Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Skorża byłym menedżerem Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3085)

As 04.11.2009 00:37

Moje zdanie na temat Skorzy jest takie, ze facet niewatpliwie ma talent i smykalke. Prawdziwa jego wartosc zmierzam jednak ocenic po tym czy uczy sie na bledach. 37 letni trener nie ma doswiadczenia, z tym kazdy rozumny forumowicz sie zgodzi. Fakt, zdobyl juz w lidze sporo ale europejskie puchary wlasciwie ledwo liznal, dlatego uwazam, ze powinnismy ten diament trzymac i szlifowac tak jak sie szlifuje mlodych pilkarzy.
Jesli wyciagnal wnioski z poprzedniej porazki to bedzie dla mnie kims, jesli nie to nalez sie go pozbyc bo juz nie zrobi postepow.

P.S. Jak lda mnie to wielkim mankamentem Skorzy jest brak porzadnej kariery pilkarskiej za granica, uwazam ze to zaweza jego horyzonty. 'Podroze' ksztalca a on niestety nigdy nie 'podrozowal' dlatego mam nadzieje, ze probuje to w jakis sposob nadgonic.
Druga rzecz to to, ze jest bardzo pasywny w kwestii organizacji pionu sportowego w klubie. Nie rozumiem jak moze pozwolic na to, zeby wielotysieczne inwestycje jakimi sa mlodzi pilkarze naszego klubu byli puszczani w samopas i mieli problemy natury ze tak powiem imprezowej.
To Skorza powinien byc odpowiedzialny za ujednolicenie systemu szkolenia i zorganizowanie nadzoru na 'sportowymi inwestycjami'.

jova 04.11.2009 03:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan_premier (Post 811978)
Ja tylko stwierdzam, ze nie ma postępu i chętnie odpowiedź na pytanie "dlaczego" usłyszałbym od Skorży, bo pieprzenie, ze 2 lata temu było 8 miejsce to czysta propaganda.

A z jakiej racji powinniśmy oczekiwać postępu? Bo zawężono kadrę? Bo odeszli Kosa, Dudka, Zieniek, Baszcz i kilku innych sensownych piłkarzy? Bo sprowadzamy zawodników, w najlepszym wypadku, na poziomie tych co odchodzą? Bo kluczowi gracze są kontuzjowani lub wchodzą do zespołu po długich kontuzjach?
Niby czemu ma być lepiej niż w 2007 r.?

ciacho 04.11.2009 10:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez element (Post 811990)
Tyle że ja nie rozumiem do końca co ktoś ma na myśli pisząc że się cofamy w tył.
Odkąd Wisłę przejął Boss jest to samo praktycznie rok w rok.

Mistrz, mistrz, mistrz, mistrz, mistrz...
I raz na czas wyskok z Real S., Lazio, Parmą, Schalke, Barcą, Beitarem itd.
I to samo wpadka z Levadią, Valerengą, Dinamo itd.
Przecież nigdy nie doszliśmy az tak daleko czy to w LM czy PU.
?

Czy to za "złotej ery" Kasperczaka czy teraz.

Jak możemy się cofnąc z miejsca w którym nigdy nie byliśmy.

Dla mnie to jest trzymanie równego poziomu, nic się praktycznie nie zmieniło od czasów Kaspra, bo i za niego były nawet gorsze wpadki aniżeli ta z Levadią.

Jeden może napisać że nie ma już wyników po 7-0,
Ale to były inne czasy, wtedy Wisła (ewentualnie + Legia) była profesionalnie jak na Polskie warunki zarządzanym klubem który był zwyczajnie za mocny na Polskie podwórko.
Budzety klubów z którymi graliśmy sięgały kwot jakie Wisła wydawała na pranie brudnych koszulek.
Czasy się zmieniły, kluby się zmieniły, budzety rosną, powstają stadiony i uważam że to nie Wisła stała się diametralnie słaba (sadząc po tym co wyprawa w lidze to i tak za mocne słowo) tylko pozostali rosną w siłę.

Drugi że nie ma tych meczów z Parmą, Lazio i Schalke (też dużo tego nie było, a wpadki dla jednego mogą wyrównać bilans),
Poniekąd racja tyle że troszkę czasu minęło i po mojemu wtedy tego typu kluby na prawdę były w zasięgu, mając chociaż taką kadrę jak Wisła wtedy i bez Kaspra mogłaby sobie poradzić.
(Oczywiście nikomu nic nie ujmuje bo mimo wszystko był to spory wyczyn zapisany w kartach historii)
To był taki troszkę inny świat, inne podejście i uważam ze w tamtych czasach łatwiej było coś osiągnąc w europie.
Gdybyśmy dziś przegrali z Barceloną 3-4 u siebie i skromne 0-1 na Camp Nou a z Interem Mediolan 0-2 u siebie i wygrać 1-0 u nich bo takie wyniki osiągaliśmy to byłoby wielkie show.
Wtedy, owczem jakieś tam było, ale jakby nic nadzwyczajnego.
Walka jak równy z równym z Barceloną czy wygrana z Interem który dziś 0-2 ogrywa przysłowiową Chelsea Londyn.
Nic takiego przecież.
A dziś? wygrana 1-0 z FCB jest czymś rzadko spotykanym i mało komu się ta sztuka udaje.
Do czego zmierzam? do tego że niegdyś te drużyny były cieniem tego co dziś prezentują.
Ale oni mieli tradycję, pieniądze, stadiony, marketing, ludzi którym zależało na szkoleniu młodziezy dlatego dziś takie druzyny po zalewie kilku latach sa gigantami, a wtedy byli co najwyżej jednymi z wielu dobrych klubów.
U nich poziom bardzo szybko uniósł się ku górze, dlatego oni są gdzie są, a my jesteśmy gdzie jesteśmy i człowiek często wolał z wałkiem do ciasta pośmigać po biezni za psami aniżeli oglądać tą żenadę napakowaną układzikami i innym ścierwem.

No to cofamy się czy nie.. zdecyduj się.. (ale mi rym wyszedł:P)
PS. A jak można się jeszcze cofać jak nie w tył?

szczebrzeszcz 04.11.2009 10:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 811999)
'Podroze' ksztalca a on niestety nigdy nie 'podrozowal' dlatego mam nadzieje, ze probuje to w jakis sposob nadgonic.

rok w rok wybiera to samo miejsce(ten sam hotel) na wakacje
nigdy nie rozumiałem takich ludzi ;-)

As 04.11.2009 14:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szczebrzeszcz (Post 812027)
rok w rok wybiera to samo miejsce(ten sam hotel) na wakacje
nigdy nie rozumiałem takich ludzi ;-)

Chodzilo mi o prace za granica :) uzylem tylko takiej przenosni.
Poprostu dobrze jest poznac inne sposoby na wykonywanie tej samej pracy.

szczebrzeszcz 04.11.2009 15:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 812100)
Chodzilo mi o prace za granica :) uzylem tylko takiej przenosni.
Poprostu dobrze jest poznac inne sposoby na wykonywanie tej samej pracy.

ja wiem, poza tym nie wazne jakie ale i tak podroze ksztalca

zeby nie bylo ze off

jakby nie bylo naszemu treneiro trezba dac czas co najmnije do przyszlych pucharow, wtedy bedzie wiadomo na co go tak na prawde stac, (puchary, liga, menedżerka okna zimowe i letnie)

funkykoval 05.11.2009 11:35

Panowie
Nie sądzę, aby ktokolwiek w przypadku powtórki z rozrywki w pucharach w wykonaniu obstawał za pozostawieniem Skorży.
Pragnę przypomnieć, że w początkach ery TF w Wiśle kupowano każdego praktycznie zawodnika wyróżniającego się w lidze. Dzisiaj tak słodko nie jest - bierzemy najczęściej tych z wolną ręką, a zdolnych młodych praktycznie nie sprowadzamy (kiedyś sprowadzano ich masowo).

FraMat 05.11.2009 12:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez funkykoval (Post 812439)
Panowie
Nie sądzę, aby ktokolwiek w przypadku powtórki z rozrywki w pucharach w wykonaniu obstawał za pozostawieniem Skorży.
Pragnę przypomnieć, że w początkach ery TF w Wiśle kupowano każdego praktycznie zawodnika wyróżniającego się w lidze. Dzisiaj tak słodko nie jest - bierzemy najczęściej tych z wolną ręką, a zdolnych młodych praktycznie nie sprowadzamy (kiedyś sprowadzano ich masowo).

ale za to z szybką nogą?

rozarian 05.11.2009 13:13

Trener,który nie uczy się na własnych błędach może zapomnieć o spektakularnych sukcesach.Takim sukcesem w przypadku Wisły będzie tylko wejście do LM,zwłaszcza po zmianach regulaminowych.Trener Skorża w lipcu popełnił drugi z rzędu błąd w przygotowaniu startowym.Dobrze pamiętam jak przepraszał po meczu w Bytomiu na początku rundy wiosennej za "zarżnięcie"zawodników.Jednak,że był czas w lidze to odrobić i konkurencja ligowa cienką,to się w męczarniach udało.Przed elim.do LM był niepewny swoich metod i wziął włoskiego pomagiera...i znowu d...zbita.Do trzech razy sztuka.

funkykoval 05.11.2009 14:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 812457)
ale za to z szybką nogą?

Wolna ręka = bez kontraktu...... chyba zrozumiałe.

Co do szybkiej nogi, to mając na względzie kilku takich artystów made in Radovanovic (sprowadzony przez D. Petrescu) to szybkiej nogi nie miał ;-)

Nehiar 05.11.2009 14:45

Mówi się z wolną kartą jeśli dobrze się orientuje.

Peroslaw88 05.11.2009 14:47

Jedno jest pewne: Jeśli za rok będzie powtórka z Levadii, to pana Macieja żegnamy

FraMat 05.11.2009 14:52

albo z kartą w ręku...
natomaiast jak ma funkcjonowac Wisła w angielskim stylu ze Skroża jako menedzerem przekonamy się, mam nadzieje, juz w okienku zimowym. Przekonamy się kto tak naprawde bedzie podejmował decyzje co do transferów z i do klubu, kto będzie za nie ponosił odpowiedzialność.
Teraz już nie będzie tłumaczenia szefowi, że "nie sprowadzono mi takich piłkarzy jakich potrzebowałem"
Co najwyżej tłumaczenie, że fizjolog źle przygotował piłkarzy do sezonu, dlatego proponuje obarczyc też Skorże zadaniami fizjologa i trenera od przygotowania fizycznego. A fizjologa i trenera od przygotowania fizycznego zwolnić jak zwolniono Bednarza. Będą oszczedności...
:>

Lemoniadowy Joe 05.11.2009 15:23

jak wyjdą transfery to zależny przede wszystkim od skautów zwłaszcza mocno licze na Czecha który juz z całą pewnością ma lige czeską w "małym palcu" i jestem przekonany że tam za podobne lub mniejsze pieniądze można wyciągną bardzo solidnych graczy a płace w Polsce sa na pewno atrakcyjne a poziom lepszy bo trzeba zwrócić uwagę że czeskie kluby swoje sukcesy i pozycje zawdzięczają w 90 procentach rodzimym graczom kupowanym za pieniądze na jakie Wisłę na pewno stać

a ilu piłkarzy Skorzy brakuje do skompletowania dobrego składu 2-3

tylko nasz trener musi mocno popracować nad organizacją gry bo z tym nie jest najlepiej a indywidualności nigdy nie będziemy mieli które same wygrają mecz z poważnym przeciwnikiem

AYALA 05.11.2009 15:54

myśle że Skorża nie ma wyboru tylko musi podkręcic śrube na treningach i zagonic piłkarzy do ciężkiej roboty jak chciał Petrescu bo innej drogi na zaistnienie w Europie NIE MA !!! Jak sie patrzy na wyniki Unirei w lidze mistrzów.Hard work już od najbliższych treningów.

szczepanwislak 05.11.2009 16:15

Tak , ale wtedy chyba drużyna by poległa... musieliby wydobyć z siebie chęć na to, wszyscy chyba pamiętają jak piłkarze narzekali na ciężkie treningi u Petrescu, mało kto za tym przepadał i zresztą za zainteresowaną osobą też mało kto..

IncognitoTSW 05.11.2009 16:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szczepanwislak (Post 812526)
Tak , ale wtedy chyba drużyna by poległa... musieliby wydobyć z siebie chęć na to, wszyscy chyba pamiętają jak piłkarze narzekali na ciężkie treningi u Petrescu, mało kto za tym przepadał i zresztą za zainteresowaną osobą też mało kto..

Mało kto za tym przepadał... Oni to kochać mają bo piłka to ich życie.

szczepanwislak 05.11.2009 17:09

Racja , ciężki trening powinien być wpisany w życie zawodowego piłkarza, bo bez niego nie ma wyników... Wystarczy spojrzeć jak Unirea do tego podchodzi i jak im na ich warunki świetnie idzie

No_look_Pass 05.11.2009 17:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 812489)
proponuje obarczyc też Skorże zadaniami fizjologa i trenera od przygotowania fizycznego. A fizjologa i trenera od przygotowania fizycznego zwolnić jak zwolniono Bednarza. Będą oszczedności...
:>

jeszcze jako kucharza, kelnera i sprzątaczkę w restauracji "U Wiślaków", jako sprzedawcę na kasach biletowych i niech sam zapieprza na budowie stadionu. Oszczędności, że ho ho! piłkarzy też zwolnić, Skorża sobie w pojedynkę poradzi.

royalmichael 05.11.2009 17:27

Nie wiem gdzie to napisać więc chyba tutaj bo Skorża jest managerem i chyba za to odpowiada.

Nie rozumiem tego, jaki my mamy sztab medyczny? Najpierw nie potrafili zdiagnozować Boguskiego, co chwilę pojawiały się nowe wersje aż doszło do tego że nie grał pół roku, kopnął pare razy piłkę i znów kontuzja. Podobnie z Głowackim, na początku mówiło się, że dostaje wolne i nie jedzie na Bytovię bo musi odpocząć. Za pare dni okazało się, że musi przejść operację! Co dzisiaj czytam? Dowiaduję się, że liczono iż wróci już na mecz z Legią. Czyli to już jest kwestia kilku dni kiedy wróci i na mecz z pasami powinien być gotowy, chociaż kto wie czego dowiemy się w przyszłym czasie?
Tak samo z Brożkiem, miał pauzować pół roku, wrócił po miesiącu i jest cieniem samego siebie a ta kontuzja ciągnie się za nim do teraz. Sam mówi, że do końca wyleczy ją dopiero w najbliższej przerwie.
Ja tego nie rozumiem o co tu chodzi

wolfy 05.11.2009 17:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez No_look_Pass (Post 812547)
jeszcze jako kucharza, kelnera i sprzątaczkę w restauracji "U Wiślaków", jako sprzedawcę na kasach biletowych i niech sam zapieprza na budowie stadionu. Oszczędności, że ho ho! piłkarzy też zwolnić, Skorża sobie w pojedynkę poradzi.

Skorża obowiązki Bednarza przejął bez żalu, można wręcz powiedzieć, że z entuzjazmem.

pan Dudi 05.11.2009 17:37

Pytanie czy forma Brożka zależy od jego dyspozycji fizycznej czy raczej wynika z nowej roli jaką Skorża dla niego wymyślił, czyli cofniętego napastnika. Wydaje mi się, że jednak to drugie. Bramek nie strzela, ale trzeba mu oddać, że sporo asystuje. Niemniej to ze strzelonych bramek rozlicza się napastnika, a to u Pawła niestety kuleje.

szczepanwislak 05.11.2009 17:59

Co do wypowiedzi na temat bilansu Skorży i innych trenerów w naszej drużynie to mamy najlepszy dowód na to jak właściwym człowiekiem na tym stanowisku jest Maciej Skorża

FraMat 05.11.2009 20:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez No_look_Pass (Post 812547)
jeszcze jako kucharza, kelnera i sprzątaczkę w restauracji "U Wiślaków", jako sprzedawcę na kasach biletowych i niech sam zapieprza na budowie stadionu. Oszczędności, że ho ho! piłkarzy też zwolnić, Skorża sobie w pojedynkę poradzi.

cieszę się, że zajarzyłeś...
Nie dodałeś, ze właściwie mógłby też zwolnić Cupiała. Byłoby, że ho ho!!!
A wszystko, zaczęło się od zwolnienia Łysego ch...!
:p

tofik 05.11.2009 21:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan Dudi (Post 812556)
Pytanie czy forma Brożka zależy od jego dyspozycji fizycznej czy raczej wynika z nowej roli jaką Skorża dla niego wymyślił, czyli cofniętego napastnika. Wydaje mi się, że jednak to drugie. Bramek nie strzela, ale trzeba mu oddać, że sporo asystuje. Niemniej to ze strzelonych bramek rozlicza się napastnika, a to u Pawła niestety kuleje.

Wystarczyłoby, gdyby nie "obcinał się" w 70% sytuacji, w których należy dostawić nogę, albo poprawnie przyjąć. I już by nie kulało.

barteqTS 06.11.2009 22:12

Mam nadzieję że już niedługo posty stąd zostaną przeniesione do innego tematu. Do tego o byłych pracownikach naszego klubu.

Maciuś 06.11.2009 22:16

Pol roku po kompromitacji z Levadia nie widac ZADNEJ poprawy w grze zawodnikow. Z estonczykami w plecy, z Lechem w plecy, z Legia w plecy, co jest?!

Kamson 06.11.2009 22:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez barteqTS (Post 813312)
Mam nadzieję że już niedługo posty stąd zostaną przeniesione do innego tematu. Do tego o byłych pracownikach naszego klubu.

Obecnie nie ma lepszego polskiego szkoleniowca od Skorży a na zagranicznego nas nie stać.

Dziękuje.

barteqTS 06.11.2009 22:22

W obecnej sytuacji chyba nie musi być lepszy, byleby tylko inny. Taki który miałby wpływ na drużynę, taki który dałby szansę Leszczakowi skoro Brożek i Małecki grają piach, taki który na mecz mimo wszystko u siebie nie zaczyna z dwoma defensywnymi, taki który jak widzi żenade w grze piłkarzy wypieprzy gwiazdy do rezerw żeby nimi wstrząsnąć. Dobrze napisał rafal777 w temacie o meczu "Dokładnie taki sam mecz jak pozostałe od początku sezonu tylko że Legia ma lepszą obronę. Gramy dokładnie to samo więc nie wiem o co wam codz"

Kluvi 06.11.2009 22:29

wiecie co mnie boli? Kiedyś Wisła jak dostała bramę to siedziała na przeciwniku do końca, czasem wygrywała, a czasem nie, ale wtedy piłkarze zapierdzielali aż miło, a od paru lat nie ma u nas tej zadziorności... To smutne...

emjot 06.11.2009 22:35

Skorża WON. Bezapelacyjnie. I do samego końca.

gooro33 06.11.2009 22:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez barteqTS (Post 813353)
W obecnej sytuacji chyba nie musi być lepszy, byleby tylko inny. Taki który miałby wpływ na drużynę, taki który dałby szansę Leszczakowi skoro Brożek i Małecki grają piach, taki który na mecz mimo wszystko u siebie nie zaczyna z dwoma defensywnymi, taki który jak widzi żenade w grze piłkarzy wypieprzy gwiazdy do rezerw żeby nimi wstrząsnąć. Dobrze napisał rafal777 w temacie o meczu "Dokładnie taki sam mecz jak pozostałe od początku sezonu tylko że Legia ma lepszą obronę. Gramy dokładnie to samo więc nie wiem o co wam codz"

Ogladnij mecze mlodej ekstraklasy a pózniej zacznij zabawiac sie w trenera.
Co do meczu nie bede sie wypowiadal bo szkoda pisac..

Marszałek 06.11.2009 22:42

Ale motywacja była.....w ogóle czego nie było. Tak gra Wisła Skorży,żeby zabawa była lepsza to on jeszcze będzie nam tu zawodników ściągał. Swego czasu Beto wypatrzył:)

Ogryzek 06.11.2009 22:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 813411)
Ale motywacja była.....w ogóle czego nie było. Tak gra Wisła Skorży,żeby zabawa była lepsza to on jeszcze będzie nam tu zawodników ściągał. Swego czasu Beto wypatrzył:)

Odpuść sobie z krytyką Skorży jako menadżera

Jak to mówią po owocach go poznacie - poczekamy na to okienko zimowe i wtedy będziesz mógł "pociągnąć" że miło! Kamień na kamieniu nie zostanie:) a na razie zluzuj. Skorża jeszcze niczego w menadżerce nie zepsuł i nic nie naprawił. Po prostu nie zdążył.

barteqTS 06.11.2009 22:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gooro33 (Post 813409)
Ogladnij mecze mlodej ekstraklasy a pózniej zacznij zabawiac sie w trenera.
Co do meczu nie bede sie wypowiadal bo szkoda pisac..


Oglądam Mistrzów Polski i to mi wystarczy żeby potwierdzić że trzeba grać takim Leszczakiem nawet jeśli ma mniejsze umiejętności niż Brożek to w momencie gdy nie idzie taki młody zawodnik może dać "to coś", zresztą.. lepiej nic nie zmieniać, nie próbować?

tomasz_19 06.11.2009 23:04

Chwaliłem i broniłem Pana Maćka, ale dziś niestety już nie mam wątpliwości... to wprawdzie mądry i wygadany facet, ale marny trener... mam nadzieję, że to jego ostatni mecz w którym trenował mój ukochany klub....

P.S szczerze mówiąc, nie obchodzi mnie kto będzie jego zastępcą, na pewno zastępca nie będzie gorszy...

wislak68 06.11.2009 23:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez barteqTS (Post 813427)
Oglądam Mistrzów Polski i to mi wystarczy żeby potwierdzić że trzeba grać takim Leszczakiem nawet jeśli ma mniejsze umiejętności niż Brożek to w momencie gdy nie idzie taki młody zawodnik może dać "to coś", zresztą.. lepiej nic nie zmieniać, nie próbować?

Ciekawy sposób rozumowania. Idąc dalej tym tropem może było by jeszcze lepiej wziąść paru chłopaków kopiących pod blokiem. Ci to dopiero mogliby dać "to coś". CL pewny.:>

royalmichael 06.11.2009 23:25

Najgorsze jest to, że Skorża jest beznadziejny a próżno w Polsce szukać lepszego od niego ;/ a na nikogo z za granicy nie ma kasy.. jesteśmy w dupie

AYALA 06.11.2009 23:34

uważam że Skorża jest zbyt dobry dla zawodników.Tu musi byc ktoś w typie kaprala z wojska, furiata jak Smuda czy Petrescu przed którym zawodnicy będą mieli cykora i dostaną wycisk na treningu.

pysio 06.11.2009 23:42

a nie mówiłem.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:41.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl