu premii za MP i tym się sugerowałem.

Cytat:

W komunikacie opublikowanym na stronie oficjalnej nie ma mowy ani o zamrożeniu wypłat ani o niewypłacaniu premii.
na oficjalnej nie ma, jest jedynie komunikat. Wspomnieli o tym na TWSD.

re_set 29.07.2009 10:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mozdzierz (Post 770370)

Po cichu mam nadzieję że słowa te oznaczają nie zwolnienie Wilczka i Bednarza, a zlikwidowanie lub reorganizację działania Rady Nadzorczej. Lub modyfikację ciała podejmującego decyzję o transferach, jako że Skorża z Bednarzem mieli czasem odmienne zdanie na ten temat.

na likwidację RN nie ma co liczyć, jej istnienie i uprawnienia/obowiazki wynikaja z przepisów prawa.

Edo 29.07.2009 10:15

No właśnie kopacze stroili by fochy - i to jest największe robactwo naszego sportu!

matusz 29.07.2009 10:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bondTSW (Post 770384)
A ślepy synku jesteś? ja mam Ci pokazywać gdzie co jest napisane. Przeczytaj dokładnie news'a na TWSD. Tam jest napisane o zamrożeniu premii za MP i tym się sugerowałem.

Jak newsy na tej stronie są wiarygodne przekonaliśmy się w przypadku transferów.

KOMINEK 29.07.2009 10:23

Jestem zdziwiony takim obrotem sparwy no ale cóz pewnie nie było lepszego rozwiązania (czytaj innego trenera mogącego zapewnić przyzwoite wyniki)

Może to świadczyć też o tym że nie będzie totalnej wyprzedaży Wisły jak co niektórzy wieszczyli (najwyzej Brożek odejdzie)

Pożyjemy zobaczymy.

Najważniejsze by Skorża potrafił tchnąć w nich nowego ducha walki

rav 29.07.2009 10:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez matusz (Post 770389)
Jak newsy na tej stronie są wiarygodne przekonaliśmy się w przypadku transferów.

Że co?!?!
Chyba Ci się strony mylą.

nesta 29.07.2009 10:43

A coz ten Skorza ma takiego, ze przeforsowal pozostanie swoich wspolpracownikow ?
W Amice przegral w pucharach wszystkie mecze w kompromitujacym stylu, bo zamazyl sobie grac jak AC Milan, u nas kolejny sezon pucharowy w plecy... W Wisle jak zawsze wszystko postawione na glowie, wtedy kiedy warto dokonac zmiany na stanowisku zostaja wszyscy, nawet skompromitowany Janas, ktory otwarcie przyznal, ze nie bedzie juz jezdzil ogladac przeciwnika, bo ten jest tak slaby, ze nie warto. I Kazimierski, pod ktorego okiem widzimy jak gra Pawelek. I ich pozostanie przeforsowal treneiro... Nie mam pytan.

rav 29.07.2009 10:50

Skorża miał zapewne jeden koronny argument.

"Winę ponoszę ja."

Skoro tak, to zwolnienie Kazimierskiego i Terziottiego było bezzasadne.

I w zasadzie racja. Terziotti za krótko pracował, żeby mieć jakiś wpływ na formę drużyny a umówmy się, że Pawełek nam dwumeczu z Levadią nie przegrał, tylko gracze ofensywni, którzy powinni wbić Estończykom przynajmniej cztery gole. Gol puszczony w Tallinie obciąża jego konto, ale nic już nie zmieniał.

Co jeszcze ma takiego Skorża? Brak konkurencji.

Aalcman 29.07.2009 11:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafalek (Post 770380)
Czyli poprostu nasze dziennikarzyny omamiły Cię już swymi wypocinami? Levadia to nie jest drużyna półamatorska, mimo iż mają dopiero 10 lat i grają w takiej lidze. Pokonali w pucharach Holenderskie Twente Enshede, przegrali JEDNĄ BRAMKĄ z Newcastle i o ile sie nie myle bramkami na wyjeździe z Crveną Zvezdą Belgrad. Jeżeli to są wyniki drużyny połamatorskiej, to my chyba jestesmy drużyną podwórkową. Nie zapominaj, że mimo wszystko oni byli w środku sezonu, a my w środku przygotwań do niego - a to robi sporą różnicę.

Na mój gust to dziennikarzyny wszystkich omamiły. Władze spółki i klubu pomyślały, że skoro droga do LM ma być łatwiejsza, to tylko dla Wisły, bo rywale zwyczajnie będa się kładli na murawie, a bramkarz będzie łapał co drugi strzał w bramkę.
Błędy zostały popełnione na każdym szczeblu od samej góry.
Myślenie o łatwiejszych przeciwnikach i łatwych do zarobienia pieniądzach spowodowało brak wzmocnień przed eliminacjami do LM. A jeszcze niedawno czytaliśmy o zielonym świetle dla transferów.
Pozyskanie nowych graczy powinno być traktowane jako inwestycja, która powinna się zwrócić w wyniku awansu w pucharach. Zapewne na podstawie doniesień o półamatorstwie Levadii możemy zawdzięczać brak reakcji na potrzebę zatrudnienia prawego i środkowego obrońcy. Niezrozumiałe dla mnie jest, że w momencie pozbycia się Clebera i Baszczyńskiego, nikt nie zajął się poszukiwaniem następców. Nie może być tak, że klub z ambicjami pozostaje przed najważniejszymi meczami bez obrony. Potem wynikiem takiego zaniedbania jest błąd Jopa i bramka stracona w domu oraz całkowity bajzel na naszej prawej stronie.

Oczywiście, to nie są jedyne błędy. Zawalił też Skorża. Według mnie pierwszy błąd, pomijając źle dobrany cykl przygotowań, to ustawienie w pierwszym meczu. Chyba lepszym grajkiem na prawą obronę był Mały, bo jest bardziej dynamivczny, agresywny i zwrotny niż Łobo.
Drugi błąd, to właściwie stale powtarzający się grzech ustawienia Jirsaka za napastnikiem. Ten facet nie potrafi grać w takim miejscu. Jest na to zbyt wolny. O wiele bardziej przydatny jest jako typowy środkowy pomocnik. Zresztą, tak grał w Tallinie i był zdecydowanie bardziej aktywny niż w pierwszym meczu.
Do tego dochodzi również uporczywe trzymanie się Kazimierskiego. Regres Pawełka zauważają nawet niezbyt zainteresowani piłką ludzie, którzy pamiętają go choćby z czasów Petrescu.
Do tego analiza gry rywala przez R. Janasa. Czytałem z nim wywiad i facet mnie zatrwożył, kiedy mówił o meczu w którym Levadia wygrała 7:0 jednocześnie przyznając, że w meczu z Florą Tallin, byli w stanie uzyskać na wyjeździe niezły wynik 2:3.

Jednak, na chwilę obecną nie widzę żadnego rozsądnego kandydata na stanowisko trenera poza Skorżą. Powinien jednak zastanowić się czy z pewnymi osobami nie należałoby się rozstać. I jeżeli dojdzie do takiego wniosku i poszuka sobie nowych współpracowników, będzie miał szansę na lepsze wyniki.

Dubi 29.07.2009 11:42

rav, bądzmy realistami, argument o braku konkurencji dla trenera Skorży jest ^bezkonkurencyjny^, czy wyjdzie nam to na zdrowie, okaże się w przyszłości...

For_FuN_ 29.07.2009 12:02

Bardzo dobra wiadomosc. Teraz trzeba zyczyc trenerowi zajecia I-szego miejsca w rundzie jesiennej, a bedzie ciezko, bo kadra jest waska(zobaczymy wogole, kto odejdzie), a kontuzji nie brakuje i nie bedzie brakowalo.

michu-k 29.07.2009 12:15

Czyli jednak nie dostanę bana za ''nieprawdziwe'' informacje?

Pozdrawiam i cieszę się razem z Wami, niezmiernie :-)

Maciej! Skorża!

fox mulder 29.07.2009 12:29

To ciekawe :

Cytat:

Zaskakuje na pewno cierpliwość właściciela Wisły Bogusława Cupiała. W większości klubów w Polsce, po takim blamażu trener nie miałby już czego szukać. Tymczasem Skorża, wraz z innym "głównymi aktorami estońskiej katastrofy", zostanie ukarany tylko finansowo. Z Wisłą pożegnali się natomiast: fizjolog Paolo Terziotti oraz trener bramkarzy Jacek Kazimierski.
eurosport.pl

michu-k 29.07.2009 12:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fox mulder (Post 770477)
To ciekawe :



eurosport.pl


Może rozchodzi się o to

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wisla.krakow.pl
Przeprowadzona analiza wykazała też, że dotychczasowy model organizacyjny struktury klubu nie zdał egzaminu. W związku z tym powstaje konieczność wypracowania nowego modelu funkcjonowania klubu.


lukas63 29.07.2009 13:07

Cytat:

Przeprowadzona analiza wykazała też, że dotychczasowy model organizacyjny struktury klubu nie zdał egzaminu. W związku z tym powstaje konieczność wypracowania nowego modelu funkcjonowania klubu.
Może chodzi o to, że Skorza sam decydował kto ma być w jego kadrze trenerskiej

grogoriogreg 29.07.2009 13:11

pewnie Eurosport wykorzystał informacje z Przekrętu Sportowego

wolfy 29.07.2009 13:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez michu-kozlowek (Post 770467)
Czyli jednak nie dostanę bana za ''nieprawdziwe'' informacje?

Dzięki za przypomnienie.

Cóż, najtrudniej jest być prorokiem na własnym forum.

3rider 29.07.2009 13:20

Kleska stulecia rozeszla sie po kosciach. Winni zostali poklepani po plecach, a szukanie kozla ofiarnego trwa nadal. Przy takim systemie wzajemnej adoracji nie widze zbyt kolorowo naszej przyszlosci. Trzeba sie faktycznie zaczac oswajac z faktem, ze zawodnicy moga olewac totalnie mecze (jakze wazne!), a trener wypuszczac na murawe druzyne przygotowana na 60% (watpie czy Mario byl gotowy na 40%...) wzglednie myslaca o dupie marynie, a na pewno nie o najblizszych 90minutach.

Jedno jest natomiast pewne, praca Kazimierskiego przyniosla oplakane efekty i jeszcze dlugo bedziemy lizac rany po jego decyzjach i treningach

wislak68 29.07.2009 13:20

Oświadczenie w sprawie konsekwencji za Levadię jest bardzo "delfickie". W zasadzie nic nie wiadomo poza tym że drużynę nadal prowadzi (jeszcze?) Skorża.
Reszta jest sferą speklacji. Tym niemniej można chyba z dużą dozą pewności stwierdzić że oberprezes się uczy. Nie robi nerwowych ruchów i w zaistniałej sytuacji stara się wybrać wariant jak najbardziej racjonalny.
Jeśli prawdą była informacja że warunkiem pozostania MS była rezygnacja z JK i makarona a trener stanął okoniem to moim zdaniem bardzo źle wróży to MS. Prezes nie chce robić zamieszania tuż przed startem ligi ale moim zdaniem przy najbliższej nadarzającej się okazji (czytaj dostępnym trenerze spełniającym oczekiwania BC) pokaże Maciusiowi na czym polega lojalność.
I teraz jeśli chodzi o oczekiwania BC. Wydaje się rozsądnym założyć że nie myśli już chyba o trenerach z Polski (włącznie z Franzem). Na jego miejscu kombinowałbym z jakimś młodym trenerem mającym doświadczenie z najlepszych lig europejskich (jak pokazuje ostatni przykład jest ogromna bariera pomiędzy czołówką europejską a Polską). I w tym miejscu przychodzi mi do głowy (ale to czysta spekulacja) że gdybym był na jego miejscu to poczekałbym aż z LM odpadnie drużyna Dana po czym zaproponował mu pracę w Wiśle.

nesta 29.07.2009 13:41

Ludzie, nawet w Iranie trenuja ciezej niz w Polsce... Tak opowiadal jakis polski zawodnik, ktory przeszedl niedawno do jednego z najlepszych tamtejszych klubow. Do tego organizacyjnie oczywiscie 100 lat przed nami, a bramkarzy trenuje byly szkoleniowiec Atletico Madryt. O czym my tu mowimy w ogole..

Marszałek 29.07.2009 13:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislak68 (Post 770504)
(...) odpadnie drużyna Dana po czym zaproponował mu pracę w Wiśle.

Nie wiem czy Cupiał byłby skłonny na taki krok. Przecież musiałby znacznie wzmocnić osobę trenera, aby zaraz nie zaczęło się granie przeciwko niemu. Zawodnik musiałby się bać bardziej wywalenia niż trener. Poza tym należałoby mu zaufać. Prawda jest taka,że racja jest po jego stronie. Awansował do LM z średnim klubem. Doskonale ocenił nasz "potencjał". Pomijam to,że musiałby uzmysłowić Cupiałowi,że w Europie nic nie znaczymy i musimy zacząc od początku budowanie jakiejkolwiek pozycji. Jest to zapewne sprzeczne z tym co Prezesowi mówią wszelkiej maści doradcy, dla których zawodnik za n-tysiecy euro powinien być wzmocnieniem na miarę LM. Nie sądzę,aby na takie zmiany Cupiał był gotowy. Pewnie przyjdzie ktoś z zagranicy, ale nie pokroju Dana. Ale pokroju Liczki. Na jakiś jakościowy skok naprzód w najbliższym czasie bym nie liczył. Bo gdyby przyjąć,że przyszedłby ktoś pokroju Topmellera,to jego rozsądnym warunkiem przed podpisaniem kontraktu byłby pewnie jeden. Kupcie mi piłkarzy, bo bez porządnych kopaczy o walce o LM nie ma co nawet myśleć. Pomijam już grę w LM. Nasi rodzimi trenerzy rzecz jasna z obecnym składem gwarantują walkę o LM, byleby kontrakt podpisać.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:32.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl