![]() |
szprotson a ty osobiście brałeś udział czy tylko widziałeś kilka minut z treningu pod wodzą Probierza ??Ostatni Holender ,Sikorski,Garguła ,Meleks,Fredriksen powinni zacząć sie witać z rezerwami albo powoli pakować puki jeszcze można na nich zarobić i jak najszybciej ściągnąć Małeckiego przy okazji żegnając Legioniste który skończył sie na Marcelo w jego miejsce 2-3skautów ewentualnie dać Probierzowi wolną ręke w transferach i przywitać nowego trenera siłowego.Co do młodych w pierwszym składzie to chyba najwyższy czas zacząć na nich stawiać przecież jeszcze niedawno była nagonka że nie młodych w meczowej 18tce ani w wyjściowej 11stce.Zacznijmy stawiać na młodych pożegnajmy Legioniste i dajmy czas Probierzowi bynajmniej do końca sezonu i przywitajmy nowego trenera siłowego.Parafrazując pewną wypowiedź ,,Komentarze i krytyka co do Probierza w żadnym wypadku nie pomogą zespołowi. Zawodnicy mogliby łatwo powiedzieć, że teraz nie mają trenera i trener też mógłby powiedzieć że nie ma zespołu.Byłoby lepiej, aby traktować te porażki w kategoriach wypadków przy pracy. Wyobrażam sobie, że piłkarze i trener nie są zachwyceni krytyką i komentarzami na temat gry. Wierzę też, że zawodnicy są oddani zespołowi i na murawie dają z siebie wszystko i niedługo Wisła zacznie zwycięską passe"
|
Po 1 bynajmniej nie oznacza przynajmniej
Po 2 Za co Jaliensa? W ostatnim meczu grał pewnie. IMO pewniej od Głowy. Po 3 Gdyby nie ten "Meleks" to byśmy kompletnie nie zagrozili bramce Pogoni. Po 4 Co da trener od przygotowania kondycyjnego po okresie przygotowawczym? |
Myślę, że Probierz mimo wszystko powinien zostać na jeszcze 3 mecze - jeśli będzie dalej bryndza taka jak teraz to trzeba się z nim pożegnać, a może jednak coś się zmieni na lepsze? W sam raz będzie przerwa na reprezentację i możliwość dla nowego trenera, aby coś zrobić, a nie zaczynać od razu od wyjazdu na Legię
|
Cytat:
No właśnie nie widziałem treningu... A możesz po krótce przybliżyć ... czy to wygląda jak za R.M. czy może krócej... a może dłużej... może ciężko albo za słabo... kto się przykłada a kto niekoniecznie... może warto się przejść na trening i poobserwować gwiazdki... no naszego M. Pep P. Ostatnio na oficjalnej nawet mniej informacji na temat treningów czy nawet zdjęć... chłopcy przemęczeni czy jak... |
Cytat:
Jeśli informacje, że Smuda się waha są prawdziwe to też niedobrze bo wg mnie świadczy, że BC nie godzi się na wydanie żadnych pieniędzy na nowych graczy. Smuda też ma jakiś instynkt (i mądrzejszą od siebie kobietę obok) i czuje, że w tym stanie rzeczy to jest mina, która najprawdopodobniej utopi go już na amen. Bo jakieś oferty z 2 bundesligi czy od szejków to bzdura - po co on tam pojedzie... przecież wyśmieją i wywalą go po pierwszym treningu. |
muerte czemu Ostatni Holender???zarabia dużo więcej niż inni co niedługo może podzielić szatnie a najlepsze lata ma za sobą zresztą zawalił kilka meczy jeden z winnych porażki w dwumeczu z APOELem .Co do Meliksona ściągnąć Małeckiego a Meliksona odstawić na jedno dwa spotkania do MESY bardziej zaangażowany w transfer niż w to co prezentuje na boisku ewentualnie sprzedać do Celtiku.Trener siłowy po to że niedługo będzie przerwa zimowa powoli będzie trzeba planować przygotowania i żeby się nie obudzić z ręką w nocniku na koniec sezonu na 5 albo 7 miejscu w tabeli strong1979 post był adresowany do szprotson . A co do zwolenników pożegnania Probierza to priorytetem Bogusława Cupiała stało się wyprowadzenie Wisły z zapaści finansowej. Szef Białej Gwiazdy zdaje sobie sprawę, że w tym czasie wyniki mogą być różne i nie chce wykonywać nerwowych ruchów .Może w końcu Wisła doczeka się sponsora a może wróci na Bet at Home a na koszulki zawita Wisła at home??
|
Cytat:
Jaliens zawalił mecz z APOEL-em? Małecki lepszy od Meliksona? |
lazy czy lepszy czy nie ale jest dziura po Kirmie więc Małecki by się przydał.Co do zawalenia meczu z APOELem przez ostatniego Holendra mogę sie mylić Im więcej drzew tym więcej trocin
|
Cytat:
hahahah:help: nie moge!!! |
W mediach wielogłos odnośnie Probierza. Dochodzą głosy o konflikcie, co jeszcze zaognia sytuację. Widać, że nasi grają jakby chcieli a nie mogli.
Smuda się ponoć waha i trudno mu się dziwić. Jest w Wiśle bajzel, a fanfarów na jego cześć nie będzie. W związku z tym według futbolnews.pl Cupiał czeka do Lechii. Pytanie tylko czy jest na co czekać. Sam jestem zwolennikiem stabilnego sztabu szkoleniowego, ale pod warunkiem, że jest to perspektywiczny wariant. Natomiast u nas jest od kilku m-c constans. Czy na prawdę Cupiała nie stać na solidnego, ambitnego trenera z zagranicy w średnim wieku, z doświadczeniem w LM czy LE i jakimiś przyzwoitymi wynikami ligowymi (bez cudów). Myślę o jakimś trenerze z Francji, Hiszpanii, coś jak niedoszły Jimenez lub nieco lepszy, który będzie kładł duży nacisk na atak pozycyjny. Czy nadprezes nie zdaje sobie sprawy ile przewalił kasy na podwójne pobory (ew. odprawy) dla magików z PMSz? Dobry trener z silną pozycją to w perspektywie czasu wyniki, a za nimi pieniądze wraz z całą napędzającą się koniunkturą. Niech taki trener zrobi czystki na początek, pościąga takich "ogórków" za grosze jak Widzew + ze dwóch klasy Maor i można budować w zgodzie z ekonomią solidny zespół. Czy na prawdę tak trudno zrozumieć, że Skorżami, Probierzami, Liczkami i Engelami nigdy daleko nie zajedziemy. Już bardzo przeciętny Maaskant mając w obwodzie prawie sam "złom" o mało nie awansował do LM i wygrał "przegrane" MP. Niech Cupiał chociaż raz podejmie rozsądną i perspektywiczną decyzję, a wówczas wszyscy będą zadowoleni, począwszy od jego portfela na sympatykach skończywszy. |
Jeżeli zwalniać Probierza, to tylko zastępując go dobrym, solidnym trenerem z zagranicy, innej opcji nie ma!
BTW. Miłośnicy Maaskanta niech zobaczą wyniki osiągane przez Groningen... Nie dawno przegrali z Viteese 3:0, chociaż grali z przewagą jednego zawodnika, prawie cały mecz. |
Mi też podoba się wersja trenera zza granicy. Maaskant nie był zły, przynajmniej sprawy bardziej trzymały się kupy niz teraz
|
Jednoznacznie zasugerował swoją ocenę na temat pracy Probierza w Wiśle w lidze + Przytuła?
Nie ma stylu, nie ma chęci. Trzeba było dać popracować Kaziowi... |
Cytat:
|
Cytat:
Maaskant, jako jednooki był królem wśród ślepych (czytaj: jako przecietny trener z Holandii był i tak najlepszy od kogokolweik z PMSz) Maaskant jako jednooki siłą rzeczy bedzie miał problemy z poradzeniem sobie z innymi jednookimi czy wręcz z tymi, którzy wzrok mają swietny. Inaczej mówiąc: umiejętności Maaskanta nie wystarczają, zeby dominować w lidze holenderskiej, ale w polskiej, odstawiał magików, wuefistów i bajkopisarzy o kilka długości. |
Cytat:
Za Kazika graliśmy najładniejszą piłkę od ery Kasperczaka, niestety nic z tego nie wychodziło, posiadanie mieliśmy Barcelony a i tak przeważnie 0:1 w dupę. Ale kto wie jakby to wyglądało teraz, jakby dać Moskalowi przepracować cały okres przygotowawczy. Co do Probierza to mam nadzieję, że zostanie. Według mnie albo on albo ktoś z zagranicy. Nie ma co ściągać kolejnego polskiego trenera, chyba, że Skorża przyjdzie... |
Cytat:
Za czasów Moskala drużyna dodatkowo zaczeła podnosic sie psychicznie po odpadnięciu z LM. Takie załamanie trwało niestety długo, ale kiedy przyszedł Kazik i zaczął na nowo budować pewność tej drużyny, mając w perspektywie podniesienie także poziomu sportowego, nagle "okazało się", że polityka Basałaja przynosi straty, a Moskal nie jest w stanie zdominować z marszu ligi. Pozbyto się Moskala, co spowodowało kolejny kryzys w drużynie. Nadszedl Probierz, który przewrócił w druzynie wszystko do góry nogami a Bednarz zburzył jej morale. Ta drużyna nie wie o co chodzi. Utrzymuje sie ją w stanie zawieszenia i niepewności, oraz sportowej niejasności (nie wiedzą o co chodzi Probierzowi) i wymaga cudów. |
Ja tam niemoge pojac jak Cupial przez tyle lat nie pojał ze tutaj chodzi o JAKOSC trenera ,a nie o pilkarzy.Bo nawet z miernot mozna cos wyciskac i pokazac im ze tez sa cos warci.
Moze by juz dawno zatrudnic dobrego trnera zza granicy polke wyzej niz Maaskant chociazby,i byly by wyniki albo przynajmniej jakies nadzieje ,zakladajac ze facet wie co robi. natomiast Probierz niewiadomo co wie,niewiadomo co robi i zapisuje na swoich karteczkach.Droga donikad,a z Bednarzem droga ku upadkowi. |
FraMat - zgadzam się w całości z genezą problemów w Wiśle. Niepotrzebnie zwalniano Maaskanta. Powinni byli poczekać z tym do przerwy zimowej i na trzeźwo ocenić sytuację. Albo najlepiej dać mu szansę do końca sezonu. To on najlepiej znał sytuację i wiedział na co poszczególnych piłkarzy stać.
Jednak w chwili obecnej mamy Probierza. Nie zgadzam się z tym, by można go było oceniać za pracę w Wiśle pod koniec zeszłego sezonu. Sam zresztą oceniasz, że za spadek morale odpowiedzialny jest Bednarz. Dajmy mu czas - niech trenuje. Teraz to on najlepiej wie, co można zrobić z tym zespołem. Pozwólmy mu się "odbić". Moim zdaniem to polecieć powinien Bednarz, bo to on odpowiada za klasę sportową piłkarzy sprowadzonych przed sezonem. A Probierz? Z takim zespołem, jak zajmie wyżej niż 7.-8. miejsce, dla mnie będzie cudotwórcą. |
Probierza broni tylko jedno - słaby materiał ludzki.
Złe przygotowanie fizyczne, brak jakichkolwiek schematów (poza stałymi fragmentami), nieustanne rotowanie składem, a Sikorski - którego rzekomo polecał - grzeje ławę. Nie widać pomysłu w grze, w pałę dostajemy od kandydatów do spadku. I to dostajemy bardzo przekonująco. Strach pomyśleć co będzie z silniejszymi drużynami. "Weszło" pokochało Probierza w momencie, gdy ten rozpoczął wraz Bednarzem demontaż Wisły proporcjonalnie do tego, jak mocno pluło na Holendrów. Nic dziwnego, że teraz go bronią. Osobiście uważam, że trenerowi można wybaczyć brak punktów, ale nie - brak pomysłu na grę. Nie po takim czasie - tu już powinny być nie tyle zwycięstwa czy remisy, co jakiś ślad myśli trenerskiej Probierza. Jakimś cudem gra coś Podbeskidzie, gra Widzew, gra Polonia - a żaden z tych zespołów nie ma w składzie piłkarskich tuzów, dwa ostatnie zaś były kompletowane w sposób wręcz rozpaczliwy. Wydaje mi się, że Probierz to mitoman. Jeżeli jednak chce się spełniać literacko, to niech to robi poza ławką trenerską. Wątpię jednak, żeby po jego złote myśli ustawiały się kolejki w księgarniach. To po prostu słaby trener jest. Reasumując: nie martwią mnie (na razie) straty punktów - mamy słaby skład, jednak kompletny brak pomysłu na grę przeraża. Z dwojga łysych demagogów pierwszy do wylotu powinien być Bednarz, ale Probierz nie ma nic na swoją obronę. Wszystko wskazuje na to, że podąża on obecnie drogą Ulatowskiego: od napompowanego medialnie szamana do trenerskiego niebytu. |
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
1. Wisła Kraków 41 74 22-8-11 57-38 | 1,80 1,39-0,93 2. Śląsk Wrocław 40 73 21-10-9 68-42 | 1,83 1,70-1,05 miejsce, liczba rozegranych spotkań, zwycięstwa-remisy-porażki, bramki, średnia zdobytych pkt na mecz zaokrąglona do dwóch miejsc po przecinku, liczba strzelanych bramek na mecz-liczba traconych bramek na mecz. Teraz ciekawostka: Tabela Ekstraklasy za okres 2010-09-27 - 2011-11-07: 1. Śląsk Wrocław 36 73 21-10-5 64-31 | 2,03 1,77-0,86 2. Wisła Kraków 36 66 20-6-10 50-32 | 1,83 1,39- 0,89 Jest to okres kiedy Lenczyk prowadził Śląsk i Maaskant Wisłę. Jak widać drużyna prowadzona przez Lenczyka zdobywała zdecydowanie więcej punktów (0,2 na mecz!). Ponadto ta niby defensywna drużyna strzelała aż o 0,38 gola na mecz więcej niż Wisła! Przypuszczalnie gdyby Lenczyk objął zespół w ciut lepszej sytuacji (przypominam: przedostatnie miejsce i 4 pkt po 7 spotkaniach) to nasi bracia cieszyliby się z mistrzostwa. |
http://www.weszlo.com/news/11888
Dobry artykuł na temat naszej kadry i w kwestii ewentualnego zwolnienia Probierza.. |
Cytat:
W meczu z Cracovią zdobylismy mistrzostwo, a potem... odpuściliśmy wyniki. A Śląsk wtedy zdobywał punkty i strzelał bramki. Czy możesz zrobić taką samą tabelę do dnia zapewnienia mistrzostwa przez Wisłę? Owszem pamiętam, że w tamtym sezonie przegraliśmy ze Sląskiem, ale cała mysl trenerska Lenczyka skończyła się wtedy na ustawieniu autobusu w polu karnym i przeprowadzeniu dwóch kontr. Jak taka taktyka sie kończy w Europie dowiedzieliśmy się w tegorocznych eliminacjach do LM |
Cytat:
|
Cytat:
Rapid Bukareszt pokazał im miejsce w szeregu w I meczu. Przypomnę, że po meczu z Wisłą w Krakowie sam Lenczyk powiedział, że nie postawił w polu karnym autobusu tylko przegubowiec. Faktem jest również to, że nasza PMS nie potrafi nauczyć swoich zawodników odpowiedniej taktyki i odpowiedniego ustawienia. Nawet patrząc na mecz z Pogonią, kiedy graliśmy w I połówce z wiatrem, praktycznie nie istniał w naszym zespole pressing - przecież przy tym, wietrze przy pressingu na połowie rywala, Paprykarze praktycznie nie przeszliby na naszą połówkę. A u nas wysoko podejdzie Iliev, Melikson i Genkow, a w środku czarna dziura z plątającym się Orbitem i biegającym bez opamiętania Wilkiem. Dwa podania i już byli w okolicy 30 metra. Poza tym nie wiem czy znajdzie ktoś kto poda sensowne wyjaśnienie trzymania na boisku Garguły, ten człowiek powinien być poza Wisłą z powodów pozasportowych, ale nawet jeśli nie z tych, to powinien ogrywać się w ME z powodów czysto sportowych. NIechaj faktycznie w I składzie zagra Szewczyk i Chrapek, wejdzie Buras, bo nawet jeśli przegramy, to może coś pozytywnego z tego wyniknąc. Z Garguły nic pozytywnego już nie wyniknie dla zespołu - złudzenia ostateczne straciłem dawno.... nie przewidywałem 2 lata temu, że mogę cos takiego powiedziec, ale ten drewniany Bunoza jest obecnie najstabilniejszym obrońcą w zespole.......... |
Cytat:
1. Wisła Kraków 20 42 13 3 4 33-17 | 2,10 1,65-0,85 2. Śląsk Wrocław 20 39 10-9-1 31-16 | 1,95 1,55-0,80 W dalszym ciągu nie widzę tutaj odstawienia na kilka długości. Tym bardziej jeżeli porównamy potencjał tych drużyn. Ponadto w mojej ocenie kluczowe jest to drugie porównanie, które obejmuje większy okres czasu. Cytat:
Na marginesie h2h Maaskant - Lenczyk: Wisła - Śląsk 0-0 Śląsk - Wisła 2-0 Wisła prowadzona przez Holendra nie była w stanie nawet strzelić bramki. |
Niech ciągnie tą karawanę dalej Probierz. Niech zapewni nam punktów wystarczającą ilość do utrzymania się.
W zimie rewolucja. Rozwiązać kontrakty z tymi złodziejami. Dawać tu jakiegoś Wróbla, Brzyskiego, Jurado. Ambitnych piłkarzy. |
Cytat:
Era odstawania o kilka długości skończyła się w sezonie 07-08 i na ten moment nie zanosi się żeby wróciła. |
Cytat:
Po Bednarzu można jechać ile się chce. Tylko nieliczni wiedzą jaki stan finansów zastał w kasie, gdy zaczął ponownie pracę. Zrozumcie, że gdy nie ma wystarczających pieniędzy to żaden pracownik nie będzie dawał z siebie 200%. Na boisku także. Oczywiście zaraz ktoś tu wyskoczy z pomysłem młodych juniorów bo niby z klubem związani... może i związani, ale z pokolenia na pokolenie sportowo/wydolnościowo/sprawnościowo co raz słabsi. W Krakowie akademii z prawdziwego zdarzenia nie ma. A jak są jakieś namiastki to efekt ich pracy jest nieadekwatny do zapotrzebowania. Przykład ? PP jadą Oldboye na mecz z Akademią z Zabierzowa i wygrywają 2-0 z przerwą na fajkę włącznie... Do momentu, aż ktoś głębiej do kieszeni znowu nie sięgnie, by wydać pieniądze (tym razem z głową), to będzie jak będzie. Pielęgnujcie wspomnienia z meczów w Europie bo na szybką powtórkę się nie zanosi. Wydaje mi się, ze bliżej nam w tym roku będzie do strefy spadkowej niż do czołówki... |
Jesli Probierzowi dawac czas to co najwyzej do kolejnej przerwy reprezentacyjnej - gramy w tym czasie cztery mecze w tym wazne i trudne jak z Warta w pucharze Polski czy z Legia na Lazienkowskiej. To bedzie idealna weryfikacja choc skoro przez pol roku druzyna Probierza nic nie pokazala to raczej te najblizsze spotkania to bedzie tylko formalnosc.
|
http://tsw.com.pl/news/Maaskant-vs-P...-Jaliensa-2244
dobry początek do dyskusji. moim zdaniem Probierza należało zwolnić przed przerwą na reprezentacje. Wisła dawno nie grała tak beznadziejnie, Oni w ogóle nie stwarzają sytuacji. Pozostaje pytanie czy dać jeszcze szansę Probierzowi (nie chcę tego), o czym mówi Jaliens czy zwolnić go (płacąc mu za rozwiązanie kontraktu) i zatrudnić nowego trenera, który tak na prawdę nic nie gwarantuje. Zgadzam się z opinią z linka, że Maaskant został zwolniony, pomimo tego, że jego drużyna stwarzała jakiekolwiek sytuacje, czego teraz kompletnie brak. Zagraliśmy tak naprawdę dobre 15 min z Bełchatowem i tyle.. |
Gdyby Maaskant i cała ekipa pozostała przy tych kontraktach następny sezon przyszłoby nam chyba zaczynać w A-klasie. A my bylibyśmy świadkami jednego z bardziej spektakularnych bankructw... no chyba, że udałoby się sfinalizować fuzję z Niecieczą :)
Patrząc po wpisach mam wrażenie, że niektórzy nie widzą, w jak opłakanym stanie są finanse w Wiśle... |
Cytat:
Nie zajmowałem stanowiska wobec Maaskanta. Teraz żałuję, że został zwolniony. Przynajmniej wiedział co chce grać. To samo Kaziu Moskal. Widac było jakiś pomysł. A teraz mamy.... |
Cytat:
A poza tym skąd mamy wiedzieć w jakim stanie są finanse w Wisle ? jeśli nawet to czyja to wina ? na pewno nie kibiców |
Cytat:
Może pasowałoby kibiców traktować jakoś poważnie bo od lat są wizytówką tego klubu. Przed sezonem zwołać konferencje przeczytać oświadczenie, jak wygląda sytuacja w klubie finansowo i sportowo. Nie chodzi mi tu o konkretne liczby ale odważne słowa. "Wisła znajduje się w zapaści finansowej. Za cel obieramy walkę o środek tabeli, jesteśmy zmuszeni sprzedać kilku czołowych piłkarzy. Kibiców prosimy o wsparcie w trudnych chwilach" cos w ten deseń. Na pewno spotkało by się to z lepsza reakcją niż obiecywanie gruszek na wierzbie co roku. |
Cytat:
Postronni raczej mogą pomijać pewne fakty, ale z drugiej strony przypomnij sobie pierwsze wypowiedzi na konferencjach, co Bednarz wtedy mówił? Gdyby teraz napisał, że w kasie zastał wtedy niewiele ponad kilkaset tysięcy zł to byś uwierzył? Bo ja nie. A jednak... Sytuacja była dramatyczna, pamiętasz co stało sie z premiami za dobre wyniki w LE? Chyba nawet najlepsze w historii klubu? Zostały zablokowane w sprawie Mandziary u jego agencji. http://ekstraklasa.net/dziura-w-budz...22dd7103010000 Nie twierdzę, że to wina kibiców. Ale sugeruję oswoić się z wizją, że najbliższe tygodnie/miesiące będą pełne tego typu rozczarowań... Kibice są najmniej winni i chwała im za to, że chce się ludziom pieniądze zostawiać za bilety w kasach (nie mówię o fanatykach). |
Ale Jacuś takie oświadczenie wydał. Że nie ma kasy że ten rok nie jest rokiem walki o mistrza że restrukturyzujemy klub Tylko potemw klubie zaczęto opowiadać bajki o mistrzostwie.
Problem jest w tym że większość zawodników przyzwyczajona jest do bycia w klubie opływającym w dostatkim walczącym o mistrzostwo więc jak musimy grać teraz o niższe cele to w niestey nie ma komu a Probierz nie umie wykrzesać z nich tej walki. |
głównymi winowajcami tragedii finasnowej są Basałaj i Valckx. Tak czy tak trzeba im podziękować za mistrzostwo i "prawie" LM.. Z tym, że Basałaj po prostu kłamał przez okres swojej prezesury. Gościu opowiadał bajki o akademii, a nic nie robiono w tym kierunku. Witold Lis jeździł i oglądał chłopaczków i tyle. Zero planu..
Wracając do finansów. Należy podziękować też kibicom, policzcie ile straciliśmy płacąc wszystkie kary nałożone za race, burdy itd.. Sam jestem fanatykiem, ale rzucanie śnieżkami w bramkarza Liege przez pół meczu nie jest przykładem dbania o dobro klubu.. Kibic ma pomagać klubowi bez względu na zachowanie klubu, podsumowając zeszły sezon, fani trochę szkodzili.. Póki co jest lepiej. Wracając do sprawy zablokowanych premii za puchary. Wiecie jak się sprawa skończyła??? |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:44. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl