Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Michał Probierz były trener Wisły Kraków - dyskusje na temat pracy trenera. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8618)

Vinci 18.09.2012 11:04

Sądzę, ze sportowo i finansowo szczytem naszych marzeń będą miejsca 5-8. Wierzę, że nie dojdzie w klubie to kataklizmu, który spowoduje, ze do ostatniej kolejki będziemy walczyć o utrzymanie w lidze. Tego typu rozwiązania są zawsze niepewne. Starsi kibice pamiętają już takie przypadki w historii ligi czy nawet Wisły...

WislaOnly 18.09.2012 11:32

http://www.weszlo.com/news/11888 Dokładnie to co opisywałem stronę i dwie wcześniej!!! Podpisuję się pod weszło w stu procentach!!!

FraMat 18.09.2012 11:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Towarzysz Generał (Post 1276782)
Tabela Ekstraklasy za okres 2010-09-27 - 2011-05-16:
1. Wisła Kraków 20 42 13 3 4 33-17 | 2,10 1,65-0,85
2. Śląsk Wrocław 20 39 10-9-1 31-16 | 1,95 1,55-0,80

W dalszym ciągu nie widzę tutaj odstawienia na kilka długości. Tym bardziej jeżeli porównamy potencjał tych drużyn. Ponadto w mojej ocenie kluczowe jest to drugie porównanie, które obejmuje większy okres czasu.

i przeklamuje....
Odstawienie na kilka dlugości było w stylu gry i w taktyce. Porównaj sobie co w tym samym roku w eliminacjach do pucharów grały Wisla i Śląsk
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Towarzysz Generał (Post 1276782)
Lenczyk przynajmniej taki autobus umie ustawić. Czyżbyś zapomniał w jakim stylu odpadliśmy z APOELem?

Własnie pamiętam. Okazaliśmy się gorsi od ćwierćfinalisty LM.
Natomiast Śląsk nawet nie postawił się Rapidowi, którego potem na luzie pyknęła Legia

funkykoval 18.09.2012 11:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Towarzysz Generał (Post 1276782)
Tabela Ekstraklasy za okres 2010-09-27 - 2011-05-16:
1. Wisła Kraków 20 42 13 3 4 33-17 | 2,10 1,65-0,85
2. Śląsk Wrocław 20 39 10-9-1 31-16 | 1,95 1,55-0,80

W dalszym ciągu nie widzę tutaj odstawienia na kilka długości. Tym bardziej jeżeli porównamy potencjał tych drużyn. Ponadto w mojej ocenie kluczowe jest to drugie porównanie, które obejmuje większy okres czasu.

Lenczyk przynajmniej taki autobus umie ustawić. Czyżbyś zapomniał w jakim stylu odpadliśmy z APOELem?

Na marginesie h2h Maaskant - Lenczyk:

Wisła - Śląsk 0-0
Śląsk - Wisła 2-0

Wisła prowadzona przez Holendra nie była w stanie nawet strzelić bramki.

Stary akurat byłem na tym meczu i w przerwie mimo stanu 1:0 dla Śląska kibice Śląska przewidywali, że jak Wisła dalej będzie tak cisnąć to jakieś 2-3 bramki wciścnie. Niestety nie duało sie a Gikiewicz z kontry strzelił na 2:0. Wisła w tym meczu grała, a Śląsk robił to co zwykle - bronił się całą drużyną i kontrował. Taki system gry został obnażony już w europejskich pucharach.......

Manhunt 18.09.2012 12:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jaszczur90 (Post 1276768)
http://www.weszlo.com/news/11888

Dobry artykuł na temat naszej kadry i w kwestii ewentualnego zwolnienia Probierza..

Tylko ,że inne kluby nie mają lepszej kadry od nas.

WislaOnly 18.09.2012 12:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Manhunt (Post 1276835)
Tylko ,że inne kluby nie mają lepszej kadry od nas.

Ale bardziej zmotywowane, mniej opłacane i zblazowane.

wolfy 18.09.2012 12:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WislaOnly (Post 1276837)
Ale bardziej zmotywowane, mniej opłacane i zblazowane.

Kamyczek do ogródka Probierza. skoro nie potrafi ich zmotywować, to ewidentnie nie jest to miejsce pracy dla niego.

funkykoval 18.09.2012 13:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Vinci (Post 1276817)
Sądzę, ze sportowo i finansowo szczytem naszych marzeń będą miejsca 5-8. Wierzę, że nie dojdzie w klubie to kataklizmu, który spowoduje, ze do ostatniej kolejki będziemy walczyć o utrzymanie w lidze. Tego typu rozwiązania są zawsze niepewne. Starsi kibice pamiętają już takie przypadki w historii ligi czy nawet Wisły...

Tak pamniętam szczególnie sezon 1997-98 ostatni początek roku przed przyjściem Telefoniki

Po 4 meczach mieliśmy 7 punktów na koncie zdobytych na:
Legii Warszawa (wóczas wicemistrz Polski) remis u siebie po bramce straconej w ostatnich minutach (akurat wówczas byłem na tym meczu)
ŁKS ŁÓDŹ (w tamtym sezonie zdobył MP) na wyjeździe wygrana !!!!
KSZO Ostrowiec Św.
Wówczas w WIśle grali wóczas Pasionek, Owca, Kazimierski, Adamczyk czy Sydorenko. Po wejściu TF z piłkarzy Wisły zostali Pater, Kulawik, B. Zając, a poza Wisłą grali na poziomie I-ligowym Paweł Nowak, Surma czy od biedy jacek Matyja.....

WislaOnly 18.09.2012 13:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1276840)
Kamyczek do ogródka Probierza. skoro nie potrafi ich zmotywować, to ewidentnie nie jest to miejsce pracy dla niego.

Nie sądzę. Jest taki jegomość "Smolarek", który gdzie się nie pojawi to ma na wszystko wyje*ane i żaden trener, nawet jego śp. ojciec nie mogli z tym nic zrobić. U nas jest podobnie. Banda podstarzałych kopaczy, którzy patrzą tylko czy na koncie się zgadza. Tu żaden trener nie pomoże. To trzeba rozgonić i dać pracować z normalnymi piłkarzami (co znaczy z normalnymi??? ano, z takimi którzy mają ambicję).

Towarzysz Generał 18.09.2012 13:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1276819)
i przeklamuje....
Odstawienie na kilka dlugości było w stylu gry i w taktyce. Porównaj sobie co w tym samym roku w eliminacjach do pucharów grały Wisla i Śląsk

Mówisz o męczarni ze Skonto? O bardzo szczęśliwym pierwszym meczu z Litexem? Porażce z Odense? O demolce, którą urządziły nam Twente i Fulham? A może świetne mecze z np. Cracovią, czy Podbeskidziem?

Ponadto zdajesz sobie sprawę, że Śląsk płacił zawodnikom o prawię połowę mniej niż my?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1276819)
Własnie pamiętam. Okazaliśmy się gorsi od ćwierćfinalisty LM.

Nawet przy 0-4 z Barceloną nie byliśmy tak bezradni...

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1276819)
Natomiast Śląsk nawet nie postawił się Rapidowi, którego potem na luzie pyknęła Legia

Która też płaci swoim zawodnikom prawie dwa razy więcej... Powiesz, że Maaskant odstawia o kilka długości takiego Michaela O'Neilla (wywalczył awans do fazy grupowej LE z Shamrock), bo grał bardziej stylowo?


Na marginesie bardzo chętnie się dowiem jakim stylem grał Maaskant i dlaczego ten styl odstawia na kilka długości styl Lenczyka.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez funkykoval (Post 1276821)
Stary akurat byłem na tym meczu i w przerwie mimo stanu 1:0 dla Śląska kibice Śląska przewidywali, że jak Wisła dalej będzie tak cisnąć to jakieś 2-3 bramki wciścnie. Niestety nie duało sie a Gikiewicz z kontry strzelił na 2:0. Wisła w tym meczu grała, a Śląsk robił to co zwykle - bronił się całą drużyną i kontrował. Taki system gry został obnażony już w europejskich pucharach.......

Pewnie, że cisnęliśmy. Problem w tym, że nie było z tego klarownych sytuacji bramkowych. Śląsk strzelił bramkę, wycofał się, wyczekał na odpowiedni moment i dołożył drugą. Nie miałbym nic przeciwko żebyśmy w taki sposób wygrywali.

syryls 18.09.2012 14:12

Mimo że większość(no dobra wszyscy) z was nie lubi Jaliensa to podał dobry przykład jak powinno się zatrudniać trenera, bierze się pod uwagę, jego filozofię gry z filozofią przedstawioną przez graczy, ogólnie dobiera się jak najlepszego trenera pod skład, wszędzie tak jest, u nas oczywiście zatrudniamy byle jakiego szkoleniowca(tzn. tak naprawdę, kto jest najbardziej popularny w tym czasie w Polsce), rozumiem że Cupiał nie ma czasu się tym zajmować od tego jest dyrektor, a nim jest chyba Bednarz, ale jaki on jest wiadomo

funkykoval 18.09.2012 14:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Towarzysz Generał (Post 1276847)
Pewnie, że cisnęliśmy. Problem w tym, że nie było z tego klarownych sytuacji bramkowych. Śląsk strzelił bramkę, wycofał się, wyczekał na odpowiedni moment i dołożył drugą. Nie miałbym nic przeciwko żebyśmy w taki sposób wygrywali.

Sorry, ale 1 stracona bramka to był totalny przypadek - piłka w dziwny sposób spadła Kaźmierczakowi pod nogi i zasadził ja w bramkę, a później był klasyczny chaos w wykonaniu Śląska polegający na obronie Częstochowy i długim kopie na Gikiewicza.
Tak wygrywać można w TME, ale niestety nie trwa to zbyt długo, wystarczy przypomnięć wiosnę tego roku, kiedy to Śląsk grał z pozycji lidera, a przeciwnicy grali "taktyką Lenczyka". Efekt był widoczny dla wszystkich: 5 zwycięstw 3 remisy 4 porażki, w 12 kolejkach 18 punktów na 36 mozliwych (połowa) czyli środek tabeli.

A resztę w zakresie taktyki Lenczyka pokazały puchary - nie tegoroczne, ale z zeszłego roku, gdzie Śląsk cudem przeszedł Dundee, nie umiał wbić gola LOKO i dostał kalsyczny wpieprz od Rapidu Bukareszt.

Maaskant został wyrzucony w sytuacji, gdy miał kontuzjowaną praktycznie połowę składu, ale przynajmniej cokolwiek z sensem budował. Dzisiaj mam wrażenie, że zebrało się 3 chłopaków 4-letnich i układają klocki lego, tylko zamiast Falcona wychodzi im cały czas ludzik - Yoda i to bez sękatej laski

westersyl 18.09.2012 15:06

Cytat:

Mówisz o męczarni ze Skonto? O bardzo szczęśliwym pierwszym meczu z Litexem? Porażce z Odense? O demolce, którą urządziły nam Twente i Fulham? A może świetne mecze z np. Cracovią, czy Podbeskidziem?
Jeśli jesteśmy już przy opisywaniu sukcesów pucharowych to pragnę podkreślić różnice w tym jak ten sukces osiągnęła Legia. My "zrobiliśmy" ten sukces grając "starym" mało perspektywicznym składem, zawodnikami wypożyczonymi, do notesów zagranicznych działaczy trafił praktycznie tylko Biton.

Natomiast Legia w dużej mierze dzięki swojej przygodzie wypromowała Rybusa, Komorowskiego, Wolski błysnał kilka razy i już były podobno na niego oferty, Radovicia tez mogli sprzedać. Kilku zaowndikow nabrało doświadczenia. A u nas takim zawodnikiem który z tego skorzystał jest Wilk i raczej postępu nie zrobił.

Jak już pisałem Valckx z Basałem zbudował drużynę, która zdechła na Cyprze. Kwestia tylko czy Bednarz z Probierzem są wstanie przeprowadzić Wisłe przez ten moment. Ich nabytki pokazały, że nie za bardzo. A kluczem jest tu nie tylko poprawienie kultury gry alle przede wszystkim odpowiednie ruchy kadrowe do klubu.

Nie rozumiem również manewrów Probierza typu trzymania przez większość meczu kulejącego Chrapka, a dzisiaj można przeczytać, że nie zagra z Lechią i nie wiadomo co z nim dalej.

rozarian 18.09.2012 15:35

Probierz nie dał ani cienia nadziei, że potrafi cokolwiek z Wisłą osiągnąć. Ani stylu, ani punktów, a jednak część kibiców chciałaby, aby dalej dostawał szansę (aż do usranej śmierci?). Za Maaskanta faktycznie oglądanie większości meczów, to był ból zębów, ale przynajmniej po syfie Karabachowo-Kasperczakowym systematycznie drużyna się podnosiła. Punktem zwrotnym dla Maaskanta (szkoda) był mecz w Białymstoku, gdzie początek był doskonały, a drużyna grała bardzo ofensywnie. Chyba wszyscy chcieliby, by Wisełka w takim stylu grała zawsze. Niestety, punktów z tego wyszło nullo i Robert doszedł do wniosku, że nie opłaca mu się w polskiej lidze tak grać. Wielka szkoda (naprawdę), że nawet kosztem mistrzostwa nie poszedl w tamtym kierunku.Choć też nie widzę Smudy jako następcy Probierza, to jedno trzeba mu przyznać, nigdy w pucharach nie odpadł z klubem niżej notowanym w rankingu od zespołu, który aktualnie prowadził. Wiśle potrzebny jest dobry, doświadczony, a przez to z autorytetem trener, a nie kolejna wersja PMS. Jeśli właściciel nie ma jeszcze serdecznie dość Wisły (a takie krążą pogłoski), to pewnie musi minąć trochę czasu, by po zrażeniu się do trenerskiej opcji zagranicznej, ponownie pomyślął o szturmowaniu LM. Obecnie jesteśmy w fazie odpływu, a czy nastanie przypływ? Wszystko zależy, czy ma jeszcze ambicje, by coś z tym klubem więcej osiągnąć, niż mistrzostwo. Mógłbym tutaj rzucić nazwisko pewnego b.dobrego trenera, który obecnie jest bezrobotny, a którego parokrotnie w poprzednich latach wymieniałem, gdy zastanawialiśmy się przy zmianach trenerskich w Wiśle nad odpowiednimi kandydaturami, ale zdaję sobie sprawę nad niestosownością podobnych rozważań-zwłaszcza w obecnej nieciekawej sytuacji Wisły.

Drozd 18.09.2012 15:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WislaOnly (Post 1276846)
Nie sądzę. Jest taki jegomość "Smolarek", który gdzie się nie pojawi to ma na wszystko wyje*ane i żaden trener, nawet jego śp. ojciec nie mogli z tym nic zrobić. U nas jest podobnie. Banda podstarzałych kopaczy, którzy patrzą tylko czy na koncie się zgadza. Tu żaden trener nie pomoże. To trzeba rozgonić i dać pracować z normalnymi piłkarzami (co znaczy z normalnymi??? ano, z takimi którzy mają ambicję).

Ambicję? Ambicją to nadrabia słabszy. A my mamy być lepsi, grać piłką w piłkę, a nie kopać do przodu i biegać tam i z powrotem. Taki jako zawodnik był Probierz, prosty jak kij od szczotki. Teraz próbuje do swojej prostackiej taktyki przekonać ludzi którzy wiedzą ze tak to można grać w ŁKS. Każdy średni przeciwnik przy takiej grze nie wypuści nas z połówki. Ci sami którzy teraz nie robią sztycha z Pogonią rok temu do 87 minuty wygrywali z ćwierćfinalistą ligi mistrzów, to niezły wynik przyjmując ze nie mają ambicji. Wiec nie bredź że żaden trener nie pomoże, bo tu byle jaki trener pomoże. Tylko to musi być TRENER czyli ktoś kto wie o co chodzi i potrafi to przekazać. Probierz ma tyle z trenera co cudak z premiera, wyniki to potwierdzają.

WislaOnly 18.09.2012 16:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1276868)
Ambicję? Ambicją to nadrabia słabszy. A my mamy być lepsi, grać piłką w piłkę, a nie kopać do przodu i biegać tam i z powrotem. Taki jako zawodnik był Probierz, prosty jak kij od szczotki. Teraz próbuje do swojej prostackiej taktyki przekonać ludzi którzy wiedzą ze tak to można grać w ŁKS. Każdy średni przeciwnik przy takiej grze nie wypuści nas z połówki. Ci sami którzy teraz nie robią sztycha z Pogonią rok temu do 87 minuty wygrywali z ćwierćfinalistą ligi mistrzów, to niezły wynik przyjmując ze nie mają ambicji. Wiec nie bredź że żaden trener nie pomoże, bo tu byle jaki trener pomoże. Tylko to musi być TRENER czyli ktoś kto wie o co chodzi i potrafi to przekazać. Probierz ma tyle z trenera co cudak z premiera, wyniki to potwierdzają.

Nie będę Cię na siłę przekonywał (albo będę, zaraz się okaże), bo widzę że się zagotowałeś, ale Ci wyjaśnić parę rzeczy:
1. Dobry piłkarz nie zawsze równa się dobry trener (patrz np. Boniek, Bakero) i na odwrót (Mourinho).
2. Nie wiem, po co porównujesz zeszłe wyniki do teraźniejszych. I jak w ogóle można porównywać eliminacje LM do naszej buraczanej ekstraklasy.
3. Ambicja jest podstawą do osiągania sukcesów, więc nie sądzę, że ambicja jest dla słabszych.

Widzę, że wszystko to co złe starasz się wrzucić na bary trenera. Jak gdyby to trener grał. Ostatni mecz to Twoje gwiazdki powinny wygrać bez butów. A widzisz, co dzieje się z Wisłą?? Co chwile ktoś płacze, jęczy o zmianę trenera, dyrektora sportowego. Proponuję, może zajmijmy się sprawami najważniejszymi, typu beznadziejne zarządzanie, brak planów na przyszłość, brak szkółki (tak, wiem że Cupiał nie będzie w to inwestował). Chciałbym, abyśmy stali się cholernie normalnym klubem jak: APOEL, BATE etc...

Powtórzę to jeszcze raz: ZMIANA TRENERA BEZ ZMIANY SKŁADU NIC NIE DA!!!!!!
Tyle w tym temacie.

P.S. Poczytaj-----> http://www.weszlo.com/news/11888-Zan...mnosc_pracowac

Marszałek 18.09.2012 16:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WislaOnly (Post 1276881)
Nie będę Cię na siłę przekonywał (albo będę, zaraz się okaże), bo widzę że się zagotowałeś, ale Ci wyjaśnić parę rzeczy:
1. Dobry piłkarz nie zawsze równa się dobry trener (patrz np. Boniek, Bakero) i na odwrót (Mourinho).
2. Nie wiem, po co porównujesz zeszłe wyniki do teraźniejszych. I jak w ogóle można porównywać eliminacje LM do naszej buraczanej ekstraklasy.
3. Ambicja jest podstawą do osiągania sukcesów, więc nie sądzę, że ambicja jest dla słabszych.

Widzę, że wszystko to co złe starasz się wrzucić na bary trenera. Jak gdyby to trener grał. Ostatni mecz to Twoje gwiazdki powinny wygrać bez butów. A widzisz, co dzieje się z Wisłą?? Co chwile ktoś płacze, jęczy o zmianę trenera, dyrektora sportowego. Proponuję, może zajmijmy się sprawami najważniejszymi, typu beznadziejne zarządzanie, brak planów na przyszłość, brak szkółki (tak, wiem że Cupiał nie będzie w to inwestował). Chciałbym, abyśmy stali się cholernie normalnym klubem jak: APOEL, BATE etc...

Powtórzę to jeszcze raz: ZMIANA TRENERA BEZ ZMIANY SKŁADU NIC NIE DA!!!!!!
Tyle w tym temacie.

P.S. Poczytaj-----> http://www.weszlo.com/news/11888-Zan...mnosc_pracowac

Nie wiem o co Ci chodzi ale Drozd chce powiedzieć, że ci sami piłkarze grali z ćwierćfinalistą LM a teraz nie dają rady jakimś cudakom ze Szczecina. Tak więc Twoje krzyki nie mają żadnego sensu, bo piszesz nie na temat.

P.S. Rozumiem, że Probierz powinien mieć carte blanche jak w Jagiellonii i prowadzić niemal targ. Powiem Ci, że na tym polu tez ma niebywałe sukcesy:) iluż to sprowadzonych przez tego gościa zawodników do Jagiellonii w kontekście ligi odniosło sukces ? Zbudował łon kiedyś jakiś zespół ?

Facet jest najgorszym wyborem Cupiała od czasów wejścia w Wisłę. Nie rozumiem jak Boss mógł kogoś takiego podpisać.

WislaOnly 18.09.2012 16:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 1276883)
Nie wiem o co Ci chodzi ale Drozd chce powiedzieć, że ci sami piłkarze grali z ćwierćfinalistą LM a teraz nie dają rady jakimś cudakom ze Szczecina.

O to mi chodzi, ci sami piłkarze że nie mają ambicji grać w tym klubie i trzeba większość wypierdzielić, a zmiana trenera nie wiele da.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 1276883)
Facet jest najgorszym wyborem Cupiała od czasów wejścia w Wisłę. Nie rozumiem jak Boss mógł kogoś takiego podpisać.

To co teraz napisałeś nie jest, podejrzewam wynikiem jakiejś gruntownej analizy, ale efektem wyników które trener osiąga. A skąd wiesz, co by zdziałał Maaskant , gdyby mu tak kadrę uszczuplili. A wychwalany przez wielu (o ironio!) Moskal???

Nie zamierzam się dalej spierać, czy trener jest dobry czy zły. Com miał napisać- napisałem. Ale zastanów się, czy przy takim składzie personalnym zmiana trenera da jakieś rezultaty. Bo ja szczerze wątpię.
Pozdrawiam

syryls 18.09.2012 16:48

Napewno widać że Probierz pracuje z całą drużyną, co jest wielkim błędem, Wilk musi częśćiej wchodzić w pole karne, nie wiem czemu tego Probierz nie stosuje, idealna zagrywka.

tofik 18.09.2012 17:04

Wiekszosc sama nie wie czego chce, podobnie jak Cupiał.Wlascicielem jest narwany czlowiek myslacy podobnie jak kibice, a nie strategicznie. Mysle, ze jeszcze w tym sezonie beda takie same rozwazania, ale nie na temat Probierza, a jego nastepcy. Czy zwolnic, czy nie. Bo przeciez nie ma postepu, piach itp. Trener to jest temat zastepczy moim zdaniem. Podstawowy problem jest taki, ze wydrenowano klub z dobrych pilkarzy i teraz juz sie nie uda tego poskladac podpisujac kilku pilkarzy z odzysku z karta na reku. Gdyby x lat temu postawic na szkolenie teraz moze nie byloby takiej klapy, a tak tylko i wylacznie trzeba kasy i to duzo wiecej niz Cupial zainwestowal w transfery kiedykolwiek. W obecnej sytuacji wyeaje mi sie, że Wisła jz n dobre moze pogodzic sie z rolą podobna jak przed przyjsciem BC. Historia zatoczyla koło, jestesmy sportowo w punkcie wyjscia.

WislaOnly 18.09.2012 17:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 1276900)
Wiekszosc sama nie wie czego chce, podobnie jak Cupiał.Wlascicielem jest narwany czlowiek myslacy podobnie jak kibice, a nie strategicznie. Mysle, ze jeszcze w tym sezonie beda takie same rozwazania, ale nie na temat Probierza, a jego nastepcy. Czy zwolnic, czy nie. Bo przeciez nie ma postepu, piach itp. Trener to jest temat zastepczy moim zdaniem. Podstawowy problem jest taki, ze wydrenowano klub z dobrych pilkarzy i teraz juz sie nie uda tego poskladac podpisujac kilku pilkarzy z odzysku z karta na reku. Gdyby x lat temu postawic na szkolenie teraz moze nie byloby takiej klapy, a tak tylko i wylacznie trzeba kasy i to duzo wiecej niz Cupial zainwestowal w transfery kiedykolwiek. W obecnej sytuacji wyeaje mi sie, że Wisła jz n dobre moze pogodzic sie z rolą podobna jak przed przyjsciem BC. Historia zatoczyla koło, jestesmy sportowo w punkcie wyjscia.

Sama prawda. Dać Ci wódki za to:)

Manhunt 18.09.2012 17:53

Problemem jest trener i po części łysy.
Popatrzcie na sytuacje kadrową innych klubów np. Widzewa
W Widzewie średnia wieku to 23.7. Z klubu przed sezonem odeszli zawodnicy , którzy stanowili o sile drużyny :Ukah,Ben Radhia,Pinheiro,Dudu,Bieniuk,Oziębała,Panka.
Zostali oni zastąpieni w większości przez młodych zawodników , oczywiście też tam kogoś kupili.
I dziwne ,że po tym wszystkim jakoś Mroczkowski potrafił ich "ogarnąć".
Przykładów jest więcej.


Probierz wiedział w co się pakuje , jak przychodził do nas to musiał mieć jakiś plan . Na tą chwile widać ,że ten jego plan nie wypalił i nie wie co dalej robić. Też jestem za tym aby trener mógł popracować dłużej , ale chyba już na tą chwile powinniśmy zobaczyć jakieś zalety jego pracy

wiślacki 18.09.2012 18:17

wygląda na to ze było 7 lat tłustych a teraz trwają lata chude

Marszałek 18.09.2012 18:26

Tofik, wszystko spoko ale nikt nie jedzie po Probierzu,że nie ma wyników. To już pal licho, ale rozchodzi się o to iż drużyna nic nie gra. Każdy biega gdzie chce i robi co chce. Jakby nie było, własnie, trenera. Polonia tez ma taką sobie ekipę a jednak kilka zagrań z klepy ma opanowane, także kontry im wychodzą. A czy są tam lepsi piłkarze niż z Wiśle? Doprawdy trudno znaleźć w ekstraklasie zespół tak nic nie grający jak Wisła. Nie widać żadnego ale to żadnego efektu pracy Probierza, w niczym.




Cytat:

Pierwotnie napisane przez WislaOnly (Post 1276904)
Sama prawda. Dać Ci wódki za to:)

Podobno jak świeże bułeczki idzie wódka z Czech. Tanio.

uzytkownik_forum 18.09.2012 18:40

Ciekawi mnie, w jaki sposób określacie potencjał danego piłkarza. Czy w Widzewie są lepsi piłkarze niż w Wiśle ? Są, bo potrafią z siebie wykrzesać tyle sił i umiejętności, by liderować w tabeli. Mają lepszych na ten moment piłkarzy, którzy potrafią realizowac konkretne cele. Wisła ma skład przeciętny, bez formy, a co gorsze zawodników, którzy sa już tylko nazwiskami - vide Sobol czy Ivica.

Drozd 18.09.2012 18:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiślacki (Post 1276912)
wygląda na to ze było 7 lat tłustych a teraz trwają lata chude

Teraz to znaczy kiedy? Rok temu zdobyliśmy mistrzostwo, pół roku temu graliśmy w pucharach na wiosnę dwa mecze i ich nie przegraliśmy mimo gry w 10. Czy to był "chudy" okres?

Potem był mecz z Koroną, który pechowo przegraliśmy i nastąpiła największa pomyłka jaka mogła nas spotkać. Jeżeli mówisz o siedmiu latach to przed nami jeszcze 6,5 roku rzeźni.

Arked 18.09.2012 18:53

Jeśli chodzi o poziom naszej gry do zdecydowanie trwają lata chude. Owszem, zdobywaliśmy mistrzostwa i graliśmy nieźle w pucharach ale raczej w kiepskim stylu.

ziz99 18.09.2012 19:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WislaOnly (Post 1276881)
...

Powtórzę to jeszcze raz: ZMIANA TRENERA BEZ ZMIANY SKŁADU NIC NIE DA!!!!!!
Tyle w tym temacie.

...

Ludzie, nie przesadzajmy z tym "złomem"! Skład jest bez wątpienia słabszy niż rok czy dwa lata temu, ale bez przesady.

Warto spojrzeć na szacunkową tabelę wartości rynkowej poszczególnych zespołów.

http://wstaw.org/m/2012/09/18/Untitl...00x300_q85.jpg

A co ma powiedzieć np. Widzew. Pościągali za gruszki grajków, do tego podobno jest tam jakiś konflikt i nie wiadomo czy Cacek się nie wycofa. Mroczkowski pościągał "ogórków", a jeden z nich, który gra w pierwszej 11-e i sprawuje się całkiem przyzwoicie, został sprowadzony ... UWAGA ... z 2 ligi MALTAŃSKIEJ. Jest to w materiałach z magazynu Iwańczyka, albo w migawkach na ekstraklasa.tv po tej kolejce - nie chce mi się teraz tego szukać.

Ja mam obawy, że nawet Messi czy CR7 jakby pograli z rok u nas pod okiem jakiegoś "specjalisty" z PMSz to po tym czasie ich wartość rynkowa spadłaby z pięciokrotnie, a on sam zostałby naznaczony do "odstrzału". Ja nie pamiętam, żeby w ostatnich latach był u nas jakiś przebłysk indywidualny któregoś z piłkarzy, raczej się uwsteczniają.

syryls 18.09.2012 19:18

Melikson:
U Maaskanta: OK
U Moskala: OK(w tym super mecz przy R22 z Liege)
U Probierza: coś nie bardzo... wydaję mi się że Maor nie jest zadowolony z trenera

JrQ- 18.09.2012 19:46

U Maaskanta, Moskala też na skrzydle grywał gorzej.
Przecież przywiązanie go do skrzydła do zabicie jego kreatywności itd.

Kto ma grać prostopadłe piły? Garguła? I tak MM schodzi często do środka, czegoś to dowodzi.

strong1979 18.09.2012 19:49

ciekawy artykuł w gazecie krakowskiej
Cytat:

Z otoczenia drużyny są sygnały, że nie da się jej budować na krzyku, gdy brakuje konstruktywnego dialogu z piłkarzami.
.
Czy trening rzeczywiście wygląda tak że trener się "drze"... i nieważne czy ma rację czy nie .... ma być na jego??... te czasy już minęły... poza tym M.P. to nie jest trener z doświadczeniem który wie o trenerce wszytko więc rzeczywiście konstruktywna i merytoryczna dyskusja trenera z zawodnikami jest wręcz konieczna... chyba że to otoczenie to jakiś dziennikarzyna który chce za wszelką cenę namieszać i być "czytanym" ...

koniak 18.09.2012 21:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JrQ- (Post 1276938)
U Maaskanta, Moskala też na skrzydle grywał gorzej.
Przecież przywiązanie go do skrzydła do zabicie jego kreatywności itd.

Kto ma grać prostopadłe piły? Garguła? I tak MM schodzi często do środka, czegoś to dowodzi.

Cały czas się dziwię, że on jeszcze tego nie zauważył. Problem w tym, że po sprzedaży Kirma nie mamy już nikogo na lewą stronę, więc trzeba by jeszcze Ilieva przestawić

JOSE 841 18.09.2012 21:55

koniak jest Małecki który możliwe że wróci jeszcze przed świętami czyli wróci prędzej niż Probierz wyleci .Aczkolwiek ciekawe czy Legionista straci stołek jeszcze przed świętami.Warto mieć nadzieje że Wisła sie przełamie i mecz z Lechią będzie tak samo wyrównany i zwycięski dla Wisły jak dzisiejszy mecz Realu który podobnie jak Wisła dołuje w tabeli

Marszałek 18.09.2012 22:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JOSE 841 (Post 1276961)
koniak jest Małecki który możliwe że wróci jeszcze przed świętami czyli wróci prędzej niż Probierz wyleci .Aczkolwiek ciekawe czy Legionista straci stołek jeszcze przed świętami.Warto mieć nadzieje że Wisła sie przełamie i mecz z Lechią będzie tak samo wyrównany i zwycięski dla Wisły jak dzisiejszy mecz Realu który podobnie jak Wisła dołuje w tabeli

No i co to jest wina piłkarzy Realu,że tak grają bo są słabi ? czy jest to raczej problem Murinho, który ustawia ich na kontry jak jakieś Getafe co najmniej. Real gra teraz jak jakiś ligowy średniak z masą przecinaków w składzie a nie jak z wybitnymi piłkarzami z geniuszem na czele. Samograje to są w Barcelonie, a wszędzie indziej trzeba zespół ustawić, rozpisać jak grać, opracowywać schematy. A u nas tego nie ma. To kogo to wina? Ilieva?

cancer 18.09.2012 22:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ziz99 (Post 1276929)
Warto spojrzeć na szacunkową tabelę wartości rynkowej poszczególnych zespołów.

http://wstaw.org/m/2012/09/18/Untitl...00x300_q85.jpg

Jak temu ufać? Jak Kirma wyceniali na ~1,5 mln Ojro...

wolfy 18.09.2012 23:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 1276966)
No i co to jest wina piłkarzy Realu,że tak grają bo są słabi ? czy jest to raczej problem Murinho, który ustawia ich na kontry jak jakieś Getafe co najmniej. Real gra teraz jak jakiś ligowy średniak z masą przecinaków w składzie a nie jak z wybitnymi piłkarzami z geniuszem na czele. Samograje to są w Barcelonie, a wszędzie indziej trzeba zespół ustawić, rozpisać jak grać, opracowywać schematy. A u nas tego nie ma. To kogo to wina? Ilieva?

Nie. Jaliensa.
On - jak wiadomo - winien jest wszystkiemu, od kryzysu finansowego Wisły począwszy, na pladze łysych w tejże skończywszy.

bonawentura 19.09.2012 00:02

Gdybyśmy tylko patrzyli na skutki, wartość piłkarzy etc. to nigdzie daleko nie zajedziemy. Zobaczmy na potencjał tych piłkarzy - duża część z nich to piłkarze wypaleni - Sobolewski, Iliev, Garguła... część nie wiadomo czy ma potencjał czy też nie, jak Szewczyk, Kamiński, Chrapek etc...

Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy - ci piłkarze muszą się ograć, by zobaczyć, czy coś z nich będzie czy też nie. Niestety - takie są konsekwencje polityki transferowej Cupiała i jego świty. To nie wina Probierza, że ma dookoła cały ten cyrk, który nie potrafi mu uwierzyć w momencie, gdy ma (chyba?) świadomość kogo zatrudnia, ma(chyba?) świadomość jaki jest styl pracy Probierza z zespołem, ma (chyba?) świadomość, jaką kadrą Wisła obecnie dysponuje. No chyba że nie ma, a to jest wielce prawdopodobne i ten cyrk na kółkach uważa, że będzie funkcjonować w sposób normalny... Śmiech mnie ogarnia. Wolę by w Wiśle były mniejsze pieniądze, a zabrali się za jej funkcjonowanie ludzie z większym samozaparciem i zaangażowaniem, niż Bednarz czy Kapka. Bo im - takie mam wrażenie - nawet tego brakuje.

WislaOnly 19.09.2012 08:45

http://www.krakow.sport.pl/sport-kra...zom_nawet.html Kolejna rzecz obciążająca Probierza. Długi wobec zawodników.

thechris 19.09.2012 09:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 1276883)
Nie wiem o co Ci chodzi ale Drozd chce powiedzieć, że ci sami piłkarze grali z ćwierćfinalistą LM a teraz nie dają rady jakimś cudakom ze Szczecina. Tak więc Twoje krzyki nie mają żadnego sensu, bo piszesz nie na temat.

Po pierwsze to co piłkarze grali rok temu to było rok temu. Dziś - jak to napisało weszło - Wisła ma kadrę na poziomie Piasta (uwzględniając wszystkie czynniki - życie to nie FM) więc gra na poziomie Piasta (albo nawet gorzej niż Piast). Rok temu była inna sytuacja w klubie, inna kadra i inne cele. Pozostali w klubie zawodnicy z taką a nie inną mentalnością a co gorsze niektórzy zmienili postawę o 180 stopni jak Melikson.


poza tym:

Apoel - Wisła 3:1
Pareiko - Lamey, Jaliens (80' Jovanović), Chavez, Junior Diaz - Sobolewski (58' Iliev), Wilk - Nunez, Melikson, Małecki (80' Kirm) - Genkow.

Pogoń - Wisła 2:0
Pareiko – Burliga (70 Jovanović), Jaliens, Bunoza, Frederiksen – Illiev, Garguła (76 Szewczyk), Wilk, Chrapek (64 Boguski) Melikson – Genkow.

Ja tu widzę tylko 5 piłkarzy, którzy się powtarzają + 1 z ławki. Jovanovicia nawet nie liczę bo on póki co zapisał się w pamięci jedynie w meczu z Cracovią zresztą przegranym. Również przez niego bo grał tragicznie jak zawsze kiedy jest na boisku na nie szczęście Wisły.


Poza tym w Nikozji byliśmy bezradni i w Szczecinie byliśmy bezradni. Zostawiając klasę rywali na boku jedyna ale kluczowa różnica w meczach z powyższymi rywalami była taka, że na Cyprze Wiślacy próbowali odrabiać straty. W Szczecinie nie widziałem nawet chęci strzelenia choćby jednego gola. W Łoweczu to był największy fart Wisły od czasu Saragossy. Równie dobrze Litex mógł wygrać 5:2 a z pewnością nie zasłużył na porażkę bo był w tym meczu lepszy.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bonawentura (Post 1276976)
Sobolewski, Iliev, Garguła...

Jeszcze Głowacki, Pareiko... Jak mówiłem o tych grajkach, że się bardziej nadają na ambasadorów jak Żuraw niż na piłkarzy to mnie tu zwyzywano i sugerowano abym poszedł się leczyć albo w ostateczności poszedł na forum Cracovii lub Legii...

Cytat:

Pierwotnie napisane przez cancer (Post 1276967)
Jak temu ufać? Jak Kirma wyceniali na ~1,5 mln Ojro...

Hehe... no i dodatkowo Widzew jako jedyny ma komplet punktów :D Chęci, panowie, chęci... Tu prawie nikomu się nie chce chcieć dlatego jest tak jak jest. Sam Chrapek czy Szewczyk nie pociągną. We Widzewie nie ma piłkarzy z nazwiskami, są same no-name'y ale z chęciami. To wystarczy.

Drozd 19.09.2012 10:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez thechris (Post 1276998)
Po pierwsze to co piłkarze grali rok temu to było rok temu. Dziś - jak to napisało weszło - Wisła ma kadrę na poziomie Piasta (uwzględniając wszystkie czynniki - życie to nie FM) więc gra na poziomie Piasta (albo nawet gorzej niż Piast). Rok temu była inna sytuacja w klubie, inna kadra i inne cele. Pozostali w klubie zawodnicy z taką a nie inną mentalnością a co gorsze niektórzy zmienili postawę o 180 stopni jak Melikson


Hehe... no i dodatkowo Widzew jako jedyny ma komplet punktów :D Chęci, panowie, chęci... Tu prawie nikomu się nie chce chcieć dlatego jest tak jak jest. Sam Chrapek czy Szewczyk nie pociągną. We Widzewie nie ma piłkarzy z nazwiskami, są same no-name'y ale z chęciami. To wystarczy.

To sobie autorytety wybrałeś "weszło" hehehe.

To że zawodnicy którzy rok temu grali w piłkę, dzisiaj kopią się po czołach to nic więcej tylko efekt pracy skaczącego Probierza, który nie dość że o trenerskim rzemiośle nie ma zielonego pojęcia to jeszcze dodaje sobie animuszu za przeproszeniem darciem mordy na treningach. Co skutkuje odwrotnie do zamierzeń, bo chyba nie powiesz że postawa Meliksona to wynik nieubłaganego upływy czasu jak to niektórzy twierdzą w stosunku do Sobola Głowy czy Ilieva. Słyszałeś o takim grajku jak Giggs? 40 letnim grającym na pozycji na której trzeba zapieprzać. Więc nie czepiaj sie doświadczonych zawodników bo każdy polski klub chciałby mieć w składzie i Głowackiego i Sobolewskiego i Ilieva. Garguła to osobny temat bo on jest zwyczajnie słaby i zmanierowany od dawna.

Zobaczysz co będzie z Widzewem na koniec rundy, choć to ze w naszej buraczanej lidze wystarczy walczyć żeby robić wyniki nie jest żadną niespodzianką. Co innego jednak walczyć w biegach przełajowych w których mógłby swoich motywacyjnych umiejętności spróbować Probierz, a co innego walczyć w piłkę nożną. Tutaj oprócz darcia ryja potrzebny jest pomysł i skoordynowana współpraca 11 ludzi. Tej współpracy ma uczyć trener bo bez niej nawet zawodnicy Barcelony będą prezentować poziom Piasta, albo i gorszy.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:22.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl