![]() |
Sądzę, ze sportowo i finansowo szczytem naszych marzeń będą miejsca 5-8. Wierzę, że nie dojdzie w klubie to kataklizmu, który spowoduje, ze do ostatniej kolejki będziemy walczyć o utrzymanie w lidze. Tego typu rozwiązania są zawsze niepewne. Starsi kibice pamiętają już takie przypadki w historii ligi czy nawet Wisły...
|
http://www.weszlo.com/news/11888 Dokładnie to co opisywałem stronę i dwie wcześniej!!! Podpisuję się pod weszło w stu procentach!!!
|
Cytat:
Odstawienie na kilka dlugości było w stylu gry i w taktyce. Porównaj sobie co w tym samym roku w eliminacjach do pucharów grały Wisla i Śląsk Cytat:
Natomiast Śląsk nawet nie postawił się Rapidowi, którego potem na luzie pyknęła Legia |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Po 4 meczach mieliśmy 7 punktów na koncie zdobytych na: Legii Warszawa (wóczas wicemistrz Polski) remis u siebie po bramce straconej w ostatnich minutach (akurat wówczas byłem na tym meczu) ŁKS ŁÓDŹ (w tamtym sezonie zdobył MP) na wyjeździe wygrana !!!! KSZO Ostrowiec Św. Wówczas w WIśle grali wóczas Pasionek, Owca, Kazimierski, Adamczyk czy Sydorenko. Po wejściu TF z piłkarzy Wisły zostali Pater, Kulawik, B. Zając, a poza Wisłą grali na poziomie I-ligowym Paweł Nowak, Surma czy od biedy jacek Matyja..... |
Cytat:
|
Cytat:
Ponadto zdajesz sobie sprawę, że Śląsk płacił zawodnikom o prawię połowę mniej niż my? Cytat:
Cytat:
Na marginesie bardzo chętnie się dowiem jakim stylem grał Maaskant i dlaczego ten styl odstawia na kilka długości styl Lenczyka. Cytat:
|
Mimo że większość(no dobra wszyscy) z was nie lubi Jaliensa to podał dobry przykład jak powinno się zatrudniać trenera, bierze się pod uwagę, jego filozofię gry z filozofią przedstawioną przez graczy, ogólnie dobiera się jak najlepszego trenera pod skład, wszędzie tak jest, u nas oczywiście zatrudniamy byle jakiego szkoleniowca(tzn. tak naprawdę, kto jest najbardziej popularny w tym czasie w Polsce), rozumiem że Cupiał nie ma czasu się tym zajmować od tego jest dyrektor, a nim jest chyba Bednarz, ale jaki on jest wiadomo
|
Cytat:
Tak wygrywać można w TME, ale niestety nie trwa to zbyt długo, wystarczy przypomnięć wiosnę tego roku, kiedy to Śląsk grał z pozycji lidera, a przeciwnicy grali "taktyką Lenczyka". Efekt był widoczny dla wszystkich: 5 zwycięstw 3 remisy 4 porażki, w 12 kolejkach 18 punktów na 36 mozliwych (połowa) czyli środek tabeli. A resztę w zakresie taktyki Lenczyka pokazały puchary - nie tegoroczne, ale z zeszłego roku, gdzie Śląsk cudem przeszedł Dundee, nie umiał wbić gola LOKO i dostał kalsyczny wpieprz od Rapidu Bukareszt. Maaskant został wyrzucony w sytuacji, gdy miał kontuzjowaną praktycznie połowę składu, ale przynajmniej cokolwiek z sensem budował. Dzisiaj mam wrażenie, że zebrało się 3 chłopaków 4-letnich i układają klocki lego, tylko zamiast Falcona wychodzi im cały czas ludzik - Yoda i to bez sękatej laski |
Cytat:
Natomiast Legia w dużej mierze dzięki swojej przygodzie wypromowała Rybusa, Komorowskiego, Wolski błysnał kilka razy i już były podobno na niego oferty, Radovicia tez mogli sprzedać. Kilku zaowndikow nabrało doświadczenia. A u nas takim zawodnikiem który z tego skorzystał jest Wilk i raczej postępu nie zrobił. Jak już pisałem Valckx z Basałem zbudował drużynę, która zdechła na Cyprze. Kwestia tylko czy Bednarz z Probierzem są wstanie przeprowadzić Wisłe przez ten moment. Ich nabytki pokazały, że nie za bardzo. A kluczem jest tu nie tylko poprawienie kultury gry alle przede wszystkim odpowiednie ruchy kadrowe do klubu. Nie rozumiem również manewrów Probierza typu trzymania przez większość meczu kulejącego Chrapka, a dzisiaj można przeczytać, że nie zagra z Lechią i nie wiadomo co z nim dalej. |
Probierz nie dał ani cienia nadziei, że potrafi cokolwiek z Wisłą osiągnąć. Ani stylu, ani punktów, a jednak część kibiców chciałaby, aby dalej dostawał szansę (aż do usranej śmierci?). Za Maaskanta faktycznie oglądanie większości meczów, to był ból zębów, ale przynajmniej po syfie Karabachowo-Kasperczakowym systematycznie drużyna się podnosiła. Punktem zwrotnym dla Maaskanta (szkoda) był mecz w Białymstoku, gdzie początek był doskonały, a drużyna grała bardzo ofensywnie. Chyba wszyscy chcieliby, by Wisełka w takim stylu grała zawsze. Niestety, punktów z tego wyszło nullo i Robert doszedł do wniosku, że nie opłaca mu się w polskiej lidze tak grać. Wielka szkoda (naprawdę), że nawet kosztem mistrzostwa nie poszedl w tamtym kierunku.Choć też nie widzę Smudy jako następcy Probierza, to jedno trzeba mu przyznać, nigdy w pucharach nie odpadł z klubem niżej notowanym w rankingu od zespołu, który aktualnie prowadził. Wiśle potrzebny jest dobry, doświadczony, a przez to z autorytetem trener, a nie kolejna wersja PMS. Jeśli właściciel nie ma jeszcze serdecznie dość Wisły (a takie krążą pogłoski), to pewnie musi minąć trochę czasu, by po zrażeniu się do trenerskiej opcji zagranicznej, ponownie pomyślął o szturmowaniu LM. Obecnie jesteśmy w fazie odpływu, a czy nastanie przypływ? Wszystko zależy, czy ma jeszcze ambicje, by coś z tym klubem więcej osiągnąć, niż mistrzostwo. Mógłbym tutaj rzucić nazwisko pewnego b.dobrego trenera, który obecnie jest bezrobotny, a którego parokrotnie w poprzednich latach wymieniałem, gdy zastanawialiśmy się przy zmianach trenerskich w Wiśle nad odpowiednimi kandydaturami, ale zdaję sobie sprawę nad niestosownością podobnych rozważań-zwłaszcza w obecnej nieciekawej sytuacji Wisły.
|
Cytat:
|
Cytat:
1. Dobry piłkarz nie zawsze równa się dobry trener (patrz np. Boniek, Bakero) i na odwrót (Mourinho). 2. Nie wiem, po co porównujesz zeszłe wyniki do teraźniejszych. I jak w ogóle można porównywać eliminacje LM do naszej buraczanej ekstraklasy. 3. Ambicja jest podstawą do osiągania sukcesów, więc nie sądzę, że ambicja jest dla słabszych. Widzę, że wszystko to co złe starasz się wrzucić na bary trenera. Jak gdyby to trener grał. Ostatni mecz to Twoje gwiazdki powinny wygrać bez butów. A widzisz, co dzieje się z Wisłą?? Co chwile ktoś płacze, jęczy o zmianę trenera, dyrektora sportowego. Proponuję, może zajmijmy się sprawami najważniejszymi, typu beznadziejne zarządzanie, brak planów na przyszłość, brak szkółki (tak, wiem że Cupiał nie będzie w to inwestował). Chciałbym, abyśmy stali się cholernie normalnym klubem jak: APOEL, BATE etc... Powtórzę to jeszcze raz: ZMIANA TRENERA BEZ ZMIANY SKŁADU NIC NIE DA!!!!!! Tyle w tym temacie. P.S. Poczytaj-----> http://www.weszlo.com/news/11888-Zan...mnosc_pracowac |
Cytat:
P.S. Rozumiem, że Probierz powinien mieć carte blanche jak w Jagiellonii i prowadzić niemal targ. Powiem Ci, że na tym polu tez ma niebywałe sukcesy:) iluż to sprowadzonych przez tego gościa zawodników do Jagiellonii w kontekście ligi odniosło sukces ? Zbudował łon kiedyś jakiś zespół ? Facet jest najgorszym wyborem Cupiała od czasów wejścia w Wisłę. Nie rozumiem jak Boss mógł kogoś takiego podpisać. |
Cytat:
Cytat:
Nie zamierzam się dalej spierać, czy trener jest dobry czy zły. Com miał napisać- napisałem. Ale zastanów się, czy przy takim składzie personalnym zmiana trenera da jakieś rezultaty. Bo ja szczerze wątpię. Pozdrawiam |
Napewno widać że Probierz pracuje z całą drużyną, co jest wielkim błędem, Wilk musi częśćiej wchodzić w pole karne, nie wiem czemu tego Probierz nie stosuje, idealna zagrywka.
|
Wiekszosc sama nie wie czego chce, podobnie jak Cupiał.Wlascicielem jest narwany czlowiek myslacy podobnie jak kibice, a nie strategicznie. Mysle, ze jeszcze w tym sezonie beda takie same rozwazania, ale nie na temat Probierza, a jego nastepcy. Czy zwolnic, czy nie. Bo przeciez nie ma postepu, piach itp. Trener to jest temat zastepczy moim zdaniem. Podstawowy problem jest taki, ze wydrenowano klub z dobrych pilkarzy i teraz juz sie nie uda tego poskladac podpisujac kilku pilkarzy z odzysku z karta na reku. Gdyby x lat temu postawic na szkolenie teraz moze nie byloby takiej klapy, a tak tylko i wylacznie trzeba kasy i to duzo wiecej niz Cupial zainwestowal w transfery kiedykolwiek. W obecnej sytuacji wyeaje mi sie, że Wisła jz n dobre moze pogodzic sie z rolą podobna jak przed przyjsciem BC. Historia zatoczyla koło, jestesmy sportowo w punkcie wyjscia.
|
Cytat:
|
Problemem jest trener i po części łysy.
Popatrzcie na sytuacje kadrową innych klubów np. Widzewa W Widzewie średnia wieku to 23.7. Z klubu przed sezonem odeszli zawodnicy , którzy stanowili o sile drużyny :Ukah,Ben Radhia,Pinheiro,Dudu,Bieniuk,Oziębała,Panka. Zostali oni zastąpieni w większości przez młodych zawodników , oczywiście też tam kogoś kupili. I dziwne ,że po tym wszystkim jakoś Mroczkowski potrafił ich "ogarnąć". Przykładów jest więcej. Probierz wiedział w co się pakuje , jak przychodził do nas to musiał mieć jakiś plan . Na tą chwile widać ,że ten jego plan nie wypalił i nie wie co dalej robić. Też jestem za tym aby trener mógł popracować dłużej , ale chyba już na tą chwile powinniśmy zobaczyć jakieś zalety jego pracy |
wygląda na to ze było 7 lat tłustych a teraz trwają lata chude
|
Tofik, wszystko spoko ale nikt nie jedzie po Probierzu,że nie ma wyników. To już pal licho, ale rozchodzi się o to iż drużyna nic nie gra. Każdy biega gdzie chce i robi co chce. Jakby nie było, własnie, trenera. Polonia tez ma taką sobie ekipę a jednak kilka zagrań z klepy ma opanowane, także kontry im wychodzą. A czy są tam lepsi piłkarze niż z Wiśle? Doprawdy trudno znaleźć w ekstraklasie zespół tak nic nie grający jak Wisła. Nie widać żadnego ale to żadnego efektu pracy Probierza, w niczym.
Cytat:
|
Ciekawi mnie, w jaki sposób określacie potencjał danego piłkarza. Czy w Widzewie są lepsi piłkarze niż w Wiśle ? Są, bo potrafią z siebie wykrzesać tyle sił i umiejętności, by liderować w tabeli. Mają lepszych na ten moment piłkarzy, którzy potrafią realizowac konkretne cele. Wisła ma skład przeciętny, bez formy, a co gorsze zawodników, którzy sa już tylko nazwiskami - vide Sobol czy Ivica.
|
Cytat:
Potem był mecz z Koroną, który pechowo przegraliśmy i nastąpiła największa pomyłka jaka mogła nas spotkać. Jeżeli mówisz o siedmiu latach to przed nami jeszcze 6,5 roku rzeźni. |
Jeśli chodzi o poziom naszej gry do zdecydowanie trwają lata chude. Owszem, zdobywaliśmy mistrzostwa i graliśmy nieźle w pucharach ale raczej w kiepskim stylu.
|
Cytat:
Warto spojrzeć na szacunkową tabelę wartości rynkowej poszczególnych zespołów. http://wstaw.org/m/2012/09/18/Untitl...00x300_q85.jpg A co ma powiedzieć np. Widzew. Pościągali za gruszki grajków, do tego podobno jest tam jakiś konflikt i nie wiadomo czy Cacek się nie wycofa. Mroczkowski pościągał "ogórków", a jeden z nich, który gra w pierwszej 11-e i sprawuje się całkiem przyzwoicie, został sprowadzony ... UWAGA ... z 2 ligi MALTAŃSKIEJ. Jest to w materiałach z magazynu Iwańczyka, albo w migawkach na ekstraklasa.tv po tej kolejce - nie chce mi się teraz tego szukać. Ja mam obawy, że nawet Messi czy CR7 jakby pograli z rok u nas pod okiem jakiegoś "specjalisty" z PMSz to po tym czasie ich wartość rynkowa spadłaby z pięciokrotnie, a on sam zostałby naznaczony do "odstrzału". Ja nie pamiętam, żeby w ostatnich latach był u nas jakiś przebłysk indywidualny któregoś z piłkarzy, raczej się uwsteczniają. |
Melikson:
U Maaskanta: OK U Moskala: OK(w tym super mecz przy R22 z Liege) U Probierza: coś nie bardzo... wydaję mi się że Maor nie jest zadowolony z trenera |
U Maaskanta, Moskala też na skrzydle grywał gorzej.
Przecież przywiązanie go do skrzydła do zabicie jego kreatywności itd. Kto ma grać prostopadłe piły? Garguła? I tak MM schodzi często do środka, czegoś to dowodzi. |
ciekawy artykuł w gazecie krakowskiej
Cytat:
Czy trening rzeczywiście wygląda tak że trener się "drze"... i nieważne czy ma rację czy nie .... ma być na jego??... te czasy już minęły... poza tym M.P. to nie jest trener z doświadczeniem który wie o trenerce wszytko więc rzeczywiście konstruktywna i merytoryczna dyskusja trenera z zawodnikami jest wręcz konieczna... chyba że to otoczenie to jakiś dziennikarzyna który chce za wszelką cenę namieszać i być "czytanym" ... |
Cytat:
|
koniak jest Małecki który możliwe że wróci jeszcze przed świętami czyli wróci prędzej niż Probierz wyleci .Aczkolwiek ciekawe czy Legionista straci stołek jeszcze przed świętami.Warto mieć nadzieje że Wisła sie przełamie i mecz z Lechią będzie tak samo wyrównany i zwycięski dla Wisły jak dzisiejszy mecz Realu który podobnie jak Wisła dołuje w tabeli
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
On - jak wiadomo - winien jest wszystkiemu, od kryzysu finansowego Wisły począwszy, na pladze łysych w tejże skończywszy. |
Gdybyśmy tylko patrzyli na skutki, wartość piłkarzy etc. to nigdzie daleko nie zajedziemy. Zobaczmy na potencjał tych piłkarzy - duża część z nich to piłkarze wypaleni - Sobolewski, Iliev, Garguła... część nie wiadomo czy ma potencjał czy też nie, jak Szewczyk, Kamiński, Chrapek etc...
Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy - ci piłkarze muszą się ograć, by zobaczyć, czy coś z nich będzie czy też nie. Niestety - takie są konsekwencje polityki transferowej Cupiała i jego świty. To nie wina Probierza, że ma dookoła cały ten cyrk, który nie potrafi mu uwierzyć w momencie, gdy ma (chyba?) świadomość kogo zatrudnia, ma(chyba?) świadomość jaki jest styl pracy Probierza z zespołem, ma (chyba?) świadomość, jaką kadrą Wisła obecnie dysponuje. No chyba że nie ma, a to jest wielce prawdopodobne i ten cyrk na kółkach uważa, że będzie funkcjonować w sposób normalny... Śmiech mnie ogarnia. Wolę by w Wiśle były mniejsze pieniądze, a zabrali się za jej funkcjonowanie ludzie z większym samozaparciem i zaangażowaniem, niż Bednarz czy Kapka. Bo im - takie mam wrażenie - nawet tego brakuje. |
http://www.krakow.sport.pl/sport-kra...zom_nawet.html Kolejna rzecz obciążająca Probierza. Długi wobec zawodników.
|
Cytat:
poza tym: Apoel - Wisła 3:1 Pareiko - Lamey, Jaliens (80' Jovanović), Chavez, Junior Diaz - Sobolewski (58' Iliev), Wilk - Nunez, Melikson, Małecki (80' Kirm) - Genkow. Pogoń - Wisła 2:0 Pareiko – Burliga (70 Jovanović), Jaliens, Bunoza, Frederiksen – Illiev, Garguła (76 Szewczyk), Wilk, Chrapek (64 Boguski) Melikson – Genkow. Ja tu widzę tylko 5 piłkarzy, którzy się powtarzają + 1 z ławki. Jovanovicia nawet nie liczę bo on póki co zapisał się w pamięci jedynie w meczu z Cracovią zresztą przegranym. Również przez niego bo grał tragicznie jak zawsze kiedy jest na boisku na nie szczęście Wisły. Poza tym w Nikozji byliśmy bezradni i w Szczecinie byliśmy bezradni. Zostawiając klasę rywali na boku jedyna ale kluczowa różnica w meczach z powyższymi rywalami była taka, że na Cyprze Wiślacy próbowali odrabiać straty. W Szczecinie nie widziałem nawet chęci strzelenia choćby jednego gola. W Łoweczu to był największy fart Wisły od czasu Saragossy. Równie dobrze Litex mógł wygrać 5:2 a z pewnością nie zasłużył na porażkę bo był w tym meczu lepszy. Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
To że zawodnicy którzy rok temu grali w piłkę, dzisiaj kopią się po czołach to nic więcej tylko efekt pracy skaczącego Probierza, który nie dość że o trenerskim rzemiośle nie ma zielonego pojęcia to jeszcze dodaje sobie animuszu za przeproszeniem darciem mordy na treningach. Co skutkuje odwrotnie do zamierzeń, bo chyba nie powiesz że postawa Meliksona to wynik nieubłaganego upływy czasu jak to niektórzy twierdzą w stosunku do Sobola Głowy czy Ilieva. Słyszałeś o takim grajku jak Giggs? 40 letnim grającym na pozycji na której trzeba zapieprzać. Więc nie czepiaj sie doświadczonych zawodników bo każdy polski klub chciałby mieć w składzie i Głowackiego i Sobolewskiego i Ilieva. Garguła to osobny temat bo on jest zwyczajnie słaby i zmanierowany od dawna. Zobaczysz co będzie z Widzewem na koniec rundy, choć to ze w naszej buraczanej lidze wystarczy walczyć żeby robić wyniki nie jest żadną niespodzianką. Co innego jednak walczyć w biegach przełajowych w których mógłby swoich motywacyjnych umiejętności spróbować Probierz, a co innego walczyć w piłkę nożną. Tutaj oprócz darcia ryja potrzebny jest pomysł i skoordynowana współpraca 11 ludzi. Tej współpracy ma uczyć trener bo bez niej nawet zawodnicy Barcelony będą prezentować poziom Piasta, albo i gorszy. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:22. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl