Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Reprezentacja Polski (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=181)

Borinho 06.09.2009 23:21

Cała Nasza Piłka jest na dnie i systematycznie obniża poziom !!!!...

Udało nam się awansować na 3 imprezy w ciągu 6 lat co okazuje się było maksimum możliwości Polskich piłkarzy. Bo na każdych mistrzostwach było widać ile naszym kopaczom brakuje do czołówki .

Dzisiaj jesteśmy w takim momencie że nasze drużyny dostają wpiernicz od Estońskiej drużyny czyni niestety to nasza Wisła !!!... i marzeniem Polskiego klubu staje się awans choćby grup Ligi Europejskiej.
Nasze kluby systematycznie mają problem z drużynami które powinny ogrywać bez problemów .
Do kadry powołuje się już się ludzi z castingów Na Polskiego obywatela bo w kraju naprawdę brakuje ludzi o odpowiednich predyspozycjach do gry w kadrze Przypuszczałem że pokolenie Brożków, Murawskich , Błaszczykowskiego 23-27 letnie na których powinna być oparta dziś kadra okaże się zasłabłe i niestety to jest prawda. Mamy bardzo przeciętnych piłkarzy którzy od przypadku zagrają dobry mecz towarzyski , czy jeden super mecz w eliminacjach choćby ten z Czechami. Niestety trzeba się obudzić z snu !!! i spojrzeć prawdzie w oczy !!!!. Nasz piłkarze są przeinwestowani . Liga z roku na rok coraz słabsza ( patrz umiejętności piłkarzy w niej grających (
Kluby niech w końcu wypracują jakiś model pracy z młodzieżą . A PZPN niech zacznie myśleć na pierwszym miejscu o skutecznym szkoleniu młodych zawodników w każdym regionie kraju !!!. Na to muszą iść środki , na to trzeba sponsorów . Odpowiednie boiska , hale by było gdzie cały rok trenować i zachęcić młodych do Piłki .
Niestety w PZPNIE MYŚLĄ TYLKO O SWOICH KIESZENIACH I WŁASNYM NAPCHANIU DZIURY I WPŁYWACH KTÓRE POZWOLĄ IM UTRZYMAĆ CIEPŁE POSADKI !!!!. Później mamy taką pierwszą reprezentację jaką mamy i to już nie jest kwestia trenera takiego czy owakiego . Mamy po prostu bardzo przeciętnych kopaczy piłki nożnej, Którzy są tak wyszkoleni jak są .... że dziś już Irlandia Pólnocna zdobywa 4 pkt w dwóch meczach z nami !!! co raczej parę lat temu było nie do pomyślenia . Pytanie czy dziś nie stanie się to już normalnością ??? .A tak a propo czy można awansować do Mistrzostw Świata mając na środku obrony parę Żewłakow - Dudka ??? aha i na lewej obronie co ja robię tu Jacka Krzynówka????.........................

wolfy 06.09.2009 23:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kicu (Post 790011)
Żartujesz? Ja rozumiem, że po wczorajszej porażce wszyscy mają - delikatnie mówiąc - nie najlepsze zdanie o naszych "Orłach" ale żeby od razu dawać do zrozumienia, że są kompletnymi drewniakami? Mają na tyle duże umiejętności, że powinni umieć przerzucić piłkę na drugą stronę lub zagrać kilka podań po ziemi (nie koniecznie z klepki). Jak się gra w Ligue 1, Bundeslidze czy w niezłych średniakach europejskich - nawet nie odgrywając tam głównej roli - nie można być topornym technicznie. Popadamy ze skrajności w skrajność. Po zwycięstwach z Portugalią czy Czechami nasi piłkarze są zajebiści i mają u stóp cały świat a po remisie z Ulsterem czy porażce ze Słowacją są nagle - zdaniem wielu rodaków - kompletnymi drewniakami, nie umiejącymi prosto kopnąć piłki. Otrząśnijcie się.

No dobra - więc jak przyjmują piłkę to im ona odskakuje, czy nie? Serio pytam.

andalemono 07.09.2009 07:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 790071)
No dobra - więc jak przyjmują piłkę to im ona odskakuje, czy nie? Serio pytam.

Pytanie poniżej pasa.

arti 07.09.2009 09:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Oldpara (Post 789901)
Dokładnie. Jak umiejętności są porwónywalne, to na defensuwnie ustawionego przeciwnika większość trenerów ustawia się 4-5-1, zeby wygrać środek pola i kreować z tamtąd akcje, bo napastnicy są silnie obstawieni. Tak gra Benitez, Beenhaker, tak gra Urban, tak gra Skorża (Brożek jako wysunięty, a Małecki/Boguski/Jirsak jest cofnięty do pomocy i gra "łącznika"). Wiem, że dla Was, taktyków forumowych i zapalonych czytaczy prasy to nie są żadne autorytety, ale oni starają sie czerpać z najlepszych wzroców.

Tylko jak nawet dobrzy piłkarze grają beznadziejnie (np. Błaszczykowski) to nikt cudów nie dokona. To nie wina Benhakera, ze wszyscy Polacy byli wolniejsi od Irlandczyków. Dobrze przynajmniej, że kondycyjnie wytrzymali i wdusili tą jedną bramkę.

Tylko, że Benitez ma Torresa na szpicy, to gracz trochę lepszy i innego typu niż Brożek czy Lewy. Co do przywołanej reszty - grają tak bo muszą-mają 1 napastnika , a wyniki mają jeśli już to w Pl (Skorża) albo nigdzie (Urban).
Moim zdaniem Beenhaker zje.ał tym ustawieniem drugi mecz z przecietnym przeciwnikiem (pierwszy był ze Słowenią). Fuksiarski gol (Wasyl-Obraniak) w sparingu z Grecją stworzył złudzenie, że tak możemy grać, a wystarczy obejrzeć kilka meczów w canalplus i zobaczyć jak męczą się Brożek i Lewy w 4-5-1 i o ile lepiej grają w 4-4-2 z Małeckim i Reniferem.

Pan Jotka 07.09.2009 09:46

Ni eno ludzie...Ja wiem ze poziom polskich [pilkarzy nie jest rewelacyjny, ale jak doklada sie o takiego czegos jeszcze trener to juz lekka przesada. Ewidentne błedy w selekcji oraz niezrozumiale decyzje w stylu Smolarek za Obraniaka, Krzynowek a nie Gancarczyk, brak powolania dla Glowackiego--obecnie defensora nr 1 naszej ligi, Lobodzinski zamiast Maleckiego czy Peszki, stawianie na Dudke, ktory grzeje lawe w Auxerre, powolania dla Trałki albo Polczaka...No przykro mi , bo bronilem zawsze Benhaakera, ale tym razem nie ma nic na usprawiedliwienie.I... do tego arogancki styl bycia w stylu:" a co to za glupie pytanie", albo słanie faków.

AYALA 07.09.2009 09:49

Dwa lata temu Tusk mówił że będziemy drugą Irlandią, piłkarsko można powiedziec że sie z nimi zrównaliśmy

BIEZANOWIAK_CHICAGO 07.09.2009 09:54

Prawda jest taka, ze Polska reprezentacja jeszcze przez wiele lat bedzie sredniakiem.
A czemu....
1) Kasy nikt nie chce wykladac na sport
2) Nie ma boisk treningowych
3) Nie ma szkolek pilkarskich ktore by zajely sie pilkarzami (czemu tak wielu mlodych zdolnych
pilkarzy ucieka zagranice??)
4) Trenerzy graja nazwiskami....
5) Polscy pilkarze nie chca ciezko cwiczyc (prawie w kazdym meczu biegowo sa slabsi o dwie klasy)
6) Psychologa tez potrzeba w reprezentacji bo chlopaki zawsze graja bojazliwie
7) Polskie kluby sa biedne, i najlepszych nie moga zatrzymac a gdy ci ida za granice, grzeja lawe...

Jest wiele jeszcze punktow, ale zacznijmy od tego...

matusz 07.09.2009 10:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 790091)
Dwa lata temu Tusk mówił że będziemy drugą Irlandią, piłkarsko można powiedziec że sie z nimi zrównaliśmy

Nie żebym się czepiał, ale wypadałoby wiedzieć, że Irlandia Północna to nie ta "tuskowa" Irlandia.

Marszałek 07.09.2009 10:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 789997)
Gówno prawda co wy tu piszecie :) Kraj trenerów, tylko dlaczego tak chujowo jest ?

Kraj ale Hiddinka,Advocata,Van Galla, reszta podczepia się pod ten korowód geniuszy i jedzie zwyczajnie na ich renomie. Wszędzie, w każdej dziedzinie życia niemal tak jest. Giganci zatrudniają geniuszy, a leszczyna bierze leszczy. Poza tym zgadzam się z Bońkiem, tutaj żadne trener nic nie zmieni ,bo piłkarzy prosto kopiących piłkarzy jest bardzo mało.

BIEZANOWIAK_CHICAGO 07.09.2009 10:05

Ps. Swiete slowa Boniek powiedzial i trzeba wkoncu oczy otworzyc.
Nadzieja mozna zyc, ale tylko w Fifie mozna daleko nasza reprezentacja
dojsc...

AYALA 07.09.2009 10:08

nie mamy drużyny w lidze mistrzów od 13 lat a to ona powinna byc naturalnym zapleczem do Reprezentacji.Chociaż jak Legia z Widzewem grały LM to na żaden mundial ani Euro nie awansowaliśmy i tak.
Cienkie bolki jesteśmy w piłke.Czasem uda sie zagrac jak z Portugalią ale to raz na kilka lat.

For_FuN_ 07.09.2009 10:26

Szkoda, ze nie bedziemy mieli porownania co z tymi pilkarzami mozna osiagnac, bo przez nastepne ponad 2 lata bedziemy grac jedynie mecze towarzyskie. Twierdze, ze Kasperczak czy Smuda z tymi samymi graczami, wyszliby z tej najltawiejszej grupy z przyslowiowym palcem w ...

Jak tu niektorzy nie widza roznicy w kadrach Engela, Janasa, a kadra Beenhakkera, to chyba ogladaja mecze naszej reprezentacji dopiero od czasu, kiedy Holender ja przejal. Nie tak dawno temu, gralismy bardzo konsekwetnie, mielismy znakomicie(!) opracowane stale fragmenty gry po ktorych zdobywalismy gole, bylismy poukladani z tylu(od tego podobno buduje sie druzyne, a u dziadka tego nie widzimy), potrafilismy wyjsc szybko z pilka...a dzisiaj zadnego stylu, juz nie mowie o tym, jak to wyglada dla oka. Taka sytuacja ma miejsce juz od 1,5 roku.

arti 07.09.2009 10:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez BIEZANOWIAK_CHICAGO (Post 790098)
Ps. Swiete slowa Boniek powiedzial i trzeba wkoncu oczy otworzyc.
Nadzieja mozna zyc, ale tylko w Fifie mozna daleko nasza reprezentacja
dojsc...

Ale można albo to poustawiać z głową i dzięki temu wyciągnąć z zespołu więcej niż suma indywidualnych umiejętności albo go dobić swoimi błędami. Dzięki pierwszemu zjawisku ograliśmy swego czasu m.in. Portugalię, dzięki drugiemu potraciliśmy w tej edycji punkty ze Słowenią i Irlandią Płn.
Boniek ogólnie to ma rację, ale wchodząc w szczegóły, to bez jaj żebyśmy sobie gratulowali i uznawali za sukces albo nawet sytuację do przyjęcia remis z Irlandią Płn, albo uznawali za normalne wtopy z Estończykami (vide Wisła)

BIEZANOWIAK_CHICAGO 07.09.2009 10:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez For_FuN_ (Post 790103)
Szkoda, ze nie bedziemy mieli porownania co z tymi pilkarzami mozna osiagnac, bo przez nastepne ponad 2 lata bedziemy grac jedynie mecze towarzyskie. Twierdze, ze Kasperczak czy Smuda z tymi samymi graczami, wyszliby z tej najltawiejszej grupy z przyslowiowym palcem w ...

Jak tu niektorzy nie widza roznicy w kadrach Engela, Janasa, a kadra Beenhakkera, to chyba ogladaja mecze naszej reprezentacji dopiero od czasu, kiedy Holender ja przejal. Nie tak dawno temu, gralismy bardzo konsekwetnie, mielismy znakomicie(!) opracowane stale fragmenty gry po ktorych zdobywalismy gole, bylismy poukladani z tylu(od tego podobno buduje sie druzyne, a u dziadka tego nie widzimy), potrafilismy wyjsc szybko z pilka...a dzisiaj zadnego stylu, juz nie mowie o tym, jak to wyglada dla oka. Taka sytuacja ma miejsce juz od 1,5 roku.


Zgadzam sie z toba ze inni trenerzy podchodzili do zespolu inaczej, i mozna powiedziec lepiej (lepsze wyniki) ale w naszej reprezentacji widac te same wady..... Slaba psychika (trema w najwazniejszych meczach), i zero szybkosci (patrzac na inne zespoly.) Nasi zawodnicy nie maja w ogole kondycji (i nie mozna caly czas mowic ze to niech ich wina ze nie graja w swoich zagranicznych klubach.)

saklak1906 07.09.2009 10:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez BIEZANOWIAK_CHICAGO (Post 790105)
Zgadzam sie z toba ze inni trenerzy podchodzili do zespolu inaczej, i mozna powiedziec lepiej (lepsze wyniki) ale w naszej reprezentacji widac te same wady..... Slaba psychika (trema w najwazniejszych meczach), i zero szybkosci (patrzac na inne zespoly.) Nasi zawodnicy nie maja w ogole kondycji (i nie mozna caly czas mowic ze to niech ich wina ze nie graja w swoich zagranicznych klubach.)

Jak moga miec kondycje jak w swoich przecietnych klubach siedza na lawkach rezerwowych, jak moga byc odporni psychicznie jak nie graja w meczach o stawke a jedynie o puchar pasztetowej.

Wystarczy popatrzec w jakich klubach zachodnich (graja) lub nawet siedza nasi zawodnicy zeby wiedziec ze nie mamy kim grac bo sa jedynie w srednich klubach europejskich.
Ale najwieksza parodja jest to ze powolywani sa zawodnicy ktorzy grzeja lawe a Ci ktorzy graja i to nawet na przyzwoitym poziomie ogladaja mecze repry w domu w tv

BIEZANOWIAK_CHICAGO 07.09.2009 10:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez saklak1906 (Post 790106)
Jak moga miec kondycje jak w swoich przecietnych klubach siedza na lawkach rezerwowych, jak moga byc odporni psychicznie jak nie graja w meczach o stawke a jedynie o puchar pasztetowej.

Wystarczy popatrzec w jakich klubach zachodnich (graja) lub nawet siedza nasi zawodnicy zeby wiedziec ze nie mamy kim grac bo sa jedynie w srednich klubach europejskich.
Ale najwieksza parodja jest to ze powolywani sa zawodnicy ktorzy grzeja lawe a Ci ktorzy graja i to nawet na przyzwoitym poziomie ogladaja mecze repry w domu w tv

Taka jest prawda, ale niestety wiele ludzi sie "jara" ze mamy gracza Polaka w Mancherster United albo Realu Madryt ale prawda jest taka ze c... robia. Ale niestety nasze Polskie kluby nie sa za bogate zeby tych najlepszych utrzymac. Szlak mnie trawia ze takie Dynamo Kijow bylo wstanie dojsc tak daleko, a przeciez to sa nasi sasiedzi ktorzy co chwile maja klopoty finansowe (jesli chodzi o kraj.)

Powtorze jeszcze raz moje punkty i mysle ze one wiele wytlumacza..


1) Kasy nikt nie chce wykladac na sport
2) Nie ma boisk treningowych
3) Nie ma szkolek pilkarskich ktore by zajely sie pilkarzami (czemu tak wielu mlodych zdolnych
pilkarzy ucieka zagranice??)
4) Trenerzy graja nazwiskami....
5) Polscy pilkarze nie chca ciezko cwiczyc (prawie w kazdym meczu biegowo sa slabsi o dwie klasy)
6) Psychologa tez potrzeba w reprezentacji bo chlopaki zawsze graja bojazliwie
7) Polskie kluby sa biedne, i najlepszych nie moga zatrzymac a gdy ci ida za granice, grzeja lawe...

Jest wiele jeszcze punktow, ale zacznijmy od tego...

WISŁA 1906 NH 07.09.2009 10:52

Mam pytanie... Druga drużyna z naszej grupy gra w barażach ? czy awansuje tylko pierwsza drużyna a baraży nie ma ?

BIEZANOWIAK_CHICAGO 07.09.2009 11:17

Z tego co wiem to 6 lub 8 druzyn z drugiego miejsca awansuje.
W grupie jesli pierwsza i druga druzyna beda mialy po tyle samo punktow, to licza sie wtedy
bramki a nie mecze tych dwoch druzyn

Fuks 07.09.2009 11:22

Baraże są, ale do baraży nie wchodzi najsłabsza z 9 druzyn z drugich miejsc. Przy czym punkty zdobyte z najsłabszą druzyną danej grupy sie nie liczą (wiec nam np. 6 pkt z san marino odpada). Jak narazie to chyba wlasnie nasza grupa jest pod tym wzgledem najgorsza..

tofik 07.09.2009 11:52

Raczej pewne, że za Leo przyjdzie Franz Smuda.Ciekawe, co ten zdziała. W sumie zna nasze realia. Pewnie będziemy się starali grać to co potrafimy. Bo Beenhakker starego psa chciał nowych sztuczek uczyć.

Mario Nh 07.09.2009 13:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISŁA 1906 NH (Post 790109)
Mam pytanie... Druga drużyna z naszej grupy gra w barażach ? czy awansuje tylko pierwsza drużyna a baraży nie ma ?

Małe sprostowanie:
Cytat:

Reasumując. Trzy wygrane dadzą nam pewne baraże. Mogą dać bezpośredni awans, ale tylko przy potknięciu Słowaków. Dwie wygrane i remis - taka sytuacja może dać nam baraże, ale musimy spoglądać na innych. Bezpośredni awans także jest możliwy, ale zbieg korzystnych wyników musiałby być już bardziej dla nas fartowny. Jedna porażka lub dwa remisy i wygrane w pozostałych meczach - takie wyniki wciąż dają cień nadziei, ale byłaby ona w takiej sytuacji bardzo, bardzo wątła.
Całość tutaj:

http://sport.onet.pl/0,1248770,20381...wiadomosc.html

DJ Hazel 07.09.2009 13:49

Jestem Polakiem i dopóki jest szansa będę wierzył że awansujemy tylko że gdy wygramy Leo zostanie i znów będzie to samo.Z tym człowiekiem nic już nie zdziałamy trzeba budować nową drużynę!

saklak1906 07.09.2009 14:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DJ Hazel (Post 790162)
Jestem Polakiem i dopóki jest szansa będę wierzył że awansujemy tylko że gdy wygramy Leo zostanie i znów będzie to samo.Z tym człowiekiem nic już nie zdziałamy trzeba budować nową drużynę!

Myslisz ze jak przyjdzie nowy trener to cos zmieni?, owszem na poczatku chlopaki pobiegaja moze awansujemy a i tak na mistzrostwa pojedzie ten ktory ma dobre plecy badz menago.

No przynajmniej w 2012 roku nie bedzie problemu z awansem bo gramy u siebie no chyba ze nam UEFA turniej zabierze.

Zeby zbudowac nowa druzyne czeba by zaczac od PZPNu i ludzi z nim zwiazanim inaczej nie ma szans bedzie to samo tylko w innym opakowaniu

kicu 07.09.2009 14:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 790071)
No dobra - więc jak przyjmują piłkę to im ona odskakuje, czy nie? Serio pytam.

Nie wszystkim. Mówienie, że Polscy piłkarze są słabi technicznie jest zbyt dużym uogólnieniem. Nie można porównywać Krzynówka do Kuby, Jelenia czy Smolarka jeśli chodzi o technikę.

Fuks 07.09.2009 14:45

Ja bym naprawde chciał Smude w tej reprezentacji. U niego przynajmniej nie będzie powołan dla gosci co nie grają w klubie a jak juz dostaną powołanie to sie nie starają. Moze beda pojedyncze przypadki, ale przynajmniej jak ktos nie bedzie zapie*** to wyleci , i to mi sie podoba.

Pan Jotka 07.09.2009 15:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fuks (Post 790177)
Ja bym naprawde chciał Smude w tej reprezentacji. U niego przynajmniej nie będzie powołan dla gosci co nie grają w klubie a jak juz dostaną powołanie to sie nie starają. Moze beda pojedyncze przypadki, ale przynajmniej jak ktos nie bedzie zapie*** to wyleci , i to mi sie podoba.

Akurat u Smudy to jednak jest przywiązanie do nazwisk! Pamietacie jak objął Legie i nasprowadzal "złom" z Widzewa? Jak poszedl z Lubina do Poznania to namowil na to takze Arbolede? Z drugiej strony obiektywnie musze przyznac iz jest to trener ktory potrafi dobrac sobie pilkarzy po swoja taktykę.Jedyny minus Smudy, to bylo zajechanie chlopów podczas obozu zimowego.Tutaj to mu nie grozi :D
Zycze mu powodzenia w obejmowaniu stanowiska slekcjonera.

pan Dudi 07.09.2009 15:32

Przecież trenerem zostanie Majewski. Przyzwyczajcie się do tej myśli, żeby sobie oszczędzić rozczarowania na przyszłość. Smuda jest zbyt niezależny, żeby leśne dziadki go powołały, bo potem będą mieć z nim problemy. A Majewski? Jak Cracovia- układowy i zrobi wszystko, żeby wleźć w dupsko władzy, więc idealny kandydat.

szprotson 07.09.2009 15:37

ale wiecie jak to będzie brzmialo, z 46 tysięcy gardeł

SSTTTTTTEEEEEEEEFFFFFFFFFFFAAAAAAAANNNNNNNNNNN

SSSSSSSSTTTTTTTTTTEEEEEEEEEFFFFFFFAAAAAAAAANNNNNNN NNNNNNNN

przeciwnicy sami się będa po tym podkładali

szkoda tylko że znając uroki Doktora, w bramce może stanąc Przyrowski
na środku będzie panował Polczak z Wasilukiem
a w ataku idealny Grzegorz Rasiak

DJ Hazel 07.09.2009 15:58

Jeżeli trenerem reprezentacji miałby zostać Majewski to ja nie obejrzę już żadnego meczu Biało-Czerwonych!Jestem pewien że Smuda dostrzegłby wreszcie Piotrka B.i Arka Głowackiego.

0 22 07.09.2009 16:12

Arkowi Głowackiemu to ja dziekuje za mecz z Anglią.

7 kotów 07.09.2009 16:16

To tylko w Polsce jest mozliwe, zeby trener-posmiewisko dostal najlepsza dostepna fuche.

LAB 07.09.2009 16:22

Niestety problemem Piotrka Brozka jest to ze w polsce ma opinie zapchajdzury, z racji tego ze juz byl probowany na wielu pozycjach. To odstrasza od powoływania go.

DJ Hazel 07.09.2009 16:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 790203)
Arkowi Głowackiemu to ja dziekuje za mecz z Anglią.

Jeden mecz Twoim zdaniem przekreśla całą karierę reprezentacyjną?To w takim razie taki Krzynówek już nigdy nie powinien zostać powołany.

kubawislak 07.09.2009 16:30

Jeżeli Majewski na prawdę zostanie trenerem to pod naszą piłką pęknie dno, bo jego już sięgnęliśmy...

0 22 07.09.2009 16:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DJ Hazel (Post 790209)
Jeden mecz Twoim zdaniem przekreśla całą karierę reprezentacyjną?To w takim razie taki Krzynówek już nigdy nie powinien zostać powołany.

Nie widzialem jednego rewelacyjnego. Kazdemu przecietnemu kibicowi ogladajacemu mecze Repry, slowo Głowacki i słowo Repra kojarzy sie z meczem z Anglią. Zgoda z Krzynówkiem - powinni go wywalić po mundialu 06.

Krissu 07.09.2009 16:49

Andrzej Iwan o Wasilewskim

Cytat:

Mam już 50 lat i chorobę Alzheimera. Ale tym Irlandczykom to w sobotę sam strzeliłbym przynajmniej dwie bramki. Bo ja umieć grać. A oni mają tylko jednego piłkarza, George'a Besta. No, ale on nie żyje przecież od pięciu lat!

Zacznę od tego, co mnie totalnie wkur... Od tych koszulek na cześć Marcina Wasilewskiego, któremu jeden gość w Belgii złamał nogę. Od tych haseł - jesteśmy z tobą! A czy wiecie, że Marcin to był morderca numer 1? Czy wiecie ilu ludziom on wyrządził krzywdę!

Grałem w piłkę na dwóch mundialach, kilka razy byłem mistrzem Polski i zawsze polowali na mnie tacy ludzie jak Wasilewski. Dwa razy miałem złamaną nogę - raz w meczu o mistrzostwo Górnika z Legią, raz jak z drużyną Piechniczka waliczyliśmy o medal mistrzostw świata. I kopali mnie na okrągło. I nauczyłem się, po jakimś czasie, żeby podnosić nogę i trafiać korkami w kolano. Rozorać gościa, żeby popamiętał z kim ma do czynienia. Myślę, że ten Witsel zrobił dokładnie to samo. Że to była zemsta. I fakt, że w Belgii zmniejszyli mu karę za ten faul tylko potwierdza. Oni po prostu prześledzili karierę Wasilewskiego. I zauważyli, że on prowokował. No i się doigrał.

Tak czuję, że następny będzie Dudka. W moich czasach o takich obrońcach mówiło się krótko: rzeźnik. Taki był na przykład Marek Dziuba. Pamiętam jak Lacie rozorał całe udo, od biodra po kolano, jak na Deynie złapał czerwoną kartkę... Ale nikt go nie żałował!

Gdy po mundialu w Hiszpanii Polska nokautowała w Paryżu Francję 4:0, ja ze złamaną nogą leżałem w szpitalu. I nikt na moją cześć koszulek nie zakładał. Tak sobie myślę zresztą, że - niestety - te koszulki dla Marcina to jedyna rzecz, którą nasza kadra przygotowała na zgrupowaniu. Nic więcej! Nic! Bo jeśli chodzi o grę, to było totalne zero!

szprotson 07.09.2009 16:52

No i mądrze prawi pan Iwan.

Woził wilk razy kilka

IncognitoTSW 07.09.2009 19:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 790203)
Arkowi Głowackiemu to ja dziekuje za mecz z Anglią.

A ja za mecz z Anglią dziękuję Frankowskiemu. Trzeba pozytywów szukać.

tofik 07.09.2009 20:52

Ale to były 2 różne mecze.
Dajcie Głowie spokój :) Wisła mu wystarczy.

ToTylkoJa 07.09.2009 21:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 790224)
No i mądrze prawi pan Iwan.

Woził wilk razy kilka

a dla mnie pokazał, jakim jest głąbem.

Cytat:

I nauczyłem się, po jakimś czasie, żeby podnosić nogę i trafiać korkami w kolano
w tym cytacie sam przyznaje, że polował na rywali. Bo jak to inaczej nazwać. Niech Pan Andrzej wymieni te polowania Wasyla na rywali. Bo co innego twarda walka (przepychanie się, wślizg w piłkę, czy nawet uderzenie z ręki podczas wysokoku, a co innego polowanie z premedytacją na nogi). Nie kojarzę takiego wejścia Wasyla, w którym to polował na nogę przeciwnika. Może Pan Iwan jakąś taką sytuację przywoła, skoro już tak zaczął prawić.
W tej wypowiedzi dostrzegam pozwolenie na ostre faule, a co za tym idzie ciężkie kontuzje.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:57.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl