Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Zagadki europejskie i nie tylko... ;) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3044)

crazykaro 02.08.2010 23:42

Jeszcze wracając do Jamie'go to jest on laureatem Nagrody TED za cywilizowanie stołówek szkolnych. A jego program kulinarny (przynjajmniej to co oglądałem) to nie Smęcenie z Newtonem :D tylko prawdziwe show po którym samemu chce się zacząć gotować :-)

A wracając do sedna sprawy.
Co to za "europejska statua wolności"? Kogo przedstawia i mniej więcej gdzie się znajduje? (pomnik oczywiście:p)

http://img710.imageshack.us/img710/8676/1151593img.jpg


Przepraszam jesli ktoś sie czyje zgorszony taką niezręcznie ujętą fotografią :P

crazykaro 03.08.2010 20:57

To zeby mozna było ogarnąć jak statua dokładnie wygląda to tutaj zdjęcie z innej perspektywy

http://img691.imageshack.us/img691/2938/1161605img.jpg

Co ciekawe w pobliskiej miejscowości znajduje się jedna z lepszych Akademii Muzycznych w tym kraju.

WISŁAZWE 03.08.2010 21:32

Pomnik Arminiusza Hermana w Detmold


Celem uzupełnienia ta Akademia Muzyczna za pewne w Hanowerze.

crazykaro 03.08.2010 21:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISŁAZWE (Post 951590)
Pomnik Arminiusza Hermana w Detmold


Celem uzupełnienia ta Akademia Muzyczna za pewne w Hanowerze.

Brawo :D Odpowiedź poprawna ale celem jeszcze większego uzupełnienia Akademia Muzyczna znajduje się w Detmold :P

WISŁAZWE 03.08.2010 22:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 951597)
Brawo :D Odpowiedź poprawna ale celem jeszcze większego uzupełnienia Akademia Muzyczna znajduje się w Detmold :P


Sugerowałem się wielkością miasta i Hanower mi tu pasował,jak że tam też jest AM, a tu się okazuje że to to samo miasto :D
zwracam honor :)

Zagadka szybka i prosta:
Jakiego miasta starówka i co tam widać charakterystycznego:

http://i37.tinypic.com/28u18ow.jpg

WISŁAZWE 04.08.2010 12:12

Miejsce powyżej jest w pewien sposób powiązane z postacią poniżej:

http://www.kleio.org/de/geschichte/f...der/abb006.jpg

Mareq 04.08.2010 12:39

1.Innsbruck
2. Goldenes Dachl vel Złoty Dach ;)

WISŁAZWE 04.08.2010 19:34

Mareq pewnie że tak wrzucaj zagadkę :)

Mareq 04.08.2010 20:03

Co to ?
W jakim mieście się znajduje ?
Za panowania którego władcy budowla została ukończona ?

http://img823.imageshack.us/img823/3761/xyzv.jpg

murray 04.08.2010 20:32

Kościół San Vitale w Ravennie.
Za panowania Justyniana Wielkego.

Mareq 04.08.2010 20:59

Tak jest:)

murray 04.08.2010 21:08

http://img213.imageshack.us/img213/581/luftbildu.jpg

Jakie to miasto?

Telus 04.08.2010 21:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez murray (Post 952073)

madryt? 10znaków

murray 04.08.2010 21:14

Nie
10 znaków

Mareq 05.08.2010 01:08

Berlin

Jako ze odpowiedzi jestem pewien , to zadaje następną zagadkę :)

http://img200.imageshack.us/img200/3450/zyxj.jpg

Kto jest autorem tego dzieła ?
Jaki nosi ono tytuł ?
Kontekst historyczny. W jaką szerszą kampanię(konflikt) wpisuje się wydarzenie uwiecznione na obrazie ?

Ela 05.08.2010 06:33

Poddanie Bredy, Diego Velazquez, Wojna 30-letnia

http://pl.wikipedia.org/wiki/Poddanie_Bredy

Jak nazywa się to miejsce i w jakim mieście ? :

http://img805.imageshack.us/img805/5811/78856015.jpg


http://img84.imageshack.us/img84/1433/222ck.jpg


Dla ułatwienia dodam, że zbadano ten fenomen tylko do 300 m. i końca nie było widać. Obecnie eksploracja jest zabroniona, po tym jak wciągnęło kilku nurków. Wg legendy na dnie spoczywa ogromny, Złoty Wąż.

Ela 08.08.2010 08:36

W miasteczku tym znajduje się pewien znany budynek.
Jeden z dwóch tego typu w regionie.

Ten jednak jest starszy - ufundowany przez jedną z bohaterek skandalu pewnej paryskiej wieży :)
Fundatorka skandal ten przypłaciła koroną Francji a potem i głową.




Budynek ze zdjęcia poświęcony był... służbie zdrowia :)

Natomiast miejsce właściwej zagadki było miejscem kultu już w czasach celtyckich. Czczono tu Divonę ( Dionne) - Boginę Grot.

Teraz już powinno być łatwe :-)

WISŁAZWE 09.08.2010 22:34

Fosse Dionne w Tonnerre

Ela 11.08.2010 08:29

Tak jest.
Nie musiałeś czekać na potwierdzenie :-)

WISŁAZWE 12.08.2010 11:38

Przepraszam, że tyle trzeba było czekać na zagadkę ale już wrzucam.
Jakiego miasta to panorama:
http://i34.tinypic.com/29vi2rc.jpg

WISŁAZWE 13.08.2010 13:18

Widok za dnia na miasto:

http://i33.tinypic.com/r85cmt.jpg



Kolejna podpowiedź:

http://i38.tinypic.com/2vuiiqo.jpg

WISŁAZWE 15.08.2010 14:33

Kolejna podpowiedź:
ten, chłopiec urodził się w tym mieście :)
http://i35.tinypic.com/dn26o3.jpg

Choć nie pozornie wyglądał za młodu, był wielkim człowiekiem

murray 15.08.2010 14:35

Bonn?
12345678

WISŁAZWE 15.08.2010 14:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez murray (Post 961018)
Bonn?
12345678

Oczywiście, że tak :)

murray 15.08.2010 14:40

Gdzie to jest?
http://img7.imageshack.us/img7/4715/rv56hw4.jpg

WISŁAZWE 15.08.2010 16:04

Chętny brak, to odpowiadam:
Mardasson Memorial pomnik ku chwale obrońców Bastogne, w kształcie amerykańskiej gwiazdy

murray 15.08.2010 16:05

Jasne, zadajesz :)

WISŁAZWE 15.08.2010 16:17

Jakiego miasta to panorama i jakiego klubu stadion widać na obrazku:

http://i38.tinypic.com/30u5tz7.jpg

WISŁAZWE 16.08.2010 16:31

Podpowiedź:
Klub, który gra swoje mecze na tym stadionie za rok obchodzi 100 lecie istnienia :) dodatkowo klub ten raz grał w LM lecz bilans meczy jest bardzo nie korzystny dla zespołu.
Jedyne zwycięstwo udało mu się odnieść z klubem z Grecji :)

siekierski 16.08.2010 16:46

Famagusta?

WISŁAZWE 16.08.2010 17:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez siekierski (Post 962404)
Famagusta?

Nie, to nie ta strona Europy

Wasiu 16.08.2010 17:18

To moze norweskie miasto Molde i klub Molde FK.

crazykaro 16.08.2010 17:48

Co do Famagusty zgadza się wszytko oprócz jednego... marnego dorobku który w przypadku Anothosisu nie był marny i wyniósł 6 pkt. A no i jeszcze wygląd stadionu sie nie zgadza

WISŁAZWE 16.08.2010 18:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wasiu (Post 962420)
To moze norweskie miasto Molde i klub Molde FK.

Tak jest, czekamy na zagadkę.

Wasiu 16.08.2010 19:16

http://img825.imageshack.us/img825/2773/xxxxxl.jpg

kto?

WISŁAZWE 16.08.2010 21:00

Chętnego brak to zgaduje:
Erich Maria Remarque, właściwie Erich Paul Remark.

Swoją najsłynniejszą powieść napisał w zaledwie 6 tygodni - ''Na Zachodzie bez zmian'' opowiadającą straszliwą wojną oczami 19 letniego żołnierza.

Wasiu 17.08.2010 12:08

Łatwo poszlo, Twoja kolej :)

WISŁAZWE 17.08.2010 12:22

Zagadka:

W pewnym mieście, siedzibę mają dwa klubu z których jeden jest założony jeszcze w XIX wieku a drugi w XX.
Ten młodszy klub, nie ma sukcesów na europejskich boiskach baa nawet na własnym podwórku ciężko znaleźć jakiś większy sukces oprócz awansu do wyższej klasy rozgrywkowej i

Starszy klub z tego miasta, jest nie tylko dobrze znany w swoim kraju ale także w Europie nazwa jest rozpoznawalna, herb tego klub powstał z połączenia 3 klubów które stworzyły jeden wspólny klub.

Stadiony tych klubów dzieli około 6 km.

Proszę o podanie:
1. Jakie to miasto
2. Jakie to kluby
3. Z połączenia jakich klubów powstał jeden z nich
4. Nazwy stadionów
5. Jaki sukses oprócz awansu do wyższej klasy rozgrywkowej miał młodszy klub.

Zagdaka jest bardzo prosta myślę, że obejdzie się bez podpowiedzi :)

tomo 17.08.2010 13:57

Odpowiedzi:

1. Hamburg
2. HSV i FC St. Pauli
3. HSV powstał z połączenia SC Germania von 1887, Hamburger FC 1888, FC Falke 1906
4. Stadion HSV nazywa się obecnie Imtech Arena (wcześniej HSH Nordbank Arena, a jeszcze wcześniej Volksparkarena), natomiast stadion FC St. Pauli zowie się Millerntor Stadion, a przed modą na sprzedawanie nazw był to Wilhelm-Koch-Stadion.
5. DLa St.Pauli oprócz awansu do Bundesligi, za sukces uznać można również dotarcie do półfinału Pucharu Niemiec w 2006 roku.

Zagadka wieczorem.

WISŁAZWE 17.08.2010 15:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ...:::Tomo:::... (Post 963118)
Odpowiedzi:

1. Hamburg
2. HSV i FC St. Pauli
3. HSV powstał z połączenia SC Germania von 1887, Hamburger FC 1888, FC Falke 1906
4. Stadion HSV nazywa się obecnie Imtech Arena (wcześniej HSH Nordbank Arena, a jeszcze wcześniej Volksparkarena), natomiast stadion FC St. Pauli zowie się Millerntor Stadion, a przed modą na sprzedawanie nazw był to Wilhelm-Koch-Stadion.
5. DLa St.Pauli oprócz awansu do Bundesligi, za sukces uznać można również dotarcie do półfinału Pucharu Niemiec w 2006 roku.

Zagadka wieczorem.

Pewnie, że tak dodam tylko, że jak swego czasu odwiedzałem ten stadion bodaj w 2005 roku to wtedy nazywał się AOL Arena :) ale to jako ciekawostka.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:26.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl