![]() |
Cytat:
Jutro wybiorę się porobić kilka zdjęć z jego stawiania bo to będzie coś wielkiego dosłownie ;) |
heh jakie elementu mogą ważyć po ok 750 ton? :P całą trybunę naraz będzie ustawiał? :D
|
jedź na r22 i zapytaj :) ważne, że budują i ostro pracują.
|
Może nie będzie używany w 100% możliwości ale na pewno przemyślano na budowie jego angaż nic nie bój,wynajęcie takiego kolosa na pewno spooooro kosztuje;)
Na budowie stadionu Legii pracuje podobny i wcale nie unosi 600 czy 700 ton;) |
Cytat:
http://www.stadionlegii.pl/modules.p...icle&sid=10029 Cytat:
|
Cytat:
|
Zajmijcie się lepiej komentowaniem własnego stadionu a nie patrzcie na innych. Co z tego że trybuny Legii są jeszcze dalej ustawione niż nasze, to żaden argument, istotne jest to co u nas, a prawdą jest, że u nas będą i tak za daleko.
|
Tak patrząc na składanie tego dźwigu wychodzi na to że będzie to jedna z najmniejszych możliwych wersji jaką można złożyc z tego modelu , pewnie wielka nie jest potrzebna.
Trochę szkoda bo ta ful wersja 192m musi robić niezłe wrażenie , mimo wszystko jak go skończą składać jadę go obejrzeć na żywo. |
filip74, pewnie masz racje, ale strasznie powoli im idzie to składanie, a jeszcze pewnie deszcz im przeszkodził/przeszkadza...
btw - mogliby ściągnąć napis KRAKOW GO z tej kamerki na żywo UMK, przynajmniej obraz byłby większy. |
ktoś się orientuje co obecnie jest robione na budowie? uwaga wszystkich została skupiona na dźwigu, który a propo sporo przysłania obrazu na kamerce...
|
Wczoraj jak byłem na R22 to zbroją i zalewają betonem "murki" na kształt trójkątów na przeciwko tych slupów.
|
Cytat:
kamerka pracuje cały czas, więc i podczas meczów, a ta stronka jak się orientujesz nie ma praw by pokazywać co dzieje się na murawie podczas meczów więc jedyne co mogą zrobić to jakoś rozszerzyć to co mogą pokazywać, czyli budowę. Ale raczej ciężko byłoby pokazać całość prac w normalnej kamerce. |
Cytat:
|
Stadion na miarę
Ze zdumieniem przeczytałam wypowiedzi pana Grzegorza Mielcarskiego, zawarte w artykule redaktora Piotra Tymczaka pt. „Euro 2012 przegraliśmy przez stadion?” (Dziennik Polski z 18 maja br.). Były dyrektor sportowy Wisły Kraków, a obecnie komentator piłkarski – negatywnie oceniając pod względem estetycznym i funkcjonalnym miejski stadion przy ulicy Reymonta – sugeruje, jakoby taka, a nie inna bryła krakowskiej areny miała wpływ na decyzję o wyborze miast-organizatorów Euro 2012. Subiektywną ocenę walorów estetycznych krakowskiego stadionu dedykowanego na potrzeby mistrzostw pozostawiam bez komentarza. Rozumiem, że architektoniczne gusta i smaki trudno zadowolić. O ile sam wygląd Stadionu Miejskiego zawsze pozostanie polem do dyskusji, to jego funkcjonalność i racjonalność rozwiązań nie powinna budzić większych zastrzeżeń. Pragnę zatem poinformować: 1 - Szatnie meczowe dla zawodników, w realizowanym projekcie znajdą się pod trybuną główną, szatnia treningowa do której odnosi się Grzegorz Mielcarski znajdzie się pod trybuną „E”. 2- Wszelkie rozwiązania funkcjonalne, a więc rozmieszczenie pawilonu multimedialnego, restauracji i innej infrastruktury stadionowej, podlegały stałej konsultacji z europejskimi ekspertami tak, aby obiekt mógł sprostać wymogom stadionu kategorii ELITE i potrzebom EURO 2012. Na koniec osobista uwaga. Oceniając estetyczne walory stadionów zapomina się, że jest to miejsce spotkania kibiców z magią futbolu. Niestety nie ustrzegł się tego także Grzegorz Mielcarski. Dla mnie pełne trybuny i czar piłki są ważniejsze, niż dyskusja o nowoczesnej fasadzie. Dla jednych stadion może być tylko ładnym lub brzydkim obiektem w krajobrazie miasta, dla innych miejscem, gdzie rodzą się sportowe emocje. W tym świetle funkcjonalny, racjonalnie rozplanowany i wybudowany na miarę krakowski stadion jawi się jako odpowiedź na rzeczywiste potrzeby. Nie zapominajmy również, że po EURO wybudowane od podstaw wielkie stadiony będzie musiał ktoś zapełnić. Oby byli to prawdziwi miłośnicy futbolu. Barbara Janik Dyrektor Biura ds. Euro 2012 http://www.krakow.pl/komunikaty/?MOD...ow&kom_id=8930 |
a jak myślicie o ile podskoczą ceny biletów??
|
HEBAN nic dodac nic ujac, jak wybuduja te stadiony to sobie wtedy ocenimy funkcjonalnosc i jakosc stadionow
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Heban - dobrze mówisz, popieram. Z zewnątrz nasz stadion przecież nie będzie bylejaki. Całkiem dobrze wyglądają te niebieskie kolumny, nadaje naszemu stadionowi charakter.
Ogólnie powinniśmy chyba jakoś podziękować panu Majchrowskiemu za nasz stadion, bo jeszcze zanim była mowa o Euro, on poparł nas i dał pieniądze na budowę. Moglibyśmy np. poskandować jego nazwisko i podziękować oklaskami. |
I gdyby ktoś nie wiedział to stadion Legi był wzorowany na tym projekcie - http://stadiony.net/stadium.php?s=179 Zobaczcie sobie jak on z zewnątrz wygląda. Dla mnie szału nie ma.
Ciekawi mnie czy architekt zostawił furtkę w projekcie aby w przyszłości w prosty sposób rozbudować stadion. Bo może po Euro w Polsce będzie bum na piłkę i 30 tys będzie za małe. Np E 2 piętrowe + narożnik w miejsce okrąglaka a D powiększenie. No ale to na razie czysta fikcja. |
Cytat:
|
Ej mógłby ktoś wrzucić tą wypowiedż Mielcarskiego o naszym stadionie?
|
Cytat:
|
Za co mu się należą oklaski? Za stadion na stulecie?! Niektórzy o tej porze widać już nie do końca radzą sobie z myśleniem. Przecież między innymi mrzonkami o tym stadionie gość wygrał 2 razy wybory. Za co mamy mu jeszcze dziękować?! Dotrzymanie obietnic wyborczych (których i tak nie dotrzymał) to jego psi obowiązek, a nie gest łaski w naszą stronę. To forum nigdy nie przestanie mnie zaskakiwać. To może jeszcze Obtułowiczowi podziękujmy?
|
Cytat:
Szkoda tylko że ciągle nie widać różnicy w komforcie bo od prawie roku na D trzeba zapierdalać dookoła i pod górkę. Pytanie dla teoretyków. Czy możliwe jest w teorii dobudowanie trybun D i E. Chodzi mi o to czy można teoretycznie kiedyś dodać piętro do D i E. |
koleś nie bądź ignorantem... wiadomo ze trybuna nie jest skonczona... to jak chcesz tam wchodzic? Nie skończony budynek sie nie ocenia... Poczekajmy az zbudują calosc, parkingi wtedy sie oceni... a moim zdaniem komfort calego zaplecza bedzie taki, ze wszyscy bedziecie w szoku...
Pan Dudi- jakby wywiązał sie z tym stadionem na stulecie to o euro mógłbys zapomniec juz w 2006 roku, a trybune C mialbył tego samego standardu co E/D jednopoziomową, bez wind, loż itd. a AiB miała by 10 rzędów loże jak w Kielcach, gdzie do kibla trzeba isc do kibiców stara trybuna przykryta tylko dachem... Wina ze euro nie ma jest paradoksalnie też naszą zasługą "kibiców", bo myśmy chcieli stadion juz szybko, na 25-28 tysiecy... a o euro wtedy nawet najstarszym góralom się nie śniło więc dali nam na odczepnego projekt zrelizowali 1/4 i jak przyszedł pomysł o organizacji euro to było już za późno wiec musieli dalej drążyc to cudo, bo głupio by bylo jedna trybuna E taka jaka jest a reszta spodek, opona itp. |
Żeby zapełnić stadion trzeba będzie się wykazać marketingowo, już tam są jakieś plany odnośnie promocji i reklamy. Myślę, że trzeba będzie przyciągnąć jak najwięcej karnetowców, jeśli chodzi o ceny biletów to będzie zależało od zarządu czy woli tańsze bilety i pełny stadion, czy droższe bilety i mniej kibiców przy podobnym zysku. Myślę, że ważna kwestia to zagospodarowanie przestrzeni pod trybunami i wokół stadionu, boje się, że po wybudowaniu trybun reszta prac się opóźni ze względu na brak funduszy (obym się mylił) - jak ludzie będą mieli gdzie posiedzieć i napić się piwa przed meczem, czy wstąpić do klubowego muzeum albo sklepów z pamiątkami to przyjdą. Trzeba się liczyć z tym, że dużo nowych kibiców będzie prezentowało mniej lub bardziej piknikowy styl i od tego nie uciekniemy. Duże pole do popisu będzie także dla SKWK, które powinno zadbać o to żeby cały sektor D był traktowany jak młyn i przypadkowi ludzie (a teraz takich jest sporo) przenieśli się na inne trybuny. Podobało mi się też podejście SKWK do FC - wtedy gdy dowiedzieliśmy się, że zostajemy na wiosnę na R22 (wtedy mówiło się o trybunach D i E) to jasno powiedzieli, że pomimo mniejszej pojemności stadionu nie mogą teraz ograniczyć liczby biletów dla FC, bo byłoby to nie fair wobec nich (i to być może zaprocentuje w przyszłości frekwencją ze strony Fan Clubów). Mam nadzieję że dział marketingu stanie na wysokości zadania i przedstawi ciekawe sposoby na zapełnienie nowego stadionu:-)
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Żeby zapelnić stadion ceny powinny maksymalnie wynosić, na:
D,E = 20 zloty mecze +10 zl TOP wszystkie narozniki= 25 + 10zl TOP C = srednio 30 zl + 10zl TOP A i B= srednio 35 + 10 zl TOP A już idealnie byłoby tak o 5 zl mniej na każdej z trybun..:) Do tego kilka zniżek m.in dla uczniow,studentów,FC,wyjazdowiczów, bilety rodzinne,do 12 lat za free,kobiety za symboliczne 10 zl, emeryci na sektory ABC..bo liczę na że na D będzie 6000 fanatycznych karnetowiczów :) Oczywiście upust na karnety,tak by jeden mecz wychodził za free.. Ale boje się ze nasz zarząd może pojść w strone mniejszej ilości ale nie zejda z cen ,co byłoby samobójem.. Przy Kałuży mimo praktycznie bezpłatnego wstępu nie potrafią zapełnic 6 tyś stadionu,dlatego tylko rozważne ceny(nawet nie wiem czy te podane przykładowo ceny nie są za wysokie) mogą spowodować wysoka czyli m.in 20 tysięczną publike... |
Cytat:
|
Cytat:
|
Jeżeli chodzi o bilety to :
1) ceny zostaną na 100% obniżone. 2) muszą wprowadzic bardzo duże zróznicowanie cenowe - bedzie pewnie kilkanaście różnych cen + duża ilość zniżek. 3) Duży nacisk na karnety - będą jeszcze tańsze ! |
Dlaczego nikt nie lobbował za Krakowem
EURO 2012. - Przegraliśmy w ostatniej minucie. Co Kraków zrobił przez ostatnie 24 godziny? - pytał Janusz Chwajoł (PO). Wiceprezydent Krakowa Wiesław Starowicz wyjaśniał: - To jest sport.Brak lobbingu i niedokończony stadion - na tych dwóch wątkach skupili się krakowscy radni z Komisji Sportu, którzy na wczorajszym posiedzeniu zastanawiali się, dlaczego Kraków przegrał batalię o piłkarskie mistrzostwa Europy. - Z artykułów prasowych w dniu ogłoszenia wyników można było wywnioskować, że Kraków może wygrać mistrzostwa kosztem Poznania. Przegraliśmy w ostatniej minucie. Co Kraków zrobił przez ostatnie 24 godziny, z kim rozmawiał, gdzie lobbował? - pytał Janusz Chwajoł (PO). Wiceprezydent Krakowa Wiesław Starowicz wyjaśniał: - To jest sport. Graliśmy, a nie liczyliśmy na to, że decyzja UEFA o wyborze miast będzie zależała od lobbowania. Barbara Janik, dyrektor krakowskiego biura ds. Euro 2012, przedstawiła wyniki raportu UEFA, jakie miasto otrzymało 1 maja. Wynika z niego, że Kraków był najlepiej przygotowany ze wszystkich miast. - Rozmawiałem z radnym ze Lwowa. Jego zdaniem Kraków jest najlepiej przygotowany teraz, ale Lwów będzie lepiej w 2012 r. i UEFA to wzięła pod uwagę - mówił Stanisław Rachwał (PiS). - Zostanie nam najbrzydszy stadion ze wszystkich powstających na mistrzostwa, taki, że po jego wybudowaniu można byłoby go zacząć wyburzać - powiedział przewodniczący Komisji Paweł Bystrowski (PO). Grzegorz Stawowy (PO) dociekał, dlaczego powierzchnie pod trybuną północą od półtora roku nie zostały zagospodarowane: - Kibice żalą się, że nie ma gdzie kupić czegoś do jedzenia. Stadion jest miejski i można by już wynająć powierzchnie pod trybuną, a tak to jest działanie na szkodę miasta. W odpowiedzi usłyszał, że na razie pod trybuną jest "betonowe pudło", ale po tym jak powstanie przy niej podziemny parking będzie możliwość zagospodarowania pustych powierzchni. Dyrektor Janik poinformowała, że projekt stadionu - budowanego od 2004 r. - był przerabiany. Pierwotnie obiekt miał mieć bowiem pojemność około 24 tys. widzów, co nie spełniało wymogów na Euro 2012. Przyznała również, że UEFA "wycięła" miasta z najmniejszymi proponowanymi obiektami: Kraków, Odessę i Dniepropietrowsk. Wojciech Kozdronkiewicz (PiS) zaapelował, żeby skupić się na przyszłości: - Straciliśmy Euro 2012, a teraz pomyślmy, aby Kraków nie stracił Wisły i Cracovii. Z powodu przebudowy ich stadionów w mieście nie ma na razie obiektu do rozgrywania meczów ekstraklasy. Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej, zapewnił, że miasto zrobi wszystko, aby dla potrzeb ekstraklasy do lipca przygotować stadion Hutnika. (TYM) Dlaczego Kraków przegrał Euro 2012? Czekamy na komentarze Czytelników: [email protected] http://www.dziennikpolski24.pl/Artyk...1a78da0.0.html |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
mnie to nie smieszy :(
|
Politycy by się wreszcie wzięli za coś sensownego a nie najeżdżanie na stadion, stadion ma być funkcjonalny a nie piękny. Jeśli firmy budowlane wykończa wszystko jak należy i wybudują pod trybunami odpowiednie zaplecze, to będziemy mieli wspaniały, funkcjonalny stadion na miarę europy.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:29. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl