Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Kiko Ramirez były trener Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9750)

Lemoniadowy Joe 28.10.2017 21:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1486191)
Lemoniadowy czy Ty skończyłeś szkołę podstawową?

2 razy czy Ty skończyłeś ze nie widzisz manipulacji ?.

Liga trawa 37 kolejek teraz jesteśmy w trakcie 14 manipulatory.

Patryko 28.10.2017 21:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lemoniadowy Joe (Post 1486192)
2 razy czy Ty skończyłeś ze nie widzisz manipulacji ?.

Widzę normalny post, w którym doszukujesz się drugiego dna. Zupełnie niepotrzebnie.

Dzimi 28.10.2017 21:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 1486166)
Uważam że opcja Radek + Głowa (grający asystent) przynajmniej do końca rundy. Nawet niech to Kmiecik firmuje oficjalnie.

Moim zdaniem jest dość prawdopodobne, że Głowacki w czerwcu zdecyduje się pograć jeszcze jeden rok. Jak na swój wiek fizycznie, szybkościowo wygląda znakomicie. Zresztą w Milanie jakieś 10 lat temu kilku gości po czterdziestce grało w meczach LM w podstawowym składzie. Jeden miał chyba 43 czy 44 lata.

Lemoniadowy Joe 28.10.2017 21:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1486193)
Widzę normalny post, w którym doszukujesz się drugiego dna. Zupełnie niepotrzebnie.

Normalny post nazywający naszego trenera wuefistą w momencie wielkiej przebudowy naszego zespołu dziękuje dobranoc.

Adasss 28.10.2017 21:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TIR_DO_SŁUBIC (Post 1486187)
Nie chcę abyśmy grali na wyjazdach jak Korona. Chciałbym, żebyśmy u siebie grali jak Korona.

Poza tym nie chodzi mi o same wyniki. Mamy lepszy zespół jak Korona, gramy nieporównywalnie chujowszą piłkę niż Korona. Tam też była rewolucja, tam trener pracuje krócej.

Cytat:

Korona Kielce 0-1 Zagłębie Lubin
Korona Kielce 4-2 Cracovia
Korona Kielce 2-3 Jagiellonia Białystok
Korona Kielce 2-1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Korona Kielce 1-0 Sandecja Nowy Sącz
Korona Kielce 2-1 Wisła Kraków
Korona Kielce 2-0 Wisła Płock
No faktycznie, nic tylko brać wzór ... daj se już siana z tą Koroną ...

KOMINEK 28.10.2017 21:53

po 14 kolejkach Wisła
sezon 2017-2018 miejsce 5 punktów 21
sezon 2016-2017 miejsce 12 punktów 15
sezon 2015-2016 miejsce 6 punktów 20
sezon 2014-2015 miejsce 4 punktów 24
sezon 2013-2014 miejsce 3 punktów 27
sezon 2012-2013 miejsce 12 punktów 18

Wypi..dolić Kiko to beznadziejny trener .
Powiem wam coś nie wiem jak będzie w przyszłości ale każdy kto teraz żąda zwolnienia trenera - rozbieg tak z 50 m i baranek o ścianę może wam coś w tych waszych głowach poustawia się.

I nie pi..dolcie że to dzięki szczęści że bez Carlitosa to dno .

Carlitos po to został znaleziony i zatrudniony żeby strzelał te bramki. Szczęście się ma raz może dwa. A jak ktoś ma tzw. szczęście wile razy to znaczy że umie wykorzystywać to co ma by wygrywać.

A jak ktoś nie może patrzeć na styl Wisły to wiecie jest taki trener który ma świetny styl Michał ma na imię możecie sobie jego drużynę pooglądać.

TIR_DO_SŁUBIC 28.10.2017 21:59

Oj zmieni Wam się optyka, zmieni. Zobaczycie.

Dzimi 28.10.2017 22:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 1486197)
po 14 kolejkach Wisła
sezon 2017-2018 miejsce 5 punktów 21
sezon 2016-2017 miejsce 12 punktów 15
sezon 2015-2016 miejsce 6 punktów 20
sezon 2014-2015 miejsce 4 punktów 24
sezon 2013-2014 miejsce 3 punktów 27
sezon 2012-2013 miejsce 12 punktów 18

Wypi..dolić Kiko to beznadziejny trener .

Kominek - oczekiwania były raczej takie, że będzie jak w sezonie 13/14.

Raz, że większość z tych 21 punktów była wywalczona na początku sezonu, a od końca sierpnia to już są mordęgi a nie jakaś przemyślana gra
Dwa, jeśli do 30 kolejki włącznie będziemy tak punktować jak we wrześniu i październiku, to po 30 kolejkach będziemy mieć 37-38 punktów i NIE ZAGRAMY w grupie mistrzowskiej.

Za Kiko nie przemawia też stawianie na beznadziejnie słabych Hiszpanów jak m.in. Ze Manuel. Gdzie trener ma oczy?

EDIT: Żeby po 30 kolejkach uzyskać wynik trochę lepszy niż w tamtym roku, dajmy na to 47-48 punktów to do końca rundy zasadniczej Kiko musiałby wykręcić średnią 1,7 punktu na mecz
Średnia z pierwszych 7 meczy (lipiec-sierpień): 1,8 punktu na mecz
Średnia z kolejnych 7 meczy (wrzesień-październik): 1,1 punktu na mecz

Moim zdaniem raczej wykręci średnią 1,1-1,2 punktu na mecz i z dorobkiem niecałych 40 punktów po rundzie zasadniczej zajmiemy 9-10 pozycję w tabeli po 30 kolejkach.

Snow 28.10.2017 22:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TIR_DO_SŁUBIC (Post 1486198)
Oj zmieni Wam się optyka, zmieni. Zobaczycie.

Acha. Już widzę, że zarysowała się postawa niektórych 'kibiców', którzy będą z radości skakać jak Wisła coś przegra bo przecież 'oni od początku mówili!' To już nie ma nic wspólnego z logicznym myśleniem tylko z ego i typową pędem do tego by móc powiedzieć 'a nie mówiłem?'. Żałosne.

Problem jest taki, że ludzie, którzy już teraz żądają zwolnienia Kiko nigdy nie będą mieli racji. Nawet gdy Kiko w końcu poleci. Dlaczego?
Bo większość terazniejszych 'obrońców' Ramireza rozumie, że poprostu potrzeba więcej czasu na obiektywną ocenę jego pracy. Tylko tyle i aż tyle. Nikt nie wyklucza, tego że projekt hiszpańskiej Wisły pod wodzą Kiko Ramireza może okazać się porażką, ale kazdy logicznie myślący rozumie, że wywalenie Kiko już teraz byłoby po prostu czystej wody kretynizmem. Absurdem.

Mnie też wkurzyły niemilosiernie mecze Wisły np. w Kielcach czy wczorajsza 70 minutowa 'obrona Czestochowy', też mam momenty, że chciałbym powiedzieć naszemu hiszpańskiemu trenerowi 'papa', ale gdy emocje opadają i do głosu dochodzi rozum, podchodzę do wszystkiego na chłodno. Punktuje to co złe, takze tutaj na forum, chwałę to co dobre. Przypominam sobie, że ponad połowa ligi może zaproponować wyższe kontrakty zawodnikom niż my, że wszyscy nasi nowi piłkarze przyszli za darmo, że większość z nich nie przepracowała okresu przygotowawczego, że straciliśmy dwójkę kluczowych środkowych pomocników. Itd. Itp.

PS: Polecam eksperyment myślowy. Wyobraźcie sobie, że w meczu z Lechem zagraliśmy fatalne pierwsze 55 minut, daliśmy się kompletnie zdominować i właśnie wtedy straciliśmy gola. Pomyślcie, że obudziliśmy się na ostatnie 35 minut, zepchnelismy Lecha do obrony i w końcu udało nam się wyrównać. Według mnie optyka takiego meczu i komentarze tutaj były by diametralnie inne. A przecież efekt jest ten sam. Dlatego tak czy owak najważniejsze co się liczy to 1 punkt wywieziony z ciężkiego terenu.

Snow 28.10.2017 23:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dzimi (Post 1486201)
...

:rotfl:
Zerknij człowieku w terminarz. Każdy kto ma pół klepki, widząc terminarz przed sezonem zdawał sobie sprawę, że od 8 do 14 kolejki to my za dużo nie zapunktujemy. Za nami najgorsza część sezonu, nawet po przerwie zimowej będzie łatwiej, bo Korona i Arka nigdy nie siedziały nam na wyjeździe, zupełnie przeciwnie do meczów u siebie.

Barti 28.10.2017 23:10

@Snow
Zgadzam się, że Kiko trzeba dać szansę przynajmniej do końca rundy. Bronią Go w pewnym sensie mimo wszystko wyniki. Nie zgodzę się jednak z manipulacją, którą zastosowałeś na potrzebę dyskusji. Liczą się fakty. Z drugiej strony, ja nie jestem fachowcem, ekspertem etc. Mam nadzieję, że ktoś to w klubie ogarnia i trzyma rękę na pulsie. Jeżeli to zmierza donikąd, to ktoś przerwie to w odpowiednim momencie, żeby następca mógł tę stajnię Augiasza posprzątać po poprzedniku. Ja osobiście mam głęboką nadzieję jako kibic, że do końca sezonu zobaczymy jakieś zalążki dobrej gry i schematy. Chociażby w przypadku stałych fragmentów gry (tylko nie piszcie, że za nie, nie odpowiada Kiko bo to śmieszne. Kiko odpowiada za wszystko. Taka rola I trenera). Mam nadzieję, że zobaczymy jakiś pomysł na grę. Będę trzyma kciuki za Kiko do końca rundy, a jak nie da rady, bez żalu pożegnam.

wester 28.10.2017 23:15

Warto podkreślić, że Wiśle pracuje w mojej opinii uzdolniony dyrektor sportowy i również do jego zadań należy monitowanie tego co dzieje się w drużynie, jaki jest klimat, jak trener zachowuję się na treningach, czy nie dochodzi do jakiś napięć itd. Kolejna sprawa to ewentualny grunt pod zmianę trenera, nigdy nie jest dobry rozwiązaniem wymiana trenera w trakcie rozgrywek. Chociażby ze względu na to szanujący się ludzie wolą uczestniczyć w nowych otwarciach, a nie misjach ratunkowych. Dlatego warto zaufać Manuelowi Junco i takie decyzje po prostu zostawić jemu. Wiekszosc kibiców myśli bardziej kategoriami tu i teraz, dyrektor sportowy musi myśleć w długoterminowej perspektywie nawet do 5 lat.

rozarian 28.10.2017 23:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dzimi (Post 1486201)
Kominek - oczekiwania były raczej takie, że będzie jak w sezonie 13/14.

Raz, że większość z tych 21 punktów była wywalczona na początku sezonu, a od końca sierpnia to już są mordęgi a nie jakaś przemyślana gra
Dwa, jeśli do 30 kolejki włącznie będziemy tak punktować jak we wrześniu i październiku, to po 30 kolejkach będziemy mieć 37-38 punktów i NIE ZAGRAMY w grupie mistrzowskiej.

Za Kiko nie przemawia też stawianie na beznadziejnie słabych Hiszpanów jak m.in. Ze Manuel. Gdzie trener ma oczy?

EDIT: Żeby po 30 kolejkach uzyskać wynik trochę lepszy niż w tamtym roku, dajmy na to 47-48 punktów to do końca rundy zasadniczej Kiko musiałby wykręcić średnią 1,7 punktu na mecz
Średnia z pierwszych 7 meczy (lipiec-sierpień): 1,8 punktu na mecz
Średnia z kolejnych 7 meczy (wrzesień-październik): 1,1 punktu na mecz

Moim zdaniem raczej wykręci średnią 1,1-1,2 punktu na mecz i z dorobkiem niecałych 40 punktów po rundzie zasadniczej zajmiemy 9-10 pozycję w tabeli po 30 kolejkach.

https://i.imgur.com/yFjEhXr.jpg

Jest to wykres średniej kroczącej dla cyklu 4 meczów, gdzie najwyższe 2 punkty to średnia 2.25, a te na dole to średnia 1 pkt. Wszystko wskazuje wobec tego na wygraną ze Sandecją i dobicie do drugiej linii (1.75). Takie pocieszenie :D Niestety, jako że średnia pana Kiko porusza się od dawna w pewnym kanale, to czeka nas klapa z Pogonią :P
PS.
5 pkt, to nie 5-7, a 5-8

Barti 29.10.2017 00:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rozarian (Post 1486208)
https://i.imgur.com/yFjEhXr.jpg

Jest to wykres średniej kroczącej dla cyklu 4 meczów, gdzie najwyższe 2 punkty to średnia 2.25, a te na dole to średnia 1 pkt. Wszystko wskazuje wobec tego na wygraną ze Sandecją i dobicie do drugiej linii (1.75). Takie pocieszenie :D Niestety, jako że średnia pana Kiko porusza się od dawna w pewnym kanale, to czeka nas klapa z Pogonią :P
PS.
5 pkt, to nie 5-7, a 5-8

Yyyyyy...myślę że ten Twój wykres wyjaśnia nam wiele...reszta forum, z uwagi na późną godzinę nie zadała Ci pewnie pytania: ale o co Ci w ogóle k...a chodzi? sorry za bezpośredniość, ale to równanie ma nieskończenie wiele rozwiązań...

P.S.
Kolega coś obliczył, a Ty wklejasz abstrakcyjne wykresy, nie zadając mu pytania w jaki sposób do tego doszedł.

pepe72 29.10.2017 01:07

Ile razy trzeba powtarzać, że Wisła w tym roku nie bije się o mistrza tylko to by nam nie cofnięto licencji za długi? Może jeden z drugim przeanalizujcie sobie sytuację Ruchu Chorzów?
Tak długo jak Wisła nie jest w górnej połówce, a pewnie i nad miejscami spadkowymi nikt Kiko zwalniać nie będzie bo jest to zbędny wydatek obciążający finanse klubu. Abstrahując od faktu, że nikt z krytyków nie przedstawił zarzutów Ramirezowi, które by uzasadniały jego zwolnienie. Tabla go nadal broni. Mamy 5 miejsce i w tej kolejce to niżej 6 raczej nie spadniemy.
A już szczytem pier*olenia jest sugestia zamiany trenera na Sobola, który z całym dla niego szacunkiem ale jeszcze nie prowadził samodzielnie drużyny.

rozarian 29.10.2017 01:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Barti (Post 1486210)

P.S.
Kolega coś obliczył, a Ty wklejasz abstrakcyjne wykresy, nie zadając mu pytania w jaki sposób do tego doszedł.

Dlaczego abstrakcyjne? Przyjąłem średnią kroczącą z 4 meczów, ponieważ lepiej oddaje formę zespołu niż proste podzielenie dotychczasowego sezonu po 7 spotkań. Od 6 kolejki zespół punktuje ze stałą średnią. Dla aktualnej formy zespołu nie ma żadnego znaczenia to co było powiedzmy 10 kolejek wcześniej.

pepe72 29.10.2017 01:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dzimi (Post 1486201)
Kominek - oczekiwania były raczej takie, że będzie jak w sezonie 13/14.

Raz, że większość z tych 21 punktów była wywalczona na początku sezonu, a od końca sierpnia to już są mordęgi a nie jakaś przemyślana gra
Dwa, jeśli do 30 kolejki włącznie będziemy tak punktować jak we wrześniu i październiku, to po 30 kolejkach będziemy mieć 37-38 punktów i NIE ZAGRAMY w grupie mistrzowskiej.

...

Niby na podstawie czego oczekiwania były na wynik z 13/14? Kasa z Telefoniki już nie płynie.

Nasze zdobycze w pierwszej połowie (kolejki 1-7) i w drugiej (8-14).
Z-Z-P-Z-Z-P-R = 13 - 62%
P-Z-P-R-Z-P-R = 8 - 38%

Przed 11 kolejką był wielki płacz, że Wisła nie grała jeszcze z czołówką i będą 4 mecze i 4 w.......e. Mamy zwycięstwo, dwa remisy i przegraną (szkoda szans Carlitosa).

We Wrocławiu też był całkiem fajny mecz. Nawet weszLo nas chwaliło: http://weszlo.com/2017/10/14/hiszpan...lal-asystowal/

Mamy teraz 3 mecze, które trzeba wygrać, a potem Górnika. Patrząc na samą tabele to do końca tego roku można by się pokusić o jakieś 11 punktów. Następne kolejki to (w nawiasie miejsce w tabeli):
Sandecja (11) d
Pogoń (16) d
Termalica (13) w
Górnik (1) d
Wisła P (7) d
Cracovia (15) w
Zagłebie (3) d

a potem przerwa zimowa.

Barti 29.10.2017 01:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rozarian (Post 1486212)
Dlaczego abstrakcyjne? Przyjąłem średnią kroczącą z 4 meczów, ponieważ lepiej oddaje formę zespołu niż proste podzielenie dotychczasowego sezonu po 7 spotkań. Od 6 kolejki zespół punktuje ze stałą średnią. Dla aktualnej formy zespołu nie ma żadnego znaczenia to co było powiedzmy 10 kolejek wcześniej.

Nie wiem co do mnie piszesz ale mam nadzieję, że mnie nie obrażasz ) Napisz mi co jest na osi X i Y, ewentualnie jakie przyjąłeś założenia wtedy porozmawiamy

Mixu 29.10.2017 08:56

Bardzo obiecujące były te pierwsze 30 minut spotkania. Śmiem twierdzić że tak dobrze grającej Wisły i to z mocnym przeciwnikiem na wyjeździe jakim był Lech nie widziałem dawno. Założenia taktyczne i pomysł były dobre. Na pewno sztab szkoleniowy zadaje sobie pytanie dlaczego później to wszystko poszło się tak pie*dolić. Czy brak komunikacji, brak zgrania? Zabrakło lidera w drużynie?

Karherop 29.10.2017 09:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dzimi (Post 1486194)
Moim zdaniem jest dość prawdopodobne, że Głowacki w czerwcu zdecyduje się pograć jeszcze jeden rok..

W przypadku Głowackiego jak co roku trzeba czekać do maja z jakimikolwiek deklaracjami. Dużo zależy od atmosfery, wyników, formy i w końcu zdrowia.
I raczej niewatpie w to że Głowa za rok będzie prezentował poziom ekstraklasy, ale czy po prostu sam będzie tego chcial?

Kilka tygodni temu zapytano Junco czy monitoruje rynek trenerski w razie chceci zamiany, odpowiedział: każdy klub ma bazę trenerów ktorych potencjalnie chciałby zatrudnić, tak samo jak piłkarzy.

Byl to optymistyczny przekaz.
Ja widzę takie scenariusze na następne miesiące:
Kiko do zimy zajmuje miejsce w czolowej 8 i zostaje do lata.
Kiko notuje fatalne wyniki i wylatuje zimą.
Kiko na koniec sezonu notuje miejsce 5 lub wyżej - zostaje na kolejny sezon.
Kiko notuje na koniec miejsca 6-8 - być moze Junco zdecyduje się na rozważna zmianę.
Kiko nie wywalczy strefy mistrzowskiej - pewna zmiana trenerska.

Co ważne wg mnie jesli zmienimy trenera to musi być to mocno poparte argumentami wynikowymi, aby zespol (w szczególności Hiszpanie) się nie zbuntowali.

Snow 29.10.2017 09:32

Sandecja strzeliła wczoraj gola z rzutu wolnego.
W tej chwili już oficjalnie mamy najgorsze ofensywne stałe fragmenty gry w lidze.

Matejas_ 29.10.2017 09:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Snow (Post 1486220)
Sandecja strzeliła wczoraj gola z rzutu wolnego.
W tej chwili już oficjalnie mamy najgorsze ofensywne stałe fragmenty gry w lidze.

Za tydzień też strzeli, a my nad tym elementem gry będziemy w tygodniu bardzo mocno pracować :rotfl:

Te tabele i wykresy można se o kant dupy rozbić! Ja ciągle powtarzam, że u siebie gramy nieskutecznie! Jaga + Lechia to strata 4pkt, Legia strata nawet 3pkt, bo spokojnie byli do ogrania! 7pkt dopisanych i każdy w tej lidze może nas cmoknąć w pompe! Owszem wyjazdy nie są naszą mocną stroną... patrząc na męczarnie w Kielcach i Poznaniu!

Było by to jak najbardziej wykonalne, tylko trzeba było na czas odstawić alkohol, proszki, Ze Manuela, Pereza... oraz mieć dostępnych Veleza i Małeckiego!

Levis88 29.10.2017 09:57

Velez, Velez, Velez... Ile zagrał dobrych meczy u Nas że tak typa ciągniecie?

pepe72 29.10.2017 10:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Matejas_ (Post 1486221)
Za tydzień też strzeli, a my nad tym elementem gry będziemy w tygodniu bardzo mocno pracować :rotfl:

Te tabele i wykresy można se o kant dupy rozbić! Ja ciągle powtarzam, że u siebie gramy nieskutecznie! Jaga + Lechia to strata 4pkt, Legia strata nawet 3pkt, bo spokojnie byli do ogrania! 7pkt dopisanych i każdy w tej lidze może nas cmoknąć w pompe! Owszem wyjazdy nie są naszą mocną stroną... patrząc na męczarnie w Kielcach i Poznaniu!

Było by to jak najbardziej wykonalne, tylko trzeba było na czas odstawić alkohol, proszki, Ze Manuela, Pereza... oraz mieć dostępnych Veleza i Małeckiego!

Ta tabela jest obowiązkowa bo inaczej wychodzi się na głupca. .
http://www.90minut.pl/liga/0/liga9322.html

W domu mamy 3-2-1 na wyjeździe 3-1-4.

Matejas_ 29.10.2017 10:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1486223)
Ta tabela jest obowiązkowa bo inaczej wychodzi się na głupca. .
http://www.90minut.pl/liga/0/liga9322.html

W domu mamy 3-2-1 na wyjeździe 3-1-4.

Pisałem o kroczących cyklach miesiączkowych, wyroczniach 4kolejkowych, tabelowych krzywych PaintCADowych z dupy, czy jak tam zwał. Tabela ekstraklasy tylko potwierdza moje słowa... u siebie dajemy ciała! Jeśli tego nie zmienimy nasze szanse na pierwszą "ósemkę" będą takie, jak posiadanie piłki w drugiej połowie meczu z Lechem.

brylant17 29.10.2017 10:23

Mamy 5 miejsce! a wy płaczecie mamy 5 pkt starty do lidera a wy płaczecie.Gramy jak gramy ważne by ciułać punkty

Charlie 29.10.2017 10:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Levis88 (Post 1486222)
Velez, Velez, Velez... Ile zagrał dobrych meczy u Nas że tak typa ciągniecie?

W każdym, w którym zagrał był dobry (no może prócz derbów). Z tym, że to defensywny pomocnik, więc wiadomo, że szału z przodu nie zrobi, choć z tego co pamiętam to miał udział przy golu w meczu z Termalicą. W Poznaniu ktoś taki bardzo by się przydał, choćby do wejścia z ławki, zamiast Halilovica. Albo zamiast Pereza w pierwszym.

Arkadiusz.Czerepach 29.10.2017 10:45

punkt przywieziony z Pozniania a tu chcą zwalniać trenera , takie rzeczy tylko na forum

ogólnie to mam taką refleksje , aby był zakaz wypoiwadania się tutaj osób urodzonych po 89 roku , wtedy możnaby spokojnie podywagować , co dalej z Perezem, Imazem , itp po odsianiu 90% contentu spod znaku mistrz nnam sie należy jak psu buda i to obowiazkowo grając "krakowską piłke" (wynalazek żydów)

AgresywnyChomik 29.10.2017 10:48

4 5 1 to optymalne ustawienie chcialbym zobaczyc cos takiego:
Buchalik

Arsenic Glowacki Ivan Sadlok

Llonch Velez
Basha

Malecki. Carlitos

Brozek/Ondrasek/Balaniuk

rozarian 29.10.2017 10:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Matejas_ (Post 1486224)
Pisałem o kroczących cyklach miesiączkowych, wyroczniach 4kolejkowych, tabelowych krzywych PaintCADowych z dupy, czy jak tam zwał. Tabela ekstraklasy tylko potwierdza moje słowa... u siebie dajemy ciała! Jeśli tego nie zmienimy nasze szanse na pierwszą "ósemkę" będą takie, jak posiadanie piłki w drugiej połowie meczu z Lechem.

Ogólna tabela własnie nie potwierdza, że "u siebie dajemy ciała". Bilans 3-2-1 nie jest zbyt dobry,ale i nie słaby. No i właśnie dlatego ta tabela zakłamuje, bo wyglądamy dużo gorzej niż to 1.67 pkt u siebie.
To, że parę miesięcy temu zespół trochę zapunktował, nie ma żadnego znaczenia dla oceny obecnej formy.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Barti (Post 1486214)
Nie wiem co do mnie piszesz ale mam nadzieję, że mnie nie obrażasz ) Napisz mi co jest na osi X i Y, ewentualnie jakie przyjąłeś założenia wtedy porozmawiamy

Weź mnie nie rozśmieszaj. Gdzie Ty tam widziałeś obrażanie? :>

Barti 29.10.2017 11:09

Nie rozumiesz mnie. Ja serio nie wiem o co chodzi w tabeli którą wkleiłeś. Jeśli nie trolujesz to wyjaśnij mi sens tego wykresu.

GBO 29.10.2017 11:34

Od momentu zdobycia mistrzostwa zajmowaliśmy odpowiednio miejsca:

7,7,5,6,9,6

W tym czasie przewinęło się przez nasz klub 10, jeżeli dobrze liczę, trenerów:

Moskal
Probierz
Kulawik
Smuda
Moskal
Broniszewski
Pawłowski
Broniszewski
Wdowczyk
Sobolewski/Kmiecik
Ramirez

Nawet jeżeli nie będziemy w tym gronie brać pod uwagę Broniszewskiego to i tak daje nam to absurdalnie sporą grupę trenerską.

Ilu w tym czasie przewinęło się przez nasz klub piłkarzy?

Trzeba sobie uświadomić że od czasu "Wielkiego Tąpnięcia" jesteśmy ligową "wyższą klasą średnią"
W zależności od formy poszczególnych drużyn jesteśmy w stanie zajmować miejsca od 5 do 8.

Zmiany trenerów i wymiany piłkarzy nic dotychczas nie przyniosły i nie przyniosą. Potrzebne są pieniądze.

Jest Kiko bo pewnie zgodził się przyjść pracować za marne, jak na warunki Ekstraklasy, pieniądze i nie miał wybujałych wymagań co do długości kontraktu, odszkodowań za wcześniejsze jego zerwanie, swojego sztabu itp.

Być może jest Kiko bo nasz dyrektor sportowy, dobrze znając piłkarski rynek, wiedział że Hiszpania/Portugalia to kierunek, gdzie można znaleźć przyzwoitych piłkarzy za niewielkie pieniądze.
Takich, którzy zdają sobie sprawę że w swoich rodzimych ligach niewiele osiągną a dobra gra w Wiśle to potencjalna odskocznia do do podpisania lukratywnego kontraktu w ligach, w których płaci się znacznie więcej.

Hiszpański trener to był magnes dla takich zawodników jak Carlitos, Llonch Velez, Gonzalez, Imaz, Perez, Manuel.

Część z nich się sprawdzi, część nie, Na części zarobimy.

Ramirez jest jaki jest. Skoro do tej pory bujał się po hiszpańskiej prowincji to pewnego poziomu nie przeskoczy. Natomiast ma umiejętności na poziomie pozostałych trenerów ekstraklasy, ma za sobą szatnię ( a sytuacja łatwa pewnie nie jest ), nie jest droższy od reszty i może być magnesem dla kolejnych piłkarzy z Półwyspu Iberyjskiego.

Dla mnie ok.

rafalek 29.10.2017 11:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Barti (Post 1486233)
Nie rozumiesz mnie. Ja serio nie wiem o co chodzi w tabeli którą wkleiłeś. Jeśli nie trolujesz to wyjaśnij mi sens tego wykresu.

Jest to średnia punktowa zdobywana w odpowiednich przedziałach. Kolejka 1-4, 5-8, itp, itd..Najwyzej mielismy 2.5 pkt na mecz, najmniej w takim przedziale 1.

Jeżeli dobrze rozumiem, to co kolega chciał tą tabelką pokazać :)

Barti 29.10.2017 11:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafalek (Post 1486237)
Jest to średnia punktowa zdobywana w odpowiednich przedziałach. Kolejka 1-4, 5-8, itp, itd..Najwyzej mielismy 2.5 pkt na mecz, najmniej w takim przedziale 1.

Jeżeli dobrze rozumiem, to co kolega chciał tą tabelką pokazać :)

Oś X rozszyfrowałem. Bardziej mi chodziło o oś Y. Dziękuję za wyjaśnienie. Nie każdy studiował popularne zarządzanie i marketing :lol:

Markus 29.10.2017 12:22

Widzę, że kolejny poziom absurdu został osiągnięty. Osoby, którym przeszkadza Ramirez zaczynają stawiać za wzór Koronę i chcą, by "Wisła grała jak Korona" :rotfl: Cudownie.

Od razu przypominają mi się osoby i "eksperci", którzy niegdyś chcieli, by Wisła grała jak Ruch, GKS Katowice, ŁKS itd. itp. I dla których to one były w pewnych momentach wzorem.

Dalszy komentarz w kwestii Korony uważam za zbędny.

Obecnie mamy stabilną sytuację, niezłe wyniki, pozytywne perspektywy, zawodników, którzy dobrze współpracują z Ramirezem, nie dzieje się nic zagrażającego przyszłości zespołu i stawianych przed nim celów. Nie niszczy się tego nieodpowiedzialnymi posunięciami, dla których na razie nie ma odpowiedniego uzasadnienia.

pepe72 29.10.2017 12:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Matejas_ (Post 1486224)
Pisałem o kroczących cyklach miesiączkowych, wyroczniach 4kolejkowych, tabelowych krzywych PaintCADowych z dupy, czy jak tam zwał. Tabela ekstraklasy tylko potwierdza moje słowa... u siebie dajemy ciała! Jeśli tego nie zmienimy nasze szanse na pierwszą "ósemkę" będą takie, jak posiadanie piłki w drugiej połowie meczu z Lechem.

Statystyką da się wszystko udowodnić.
Remisy w domu były z Lechią i Jagiellonią, przegrana z Legią. Odpowiednio miejsca 4, 2, 1 z zeszłego sezonu. Dla mnie twierdzenie, że jest to "dawanie ciała" jest zwykłym pi...niem. Nawet z poprawką, że Lechii nie idzie w tym sezonie, a i Jaga nie tłucze wszystkich jak leci. Tylko zespoły 1-4 nie przegrały u siebie (Legia dziś gra w Warszawie).

cancer 29.10.2017 13:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AgresywnyChomik (Post 1486230)
4 5 1 to optymalne ustawienie chcialbym zobaczyc cos takiego:
Buchalik

Arsenic Glowacki Ivan Sadlok

Llonch Velez
Basha

Malecki. Carlitos

Brozek/Ondrasek/Balaniuk

Przecież to jest mega-uber-defensywna taktyka. Dodatkowo Carlitos jako skrzydłowy w tym wypadku nie wiem czy by sobie tak dobrze radził.

rozarian 29.10.2017 13:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Barti (Post 1486233)
Nie rozumiesz mnie. Ja serio nie wiem o co chodzi w tabeli którą wkleiłeś. Jeśli nie trolujesz to wyjaśnij mi sens tego wykresu.

Kolega później wyjaśnił. Czytałem kiedyś analizy jakiegoś włoskiego trenera, który oceniał, że zespoły utrzymują podobną formę przez 3-4 mecze, a potem cały czas trzeba budować formę od nowa. Takie mikrocykle. Zresztą patrzyłem na sprawę trochę z bukmacherskiego punktu widzenia, gdzie zawsze biorę do analizy ostatnie 4-5 spotkań.

Karherop 29.10.2017 13:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez GBO (Post 1486236)

Hiszpański trener to był magnes dla takich zawodników jak Carlitos, Llonch Velez, Gonzalez, Imaz, Perez, Manuel.

Część z nich się sprawdzi, część nie, Na części zarobimy.

Ramirez jest jaki jest. Skoro do tej pory bujał się po hiszpańskiej prowincji to pewnego poziomu nie przeskoczy. Natomiast ma umiejętności na poziomie pozostałych trenerów ekstraklasy, ma za sobą szatnię ( a sytuacja łatwa pewnie nie jest ), nie jest droższy od reszty i może być magnesem dla kolejnych piłkarzy z Półwyspu Iberyjskiego.

Dla mnie ok.

Ciekawa analiza.

Rodzi tu się jedno pytanie: czy potrzebujemy w kadrze 10-15 pilkarzy z półwyspu iberyjskiego? W tej chwili mamy 8 (Bashe też liczę bo jest przesiakniety hiszpanska kulturą) i juz widać przede wszystkim grupy w drużynie i faworyzowanie tych pilkarzy względem pilkarzy z innych nacji. Kiko nie będzie pracował u nas dożywotnio, a zbyt duza ilość pilkarzy w/w może wprowadzić nas kiedyś w klopoty.

Myślę że pretensji do Ramireza byłoby mniej gdyby jego wybory były mniej tendencyjne.

TIR_DO_SŁUBIC 29.10.2017 13:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1486253)
Myślę że pretensji do Ramireza byłoby mniej gdyby

śmy grali w piłkę a nie udawali że gramy.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:20.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl