![]() |
Cytat:
Liga trawa 37 kolejek teraz jesteśmy w trakcie 14 manipulatory. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
|
po 14 kolejkach Wisła
sezon 2017-2018 miejsce 5 punktów 21 sezon 2016-2017 miejsce 12 punktów 15 sezon 2015-2016 miejsce 6 punktów 20 sezon 2014-2015 miejsce 4 punktów 24 sezon 2013-2014 miejsce 3 punktów 27 sezon 2012-2013 miejsce 12 punktów 18 Wypi..dolić Kiko to beznadziejny trener . Powiem wam coś nie wiem jak będzie w przyszłości ale każdy kto teraz żąda zwolnienia trenera - rozbieg tak z 50 m i baranek o ścianę może wam coś w tych waszych głowach poustawia się. I nie pi..dolcie że to dzięki szczęści że bez Carlitosa to dno . Carlitos po to został znaleziony i zatrudniony żeby strzelał te bramki. Szczęście się ma raz może dwa. A jak ktoś ma tzw. szczęście wile razy to znaczy że umie wykorzystywać to co ma by wygrywać. A jak ktoś nie może patrzeć na styl Wisły to wiecie jest taki trener który ma świetny styl Michał ma na imię możecie sobie jego drużynę pooglądać. |
Oj zmieni Wam się optyka, zmieni. Zobaczycie.
|
Cytat:
Raz, że większość z tych 21 punktów była wywalczona na początku sezonu, a od końca sierpnia to już są mordęgi a nie jakaś przemyślana gra Dwa, jeśli do 30 kolejki włącznie będziemy tak punktować jak we wrześniu i październiku, to po 30 kolejkach będziemy mieć 37-38 punktów i NIE ZAGRAMY w grupie mistrzowskiej. Za Kiko nie przemawia też stawianie na beznadziejnie słabych Hiszpanów jak m.in. Ze Manuel. Gdzie trener ma oczy? EDIT: Żeby po 30 kolejkach uzyskać wynik trochę lepszy niż w tamtym roku, dajmy na to 47-48 punktów to do końca rundy zasadniczej Kiko musiałby wykręcić średnią 1,7 punktu na mecz Średnia z pierwszych 7 meczy (lipiec-sierpień): 1,8 punktu na mecz Średnia z kolejnych 7 meczy (wrzesień-październik): 1,1 punktu na mecz Moim zdaniem raczej wykręci średnią 1,1-1,2 punktu na mecz i z dorobkiem niecałych 40 punktów po rundzie zasadniczej zajmiemy 9-10 pozycję w tabeli po 30 kolejkach. |
Cytat:
Problem jest taki, że ludzie, którzy już teraz żądają zwolnienia Kiko nigdy nie będą mieli racji. Nawet gdy Kiko w końcu poleci. Dlaczego? Bo większość terazniejszych 'obrońców' Ramireza rozumie, że poprostu potrzeba więcej czasu na obiektywną ocenę jego pracy. Tylko tyle i aż tyle. Nikt nie wyklucza, tego że projekt hiszpańskiej Wisły pod wodzą Kiko Ramireza może okazać się porażką, ale kazdy logicznie myślący rozumie, że wywalenie Kiko już teraz byłoby po prostu czystej wody kretynizmem. Absurdem. Mnie też wkurzyły niemilosiernie mecze Wisły np. w Kielcach czy wczorajsza 70 minutowa 'obrona Czestochowy', też mam momenty, że chciałbym powiedzieć naszemu hiszpańskiemu trenerowi 'papa', ale gdy emocje opadają i do głosu dochodzi rozum, podchodzę do wszystkiego na chłodno. Punktuje to co złe, takze tutaj na forum, chwałę to co dobre. Przypominam sobie, że ponad połowa ligi może zaproponować wyższe kontrakty zawodnikom niż my, że wszyscy nasi nowi piłkarze przyszli za darmo, że większość z nich nie przepracowała okresu przygotowawczego, że straciliśmy dwójkę kluczowych środkowych pomocników. Itd. Itp. PS: Polecam eksperyment myślowy. Wyobraźcie sobie, że w meczu z Lechem zagraliśmy fatalne pierwsze 55 minut, daliśmy się kompletnie zdominować i właśnie wtedy straciliśmy gola. Pomyślcie, że obudziliśmy się na ostatnie 35 minut, zepchnelismy Lecha do obrony i w końcu udało nam się wyrównać. Według mnie optyka takiego meczu i komentarze tutaj były by diametralnie inne. A przecież efekt jest ten sam. Dlatego tak czy owak najważniejsze co się liczy to 1 punkt wywieziony z ciężkiego terenu. |
Cytat:
Zerknij człowieku w terminarz. Każdy kto ma pół klepki, widząc terminarz przed sezonem zdawał sobie sprawę, że od 8 do 14 kolejki to my za dużo nie zapunktujemy. Za nami najgorsza część sezonu, nawet po przerwie zimowej będzie łatwiej, bo Korona i Arka nigdy nie siedziały nam na wyjeździe, zupełnie przeciwnie do meczów u siebie. |
@Snow
Zgadzam się, że Kiko trzeba dać szansę przynajmniej do końca rundy. Bronią Go w pewnym sensie mimo wszystko wyniki. Nie zgodzę się jednak z manipulacją, którą zastosowałeś na potrzebę dyskusji. Liczą się fakty. Z drugiej strony, ja nie jestem fachowcem, ekspertem etc. Mam nadzieję, że ktoś to w klubie ogarnia i trzyma rękę na pulsie. Jeżeli to zmierza donikąd, to ktoś przerwie to w odpowiednim momencie, żeby następca mógł tę stajnię Augiasza posprzątać po poprzedniku. Ja osobiście mam głęboką nadzieję jako kibic, że do końca sezonu zobaczymy jakieś zalążki dobrej gry i schematy. Chociażby w przypadku stałych fragmentów gry (tylko nie piszcie, że za nie, nie odpowiada Kiko bo to śmieszne. Kiko odpowiada za wszystko. Taka rola I trenera). Mam nadzieję, że zobaczymy jakiś pomysł na grę. Będę trzyma kciuki za Kiko do końca rundy, a jak nie da rady, bez żalu pożegnam. |
Warto podkreślić, że Wiśle pracuje w mojej opinii uzdolniony dyrektor sportowy i również do jego zadań należy monitowanie tego co dzieje się w drużynie, jaki jest klimat, jak trener zachowuję się na treningach, czy nie dochodzi do jakiś napięć itd. Kolejna sprawa to ewentualny grunt pod zmianę trenera, nigdy nie jest dobry rozwiązaniem wymiana trenera w trakcie rozgrywek. Chociażby ze względu na to szanujący się ludzie wolą uczestniczyć w nowych otwarciach, a nie misjach ratunkowych. Dlatego warto zaufać Manuelowi Junco i takie decyzje po prostu zostawić jemu. Wiekszosc kibiców myśli bardziej kategoriami tu i teraz, dyrektor sportowy musi myśleć w długoterminowej perspektywie nawet do 5 lat.
|
Cytat:
Jest to wykres średniej kroczącej dla cyklu 4 meczów, gdzie najwyższe 2 punkty to średnia 2.25, a te na dole to średnia 1 pkt. Wszystko wskazuje wobec tego na wygraną ze Sandecją i dobicie do drugiej linii (1.75). Takie pocieszenie :D Niestety, jako że średnia pana Kiko porusza się od dawna w pewnym kanale, to czeka nas klapa z Pogonią :P PS. 5 pkt, to nie 5-7, a 5-8 |
Cytat:
P.S. Kolega coś obliczył, a Ty wklejasz abstrakcyjne wykresy, nie zadając mu pytania w jaki sposób do tego doszedł. |
Ile razy trzeba powtarzać, że Wisła w tym roku nie bije się o mistrza tylko to by nam nie cofnięto licencji za długi? Może jeden z drugim przeanalizujcie sobie sytuację Ruchu Chorzów?
Tak długo jak Wisła nie jest w górnej połówce, a pewnie i nad miejscami spadkowymi nikt Kiko zwalniać nie będzie bo jest to zbędny wydatek obciążający finanse klubu. Abstrahując od faktu, że nikt z krytyków nie przedstawił zarzutów Ramirezowi, które by uzasadniały jego zwolnienie. Tabla go nadal broni. Mamy 5 miejsce i w tej kolejce to niżej 6 raczej nie spadniemy. A już szczytem pier*olenia jest sugestia zamiany trenera na Sobola, który z całym dla niego szacunkiem ale jeszcze nie prowadził samodzielnie drużyny. |
Cytat:
|
Cytat:
Nasze zdobycze w pierwszej połowie (kolejki 1-7) i w drugiej (8-14). Z-Z-P-Z-Z-P-R = 13 - 62% P-Z-P-R-Z-P-R = 8 - 38% Przed 11 kolejką był wielki płacz, że Wisła nie grała jeszcze z czołówką i będą 4 mecze i 4 w.......e. Mamy zwycięstwo, dwa remisy i przegraną (szkoda szans Carlitosa). We Wrocławiu też był całkiem fajny mecz. Nawet weszLo nas chwaliło: http://weszlo.com/2017/10/14/hiszpan...lal-asystowal/ Mamy teraz 3 mecze, które trzeba wygrać, a potem Górnika. Patrząc na samą tabele to do końca tego roku można by się pokusić o jakieś 11 punktów. Następne kolejki to (w nawiasie miejsce w tabeli): Sandecja (11) d Pogoń (16) d Termalica (13) w Górnik (1) d Wisła P (7) d Cracovia (15) w Zagłebie (3) d a potem przerwa zimowa. |
Cytat:
|
Bardzo obiecujące były te pierwsze 30 minut spotkania. Śmiem twierdzić że tak dobrze grającej Wisły i to z mocnym przeciwnikiem na wyjeździe jakim był Lech nie widziałem dawno. Założenia taktyczne i pomysł były dobre. Na pewno sztab szkoleniowy zadaje sobie pytanie dlaczego później to wszystko poszło się tak pie*dolić. Czy brak komunikacji, brak zgrania? Zabrakło lidera w drużynie?
|
Cytat:
I raczej niewatpie w to że Głowa za rok będzie prezentował poziom ekstraklasy, ale czy po prostu sam będzie tego chcial? Kilka tygodni temu zapytano Junco czy monitoruje rynek trenerski w razie chceci zamiany, odpowiedział: każdy klub ma bazę trenerów ktorych potencjalnie chciałby zatrudnić, tak samo jak piłkarzy. Byl to optymistyczny przekaz. Ja widzę takie scenariusze na następne miesiące: Kiko do zimy zajmuje miejsce w czolowej 8 i zostaje do lata. Kiko notuje fatalne wyniki i wylatuje zimą. Kiko na koniec sezonu notuje miejsce 5 lub wyżej - zostaje na kolejny sezon. Kiko notuje na koniec miejsca 6-8 - być moze Junco zdecyduje się na rozważna zmianę. Kiko nie wywalczy strefy mistrzowskiej - pewna zmiana trenerska. Co ważne wg mnie jesli zmienimy trenera to musi być to mocno poparte argumentami wynikowymi, aby zespol (w szczególności Hiszpanie) się nie zbuntowali. |
Sandecja strzeliła wczoraj gola z rzutu wolnego.
W tej chwili już oficjalnie mamy najgorsze ofensywne stałe fragmenty gry w lidze. |
Cytat:
Te tabele i wykresy można se o kant dupy rozbić! Ja ciągle powtarzam, że u siebie gramy nieskutecznie! Jaga + Lechia to strata 4pkt, Legia strata nawet 3pkt, bo spokojnie byli do ogrania! 7pkt dopisanych i każdy w tej lidze może nas cmoknąć w pompe! Owszem wyjazdy nie są naszą mocną stroną... patrząc na męczarnie w Kielcach i Poznaniu! Było by to jak najbardziej wykonalne, tylko trzeba było na czas odstawić alkohol, proszki, Ze Manuela, Pereza... oraz mieć dostępnych Veleza i Małeckiego! |
Velez, Velez, Velez... Ile zagrał dobrych meczy u Nas że tak typa ciągniecie?
|
Cytat:
http://www.90minut.pl/liga/0/liga9322.html W domu mamy 3-2-1 na wyjeździe 3-1-4. |
Cytat:
|
Mamy 5 miejsce! a wy płaczecie mamy 5 pkt starty do lidera a wy płaczecie.Gramy jak gramy ważne by ciułać punkty
|
Cytat:
|
punkt przywieziony z Pozniania a tu chcą zwalniać trenera , takie rzeczy tylko na forum
ogólnie to mam taką refleksje , aby był zakaz wypoiwadania się tutaj osób urodzonych po 89 roku , wtedy możnaby spokojnie podywagować , co dalej z Perezem, Imazem , itp po odsianiu 90% contentu spod znaku mistrz nnam sie należy jak psu buda i to obowiazkowo grając "krakowską piłke" (wynalazek żydów) |
4 5 1 to optymalne ustawienie chcialbym zobaczyc cos takiego:
Buchalik Arsenic Glowacki Ivan Sadlok Llonch Velez Basha Malecki. Carlitos Brozek/Ondrasek/Balaniuk |
Cytat:
To, że parę miesięcy temu zespół trochę zapunktował, nie ma żadnego znaczenia dla oceny obecnej formy. Cytat:
|
Nie rozumiesz mnie. Ja serio nie wiem o co chodzi w tabeli którą wkleiłeś. Jeśli nie trolujesz to wyjaśnij mi sens tego wykresu.
|
Od momentu zdobycia mistrzostwa zajmowaliśmy odpowiednio miejsca:
7,7,5,6,9,6 W tym czasie przewinęło się przez nasz klub 10, jeżeli dobrze liczę, trenerów: Moskal Probierz Kulawik Smuda Moskal Broniszewski Pawłowski Broniszewski Wdowczyk Sobolewski/Kmiecik Ramirez Nawet jeżeli nie będziemy w tym gronie brać pod uwagę Broniszewskiego to i tak daje nam to absurdalnie sporą grupę trenerską. Ilu w tym czasie przewinęło się przez nasz klub piłkarzy? Trzeba sobie uświadomić że od czasu "Wielkiego Tąpnięcia" jesteśmy ligową "wyższą klasą średnią" W zależności od formy poszczególnych drużyn jesteśmy w stanie zajmować miejsca od 5 do 8. Zmiany trenerów i wymiany piłkarzy nic dotychczas nie przyniosły i nie przyniosą. Potrzebne są pieniądze. Jest Kiko bo pewnie zgodził się przyjść pracować za marne, jak na warunki Ekstraklasy, pieniądze i nie miał wybujałych wymagań co do długości kontraktu, odszkodowań za wcześniejsze jego zerwanie, swojego sztabu itp. Być może jest Kiko bo nasz dyrektor sportowy, dobrze znając piłkarski rynek, wiedział że Hiszpania/Portugalia to kierunek, gdzie można znaleźć przyzwoitych piłkarzy za niewielkie pieniądze. Takich, którzy zdają sobie sprawę że w swoich rodzimych ligach niewiele osiągną a dobra gra w Wiśle to potencjalna odskocznia do do podpisania lukratywnego kontraktu w ligach, w których płaci się znacznie więcej. Hiszpański trener to był magnes dla takich zawodników jak Carlitos, Llonch Velez, Gonzalez, Imaz, Perez, Manuel. Część z nich się sprawdzi, część nie, Na części zarobimy. Ramirez jest jaki jest. Skoro do tej pory bujał się po hiszpańskiej prowincji to pewnego poziomu nie przeskoczy. Natomiast ma umiejętności na poziomie pozostałych trenerów ekstraklasy, ma za sobą szatnię ( a sytuacja łatwa pewnie nie jest ), nie jest droższy od reszty i może być magnesem dla kolejnych piłkarzy z Półwyspu Iberyjskiego. Dla mnie ok. |
Cytat:
Jeżeli dobrze rozumiem, to co kolega chciał tą tabelką pokazać :) |
Cytat:
|
Widzę, że kolejny poziom absurdu został osiągnięty. Osoby, którym przeszkadza Ramirez zaczynają stawiać za wzór Koronę i chcą, by "Wisła grała jak Korona" :rotfl: Cudownie.
Od razu przypominają mi się osoby i "eksperci", którzy niegdyś chcieli, by Wisła grała jak Ruch, GKS Katowice, ŁKS itd. itp. I dla których to one były w pewnych momentach wzorem. Dalszy komentarz w kwestii Korony uważam za zbędny. Obecnie mamy stabilną sytuację, niezłe wyniki, pozytywne perspektywy, zawodników, którzy dobrze współpracują z Ramirezem, nie dzieje się nic zagrażającego przyszłości zespołu i stawianych przed nim celów. Nie niszczy się tego nieodpowiedzialnymi posunięciami, dla których na razie nie ma odpowiedniego uzasadnienia. |
Cytat:
Remisy w domu były z Lechią i Jagiellonią, przegrana z Legią. Odpowiednio miejsca 4, 2, 1 z zeszłego sezonu. Dla mnie twierdzenie, że jest to "dawanie ciała" jest zwykłym pi...niem. Nawet z poprawką, że Lechii nie idzie w tym sezonie, a i Jaga nie tłucze wszystkich jak leci. Tylko zespoły 1-4 nie przegrały u siebie (Legia dziś gra w Warszawie). |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Rodzi tu się jedno pytanie: czy potrzebujemy w kadrze 10-15 pilkarzy z półwyspu iberyjskiego? W tej chwili mamy 8 (Bashe też liczę bo jest przesiakniety hiszpanska kulturą) i juz widać przede wszystkim grupy w drużynie i faworyzowanie tych pilkarzy względem pilkarzy z innych nacji. Kiko nie będzie pracował u nas dożywotnio, a zbyt duza ilość pilkarzy w/w może wprowadzić nas kiedyś w klopoty. Myślę że pretensji do Ramireza byłoby mniej gdyby jego wybory były mniej tendencyjne. |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:20. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl