Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

emj10 15.04.2009 11:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 709075)
mogą tak pisać ale ich psim obowiązkiem jest także napisać że zatrzymanie nie ma nic wspólnego z naszym klubem bo to jest przecież jasne.
Niby tak chcą walczyć z korupcją a ich metodą jest puścić rzadkie gówno które obsra wszystkich i tych umoczonych i czystych.
Oczywiście pisze tylko o latach które są prawnie ścigane bo że w dalszej przeszłości byliśmy tak samo w szambie, to jest jasne.

Czy jasne jest, że Wisła jest czysta? Jak dla mnie nie. Więc może być taki dzień, że pojawi się świadek który pogrąży Wisłę. Tak samo może być z Legią, Amicą, czy Polonią.

Z drugiej strony popularne stało się w krajowym dziennikarstwie używanie chwytliwych tytułów-sloganów, które mają za zadanie wprowadzenie czytelnika w błąd. Tą metodę wykorzystują zarówno gazety, jaki i portale internetowe.

1q2 15.04.2009 12:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10 (Post 709077)
Czy jasne jest, że Wisła jest czysta? Jak dla mnie nie. Więc może być taki dzień, że pojawi się świadek który pogrąży Wisłę.

No to wtedy niech piszą o Wiśle - dziś rozmawiamy o dniu dzisiejszym;)ja wole by sprawy jasne były jasne a sprawa Kaliciaka i Sarnata jest jasna - z nami nie ma to nic wspólnego

kristos 15.04.2009 12:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 709078)
No to wtedy niech piszą o Wiśle - dziś rozmawiamy o dniu dzisiejszym;)ja wole by sprawy jasne były jasne a sprawa Kaliciaka i Sarnata jest jasna - z nami nie ma to nic wspólnego

No wiesz ,ale kogo by interesowało, że jakieś KSZO kupiło mecz ?
A jak napiszą ,były zawodnik Wisły ,to Poznań ,Warszawa ma uciechę.

AS82 15.04.2009 12:38

Niepokojące jest to ,że Sarnat i Kaliciak grali ze soba tylko w Wiśle ,potem już ze soba nie grali ,ani wczesniej tez

martinius028 15.04.2009 12:45

i co z tego że grali ze sobą tylko w Wiśle bo ja tego nie rozumiem

Jurand 15.04.2009 12:46

Ech, do tej pory mam koszulkę Sarnata, za malolata to był chyba mój ulubiony zawodnik w Wiśle. Do tego można dodać wcześniejsze zatrzymanie Patera i wszyscy widzimy jak kończą obecnie dawni piłkarscy idole w Polsce. Smutne.

AS82 15.04.2009 12:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez martinius028 (Post 709093)
i co z tego że grali ze sobą tylko w Wiśle bo ja tego nie rozumiem

To,ze ich w tym samym momencie aresztowali,wiec moze chodzic np a jakis konkretny mecz w ktorym grali

mic 15.04.2009 12:58

Sarnat i Kaliciak odeszli z Wisly w 2003 roku, wiec nawet jakby cos "bylo w Wisle" to prokuratura tego nie rusza bo to dzialoby sie przed 2003r

Cichy 15.04.2009 13:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Invisible (Post 709069)
Złoty temat dla szukających sensacji dziennikarzy, którzy przedstawiają całą sytuacje w wiadomy sposób.
Wystarczy spojrzeć chociażby na onet, który wrzucił zdjęcie Sarnata z Białą Gwiazdą na piersi i nagłówkiem o zatrzymaniu byłego piłkarza Wisły.
Nikt już nie dodał, że zarzuty są za zupełnie inny okres kariery Pana S.

Bo żadnych zarzutów jeszcze nie ma. News dotyczy zatrzmania i piszą w nim tylko o przewożeniu Sarnata i Kaliciaka do Wrocławia. Z resztą tym razem, poza wstawieniem zdjęcia Sarnata w wiślackiej koszulce, onet zachował się całkiem ok bo tytuł brzmi "Dwaj znani piłkarze zatrzymani", a w tekście wymieniane są i Wisła, i inne kluby, w których grali.

jerry.lii.lewis 15.04.2009 13:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 709070)
Swoją droga to wychodzi na to że Mariusz nam sporo meczy posprzedawał w tym sezonie:)

Spadłem z krzesła :lol::rotfl:

bulbasek 15.04.2009 13:10

Dlaczego wybraliscie do dyskusji na temat nieuczciwosci i korupcji temat o byłych wislakach? Jest temat o aferach w polskiej pilce. Piszac w tym temacie robimy mniej wiecej to samo, za co krytykujemy pismakow – a przeciez Sarnat i Kaliciak grali nie tylko w Wisle. Moze by przeniesc dyskusje do bardziej odpowiedniego, „brudnego” tematu w HPS?

__Cobra__ 15.04.2009 13:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bulbasek (Post 709101)
Dlaczego wybraliscie do dyskusji na temat nieuczciwosci i korupcji temat o byłych wislakach? Jest temat o aferach w polskiej pilce. Piszac w tym temacie robimy mniej wiecej to samo, za co krytykujemy pismakow – a przeciez Sarnat i Kaliciak grali nie tylko w Wisle. Moze by przeniesc dyskusje do bardziej odpowiedniego, „brudnego” tematu w HPS?

Pewnie dlatego ze dla wielu byli zasłużonymi zawodnikami Wisły. Mówiąc Artek Sarnat czy Kaliciak jak dla mnie jedno skojrzenie Wisła.

Dla rozluźnienia dwa art. z Białej Gwiazdy rok 97 i 98

Kaliciak

http://img13.imageshack.us/img13/1918/img3733x.th.jpg

Sarnat

http://img13.imageshack.us/img13/2884/img3736f.th.jpg http://img13.imageshack.us/img13/6324/img3734i.th.jpg http://img13.imageshack.us/img13/4723/img3735x.th.jpg

ps.słaba jakosc- fot aparatem :/

emj10 15.04.2009 14:15

Ten temat jednak dotyczy byłych piłkarzy Wisły, więc ich udział w aferze korupcyjnej mieści w jego ramach. Trochę poczytałem na temat życiorysów tych zawodników i tak się składa, że Sarnat (zatrzymany), Kaliciak (zatrzymany) oraz Pater (świadek) i Paszulewicz (świadek) w sezonie 2002/2003 byli piłkarzami Wisły. W sumie nie chce mi się aż wierzyć, żeby akurat w tym sezonie były jakieś przewałki, bo przecież to był bardzo dobry sezon Wisły, zarówno w lidze jak i w Pucharze UEFA. Były jakieś głosy o przekrętach w tamtym sezonie?

Wojtas 15.04.2009 14:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mic (Post 709098)
Sarnat i Kaliciak odeszli z Wisly w 2003 roku, wiec nawet jakby cos "bylo w Wisle" to prokuratura tego nie rusza bo to dzialoby sie przed 2003r



No to wiemy ale oni musza dołozyc "cegiełke" i wypowiedziec dwa słowa na których lecza swoje kompleksy ---"Wisla Kraków".

zxcvbnmlp 15.04.2009 15:16

Grzegorz K. w sezonie 2003/2004 grał w Świcie Nowy Dwór Mazowiecki, a Artur S. był bramkarzem Polonii Warszawa. Propozycja "odpuszczenia" meczu przez Polonię miała wyjść ze strony Świtu. Mimo, iż Grzegorz K. siedział w tym spotkaniu na ławce, to najprawdopodobniej kontaktował się ze swoim byłym kolegą klubowym. Mecz ten prowadził sędzia Grzegorz. G., który usłyszał już zarzuty korupcyjne i został zawieszony przez PZPN.

nie ma obawy

Silvestro 15.04.2009 18:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AS82 (Post 709091)
Niepokojące jest to ,że Sarnat i Kaliciak grali ze soba tylko w Wiśle ,potem już ze soba nie grali ,ani wczesniej tez

Ale grali w innych drużynach przeciwko sobie i ubijali stosowne interesy "po koleżeńsku".

grogoriogreg 15.04.2009 21:48

W tym wypadku to, że niektóre strony internetowe napisały "byli gracze Wisełki" nie możemy porównywać z informacją na temat Murdzy. Ci piłkarze (głównie Sarnat) grali głównie u nas i z tej gry są pamiętani, jednak to nie dotyczy czasów spędzonych u Nas

HEDu 16.04.2009 12:30

http://transfermarkt.de/de/spieler/5...ungsdaten.html

Kocur 16.04.2009 13:00

http://mundial.wp.pl/kat,1019833,tit...wiadomosc.html

Cytat:

Czwartkowy dziennik "Fakt" donosi, że Henryk Kasperczak jest jedym z kandydatów na trenera reprezentacji Angoli.
Wiem ,wiem - Fakt - ale byłaby beka jakby spuścił Górnika i wyjechał :D

AYALA 16.04.2009 21:31

Orest Lenczyk został trenerem Zagłębia Lubin.http://www.sport.pl/sport/1,67926,65...bia_Lubin.html

http://www.sports.pl/g/ArtykulyFotog...8197300581.jpg

Wojtas 16.04.2009 23:44

Moze nie byly ale "niedoszly"


Chodzi mi o tego Nei'a ..jak mu tam u tych szejków idzie,bo niemoge nic znalesc...

eye63 17.04.2009 02:34

To podobno on - كلاوديني ق - początek miał niezływ 3 meczach 5 bram (w tym w jednym cztery - październik), ale później cholera wie co się z nim stało. Ktoś chyba kiedyś wynalazł statystyki, jakoby miał zagrać w 13 meczach i mieć dalej te 5 bramek na koncie. Wlazłem na oficjalną tego całego klubu - i ani widu, ani słychu po nim - więc albo gdzieś opchnęli, albo ma kontuzję, albo co najbardziej prawdopodobne zaczął balangować i go wywalili.

nesta 17.04.2009 16:09

Wisla powinna wystosowac oficjalny protest do redakcji gazet i TV w zwiazku ze skandalicznym podawaniem informacji odnosnie zatrzymania Sarnata i Kaliciaka. Przoduje w tym portal gazeta.pl, ktory na kazdym mozliwym kroku usiluje Wisle dogryzc zatem i tym razem nie przepuszczono okazji.

Dlatego mielismy zatrzymanie "bylych pilkarzy Wisly" (i tylko Wisly w tytule), a takze zdjecie Sarnata w koszulce krakowskiego klubu z dokladnie widocznym herbem. Ja wiem, ze Warszawke jak zawsze cos mierzi, ale to juz jest przesada i zero dziennikarskiej obiektywnosci i rzetelnosci. Zreszta od polskich dziennikarzy przestalem juz dawno tego oczekiwac. Bo tak trudno jest napisac zatrzymano bylego bramkarza Wisly i Polonii... Ale to norma u nas..

Wojtas 17.04.2009 16:18

Ale to nie jest juz pierwszy taki przypadek



Celowe łaczenie Wisly w korupcje kreowane w bardzo sprytny sposób.
Nie moga zdzierżyc ze Wisła czysta ,to onanizuja się w przypadkach kiedy złapią kogos z wiślacką przeszłoscią o juz jest temat do gorącego newsa.


Az strach sie bać jakby złapali kogoś z aktulanego składu...

TVN 24 to by pewnie studio pod budynkiem klubowym urządził i 24 h jaka ta Wisła skorumpowana.A Gazeta "Koniec Wisły" Wyborcza rozdawała za darmo swoj szmatławiec na skrzyzowaniach jak Metro.


........jakie te polskie media sa żałosne.

Zbyychu 17.04.2009 21:10

mnie wystarcza porównanie nagłówków z dwóch poniższych linków:
http://www2.90minut.pl/news/89/news892351.html i http://sport.onet.pl/74331,1248675,1...wiadomosc.html
wychodzi cała rzetelność dziennikarska :)

Arkas 18.04.2009 22:57

Może i nie pograł zbytnio u nas, ale Bartosz Iwan obchodzi dziś 25 urodziny.
A więc sto lat !

szczebrzeszcz 20.04.2009 08:06

Tomasz Frankowski w 12. minucie meczu Jagiellonii Białystok z Ruchem Chorzów z powodu kontuzji opuścił plac gry. Przeprowadzone badania wykazały, że napastnik Jagi ma złamane dwa żebra.
Tydzień temu w meczu z Wisłą Kraków "Franek" starł się dość mocno z Marcinem Baszczyńskim. Od tego momentu bolały go plecy. W ostatnią niedzielę napastnik Jagiellonii wyszedł w pierwszym składzie na własną odpowiedzialność. Po 12. minutach musiał jednak opuścić boisko. W niedzielę wieczorem Frankowski pojechał na badania. Okazało się, że ból pleców na który narzekał od tygodnia, spowodowany jest złamaniem dwóch żeber. Nie wiadomo jeszcze, jak długo zawodnik będzie pauzował.

http://www2.90minut.pl/news/89/news896765.html

Eustachy 20.04.2009 12:37

Baszczu przed meczem zapowiadal, ze trzeba bedzie skopac Franka i jak sie okazalo, wcale nie zartowal :)

Pamietam, ze cios jaki mu zadal byl prosto z podrecznikow do nauki kick-boxingu (z wyskoku wyprostowana noga)

SZYMEK_TSW 20.04.2009 16:00

co do tego Franka, to jakis strasznie chwytliwy zrobił sie na portalach, od jakiś dwóch tygodnii niemal wyskakuje z lodówki, rozumiem przez meczem z nami, ale widze ze trwa to dalej :P

felipe 20.04.2009 16:16

Bo jakby nie patrzeć to jest to chłop wyróżniający się na tle tej amatorskiej ligi - dobrze kopie piłe, a i zdanie umie sklecic po polsku jako tako przed kamerą (to nie jest u nas standard!). No i dzieje się wokół niego sporo, a to wraca po latach tułaczki do rodzimej Jagi, a to ładuje gole w debiucie, a to pisze cos na forum do kibiców, a to łapie kontuzje... Postać nietuzinkowa, powiedzenie o Franku że to taki zwykły szaraczek ligowy byłoby poważnym błedem.

A coś pisać muszą... ;)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:01.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl