![]() |
Cytat:
Z tymi sukcesami też cie kolego poniosło. Porównując osiągnięcia wychodzi to tak (bez sukcesów regionalnych): WISŁA: Mistrzostwo Polski: (12x) +1951 rok 2 miejsce (12x) 3 miejsce (9x) Puchar Polski (4x) Finalista (6x) Puchar Ligi Polskiej (1x) Finalista (2x) Superpuchar Polski1 (1x) Finalista (3x) Mistrzostwo Polski Juniorów U-19 (9x) Sukcesy międzynarodowe Puchar Europy Ćwierćfinał (1x) Puchar Zdobywców Pucharów 1/8 finału (2x) Puchar UEFA 1/8 finału (1x) Puchar Intertoto 1 miejsce (3x) RUCH: Mistrzostwo Polski: (14) -1951 2 miejsce (5) 3 miejsce (7) Puchar Polski (3) Finalista (5) Superpuchar Polski, Finalista (3x) Mistrzostwo Polski Juniorów U-19 (2) Puchar Europy Ćwierćfinał (1): 1975 Puchar UEFA Ćwierćfinał (1): 1973/74 Puchar Intertoto Finał (1): 1998 1 miejsce w grupie: 1967 O mistrzostwie z 1951 roku szkoda cokolwiek pisać. Przypomnę tylko że dostaliście mistrzostwo bez wygrania ligi. Ligę bowiem wygrała wówczas Wisła. Porównaj sobie Niebieski kolego, a później głoś własne teorie. |
Cytat:
Co do sukcesów międzynarodowych to sie chyba troszeczke zagalopowałeś. |
Jestem zdziwiony, że klub Wisły Kraków nie wystąpił do tej pory do PZPN czy UEFA o zwrot tytułu Mistrza Polski za 1951 rok. Poniżej przedstawiam końcową tabelę ligową z 1951 roku :
M Nazwa klubu Mecze Punkty Bramki ------------------------------------------------------------------- 1 Wisła Kraków 22 32 43-13 2 Górnik Radlin 22 29 41-28 3 Legia Warszawa 22 27 37-31 4 AKS Chorzów 22 25 34-23 5 Cracovia 22 25 33-31 6 Ruch Chorzów 22 24 46-35 7 Polonia Warszawa 22 23 33-28 8 Kolejarz Poznań 22 23 35-37 9 ŁKS Łódź 22 18 22-32 10 Polonia Bytom (b) 22 16 16-26 11 Garbarnia Kraków 22 15 30-42 12 Arkonia Szczecin (b) 22 7 17-61 Tytuł Mistrza Polski otrzymywał wtedy nie mistrz ligi, a zdobywca Pucharu Polski. Został nim Ruch Chorzów, który w finale rozgrywek pucharowych pokonał Wisłę Kraków. Był to jedyny taki sezon w historii polskiej piłki. Zadecydowały o tym władze polityczne, które zawzorowały się na identycznym rozwiązaniu w ZSRR. Rozgrywki Pucharu Polski rozegrano wtedy po raz pierwszy od 1926 roku i to także było dodatkowym powodem dla władz politycznych, aby w ten sposób uhonorować rozpoczęcie rozgrywek PP po wojnie. Zareagowała na to UEFA, uważając to za niezgodne z przepisami UEFA i w kolejnych latach odstąpiono w Polsce oraz całym obozie komunistycznym ( w ZSRR także) od takich praktyk. Dziwię się, że Wisła nie wystąpiła do tej pory o nieuznanie tamtych rozstrzygnięć politycznych, sprzecznych z przepisami UEFA i nie rozpoczęła procesu o zwrot słusznie wywalczonego tytułu Mistrza Polski po zwycięstwie ligi w 1951 roku. Może powinniśmy jako kibice WK porozmawiać z klubem o rozpoczęciu procesu odzyskania tytułu za tamten rok, a teraz na naszych oficjalnych stronach klubu i wszystkich innych, powinniśmy zawsze w statystykach podawać 13 tytułów a nie 12. W ten sposób rozpoczniemy właśnie ten proces odzyskiwania tytułu, odebranego nam polityczną decyzją, ówczesnego PZPN, posłusznie wykonującego polityczne decyzje, wzorowania się na rozstrztgnięciach w ZSRR a nie w UEFA i reszcie świata. Ps. Potrafi Legia bezczelnie, po wyroku korupcyjnym, starać się niesłusznie o odzyskanie tytułu z 1993 roku, to dlaczego Wisła nie stara się o odzyskanie tytułu legalnie i uczciwie zdobytego w 1951 roku ? |
W sumie kot ma rację. Zupełnie nie rozumiem, czemu taka akcja nie została nigdy podjęta. Niby stare dzieje, ale przekręt ewidentny.
|
Cytat:
|
Cytat:
Powiedz mi - płacicie już piłkarzom czy nie? Bo nie mogę znaleźć. |
Cytat:
Niebieski1920 Ruch na pewno jest jednym z najbardziej zasłużonych klubów dla polskiej piłki. Jest w pierwszej trójce tabeli wszechczasów. Wiesz kto jest wyżej? Legia i Wisła. Więc możemy się szanować nawzajem ale nie jesteście w niczym od Wisły lepsi i nie macie co liczyć na przesadny respekt. Aktualnie Ruch jest przeciętniakiem. Fajnie, że tak dobrze gra w tym sezonie ale bez pieniędzy długo to nie potrwa. Życze wam pozyskania możnego sponsora i uzyskania finansowych podstaw do powrotu do czołówki ligi. Życzę także wyplenienia germanofilskiej zarazy z trybun. |
Mam pytanie Cracovia nie prowadzi dopingu bo..??
protestują czy co? |
Cytat:
|
Arked
Nie masz racji. To, że wtedy nikt nie mógł zaprotestować w sprawie łamania przepisów UEFA, nie oznacza, ze był świadomym łamania tych przepisów. Reguły owszem były znane dla wszystkich polskich klubów, ale były odgórnie narzucone i sprzeczne z przepisami UEFA oraz wcześniejszymi samego PZPN. Wtedy kluby polskie nie mogły złożyć protestu na rozwiązania PZPN do UEFA, bo nie było w Polsce demokracji i warunków do takiego aktu desperacji, w dobie komunistycznej dyktatury. Weź pod uwagę, że to UEFA wtedy zareagowała i blok komunistyczny wycofał się z tego łamania przepisów UEFA. Dopiero teraz, po kilkudziesięciu latach, nastąpiły warunki w Polsce, pozwalające na oprotestowanie i podważenie ówczesnych rozstrzygnięć komunistycznego bloku państw,niezgodnego z przepisami UEFA. Arked czy ty nie widzisz złamania prawa faktem, że Ruch Chorzów w 1951 roku, wygrywając jeden finałowy mecz pucharowy, zdobył nie tylko tytuł Mistrza Polski ale i zdobył tytuł zdobywcy PP. Dwa tytuły Ruch wywalczył jednym meczem. Każdy Sąd na świecie podważy takie rozstrzygniecie prawne, jako sprzeczne z wszelkimi zasadami prawa. A Wisła została z niczym. Bo w statystykach UEFA czy FIFA oraz klubowych w Polsce i na świecie nie ma statystyk Zdobywcy Ligii. Jest tylko statystyka Mistrza Polski po wygraniu danej ligii oraz zdobywcy PP po wygraniu pucharu. Zdobywca ligii, to coś, co na całym świecie nigdy nie istniało i nie istnieje do dziś, za wyjątkiem Wisły Kraków. Posiadamy jedyny na świecie taki tytuł, który nie wlicza nam się do żadnych statystyk i choćby takich satysfakcji marketingowych, jak ilość złotych gwiazdek na koszulkach itp. Czy nie widzisz tutaj sprzeczności, aby Ruch jednym meczem zdobył dwa tytuły a Wisła wygrywając ligę NIC ? Myślę, że bez większych problemów powinniśmy wywalczyć , jeśli nie w PZPN to w UEFA lub ostatecznie w sądzie, zwrot prawidłowo wywalczonego tytułu Mistrza Polski za rok 1951 a Ruchowi powinien pozostać słusznie wywalczony tutuł zdobywcy PP. Ci, którzy tak lekką i nonszalancką ręką, rezygnują w sprawie odzyskania tytułu legalnie przez Wisłę zdobytego, nie rozumieją wagi takiego tytułu dla klubu wywalczonego ucziwą walką na boisku przez tamto pokolenie Wiślaków. Od dziś dla mnie WISŁA KRAKÓW ma 13 tytułów Mistrza Polski i liczę, ze statystyki klubowe czy internetowe, nareszcie też tak zareagują a kibice oraz przede wszystkim klub zgłosi roszczenia o tytuł MP za rok 1951 w UEFA, w związku z bezprawną i to chyba ustną wyłącznie, odmową przez PZPN w latach 90-tych, o ile PZPN nie zmieni sam zdania w tej sprawie. |
Cytat:
A kto ma tam prowadzić doping, skoro nikt nie pojechał?:lol::lol::lol: (chyba, że to taki żarcik ;) ). |
malo osob pojechalo bo cracovia przylaczyla sie do protestu.
|
Trzeba ich pochwalić, bo to nie pierwszy raz. PZPN się zesra jak zobaczy, że kibice po reprze poszli krok dalej i bojkotują nawet mecze ligowe swoich klubów! Teraz zaczną wycofywać się sponsorzy i w końcu cały kolos pod nazwą pzpn runie, a to wszystko dzięki bohaterskiej jak zawsze Cracovii! :lol: :lol: :lol:
|
Cytat:
|
Wrócę do poprzedniego tematu, czyli MP z 1951 roku. Otóż Wisła na początku lat 90' zwróciła się o oddanie tytułu. Nie wiem czy przez sądu, czy PZPN, ale taka sprawa była rozpatrywana. Wiśle nie oddali tytułu tylko dlatego, że jak to wytłumaczyli: "reguły rozgrywek były znane przed startem sezonu, i nie ma podstaw do przyznania Wiśle MP".
|
Bojkotuja :)
pewnie dlatego ze nie sa w stanie zebrać co 2 tygodnie nawet 500 osób do Sosnowca. Gdyby chociaz ten ich"niby bojkot" przekładał sie na swoje liczby wyjazdowe to mozna by cos faktycznie wiecej powiedzieć.Ale nawet na wyjazdy jezdzą po 200-300 osób. Sa w kryzysie i to widać! |
Gordian
To co do tej pory robi PZPN w większości było i jest albo sprzeczne z prawem albo nielegalne i korupcyjne i dlatego trzeba do sprawy wrócić jeszcze raz i to wreszcie skutecznie. Bo przecież, ewidentnie Wisła została pokrzywdzona i to wbrew przepisom UEFA oraz jakiemukolwiek, zdrowemu rozsądkowi, bo nie ma nigdzie na świecie, czegoś takiego, jak zdobywca ligii bez tytułu i korzyści z tego wynikających. Dlatego o swoje trzeba walczyć do końca i wreszcie stanowczo i na poważnie. Zwłaszcza, że nie mamy się czego wstydzić, bo to Wisłę okradziono z tytułu a nie Wisła kogoś. Jeśli PZPN nadal nie zmieni zdania w tej sprawie, bo kibic Ruchu Piechniczek czy jego kolesie związkowi na to nie pozwolą, zresztą znowu nielegalnie, to trzeba się udać do UEFA i FIFA albo ostatecznie do Sądu. Ale jeśl sami kibice już na początku dyskusji maja to w dupie, to jak klub ma się za tą sprawę zabrać i to solidnie, z pozycji oszukanego i pokrzywdzonego a nie z pozycji pytalskiego petenta lub kibica rozkapryszonego przez Cupiała, lekką ręką machającego na jakiś tam, kolejny tytuł Mistrza Polski :foch: . Czy uważacie, że Legia lub przkładowy Lech, mający w Ekstraklasie i PZPN takiego Misiotę i jego kancelarię prawniczą, pozwoliliby takim Piechniczkom z PZPN-u na pozostawienie tej sprawy bez jej wznowienia ? Wisła Kraków musi wystąpić ze sprawą zwrotu tytułu Mistrza Polski za rok 1951 na poważnie, poprzez najepszą z możliwych Kancelarię Prawniczą. |
Tak, w środku czasów stalinowskich "reguły były znane" - to dla mnie nie ulega wątpliwości, Arked. Co nie znaczy, że były to sensowne reguły.
|
Cracovia traci gola w 85 minucie po samobóju :D 1:2 dla Bytomia. No i mit Oresta pryska jak bańka mydlana. Jak wiemy dobrze :"Z pustego i Salomon nie naleje"
Z tego co mi wiadomo, pojechali na mecz do Sosnowca z powodu Arki. Sporo osbó stwierdziło ze był to najgorszy wyjazd od wielu lat.Faktem jest ze ciezko im byloby zebrac te 1000 osob na wyjazd do Sosnowca dlatego nie jezdza.Bo powtarzam: co bojkotuja i kogo to tylko oni sami wiedzą. |
Lepiej żeby Legia wygrała bo jeszcze Urban poleci jak przegrają a nam to się nie opłaca :)
|
Dla mnie jakieś takie niemoralne jest bicie sie o mistrza z 1951. Skoro zasady były znane przed sezonem to wszyscy wiedzieli o co grają, mogli sie bardziej postarać w meczu z Ruchem ;)
Mamy 12 mistrzostw kraju i mistrzostwo ligi z 1951. |
Cytat:
|
Cytat:
Bo co powiecie piłkarzom Ruchu, którzy będą twierdzić, że celowo odpuścili ligę skupiając się tylko na Pucharze? |
Cytat:
Lenczyk to dobry trener, który wyciągnął tą drużynę z kryzysu. Nawet po tej porażce są nad strefą spadkową. Lenczyk nie strzela samobójczych bramek 7 minut przed końcem. Nie doprowadził też piłkarzy do sytuacji, w której nie przechodzą testów wydolnościowych. Dół formy Pasów prognozował sam Lenczyk, mówiąc że najbliższe tygodnie będą bardzo trudne. Natomiast po solidnie przepracowanym okresie przygotowawczym będą grali niezłą piłkę. W każdym razie na utrzymanie spokojnie wystarczy. Swoją drogą, niezłe jaja w tabeli. Za nami na prowizorycznym podium Ruch i Polonia Bytom. |
Cytat:
A co powiesz pilkarzom Wisly, ktorzy jako najlepsza wowczas druzyna, przygladali sie jak ich rywale z Ruchu wbrew logice i przyjetym na swiecie zasadom, w jednym meczu zgarniaja dwa trofea, pozostawiajac ich tym samym z pustymi rekoma ? |
wie ktoś może czy na jakimś innym kanale sopcast jest mecz Piasta z Legią? bo ten podany na soocer live jest non stop offline.
|
Cytat:
|
No i nie wiem czy sie cieszyć że Piast strzelił bo pozycja Urbana może być zagrożona ...
|
Cytat:
|
Cytat:
|
spokojnie możemy się cieszyć z gry Piasta, to pozycji Urbana na razie nie zaszkodzi.
Właściciele na razie nie prą na wynik, więc spokojnie mogą tam wszyscy grać i pracować na alibi. Choć trochę mnie to dziwi, stadion będą mieli od przyszłego sezonu nowy, będzie się czym w Europie pochwalić, więc mogliby już coś pod tym kątem planować i ugrać. Ale w sumie żaden powód do zmartwienia, ani nasze ule, ani pszczoły ani miód :) |
Cytat:
|
niewierze co w tej naszej kopanej sie dzieje... jak ktoś przed sezonem by mi powiedzial ze takie wynik będa uzyskiwać i Legia i Lech to bym go wyśmiał i zwyzywał od bluźnierców:)
wygrać jutro z Lechem i przydzisiejszej przegranej Legii bedzie juz kolorowo... |
Cytat:
|
Pozycja Urbana jest zagrozona od dawna.Poki co nie maja kogo zatrudnic. do konca rundy bedziemy miec 14 pkt przewagi na d Lechem i Legia. Najwazniejsze to zeby miec przewage nad Ruchem poki co.
Co do mitu Oresta----miał byc lekiem na całe zło w Cracovii, po 2och pierwszych meczach piali nad nim jaki to super trener ktory potrafi oziwic RaduMatu.A tu zonk. Poza tym widze pewna niekonsekwencje u pana Oresta.W wywiadzie dzisiejszym dla gazet stwierdzil , ze to dziwne ze nie pracowana nad siła na zgrupowaniu Repry, trwajacym 5 dni chyba, a sam mając 10 dni tez narzeka ze sa nieprzygotowani.To jak to w końcu jest? Nie uratuje Cracovii ani Lenczyk, ani Smuda, ani inny trener bo sklad jest za cienki i tyle. Update: Pierwsze pkt sie szykują na Konwiktorskiej od dawien dawna. |
Trzeba przyznać że można dostać lekkiego szoku patrząc na tegoroczną tabele, ale własciwie wypada się tylko cieszyć.
Piastowi życzę zwycięstwa, i z nadzieją czekam na jutro. Oby tylko słabe wyniki Lecha i Legi nie przełożyły się na świetowanie w Wisełce mistrza zbyt wcześnie, i niepotrzebne jakieś odpuszczanie sobie. Bo chyba najgorszym upokorzeniem byłoby skonczyc jak kuchenki w tamtym sezonie. ( 3x w niemalowane) |
Cytat:
Bo tak mamy jednych pilkarzy z 2-ma trofeami i drugich z niczym. Ciekawe co dzis mowiliby kibice Ruchu, gdyby zgodnie z obowiazujacymi w 51 r. zasadami, mistrz kraju zgarnial automatycznie PP ? :-P |
Piast Gliwice Piast Gliwice GKS:D
Świetny wynik dla Wisły |
Suplement. Oto wpis z forum pasiatych:
nasza Cracovia organizacyjnie to komuna .... az strach przyznac ale do wisly ..to nam lata swietlne brakuje ;/// i ja sie pytam jak wogole mozemy z nimi rywalizowac (kibicowsko i sportowo ). Jak mowi stare porzekadlo "pieniadz robi pieniadz". Gdyby w koncu ktos powaznie zaczal traktowac sprawy organizacyjnie, zainwestowal to napewno w niedlugim czasie plony by zebral z kozyscia dla klubu i kibicow a tak ... mozemy se rywalizowac kibicowski z botem albo odra ;] ale patrzac obiektywnie to jestesmy zasciankowym krakowskim klubem .. Wpis goscia z liczba ponad 200 wpisów. A niejezdza bo podobno dewastacje byly w pociagu podczas "wyjazdu" na mecz z Arką w Sosnowcu i postanowili nie orgazniwac wyjazdow .To mysmy juz dawno nie powinni jeździc z takich powodow i co? I potrafimy jechac w 3500 -4000 tysciecy do Sosnowca. Bo jestemy najlepsi i tyle. |
Polczak tym samobójem w meczu z Polonią pokazał international level
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:20. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl