![]() |
Czy są, to nie wiem, ale pomieszczenie o powierzchni 2000m2 jest! Nie nadające się do jakiegokolwiek innego wykorzystania, bo miejscami tam jest metr wysokości - są tam ciągi wentylacyjne.
|
Czy ktoś się orientuje czy na stadionie prowadzone są obecnie jakiekolwiek prace?
|
Cytat:
Ooo to coś się dzieje - jestem pod wrażeniem. |
Od strony błoń strają prace związane chyba z budową parkingów i drogi dojazdowej do trybyny zachodniej.
|
Tutaj na vlogu Pola można zobaczyć że niecały miesiąc temu trwały prace przy parkingu i drodze dojazdowej (od 5:30):
http://www.youtube.com/watch?v=AYLwf...eature=related |
Wyglada to na droge dojscia dla kibicow idacych na trybune zachodnia od strone okraglaka, a ten plac parkingiem dla dziennikarzy i wozow transmisyjnych...
|
Cytat:
Monitoring trenerów? Na stadionie Wisły postawiono słupy, na szczycie których są kamery monitoringu. Problem w tym, że dwa z nich znajdują się w... strefach wyznaczonych dla trenerów obu drużyn, wymalowanych przed ławkami dla rezerwowych. - Pierwszy raz widzimy coś takiego. Przedstawiciele UEFA mogą się nie zgodzić na grę najbliższego meczu pucharowego przy takim rozwiązaniu - usłyszeliśmy w klubie. Sprawę zgłosiliśmy do Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu, odpowiedzialnego za inwestycję. Rzecznik tej jednostki miejskiej Jacek Bartlewicz poinformował: - W piątek spotkamy się z przedstawicielami Wisły i projektantami. Jeżeli będzie taka potrzeba, to słupy minimalnie wchodzące obecnie w strefę dla trenerów zostaną błyskawicznie przesunięte. Jednak najpierw trzeba sprawdzić obecne wytyczne UEFA na ten temat, zgodnie z którymi był budowany stadion. (TYM) źródło: http://www.dziennikpolski24.pl/pl/sp...,,0:pag:2#nav0 Czy ktoś kto bywa na stadionie mógłby wrzucić tu fotkę, żebyśmy mogli sprawdzić co ci kretyni znowu wymyślili? |
Za pewne jest tak samo jak przed wschodnia, tylko poki co wczesniej ich nie montowali bo zachodnia nie byla otwarta.. ale to jest poprostu poj*** siedzac na dolnej trybunie te slupy naprawde przeszkadzaja w komfortowym ogladaniu... Jakby nie mogli zamontowac na dachu po przeciwnej stronie z duzo lepszym zoomem i po problemie, i tak to sa stosunkowo bardzo male koszta
|
Cytat:
Założę się, że NIKT z klubu do projektu odpowiednio wcześnie nie zajrzał, nie rozmawia z inwestorem na bieżąco i reaguje dopiero jak fuckup na własne oczy zobaczy. Co niniejszym dedykuję tym z nas, którzy uważają że stadion wygląda jak wygląda wyłącznie z winy ZiKiT, projektanta i Majchrowskiego. |
http://euro2012.onet.pl/wiadomosci/e...0,artykul.html
No to będziemy gościć "Mechaniczną pomarańczę" na R22 ;) Trafny wybór :) |
Tych słupów nie usunięto po prostu z projektu. Trybunę zachodnią monitorują 2 kamerki umieszczone przy skraju trybun N/S. Dopóki nie było sektora VIP (a nie było go w pierwotnym projekcie) miały być słupy. Jak widać sektor VIPowski się pojawił, przeprojektowano monitoring, ale nie usunięto z niego słupów...
Na Legii przy narożnikach zachodniej też są słupy. Sam sektor business ma jednak monitoring z góry. Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
" Piękny stadion Wisły", " Kraków to piękne miasto" - chyba będę za Holandią :D |
Cytat:
Cytat:
Skoro tak, to dlaczego Wisła się nie włączyła aktywnie w stadium projektowania stadionu? Dlaczego nikt na bieżąco nie nadzoruje budowy i nie reaguje z wyprzedzeniem na problemy? Przecież o takich rzeczach jak: - telebim zasłaniający pracę głównej kamery - innowacyjny wyjazd na kosiarki po środku trybuny (a przez to brak możliwości sprzedaży jednych z najatrakcyjniejszych miejsc na stadionie przez X lat!) - słupkach monitoringu umieszczonych w polu ławki rezerwowych powinien zawczasu alarmować klub. Przecież to Wisła przyprowadziła Obtułowicza, który nie ma doświadczenia w budowie stadionów. Tym bardziej nie może o tym wiedzieć ZiKiT, który nadzoruje drogi, czy Mostostal, który buduje to co ma zaprojektowane. Dlaczego w Legii za własne pieniądze dało się zaprojektować stadion i przekazać miastu do wykonania? Co więcej za własne pieniądze tam wynajęto inspektora nadzoru, do bieżącego monitorowania budowy i reagowania z wyprzedzeniem na ewentualne problemy. Czy pomyśleliście dlaczego ich nie zaskoczył problem zmiany przepisów ppoż i nie mieli opóźnionej budowy przez instalację oddymiania? I na koniec jak to jest, że (o ile mnie pamięć nie myli) to kibice załatwiali przegląd dokumentacji projektowej stadionu dzięki której zgłoszono masę uwag? Gdzie był wtedy klub? |
Cytat:
Pewnie jakaś rekomendacja naszych holendrów pomogła w wyborze. Daleko to oni nie zajdą, bo: Cytat:
I bez meczów możemy całkiem dobrze wyjść na tym EURO. |
Cytat:
|
zybert77, my nie jesteśmy stroną przy budowie obiektu. Miasto finansowało i projekt i budowę. Mogliśmy liczyć jedynie, że nasze wytyczne zostaną wzięte pod uwagę, a jak z tym było, to wszyscy widzimy. Nawet z najprostszymi sprawami klub został odesłany z kwitkiem - kasy, kołowroty, zaplecze północnej, przyspieszenie prac. Dopiero jak się okazało, że to jednak tak nie działa, była medialna nagonka, to ZIKIT raczył się ruszyć.
Cytat:
Można tylko gdybać, że w 2003r trzeba było zatrudnić porządnego projektanta i wykonać projekt pod siebie, ale wtedy nie było na to ani pieniędzy, ani organizacji w klubie. Później było już po ptokach. A Legia miała te szczęście, że 7 lat prób wybudowania stadionu za rządów Kaczyńskiego w Warszawie nie wypaliło, po czym doszli do wniosku, że sami muszą się wziąć za projekt i próbować sił z nową władzą. |
Cytat:
|
Cytat:
Przyprowadził Obtułowicza, zabrał go na parę wycieczek po Niemczech żeby podpatrywał stadiony a potem zostawił niech projektuje. Wersje się zmieniały, wymagania się zmieniały, w międzyczasie projekt przejęło miasto a w klubie właśnie trwało zwalnianie wszystkich pracowników administracyjnych (włącznie ze sprzątaczkami, został tylko Wilczek) po kolejnej wtopie w pucharach. W takiej mniej więcej atmosferze przeprojektowywane były wschodnia i zachodnia. I tak to się właśnie toczy |
Klub ciągał Obtułowicza, ale skończyło się na tym, że żaden projekt nie powstał. Miasto przejęło od Wisły grunt i zobowiązało się do wybudowania obiektu. Umowę na projekt podpisali z wolnej ręki z Obtułowiczem, który przygotował nową koncepcję w 2004 roku.
Wisła miała tylko 2 wizualizacje, jeszcze sprzed 2000r. Nie był to ani projekt, ani kompletna koncepcja. To była wizja na 2 obrazkach, czyli nic zobowiązującego. Miasto zarządza całą budową od 2004r. Finansowało Obtułowicza i prace, Wisła od tamtego czasu już nie była stroną. |
Cytat:
|
Wisla nie jest strona bo Wisla miala to w dupie skoro miala w dupie to i teraz miasto ma Wisle w dupie takie vice-versa...to apropos lini obrony uzytkownika PiotrG, z ktorym moglbym polemizowac ile winy w inwestycji miasta a ile Wisly...
|
Po co o tym gadać kto jest winny i tak nic nie zrobimy więc szkoda się denerwować. Czekajmy aż łaskawie oddadzą to co maja oddać i módlmy się że SSA zechce dorzucić pare groszy do wykończenia stadionu.
p.s. ma ktos info czy robią cos z tym oddymianiem na zachodniej i czy wjazdy do parkingu podziemnego są juz wykończone? |
Panowie jaka jest obecnie "prognozowana" data oddania do użytku trybuny zachodniej? Bo po tych zawirowaniach z LM już sam nie wiem.
|
Na ćwierćfinał LE na pewno zdążą!
|
odważna deklaracja
|
fan01, rozumiem ,że chodzi Ci oczywiście o ćwierćfinały LE w sezonie 2012/13 :-D?
|
ma ktoś aktualne zdjęcia z zachodnie?
|
Ma ktoś może zdjęcie kołowrotów od str. wewnętrznej?
|
Cytat:
http://www.gazetakrakowska.pl/strona...trwa,id,t.html |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:35. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl