Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

MDW 27.08.2011 08:15

Nowe miejsca na stadionie dla osób niepełnosprawnych
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...elnosprawnych/

serek.c2 27.08.2011 08:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez michelangelo10 (Post 1156272)
Na co przeznaczyć 8 mln euro po hali Wisły?
INWESTYCJE. Unijne środki mogą być przekazane na halę widowiskowo-sportową w Czyżynach albo halę Cracovii

http://www.dziennikpolski24.pl/pl/re...ali-wisly.html

"Prezydent Krakowa zgłosił też halę 100-lecia Cracovii." ... !!!

To jakiś żart?

Jaroo1 28.08.2011 02:25

Cytat:

To jakiś żart?
To raczej mafia sracovii z prezydentem i komendantem policji na czele, ktora robi co chce, smiejac sie nam prosto w twarz

Pero 31.08.2011 11:48

Z LM odpadliśmy to i w temacie stadion cisza:(

stalsanok1946 31.08.2011 13:28

Nie udzielałem się jeszcze w tym dziale, ale chciałbym uzyskać informacje od was na ten temat. Doszły mnie słuchy, że w projekcie naszego stadionu wykonanym przez nieżyjącego Obłutowicza zostały uwzględnione dane dotyczące rozległych i szerokich odstępów pomiędzy boiskiem, a stadionem. Np. ławka rezerwowych, a linia autu to dystans 7m, po drugiej stronie ten dystans to już 8m. Pomiędzy bramkami, a boiskiem to dystans 6m. Dochodzą do tego niepotrzebne barierki, drogi, więc odległość pomiędzy boiskiem, a stadionem może zwiększyć się o kolejne 2 m. Nie od dziś wiadomo, że nasz stadion prezentuje się mizernie ze względu na to, że boisko jest usytuowane zbyt daleko od trybun, więc teraz chciałbym troszeczkę powiedzieć na temat tych dużych odległości. Otóż to zostało wykonane specjalne i stadion ma pomieścić 35tyś widzów. Nie zdziwił wasz fakt, że zarówno Obłutowicz jak i Majchrowski i niedawno Basałaj mówił o tym, że stadion przy niewielkiej modernizacji może pomieścić 40tyś widzów? Sprawdziłem to i doszedłem do wniosku, że przy modernizacji i nie naruszeniu trybun osiągnięcie 40tyś widzów jest możliwe po obniżeniu płyty boiska o kilka metrów i w miejsce dużych odstępów pomiędzy boiskiem, a stadionem można wybudować z małym nachyleniem trybuny. Z pewnością taki wariant poprawiłby estetykę stadionu i jego wielkość. Taki sam wariant wykonano na stadionie Chelsea i jeszcze kiedyś na Camp Nou i wielu innych stadionach. Co o tym myślicie? Słyszeliście o czymś takim kiedyś?
Moje informacje wpłynęły od firmy Obłutowicza i kolegi projektanta który tam pracuje

mav23 31.08.2011 13:56

Ja tam pracowałem i nie pamiętam takiego uzasadnienia dla tej odległości. Nie uczestniczyłem w procesie projektowym stadionu więc nie wiem skąd te odległości ale prywatnie kiedyś siadłem sobie przy rysunkach i wyszło mi faktycznie że przy kolejnym obniżeniu murawy technicznie jest możliwe dołożenie jeszcze kulko rzędów kosztem rowu bezpieczeństwa i tych nieszczęsnych metrów niepotrzebnego trawnika. Jednak taka zmiana wydaję się być nie realna w najbliższych kilkunastu latach. Bo nie jest to tylko wykopanie kilku metrów ziemi - droga, zraszacze, podgrzewanie, dodatkowe zjazdy, podbudowa pod ewentualnie dokładane rzędy.

szprotson 31.08.2011 14:28

pamiętacie jak mieliśmy sponsora Salvator? Czy on coś tam nie miał nam wybudować ??

Wiślak z Azorów 31.08.2011 14:31

miał hale ....

śledziu 31.08.2011 14:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1158684)
pamiętacie jak mieliśmy sponsora Salvator? Czy on coś tam nie miał nam wybudować ??

Miał, ale się wycofał. Rzekomy kryzys im na to nie pozwolił.

szprotson 31.08.2011 14:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez śledziu (Post 1158687)
Miał, ale się wycofał. Rzekomy kryzys im na to nie pozwolił.

mogli sprzedać blok na Bronowicach i pieniazki by sie znalazły.

przeciez to jest kpina heh.

kornd 31.08.2011 14:36

Po raz 65 zaczyna się dyskusja na forum o odległościach trybun od boiska.
Mam pytanie do mav23- mówisz że możliwe jest obniżenie murawy i dołożenie kilku rzędów. Trybuny za bramkami są oddalone o 11 metrów od linii końcowych boiska i nawet jeśli obniżymy murawę i przybliżymy boisko do trybun to pierwszy rząd trybun będzie na wysokości kilku metrów i w bliskiej odległości od boiska- czy taka operacja obniżania jest w ogóle możliwa?

domin_czyzyny 31.08.2011 15:39

kążdy kto bywa na meczach wie, że nie jest źle z tą odległością

wislak1995 31.08.2011 21:32

Nowy stadion Górnika
Budowa trzech nowych trybun na prawie 25 tys. osób rozpocznie się już 14 września, niecały tydzień po przekazaniu wykonawcy placu budowy. Na nowych sektorach widzowie zasiądą w połowie 2013 roku
Przedstawiciele magistratu są zadowoleni, że to właśnie Polimex Mostostal zbuduje im większość nowego stadionu. – Chyba nie ma obecnie lepszej firmy, która zajmuje się budową stadionów. Jestem spokojny, że w Zabrzu nie będzie żadnych opóźnień – twierdzi w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” Krzysztof Lewandowski, wiceprezydent Zabrza

ale naiwni.. :D

WislaFan123 31.08.2011 22:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez domin_czyzyny (Post 1158710)
kążdy kto bywa na meczach wie, że nie jest źle z tą odległością

Na górnych sektorach i owszem.. kompletnie nic sie nie czuje, ale na dolnym jak siedzisz zwlaszcza w poczatkowych rzedach to owszem - poprostu wtedy za daleko to boisko, 2 rzedy reklam i asfalt, to wszystko ma sie pod oczami, do tego ten monitoring, i na dole nie ma jakies wielkiej przyjemnosci z ogladania...

domin: na Fulham bajka w pierwszych rzedach, goscie az w bandy wpadaja ;) zreszta kto pojedzie to zobaczy, stadion niesamowicie stary, az sie sypie, ale odleglosc od boiska robi niesamowite wrazenie na meczu ;)

domin_czyzyny 31.08.2011 22:22

KaSzTaN pewnie masz racje...ale na każdym stadionie na dolnych rzędach trochę gorzej się ogląda... dlatego proponuję Kibicom na tych miejscach skupić się na kibicowaniu ;-)

mIcHaL666 01.09.2011 06:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislak1995 (Post 1158808)
Nowy stadion Górnika
Budowa trzech nowych trybun na prawie 25 tys. osób rozpocznie się już 14 września, niecały tydzień po przekazaniu wykonawcy placu budowy. Na nowych sektorach widzowie zasiądą w połowie 2013 roku
Przedstawiciele magistratu są zadowoleni, że to właśnie Polimex Mostostal zbuduje im większość nowego stadionu. – Chyba nie ma obecnie lepszej firmy, która zajmuje się budową stadionów. Jestem spokojny, że w Zabrzu nie będzie żadnych opóźnień– twierdzi w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” Krzysztof Lewandowski, wiceprezydent Zabrza

ale naiwni.. :D

Wystarczy tylko, że sobie tą budowę przypilnują jak należy i każdy jeden termin będzie dotrzymany, jak przy budowie stadionu Legii.

Kajto 01.09.2011 06:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mIcHaL666 (Post 1158853)
Wystarczy tylko, że sobie tą budowę przypilnują jak należy i każdy jeden termin będzie dotrzymany, jak przy budowie stadionu Legii.

i będą na niego pieniądze. Firmie ciężko się pracuję jak kasy nie dostaje za wykonaną robotą lub ciągle na coś brakuję.

WiślakMyślenice 01.09.2011 13:30

Cała Niedziałkowska, cały ZIKiT ;/

loomp 04.09.2011 16:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez stalsanok1946 (Post 1158666)
Nie udzielałem się jeszcze w tym dziale, ale chciałbym uzyskać informacje od was na ten temat. Doszły mnie słuchy, że w projekcie naszego stadionu wykonanym przez nieżyjącego Obłutowicza zostały uwzględnione dane dotyczące rozległych i szerokich odstępów pomiędzy boiskiem, a stadionem. Np. ławka rezerwowych, a linia autu to dystans 7m, po drugiej stronie ten dystans to już 8m. Pomiędzy bramkami, a boiskiem to dystans 6m. Dochodzą do tego niepotrzebne barierki, drogi, więc odległość pomiędzy boiskiem, a stadionem może zwiększyć się o kolejne 2 m. Nie od dziś wiadomo, że nasz stadion prezentuje się mizernie ze względu na to, że boisko jest usytuowane zbyt daleko od trybun, więc teraz chciałbym troszeczkę powiedzieć na temat tych dużych odległości. Otóż to zostało wykonane specjalne i stadion ma pomieścić 35tyś widzów. Nie zdziwił wasz fakt, że zarówno Obłutowicz jak i Majchrowski i niedawno Basałaj mówił o tym, że stadion przy niewielkiej modernizacji może pomieścić 40tyś widzów? Sprawdziłem to i doszedłem do wniosku, że przy modernizacji i nie naruszeniu trybun osiągnięcie 40tyś widzów jest możliwe po obniżeniu płyty boiska o kilka metrów i w miejsce dużych odstępów pomiędzy boiskiem, a stadionem można wybudować z małym nachyleniem trybuny. Z pewnością taki wariant poprawiłby estetykę stadionu i jego wielkość. Taki sam wariant wykonano na stadionie Chelsea i jeszcze kiedyś na Camp Nou i wielu innych stadionach. Co o tym myślicie? Słyszeliście o czymś takim kiedyś?
Moje informacje wpłynęły od firmy Obłutowicza i kolegi projektanta który tam pracuje

Obniżenie murawy spowoduje, że znaczna jej część nie będzie widoczna ze skyboxów, a na to nie mogła sobie pozwolić. Wg mnei nierealne...

Elefant 04.09.2011 17:19

Obniżenie murawy o kilka metrów ? A co z wodami gruntowymi ?

Teren Błoń (oraz Parku Jordana i tereny Wisły) to stare bagnisko. Jak wykopiemy tam dziurę wody gruntowe zaleja teren (prawdopodobnie murawa byłaby na poziomie lustra wody Rudawy). To jest możliwe do realizacji, tylko pociąga olbrzymie koszty, (zapewne budowa misy wodoszczelnej, systemu drenaży + pompy odwadniające pracujące non stop).

Już prędzej widzę (hipotetycznie oczywiście) powiększenie pojemności stadionu poprzez wyburzenie okrąglaka i zabudowanie narożnika oraz dobudowę balkonu na trybunach za bramkami.

A póki co trzech trybun nie możemy zapełnić, widoczność jest dobra więc cała dyskusja jest czysto akademicka.

Kocur 05.09.2011 06:19

http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...-mpk,id,t.html

Cytat:

Miasto podnosi ceny biletów komunikacji miejskiej, strefa parkowania też podrożała, aby uzupełnić świecącą pustkami miejską kasę. Tymczasem 32 mln złotych przeszły nam koło nosa. Dlaczego nie złożyli Państwo wniosku, aby pieniądze, które miały trafić na budowę hali Wisły, zostały wykorzystane na budowę hali w Czyżynach?
Ponieważ nie ma takiej procedury przeniesienia pieniędzy z jednej hali na drugą. Do 16 sierpnia prezydent Krakowa przeprowadzi rozmowy z Zarządem Województwa Małopolskiego w sprawie możliwości otrzymania tych pieniędzy na halę w Czyżynach. Na pewno nie odpuścimy tych funduszy, bo chcemy bardzo, żeby zostały one ulokowane w Krakowie. Jeżeli nie uda się ich zdobyć na halę w Czyżynach, postaramy się, aby zostały one wykorzystane na inną inwestycję.

Na przykład na generalną modernizację regularnie wybrzuszających się szyn na ul. Limanowskiego czy Basztowej?
Niewykluczone, że na szyny.

:rotfl:

bonzaj 05.09.2011 08:02

Co do zwiększania pojemności trybun. Nie wiem czy to już było ale warto przypomnieć, proste acz skuteczne metody.

http://stadiony.net/aktualnosci/2010...ch_w_niemczech

Jest jeszcze tylko pytanie jak Mają się do tego przepisy bezpieczeństwa.

Mario26 05.09.2011 21:09

Oraz czy konstrukcja trybuny jest przygotowana na dodatkowe obciążenie. (Np w przypadku trybuny C byłoby to około 2900 osób więcej, czyli około 232 tony {przyjmując że średnio jedna osoba waży 80 kg})

loomp 05.09.2011 21:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elefant (Post 1159798)
Obniżenie murawy o kilka metrów ? A co z wodami gruntowymi ?

Teren Błoń (oraz Parku Jordana i tereny Wisły) to stare bagnisko. Jak wykopiemy tam dziurę wody gruntowe zaleja teren (prawdopodobnie murawa byłaby na poziomie lustra wody Rudawy). To jest możliwe do realizacji, tylko pociąga olbrzymie koszty, (zapewne budowa misy wodoszczelnej, systemu drenaży + pompy odwadniające pracujące non stop).

Już prędzej widzę (hipotetycznie oczywiście) powiększenie pojemności stadionu poprzez wyburzenie okrąglaka i zabudowanie narożnika oraz dobudowę balkonu na trybunach za bramkami.

A póki co trzech trybun nie możemy zapełnić, widoczność jest dobra więc cała dyskusja jest czysto akademicka.

Z lustrem wody to też prawda, w Cichym Kąciku przy lądowisku na około 1,8 m pojawia się woda ( w okresie bez większych opadów).

zibi2000 06.09.2011 17:43

Pozwolę sobie wrzucić ten link tutaj, jako że wspomniany jest też stadion Wisły:
http://sport.interia.pl/pilka-nozna/...ezonie,1691405

crazykaro 06.09.2011 23:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zibi2000 (Post 1160552)
Pozwolę sobie wrzucić ten link tutaj, jako że wspomniany jest też stadion Wisły:
http://sport.interia.pl/pilka-nozna/...ezonie,1691405

Nie ma się co dziwić że tańszy skoro tak wygląda pod elewacją

http://img233.imageshack.us/img233/6786/img0516g.jpg

A te odciągi to jedna wielka masakra. BTW. 4 tys. skyboxów... dobre sobie :lol:

Gdyby u nas od razu zrobili 4 takie trybuny jak te za bramką to stadion by kosztował 200 mln max

Arapaho 07.09.2011 08:50

4 tyś skyboxów ? W każdym 4-6 osób czyli same skyboxy - to 16-24 tys osób - co za idiota pisał ten artykuł

Gwiaździsty 07.09.2011 09:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 1160736)
4 tyś skyboxów ? W każdym 4-6 osób czyli same skyboxy - to 16-24 tys osób - co za idiota pisał ten artykuł

Wyjątkowy idiota. W dodatku w swoim zakompleksieniu porównywał np. do naszego stadionu skoro mógł porównać np. do 2x droższej Kartofel Areny w POZnan* , która i rozmiarami jest porównywalna (ponad 40 tys.) i gdzie jak wiadomo ....im już od dawna trawa rośnie.

PiotrG 07.09.2011 10:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 1160703)
Nie ma się co dziwić że tańszy skoro tak wygląda pod elewacją

http://img233.imageshack.us/img233/6786/img0516g.jpg

A te odciągi to jedna wielka masakra. BTW. 4 tys. skyboxów... dobre sobie :lol:

Gdyby u nas od razu zrobili 4 takie trybuny jak te za bramką to stadion by kosztował 200 mln max

Głównym "kosztem" naszego obiektu jest idiotyzm inwestora. Wykonawca powinien wylecieć z placu budowy zaraz po zrobieniu kilku miesięcy opóźnienia na obu trybunach i zażądaniu dopłat za "wzmocnienie konstrukcji". Doliczmy do tego zlecenie masy rzeczy bez przetargu, brak nadzoru, brak jakiegokolwiek człowieka mającego pojęcie o budowaniu z ZIKITu.
Co do stadionu Juventusu - obok obiektu powstało spore centrum handlowe, które jest wliczone w cenę obiektu. To, że przestrzeni nie ma pod II poziomem trybun to nic dziwnego, przy tak stromym II poziomie nie było jak wybudować tam powierzchni. Jest za to masa pozostałej i zmodernizowanej powierzchni po starym obiekcie. Samo centrum handlowe tam ma większą powierzchnię niż wszystkie nasze komercyjne pomieszczenia. Jest też parking na 4tys samochodów. Ilość skyboxów podana w tym artykule to brednia, tam jest tyle miejsc biznesowych, a nie skyboxów.
Co do tych odciągów wewnątrz - początkowo miało ich nie być, po czym po podniesieniu dachu zamontowano je aby dodatkowo ustabilizować konstrukcję. One co prawda części miejsc wchodzą w widoczność, ale przeszkadzają zdecydowanie mniej niż chociażby nasze murki przy skyboxach. Wszystkie miejsca tam są zwrócone ku boisku. Jest niesmak, ale w praktyce nie wypada to tragicznie. Doliczmy do tego niewielkie odległości trybun od boiska i ich nachylenie - widoczność z większości obiektu jest idealna, nawet wyłączając narożniki mają tam ze 34-35tys miejsc z widocznością jakiej nie oferuje żaden inny obiekt tej wielkości.
Czemu tamten stadion jest tańszy - wykorzystano część konstrukcji po starym obiekcie (w tym część konstrukcji żelbetowej, te pylony podtrzymujące dach). Nie ma tam też drogich w konstrukcji elementów jak nasz jęzor czy kompletnie zbędna podziemna kondygnacja pod wschodnią. Po trzecie jest to inwestycja prywatna, prowadzona z głową, a nie inwestycja "buduj razem z ZIKITem - doimy miasto do ostatniej złotówki!".
Krótko mówiąc - zanim zaczniecie wyśmiewać tamten obiekt, to pomyślcie, że nie dość, że tańszy, to jeszcze i większe zyski będzie przynosił. Na samej promenadzie te gwiazdy sprzedały się za kilkaset tysięcy €, a jest tam i więcej skyboxów i miejsc biznesowych i jest centrum handlowe. Gotowe są kioski gastronomiczne, jest business club, a i sam obiekt będzie tańszy w utrzymaniu.

Pero 07.09.2011 11:21

A czy nasza część podziemna pod wschodnią jest w ogóle wykorzystywana? czy są tam kosiarki i sprzęt do pielęgnacji murawy? na które to zrobiono innowacyjny otwór :D


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:13.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl