Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Mam pytanie.... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=349)

wislak_92 01.06.2012 18:08

Da sie sprawdzic czy ucieli pieniadze ze zwrotu z podatku za niezaplacone mandaty(po przelewie)?

WISŁAZWE 01.06.2012 19:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislak_92 (Post 1253733)
Da sie sprawdzic czy ucieli pieniadze ze zwrotu z podatku za niezaplacone mandaty(po przelewie)?


Na chłopski rozum, przed zwrotem podatku wypełniałeś PIT w rubryczce miałeś kwotę zwrotu od US, teraz sprawdź/ przypomnij sobie jaka to była kwota i sprawdź czy po otrzymaniu przelewu masz kwotę taką samą, czy pomniejszoną.

chudy_TSW 01.06.2012 21:30

Jest może jakiś pszczelarz na forum??? :D był bym bardzo wdzięczny za kilka informacji :-D

węgorz2 02.06.2012 09:56

przez nieuwagę wywierciłem wiertelkiem malutka dziurke w akumulatorze ,macie jakis pomysl czym to zalatac ,dodam ze akululator melexa wiec troche lipa z kupnem nowego ,poza tym nie ma takiej potrzeby bo dziurka jest wysoko chcialbym ja tylko zalatać ,jakis klej? lutowanie czy cos w tym stylu ma ktos doswiadczenie lub pomysł?

michi96d 02.06.2012 19:08

Mam takie pytanie . Na moim komputerze działa mi Modern Warfare 2 , czy będzi mi działac gta 4 ?


Stanlej13 02.06.2012 19:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez węgorz2 (Post 1253852)
przez nieuwagę wywierciłem wiertelkiem malutka dziurke w akumulatorze ,macie jakis pomysl czym to zalatac ,dodam ze akululator melexa wiec troche lipa z kupnem nowego ,poza tym nie ma takiej potrzeby bo dziurka jest wysoko chcialbym ja tylko zalatać ,jakis klej? lutowanie czy cos w tym stylu ma ktos doswiadczenie lub pomysł?

Klej się nie będzie trzymał tego plastiku, ale zalutować jak najbardziej można. Uważaj tylko, żebyś małej eksplozji nie wywołał przy okazji.

gypsy 02.06.2012 21:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez michi96d (Post 1253989)
Mam takie pytanie . Na moim komputerze działa mi Modern Warfare 2 , czy będzi mi działac gta 4 ?


Sprawdź tym: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

wiślak 86 03.06.2012 10:56

witam

mam pytanko czy ktoś z forumowiczów nie mieszka przypadkiem w okolicach Senatorskie, Prusa Kościuszki? Rejon od supermarketu Dawida w stronę rzeki Wisły ? Na mapie widzę że są jakieś osiedla.

Będę wdzięczny za pomoc a gdyby ktoś się taki znalazł to przewiduję małą niespodziankę.

Więcej info o co chodzi na priv.

Sprawa naprawdę pilna.

szprotson 03.06.2012 11:36

jak najbszycie z Tarnowa dojade do Gliwic, i jakie opłaty sie z tym wiąża ?

Jaro1991 03.06.2012 12:42

Wie ktoś jak wypełnić harmonogram rzeczowo-finansowy dla budowy hali sportowej? Chodzi dokładniej o wypełnienie takiego punktu we wniosku aplikacyjnym o dotacje unijną. Pomoc bardzo mile widziana.

Prezydentowa 03.06.2012 19:19

Poszukuję wszelkich zdjęć i filmów z wczorajszej Lednicy. Wiem, że była chyba obszernie transmitowana przez TVP Poznań. Da się to gdzieś obejrzeć/ściągnąć? Inne materiały również chętnie.

węgorz2 03.06.2012 21:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Stanlej13 (Post 1253998)
Klej się nie będzie trzymał tego plastiku, ale zalutować jak najbardziej można. Uważaj tylko, żebyś małej eksplozji nie wywołał przy okazji.

WIEM spoko,tak myslalem ze lutowanie bedzie najlepsze ,wczesniej oproznie go z elektrolitu

Lacrima 03.06.2012 21:34

Jest możliwe obejrzenie filmu A.C.A.B. online z polskimi, ewentualnie angielskimi, napisami?

Kamil_mchw 04.06.2012 15:34

witam, potrzebuje porady od notariusza, księgowego albo kogoś kto ma pojęcie o aspektach prawnych dot. FV invoice... szukałem na necie, ale nie mogę znaleźć odp. na moją sytuację... pytałem na kilku forach... bez odzewu :/
proszę o kontakt na prv.

Lacrima 04.06.2012 16:43

1.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lacrima (Post 1254272)
Jest możliwe obejrzenie filmu A.C.A.B. online z polskimi, ewentualnie angielskimi, napisami?

2. Gdzie najlepiej sprzedać używane podręczniki? Wykluczam tu znajomych i na razie allegro. W CTP podobno dają śmieszne pieniądze, więc to ostateczność. :p
3. Jakie konto bankowe możecie polecić? Nie będą na nie wpływały stałe dochody. Oczywiście zależy mi na jak najmniejszych kosztach utrzymania.

WislakWiDoK 04.06.2012 16:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lacrima (Post 1254272)
Jest możliwe obejrzenie filmu A.C.A.B. online z polskimi, ewentualnie angielskimi, napisami?

Polskie napisy bedą na dniach, są już w korekcie.

Manson33 04.06.2012 17:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lacrima (Post 1254444)
Gdzie najlepiej sprzedać używane podręczniki? Wykluczam tu znajomych i na razie allegro. W CTP podobno dają śmieszne pieniądze, więc to ostateczność.

Nie wiem czy jeszcze tam stoi ale sprawdź na Nowym Kleparzu przy pętli autobusowej
od ul.Prądnickiej od lat gościu handluje podręcznikami. Wielu znajomych korzystało
i byli zadowoleni.

Lacrima 04.06.2012 22:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WislakWiDoK (Post 1254447)
Polskie napisy bedą na dniach, są już w korekcie.

Super. Gdzie je będzie można znaleźć?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Manson33 (Post 1254469)
Nie wiem czy jeszcze tam stoi ale sprawdź na Nowym Kleparzu przy pętli autobusowej
od ul.Prądnickiej od lat gościu handluje podręcznikami. Wielu znajomych korzystało
i byli zadowoleni.

Trochę to daleko i nie bardzo chce mi się tam z książkami jeździć, ale skoro się opłaca, to pewnie tak zrobię. :) Dzięki.

labtec 05.06.2012 01:06

pytanie naiwne, ale może się mylę ?


Chodzi o proces rekrutacyjny na studia.
Koszt tzw. ' opłata rekrutacyjna ' wynosi w przypadku uczelni którą jesem zainteresowany 80 zł.
To jest jasne i nie podlega dyskusji.


Ale jest wielce prawdopodobne, że nie dostanę się na żaden z dwóch kierunków, które mnie interesują.
Ale opłatę uiszczę 2 x po 80 zł.

Okej, ale skoro tam się nie dostane, to w obwodzie chce mieć jeszcze dwa kierunki.
Kolejne 160 zł.



Czy dobrze rozumiem - składam swoją kandydaturę na 4 kierunki tego samego uniwersytetu to płacę 3x80 zł... 320 zł za samo złożenie wniosków ?!??!

2 pierwsze kierunki odpadają, bo jest bardzo wielu kandaytów, a miejsc tylko 15/20.
Stąd te dwa kolejne kierunki biorę, bo coś trzeba studiować.


Dobrze wszystko rozumiem ?

===


Nie rozumiem tego jednego punktu;

Kandydat może wnosić o zwrot opłaty rekrutacyjnej w terminie 30 dni od zakończenia rejestracji na kierunek, którego dotyczy opłata, w przypadku:
  • rejestracji na mniej kierunków/specjalności niż wynika to z opłaty wniesionej na indywidualne konto wygenerowane przez system IRK,

snyrting 05.06.2012 07:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez labtec (Post 1254537)
Nie rozumiem tego jednego punktu;

Kandydat może wnosić o zwrot opłaty rekrutacyjnej w terminie 30 dni od zakończenia rejestracji na kierunek, którego dotyczy opłata, w przypadku:
  • rejestracji na mniej kierunków/specjalności niż wynika to z opłaty wniesionej na indywidualne konto wygenerowane przez system IRK,

Przysługuje Ci zwrot opłaty jeżeli omyłkowo uiścisz opłatę rekrutacyjną za 3 kierunki a założyłeś papiery na 2.

Co do pierwszego pytania, to dobrze wszystko zrozumiałeś.

TSWalos 05.06.2012 21:23

Czy koło stadionu Wisły są jakieś stojaki gdzie można bezpiecznie zostawić rower ?

Al_29 05.06.2012 21:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TSWalos (Post 1254708)
Czy koło stadionu Wisły są jakieś stojaki gdzie można bezpiecznie zostawić rower ?

Są od strony Błoń. Czy bezpieczne, nie mam pojęcia..:-p

haeno 05.06.2012 22:59

odnośnie jutrzejszego treningu
czy ktoś się orientuje jak wygląda sprawa wprowadzania dzieci do któregoś roku życia przez opiekuna na jeden bilet?

Kamil_mchw 06.06.2012 08:59

ściągnąłem chrześniakowi diablo III... czy jedyna opcją żeby sobie młody pograł to wykupienie konta na battlenecie? czy tam cd-keya? Czy istnieje możliwość żeby pograł sobie normalnie... nie przez internet? tak jak to jest w przypadku diablo II?

jurukuru 06.06.2012 09:16

Dostałem w poniedziałek mandat od policji rowerowej za spożywanie alko w niedozwolonym miejscu, wiadomo 100 zł, jeszcze na rowerze byłem ale to nieważne :). Zawsze płaciłem mandaty w terminie, lecz teraz jakoś mi się nie pali. Pytanie, co się stanie jak zapłacę mandat za 2-3 miesiące, kulturalnie w banku czy na poczcie (bo do tego czasu raczej komornika spodziewać się nie muszę), doliczają coś czy jak ? Z góry dzięki.

edit: elegancko, dzięki FraMat :)

FraMat 06.06.2012 11:05

nikt niczego nie dolicza. Przynajmniej ja mam takie doświadczenie. Kiedyś nawet przyszedł do mnie po roku komornik z US z nakazem i doszło tylko parę złotych manipulacyjnego.

Kamyk 06.06.2012 11:19

Ja jeszcze dwóch mandatów z przed bodajże trzech lat nie zapłaciłem i żadnych upomnień ani ściągania z podatku nie miałem. Nie przejmuj się tym. Tak jak FraMat wcześniej napisał - niczego nie doliczają.
Z tym, że ja od straż miejskiej dostałem mandaciki.

serek.c2 06.06.2012 11:23

Mnie mandaty ściąga z tego co kojarzę skarbówka jak się co rok rozliczam (PIT).

Kamyk 06.06.2012 11:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1254805)
Mnie mandaty ściąga z tego co kojarzę skarbówka jak się co rok rozliczam (PIT).

Masz rację, tylko problem w tym, że mi nie ściągnęli. Nie wiem co jest grane.

Moje pytanie jest tego typu - co może mi grozić za obrazę policjanta? Z góry mówię, że nigdy nie byłem karany. Grzywna? Zawiasy?

serek.c2 06.06.2012 11:39

Grzywna... Dostałem 200 zeta za obrazę policjanta. Rozprawa odbyła się bez mojej obecności.

Marcinnno 06.06.2012 12:19

Gdzie znajdę zdjęcie starej sektorówki WISŁA na sektorze C :)

Kamyk 06.06.2012 13:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1254812)
Grzywna... Dostałem 200 zeta za obrazę policjanta. Rozprawa odbyła się bez mojej obecności.

Dziękuję za odpowiedź.
Tylko, że rozprawa ma się odbyć ze mną i z tym policjantem.
Dlatego właśnie nie wiem co mnie może czekać.

R33 06.06.2012 14:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcinnno (Post 1254821)
Gdzie znajdę zdjęcie starej sektorówki WISŁA na sektorze C :)

http://historiawisly.pl/wiki/images/...-Blackburn.jpg

Kupował ktoś może TMK w Krakowie (czerwcowe)? Byłem w Empiku na Rynku i w GK i tam nie ma. Wiecie może jaka jest tego przyczyna (zawsze jak kupowałem to było w terminie)?

serek.c2 06.06.2012 14:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamyk (Post 1254830)
Dziękuję za odpowiedź.
Tylko, że rozprawa ma się odbyć ze mną i z tym policjantem.
Dlatego właśnie nie wiem co mnie może czekać.

Moja rozprawa też się miała odbyć "ze mną" - a tu któregoś dnia przyszedł liścik z "wyrokiem" czyli grzywną :)

LuKaS TSW 06.06.2012 14:23

Reksio33,ale oni sami piszą że jak wychodzi np Trzeciego,to w salonach pojawia się dwa-trzy dni później.Ja myślę że pewnie w piątek będzie już w Empikach.

BORYS96 06.06.2012 18:39

Korzystał ktoś może ze stronki walutomat.pl? Jakieś opinie?
Potrzebuje wymienić złotówki na euro oczywiście po jak najlepszym kursie. Może ma ktoś jakieś sprawdzone kantory internetowe?

fifi1906 06.06.2012 18:47

da ktoś linka do "Stadionów nienawiści"? wczoraj leciało w TVP 2 i nie oglądałem własnie!

Lacrima 06.06.2012 19:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fifi1906 (Post 1254892)
da ktoś linka do "Stadionów nienawiści"? wczoraj leciało w TVP 2 i nie oglądałem własnie!

Jeśli może być po angielsku, to jest w temacie "To i owo...". Na youtube też można znaleźć.

nero 06.06.2012 19:56

Na co zwrócić uwagę przy zakupie 40-42 calowego telewizora ?!

fifi1906 06.06.2012 20:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lacrima (Post 1254896)
Jeśli może być po angielsku, to jest w temacie "To i owo...". Na youtube też można znaleźć.

Wolałbym po polsku. Oglądałem po angielsku ale zacięło sie cośkoło 18 minuty i amen.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:02.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl