![]() |
17 metrów.
:) |
Cytat:
Kiedyś w Turynie pewien "ekspert" wpadła na pomysł, żeby mający powstać stadion Juve(Stadio delle Alpi)takową bieżnie posiadał, efekt??Dystans od najdalszych rzędów do murawy wynosił 162 metry!! a sam stadion istniał tylko 19 lat i odbyły się na nim tylko JEDNE zawody lekkoatletyczne( oczywiście odległość trybun za bramkami nie była głównym powodem wyburzenia ale sam stadion był szalenie nieprzyjazny kibicom) A co do organizacji imprez lekkoatletycznych, to nie cieszą się one wielką popularnością(poza oczywiście MŚ i ME), w Polskich warunkach stadion Wisły był by na taką imprezę dużo za duży więc żadna strata |
[QUOTE=piotrek06;1182930]Bardzo dobrze że nie ma bieżni, to ma być bardzo nowoczesny stadion PIŁKARSKI.
[...] [/[QUOTE] To niech go nazwą "PILKARSK9I" a nie "Narodowe Centrum Sportu" [nazwa całości kompleksu]. Oceniłem ten obiekt z mojego punktu widzenia. Stadion przez to [brak bieżni, czy żużla czy innego piachu] zwyczajnie mniej zarobi i będzie sobie stał. Od koncertu do koncertu. Wali ... by mnie to gdyby nie fakt, że budowany i utrzymywany jest z pieniędzy tzw. budżetu państwa czyli naszych. Ile razy jeszcze dostaniemy Euro? Ile razy do roku będzie Finałów Pucharu Polski? Cytat:
Stać nas na budowę jeszcze jednego X lecia gdy ktoś sobie zamarzy wielkie imprezy sportowe niepiłkarskie w Wwie? Jeśli ktoś sobie zamarzy np. Igrzyska Olimpijskie to zapewne znów z kieszeni społeczeństwa będziemy budować i utrzymywać następny podobny obiekt tylko z bieżnią. No tak, ale zapomniałem, że Polska to przecież bogata, zielona wyspa. Sporty "wokół" murawy to nie tylko biegi lekkoatletyczne. Nie wspominając już o show takich jak wyścigi rydwanów, motocrossy [na nich zarabia Saint-Denis] czy inne "wyścigi" ... Cytat:
Co Stadionu naszego [Wisły} ... To nie jest on [niestety] całkiem nasz. Samorząd więc może decydować co ma się znajdować w jego obrębie. |
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
[QUOTE=piotrek06;1182955]Narodowy nawet gdyby miał bieżnię jest na taką imprezę zbyt mały(IO), do MŚ i ME wystarczy Śląski. A jeśli sobie Wawa zażyczy stadion olimpijski, to go sobie sama wybuduje, [...] /QUOTE]
Wybacz ale nie wierzę, że wystąpiłaby taka sytuacja, [że Wwa sama buduje Stadion Olimpijski]. To jest zresztą zbyt kosztowne i samorząd takiego ciężaru prawdopodobnie nie udźwignie. Gdyby miała zaistnieć, to zaistniałaby przy okazji Euro 2012. Cytat:
Co innego, w przypadku stadionu, który będzie stał w oczekiwaniu aż nadarzy mu się jakaś impreza. Te imprezy inne niż piłkarskie i koncerty, faktycznie prawdopodobnie zgarnie stadion w Chorzowie. |
Cytat:
http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...12804732_n.jpg :D |
W środku ten wrocławski moim zdaniem prezentuje się lepiej niż gdański. Duży, spójny i nowoczesny stadion. Z kolei jeśli o elewacje to znowuż Gdańsk lepszy. Więc mamy remis 1:1 :)
|
Cytat:
|
Stadion we Wrocławiu w środku jest kapitalny, jednak na zewnątrz to szara, brudna szmata, która wygląda jak stadion za 10 zł. Za taką kasę jaką wpompowano w tej obiekt powinien na zewnątrz być zbudowany ze złota i platyny a nie szmaty. Dalej uważam, że najładniejsze obiekty w Polsce to:
1. Narodowy w Warszawie 2. PGE w Gdańsku 3. Stadion Legii |
Moim zdaniem jednak Wrocławski na Twojej liście wskakuje na 2 miejsce. A reszta się zgadza. Co innego wygląd z wewnątrz (naprawdę kozak), a co innego, że z górnych rzędów jest ze 20 metrów do boiska. Jeżeli oceniamy tylko wrażenia, a nie funkcjonalność właśnie jednopiętrowych trybun to Wrocławski zdecydowanie drugi w Polsce. Kozak.
|
Cytat:
A im już trawa rośnie :rotfl: http://ekstraklasa.wp.pl/kat,1028231...wiadomosc.html |
Wczoraj miałem okazje odwiedzić kolejny stadion na euro - tym razem Wroclaw. Oceniam go slabiutko - ot zwykla konstrukcja otoczona czyms z czego robi się lampy w IKEI, a ze mialem miejsca na samej górze to przez tą firankę ....zilo jak na obiekcie otwartym.
Druga sprawa to mnóstwo takich miejsc z ograniczoną widocznością: http://img839.imageshack.us/img839/6479/img3630k.jpg To akurat moje miejsce - dobrze, że miałem bilet z konkursu bo jakbym dał 120 zł to bym tego tak nie zostawił. Jeden taki filar to kilkanaście miejsc z ograniczoną widocznością, a takich filarów lub 2 razy szerszych z jakimiś rurami jest kilkadziesiąt wokół całego stadionu więc de facto jego pojemność powinna być mniejsza. Ja nie wiem jak takie coś można zaprojektować na nowym stadionie. |
Masz racje.
|
Co do słupów:
Cytat:
|
Nie wiem czy dobry temat, ale jak najszybciej we Wrocławiu dostać się ze stadionu Śląska na byle jaki dworzec, z którego można jechać do Krakowa?
|
|
Cytat:
Taksówka - ok. 20 min. Komunikacja miejska około 45 minut do godziny jak wszystko sie układa dobrze |
http://biznes.interia.pl/budownictwo...olskim,1738596
Wygrała ofera za 218 mln zł. Pozostałe dwie oferty to 317 i 322 mln zł. Hmmm... ciekawe kto jest bliżej prawdy... |
Przetarg na ukończenie przerwanej budowy stadionu
http://biznes.interia.pl/budownictwo...lasnie,1740164 |
I bardzo dobrze, niech w końcu skończą ten stadion Jagiellonii!
|
Niech jak naszybciej zrobią Jadze porządny stadion, bo ten jest tragiczny... Jedynym jego plusem jest to, że panowie skubiący slonecznik świetnie się wpisują w scenerię.
A co do mojej pierwszej trójki stadionów w Polsce, to są to: 1. Stadion Narodowy 2. PGE Arena Gdańsk 3. Stadion Śląska |
Hala
Kiedyś Wam już przedstawiałem halę która jest budowana w Koszalinie.
Oto partia kilku nowych zdjęć hali która wydaje się być na ostatniej prostej do otwarcia: http://azs.politechnika.koszalin.pl/...alinie%201.jpghttp://azs.politechnika.koszalin.pl/...linie%2011.jpghttp://azs.politechnika.koszalin.pl/...linie%2015.jpghttp://azs.politechnika.koszalin.pl/...linie%2017.jpghttp://azs.politechnika.koszalin.pl/...linie%2036.jpghttp://azs.politechnika.koszalin.pl/...linie%2037.jpghttp://azs.politechnika.koszalin.pl/...linie%2060.jpghttp://azs.politechnika.koszalin.pl/...linie%2051.jpg http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...23542906_n.jpghttp://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...66529766_n.jpg Zdjęcia pochodzą ze strony KU Politechnika Koszalińska - azs.politechnika.koszalin.pl oraz z profilu Akademia Sportu "Radosny Sportowiec" z facebook'a |
Najlepsze w Polsce - mój ranking
1. Narodowy 2. PGE Arena 3. POZnan (tylko ta tragiczna murawa oszpeca i coś z organizacja mogli by zrobić - nie podoba mi sie to ze karetki wjeżdzają na murawę... - zupełny brak estetyki). 4. Stadion Śląska Wrocław 5. Pepsi Arena 6. Wisła 7. Stadion Śląski (niskie miejsce bo brzydkie jak dla mnie sa stadiony z bieżnią) 8. Cracovia 9. Dialog Arena od Zagłębia Lubin 10. Stadion Arki Gdynia 11. Stadion Korony Kielce 12. Stadion Piasta Gliwice 13. Stadion GKS Bełchatów reszty nie warto wymieniać bo to gruzowiska.. ale i tak jest się z czego cieszyć ze tyle pozycji można uznać za przyzwoite obiekty. Szykują się ładne w Białymstoku, Zabrzu, Tychach - nic tylko się cieszyć. W Polsce jest świetna infrastruktura na chwilę obecna jeśli chodzi o staidony... wyprzedzamy na pewno takie potęgi jak Francja, Włochy. |
Cytat:
|
Cytat:
6. Wisła w Wiśle to jest skocznia ... 7. Stadion Śląski chyba w budowie jest jeszcze ? jest bełchatów a gdzie ostrowiec świętokrzyski, grodzisk wlkp, łęczna |
Cytat:
|
Byłem na stadionie Śląska, byłem na stadionie Lecha - na żaden z nich nie zamieniłbym naszego stadionu.
Może ładniejsze wizualnie, ale Śląska stadion nie podoba mi się w środku - taki... talerz. Nie lubię trybun jednopoziomowych zbudowanych w ten sposób. Wygląda jak miska z robaczkami w środku, natomiast podoba mi się z zewnątrz. Lech - to dopiero paskuda. Każda trybuna inna, zacieki dużo gorsze niż u nas, beton też wygląda fatalnie. Jedynie ta 3-poziomowa trybuna mi się podobała. U nas stadion w środku jest w miarę zwarty, dwupoziomowe trybuny wzdłuż boiska dają świetny efekt wizualny i akustyczny. Żałuję, że w tym roku nie zobaczę stadionu w Warszawie i Gdańsku, nadrobię w przyszłości. |
Cytat:
|
czemu na Narodowym są takie pasy startowe za bramkami ?
|
Można bo wizualnie mi się podoba... wiem że to bubel, że dzieją się tam dziwne rzeczy, ale mimo wszystko w środku z niektórych ujęć wygląda naprawdę okazale...
"czemu na Narodowym są takie pasy startowe za bramkami ?" Na nowym Wembley, Emirates Stadium też tak jest... taki projekt po prostu... ale z odległością trybun od boiska nie jest źle... mogło być o wiele gorzej. Ja mam natomiast inne pytanie - czy ten beton na tych "ringach" (oddzielających górny poziom od dolnego) tak zostanie czy zostanie zakryty czymś estetycznym tak jak na Legii np. ? |
Cytat:
|
Ślaska stadion widziałem tylko z zewnątrz, i również jestem zdania, że wygląda to jak jakieś badziewie.
Widze na zdjęciach, ze są tam takie same barierki i krzesełka jak na PGE. Narodowy ? Nie urządza.. I też się zastanawiałem, po co tyle trawy za bramkami :D ? Lubie stadion Wisły, i lubie też Legii. Arka? Zwykły kwadrat. Dwa razy już byłem incognito tam, i nie robiło to na mnie żadnego wrażenia. U Nas w Gdańsku poprawiłbym tylko jedna rzecz. Miejsca między siedzeniami a barierkami jest malutko, i żeby przejść ludzie muszą stać. Ale poza tym, nie widze żadnych wtop tam. Moja klasyfikacja. 1. PGE Arena 2. Legia 3. Narodowy 4. Wisła |
Pasy pasami ale czy nie zauważyliście, że koło na środku lewa strona większa prawa mniejsza?
|
Cytat:
|
Na Narodowym te wielkie prześwity między kondygnacjami aż biją po oczach. W sam raz na stragany.
|
Cytat:
byłem na Alianz Arenie i mała ilość miejsca miedzy krzesełkami a barierkami, jest porównywalna do tych w Gdansku. Tak samo ma się sprawa ze stromizną trybun. Wydaje mi się, ze po prostu te nowe,duże stadiony tak mają. |
Cytat:
|
|
Bardzo dobrze! Koniec z reliktami przeszłości w Ekstraklasie. Wreszcie zaczyna ta liga "jakoś" wyglądać.
|
Raczej polepszają jej opakowanie.A w środku dalej gówno.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:40. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl