Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Zagadki europejskie i nie tylko... ;) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3044)

WISŁAZWE 10.07.2010 12:37

Podpowiedzmy:
http://i32.tinypic.com/5o6wia.png

Greg91 10.07.2010 13:34

http://pl.wikipedia.org/wiki/Alicante
Przekazuje zagadkę.

WISŁAZWE 12.07.2010 10:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Greg91 (Post 932121)


Jako, że kolega Greg oddaje zagadkę a chętnego nie ma to zadam:

Jakiego miasta to panorama:

http://i25.tinypic.com/b8l62q.jpg

WISŁAZWE 13.07.2010 12:38

Podpowiedź:
Kto zna tego pana to już wie :) co za miasto jest wyżej
http://i27.tinypic.com/9ulllc.jpg

tomo 13.07.2010 12:49

Panorama Kilonii (niem. Kiel), a dla ciekawostki ten pan to Thierry Omeyer grający w lokalnym klubie THW.


Jako że jestem pewny swojej odpowiedzi, zagadkę zadam po 16.

WISŁAZWE 13.07.2010 12:50

...:::Tomo:::... zgadza się :)

tomo 13.07.2010 15:30

Czas na pytanie:

Trochę trudniejsze:

http://i.imagehost.org/0579/123_2.jpg

Gdzie znajduje się ten wodospad ? I z czego znana jest ta miejscowość... .

1. Podpowiedź jest taka:

http://a.imagehost.org/0936/1234.jpg

Jest to pewien rodzaj skał osadowych które wytwarzają się podczas działalności tego specyficznego i bardzo ważnego od strony naukowej wodospadu... .

tomo 14.07.2010 07:55

Podpowiedź napiszę w nowym poście żeby poszedł temat do góry.

http://j.imagehost.org/0880/656.jpg

Podpowiedź do tej skały. Odgadnie ktoś rodzaj skały a potem powinno się odgadnąć główne pytanie.

Zamek stoi na tej charakterystycznej skale, która trochę ponad 100 km dalej związana jest z zagadką.

WISŁAZWE 14.07.2010 21:04

Dobra widzę nie ma chętnego aby zgadywać to ja spróbuje:

Wodospad w Lucky
skała Traweryt
Zamek Spiski

:>

tomo 14.07.2010 21:10

Chapeau bas !
Dla uzupełnienia w Luczkach jest znane słowackie uzdrowisko.

Jedziesz dalej ;)

WISŁAZWE 14.07.2010 22:00

To zagadka prosta bo nie za bardzo mam pomysł:

Co to za miejsce, gdzie:
http://i32.tinypic.com/1zxu8.jpg

WISŁAZWE 15.07.2010 15:15

Podpowiedź:

Ten pan jest łączony z tym miejscem.
http://i27.tinypic.com/1z706xh.jpg

pan_premier 15.07.2010 15:44

Sucevica, Bukowina, Rumunia
malowany klasztor :)

pan_premier 15.07.2010 15:50

jak nazywa(ło) się to miejsce
http://i27.tinypic.com/e5s7yr.jpg

druga podpowiedź:nie całkiem daleko od nas

trzecia podpowiedź:

http://i28.tinypic.com/nqr536.jpg

pan_premier 15.07.2010 17:16

podpowiedź prawie dosłowna:
http://i7.tinypic.com/4vs7os9.jpg

WISŁAZWE 16.07.2010 14:23

Cmentarz żydowski jakieś miejsce związane z Żydami tak wnioskuje po ostatniej podpowiedzi ale nijak nie mogę znaleźć :)

Sensej 16.07.2010 14:38

Taki mały off
A to gdzie w Krakowie znajde

http://photoriddle.pl/fotokrakow/img...d-j94qndwn.jpg

:D?

pan_premier 16.07.2010 15:03

nie chodzi o cmentarz

ok ostatnia mam nadzieję podpowiedź, miejsce zwiazane z tym samym regionem co:
http://i30.tinypic.com/9prsco.jpg

WISŁAZWE 16.07.2010 16:45

Dobra strzelam Wieś już nie istniejąca - Trójca, kapliczka podobna.

A jak nie to może ktoś wpadnie bo to za pewne Cerkiew w Kwiatoniu, szlak architektury drewnianej Małopolska/ Podkarpacie. Łemkowie. :)

Powodzenia.

pan_premier 18.07.2010 13:19

sorki nie było mnie.
Chodziło mi o wieś Żydowskie w Beskidzie NIskim, również nieistniejącą

niech ktoś zada

Tiramisu 19.07.2010 11:35

Możecie potraktować jak zagadkę, ale to raczej prośba. Dzwoni mi w kościele, ale nie wiem którym ;). Może ktoś kojarzy to miejsce:
http://i30.tinypic.com/oup1d2.jpg?

tomo 19.07.2010 17:49

To jest pomnik Fritza Green'a Halleck'a w Central Parku :)

Tiramisu 21.07.2010 15:59

Dzięki Tomo! Ja informuję mamę, a Ty zadajesz ;).

WISŁAZWE 28.07.2010 19:28

Temat nam haniebnie spadł na drugą stronę, chętnego brak to ja pozwolę go sobie dźwignąć:
Szybkie, proste.
Co to za miejsce:

tak się prezentuję z zewnątrz:
http://i27.tinypic.com/2eg7czd.jpg

Od środka:
http://i25.tinypic.com/2w4y6ig.jpg

WISŁAZWE 29.07.2010 16:35

Podpowiedź:

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:A...JEKlzykahXXPI=

WISŁAZWE 30.07.2010 20:34

Hmmm no bardziej się już nie da podpowiedzieć:

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:A...bdgOuAKwRyVdI=

crazykaro 30.07.2010 21:32

Katedra św. Jana, Valetta , Malta.

Gabor Straka mnie troche zmylił ale rzeczywiście po umieszczeniu flagi łatwiej być nie mogło :D Jutro coś wstawie bo się nie znam na tych zagadkach i musze cos wymyślic :p

WISŁAZWE 30.07.2010 22:04

crazykaro gdzie tam zmylił :D, Straka piłkarz Ruchu a oni przecież nawet w tej miejscowości grali w el. Ligi Europejskiej.

Potwierdzam, oczywiście. Z niecierpliwością czekamy na debiut w temacie zagadkowym :>

crazykaro 30.07.2010 22:55

Ponieważ jutro już za parę minut więc będzie zagadka
Widząc poziom co po niektórych to chyba łatwe ale co tam :D (mam nadzieje że nie było)

Co to jest i gdzie się znajduje

http://img821.imageshack.us/img821/4...mataklatwo.jpg

Sorry za jakość ale zbyt łatwo być nie może :P

Ela 31.07.2010 09:09

To najprawdopodobniej jest klatka schodowa w postaci podwójnej spirali.
Jakieś dwa tygodnie temu przyglądałam się takiej na zamku w Chambord.

Ale to chyba nie Chambord bo nie zgadza się kamień, z którego została wykonana.

Dobry trop ? :)

crazykaro 31.07.2010 10:22

Chambord to nie jest ale rzeczywiście jest to klatka schodowa z podwójną spiralą ale na więcej podpowiedzi jeszcze trochę za wcześnie :-D

Ela 31.07.2010 11:08

To dobrze zapamiętałam :)

Jak nie Chambord to w takim razie Orvieto ? Studnia Św. Patryka ?

crazykaro 31.07.2010 11:19

Si :D Zadajesz kolejną zagadkę

Ela 31.07.2010 11:29

Co to za budowla i gdzie się znajduje ?
I do jakiej innej, słynniejszej budowli jest bardzo podobna ?

http://img834.imageshack.us/img834/1269/111dg.jpg



http://img230.imageshack.us/img230/7156/222iq.jpg


( moderatorzy, " których nick zaczyna się na K, kończy na U i przemyca w środku faszystowski skrót SS " nie odpowiadają :lol: )

Ela 01.08.2010 14:39

Pierwsza podpowiedź :

Kompleks, na którym budowla z zagadki się wzorowała już nie istnieje. Została tylko jedna wieża.
Swego czasu był jednym z najważniejszych ośrodków chrześcijanstwa.

Wyglądał tak :

http://img135.imageshack.us/img135/6338/333dl.jpg

http://img706.imageshack.us/img706/5761/444vm.jpg

.

MCDave 01.08.2010 15:13

Paray-le-Monial, a wzorowany pewnie na opactwie w Cluny

Ela 01.08.2010 16:09

Tak, oczywiście :-)

Twoja kolej.

MCDave 01.08.2010 17:02

To tak szybko i łatwo. Kto to i czym się zajmuje?

http://img517.imageshack.us/img517/3826/frww.jpg

A to dopiero... w takim razie, nie przedłużając, od razu ogromna podpowiedź:

http://bi.gazeta.pl/im/6/6099/z6099666X.jpg

Podpowiedź nr 2: Ten pan jest Brytyjczykiem, zawodowo jest związany z panami ze zdjęcia poniżej. Jest laureatem pewnej prestiżowej nagrody, którą swego czasu otrzymali m. in. Bono i Bill Clinton.

crazykaro 02.08.2010 19:09

Czyżby to był Jamie Oliver?? Jesli to on to go w ogóle nie poznałem. Widziałem kilka jego show kulinarnych ale wtedy to on jeszcze dzieciakiem był i niezłe jaja wyprawiał. :-)

MCDave 02.08.2010 21:03

Jamie, Jamie:) W sumie to dalej dzieckiem jest, a to image do nowego programu. Specjalnie takie zdjęcie wybrałem, gdyby był z patelnią i burakiem to by było za proste;)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:41.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl