Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa 2008/2009 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4560)

djjamajczyk 11.11.2008 21:34

Hmmm.. jestem urzeczony poziomem sportowym Legi i mam cięzki wybór ..w którym meczu zagrali wieksą kichę dziś czy z Polonia Bytom. Pamiętam jeszcze buńczuczne zapowiedzi co to nie będzie jak bedzie Espana na boisku ,jak Król-Roger-Polski będzie wkręcał wszystkich w boisko ..a co mamy spaadek formyyy gwałtowny. Oprócz Muchy , Atiza to nikt tam nic nie gra regurlanie -> sa jedynie zrywy poszczególnych piłkarzy. Chyba trzeba się cieszyć że z nimi przegraliśmy , dla nich to poczatek końca w tym sezonie.
A tabela układa się po naszej myśli..zeby jedynie jutro wygrąc z Odra co do łatwych zadan nie nalezy.

unpredictable_wislaczka 11.11.2008 21:36

Jak nie lubię GKS-u,tak fajnie,że wygrali ;D
Jutro nie ma żartów i słowa Brożka muszą się sprawdzić: Odczarować Wodzisław!

harthausen 11.11.2008 21:41

żeby państwowe święto było piękniejsze, Śląsk wygrał w Chorzowie 1-2. I jak tu Okocimia nie ruszyć?

Arturo Qr2nów 11.11.2008 21:59

Już druga z rzędu kolejka, która gra "pod nas". Żeby się tylko nie skończyło jak w poprzedniej...

harthausen 11.11.2008 22:17

nie bardzo pod nas. Tyle tylko, że na razie jeden konkurent mniej. Ale wystarczy, że nasi w Wodzisławiu powtórzą sukces Legii w Bełchatowie i Lech nie sfrajeruje się w Bytomiu i będziemy tabelę z 5 miejsca oglądać.

A wszyscyśmy (ja też) Bełchatów zlekceważyli, jako realnego rywala do czołówki. Wot, siurprajs.

<Crasch> 11.11.2008 22:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez harthausen (Post 627505)
żeby państwowe święto było piękniejsze, Śląsk wygrał w Chorzowie 1-2. I jak tu Okocimia nie ruszyć?

Jak można wygrac 1-2?
chyba 2-1 ; )

co do meczu to sie ciesze że wygraliśmy w Chorzowie, puchary w tym sezonie jeszcze możliwe

fox mulder 11.11.2008 22:25

http://www.youtube.com/watch?v=_sEOz1TTkP4
Karny Groclinu w Warszawie.

Konrad. 11.11.2008 22:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fox mulder (Post 627539)
http://www.youtube.com/watch?v=_sEOz1TTkP4
Karny Groclinu w Warszawie.

Nawet na powtórkach dokładnie nie widać, czy go trafił czy nie (szkoda, że nie było ujęcia "z akcji"). Chyba, też dałbym karnego...

Tak czy siak, nawet jeśli to błąd sędziego, to nie na tyle duży aby znowu dopatrywać sie bóg wie czego...

harthausen 11.11.2008 22:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez <Crasch> (Post 627538)
Jak można wygrac 1-2?
chyba 2-1 ; )

co do meczu to sie ciesze że wygraliśmy w Chorzowie, puchary w tym sezonie jeszcze możliwe

mnie tam cieszy, żeście w Chorzowie na wyjeździe 2-1 nie wygrali, tylko 1-2 :D


W sumie zapis rezultatu detal, ważne 3 punkciki dopisane. Oby w następnym meczu co najmniej tak samo dobrze :)

Tomek_TS 11.11.2008 22:41

Legia znowu utopila tym razem w Bełchatowie z fajnie grajacym GKS -em. Ciekawy grajek ten Jansuz Gol z Bełchatowa.

Brawo Śląsk!

rafiABG 11.11.2008 22:42

http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...ula__1_0_.html
Garguła!

Neon 11.11.2008 22:51

Chciałbym zauważyć, że Legia ma jeszcze jeden mecz z GKSem w grudniu :) więc tak czy inaczej się wypunktują. Polonia ciuła punkty, zobaczymy jak jutro Wisła i Lech. Legia może skończyć runde poza pierwszą trójką, a przecież jeszcze niedawno był lider :)

4fan_player 11.11.2008 22:54

Szkoda że traciliśmy głupio punkty z Cracovią, Górnikiem i ŁKSem.. Legię i Lecha już przeżyje. Ale te trzy remisy mnie smucą bo gdyby nie one to byłoby bardzo dobrze.. Ale trzeba grać dalej. Jutro musimy koniecznie wygrać!

Eustachy 11.11.2008 23:03

Cwielong to zenujacy napastnik. Dzis po raz kolejny dal popis swoich umiejetnosci antystrzeleckich i zmascil wszystko co tylko sie dalo. Gdy schodzil z boiska, dalo sie slyszec jak kibice pozdrawiali go czulym "wypier..."
Ja sie dziwie, ze on tam w Chorzowie nie siedzi jeszcze na trybunach.
Z tego co mowili w Lidze+ , to w tej chwili taki goracy ziemniak, ktorego nie chca juz zarowno w Wisle jak i w Ruchu.

Ogryzek 11.11.2008 23:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Eustachy (Post 627563)
Cwielong to zenujacy napastnik. Dzis po raz kolejny dal popis swoich umiejetnosci antystrzeleckich i zmascil wszystko co tylko sie dalo. Gdy schodzil z boiska, dalo sie slyszec jak kibice pozdrawiali go czulym "wypier..."
Ja sie dziwie, ze on tam w Chorzowie nie siedzi jeszcze na trybunach.
Z tego co mowili w Lidze+ , to w tej chwili taki goracy ziemniak, ktorego nie chca juz zarowno w Wisle jak i w Ruchu.

Może trzeba pomyśleć nad zmianą pozycji dla Ćwielonga? Jak widać napastnik z niego żaden, ale tak samo było z Małeckim. Jak wróci z Chorzowa do Krakowa w przerwie zimowej, może niech go lepiej Skorża ustawia na lewej pomocy? Ciekawe czy grałby na tej pozycji gorzej niż Zieńczuk? :)

Eustachy 11.11.2008 23:37

No ja mam nadzieje, ze do Krakowa nie wroci i nie trzeba mu bedzie na sile szukac nowych pozycji :)
Gdyby naprawde nadawal sie na skrzydlowego, to pewnie juz nie raz probowanoby go na flance w Chorzowie.
Wg. mnie nie nadaje sie. Zdecydowanie brakuje mu przebojowosci, dynamiki i dokladnego podania, ze o strzale nie wspomne.

Na pytanie czy gralby gorzej od Zienczuka nie odpowiem, bo nie wiem. Teoretycznie jest to bardzo trudne, ale Cwielong juz nie raz udowadnial, ze potrafi dokonywac rzeczy niemozliwych i np. parokrotnie przestrzelil z kilku metrow do pustej bramki :)

Uran235 12.11.2008 00:32

Nie martwcie się, czy Legia zmieści się na pudle, bo póki co, to Bełchatów nas też przeskoczył. Tak, tak, po kryjomu Bełchatów wskoczył na pozycję wicelidera. Co więcej w tej chwili Śląsk jest tylko trzy punkty za nami. Jeżeli Lech przgrałby dzisiaj z Polonią, to nie tylko czołówka bardzo się zbije, ale na dodatek Bytom zacząłby się liczyć... w walce o pudło. Po ewentualnym zwycięstwie miałby tylko 9 punktów straty do lidera. Liga dawno nie była tak ciekawa, chociaż ja nie miałbym nic przeciwko "nudnej" powtórce poprzedniego sezonu :D .

Edit: Ćwielonga to ja spisałem na straty już po meczach PE poprzedniego sezonu, gdzie bał się własnego cienia i potykał o własne nogi.

Pablo84 12.11.2008 06:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 4fan_player (Post 627559)
Szkoda że traciliśmy głupio punkty z Cracovią, Górnikiem i ŁKSem.. Legię i Lecha już przeżyje. Ale te trzy remisy mnie smucą bo gdyby nie one to byłoby bardzo dobrze.. Ale trzeba grać dalej. Jutro musimy koniecznie wygrać!

A mi nie szkoda, bo zakrzywiło by to realny obraz tego, na co stać aktualną Wisłę, a jeśli własciciel chce zdobyć mistrza Polski, to nie może po raz kolejny olać okienka transferowego.

prober 12.11.2008 09:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Uran235 (Post 627598)
Jeżeli Lech przgrałby dzisiaj z Polonią, to nie tylko czołówka bardzo się zbije, ale na dodatek Bytom zacząłby się liczyć... w walce o pudło. Po ewentualnym zwycięstwie miałby tylko 9 punktów straty do lidera.

9 punktów straty do lidera to bardzo dużo przy takiej strukturze tabeli (28-27-25-24-23-21-19). Bytom musiałby praktycznie wszystko wygrywać przez najbliższych 7-10 kolejek, żeby wyjść na czoło ligi.
Jak dla mnie wyniki niektórych słabszych drużyn zaciemniają obraz, w tej chwili mamy:
Polonia 0
Wisła -4 i mecz mniej
Legia -4
Lech -5 i mecz mniej

arti 12.11.2008 11:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maciuś (Post 627081)
Dzieki za linki.
Ja piernicze co Lewandowski i Stilic pokazuja w tym sezonie!
Brak Lewego u nas to straszny blad Skorzy i Bednarza.
A co do Stilicia to trzeba tylko przyklasnac wlodarzom Lecha ze czesc pieniedzy wydaja na skautów, przeciez transfer Stilicia z Lecha do jakiegos klubu z zachodu zrekompensuje wydatki na prace skautów na kolejnych 10 lat.
Szkoda ze u nas w klubie nie ma profesjonalnej polityki.

Skorża ponoć (Futbol.pl albo Piłka nożna) chciał i miał obiecanego Lewandowskiego i Iwańskiego i wtedy jak usłyszał, że przeszli do L i L to chciał odejść.
Co do Pasów to moim zdaniem trener formatu Płatka gwarantuje im co najwyżej marazm na poziomie 10 miejsca a i to po zimowych transferach. Ale to ich kłopot, my mamy własne.

pytong 12.11.2008 13:28

Macie

http://sport.interia.pl/tylko-u-nas/...klubem,1209544

żebyście mieli o czym pisać przez kolejne kilka stron

pozdrawiam:)

Wizard 12.11.2008 13:30

"KKS pokonał w finale takie sportowe marki jak Asseco Prokom Sopot, Górnik Zabrze czy PGE Skra Bełchatów."


:lol::lol::lol:

prober 12.11.2008 13:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pytong (Post 627736)
Macie

http://sport.interia.pl/tylko-u-nas/...klubem,1209544

żebyście mieli o czym pisać przez kolejne kilka stron

Naprawdę, genialny pomysł! Proponuję utworzyć rankingi Szatnia Roku, Najlepsze Biuro Prezesa, Największa Płynność Finansowa, Stadion Przyjazny Środowisku i Policje Przyjazne Kibicom. Oczywiście oceniać będą dziennikarze polskich gazet na podstawie informacji własnych :)

SZYMEK_TSW 12.11.2008 14:01

No akurat w tej kwestii chyba nie potrzebnie się wyśmiewacie, bo z tego co się słyszy, oraz to że ciagle się słyszy o Lechu to najlepsze potwierdzenie że marketing i organizacja stoi u nich na wysokim poziomie.

Za to chyba każdy przyzna ze u nas w tej kwestii bardzo dużo brakuje do ideału. Jeszcze w poprzednim sezonie można było zobaczyć jakies akcje promocyjne, itd a teraz nijc, rozumiem ze spowodu ograniczonej pojemności stadionu oraz nadchodzących przenosin na inny obiekt jesteśmy trosze zawieszenii w prózni, ale chyba warto byłoby powalczyć przynajmniej o większą frekwencje.

TYLKO___WISŁA 12.11.2008 14:43

Dokładnie.
Lech ma najlepszy marketing, po prostu miażdzy resztę.. gdyby Wisła miała choć w połowie taki marketing jak Lech i szanował swoich kibiców to na meczach u siebie stadion pękałby w szwach, z wyjazdami też byłoby lepiej.. i ogólnie byłoby dużo lżej..
nienawidzę ludków.. ale jednej rzeczy im zazdroszczę, właśnie marketingu i podejścia do swoich kibiców. Ich hasło przewodnie "WSPÓLNIE budujmy siłę Lecha" bardzo mi się podoba..

Wisły marketing na polepszenie frekwencji u siebie : "banner 5 cm x 5 cm na oficjalnej".
:)

skttrbrain 12.11.2008 15:47

już się sępy zleciały..

Cytat:

Lech Poznań mówi Ajaksowi: Nie!

Ton Pronk z Ajaksu Amsterdam, a także menedżerowie Hamburgera SV i Fulham Londyn po ostatnich meczach złożyli Lechowi Poznań oferty kupna kilku piłkarzy "Kolejorza". - Nie, dziękujemy - mówi jednak dyrektor sportowy Marek Pogorzelczyk.

Start Lecha Poznań w europejskich pucharach spowodował, że piłkarze "Kolejorza" są lepiej widoczni dla europejskich menedżerów i skautów. Goście z Europy byli nie tylko na spotkaniu z AS Nancy, ale przyjeżdżają też na mecze ligowe. Niektórzy z nich wpadli tu rutynowo, ale jest grupa menedżerów, która odwiedziła Lecha już podczas kilku spotkań, a teraz składają oferty. To przedstawiciele Ajaksu Amsterdam, Fulham Londyn i Hamburgera SV. Są zainteresowani kupnem najlepszych piłkarzy Lecha, np. Rafała Murawskiego, Roberta Lewandowskiego czy Semira Stilicia.

Nie tak dawno właściciel Lecha Jacek Rutkowski zapewniał, że żadnej sprzedaży graczy "Kolejorza" nie będzie. - Budujemy wielkiego Lecha - stwierdził.

To stanowisko podtrzymuje dyrektor sportowy Marek Pogorzelczyk. - Dziękujemy za oferty, ale nie jesteśmy zainteresowani - mówi. - Niezależnie od tego, jakie pieniądze położyliby menedżerowie tych klubów, po prostu mówimy nie. Choćby dlatego, że skoro ci gracze są teraz dla Ajaksu czy HSV warci tyle i tyle, to za rok będą warci znacznie więcej. Sprzedaż ich teraz byłaby pozbawiona sensu. Dlatego gwarantuję, że w tym oknie transferowym żaden z tych graczy z Lecha nie odejdzie - dodał.

Źródło: Gazeta Wyborcza Poznań
póki co, Stilic zapowiedział, że się nie rusza z Poznania w najbliższym czasie, że chce coś zdobyć najpierw. Gadka-szmatka, ale szansa jest że zostanie. No i kontrakt z Murasiem mam nadzieję, że już na finiszu. Liczę też, że Lewy jest nie do ruszenia.

Eustachy 12.11.2008 16:03

Zaczynacie miec te same problemy, ktore swego czasu dotkliwie trawily Wisle.
Nasza kadra po najlepszym starcie w pucharach, szybko uszczuplila sie o takich zawodnikow jak Kosa, Kuzba i Uche. Ile tamci pilkarze znaczyli dla druzyny, chyba nie trzeba tlumaczyc. Na nasze szczescie, glownie za sprawa Zurawskiego i Szymkowiaka, udalo nam sie obronic mistrzostwo. Konkurencja w lidze byla jednak duzo mniejsza. W obecnych realiach,bez Stilicia, Murawskiego i Lewandowskiego nie widze Lecha w pierwszej trojce na koniec sezonu.

Arturo Qr2nów 12.11.2008 16:28

Teraz zapewne graczy się nie pozbędą. Jest szansa na mistrza, jest szansa dalszej gry w UEFA (oczywiście tego sobie nie życzę :-P) więc nie ma obecnie sensu sprzedaż kluczowych graczy. Natomiast w lecie ktoś z piątki Lewandowski, Arboleda, Stilic, Murawski, Peszko odejdzie.

A tym co zazdroszczą Lechowi życzę troszkę cierpliwości. Czeka nas przedziwny okres. Ale jak już wejdziemy na nowy stadion na Reymonta, to... :-D

1q2 12.11.2008 17:02

Lech jest w o tyle dobrej sytuacji ze u nas to juz wszystko sie wlascicielowi przejadlo(wzloty, upadki ,niespelnone ambicje itp) - oni ida na swierzosci narazie i jesli nasze bledy ich czego nauczyly, to moze byc na prawde ciezko.
Pamietajmy ze zmonopolizowanie ostatnich 10 lat przez nas, nie musi oznaczac ze bedzie tak nadal.
Bardzo jestem ciekaw jak na ta nowosc pt. Lech Poznan ,zareaguje nasz wlasciciel.Kilka miesiecy temu mozna bylo sie smiac i z nich szydzic ale teraz golym okiem widac ze jest to bardzo powazny rywal.

Wyjscia dla nas sa 2 - albo wlasciciel ma to generalnie w dupie i bedzie sie trzymal tego co od kilku lat - czyli tylko i wylacznie kalkulacja finansowa.Czy tez podrazni to troche jego ambicje i tej zimy zobaczymy w koncu konkretne wzmocnienia oraz plan, jak rozwiazac sprawe z przynajmniej 4, 5 zawodnikami, ktorzy nie spelniaja roli(badz ich czas juz sie w Wisle skonczyl) a obciążają nasz budzet.
Bo wiadomo ze to nie tylko trzeba kupic ale i sprzedac/oddac.
Oczywiscie nie chodzi mi tu o grube miliony bo wiadomo ze tego nie bedzie.

PrzemyślABG 12.11.2008 17:46

Po prawej stronie macie sonde "Która druzyna zdobędzie mistrzostwo jesieni"
Chyba wierzycie w Wisłę, a to ... 25 % trochę smutno wygląda więc wszyscy głosujcie na WISŁĘ !

http://sport.onet.pl/0,1248675,1861124,wiadomosc.html

WINDEK 12.11.2008 18:16

Lechia bije ŁKS 2:0 :) Brawo BKS! :D A Lech.. 0:0.. ;> :D oby tak dalej.

mr_kwolf 12.11.2008 18:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wizard (Post 627737)
"KKS pokonał w finale takie sportowe marki jak Asseco Prokom Sopot, Górnik Zabrze czy PGE Skra Bełchatów."


:lol::lol::lol:

ale o co chodzi bo nie łape dowcipu?

mic 12.11.2008 18:54

No i prosze, Polonia B. szaleje i prowadzi z Lechem

unpredictable_wislaczka 12.11.2008 18:54

Polonia prowadzi? Czy to na relacji cś nie tak?:)

gooro3333 12.11.2008 18:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WINDEK (Post 627878)
Lechia bije ŁKS 2:0 :) Brawo BKS! :D A Lech.. 0:0.. ;> :D oby tak dalej.

Lech0-1 jest lepiej niz chciales

Witoldon 12.11.2008 18:58

Polonia ostatnio dokonuje cudów, rośnie nam nowa "twierdza" w lidze:-D Twierdza Bytom, oby taki wynik utrzymał się do końca.

harthausen 12.11.2008 18:58

dobrze, że już z Polonią graliśmy, bo nam by pewnie też tyłek skopali :D

Żart, co nie zmienia faktu, że za wyniki z drużynami z czołówki trzeba ich polubić.

losiu2001 12.11.2008 19:02

Ja jestem w szkou!teraz trzeba tylko wygrac z Odra!

janko04 12.11.2008 19:14

Wygrywamy z Odra, w Niedziele Lech Remisuje badz wygrywa z Polonia, My z Lechia i mamy lidera :)

TYLKO___WISŁA 12.11.2008 19:19

Jajca... powinno być już 1-2 dla Lechici..


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:02.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl